GRATIS fVOLVOl S.E.C.- nieuws een prachtig glas J. C. Brouwer Zn. B.D.C. Hees- nieuws ONZE VOLLEYBAL- KAMPIOEN GELIJK WAARDIG AAN 00STEUR0PESE T0PPL0EGEN GARAGE STAM F0XB0R0 (NEDERLAND) N.V., V.Y.Z.-niYuws Secretaris P. Ekel ere-lid van Soester Turnelub TENNISRACKETS Sporthuis Eb. Kareisen en Zn. bij elke fles Shepherd Port of Sherry a ƒ5.95, Wijnhandel-Slijterij „De Meteoor" Mixed Hockey Club Soest R. v. d. Caast beste 2e honkman van Nederland „The Red Stars" S.E.C.-zaterdag nieuws Renault dealer STOMEN Koningsweg 30. Soest. a) enige medewerkers voor het samenstellen onzer apparaten b) -enige magazijnbedienden VRIJDAG I MAART 1968 V.V.Z.-HEES Voor V7V.Z. staat er voor morgen een interessante wedstrijd op het spel, die op het terrein van de Ferdinand Huyck- lean wel de nodige sfeer zal kunnen brengen. Tegenstander is morgen na melijk plaatsgenoot Hees, dat in deze competitie nog niet veel heeft gepres teerd, doch er anderzijds ook weinig voor voelt om vol-gend seizoen een klas se lager te gaan spelen. Andezijds voelt V.V.Z. er wel bijzonder veel voor om de volgende competitie een klasse hoger uit te komen, waartoe de mogelijkheden nog volledig aanwe zig zijn. Voorwaarde daartoe is echter wel. dat er morgen gewonnen moet worden, hetgeen een heel acceptabel verlangen lijkt. Ofschoon men zich wel bewust zal moeten zijn, dait in een der by vaak verrassende dingen kunnen gebeuren. Het verschil op de ranglijst tussen bei de clubs is echter dermate groot, dat een overwinning van de thuisclub toch wel het meest voor de hand ligt. V.V.Z. komt in de volgende opstelling in het veld: doel C. Pouw; achter H. G. v. d. Kraak, H. J. van Kooy, H. J. Demmers en L. Halhorst; midden D. v. d. Bovenkamp en G. v. d. Boven- kamp; voor A. Schaap, R. J. Brouwer, G. Floor en W. Ruizendaal. Reserves zijn J. Akkerman en H. van Barne- veld. De wedstrijd begint om kwart voor vier. De stand in deze afdeling luidt mo menteel: Renswoude 10-16 Kulan 12-12 V.V.Z. 11-15 Scherpenzeel 12-11 T.O.V. 12-15 Candia '66 11-10 Valleivogels 13-14 Baarn 13-10 S.V.P. 12-13 Hees 11- 7 Advendo 13- 7 S.V.M. BOYS 2-V.V.Z. 2 Het tweede elftal gaat morgen naar Maartensdijk om er tegen S.V.M. Boys twee punten rijker te worden. De V.V.Z.-reserves hebben nog een rede lijke theoretische kans op het kam pioenschap, die echter onmiddellijk vergooid zal zijn, indien morgen niet met de beide punten naar huis wordt teruggekeerd. Wanneer V.V.Z. zijn te genstander niet te zeer onderschat, moet een overwinning ook wel mogelijk zijn. V.V.Z. 2 is morgen als volgt samen gesteld: doel J. Putters achter H. Ver woerd, M. v. Ginkel, J. Brouwer en C. van Hamersveld; midden E. Radema ker en J. Timmer; voor P. Altena, C. van Velzen, A. Hament en J. van Doorn. Reserve is A. F. de Boer. De wedstrijd begint om kwart voor vier. Een half uur eerder wordt uit Soest vertrokken. CHEFANA 5-V.V.Z. 3 V.V.Z. 3, dat nog steeds de leiding in Telefoon 02154-2323 Amalialaan 19-21 De heer Piet Ekel, de laatste twaalf jaar secretaris van de Soester Turn Club en voordien vijftien jaar achter een voorzitter, is tot ere-lid van de S.T.C. benoemd. E-n voorstel daartoe, tijdens de jaar vergadering door voorzitter W. Egt- berts gedaan, werd met grote instem ming begroet Als blijk van waardering voor hetgeen de heer Ekel gedurende de afgelopen 28 jaar als bestuurslid en voordien nog tien jaar als gewoon lid voor de S.T.C. heeft gedaan, met name op het organisatorische en propagan distische vlak, bood de voorzitter de heer Ekel een transistorradio aan. De heer Ekel zelf beschouwde zijn funktie gewoon als een voortzetting van een familietraditie. „Mijn vader en moeder waren ook bestuurslid. De heer Ekel zei, ook nimmer de neiging gehad te hebben om weg te lopen, wanneer er eens een verschil van me ning was of de vereniging een moeilijke tijd doormaakte. Mevr. Ekel deelde in de hulde van haar man. Zij kreeg bloe men aangeboden. De veertig-jarige Soester Turn Club telt nu drie ere-leden, te weten mej. E. C. Floor en de heren P. Ekel en J. Spelt. Er werden op de jaarvergadering trou wens meer feestelijke handelingen ver richt. Hedy de Zoete kreeg de S.T.C.- wisselbeker met bijbehorende medail le en een bloemetje aangeboden ter ge legenheid van het door haar behaalde clubkampioenschap. De uitreiking van de prijzen ging gepaard met fanfare muziek, zij het van de bandrecorder. Na afloop van het huishoudelijk ge deelte bladerde mej. Floor tot ieders verassing in een tientallen jaren oud S.T.C.-plakboek, waarvan feitelijk nie mand behalve de eigennaresse het be staan wist. De aftredende bestuursleden, te weten mevr. Cassander, mevr. Van Zomeren en de heer Ekel, werden herbenoemd. Twee vacatures bleven onvervuld. Er hebben zich verschillende kandidaten gemeld, maar het bestuur wil zich eerst uitvoerig beraden. „Liever een kat uit de boom gekeken dan een kat in de zak gekocht", dacht men. Het verspreiden van de 5000 loten ter bestrijding van de kosten van de jubi leumviering, begint voorspoedig te lo pen. Ook van de zijde van het Soester «akenleven zijn bemoedigende reacties binnengekomen. zijn afdeling heeft, staat morgen tegen over Chefana, een ploeg, waarmede men in de eerste wedstrijd de grootste moei te heeft gehad en dan ook niet verder kwam dan een gelijk spel. Bij V.V.Z, is men wellicht al heel tevreden, wan neer het morgen weer tot een verde ling der punten kan komen, al is het voor de veiligstelling van de eerste plaats wel wenselijk, dat beide punten uit dit duel worden gehaald. De opstel ling van het derde is: doel S. Lodema; achter H. W. v. d. Worp, J. v. d. Bo venkamp, H. Wegerif en A. Ruizen- daal; midden J. van Kooy Gzn. en Steenmeijer; voor H. Brons, F. van Hornsveld, A. H. van Wijk en J. A. Kampen. Reserve is A. Snijders. De wedstrijd begint om kwart voor twee. Om een uur wordt uit Soest ver trokken. V.V.Z. 5-HOEVELAKEN 4 Voor het vijfde elftal staat niet zo veel meer op het spel, behalve misschien de morele verplichting om boven het zes de elftal op de ranglijst te eindigen. Dat lijkt althans morgen een onmoge lijke opgave, want het zal uiterst moei lijk zijn om Hoevelaken 4 een of twee punten afhandig te maken. V.V.Z. zal waarschijnlijk met een gelijk spel al heel tevreden mogen zijn. Men zal in de volgende opstelling om een zo gun stig mogelijk resultaat strijden; doel M. Vetkamp; achter W. Hoebee, 'M. Boon stra, G. van Kooy en L. de Haan; mid den W. Bloemendaal en A. van Neer bos; voor C. Ruizendaal, T. Verkade, R. Schiffart en E. S. van Aarsen. Re serve is D. Pellegrino. De wedstrijd vangt aan om kwart voor twee. D.O.S. '01-S.E.C. S.E.C. wacht zondag bijna de onmoge lijke taak om het leidende D.O.S. '01 de eerste nederlaag toe te brengen. Dat zou dan in Utrecht zelf moeten ge beuren, waar Tonny van der Linden c.s. tot dusver nog geen enkel punt hebben afgestaan. Behalve Holland is er tot nu toe zelfs geen enkele ploeg in ge slaagd om de Utrechtse doelman voor eigen publiek te passeren. De thuis wedstrijden geven een doelsaldo te zien van 25-3. Het is zeer de vraag, of S.E.C. hierin wat ten ongunste van D.O.S. kan ver anderen. De zeer beweeglijke en ge vaarlijke voorhoede van de Utrechters doet de tegenpartij alle aandacht rich ten op de verdediging, zodat men veel al aan eigen offensieve daden niet meer toekomt. Dat wijzen ook wel de doel- cijfers uit. De D.O.S.-doelman is deze competitie nog maar tien keer gepas seerd. Daarenboven beschikken de Utrechters over een zeer soldie achter hoede met aan het hoofd de oud-pro- fessinoal Visser. Al met al een zeer bekwame ploeg die niettemin vrij be scheiden in zijn doelpuntenproduktie iz: 38 treffers in vijftien wedstrijden. Wanneer S.E.C. het accent niet al te sterk op de verdediging legt, heeft het zeker scoringskansen tegen D.O.S. en misschien ook wel een kans óp een gelijk spel, wat dan overigens wel als een verrassing moet worden aange merkt. De eerste wedstrijd tussen beide clubs eindigde in een 2-0 overwinning voor D.O.S. Het S.E.C.-elftal gaat met de volgende spelers naar de Domstad (Thorbecke- laan) doel Van Zoghei; achter De Rooy, Dorrestein, Krijt en Van Remmerden; midden v. d. Broek en Veenendaal; voor Aalbers, Van Boeijen, Woudenberg en Surstedt. Reserves zijn Van Essen en Rodermond. De stand in deze afdeling luidt mo- Dunlop - Slazenger - Piquin enz. vanaf 8,75. Tenniskleding Spijkerbroeken. Voor elke sport naar KONINGINNELAAN 32 Telefoon 2650, na 18 uur 2749. menteel: D.O.S. '01 15-27 Donar 14-12 Baarn 13-18 Vriendensch. 15-12 Ultrajectum 14-18 Zeist 15-11 S.E.C. 15-17 C.D.N. 16-11 D.E.V. 14-15 S.D.O. 15- 9 Holland 13-14 V.V.IJ. 13- 8 HOLLAND 2-S.E.C. 2 Het tweede elftal speelt zondag op het zelfde sportveldencomplex als het eerste elftal, zij het een paar uur vroe ger. Om twaalf uur treden de S.E.C.- reserves aan tegen die van Holland. Het tweede elftal heeft zich de laatste weken vrij goed hersteld en zal alles willen proberen om die tendens te handhaven. Wellicht kan Holland zondagmiddag op een gelijk spel worden gehouden. Dc opstelling van het tweede elftal luidt voor zondag: doel Van Hattum; achter Huizinga, Abbel, Ruttenberg en Hooyer; midden Van Veen en Luschen; voor Dettmer, Burgman, Bosman en Rijnders. Reserve is Schimmel. ZWALUWEN VOORUIT 2-S.E.C. 3 Veel moeilijker krijgt zondag S.E.C. 3 (Zolang de voorraad strekt.) ZIE ONZE ETALAGE Steenhoffstraat 64, Soest, tel. 2551. Verhuur: servies, glaswerk, bestek. Wij bezorgen door heel Soest. het, ook in Utrecht en wel tegen Zwa luwen Vooruit 2, dat totdusver er dui delijk blijk van heeft gegeven, volgend seizoen een klasse hoger te willen spe len. De Utrechtenaren staan op de eerste plaats en zullen die plaats waarschijn lijk zondag wel met succes tegen S.E.C. verdedigen. De Soestenaren hebben inmiddels hun kansen op een titel wel verspeeld. Niettemin zou het van een sportieve taakopvatting getuigen, wanneer S.E.C. zondag toch met een overwinning naar huis terugkeerde, behaald door: doel Kok; achter D. Hooyer, K. Dorrestein en Van Alderen; midden Van Breuke- len en Pureveen; voor Lenarduzzi, Brouwer, De Jong, Luschen en v. d. Brakel. Reserve is Nijhuis. De wed strijd begint om twaalf uur. S.E.C. 5-QUICK 4 Het zeer verdienstelijk spelende S.E.C. 5 staat zondag aan de Bosstraat tegen over Quick 4, een club, die verras send uit de hoek kan komen. Er mag hier echter wel op een overwinning van de thuisclub worden gerekend, ze ker, wanneer men het spel van de laaitste weken in aanmerking neemt. De aftrap voor deze wedstrijd wordt om twaalf uur verricht. S.E.C. 5 is als volgt samen gesteld: doel Van Rossum; achter Van 't Klooster, Valero en Hoed; midden Niewaal en Westerveld; voor Wijnands, Dasselaar, Schalkwijk, Veld huizen en Van Limburg. Reserve is Tolboom. S.E.C. 6-AMERSFOORTSE BOYS 5 Het zesde elftal wacht morgen e- in teressante en ook nog wel belangrijke wedstrijd tegen Amersfoortse Boys 5, dat op de ranglijst een plaatsje hoger staat dan S.E.C.. met overigens mini maal verschil. Beide ploegen hebben nog uitzicht op een kampioenschap en beide ploegen zullen dat zondag ook wel tot uiting brengen, met wellicht een kleine overwinning voor de thuis club als uiteindelijk resultaat. S.E.C. komt in de volgende opstelling uit: doel Van Beek; achter Opmeer, Belt en Wildenburg; midden Smit en Meeder; voor Scheurwater, Lagemaat, v. d. Brink, Lantema en Hoebée. Re serve is Brouwer. JEUGPROGRAMMA Het programma voor de S.E.C.-jeugd voor dit weekeinde ziet er als volgt uit: S.D.O. jun. A-S.E.C. A (3.45 uur), K.V.V.A. jun. B-S.E.C. B (3.45 uur), Scherpenzeel jun. B-S.E.C. C (3.45 uur), B.D.C. adsp. a-S.E.C. a (3.45 uur), S.E.C. adsp. b-BD.C. c (3.45 uur), K.V.V.A. adsp. f-S.E.C. c (2.30 uur), S.E.C. adsp. d-Quick f (2.30 uur), S.E.C. pup. 1- Quiok 1 (1.00 uur), Hoogland pup. 1- S.E.C. 2 (1.00 uur), S.E.C. pup. 3-Hees 2 (1.00 uur), V.V.Z. pup. 2-SE.C. 4 (1.00 uur) en Hees 3-S.E.C. pup. 5 (12.15 uur). De pupillen van S.E.C. zullen dit week einde ook nog verschillende onderlinge wedstrijden spelen. Het S.E.C.-bestuur heeft een aanvul ling gekregen. De heer Herman Luschen is als commissaris inmiddels aan het bestuur toegevoegd. S.E.C.-CARNAVAL WERD GROOT SUCCES Het carnavalsfeest van S.E.C. is een groot succes geworden. Ongeveer 90 meer of minder herkenbare personen hebben bijgedragen tot de algemene feestvreugde, hetzij alleen door hun vermomming, hetzij door een concrete bijdrage, zoals bijvoorbeeld de S.E.C.- Singers en vader en dochter Hooyer die leverden. Tot de best gecostumeerde dame werd mevr. Dorrestein uitgeroepen. Bij de heren viel de eer te beurt aan de heer Stalenhoef van het zaterdagvoetbal. De heer en mevr. Wilhelm kregen op deze carnavalsbijeenkomst een portret- tekening aangeboden. De oud-voorzitter maakte hier ook gewag van een zeer geslaagde activiteit van de evenemen tencommissie. Verschillende momenten van de car navalsviering zijn op de gevoelige plaat vastgelegd. De resultaten zijn zater dag en zondag in de kantine te bezich tigen als ook volgende week op 4e trainingsavonden. Tenslotte is men voornemens om een bezoek te gaan brengen aan de Am- stelbrouwerijen in Amsterdam, wellicht als nasleep van de carnavalsviering. Er hebben zrich inmiddels 45 belangstel lenden aangemeld. Er kunnen er nog vijf bij. Programma voor zondag a.s. Meteoren 1-Tovers 4, 14.00 uur. Meteoren 2-Zwaluwen 3, 12.00 uur. Opstelling Meteoren I: Ries van Her waarden. Peter Verlinden, Nico Bitter- ling, Flip Brandsma, Kees van Rou wendaal, Gerard van den Bor. Riek van Soest, Corrie van Herwaarden, Ria Groen, Annie Venema, Ineke Timmer, Mar ja Schaaf sma. Reserve: Henk de Jong, Ralleke Zimmermann. Opstelling Meteoren II: Wout Deijs, Willem Kraay, Rudi Lagemaat. Frans van de Kuil, Dik Wouters, Wdlli van den Bor, Jannie Meerveld, Hanrue van de Biezen, Wil Huurdeman, Yvonne Doornekamp, Hetty Kruisbos, Hanne- ke van Gestel. Reserve: Jannie Altena, Otto van den Bor. Programma voor zaterdag a.s. Thuis. 14.15 uur Meisjes C-Amersfoort E. 15.15 uur Meisjes B-Amersfoort D. Uit. 15.15 uur Shinty A-Jongens A. Programma voor zondag 3 maart 1968. Thuis. 14.00 uur Heren I-Kameleon. 14.00 uur Heren Vet.-Alkmaar. 12.30 uur Dames I-Kraaien. 11.00 uur Heren II-Maarn I. Uit. 11.00 uur Dames III-Kampong 8. 13.00 uur Voord. III-Dames II. 13.00 uur Voordaan IV-Heren III. In het laatste nummer van Honkbal Baseball, het officiële orgaan van de Koninklijke Nederlandse Honkbalbond werd onlangs een overzicht gepubli ceerd van de prestaties van de Neder landse hoofdklasse-spelers. Op de lijst van het 2e honk prijkte de naam van Rob van der Gaast uit Soest bovenaan. Hij was namelijk de gene met het beste veldgemiddelde van Nederland, berekend over seizoen 1967. Hij eindigde nog boven bekende honk bal-namen als Simon Arindell en Mar tin Stroker, beiden international. Aan het begin van het afgelopen sei zoen nam -deze Soeslenaar de grote stap van S.E.C., toen nog derde klasser, naar de toen pas gepromoveerde hoofd klasser H.C A.W. te Bussum, waar hij gedurende dat seizoen voor het eerste negental uitkwam. Niet geheel ongerechtvaardigd lijkt ons de vraag te rijzen, waarom de beste tweede honkman van Nederland resi dentie moet houden bij een Bussum's honk, temeer daar hij dit seizoen als sekretaris van S.E.C.-honkbal zich uitermate verdienstelijk heeft gemaakt. Hij maakt deel uit van het bestuur on der welker Voortreffelijke leiding S.E.C.- honkbal bloeit en dit jaar zelfs de 2e- klasse-^ wist te bereiken. Ook cBt sei zoen nam nog een der groen-witten, te weten W. Houtzager, het besluit zijn honkbalkunnen in de toekomst in dienst van H.C.A.W. te stellen. Deze beide spelers, die naar deze capaciteit op honkbalgebied gebracht zijn onder de uiterst deskundige leiding van S.E.C.- coach W. Tmlin, kwamen vele jaren uit voor het eerste negental van S.E.C. Overwegen wij dat R. v. d. Gaast ook nu nog een der stuwende krachten van S.E.C.-honkbal is, zij het niet meer in honkbalkostuum, en dat de heer Hout zager ook dit jaar weer een der voor naamste initiatiefnemers is geweest voor het 2o befaamd wordende Soester honk- balkamp, dan vragen wij ons toch af: Hoe het mogelijk is dat, in deze vol ledig op amateur-basis geschoeide honk balwereld, twee nog steeds voor S.E.C. zo warm voelende spelers het eigen nest verlaten en op honkbalgebied el ders bevrediging gaan zoeken? B. D.O.S.C. 4 op bezoek, een ploeg, die wel tot capitulatie gedwongen moet kunnen worden. Ook voor het vierde elftal van Hees staat een thuiswedstrijd op het program ma en wel tegen Bloemenkwartier 4 uit Hilversum. Voor de thuisclub stellig geen eenvoudige opgave, al zal met een beetje goede wil (en wat geluk wellicht) de overwinning toch wel in eigen huis ge houden kunnen worden. S.V.S.-RED STARS Morgenmiddag gaan de Soester dames naar Spakenburg om daar de strijd aan te binden met het damesteam van S.V.S. Voor beide teams staan er bijzonder grote belangen op het spel. Wint S.V.S. deze ontmoeting, dan zijn zij een zeer groot eind op weg naar de kampioens titel. Bij eventuele winst voor Red Stars liggen de kansen van beide teams gelijk. Momenteel staat S.V.S. nog twee punten voor op Red Stars. Het is niet mogelijk een voorspelling te doen, daar het aan beide kanten niet zeker is dat alle dames mee kun nen doen. De wedstrijd wordt namelijk om 15.00 uur gespeeld, op welk tijdstip er nog enkele dames aan het werk zijn. Ongeacht de opstelling van beide teams staat echter wel vast, dat er van een ware basketball-explosie tussen de teams uit Soest en Spakenburg zal ontstaan, voor beide teams zijn de be langen groot. De stand is als volgt: S.V.S. I 15-261 Midland II 15-12 Red Stars I 15-24 U.V.V. III 15-10 Break Out II 15-14 Taveno II 15- 4 B.V.C.—S.E.C. Het zich al enigszins op het kampioen schap voorbereidende eerste zaterdag elftal gaat morgen naar Bilthovén om er ten koste van het zeer zwakke B.V.C. de titelkandidatuur nog eens te onder strepen. De Bilthovenaren zijn er in déze competitie nog niet in geslaagd om een- keer te winnen. B.V.C. heeft tot dusver genoegen moeten nemen met twee gelijke spelen, tegen V.C.U. en Majella. Overigens ziet het er niet naar uit, dat de Bilthovense club morgen veel gele genheid zal krijgen om zijn schamele oogst van twee punten wat op te voe ren. Het S.E.C.-team zal morgen uit de volgende spelers worden samengesteld: Kramer, v. d. Schagt, De Vries, Haft man, Baptist. Bever,. gebr. Wolfsen, Sen- gers, Hop, Stalenhoef, Hoefman en v. d. Berg. De wedstrijd begint om kwart voor vier. DOLDERSE BOYS 2—S.E.C. 2 Het tweede, iets minder zeker spelende elftal gaat morgen naar Dolderse Boys 2, een club die vrij moeilijk op eigen terrein te verslaan js. Gezien de belan gen, die voor het tweede op het spel staan^ zal men zich stellig wel alle moei te willen getroosten om deze wedstrijd tot een goed einde, dat wil zeggen een overwinning te brengen. Voor de Dol derse Boys zijn er nauwelijks meer kampioenskansen weggelegd. Zij bezetten de vierde plaats. Voor deze wedstrijd, die eveneens om kwart voor vier be gint, zijn de volgende spelers uitgeno digd Bakker. Kok, Staal, Veenendaal, Cairo, Hodde, Rademaker, v. d Loon, Rouwen daal, Espinalt Porto, Van Delden, Koele- Wijn en Van 't Klooster. Het derde elftal is morgen vrij. B.D.C. I krijgt zondag aan de Bosstraat bezoek van het laaggeklasseerde Maars- sen. Daarom juist is dit een heel gevaarlijke tegenstander, wat enige weken gele den wel bleek, toen .dit Maarssen het hooggénoteerde Minerva met 2-0 ver sloeg. Zodoende krijgt B.D.C. het zondag ze ker moeilijk en aangezien de Soesters, om veilig te staan zeker nog een paar overwinningen moeten boeken, is het toch wel zaak, dat hier zondag eens een begin mee wordt gemaakt. Voor a-s. zondag is de definitieve op stelling nog niet bekend. De volgende 15. spelers zijn geselecteerd: A. Smink, A." Vbet, A. v. d. Hengel, F. Bunnik, G. Egbers, J. Beyer, J. Dorrestein, D. Dorrestein, J. Paauw, Fr. Stalenhoef, B. Bakker, J. Brouwer, J. Westerveld, J, v. Fulpen, W. Hilhorst. Wedstrijdprogramma 3 maart 1968: B.D.C. I-Maarssen I, aanvang 2.30 uur. B.D.C. 2-N.S.C. 2, aanvang 12 uur. B.D.C. 4-V.V.Z.A. 2, aanvang. 12 uur. B.D.C. 6-Soesterberg 4, aanvang 1.45 uur. A.P.W.C. 4-B.D.C. 7, aanvang 12 uur. A.P.W.C. 6-B.D.C. 10, aanvang 12 uur. De elftallen van Hees en V.V.Z. zijn morgen weer in een plaatselijke strijd gewikkeld, met vaak alle verrassende consequenties vandien. Beide partijen hebben de punten zeer hard nodig, Hees om uit de degradatiezone te geraken, V.V.Z. om lijstaanvoerder Renswoude dicht te kunnen blijven volgen. De be zoekende club zal morgen stellig de meeste moeite hebben om tot een posi tief resultaat te komen. Een uitslag laat zich moeilijk voorspellen, al lijkt een overwinning voor de thuisclub wel het meest voor de hand te liggen. De wed strijd aan de Ferd. Huycklaan begint om kwart voor vier. Hees gaat er met de volgende spelers heen: doel: Tempe laars; achter Walet en Kamphorst; mid den Castricum, Geijtenbeek, De Bree; voor Hardeman, Van Veen, Van Es, O. Kok en H. de Bree. Reserve is Elfferich. Het tweede elftal krijgt morgenmiddag om kwart voor vier het Dolderse Onze nationale volleybalkampioen, het Haagse Blokkeer, behoort tot de sterk ste ploegen in heel Europa. Op voet van gelijkwaardigheid kan het zich me ten met de beste teams uit Roemenië, Rusland, TsjechoSlowakije en Oost- Duitsland. Het volleybalpeil staat in de oosteuropese landen veel hoger dan in west-Europa. Alleen de Nederlandse top-formaties en het nationale team kunnen, als zij in topvorm verkeren, met de Oosteuropeanen meekomen. Een heel enkele keer kan dat ook weieens een ander Westeuropeès team lukken, maar niet vöor niets ls Nederland al vele malen Westeuropees kampioen ge worden. Opvallende prestaties van Blokkeer Ook de volleyballers kermen hun strijd om de Europese beker. Uiteraard doen de Nederlanders daar aan mee en onze landskampioen Blokkeer verrichtte vo rig jaar al prachtige prestaties, die het dit jaar lijkt te kunnen evenarenof misschien Zélfs verbeteren.Nadat dé" Hagenaars voor de eerste ronde waren vrijgeloot, kwamen zij in de achtste fi nales te staan tegenover de sterke Bel gische kampioensclub Brabo uit Ant werpen, dat beschikt over de fenome nale ex-Roemeen Nicolau als speler en trainer. In de thuiswedstrijd werd Bra bo met 3-1 verslagen. De ene set die de Belgen wonnen, was de derde. Blokkeer stond met 2-0 voor door grote overwinningen in de beide eerste sets met 15-4 en 15-6. Daarna verslapte de concentratie en ging de derde set met 11-15 verloren. Toen onze landgenoten in de vierde set de zaken weer serieus aanpakten wormen zij vlot met 15-4. Uitstekend spel van de hele Blokkeer-ploeg, die wordt gecoached door de in andere kringen zo versmade Hoogerwaard,leidde tot de zege. Voor al de namen van Frank Constandse en Joop Tinkhof mogen worden genoemd. In 't nauw Dat Blokkeer op beslissende momenten zijn grootste kracht kan ontplooien, werd in de uitwedstrijd tegen Brabo gedemonstreerd. De Antwerpenaren wonnen de twee eerste sets met 15-13. Een nederlaag in de derde set zou voor Blokkeer het einde betekenen van het Europacup-avontuur. De spelers staken de koppen bij elkaar, luisterden aandachtig naar de aanwij zingen van coach Hoogerwaard en won nen de derde set met 15-11 na een machtige laatste smash van Tinkhof. De volgende ronde was al bereikt, al zou zelfs met 15-0 zijn verloren, maar Blokkeer ging door en won ook de twee laatste sets met 15-10 en 15-9. Evenals vorig jaar komt Blokkeer in de kwart-finale te staan tegenover de Roemeense kampioen Dynamo Boeka rest. In de sporthal in Rijswijk, waar Blokkeer zijn thuiswedstrijden speelt, kwamen de jongens van coach Hoo gerwaard toen tot een 3-2 overwinning, die allerwegen groot respect afdwong. Renault 4 Luxe v.a. 4.495, Dauphlne Gordinl v.a. ƒ5.385,— Renault 8 v.a. ƒ5.550. Renault 10 Major v.a. ƒ6.250, Caravelle Cabriolet v.a. ƒ9.730, Renault 16 v.a. ƒ8.650, Renault Rambler v.a. 10.995, Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. De wedstrijd in Roemenië ging daarna echter met 3-0 verloren, maar intussen had Blokkeer van de meervoudige Eu ropese bekerwinnaar één wedstrijd ge wonnen. Een prachtige prestatie. Onderschat? Dat Blokkeer de eerste wedstrijd toen van Dynamo won, werd hier en daar toegeschreven aan een onderschatting van de Nederlanders door de Roemenen. Een prachtige wedstrijd werd toen ge leverd in de Rijswïjkse sporthal, waar Blokkeers nederlagen op de vingers van één hand zijn te tellen. In het begin van dit seizoen ging het niet zo best met onze kampioen, hoe wel alle wedstrijden in de nationale competitie tot nu toe zijn gewonnen. Tot de verrassende en gevarieerde ak- ties, die tot de grote successen van het vorige seizoen hadden geleid, kwamen de Hagenaars toen niet. De vorm is echter nog steeds in stijgende lijn, zo als de afgelopen weken duidelijk is aangetoond. Het Roemeense team, waar Blokkeer In de kwart-finale om de Europese beker tegen moet aantreden, behoort tot de allerbeste óp dit continent. Dynamo Boekarest heeft echter zijn team moe ten verjongen. Vorig jaar is daarmee al begonnen. Smalle top De topploeg uit Boekarest kan overi gens uit een enorme hoeveelheid top- spelers kiezen voor de samenstelling van het team en bij Blokkeer is die top juist vrij smal. Blokkeer merkt het di rect als één van de spelers moet wor den vervangen en dat geldt in veel mindere mate voor Dynamo. Maar hoe sterk een volledig Blokkeer is hebben de Roemenen vorig jaar gemerkt. Coach Hoogerwaard ziet met vertrou wen de komende wedstrijden tegen Dy namo tegemoet, De data zijn nog niet vastgesteld waarop wordt gespeeld. Hij hoopt, dat de eerste wedstrijd weer in de Rijswijkse sporthal kan worden ge speeld. „Dan hebben we weer een goe de kans om een voorsprong te nemen, want zeker in de thuiswedstrijd hebben we een reële kans om te winnen", aldus de coach van Blokkeer. „Onze jongens hebben vorig jaar heel wat ervaring op gedaan met de uitweds-trijd. Het Roe meense publiek bleek enorm chauvinis tisch en zowel bij de wedstrijd als bij het vinden van een goed hotel weten we nu waar we aan toe zijn. Die erva ring kan deze keer van veel belang zijn. Het zal een heel grote opgave zijn om Dynamo zo te verslaan, dat we in de halve finale komen. Daartoe zullen we thuis rtliefstmet *3-0 moeten winnen, want winneh -in" ÉoékKrest zal wel een te grote opgave zijn, misschien dat we één, hooguit twee sets daar naar ons toe kunnen trekken". Revanche Op de leiding van de Duitse scheids rechter bij de. wedstrijd vorig jaar in Boekarest viel nogal wat aan te mer ken. Door vreemde beslissingen haalde hij verscheidene keren de concentratie uit het team van Blokkeer. Mede daar door zijn de spelers nu extra fel be lust op een revanche. Ze willen meer halen dan de drie sets uit de twee vo rige duels en dat zal ook nodig zijn. Mogelijk is -het zeker als de hele ploeg in optimale conditie aan het net komt, zowel lichamelijk als mentaal. In elk geval zijn er twee spannende volleybalwedstrijden te verwachten van Blokkeer, dat niet kansolos moet wor den geacht zoals vorig jaar. Het is voor de Haagse ploeg jammer, dat ze niet vaker in de gelegenheid is vanwege de zeer beperkte financiële mogelijkheden (Blokkeer had vorig jaar zelfs geldelijke hulp nodig om de reis naar en het ver- bi if in Boekaraest te betalen) om in oost-Europa meer wedstrijden te spe len en daardoor de routine op te doen, die voor dergelijke topduels als tegen Dynamo Boekarest nodig is. Helemaal op eigen kracht is Blokkeer tot het vol leybalniveau gekomen waarop het nu speelt. WIE REKENT LAAT WASSEN EDE - TELEFOON (08S80) 1 00 50 Voor spoedige indiensttreding vragen wij Voor beide categorieën geldt een leeftijd van 22 tot 30 jaar. Voor aanmelding of inlichtingen kunnen belangstellenden zich wenden tot de afdeling personeelszaken aan bovenstaand adres. Telefoon 4151.

Soester Courant | 1968 | | pagina 3