H Gemeenteraadsvergadering Dekens wassen - Ons grote succes - Speciaal wollen dekens Voorstel van B. en W. niet tot verkoop van gemeentelijk woningbezit over te gaan, niet door de raad geaccepteerd en aangehouden Officiële Eerste Gooise Kleding Verhuur 69 et. Gemeentelijke garanties voor geldleningen Stichting Dorpshuis Soesterberg en de bouw van 48 premie-bejaardenwoningen nabij „Molenschot" tot een totaalbedrag van ruim twee miljoen gulden goedgekeurd. Krediet van 1.455.000 voor de bouw van 3 scholen toegestaan mf Wijziging spreekuur Wederopbouwwet Van Goyenlaan 156 Telefoon 5897 VRIJDAG 23 FEBRUARI 1968 De gemeenteraad van Soest kwam woensdagavond bijeen onder voorzitter schap van loco-burgemeester K. de Haan. daar de burgemeester wegens vakantie afwezig was. Alle raadsleden waren aanwezig ook de sedert enige maanden wegens ziekte afwezig geweest zijnde heer P. Grift (P.v.d.A.), die door de Voorzitter onder aanbieding van een bloemtje met zijn herstel gefeliciteerd werd. 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering, gehouden op 17 januari 1968. Zonder op- of aanmerkingen goedge keurd. 2. Ingekomen stukken. a. Schrijven van burgemeester en wet houders waarin de door de heren J. J. Ebbers en P. C. Pieren gestelde vragen inzake het storten van menselijke been deren op de aan de Kampweg te Zeist gelegen vuilnisstortplaats worden be antwoord, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. b. Schrijven d.d. 10 januari 1968 aan de directeur van gemeentewerken te Soest inzake de verbetering van de aanduiding van straten in een gedeelte van het dorp Soesterberg, met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. c. Schrijven van 18 janurai 1968 van burgemeester en wethouders van Amers foort inzake de schroothoop nabij het woonwagenkamp. met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te ne men. d. Brief d.d. 19 januari 1968 van de directeur van gemeentewerken inzake het verzamelen van grof vuil door mid del van containers, met voorstel de brief voor kennisgeving aan te nemen. e. Schrijven van 25 januari 1968 van diverse personen inzake overlast, on dervonden door oefeningen van de vrij willige brandweer te Soest, met voor stel deze brief voor advies in handen te stellen van burgemeester en wet houders. f. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 24 januari 1968 waar bij de beslissing op het raadsbesluit van 21 juni 1967, strekkende tot vaststelling van het bestemmingsplan Kerkebuurt, is verdaagd tot en met uiterlijk 3 aug. 1968, met voorstel dit besluit voor kennisgeving aan te nemen. Ga nborSP'JKER TEL.2982 50ESTERBERGSESTR 26 De burgemeester van Soest maakt be kend, dat zijn spreekuur van woensdag 28 februari 1968 wordt verplaatst naar vrijdag 1 maart d.a.v. van 11.00-12.00 uur. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij voornemens zijn om aan J. Oosterveen, Beukenlaan 84 te Soest, op zijn daartoe gedaan ver zoek, op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederoubouwwet, vergunning te verlenen voor het uit breiden van een woonhuis met prak tijkruimte op het perceel, gelegen aan de Beukenlaan kadastraal bekend ge meente Soest, sectie G, nummer 4949, zulks in afwijking van het bestemmings plan „Soesterveen". Alvorens een definitieve beslissing te nemen stellen zijn belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele be zwaren schriftelijk bij hen in te die nen. De op de bouwaanvrage betrek king hebbende stukken liggen gedu rende diezelfde termijn ter gemeentese cretarie ter inzage. Soest, 23 februari 1968. De presidente van de afdeling Soest, Baarn en Omstreken van de Neder landse vereniging van huisvrouwen heeft dinsdagmiddag op de jaarverga dering in Baarn haar funktie neerge legd. Mej. M. A. Wasink uit Baarn is negen jaar presidente geweest, alsmede redac trice van het maandblad. Haar ver diensten voor de vereniging werden ge honoreerd met verschillende bloemstuk ken en een fruitmand. Zij is inmiddels opgevolgd door mevr. G. J. Reede-Westerman. Vice-presiden- te is geworden mevr. P. J. Oranje- Entink. Mevr. M. C. F. Bolhuis-Luk- kien promoveerde van tweede naar eerste penningmeesteresse. Ofschoon de viering van het halve eeuwfeest verleden jaar wel het een en ander heeft gekost, hield de afde ling het jaar toch nog 279,over. Het aantal leden nam met vier toe en kwam op 317. Nieuwe bestuursleden zijn sinds de jaarvergadering de dames M. A. Jan sen-Moesenbroeck en E. Taanman- Bauch. Na afloop van het huishoudelijke ge deelte hield mevr. Wessles Boer een in teressante causerie over „Bradlleren voor studiedoeleinden". g. Schrijven d.d. 11 februari 1968 van de raadsfractie der K.V.P. inzake de verbouwing van de voormalige nijver heidsschool tot openbare leeszaal en bibliotheek en een brief d.d. 14 februari 1968 van ons college, met voorstel deze stukken voor kennisgeving aan te ne men. h. Brief d.d. 5 februari 1968 van de hoofdingenieur-directeur van de Rijks waterstaat te Utrecht, inzake het vast stellen van een inhaalverbod voor de Amersfoortsestraat en de Rademaker- straat te Soesterberg bij wijze van proef, met voorstel deze brief voor ken nisgeving aan te nemen. i. Brief d.d. 2 februari 1968 van burge meester en wethouders van Amers foort, waarbij een exemplaar van de gemeenschappelijke regeling „Samen werkingsorgaan Eemland" wordt toege zonden, met voorstel dit stuk voor ken nisgeving aan te nemen, j. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten, met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen, k. Schrijven d.d. 1 januari 1968 van P. Boerema te Soest, houdende het ver zoek hem per 1 juli 1968 ontslag te ver- lensen als ambtenaar van de burger lijke stand, met voorstel het gevraagde ontslag eervol te verlenen met dank zegging voor de aan de gemeente be wezen diensten. 1. Koninklijk Besluit van 15 januari 1968 nr. 12, houdende goedkeuring van de op 26 juli 1967 vastgestelde „Veror dening op de Drank- en Horecabelas- ting", met voorstel dit voor kennisge ving aan te nemen. m. Koninklijk Besluit van 26 januari 1968 nr. 10, houdende goedkeuring van de op 15 november 1967 vastgestelde wijziging van de „Verordening op de heffing en invordering van een recht voor het ophalen van vuilnis in de ge meente Soest", met voorstel dit voor kennisgeving aan te nemen, n. Rapport d.d. 14 februari 1968 van de commissie Gasbedrijf inzake de Gaso met voorstel dit rapport voor kennis geving aan te nemen. Wat de ingekomen stukken betreft be treurde de heer P. C. PIEREN (P.v.d.A.) het, dat het antwoord van Zeist bij punt a zo laat was gekomen, terwijl de uiteenzetting hem in het geheel niet bevredigde. De heer B. H. A. ELBERTSE (K.V.P.) zou wel eens graag willen weten, wel ke maatstaven er aan stortplaatsen toe gemeten werden. Bij punt b. merkte de heer P. C. PIEREN (P.v.d.A.) op dat het hem verheugde, dat deze verbetering thans tot stand zou komen Bij punt d. werden door diverse leden 0.a. de heer J. R. VAN POPPELEN (K.V.P.), OLDENBOOM (Chr. Blok) en WESTRA (W.D.) diverse opmerkingen gemaakt, waaruit overduidelijk bleek, dat het ophalen van het grof vuil in de gemeente lang niet was zoals het wezen moest. Diverse suggesties werden aan de hand gedaan o.a. door de heer M. DE GROOT (B.P.) om derden in te schakelen bij het ophalen van grof vuil eenmaal per 14 dagen. De wethouder mevr. WALTER zou al les nog eens bekijken. De heer J. R. v. POPPELEN (K.V.P.) lichtte bij punt g. het aan de raad gerichte schrijven van de K.V.P. fraktie, dat wij in één van onze vorige edities publiceerden, nogmaals toe, waarbij diverse raadsle den zich aansloten, hoewel o.a. de heer GRIFT (P.v.d.A.) de totale afbraak van de voormalige nijverheidsschool wel kon goedkeuren. Een punt van discussie was, of de raad der gemeente Soest wel zeggenschap had in de besluiten van de Stichting Openbare bibliotheken. De meningen waren verdeeld, doch na een uiteenzet ting van de voorzitter, waarbij bleek, dat de bouwkosten de verbouwkosten niet zouden overtreffen. legde de raad zdrii noodgedwongen bij het gebeurde neer. Punt h. Deze verbetering werd door de heer PIEREN (P.v.d.A.) toegejuicht hoewel de heer EBBERS (V.V.D.) de verbetering nog meer wilde doorvoe ren. De heer DE BRUIN (V.V.D.) had wat betreft punt i. gehoord of gelezen, dat de burgemeester van Amersfoort had verklaard, dat diverse raadsleden van Soest niet zo ingenomen waren met deze regeling. De overige punten wer den voor kennisgeving aangenomen. 3. Voorstel tot aankoop van grond, ge- egen: 1. aan de Beckeringhstraat van de dames A. J. en E. C. Floor; b. aan de Beukenlaan van H. A. Brou wer; in het Soesterveen van J. de Bruin; d. aan de St.eenhoffstraat van G. A. A. Harte; e. aan de Beukenlaan van W. T. de Groot; f. aan de Laanstraat van A. M. v. d. Hoed met vaststelling van de desbe treffende begrotingswijzigingen. Conform besloten. 4. Voorstel tot ruiling van gronden, ;elegen a. aan de Prof Lorentzlaan met me vrouw A. J. Majoor-Stalenhoef; b. aan het Dorpsplein en de Sterren bergweg met P. J. van Leeuwen met vaststelling van de desbetreffende be grotingswijzigingen. Conform besloten. 5. Voorstel inzake de aanleg van wa terleiding op grond van de regeling super-onrendabele percelen. Het Waterleidingbedrijf „Midden Ne derland" heeft aan de Commissie drink watervoorziening medegedeeld het plan te hebben de percelen Staalwijklaan 5, 7 en 8 «=>n Kooiweg 11 op het water leidingnet aan te sluiten. Hiertoe zullen eerst de nodige financiële regelingen getroffen moeten worden. De heer M. DE GROOT (B.P.) was ver heugd, dat deze aansluitingen tot stand kwamen, maar verwonderde zich er over, dat de ene bewoner meer moest betalen dan de andere, waarop de VOORZITTER hem een bevredigend antwoord gaf. 6. Voorstel tot uitgifte in erfpacht van een perceel grond, gelegen nabij de Bosstraat, aan H. van Harskamp. In verband met de grote toeloop van le den voor het tennispark in Zuid is een uitbreiding met twee banen noodzake lijk. B. en W. stellen daarom voor aan de heer H. van Harskamp, Lindenheu- vel 121, Hilversum, in erfpacht uit te geven een perceel grond, groot onge veer 1610 m2, gelegen aan de Bosstraat, tegen een jaarlijkse canon van 840, B. en W. vragen hiervoor aan de raad goedkeuring. Zonder bemerkingen goedgekeurd. 7. Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan en van garantie voor het aangaan van een geldlening van de Stichting Dorpshuis Soesterberg. Het betreft de borgstelling door de gemeente Soest voor een door deze Stichting aan te gane lening met de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten tot een bedrag van 650.000, inclusief renten en kosten uitmakende 810.000,ten behoeve voor de bouw van een dorpshuis te Soesterberg. De gemeente Soest zal het recht van eerste hypotheek nemen op gemeld perceel. Ter tegemoetkoming zal de gemeente Soest jaarlijks aan de Stichting een subsidie verlenen va:, 190.000,gelijk aan de jaarlijks door de Stichting te betalen rente en aflossing. Door de raad goedgekeurd, terwijl de heer P. C. PIEREN, bestuurslid van de Stichting, hartelijk dank zegt voor de grote medewerking van gemeente wege ondervonden. 8. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: a. het R.K. Schoolbestuur te Soestdijk voor de aanschaf van leer- en hulp middelen voor godsdienstonderwijs t.b.v. de St. Theresiaschool b. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen t.b.v. de Insingerschool. c. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" voor de bouw van twee lokalen aan de christelijke school voor u.lo, aan de Prins Bern- hardlaan. Het R.K. schoolbestuur Soestdijk ver zoekt voor haar St. Theresiaschool me dewerking voor de aanschaf van nieu we leer- en hulpmiddelen voor het godsdienst-onderwijs. De kosten hier aan verbonden bedragen plm. ƒ1000, en stellen B. en W. voor hiervoor een krediet beschikbaar te stellen. Het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest ver zoekt t.b.v. De Insingerschool te mogen aanschaffen a. 2o letterdozen voor het leesonderwijs, b. een eenvoudig muziek- instrumentarium, c. een signaalhoorn. B. en W. stellen voor het hiervoor be nodigde krediet van 500,beschik baar te stellen. De heer DE GROOT (B.P.) vindt de bijdrage voor het muziekinstrumenta- rium wat laag en vraagt of dat niet verhoogd kan worden. DE VOORZIT TER antwoordt, dat zulks niet gaat, omdat het schoolbestuur niet meer heeft aangevraagd. De voorzitter vindt het prettig, dat, zoals de heer DE GROOT reeds mededeelde, ouders reeds vrijwillig ƒ300,hadden bijeengebracht. Het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" verzoekt voor haar school voor uitgebreid lager on derwijs aan de Prins Bernhardlaan medewerking voor het bouwen van twee lokalen. De uitbreiding betreft een les- en een practicumlokaal. Een en ander Een schoolvoorbeeld van Deense vormgeving en vakmanschap is deze in diverse scanden verstelbare fauteuil, bekleed met het edelste rundleder. Dè fauteuil voor mannen die hard werken. ACHTERBERGH MEUBILERING Vatdngil 10-11 Ht/hmul 9-17 AMtrrfxrt - TtUfum (0t490)-l30W ontmoet geen bezwaren bij B. en W. Het college stelt daarom voor 'n voor lopig krediet van 100.000,— te voteren. Mevr. ORANJE (V.V.D.) vindt het plaatsen van de twee lokalen boven op een gymnastieklokaal verre van fraai en zag dit gaarne anders. Deze school wordt nu voor de derde maal uitge breid en dit komt aan 't geheel niet ten goede. DE VOORZITTER deelt echter mede, dat nu een formeel besluit genomen moet worden, hetgeen dan ook gebeurt. Ho? de bouw verder zal plaatsvinden zal nog eens ernstig bekeken worden. 9. Voorstel tot het wijzigen van de verordening ter regeling van de proce dure bij toepassing van artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Conform besloten. 10. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen: a. aan de Larixlaan aan S. A. van Bentum; b. in het park Colenso aan R. D. Bak huizen; c. in het park Colenso aan A. J. Dub- bers; d. in het park Colenso aan A. Walet; e. aan de Larixlaan aan J. van der Have. f. Voorstel tot verkoop van grond gelegen aan het Dorpsplein te Soester berg aan de stichting Dorpshuis te Soesterberg. B. en W. stellen voor te verkopen: Aan A. J. Dubbers, Acacialaan 12 te Soest een stuk grond ter grootte van ongeveer 832 m2, gelegen in het park Colenso te Soest voor ƒ29.120, Aan R. D. Bakhuizen, Parklaan 8 te Hilversum, een stuk grond ter grootte van ongeveer 977 m2 gelegen in Colenso te Soest voor ƒ34.195, Aan S. A. van Bentum, Dennenweg 9 te Soest, een stuk grond ter grootte van ongeveer 3069 m2 gelegen aan de Larixlaan te Soest voor 92.070, B. en W. hebben tegen deze aankoop geen bezwaar. Aan J. van der Have, Van Lenneplaan 35a te Soest zal een stuk grond ter grootte van pl.m. 3006 m2, gelegen aan de Lanixlaan te Soest, worden ver kocht voor ƒ90.180,en aan A. Walet, Industrieweg 20 te Soest, een stuk grond ter grootte van pl.m. 927 m2, gelegen in het park Colenso te Soest, voor 32.445,De beslissing ligt bij de raad. Aan de Stichting Dorpshuis te Soester berg 1250 m2e gelegen aan het Dorps plein te Soesterberg voor 43.750, Alle verkopen werden goedgekeurd. 11. Voorstel tot verpachting van gron den aan diverse personen voor het jaar 1968. Het betreft 29 verpachtingen, waarvan er 6 tot nader order werden aangehou den. 12. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor het oprichten van een reparatie-inrichting aan de Sterrenbergweg. De heer D. L. van Zanten, Amersfoort sestraat 17 te Soesterberg, verzoekt hem ontheffing te verlenen van het bepaal de in art. 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor het oprichten van een reparatie-inrichting (plaatwerkerij, ca- rosseriebouw en spuiterij) op het per ceel Sterrenbergweg 38 a te Soester berg. Het college heeft geen bezwaar en stelt voor de gevraagde ontheffing te verlenen. Conform besloten. 13. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het aanbrengen van een verkeerslichten-installatie op de aansluiting van de Soesterbergse- straat op de Birkstraat. De toename van het verkeer op rijks weg 1 b, vooral gedurende de spitsuren en op zon- en feestdagen is dusdanig, dat het vrijwel ondoenlijk is om de rijksweg op te rijden. Dit is met name het geval op de Soesterbergsestraat ter plaatse waar deze uitmondt op de rijks weg. B. en W. zijn daarom van oordeel, dat het noodzakelijk is zo spoedig mo gelijk op de rijksweg nabij de aan sluiting met de Soesterbergsestraat de regeling van het verkeer te doen ge schieden met behulp van verkeerslich ten. De kosten hieraan verbonden bedragen plm. ƒ24.700,en is aan de Rijkswa terstaat verzocht in de te maken kosten bij te dragen. Hoewel enkele raadsleden nog wel be denkingen hadden tegen het verkeer, dat vanuit Amersfoort richting Soest- duinen wil inrijden, werd het voorstel goedgekeurd met de mededeling van de VOORZITTER, dat de doortrekking van de Vondellaan dit alles zou oplos sen. 14. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting voor het dienstjaar 1967. Conform besloten. 15. Voorstel tot het verlenen van voor schotten als bedoeld in artikel 191, lid 4, van het Besluit Buitengewoon Onder wijs 1967 aan diverse schoolbesturen voor het jaar 1968. 15a. Voorstel tot het verlenen van voorschoten als bedoeld in artikel 103, 6e lid, der Lager-onderwijswet 1920 aan diverse schoolbesturen voor het jaar 1968. 15b. Voorstel tot het verlenen van voorschotten als bedoeld in artikel 101 bis der Lager-onderwijswet 1920 aan diverse schoolbesturen voor het jaar 1968. 15c. Voorstel tot het verlenen van voorschotten als bedoeld in artikel 75, 4e lid, van de Kleuteronderwijswet aan diverse schoolbesturen voor het jaar 1968. Deze voorschotten op de exploitatiever goedingen moeten worden vastgesteld naar de maatstaf van een besluit van 12 december 1967, vastgestelde bedragen per "eorling en het gemiddeld aantal leerlingen der scholen over het afgelo pen jaar. Deze bedragen werden vast gesteld op 155,voor school „Zon negloren", 160,voor „Van Arkel Instituut" en 197,— voor „Trein 8.28", 108,40 voor g.l.o., 176,96 voor u.l.o. 146,voor v.g.l.o. (meisjesleerlingen) en ƒ134,voor v.g.l.o. (jongensleerlin gen). Voor het kleuteronderwijs worden deze vastgesteld per lokaal en per leerling. Deze werden in 1967 bepaald op 22, per leerling en 1.460,per lokaal. Conform besloten. ACHTEROM 6; - HILVERSUM - TEL. 48700 de GROOTSTE in 't GOOI K'; v v -V - 16. Voorstel om niet over te gaan tot verkoop van het gemeentelijk bezit aan premie- en woningwetwoningen Dit punt gaf aanleiding tot een uitge breide discussie, waarbij bleek, dat de raadsleden De Bruin (V.V.D), Van Poppelen (K.V.P.), Mevr. Polet-Musler en anderen het lang niet eens waren m t het standpunt van het college, dat wij in één van onze vorige edities op namen. Dit was aanleiding voor de VOORZITTER, om dit agendapunt aan te houden en 't op een volgende ver gadering weer op de agenda te plaat sen. 17. Voorstel tot aanleg van centrale verwarming in en het plaatsen van ga rages bij de 4 nabij de brandweerka zerne te bouwen woningen aan de Lan ge Brinkweg. Het aanbrengen van centrale verwar ming in en het plaatsen van garages bij de vier woningen nabij de brand weerkazerne, zal wat de centrale ver warming betreft, op totaal 18.000, komen voor de vier woningen. De bouw van de vier garages, waren reeds opgenomen in het totale krediet van de bouw van het brandweercom plex. Men dacht te kunnen volstaan met een kleine bergruimte, doch men zal nu vier garages gaan bouwen. B. en W. verzoeken de raad een kre diet van 18.000,te verstrekken. De hogere kosten zullen in de huurprijs verwerkt worden. Naar aanleiding van de offerte van het gemeentelijk Gasbedrijf vroeg de heer DE BRUIN (V.V.D.) of er ook bij par ticuliere firma's prijs was gevraagd voor de aanleg van de centrale verwar ming. Dit was niet gebeurd, maar zou alsnog plaats vinden. 18. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de bouw van 3 scholen voor gewoon lager onderwijs. B. en W. stellen voor een krediet van ƒ1.455.000,te verlenen ten behoeve van de bouw van 3 scholen voor ge woon lager onderwijs. In nauw overleg met de gemeente Amersfoort kunnen deze scholen in serie uitgevoerd worden, hetgeen kostenbe sparend werkt. De heer ELBERTSE (K.V.P.) vroeg of voor de bouw een gemiddelde prijs was vastgesteld, hetgeen de VOORZITTER beaamde. Mevr. ORANJE (V.V.D.) was nieuwsgierig wanneer met de bouw be gonnen zou worden, waarop de VOOR ZITTER antwoordde, dat deze scholen, en dat was uniek in Nederland, ge lijktijdig met de huizen gereed zouden komen. 19. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het bouwen van een kleedgebouw op het sportterrein aan de Ferd. Huycklaan. De voetbalvereniging V.V.Z. '49 heeft dringend behoefte aan een betere kleed ruimte, daar de huidige kleedgelegen heid in de verste verte niet aan de eisen voldoet. In overleg met de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport is be sloten tot de aankoop van een demon tabel kleedgebouw, er van uitgaande dat dit gebouw in de toekomst kan wor den overgebracht naar elders. Blijkens een door de directeur van ge meentewerken opgemaakte begroting zullen de kosten inclusief de kosten van aansluiting op de waterleiding, omslag en toezicht een uitgave van 24.975, vergen. Het college stelt voor hiervoor een krediet van 24.975,beschikbaar te stellen. Conform besloten. 20. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de bouw van een kiosk op het terrein van het Soester Natuurbad. De bestaande, uit 1934 daterende houten kiosk, verkeert in een zodanige staat, dat vervanging noodzakelijk is. De directeur van gemeentewerken heeft een plan ont worpen voor het bouwen van een geheel nieuwe kiosk. De kosten hiervan worden geraamd op f 22.900,—. B. en W. stellen voor hiervoor een kre diet tot dit bedrag beschikbaar te stel len. Ook de raad kon zich hiermee vereni gen. 21. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het inrichten van een noodbestuurspost. Dit voorstel werd niet behandeld, daar het op worstel van het college werd aangehouden. 22. Voorstel tot het vaststellen van een nieuwe verordening op de heffing en invordering van schoolgelden voor het verstrekken van openbaar kleuteronder wijs in de gemeente Soest. Met ingang van 1 januari 1968 is het schoolgeld voor kleuteronderwijs ver hoogd van 12.per kind per jaar tot 48,per kind per jaar. Het school geld wordt op verzoek voor het tweede volgende kind uit één gezin verminderd met de helft. Overigens kan men ook nog op bepaalde gronden vrijstelling krijgen, o.a. als het gezinsinkomen be neden een bedrag van 128,ligt. Daar de laatste jaren herhaaldelijk wijzigin gen in de verordening zijn aangebracht is een nieuwe ontwerp-verordening op gemaakt en het college stelt de raad voor deze vast te stellen. Mevr. S. M. POLET-MUSLER (P.v.d.A.) kon dit voorstel niet bewonderen en zal zich noodgedwongen hierbij moeten neerleggen. Zij en ook de heer DE GROOT (B.P.) hopen, dat de betref fende ouders van de mogelijkheid tot vrijstelling gebruik zullen maken. 23. Voorstel tot het geven van een naam aan de openbare school voor g.l.o. te Soestdijk en het beschikbaar stellen van een krediet voor het aan brengen van deze naam aan het school gebouw. De oudercommissie en het onderwijzend personeel van de openbare school voor g.l.o. te Soestdijk verzoekt te willen be vorderen, dat genoemde school de naam krijgt van „Prins Willem Alexander School". Zowel Hunne Koninklijke Hoog heden Prinses Eeatrix en Prins Claus der Nederlanden, als het college kunnen zich hiermede verenigen. De kosten hieraan verbonden zullen 925,=» bedragen. B. en W. stellen voor hiervoor een krediet beschikbaar te stel len. Conform besloten. 24. Voorstel tot het garanderen van een geldlening ad 1.400.000,aan te gaan door de N.C.H.B. t.bv de bouw van 48 premie-bejaardenwoningen nabij „Molenschot". Ten behoeve van de bouw van 43 be jaardenwoningen nabij het bejaarden centrum „Molenschot" zijn financie ringsmiddelen tot een bedrag van 1.400.000,noodzakelijk. De stichting „Ned. Centrale voor Huis vesting van Bejaarden" heeft de ge meente Soest verzocht zich garant te stellen voor de betaling van rente en aflossing voor een door de N.C.H.B. aan te gane hypothecaire geldlening, groot 1.400.000,tegen een rente van 65/s B. en W. stellen de raad voor hiertoe te besluiten. De raad had hiertegen geen bezwaar. 25. Voorstel tot aankoop van grond met de opstallen Smitsweg 19 c.a. van G. J. van Beek, met vaststelling van de begrotingswijziging. Conform besloten. 26. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet voor de te bouwen nieuwe chr. school voor g.l.o. te Soest-Zuid. Het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" verzoekt het college de aaneemsom voor het bouwen van een vierklassige school voor g.l.o. te Soest-Zuid te verhogen, daar deze inmiddels gestegen is van ƒ243.000, (begroting 1966) tot een bedrag van 287.000,Bovendien moet aan de architect een bedrag van ƒ4000,ge voteerd worden. De direkteur van gemeentewerken kan zich met een en ander verenigen. Het ligt in het voornemen de bouw van de aan te bouwen twee lokalen, waarvoor in de vergadering van 17 januari j.L aan het bestuur medewerking werd verleend, zo mogelijk tegelijk te doen plaats vinden. In dat geval worden de kosten geraamd op een bedrag van 169.000,Het college kan zich met een en ander verenigen en stelt voor een bedrag van totaal 217.000, (ƒ43.000,— ƒ4.000,— 169.000,—) te voteren. Conform besloten. 27. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met A. A. Roest te Soest, inzake het regelen van een minnelijke voorlopige inbezitneming van enige perceelsgedeelten grond voor de door trekking van de Koningsweg. Ingekomen stukken: Conform besloten. De voorzitter sloot om 10.30 uur de vergadering en dankt de raadsleden voor hun medewerking bij het leiden van deze vergadering, dat voor het eerst in zijn kwaliteit van loco-burge meester plaats vond. MARIONBONBONS. Een assortiment bonbons met fijne vulling. Speciale V. D. selectie. 250 gram "1 o<i5 HOESTMELANGE. Een extra fijne melange tegen hoest en verkoud heid. Zak 250 gram VENDA KOFFIEKOEKEN. De bekende kwaliteit, nu nog voordeliger. Per pak 79 et. VROOM 4 DREESMANW

Soester Courant | 1968 | | pagina 3