Adria Rivier a ■St^Êr SST Bfip EBvSfTTEN en i^ulóter bij öe mmm smm" Slïltpjf H keert de gnlepJL ggRUYS&CO GARAGE STAM Krabbels van Knelis Oud - brandweercommandant legde gedenksteen in nieuwe garage «iïsmS yÉ0& bïjssS fiSi&S M3ü>s,- Uw succss is m ze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool D. ENGEL Renault dealer „Vjoew'-presentatrice Bojoura heeft hoge aspiraties Dinsdag laatste aflevering van „De Bezetting" Omroep zoekt woonruimte in Soest Annie M, G. Schmidt heeft geen tijd meer voor „Ja zuster, nee zuster" Nederlandsche Reisvereniging FEL. BRANDWEER 3 3 3 3 POLITIE TEL. 44 4 4 Luisterspelwedstrijd van N.R.Ü. en B.R.T. l'vs RECORDER staaf klaar ICHTHART I 100 ontwerpen Ria Valk-show wellicht naar Montreux VRIJDAG 23 FEBRUARI 1368 PHILIPS SPECIAALZAAK Nieuwe brandweerkazerne wellicht in september klaar! De heer W. Groart, oud-commandant van de Soester vrijwillige brandweer, heeft dinsdagamorgen een gedenksteen gemetseld in de in aanbouw zijnde nieuwe brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. Een deel van het brand weerkorps, wethouder K. de Haan, de directeur van gemeentewerken, de heer H. J. van der Dussen, architect H. N. van Wijk, aannemer W. van Asch en hoofdinspecteur H. G. Scholtmeijer wa ren er onder meer getuige van. JUWELIER HORLOGER REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 De heer v. d. Dussen kondigde de ge legenheidsmetselaar aan als een man, die het vuur uit zijn sloffen heeft ge lopen om de brandweeraccommodatie in Soest zover te krijgen. Wie anders zou daarom de gedenksteen moeten plaatsen. Trouwens, niemand anders kwam meer in aanmerking, want in de steen stond reeds gebeöteld: „Deze steen is gelegd door W. Groart. oud commandant. 20-2-1968". Loco-burgemeester K. de Haan (de burgemeester was wegens vakantie verhinderd) zei, dat met de nieuwe brandweerkazerne - bestaande uit een Bosstraat 5, telefoon 2543 en Van Lenneplaan 47, telefoon 6621. Hoe goed de verstandhouding thans ook moge zijn (blijkens onder andere de gezamenlijke kaart- en bingo-avon den), de heer Groart meende niet, dat politie en brandweer onder één dak gebracht hadden moeten worden, waar van aanvankelijk wel eens sprake is geweest. „Dat lokt alleen maar nijd uit", bevroedde hij. Architect H. N. van Wijk sprak van een zeer funktioneel gebouw, (bijna) tot stand gekomen dankzij een hechte samenwerking tussen de opdrachtge ver, de uitvoerder en de architect. „De drie partijen moeten gezamenlijk tot de beste oplossing komen, in het belang van de hele gemeenschap". Aan die beste oplossing wordt bijna dagelijks gewerkt. Zeer frequent worden aller hande problemen, die zich tijdens de bouw voordoen en op de buitenwereld nu niet direct een diepe indruk maken, toch met de drie betrokkenen in de wekelijkse bouwvergaderingen bespro ken, „opdat het gebouw straks zal vol doen aan alle eisen, die er bij de eers te opdracht aan werden gesteld", aldus de heer Van Wijk. Renault 4 Luxe v.a. ƒ4.495, Dauphine Gordinl v.a. ƒ5.385.— Renault 8 v.a. 5.550, Renault 10 Major v.a. ƒ6.250,— Caravelle Cabriolet v.a. f9.730, Renault 16 v.a. ƒ8.650. Renault Rambler v.a. 16.995. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. lijk ruimere mogelijkheden op dan de Gooise gemeenten", zo concludeert het jaarverslag van de stichting. Het merendeel van de ruim vierhon derd woningzoekenden behoort tot de groep van de lager gesalarieerden. Het stichtingsbestuur heeft de proble men reeds uiteengezet in gesprekken met de gemeentebesturen van Hilver sum, Huizen, Muiden, Eemnes, Blari- cum en Soest. Bojoura van Meizen, graag-geziene pre sentatrice van A.V.RO.'s tienermagazi ne „Vjoew", wil filmactrice worden. De 20-jarige dochter van een bankem ployé en de Bulgaarse muziekpedagoge Dany Zonewa, zo pas nog op het scherm te zien geweest in een interview met „The Suprèmes", is volgens een kort geleden gehouden populariteitsverkie- zing van een aantal Nederlandse tie nerbladen favoriete zangeres nummer één. Waaraan heeft zij dat te danken? „Ik weet het eigenlijk niet", verklaart openhartig de ietwat exotische Bojou ra. „Het is allemaal in stilte gekomen. Men vroeg mij of ik het niet zou aan durven om voor de A.V.H.O.-televisie interviews af te nemen. Welk meisje gaat onmiddellijk zo'n invitatie afzeg gen? Ook mijn ouders zeiden: Bojoura, do~ het. Daar komt alles uit. Nou, ze hebben wel gelijk gehad, want enige maanden later verscheen mijn eerste L.P. op de markt en daarna werd ik favoriete zangeres van het jaar 1967. He* werken voor de televisie heeft mij geleerd, welk een enorm voordeel dat medium in een mensenleven kan zijn". Romantisch uitweidend over haar klas sieke zangopleiding, die ze van haar moeder heeft meegekregen en haar aanvankelijk grote voorliefde voor alles wat Mozart was, heeft Bojoura zich niet de allure aangemeten van een ster. Ze zegt hard te willen werken en spreekt over „het vak" (interviewster en zangeres) als iemand, die gerustge steld is. Indien sommige tieners beweren, dat Bojoura geen zang-ster is, toch heeft zij menigeen verrast met haar geheel eigen geluid, haar bijna volwassen liedjes, die allerminst iets van beat hebben. Of zij doorgaat in dit genre? „Ach, ik weet het niet. Het ziet er natuurlijk allemaal heel mooi uit, maar het is niet uitgesloten, dat ik op zekere dag met zingen zal ophouden. Misschien word ik filmactrice. Ik ben vaak de hele dag bezig met studeren, dat wil zeggen stemoefeningen, teksten schrijven, in terviews voorbereiden, talen leren en bijhouden en het volgen van privé-les- sen in de toneelkunst. Ik kan gewoon niet buiten het vak van de cultuur". Aanstellerig? Zeker niet; Bojoura weet precies, wat ze wil bereiken. Ze is in de publiciteit en wil er zich handhaven. „Als het allemaal lukt, ben ik niet van plan om tot mijn vijftigste jaar carrière te maken om daarna als een nachtkaars uit te gaan. Ik spiegel me aan Greta Garbo. Zij heeft gestaag aan de top gestaan en eenklaps was ze weg. Dat is het". Voorlopig is Bojoura nog dolgelukkig met haar reeks successen. Ze vindt het allemaal spannend; de interviews in de kranten, de foto's, de mode, de t.v.- uitzendingen. Komende dinsdagavond zendt de N.T.S. via Nederland 1 het 21ste en tevens laatste deel uit van „De Bezetting". In deze aflevering behandelt prof. dr. L. de Jong de bevrijding. Deze afleve ring behandelt hetgeen er gebeurde bij de bevrijding van Venlo en Roermond (begin maart 1945) en van het oosten, noorden en midden van Nederland (van eind maart tot midden april. De omroepverenigingen in Hilversum zijn mmoenteel druk doende om woon ruimte voor nog ruim 400 personeels leden te zoeken in onder andere Soest. Het bestuur van de Stichting Omroep- woningbouw heeft moeten ervaren, dat de gemeenten Hilversum, Bussum, Naarden, Laren en Blaricum vrijwel geen bouwmogelijkheden meer bezit ten. De Stichting Omroepwoningbouw meent de oplossing voor het woning probleem in de provincie Utrecht te moeten zoeken en met name in de gemeenten Eemnes, Soest, Spaken- Op donderdag. 29 februari a.s., de« avonds 2C.00 uur, organiseert de Ned. Reisvereniging een dia-filmavond wel ke wordt gegeven in gebouw Middel- wijk aan de Talmalaan/hoek P. öe Hooghlaan te Soest. Onder de titel „La bella Italia" houdt de heer Simcn de Waard uit Rotter dam een lezing met kleurenlichtbeelden en film. Om een idee te krijgen van wat men te zien zal krijgen volgt hier de route door Italië: Milaan. Genua, Napels. Sorrento, Pompei, Paestum, Sapri, dan door het bergachtige bin nenland, doorsteken naar de „zool van de laars", naar Metaponto. Taranto, Leuca (het uiterste puntje in do „hak van de laars"), dan noordwaarts via Brindisi, Bari, Cattolocia en Ravenna naar Venetië, om daarna langs het Gardameer over Bolzano naar de Bren- nerpas te trekken en via Oostenrijk weer naar huis te keren. Wanneer U de route op de kaart nagaat, zult U mer ken, dat het een grote reis is, waarbij zowel het goed bekende Noorden en het minder bekende Midden als het tamelijk onbekende Zuiden van Italië worden bezocht. Het is een mooi land, rijk aan afwisselend natuurschoon en vaak overweldigend door velerlei her inneringen op het gebied van kunst en geschiedenis. aantal garages voor de brandweerwa gens, bergruimten, kantoren voor zowel de brandweer als de dienst van ge meentewerken, een kantine voor ge zamenlijk gebruik en opslagruimte voor gemeentewerken - een deel van de huishouding voor het toekomstige grote Soest gereed komt. De heer De Haan sprak van een bijzonder belangrijk mo ment, niet alleen voor de hele gemeen schap, maar in het bijzonder voor de heer Groart. die in de kazern'e een be langrijk deel van zijn levenswerk te rugvindt. De heer Groart zelf, gravend in zijn 45-jarige verleden, moest constateren, dat de brandweer in Soest tot dit mo ment altijd vrij gebrekkig gehuisvest is geweest. Weliswaar kreeg men enke le malen de beschikking over nieuwe ruimte, maar na verloop va ntijd bleek die immer weer te klein. De heer Groart ging evenmin voorbij aan het feit, dat aan de bouw van de garage zeer vele jaren van voorberei ding zijn voorafgegaan, jaren, waarin hij zelf ook zijn aandeel heeft geleverd in de bespoediging van de uitvoering der plannen. Geruime tijd ging er overheen, alvorens het ontwerp was goedgekeurd en toen daar eenmaal de nodige goedkeuring aan was gehecht, ontbrak het aan de even nodige finan cieringsmiddelen. Het ontwerp vond de heer Groart zeer geslaagd. De heer H. G. Scholtmeijer loochende niet, dat hij de brandweer zeer benijd de om zijn nieuwe huisvesting. De po litie verkeert momenteel in eenzelfde omstandigheid als de brandweer jaren Nederlands meest rumoerige rusthuis, namelijk dat van zuster Klivia, zal in mei worden gesloten. Schrijfster Annie M. G. Schmidt heeft de V.A.R.A. laten weten, dat zij geen tijd meer kan vin den om nieuwe afleveringen voor de populaire t.v.-musical „Ja zuster, nee zuster" te schrijven. Annie Schmidt bereidt momenteel een cabaret en een toneelstuk voor. Tevens wil zij zich weer gaan wijden aan het schrijven van kinderboeken, een bezigheid, die de laatste tijd nogal in het gedrang is ge komen. Ln september 1966 mocht Hetty Blok haar rusthuis openen. Maandelijks werd op zaterdagmiddag (thans zaterdag avond) het Nederlandse televisie-pu bliek een kijkje in het rumoerige rust huis gegund. Als vaste pensiongasten zag men Leen Jongewaard, „ingenieur" Piet Hendriks, Carla Lipp, John Kui pers en Barry Stevens en als de lastige Buurman Boordeval Dick Swidde. Van af mei zullen zij nu een ander on derkomen moeten zoeken. Er volgen nog vier afleveringen. Morgen wordt Wim Sonneveld (in een driedubbelrol) in het rusthuis verwelkomd. Eerder waren onder meer Johan Kaart. Ko van Dijk, Maja Bouma en Gerard Hart kamp te gast bij zuster Klivia. „Ja zuster, nee zuster" was bijzonder populair, zowel bij de jeugd als bij de oudere kijkers. Het programma haalde een kijkdichtheid tussen de 40 en 50 °/o wat neerkomt op ongeveer drie mil- Zoals bekend hebben Gedeputeerde Sta ten van Utrecht het gemeentebestuur van Hilversum toegezegd, te zullen zoe ken naar mogelijkheden om op Utrechts grondgebied de uitbreiding van Hil versum op te vangen, burg, Bunschoten, Hoogland en Amers foort. „Deze gemeenten leveren op grond van het structuurplan aanzien- De Belgische Radio en Televisie (B.R.T.) en de Nederlandse Radio Unie (N.R.U.) schrijven een luisterspelwedstrijd uit, waaraan door een ieder van de Bel- bische of Nederlandse nationaliteit kan worden deelgenomen. Er worden prij zen beschikbaar gesteld van 3000, ƒ2000,— en ƒ1000,—. De tijdsduur van het spel moet liggen tussen de 40 en 70 minuten. Verdere voorwaarden zijn neergelegd in het reglement voor deze wedstrijd, dat op aanvraag te verkrijgen is bij de N.R.U., postbus 150 in Hilversum. De jury die de spelen zal beoordelen, bestaat uit Ab Cauvern, Marcel Coole, Jos de Haes, Hans Jonges en Willem G. van Maanen. De inzendtermijn sluit op 14 september van dit jaar. \NTAARNS - HEKWERK ETTERS - OPENHAARDEN UIFELS - DEUKSIERHEKKEN AMPEN ZONNEWIJZERS MHwSedcrt 1937 le Hezerlaantje 46 - Tel. 2231 KUNSTSMEEDWERK IN STIJL I joen kijkers. Verschillende liedjes uit de Musical werden op de plaat ge bracht. De meeste bekendheid kregen „Lodewijk" en „Mijn opa". De K.R.O. zal naar alle waarschijnlijk heid met een Ria Valk-show deelnemen aan het Concours om de Gouden Roos, dat van 25 april tot en met 2 mei in Montreux wordt gehouden. Een goede kans op uitzending naar Monterux maakt de show, die komen de maandagavond via Nederland 1 wordt uitgezonden: „De wonderlijke lotgeval len van Ria Valk". Zij speelt hierin de rol van koningin en later van de mooie slapende prinses Doornroosje. Na deze zal nog één Ria Valk-show worden uitgezonden. terug, toen de eerste ideeën omtrent een nieuwe huisvesting werden gelan ceerd. De hoofdinspecteur van de Soes ter politie gewaagde tevens van de goede samenwerking tussen politie en brandweer, een samenwerking, die vol gens de oudbrandweercommandant in vroeger jaren wel eens heeft ontbro ken. „Achter onze rug werden de slan gen doorgesneden en de politie deed er niets aan", herinnerde hij zich uit 1923. Overigens meende hij, dat er nadien veel ten goede is veranderd. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak weerres steil bin aachter over eslaoge toeng vaan de week die aksie wier ge- houwe om cente en ok guldes netuur- luk bie mekaor te kriege veur gebrek- kuge keinders. De man van „ziek weeze, en beter worre" dokter Van Swol, was de groote baos vaan deuze gedlinzaomeling. En veur ming kon die der waat vaan. Ut liek Mies Bouwman en dokter Klaapwiek wel in één persoon. Wak altied een van de jaamere dinge van da soort aksies ving is dat de mui- se die as ut waore overlope van lief- daodug gevoel ok altied ut meeste gee- ve, al hebbe zullie misschien wel ut mi-ste. Die aksie heete toeng „Open heit Dar- rup", en noeng nao vief jaore is ut ok inderdaod ope. Al heppik ming laote wies maoke dazze toch nog een paor cente tekort komme. Maor die zalle der bes nog wel komme schaat ik zo. Veural as al die minse die toeng bie- veurbeeld per tillefoon hebbe gezeit dazze ook meej wouw doen, maor tot noeng toe nie over de brug binne ekomme, gaon betaole. Natuurluk kenk bes begriepe dajje, nao- dat je in een spontaone opwelling je halleve vekaansiegeld hep weggegeve, as ut effe eduurd heje der wellis bar spiet vaan ken kriege. Da vingk noeng een vaan de naodele van zoon „spontaone" aksie. Ut is veure- komme. en das geen verhaol dak uut ming duum hep ezoge, datter ouwe minse waore, die van der A.O.W. moste leve, en net een paor cente opzij had- de kenne lei ge, om vaast te spaore om koole te kenne kope, die cente zongder nao te denke an de aksie gaove. Toen de winter kwaam hadde zullie net cen te genog om de vloer vant koolehok te bedekke. En wak noeng ut naorste vingd is dajje ut die minse haos nie uut ken leige dat da de bedoeling nie is vaan die bedel-aksies. Veur die minse ken een gulde in ver houding net zoveul weze as een brief- fie van hongderd van een ander. Wak wel ving is dat die aksies die op de tillevisie gehouwe worre, bar int veurdeel binne mit die waor nie zoon ophef veur word emaokt, terwijl ut doel toch allegaor ut zellefde is. Noeng weete de minse, die de cente veur die verenuginge bie mekaor mot te haole, de minse toch wel te vingde. Minse die bie de Posterie een rekening hebbe word ut al heulegaor makkeluk emaokt, zullie kriege een kaant en klaor ingevulde stortingskaort tuusestuurd, al- leenug bedraag is nog nie innevuld, messchien komp dot ok nog wel. Alleenug ut bedraag invullie en je haaantekening der ongder en klaor is Kees. Der binne wel verenuginge bie waor je nog nooit van je leeve van hep ehoord. Nog nie zolaang gelee je zeej Kneliao; ik begriep nie dat de regeering veur al da bedelen geen stokkie steek en een soort belaasting gaote heffe. Ik mos toeng netuurluk wel effe laache, maor ajje ut effe goed bekiek zaat ze der nog nie zover naos. Aster zoon spontaone aksie word ehou- we loop klein en groot laangs de deur om geld veur ut goeje doel op te haole. Noeng bink geen man die geen ver- trouwe hep in zun medeminse, maor de kaans is toch wel bar groot dat ut opgehaolde geld vergete word weg te bringe. En das schaat ik zo toch ech nie de bedoeling. -cS". ao so «ars il I' Vliegreizen met vol pension o.a. 15 dagen uit en thuis naar: Cssenatico/Pens. Luisella v.a. 378,— Cattolica/Hotel Clelo v.a. 406,- Soest, Steenhoffstraat 9A, tel. 6571

Soester Courant | 1968 | | pagina 7