Pipo in kleuren Pipo - Dikke Deur - Boltini Drie Nederlandse circussen kwamen elkaar in Soesterberg tegen Uw RECORDER staat klaar bij DE GOUDEN SNAAR" I VRIJDAG 1 MAART 1968 PHILIPS SPECIAALZAAK Wanneer Pipo, die 's nachts met zyn gezins-familie op het circus-terrein is aan gekomen, 's morgens de deur open doet om te kijken wat voor weer het is, staat hy plotseling oog in oog met een levensgrote kameel. Nog denkend te dromen vcrdwyni hjj weer in de wagen, om even later samen met Mamaloe te verschijnen. Het hele circuspersoneel van Toni Bol- tini, vergezeld van die dieren die buiten de kooien mogen lopen, staan rond de woonwagen opgesteld en roepen Pipo's gezinsfamilie een hartelyk welkom toe. Pipo met zyn geestelijke vader. Alle avonturen die Pipo beleefd zjjn opgeschreven om te voorkomen dat er eentje vergeten wordt. Wim Meuldyk, de man die ook in de jaren '50 Ketel binkie het levenslicht deed aanschouwen, zorgt er voor dat er elke dag weer een nieuw avontuur op de beeldbuis komt. veel goeds in de zin lijken te hebben en e\ later inderdaad een ware storm loop op de nietige Indianen-wigwam ondernemen. Kluk Kluk heeft evenwel het gevaar tijdig zien aankomen en zdch in veiligheid kunnen stellen, zodat zijn t.v.-reclameverplichtingen met Jasperi- na de Jong niet in gevaar behoefden te komen. Het kost producer Tan Visch dan ook heel wat moeite om Kluk Kluk, nu duidelijk van de beverige, ertoe te be wegen, nog eenmaal in zijn tent te krui pen, terwille van de door straaljagers deze dagen niet gestoorde opnamen. De kamelen blijken echter niet erg tot vol le medewerking bereid. Als na uren de opnamen eindelijk naar wens lijken te verlopen, produceert een der schepen van de woestijn een ge luid, dat men met de beste wil van de wereld onmogelijk in een kinderpro gramma kan reproduceren. Opnieuw maar weer. Twee volle dagen hebben d opnamen tenslotte geduurd om uit eindelijk misschien een kwartiertje Pipo op de t.v. te vullen. Naam Straat Dat kan natuurlijk gebeuren: het ene circus ontmoet het andere. Donderdag en vrijdag was dat in Soesterberg het geval. Circus Pipo en het circus van de Dikke Deur stond plotseling oog in oog met circus Boltini. Een histori sche ontmoeting, die de N.T.S. waard vond, vast te leggen. De Nederlandse televisiekijkertjes zullen echter tot mei geduld moeten hebben, want eerst dan worden zij om tien voor zeven in zes achtereenvolgende uitzendingen deelge noot gemaakt van deze ontmoeting, die allerminst op een zwoele meidag plaats vond. Ofschoon Pipo, Mamaloe en natuurlijk ook Kluk Kluk, Dikke Deur en Petra zo langzamerhand wel aan het circusbe staan zijn gewend, keken zij bij Bolti ni wel hun ogen uit. Twee dagen lang heeft de kennismaking met het „grote" circus geduurd, tot groot vermaak veel al van de beroepsartiesten en wat min- d?r tot die van de populaire kinder vriend zelve, want de ontmoeting en de opnamen vonden nu niet bepaald on der de meest ideale weersomstandig heden plaats, getuige onder meer de zeer '•ode neus van Pipo. Midden in de circuspiste slaat Kluk Kluk zijn wigwam op om een klein In- dianenslaapje te gaan doen, maar re gisseur Ton Buné gunt hem weinig rust. De bovenstaande zwart-wit foto van de grote kindervriend Pipo de Clown voor de deur van zijn woonwagen, zou zonder enige twijfel heel wat beter tot zijn recht komen, als de Soester Courant in kleur gedrukt zou worden. Om een idee te krijgen hoe Pipo er uit zou ko men te zien wanneer de. courant wel in kleur zou zijn gedrukt, mögen' alle kinderen tot en met 8 jaar, wanneer zij de foto gekleurd heb*- ben, waarbij het er echt niet op aan komt waarmee het kleuren is gebeurd, potlood, krijt of verf, de foto inzenden aan ons bureau Van Weedestraat 29a. Wanneer je inzending in ieder geval voor don derdag aanstaande binnen is, heb je een kans dat je tot een van de vijf besten behoort, die door ons met een doos kleurpotloden of een doos verf wordt beloond. *£)m iedereen een gelijke kans te geven, zal met de beoordeling rekening worden gehouden met de leeftijd. Nog maa- nauwelijks heeft Kluk Kluk zich in Morpheus' zachte armen ge vleid, of hij wordt opgeschrikt door zweepgeknal. De camara's zijn gericht op vier imposante kamelen, die niet De Dikke Deur die in het circus van zjjn grote vriend Bolle Tinus een baantje heeft gekregen als opper spreekstalmeester, met als loon twee slagroomtaartjet zonder sociale lasten, wordt door Bolle Tinus. na een mislukt optreden, hard handig de piste uitgewerkt. Uiteraard onder groot gejuich van zyn circus-concurrent Pipo. i

Soester Courant | 1968 | | pagina 7