WA.ffufeè/aat B.D.C.-HANDBAL Dag vogels, dag bloemen, dag hoge oomes van hier en daar mmêm Olympia besloot serie wandeltochten Ilees-volleybalnieuws „The Red Stars" In onze collectie BRILMONTUREN Uitgave van 33.000.voor accommodatie ten behoeve van 60 leden stemt tot nadenken Kampioenschap dames in le klasse Ook dames junioren kamp ïoen S.E.C.-zaterdag Fa. II. F. VOIfiT Olympia-vollevbal DINSDAG 27 FEBRUARI 1968 De trainer O. Buisman had dit ge lukkig in de gaten en gaf hiervoor zijn aanwijzingen. Het samenspel van B.D.C. werd nu be ter en uit een van de aanvallen die hierop volgden, wist Anny Wigtman met een sprongschot 1-2 te maken. De snelheid werd nu opgevoerd en Till Smeeing wist met een prachtige schui mer gelijk te scoren. B.D.C. voelde dat het nu moest door drukken en onder luide toejuichingen van het publiek wist Marga Tolboom vanuit de hoek gebruikmakend van de driepassenregel, hoogopspringend 3-2 te maken. De snelheid zakte in deze fase van de wedstrijd iets terug. Barry van Leeu wen probeerde het met verre afstands schoten, maar de keepster van U.D. was op haar hoede en deze schoten keerde zij dan ook met gemak. Maar toen Barry in plaats van zelf te schie ten, keurig afspeelde naar de op de cirkel vrijgekomen Nel Smeeing, wist deze met een prachtig achterwaarts schot de keepster van U.D. te verrassen en 4-2 op het scorebord te laten note ren. STEENH0FFS7R 53 TEL 2812 SOEST Voor rust wist U.D. weer door een break-out 4-3 te maken. Na rust kreeg Marga Tolbom, na een break-out van haarzelf, waarbij zij op ongeoorloofde wijze werd gestopt, een penalty te nemen. Zij faalde echter en schoot recht in de handen van de keep ster. De spanning steeg ten top toen U.D. door slecht verdedigen van de B.D.C.- achterhoede 4-4 wist te maken. Maar weer was het Anny Wigtman, die de ploeg de rust teruggaf. Zij wist door een van haar befaamde sprong- schoten 5-4 te scoren en toen Mieke van Leeuwen na een schijnbeweging door brak en 6-4 maakte, kon B.D.C. het wat kalmer aan gaan doen. Men ging nu het spel bevriezen, maar door onnauwkeurige balbehandeling wist U.D. enige keren, de bal te onder scheppen. Mary van den Deijssel bleek ecl ter ook in topvorm te zijn en wist dezj schoten te keren. Toen de scheidsrechter het laatste fluit signaal gaf was de spanning geweken Ida zou in het verder verloop van de wedstrijd nog meer laten zien, maar eerst was het Spirit, dat door een penalty, veroorzaakt door Ria Tolboom, wist tegen te scoren. Even later was het weer Ida Pronk, die hard en zuiver inschoot en er 3-1 van maakte, maar de meisjes van Spirit waren in het ge heel niet aangeslagen en uit een prach tige breakout wist één van hen 3-2 te maken, welke stand ook de ruststand was. Na rust ging het steeds beter met B.D.C. en het was dezelfde Ida Pronk, die tv/eemaal achter elkaar wist te scoren en een mooie voorsprong op Spirit wis1 op te bouwen. Carla van den Deijssel was het, die, in samenwerking met Truus Vugts, de stand tot 6-2 wist op te voeren. Spirit wist nog wel op 6-3 komen, maar toen hoefde het allemaal niet meer, want de tijd was verstreken en konden de bloemen worden aangeboden. De dames-junioren spelen nu a.s. zon- Ondanks de kou traden zaterdagmiddag voor de laatste maal zo'n 120 wande laars aan voor de laatste wintertocht van Olympia. Dik ingepakt vertrokken de deelnemers om opgewacht en thuis gebracht te worden door de drumband van de organiserende vereniging, die er, ook al vanwege de kou, niet alleen de slag, maar ook de pas stevig inhield. Voor de heer Suman c.s. was opnieuw het winterseizoen een volledig succes geworden. In de feestelijk ingerichte startlokalen ontvingen de deelnemers allen de ge bruikelijke herinnering, die voor de meesten slechts het begin betekenden van een nieuw wandelseizoen, waarin ook Olympia weer grote plannen heeft. Er zal namelijk aan minstens tien toch ten worden deelgenomen, terwijl men ook op de verschillende bondstochten vertegenwoordigd zal zijn. En hoe meer leden de afdeling telt, hoe meer activi teiten aan de dag kunnen worden ge legd. Met name voor de schooljeugd biedt Olympia een prachtige gelegen heid om te wandelen en een serie me dailles voor volbrachte tochten te ver zamelen. Het eerste dames-volleybalteam van Hees heeft verleden week met 2-1 van Weaving gewonnen. Het gode getrainde team verscheen vol goede voornemens aan de start en bracht de strijd dan ook tot een goed einde. Twee winst punten waren een verdiende beloning. Minder voor de wind ging het de heren van het eerste team tegen Devu uit La ge Vuursche. De tegenpartij trok met 3-0 aan het langste eind. De wedstrijd, die op redelijk peil stond, vergde net iets te veel van de rood-witten, die nog routine misten. Regelmatig liep Devu in elke set uit. De Hees-heren verdienden deze avond dan ook geen punt. Voor donderdag staan de volgende wedstrij den op het programma: S.V.V. 4-V.V.H. 2 (heren) en D.O.S. 3-V.V.H. 2 (dames). DE RED STARS JUNIOREN ZORGEN VOOR EEN ENORME UITSCHIETER RED STARS-TAVENO 37-36 In een tot de laatste seconde span nende wedstrijd hebben de junioren van Red Stars afgelopen zondagmiddag in de Uloschool in Soest voor een grote verassing gezorgd door het op een kam pioenstitel rekenende Taveno met het minimale verschil van een punt te ver slaan. Door dit verlies zijn de kansen van Taveno een groot stuk minder ge worden, temeer daar medekandidaat U.V.V. in het weekend geen fouten maakte. Red Stars kon in de beide vorige ont moetingen tegen dit zelfde Taveno niet tot winst komen. Nu hebben de junio ren echter door werkelijk goed spel laten zien, dat ze in het geheel niet de mindere behoeven te zijn. Gezegd dient te worden dat de Taveno-junioren een betere baltechniek bezaten, maar voor al door een 100 °/o inzet hebben de ju nioren deze wedstrijd gewonnen. Het zag er reeds in het begin naar uit dat het krachtsverschil niet zo groot was daar de score maar uiterst moei lijk op gang kon komen. Na tien minu ten was de stand 6-6. Red Stars bleef een uiterst góede zone houden en belet te het goede afstandsschieten van Tave no, om daarna in de aanval bijzonder rustig en koelbloedig proberen de Ta- veno-verdediging open te gooien. Na zeventien minuten was de stand weer gelijk 14-14, nadat Red Stars een 14-10 voorsprong had genomen. In de laatste drie minuten waren beide aan vallen machteloos en werd er aan beide zijden niet meer gescoord, zodat de tweede helft met een 14-14 gelijke stand in ging. De verwachting was. dat Taveno in de tweede helft wel zou proberen door te drukken, doch weer verzette het Red Stars team zich volledig, zodat de Ta- veno-jongens niet konden uitlopen. Na tien minuten had Red Stars zelfs een 27-22 voorsprong, doch Taveno kwam terug, waardoor in de vijftiende minuut de stand 28-28 was. De spanning werd steeds groter en met nog één minuut te spelen was de stand weer gelijk 34-34. In de laatste minuut scoorde Taveno 36-34. Rudi Blok toen te hard aangeval len, waardoor hij twee strafworpen mocht nemen, waarvan hij er één be nutte (36-35). In de laatste tien secon den nog een laatste aanval van Red Stars en met nog drie seconden tc spelen loste Rudolf Hornung een af standsschot dat doel trof, 37-36, hetgeen voor Red Stars een zeer verdiende over winning betekende. RED STARS-MIDLAND 58-35 Na deze ontmoeting van de junioren was het de taak van de Soester dames om het feest voor Red Stars volledig te maken. Dit is de dames bijzonder eenvoudig gelukt. Ondanks dat" dé da mes nog het carnaval in de benen had den wisten zij toch een vrij grote score op te bouwen tegen het weinig impo nerende Midland. Het was over het algemeen een vrij oninteressante wed strijd, met een voortdurend beter Red In de Amersfoortse Sporthal zijn de dames van B.D.C. op grandioze wijze kampioen geworden door U.D. uit Utrecht te verslaan. U.D.. dat tot zondag nog met 1 punt de leiding had op B.D.C., werd met 6-4 verslagen en zo van het kampioen schap afgehouden. B.D.C. ging nu met de eer strijken. In de beginfase van de wedstrijd zag het ér niet naar uit. dat er een kam pioenschap voor B.D.C. in het verschiet lag. Hoewel Mieke van Leeuwen en Till Smeeing paal en lat bombardeerden, was het toch U.D., dat door een break-out 0-1 scoorde, met kort hierna weer een break-out, die ook resulteerde in een doelpunt. 0-2 dus. Dit werd veroorzaakt door het niet snel terugkomen van B.D.C. en konden de bloemen worden aange boden. De dames gaan op 10 maart promotie wedstrijden spelen, tegen de kampioe nen van de afdelingen Amsterdam, Haarlem en Alkmaar in de Oude R.A.I. te Amsterdam. Onder leiding var. Joop van Resteren behaalden de dames-junioren, evenals de damessenioren, het kampioenschap in hun afdeling. De laatste tegenstand ster Spirit uit Utrecht werd nu aan de zegekar gebonden. Na een wat zenuwachtig begin was het Nel van Leeuwen die de score opende met een magnifiek afstandsschot in de linkerbenedenhoek. Ida Pronk wilde niet onderdoen voor haar medespeelster en wist met een schot waarbij de bal precies voor de keepster op de grond stuitte, en daarna over het uitgestoken been van de keepster van Spirit sprong, 2-0 te maken. Het dames-juniorentcam van B.D.C. behaalde zondag in de Amersfoortse sporthal, door een overwinning op het Utrechtse Spirit, het kampioenschap van haar afdeling. Do dames-senioren versloegen het eveneens uit Utrecht afkomstige U.D., dat in de competitie met een punt voorstond, cn behaalde daarmee in de laatste wedstryd het fel begeerde kampioenschap. Op de foto, staand van links naar rechts Trainer O. Buisman, Wil Tolboom, Barry van Leeuwen, Marry van den Deyssel, Mieke van Tecuwen en Anny Wigtman-Rocst. Knielend van links naar rechts Mies Hagen, Marga Tolboom, Nel Smeeing, Til Huurdeman en Til Smeeing. dag in Hilversum tegen de kampioens teams van Alkmaar, Haarlem en Am sterdam om het districtskampioenschap. Stars, dat slechts in nummer 46 Nel van den Bergen van Midland een tegen sta ideter van betekenis had. Voor het overige was het Midland-team niet bijs ter sterk. Reeds na tien minuten had Red Stars een 14-8 voorsprong, hetgeen zij in de eerste helft vergrootte tot 16-28. De tweede helft was feitelijk nog maar een formaliteit, welke Red Stars bij zonder goed vervulde. Zij scoorden er nog dertig punten bij, waartegenover Midland er nog 19 stelde, zodat deze wedstrijd vrij gemakkelijk door de Red Stars-dames werd gewonnen. De kam pioenstitel zal dus ongetwijfeld tussen Red Stars en S.V.S. uit Spakenburg gaan. Red Stars heeft nu twee punten achterstand op S.V.S doch beide teams ontmoeten elkaar nog twee keer. (heren) en Olympia 2-Vios 3 (heren), welke wedstrijden resp. om 20.00 en 21.30 uur aanvangen. Afgelopen vrijdag gingen acht dames van de beginnprsgroep naar Baarn om tpgen B.G. S.V. een vriendschappe lijke wedstrijd té spelen. Hoewel ook B.G. S.V. met leden van haar laag- c' groep uitkwam, was wel te mer ken, dat deze dames in het verleden elders al wat volleybalervaring hebben opgedaan. Het werd een leerzame avond voor de Soester dames en hun leider. Een verheugend verschijnsel was wel, dat Olympia met enthousiasme gori maakte wat het aan ervaring te kort kwam. Vooral de kreten van Ineke van Santbrink en Ria Rosenbaum waren niet van de lucht. De setstanden waren 15-5, 15-1, 14-16 en 15-8. S.E.C.-F.A.K. 6-2 Hoewel het terrein van S.E.C. er zater dag niet bepaald aanlokkelijk uitzag, is er toch op gevoetbald, althans docr het eerste en derde zaterdagelftal, die on langs de laag sneeuw weinig moeite ble ken te hebben om hun tegenstander de baas te blijven F.A.K. uit Bilthoven kreeg voor het eerst sinds veje maanden weer een ne derlaag te incasseren. De gasten waren de laatste zeven wedstrijden ongeslagen gebleven, maar moesten nu met een duidelijke 6-2 nederlaag genoegen ne men. Overigens heeft F.A.K. zich zeer sterk verweerd tegen de kampioenskandida ten. Al na vijf minuten belandde de bal uit een hoekschop, buiten bereik van doelman Kramer, rechtstreeks tegen -'e paal. Het was dan ook F.A.K., dat na twaalf minuten de leiding nam. Uit een vrije schop werd Kramer ineens door de Bilthovense middenvoor gepasseerd: 0-1. De vreugde was maar van korte duur, want al twee minuten later bracht Sta lenhoef, na een indrukwekkende solo, beide partijen weer op gelijke hoogte. Een vloeiende combinatie tussen Hoef- ma en Sengers bracht S.E.C. na ruim twintig minuten op een 2-1 voorsprong, dankzij een raak schot van Sengers, maar in de laatste minuut van de eerste helft bepaalde F.A.K. de ruststand op 2-2. In de tweede helft trad S.E.C. aan met v. d. Schagt voor de geblesseerde Beyer. In deze tweede 45 minuten is F.A.K. er vrijwel niet meer aan te pas gekomen. Kort na de hervatting schoot Sengers eerst tegen de paal. De terugspringende bal werd door de toestormende Hop in een doelpunt omgezet: 3-2. Twee minuten later leverde een trekbal van Hop een niet te missen kans op voor Wolfsen, die dan ook zijn plicht deed en er 4-2 van maakte. Uit een combina tie Sengers-Hop schoot eerstgenoemde nummer vijf in het doel en in de aller laatste minuut trof Stalenhoef met een harde kopbal uit een voorzet van Hoef man nog een keer het doel. S.E.C. 3-D.O.S.C. 7 8-1 Ook het derde elftal heeft zaterdag zeer duidelijk gemaakt, dat het deze com petitie met het kampioenschap wil be sluiten. De Soestenaren zegevierden met niet minder dan 8-1 over D.O.S.C. 7 uit Den Dolder. Bij de rust leidde de thuis club -.1 met 3-0 dankzij doelpunten van Roels, Rouwendaal en Tolboom. Kort na rust kreeg D.O.S.C. 7 even de gelegenheid om van een fout in de S.E.C.-achterhoede te profiteren, maar daarna voerden Roels en Rouwendaal de score verder op. Roels bracht met drie doelpunten de stand op 6-1, ter wijl de resterende treffers op naam kw zn van Rouwendaal. Sportstichting tot honkballend S.E.C. Is er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend zlekenfondsleverancjer De jeugd va nOlympia heeft een zeer drukke volleybalweek achter de rug met over het algemeen bevredigende resul taten. De b-jeugd won in een aantrekkelijke wedstrijd met 2-0 van Vios c, dat goed partij gaf, maar niet tegen de groenwit- ten was opgewassen. Beide sets gingen naar Soest en daarmede bewees Olym pia 2 niet al te veel te willen onder doen voor het a-team, dat maar een paar plaatsen hoger op de ranglijst staat. In een niet al te beste wedstrijd won het c-team met 2-1 van naaste concur rent Leatitia. Door deze zege- kon de voorsprong enigermate worden ver groot. Toch was het vertoonde spel nau welijks dat van een kampioensploeg. In de volgende wedstrijden zal dit zestal nog wel andere reserves moeten aan spreken om de kansen te behouden. Ge heel onnodig ging de eerste set verlo ren, ofschoon de uiteindelijke winst niet onverdiend was, maar ook niet geheel zonder geluk tot stand kwam. Met nog vier wedstrijden voor de boeg moet het voor Olympia c toch wel mogelijk zijn om bovenaan te eindigen. De jongste editie van Olympia slaagde er niet in, ten koste van Vdos d het puntentotaal wat omhoog te brengen. In vrij korte tijd ging het d-team on danks verdienstelijk verweer in twee sets tegen Vios ten onder. De stand luidt momenteel: 1. Olympia c 11-20; 2. S.V.H. b 9-14; 3 Leatitia 10-14; 4. Vios d 10-10; 5. S.V.V. 8-8; 6. Olympia d 10-6; 7. Vios f- 9-4 en 8. Vios e 11-12. Voor donderdag staan op het program ma de wedstrijden Olympia a-S.V.H. a (18.30 uur), Olympia 4-Montagnards Het bestuur van de afdeling Honkbal van S.E.C. heeft zich onlangs een beet je boos gemaakt over het feit, dat de Stichting voor Lichamelijke Opvoeding en Sport in Soest niet wil meewerken aan verplaatsing van de honkbalac commodatie. In verband met de promo tie naar de tweede klasse meent S.E.C. over een betere accommodatie te mogen beschikken. Daarbij werd tevens ge steld, „dat de Koninklijke Honkbal- bond -in Nederland op zeer korte ter mijn aan tweede klassers een officieel honkbalveldverplicht zal gaan stellen". In antwoord hierop heeft de sportstich ting medegedeeld, dat de kosten van verplaatsing op ƒ33.000,worden ge raamd, wat bij de huidige financierings mogelijkheden van de gemeente nauwe lijks haalbaar is. „Bovendien" zo zegt de sportstichting in haar schrijven aan het S.E.C.-honkbabestuur. „mag in dit verband de overweging, dat deze ƒ33.000,bestemd zijn voor een sport- afdelïng van maximaal 60 leden tot enig nadenken stemmen, zoals ook het feit, dat een honkbalveld vijf a zes maanden wordt gebruikt". Voorts wijst de sportstichting erop. dat uit het jaarverslag over 1967 van de Honkbalbond niet is gebleken, dat op korte termijn inderdaad een officieel veld voor tweede klassers verplicht zal worden gesteld. Het jaarverslag zegt over de velden van tweede klassers niet meer dan „De tijd zal ook aanbreken, dat dezelfde eisen (als voor eerste klas sers) aan de 2e klasse gesteld zullen worden, al zal dit natuurlijk met veel verstand en overleg moeten geschieden". „Dat is iets wezenlijk anders dan het geen het S.E.C.-bestuur heeft medege deeld zo schrijft de directeur van de sportstichting, de heer Th. M. Peet. Met betrekking tot de kosten is door S.E.C. destijds gesteld, dat gebruik zou kunnen worden gemaakt van een voor-» delige aanbieding. „Aan ons verzoek, deze aanbieding schriftelijk in te zen den is tot op heden (drie maanden na dato) geen gevolg gegeven", constateert de heer Peet. Voor het komende seizoen is het eerste S.E.C.-honkbalteam ingedeeld in de tweede klasse A met Donar (Hilver sum), Hazekamp (Nijmegen), H.M.S. (Utrecht), Lijnden (Badhoevedorp), ODIZ (Zaandam), Quick (Amersfoort) en Watergraafsmeer (Amsterdam). Er zijn drie tweede klassen gevormd. De drie kampioenen spelen straks om twee plaatsen in de eerste klasse. De clubs, die in de drie afdelingen op de laatste plaats eindigen, degraderen au tomatisch. Kort geleden is de heer O. de Weerd aan het honkbalbestuur toegevoegd. Hij zal zich in het bijzonder gaan bezig houden met de sportkeuring en met de uniformiteit van de honkbaltenues. Tijdens de opnamen van de afleveringen voor Pipo die in mei uitgezonden zullen worden, werd van de zijde van de vliegbasis volledige medewerking verleend. Zo veel als mogelijk was, probeerde* men het terrein van Boltini's Winterreslden- tic „links" tc laten liggen. Voor het „commando" van de basis reden te over zich tussen de beeldbuis favorieten van de allerkleinsten te laten vereeuwigen. In onze courant van a.s. vrydag komen wy uitvoeriger terug op de aktiviteiten die de „clownsfamilic" twee dagen bezig hielden op het terrein van Boltini. Met voor de „allerkleinsten" een kans op het winnen van een leuke verrassing.

Soester Courant | 1968 | | pagina 5