heus het helpt f Neem óók TWIN Wie beweert, dat hij sneller brommen kan omdat hij TWIN rookt, overdrijft natuurlijk sterk! prettig rollen, lekker roken! Telefoonnummer S.E.C.- ziekenauto 5§80 Nesrderweg 23 ln onze collectie BRILMONTUREN Fa. F. VOIGT OfUnu bromt of fietst of auto rijdt: neem in elk geval TWIN. U rookt er voortreffelijk van. meuws „The Red Stars" B.D.C.-nieuws Onderlinge wedstrijden Soester Turn Club Ned. Vrouwen Electr. Ver. Kampioenskandidaat „Hennes" uit Den Helder, moest in M.H.C. „Soest" zijn meerdere erkennen Hees-nieuws Olympia-niemvs haLf zware shag Is er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier DINSDAG 20 FEBRUARI 3968 TttlUis dUen eenprima halfgreare shag. Prettig om te rollen, omdat hij lang gesneden is. Lekker om te roken, omdat hij goed gemengd is. Verdere uitslagen: B.D.C. II-H.V.C. IV 0-2. B.D.C. III-S.D.O. III 3-2. K.V.V.A. IV-B.D.C. V 4-1. B.D.C. VII-V.V.O.G. IV 1-4. Amersfoortse Boys V-B.D.C. VIII 13-3. B.D.C. IX-A.P.W.C V 0-8. Soesterberg V-B.D.C. X 1-3. Het eerste elftal van de jubilerende voetbalvereniging S.E.C. is zondag voor de vijfde achtereenvolgende maal on geslagen gebleven. Aan de Bosstraat zegevierden de Soes- tenaren opnieuw met 2-0 over het Utrechtse Holland. Deze stand was al bij de rust bereikt. De thuisclub toonde zich in deze rijk aan kansen zijnde wedstrijd het beste in het benutten van de mogelijkheden. Door deze over winning heeft S.E.C. zich al vrij stevig in de kopgroep genesteld, al hoeft het zich (evenals alle andere concurrenten) geen illusies meer te maken voor een kampioenschap, want dat ligt reeds bin nen handbereik van D.O.S. '01. S.E.C. liep zondag bijzonder hard van stapel tegen Holland en waarlijk niet zonder succes, want al na tien minuten schoot Woudenberg zijn ploeg naar een 1-0 voorsprong. Holland bleef overigens niet werke loos toezien. De Utrechtse middenvoor Temming maakte het Van Zoghei met een kopbal één keer zeer lastig, terwijl ook v. d. Plaats voor Holland een zeer aantrekkelijke scoringskans kreeg. Dat hij er geen gebruik van maakte zal niemand van S.E.C. gespeten hebben. Aan de andere zijde was het vooral Woudenberg, die het Utrechts doel on der vuur nam, maar niet de goede rich ting kon vinden. Na ruim een half uur waagde Van de Broek een schot op het Utrechtse doel. Doelman Van Luin dook wel, maar greep mis en moest S.E.C. daarmede een 2-0 voorsprong toe staan, die de thuisclub trouwens niet meer uit handen zou geven. Wel zijn c~ mogelijkheden te over geweest om de marge nog wat te vergroten, maar keer op keer zocht men het doel op geheel verkeerde plaatsen. Ook Van Boeijen kon het doel niet vinden, al had hij alleen doelman Van Luin nog tegenover zich. Een misgreep van Van Zoghei, kort na de hervatting betekende bijna een Utrechts doelpunt, doch hij herstelde zich tijdig. En bekwaam. Aan de an dere kant zaaide Woudenberg herhaal delijk paniek. Eerst schoot hij van der tig meter afstand een vrije schop ra kelings naast en zag daarna een kopbal moeizaam, maar doeltreffend gestopt door de Utrechtse keeper. Ook moest eenmaal de voet van doelman Van Luin redding brengen. In de slotfase van de wedstrijd kreeg eerst Van Zoghei nog een keihard schot te verwerken (wat hij naar behoren deed), terwijl daarop de hele defensie af en toe wel met de handen in het haar kwam te zitten. Een Utrechts doelpunt bleef tot ieders verbazing en opluchting uit, zodat de thuisclub de strijd verdiend met 2-0 won. S.E.C. verloor alleen zijn achterspeler v. d. Hoed, die vijf minuten voor het einde bij een botsing met een tegen stander aan de knie geblesseerd raakte en door Leo van Berkel vervangen moest worden. Leider D.O.S. '01 maakte zondag geen fout. Zeist werd met een 5-0 nederlaag naar huis gestuurd. Het merkwaardige is, dat Holland de enige club is ge weest die bij D.O.S. heeft kunnen scoren ;driemaal nog wel. Het op de tweede plaats staande Baarn verspeel de een punt aan V.V.IJ. (2-2). S.D.O. verliet de laatste plaats door een ver rassende 0-1 zege bij Vriendenschaar. De 3-0 zege, die C.D.N. op D.E.V. be haalde. was trouwens niet minder ver rassend. Het op de derde plaats staande Ultrajectum bleef Donar maar met moeite de baas: 4-3. Door deze resultaten is de stand in 3D geworden: D.O.S. '01 Baarn Ultrajectum S.E.C. D.E.V. Holland S.E.C. 2-H.V.C. 3 4-2 Het tweede elftal heeft zondag min of meer voor een verassing gezorgd door H.V.C. 3 met een 4-2 nederlaag naar huis te sturen. Voor S.E.C. betekende het -veer twee nog altijd welkome pun ten. De eerste helft liet een duidelijk beter S.E.C. zien, maar de gasten namen op nogal gelukkige wijze de leiding na een misverstand in de achterhoede. Kort daarop schoot Huizinga uit een pass van Burgman echter ook raak: 1-1. Voor rust hielp Bosman Zfjn ploeg nog aan een voorsprong, maar H.V.C. bleek er toch prijs op te stellen om met ge lijke stand te gaan uitrusten. Er was opnieuw een misverstand in de achter hoede voor nodig. Van de vele kansen, die S.E.C. in de tweede heeft gehad, werden er twee benut door Dettmer. die overigens een vrij matige wedstrijd speelde: 4-2 der halve. Bij S.E.C. speelden A. Hooyer en Rut- tenberg een goede partij. V.V.IJ. 2-S.E.C. 3 2-1 S.E.C. 3 heeft zondag zijn laatste kans op een eventueel kampioenschap ver speeld door in een ietwat merkwaardi ge wedstrijd, die bovendien vrij zwak werd geleid, met 2-1 van V.V.IJ. 2 te verhezen. De scheidsrechter bij deze 14-25 Donar 14-12 13-18 Vriendensch. 15-12 14-18 C.D.N. 15-11 15-17 Zeist 15-11 14-15 S.D.O. 15- 9 13-14 V.V.IJ. 13- 8 RED STARS A-U.V.V. A Afgelopen zondag speelde het junioren team van Red Stars tegen het junioren team van U.V.V. uit Utrecht. U.V.V. dat zeer veel aspiraties heeft op de kampioenstitel, en door het verlies van de op de tweede plaats staande SV.S. in het afgelopen weekend tegen Eagles, heeft nu een voorsprong van vier pun ten. Ook in deze ontmoeting toonden de U.V.V.-spelers over een betere tech niek en balvaardigheid te beschikken en een van hun gevaarlijkste wapens werd vooral in de eerste helft goed toegepast, namelijk de „break". Feitelijk was deze eerste helft reeds be slissend. Red Stars kon geen voet aan de grond krijgen tegen het snel spelen de U.V.V., en vooral door te trage en doorzichtige acties van de Red Stars- spelers nam U.V.V. in de eerste helft een 40-15 voorsprong. In de tweede hleft werd er eindelijk voor gevochten. Het was in deze tweede helft dan ook een gelijk opgaande strijd en elke „break" werd in de kiem ge smoord door de Red Stars spelers. Door soms zeer fraai samenspel wist Red Stars de schade in de tweede helft be perkt te houden tot 22-27 voor U.V.V., voornamelijk doordat U.V.V. in de twee de helft gebruik maakte van een goed afstandsschot, zodat deze -wedstrijd door U.V.V. verdiend met 67-37 werd ge wonnen. RED STARS-U.V.V. De tweede ontmoeting ging tussen de damesteams van Red Stars en U.V.V. Red Stars was voor deze wedstrijd fa voriet. Of de dames hier nu van onder de indruk waren is niet bekend, maar het spel was er niet beter op geworden. U.V.V. nam een 8-2 voorsprong in de twaalfde minuut. Pas na 18 minuten was de stand 10-10 gelijk met nog drie minuten te spelen in de eerste helft wist Red Stars nog een kleine voorsprong op te bouwen van 16-12. De tweede helft was snel beslist. Het gelukte U.V.V. niet meer op de helft van Red Stars te komen en door goed samenspel bouwde Red Stars een zeer grote score op. Na tien minuten was de stand reeds 27-16 voor Red Stars en met nog tien minuten te spelen was er geen vuiltje meer aan de lucht. In de laatste tien minuten scoorde Red Stars liefst nog dertig punten waar U.V.V. er slechts drie tegenover kon stellen, zodat deze wedstrijd met 57-19 voor de Red Stars dames was. Bij Red Stars kawmen in de dubbele cijfers Gwynia Zeeman 22-4 en Ga- briële Wüstefelt 20-1. Het is BD.C. zondag j.1. niet gelukt in Utrecht winst te behalen op Minerva. Na een wat verlaat begin, hetwelk ver oorzaakt werd door het feit dat men niet wist dat Minerva niet meer aan de Herculeslaan speelde maar op Sport park Zuylenselaan. Dit was er mede de oorzaak van dat bij het beginsignaal van de scheidsrechter slechts 9 spelers van B.D.C. ter beschikking waren. N. Gros en A. Roest speelden resp. mid- voor en rechtsbuiten. We zagen een wedstrijd met aan beide zijden matig voetbal, en slechts weinig krachtsver schil. Een voor de rust sterk aanvallend B.D.C. zag vlak voor rust een doel punt van J. Dorrestevn ten onrechte buitenspel afgekeurd. Ruststand 0-0. Alhoewel de achterhoede bij de blauw- witten goed dicht zat kon 10 minuten na rust de Minerva-mid voor scoren, doch ook dit doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel. Ondanks de routinier Gros waren de B.D.C. aanvallen niet gevaarlijk en er werd slechts weinig en bovendien on zuiver geschoten. In de 20e minuut van de 2e helft werd A. Roest wegens een blessure vervan gen door D. Dorresteyn die bij de aan vang der wedstrijd nog niet aanwezig was en dus reserve stond, doch ook de ze verandering gaf geen beter resul taat. Met nog 4 minuten te spelen kreeg de rechtsbinnen van Minerva na een goe de combinatie een kans en schoot van dichtbij in 1-0. In deze stand kwam geen verandering meer zodat B.D.C. opnieuw zonder punten huiswaarts moest keren. Afgelopen week organiseerde de Soes ter Turn Club onder grote belangstel ling van ouders, vrienden en belang stelenden de jaarlijks onderlinge wed strijden, waarvan wij afgelopen vrijdag reeds een deel van de resultaten be kendmaakten. Onder leiding van de heer S. de Boer werd met veel animo om de hoogste verenigingseer gestre den. Een onpartijdige jury beoordeelde de gymnastische prestaties. In het prestatieniveau viel een duide lijk stijgende lijn waar te nemen. Met het oog op de komende Soester Turn- kampioenschappen, die in maart door de 40-jarige S.T.C. georganiseerd zul len worden, waren deze onderlinge wed strijden van groot belang, omdat uit de bestgeplaatsten de uiteindelijke wed- strijdploegen zullen worden samenge steld. Naar goed Olympisch gebruik werden de prijswinnaars bij de uit reiking van de prijzen op een verhoging geplaatst. De volledige resultaten van de onder linge wedstrijden waren: Meisjes (8 jaar): 1. Anita Verstegen. 29,6 pnt.; 2. Carla Maassen, 29,4 pnt.; 3. Lucie Son- ders, 29.3 pnt. Jongens (8 jaar): 1. Rudi Haneveer, 30,6 pnt.; 2. Wim Jan Egberts, 30.0 pnt.; 3. Ronald Waals en Marchelis Waalsem 27,8 pnt. Jongens (9-11 jaar): 1. Rob de Vries, 21,2 pnt.: 2. Diderik Zegers en Rik de Groot, 20.8 pnt.; 3. Peter Kuypers, 20,6 pnt. Heren (adspiranten): 1. Eric Bakker, 29,5'pnt.; 2. Gerard Kanters, 28,9 pnt; 3. Rob Blok, 28,7 pnt. Meistjes (9-11 jaar), Soestdijk): 1. Er- nestine Beck'ers, 28.8 pnt.; 2. Mieke den Oude, 28,6 pnt.; 3. Mieke Zaremba, 28,4 pn.t Meisjes (9-11 jaar. Soest): 1. Nettie Jan sen en Jannie Wassenaar, 30.5 pnt.; 2. Els Jansen, 30,2 pnt.; 3. Linda Water reus, 30.0 pnt. Dames (adspiranten, Soestdijk): 1. Hedy de Zoete, 34,6 pnt.; 2. Mieke Labes, 32,2 pnt.; 3. Thea de Bruin, 30.4 pnt. Dames (adspiranten, Soest): 1. Marlies Verstegen, 30.6 pnt.; 2. Margriet Blok, 30,4 pnt.; 3. Wilma Beyen, 29.0 pnt. Dames: 1. Diny Coorens, 33,3 pnt.; 2. Annie de Vries, 31,6 pnt.; 3. Tineke Pierik, 29,4 pnt. Tot algemeen kampioene werd uitge roepen Hedy de 2k>ete. Zij behaalde het hoogste aantal punten, namelijk 34,6. Hiermede kwam zij in het bezit van een medaille en de S.T.C.-wissel beker. afdeling Eemland AGENDA: Dinsdag 20 februari, 10.30 uur, Kofiie- morgen in het Oranjehotel te Soest. Maandag 26 februari. 2 uur namiddag, jaarvergadering in de kleine zaal van „Brandpunt" te Baarn. Met medewer king van mevrouw F. H. Grever-Tonc- kens, presidente van de afd. Amers foort. Woensdag 20 maart, 2 uur. Mevrouw H. Smit-Goeman zal in het Oranjehotel te Soest de nieuwste snufjes tonen van de Ploegstoffenfabriek. Maandag 22 april, namiddag 2.30 uur, Mejuffrouw A. Hoekendijk komt in het Oranjehotel te Soest voor de leden een lezing houden over het onderwerp „Vrouwen in donker Amsterdam". Donderdag 25 april. Algemene jaarver gadering in Leeuwarden. Donderdag 9 mei 1968. excursie naar de Johnson's wasfabriek in Mijdrecht. Op een nog nader te bepalen dag in mei zullen ongeveer 150 dia's vertoond worden over de huwelijksvoorbereidin gen van de prinsessen Beatrix en Mar griet ten paleize en tevens over de reis en het verblijf van de Koningin en de Prins in Mexico. In de vooral in de eerste helft vrij rommelige wedstrijd, waarin aan beide zijden fraaie kansen werden gemist, bleef M.H.C. „Soest" in deze wedstrijd tegen het op dat moment in de kompe titie aan kop gaande „Hermes" uit Den Helder, overeind en wist beide punten in Soest te houden. Na de thee werd het slechte peil van de eerste helft volledig teniet gedaan, door betere spelverdeling en spelin zicht. Het eerste en enige doelpunt van de wedstrijd werd na schitterend vrijspe len van Hans Evenhuis op beheerste wijze ingeschoten. Wat de gasten na dit doelpunt nog probeerden, de „Soest"- aanval stond met doelman Rip aan het hoofd pal. Door deze 1-0 overwinning bezet Soest na A.M.V.J. en Hermes in de kompeti tie de derde plaats. wedstrijd presteerde het overigens om een kwartier te vroeg voor het einde te fluiten. De rust ging met onverander de stand in. In de korte tweede helft was S.E.C. aanvankelijk sterker en liet dat ook blijken. Brouwer gaf de gasten een 1-0 voorsprong. Kort daarop mocht V.V.IJ. een strafschop nemen. Doelman Van Essen wist het schot echter te stoppen. De bal belandde opnieuw bij de straf schopnemer, doch wederom stond Van Essen op de goede plaats. Weinige mi nuten later was het echter toch gelijk. Kort voor het verstrijken van de twee de „helft" kwam V.V.IJ. zelfs aan een voorsprong, die de arbiter de IJssel- steiners kennelijk niet meer wilde laten ontnemen. Vandaar wellicht zijn vroege eindsignaal. S.E.C. 4-AMSVORDE 3 5-3 S.E.C. 4 bleek zondag veel te sterk voor het Amersfoortse Amsvorde 5, al komt het in de einduitslag misschien niet di rect tot uitdrukking. In de eerste helft zag het er ook nog niet naar uit, dat het een doelpuntrijke wedstrijd zou worden. Bij de thee had alleen Schimmel nog maar het doel gevonden. Na de rust liep S.E.C. echter vrij snel weg van zijn tegenstander, Nijhuis, Van der Linden, doelman Van der Vaart (uit een strafschop) en v. d. Brakel schoten S.E.C. binnen korte tijd naar een 5-0 voorsprong, die in het laatste kwartier zelfs nog even in gevaar leek te komen, toen S.E.C. het verder wel geloofde en Amsvorde nog drie maal van onacht zaamheid in de Soester defensie kon profiteren. Verder kwamen de Amers- foorters echter niet meer. S.E.C. 5-AMSVORDE 4 10-1 De S.E.C.-veteranen hebben Amsvorde 4 zondag een zeer gevoelig lesje gege ven. Zes doelpunten van Van Schalk wijk, twee van Veldhuizen en één van Niewaal en Wijnands vormden de rijke oogst, die S.E.C. ten koste van de Amersfoorters binnenhaalde. Via van Schalkwijk kwam S.E.C. aan een 1-0 voorsprong, die voor de rust nog werd opgevoerd tot 4-0. Wijnands en Niewaal ondernamen kort na elkaar een solo, waarin zij door geen enkele tegenstander meer gestuit konden wor den. Veldhuizen bracht nog voor rust uit een pass van Dasselaar de stand op 4-0. Het veel jeugdiger Amsvorde voelde er niets voor om zich onder meer te laten verpletteren. De gasten waren na de rust aanvankelijk dan ook wat sterker, maar meer dan één doelpunt kwam er niet uit. Schalkwijk daarentegen pas seerde in de tweede helft nog vijf maal de Amersfoortse doelman. Veldhuizen bracht tenslotte de dubbele cijfers op het score-bord. Bij S.E.C. vatte Wersterveld zijn taak wat al te gemakkelijk op. K.V.V.A. 6-S.E.C. 6 2-3 De Amersfoortse voetbalclubs bleken het alle tegen SE.C te moeten afleggen. In de keistad moest K.V.V.A. 6 een 3-2 zege aan het bezoekende S.E.C. 6 toe staan. En dat ondanks het feit. dat S.E.C. maar met tien man speelde, om de eenvoudige reden, dat er niet meer waren. Twee spelers hadden zonder kennis geving verstek laten gaan. Niettemin kwam S.E.C. door v. d. Brink op 0-1, maar twee achter elkaar gescoorde doelpunten deden de weegschaal naar de andere kant doorslaan. Uit een onoverzichtelijke situatie voor't K.V.V.A.-doel ontstond tenslotte toch nog een Soester doelpunt en kort voor het einde zagen de bezoekers zelfs kans om beide punten mee naar huis te ne men. Hoebée was er verantwoordelijk voor: 2-3. KLAVERJASTOURNOOI Aan het klaverjastoernooi om de O.L. Zimmermanbeker hebben afgelopen vrijdag zestig personen deelgenomen. Mevr. Surstedt eindigde deze maal met een puntentotaal van 6017 als eerste, gevolgd door Paal van Zoghei met 5862 punten. A. Valero met 5774 punten en G. v. d. Bunt met 5765 punten. JEUGDTRAINING Met ingang van 21 februari zal de jeugdtraining op woensdagmiddag weer worden hervat. De heer Hoebee zal binnenkort zitting nemen in het jeugd- bestuur en als zodanig ook de jeugd wedstrijden gaan leiden. Tot ieders verrassing werden zaterdag alle voetbalwedstrijden in de afdeling Utrecht afgelast. In Utrecht en omge ving was namelijk een behoorlijk pak sneeuw gevallen. Het uitstel weerhield de vier Hees-elftallen er evenwel niet van, toch met voetbal bezig te blij ven. Er werden enkele onderlinge wed strijden gespeeld. Het derde probeerde eerst de baas te blijven over het vier de. maar slaagde daar niet in. De wed strijd eindigde onbeslist: 1-1. Het eerste elftal had al evenveel moei te met het tweede, dat zich uitstekend en enthousiast verweerde en zich een waardig kampioenskandidaat toonde. Er was uiteindelijk een strafschop voor nodig om de Hees-reserves op de knie- en te krijgen. De Olympia a jeugd zag de kansen op het kampioensschap verleden week vrijwel in rook opgaan door met 2-1 van Spirit te verliezen. Het Olympia- volleybalzestal speelde een vrij tamme wedstrijd en had bovendien het geluk niet aan zijn zijde. Een onverwachte nederlaag was er het gevolg van. De eerste set ging met 15-11 naar Spirit, doch in de tweede set leek Olympia zich te herstellen: 15-6. De derde set moesten de Soestenaren echter weer met 15-12 aan de tegenstander laten. Voor de jeugd is een apart beginners- trainingsuur vastgesteld. Jongens in de leeftijd van 12 tot 14 jaar zijn er wel kom. Elke maandagavond van zes tot zeven uur kunnen zij in de gymnastiek zaal van de L.T.S. Eemland terecht. In dc tweede helft, waarin de Holland- defensie meer vat kreeg op dc S.E.C.- aanval dan in de eerste helft, lukte het dc S.E.C.-voorwaartscn niet meer te doelpunten. Schoten van Van Woudenberg werden op vakkundige wyze door dc Holland- goalie verwerkt.

Soester Courant | 1968 | | pagina 5