of 'n zetel Ton Beuken s eren o eden /'ÓAaA B.D.C.-nieuws GARAGE STAM S.E.C.-nieuws Dekens wassen - Ons grote succes - Speciaal wollen dekens OVEREENSTEMMING TUSSEN MEXICO EN ZUID AFRIKA Ook een leesbril kan flatteren... oppenbrouwers Hees-nieuws KLEURRIJK VOORBEELD DE VERDREVEN ZONEN B.D.C.-handbal VOOR BABY'S HUIDJE V.V.Z.- nieuws •De Meteoor" Mixed Hockeyclub Soest S.E.C.-zaterdas; Renanlt dealer Van Uoyenlaan 156 Telefoon 5897 Politiek in sport gehaald Kom eens passen Telef. Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-44 VRIJDAG 8 MAART 1DG8 De dames-junioren hebben j.1. zondag, na het behalen van het kampioenschap in hun klasse, in de Expohal te Hil versum districtswedstrijden gespeeld te gen Odin uit Haarlem, V.Z.V. uit Alk maar en Niloc uit Amsterdam. Wanneer zij alle drie de wedstrijden gewonnen zouden hebben, dan hadden zij mogen deelnemen aan de wed strijden voor het landskampioenschap. Maar zover is het niet gekomen. In de eerste wedstrijd ontmoetten de meisjes Odin. De zenuwen waren erg gespannen in die eerste wedstrijd, wat ook tot uit drukking kwam in het spel. De volle twee punten werden binnengehaald, want met een 2-1 eindstand werd deze wedstrijd in het voordeel van B.D.C. beslist. Voor B.D.C. scoorden Ida Pronk en Ma ja von Bönninghausen. Ook de tweede wedstrijd, tegen V.Z.V. werd gewonnen en wel met 4-0 (rust 2-0). Dit opende goede perspectieven om ze gevierend uit dit toernooi te komen. Maar in de derde wedstrijd was er Niloc op hun weg en deze meisjes die 3 x per week in het seizoen trainen speelden een klasse beter dan B.D.C. Een verdiende 7-3 overwinning was dan ook hun loon. Daarvoor hadden zij evenals B.D.C. de bedde voorafgaande wedstrijden gewonnen, zodat zij de te behalen 6 punten geheel binnen kregen. De dames gaan a.s. zondag naar Am sterdam, alwaar zij in de Oude Rai drie wedstrijden zullen spelen om één plaats in de Districts tweede klasse. Hun tegenstanders zijn: „Con Brio" uit Hoogwoud, Concordia uit Alkmaar en de Volewijckers uit Amsterdam. Een bus vol supporters zal de nodige steun geven. RENSWOUDE-V.V.Z. '49 Voor de eerste drie elftallen van V.V.Z. staan een paar zeer belangrijke wed strijden op het programma. Het eerste elftal gaat morgen voor zijn mogelijke kampioenskansen strijden tegen lijst aanvoerder Renswoude, waarop V.V.Z. door het gelijke spel tegen Hees weer een puntje is achtergeraakt. De Soestenaren moeten Renswoude ech ter nog twee keer ontmoeten en heb ben alle mogelijke kansen dus nog volledig in eigen hand. Ongetwijfeld zullen de Soestenaren het in Renswoude niet erg gemakkelijk krij gen, maar voor een kampioenschap mag men zeker ook wel wat doen. Wellicht zal V.V.Z. zich kunnen optrekken aan het niveau van zijn tegenstander en een gelijk spel of een overwinning kun nen behalen. De wedstrijd begint om vier uur. Een uur eerder vertrekt men uit Soest. De volgende spelers zullen V.V.Z. ver tegenwoordigen: C. Pouw, R. Brouwer, H. van Kooy, H. Demmers, L. Hilhorst, D. v. d. Bovenkamp, G. v. d. Boven- kamp, A. Schaap, H. G. v. d. Kraak, G. Floor en W. Ruizendaal. V.V.Z. 2-BLOEMENKWARTIER 2 Voor de V.V.Z.-reserves liggen de kaar ten als precies hetzelfde. Bloemenkwar- tier en V.V.Z. moeten morgenmiddag, om vier uur, gaan uitmaken, wie zich na de wedstrijd lijstaanvoerder mag noemen. Gezien het feit, dat V.V.Z. op de eigen vertrouwde bodem en voor eigen publiek speelt, mag vermoedelijk wel een kleine overwinning worden verwacht, al zal men wel op verwoede tegenstand van de Hilversummers moe ten rekenen. V.V.Z. komt morgenmiddag met de vol gende spelers in het veld: J. Putten, G. v. d. Munt, J. v. d. Vlekkert, A. Hament, C. van Hamersveld, J. Timmer, H. Verwoerd, C. van Velzen, J. Brou wer, J. van Doorn en J. Akkerman. of uw gehele interieur... Bij Ton Beuken kunt u terecht. Ton Beuken geeft n adviezen, die afgestemd zijn op uw stijlgevoel en budget. Samen met u ontwerpt Ton Beuken uw interieurplan. interieurverzorging Soesterbergsestraat 51 - Soest t.o. busstation Soest Telefoon 02955 - 2180 ALTIUS 5-V.V.Z. 3 Ook het derde elftal moet morgen een toppositie verdedigen en wel in Hil versum tegen Altius 5. We zijn geneigd, de kansen van de bezoekers in dit ge val wat hoger aan te slaan, zodat mag worden verwacht, dat V.V.Z. 3 zijn leidende positie wel zal behouden en langzamerhand aan het kampioenschap mag gaan denken. De wedstrijd in Hil versum begint ook om vier uur. MONTAGNARDS 2-V.V.Z. 4 Voor het vierde elftal staat een uit wedstrijd tegen Montagnards 2 in Amersfoort op het programma. De Amersfoortres behoren niet direct tot de sterkste clubs in deze afdeling, zo dat er ongetwijfeld een overwinning door de Soestenaren behaald kan wor den. De wedstrijd begint om vier uur. Programma voor zondag 10 maart a.s. Meteoren 1-Welgelegen 2, 14.00 uur. Juko 2-Meteoren 2, 14.30 uur. Opstellingen Meteoren I: Peter Verlinden, Nico Bit- terling. Flip Barndsma, Kees v. Rou wendaal, Gerard v. d. Bor, Henk de Jong, Ralleke Zimmerman, Ria Groen, Ineke Timmer, Annie Venema, Corrie v. Herwaarden, Riek van Soest. Res.: Ries van Herwaarden en Mar ja Schaafsma. Meteoren II: Hannie van de Biezen, Hetty Kruitbos, Wout Deijs, Rudi Lage- maat, Wil Huurdeman, Jannie Altena, Otto van den Bor, Willem Kraav, Yvon- ne Doornekamp, Jannie Meerveld, Willi van den Bor. Dik Wouters. Res.: Hanneke van Gestel en Frans van de Kuil. Programma voor zaterdag 9 maart a.s. D.S.V. B-Meteoren A. 14.15 uur. Metecren B-Huizen B, 14.30 uur. Meteoren C-K.V.O. E, 14.30 uur. Opstellingen Meteoren A: Bart Veldhuis, Henk Frie- bel. Tony Knoope, Joop Roels. Jan Ver linden, Alte Venema, Ciska Wiss, Joke Pureveen, Silvia Postuma, Margriet Hol lander, Joan Hollander, Marineke Ver- linden. Meteoren B: Ronald Groenesteyn, Jo zef Biemans, Wim Minkels, Henry Ko- deritsch, Otto Edelenbosch, Daan Hol lander, Irene Doornekamp, Yvonne Ede lenbosch, Paula Abbel, Laura Ooster hof, Ineke Gelauff, Sonja Kruitbos. Meteoren C: Tammo Hilgers. Koos Pal- te, Jan Havik, Ries Roels, Ria Huurde man, Ilona Riethoven, Heidi Stertefeld, Madeion Clements. Res. Anja Hilhorst. Programma voor zaterdag Thuis. 14.15 uur Meisjes BS.C.H.C.G. Uit. 14.00 uur S.C.H.C. DJongens B. 14.00 uur S.C.H.C. KJongens C. Programma voor zondag Thuis. 11.00 uur Heren II—H.C.H.C. 6. 11.00 uur Heren IVHilversum 11. 12.30 uur Heren Vet.Amsterdam B. 14.30 uur Heren IEver Swift. Uit. 11.00 uur Kampong 4Dames II. 11.00 uur Schaerw. 6Heren III. 12.30 uur Schaerw. 3Dames 3. 14.00 uur Hilver sum 10Heren 5. Opstelling elftallen: Heren Veteranen: C. Huisman, Ph. Bak ker, R. v. d. Zuidwind, H. v. d. Hoek, H. v. d. Dussen, M. v. Ee, J. Winters, J. v. Balen. K. Dobben, H. de Vries en H. v. d. Weijden. Heren II: R. v. d. Maat. H. Pont, H. Wijnmalen, L. v. Dijk, P. v. Woerden, A. Pont, Ph. J. v. Beeck Calkoen, R. Vriens, A. Artz, J. Rosendaal en J. Landgraaff. O S.E.C.-MAJELLA Het eerste zaterdagelftal, op het punt om kampioen te worden, krijgt morgen echter eerst nog een lastige tegenstan der te bestrijden, namelijk het Utrecht se Majella, de enige club. die er tot nu toe in geslaagd is om S.E.C. een punt afhandig te maken. De Utrechtenaren begonnen de competitie veelbelovend: zes wedstrijden zonder nederlaag. Daar na is Majella echter steeds verder op S.E.C. achterop geraakt. Het verschil is nu al vijftien punten. Het ziet er dan ook niet naar uit, dat S.E.C. mor gen op eigen terrein nogmaals een punt aan Majella zal verspelen. Ofschoon de Soestenaren best een klap zouden kun nen opvangen. S.E.C. komt morgen met de volgende spelers uit: Kramer, v. d. Schagt, De Vries. Hartman, Baptist, Beijer, R. en H. Wolfsen, Sengers, Hop. Stalenhoef en v. d. Berg. S.E.C. 2-TERSCHUURSE BOYS 2 Belangrijker nog dan de wedstrijd van het eerste elftal wordt de strijd, die het tweede morgen moet aanbinden tegen Terschuurse Boys 2. De bezoekers bezetten momenteel de tweede plaats, met maar twee punten achterstand op leider S.E.C. Voor beide ploegen staat dus zeer veel op het spel. Wanneer de S.E.C.-reserves deze wed strijd in winst kunnen omzetten, heb ben zij een zo grote afstand van de concurrentie genomen, dat ook hier op een kampioenschap gerekend mag wor den. De S.E.C.-spelers zullen zich echter ongetwijfeld nog wel de eerste wed strijd in Terschuur herinneren, die toen weliswaar een 2-1 overwinning voor de Soestenaren opleverde, maar een enorme krachtinspanning vergde. Stel lig zal dat ook morgen weer het geval zijn. Een kleine overwinning voor eigen publiek moet echter wel binnen de mo gelijkheden liggen. Uit de volgende spelers zal een keuze worden gemaakt: Bakker, Kok, Staal, Veenendaal. Cairo, Hoefman, Hodde, Rademaker, Espinalt Porto, Rouwendaal, v. d. Loon en Van Delden. HOEVELAKEN 4-S.E.C. 3 Wat voor het tweede geldt is morgen ook op het derde elftal van toepassing, met dit verschil, dat voor de spelers van S.E.C. 3 de winst in een uitwed strijd moet worden behaald. Een stellig zeer lastige opgave, want Hoevelaken 4 heeft bewezen, tot een grote produktie van doelpunten te kunnen komen. Dat moest afgelopen week V.V.Z. nog on dervinden. De Hoevelakense aanval kwarn tot tien treffers. Ook hier geldt, dat bij een overwinning van S.E.C. de kampioens- vlag tevoorschijn kan worden gehaald, al zal men nog even met uithangen moeten wachten. Veiligheidshalve houden we het op een gelijk spel in Hoevelaken. De volgende spelers zullen S.E.C. daar vertegen woordigen: Kraaij, De Boer, Piepen broek, Kraaij, Bouma, Koelewijn, Beij- ersbergen, van 't Klooster, v. d. Berg, Roels, Van Beek en Tolboom. Zondag a.s. ontvangt B.D.C. aan de Bosstraat het Utrechtse Kampong: In het verleden is herhaaldelijk gebleken, dat dit Kampong een zeer lastige te genstander is, en vooral nu het in de gradatiegevaar verkeert. De Utrechters zullen uit de resterende wedstrijden nog heel wat punten moeten behalen, willen ze de dans ontspringen. Daarom kunnen we zondag een spannende strijd tege moet zien, want de B.D.C.-ers willen, na het goede resultaat van j.1. zondag, toch zeker op de goede weg door blij ven gaan. Indien er met dezelfde inzet en enthousiasme gespeeld wordt als te gen Maarssen, moet er gewonnen kun nen worden. De opstelling is als volgt: A. Smink, A. Voet, A. v. d. Hengel, B. Bakker. F. Bunnik, G. Egbers, J. Verhoeve, J. Wes- terveld, J. Beyer, J. Dorrestein en D. Dorestein. Reserves zijn J. v. Fulpen en J. v. d. Lugt. De stand is thans: De Vesting 15-22 Actif 15-15 Minerva 14-19 Amf. Boys 16-15 R.K. Stormv. 13-17 E.M.M. 14-14 Voorwaarts 15-17 M.S.V. '19 14- 9 B.D.C. 15-16 Kampong 15- 8 S.C.H. 15-16 Maarssen 15- 8 B.D.C. I-Kampong I. aanvang 2.30 uur. B.D.C. 3-Hilversum 4, aanvang 12 uur. V.V.Z.A. 2-B.D.C. 4, aanvang 12 uur. Amsvorde 4-B.D.C. 5, aanvang 2.30 uur. Baarn 5-B.D.C. 7, aanvang 11.30 uur. S.E.C. 6-B.D.C. 8. aanvang 12 uur. Amf. Boys 5-B.D.C. 9, aanvang 2.30 uur. B.D.C. 11-A.P.W.C. 6, aanvang 1.45 uur. B.D.C. 2-B.D.C 10 (oefenwedstrijd), aan vang 12 uur. Renault 4 Luxe v.a. f4.495. Dauphine Gordini v.a. f 5.385,— Renault 8 v.a. f 5.550, Renault 10 Major v.a. f6.250, Caravelle Cabriolet v.a. f 9.730, Renault 16 v.a. f 8.650. Renault Rambler v.a. f 16.995. Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. BAARN-S.E.C. Voor S.E.C. staat voor zondag de reeds driemaal vastgestelde wedstrijd tegen Baarn op het programma. Voor beide clubs staat al niet veel meer op het spel dan hoogstens het sportieve ge noegen van een overwinning. S.E.C. is na een wat zwak begin Baarn inmid dels tot op een punt genaderd, al heb ben de Baarnaars nog wel twee wed strijden op S.E.C. tegoed. Zondag zullen de beide clubs moeten bewijzen, of er werkelijk veel onder ling krachtverschil is. Baarn verloor zondag vrij kansloos te gen D.E.V. De Soestenaren kwamen evenmin tot winst, maar lieten bij D.O.S. '01 toch een zeer degelijke in druk achter. Hetzelfde elftal zal in Baarn de krachten met de nummer twee op de ranglijst gaan meten. Wel licht kan het voor de bezoekers een stimulans zijn te bedenken, dat Baarn in de laatste vijf wedstrijden niet meer dan drie punten bij elkaar voetbalde. S.E.C. deed het heel wat beter: negen punten uit zes wedstrijden. Een gelijk spel moet er in Baarn toch zeker in zitten. S.E.C. komt in de volgende opstelling in het veld: doel Van Zoghel; achter De Rooij, Dorrestein, Krijt en Roder- mond; midden Van Remmerden en Vee nendaal; voor Aalbers, Van Boeijen, Woudenberg en v. d. Broek. Reserves zijn Van Hattum en Surstedt. D.W.S.V. 2-S.E.C. 2 De S.E.C.-reserves spelen zondag om half twaalf in Utrecht tegen D.W.S.V. 2, een wedstrijd, die alleen nog maar van belang is voor de bezetting van de onderste plaats. De Utrechtenaren zijn drager van de rode lantaarn, maar de afstand tot S.E.C. bedraagt maar vier punten; de Soestenaren zijn dan ook nog allerminst uit de degradatiezorgen. We menen echter de kansen van de be zoekers iets hoger te kunnen aanslaan. De volgende spelers zullen dat zondag moeten waarmaken: doel Kok; achter Huizinga, Abbel, Ruitenberg en Hooy- er; midden Luschen en Van Veen; voor Van Breukelen, Burgman, Bosman, Rijnders. Reserve is Dettmer. ELINKVMJK 5-S.E.C. 3 Het derde elftal heeft in de laatste wedstrijden alle kansen op een kam pioenschap verspeeld. Afgelopen zon dag kwam aan iedere illusie definitief een einde, toen het Utrechtse Zwalu wen Vooruit 2 met succes zijn eerste plaats tegen S.E.C. verdedigde. De spe lers van het derde kunnen nu alleen nog streven naar een zo hoog mogelijke klassering. Daartoe zal men zondag in Utrecht van Elinkwijk 5 moeten winnen, wat ook niet zo'n vanzelfsprekende zaak is. Een gelijk spel is echter wel haal baar door: doel Van Essen; achter D. Hooyer, Pothoven en Van Alderen; mid den Pureveen en Dorrestein; voor Le- narduzzi, H.Luschen, D. de Jong, Brou wer en De Bruijn. De wedstrijd begint om half twaalf. VEENSE BOYS 2-S.E.C. 4 Het vierde elftal gaat zondag bij Veen- De regering in Pretoria heeft gunstig beschikt op een verzoek van het Zuidafri kaanse Olympische Comité om de voorwaarden te aanvaarden van het Internatio naal Olympisch Comité, die aan een Zuidafrikaanse afvaardiging werden gesteld voor deelname aan de spelen in Mexico. Zodoende kon het I.O.C. de Zuidafri kaanse aanvrage om mee te mogen doen op de olympische spelen dit najaar in Mexico moeilijk weigeren. Toch is dat byna nog gebeurd. Van de 71 uitgebrachte stemmen in een geheime vergadering schijnen slechts 37 of 38 vóór te hebben gestemd en aldus 34 of 33 tegen. Tot de tegenstemmers behoren, hoewel dat officieel niet bekend is gemaakt, vele Afrikaanse en communistische landen. Het is bekend, dat communisten weinig op hebben met de democratie en dat de sentimenten een belangrijke rol spe len bij de Afrikanen, die zeer begrijpe lijk weinig op hebben met het regiem in Zuid-Afrika. Maar men gaat hier po litiek en sport door elkaar halen, voor al nu deze landen voor een deel al te kennen hebben gegeven niet naar Mexi co te willen gaan als Zuidafrikaanse (blanke en gekleurde) sportlieden hen in een eerlijke strijd willen bekampen. Zuid-Afrika moest ingaan op de volgen de eisen van het I.O.C.1. er zal wor den deelgenomen met blanke en niet- blanke afgevaardigden; 2. blanken en niet-blanken zullen gezamenlijk reizen; 3. blanken en niet-blanken zullen het zelfde gekleed gaan en bij de openings ceremonie tezamen onder dezelfde vlag lopen; 4. opheffing van het verbod, dat blanke en niet-blanke atleten niet in olympische of internationale wedstrijden tegen elkaar mogen uitkomen; 5. selec tie van de ploeg door een gelijk aantal blanke en niet-blanke officials. De Zuidafrikanen hebben in al deze eisen toegestemd, kennelijk omdat ze graag aan de krachtmeting in Mexico willen deelnemen. De selectie voor de samenstelling van de ploeg zal in aparte wedstrijden plaats vinden. De vreugde van de Zuidafrikaanders dat zij naar Mexico mogen, bracht premier Vorster duidelijk onder woorden; „Ik ben blij" zei hij onder meer in een verklaring, „voor onze jonge sportmensen, dat zij weer kunnen deelnemen aan de spelen, dat is hun recht en voorrecht!" Rode dreiging Nu heeft een groot aantal Afrikaanse landen al laten weten niets voor deel neming te voelen als Zuid-Afrika tot de spelen wordt toegelaten. Bovendien circuleert er een hardnekkig gerucht, dat Rusland en andere communistische landen ook niet naar Mexico willen gaan onder deze omstandigheden. Deze beslissingen kunnen niet anders dan van politieke aard zijn en een poging om alsnog het meerderheidsbesluit van het I.O.C. te torpederen. We geven graag toe, dat de apartheids politiek van Zuid-Afrika niet iets is waar men gelukkig mee kan zijn, maar naar onze mening staat dat nu buiten spel, omdat de Zuidafrikaanders aan de eisen van het I.O.C. volledig tegemoet zijn gekomen. Per slot van rekening hebben de Afrikaanse en communisti sche landen, die nu niet naar Mexico zouden willen gaan, mede de eisen aan Zuid-Afrika opgesteld. Nu zal de soep beslist niet zo heet wor den gegeten als zij wordt opgediend. Vooral de Russen zijn er altijd weer op uit om op de sportvelden successen te boeken en die successen als politieke propaganda te gebruiken. Dat geldt evenzeer voor de meeste andere com munistische landen. Ze zijn alleen maar principieel als het hun uitkomt. Geen verbroedering De vete tussen de Afrikaanse landen en Zuid-Afrika ligt heel anders, veel die per. De negers beschouwen Afrika als hun continent en bovendien kijken zij met afgunst naar de algemene welvaart en ontwikkeling in Zuid-Afrika. Een bedreiging voor hen vormt Zuid-Afrika geenszins, zelfs geeft het verscheidene Afrikaanse landen direct of indirect ontwikkelingshulp. Wij kunnen ons best voorstellen, dat de negerleiders het bewind in Zuid-Afrika verfoeien, omdat hun rasgenoten in dat land op allerlei gebieden worden ach tergesteld. Zeer velen hebben echter ook bezwaren tegen de staatsvormen in an dere landen, maar daar wordt niet te gen geageerd. Het vreemde van het besluit van de communistische landen is, dat zij altijd zo te koop lopen met uitspraken in de geest van „sport geeft verbroedering". Gaat dat hier niet op? Als men probeert te denken in de geest van de stichter van de moderne olympische spelen, ba ron De Coubertin, gaat men niet pro beren machtsmiddelen te gebruiken om de sportlieden van een bepaald land van deelneming uit te sluiten. Laten we blij zijn, dat men kenneli.4- en heel voor zichtig wat scherpe kantjes van de ver afschuwde apartheidspolitiek wil halen. Het besluit van de Zuidafrikaanders opent mogelijkheden voor meer contact op sportgebied in de toekomst. Klap De organisatie in Mexico zou zwaar worden getroffen, als ongeveer een der de (of meer) van het aantal inschrijvin gen ongedaan zou worden gemaakt en de belangstelling van het publiek zou danig verschrompelen, indien juist de favorieten van achter het ijzereen gor dijn niet aan de start zouden verschij nen. Gezien de enorme propagandawaarde van olympische records voor de com munisten verwachten wij echter, dat de regeringen van de Oosteuropese landen nog wel medailles voor hun geld zullen kiezen. En als de meerderheid komt, kunnen de onafhankelijke Afrikaanse staten moeilijk wegblijven, behalve de landen die toch weinig te winnen heb ben. ''*r, voor brillen met pasvorm. (Met en zonder voorschrift.) Ziekenfondsleverancier. BIRKSTRAAT 2, t.o. garage Van Kooy se Boys 2 op bezoek. Beide clubs zijn nog kandidaat voor het kampioenschap evenals Barneveld, dat volgende weer. de tegenstander van S.E.C. is. De Soes tenaren wachten dus een paar moeili'- ke wedstrijden, die bij een gunstige af ronding wel prettige mseauenties kun nen hebben. De wedstrijd tegen Veens Boys begint om half één me. de volgende spelers: doel v. d. Vaar' achter v. d. Linden, Wildenburg, Hei- nen; midden Kanters en Swalve; voor v. d. Brakel, Schimmel, Nijhuis, Vos kuilen en Van Limburg. S.E.C. 5-A.P.W.C. 3 Ook het vijfde elftal speelt zondag om zijn laatste kampioenkansen. Op bezoek komt namelijk leider A.P.W.C. 3 uit Amersfoort, dat twee punten voor sprong heeft op S.E.C. Wanneer de thuisclub tot winst komt, heeft men de verdere kampioensmogelijkheden volle dig in eigen hand. S.E.C. moet toch wel in staat worden geacht om tenminste één punt thuis te houden. Het elftal komt om twaalf uur met de volgende spelers in het veld: doel Van Rossum; achter van 't Klooster, N.N. en J. Hoed; midden Niewaal en Wester- veld; voor Scheurwater, J. Wijnands, Van Schalkwijk, Dasselaar en Veldhui zen. JEUGDPROGRAMMA Het programma voor de jeugd ziet er voor komende zondag als volgt uit; S.E.C. jun. B-Quick B, 3.30 uur. S.E.C. jun. C-Amersfoort Boys C, 2.15 uur. Quick adsp. c-S.E.C. b, 2.15 uur. S.E.C. 1-H.V.C 1 1.00 uur. Quick pup. 2-S.E.C. 2 2.00 uur. S.E.C. pup. 3-Hooglander- veen 2, 1.00 uur. K.V.V.A. pup. 6-S.E.C. 4. 1.00 uur. K.V.V.A. pup. 8-S.E.C. 5, 1.00 uur. De training van de adspiranten voor de adspiranten-selectie wordt verschoven van dinsdag- naar maandagavond van 7.30 tot 8.30 uur. De training van de welpen op maandag en -oensdag zal voorlopig komen te vervallen. S.E.C. BEZOCHT AMSTEL- BROUVVERIJ Ongeveer vijftig leden van S.E.C. heb ben deze week een bezoek gebracht aan de Amstelbrouwerij in Amsterdam. Men heeft zich zeer deskundig laten voor lichten omtrent het wel en wee van het vaderlandse bier. Na afloop van de rondleiding door de brouwerij kreeg men de gelegenheid om in onbeperkte mate de voorraad bier aan te spreken. Zoals een goed sportman betaamt is van deze gelegen heid maar een zeer beseheiden gebruik gemaakt. Al liet men een goed glas bier niet onaangeroerd. -? i.-' VOOR NAAR i' Van Wcedestraat 80-82 - Soest y. i HEES-VALLEIVOGELS Na het goede resultaat van vorige week tegen V.V.Z. kan Hees morgen zijn puntentotaal tegen Vallei vogels verder opschroeven. De tegenstander van mor gen is dit seizoen echter vrij onbere kenbaar uit de bus gekomen. Hees moet dus wel op alles zijn voorbereid, maar gezien het spe lvan de afgelopen week mag toch wel een zege worden ver wacht. HEES II Het tweede elftal speelt morgen thuis tegen Cobu Boys 3 en zal toch wel een gelijk spel kunnen behalen. Voor de pupillen staan de volgende wedstrijden op het programma: Quick pup. 1-Hees I. Quick pup. 4-Hees 2. Hees pup. 3-K.V.V.A. 7. Na de verontrustende debatten in het Britse Lagerhuis over het wel of niet toelaten van Britse vluchtelingen met Brits Paspoort in Engeland, omdat er gekleurde mensen bij zijn, is het een verademing in ons land heel andere be richten te lezen. Er zijn bijvoorbeeld 34 Antilliaanse meisjes gearriveerd, die hier als leer ling-verpleegsters in ziekenhuizen komen werken. Ze kunnen dan ons tekort aan verpleegsters helpen wegwerken en zelf het vak leren. En die meisjes zijn ge woon op Schiphol gearriveerd op een Antilliaans paspoort van het Koninkrijk der Nederlanden en niemand heeft te voren over die intocht gesproken en nie mand heeft er een mond over open ge daan toen ze in de ziekenhuizen met hun werk begonnen en geen enkele andere verpleegster of patiënt heeft ze de rug toegedraaid. Of het moest zijn voor een lavement. En we zouden heel gek opkijken als het anders was toegegaan. VOOR DE BALIE Hoe (er)naast onze naastenliefde naas tenbij kan zijn, werd gisteren voor de groene tafel van de politierechter bewe zen. „We moeten lief zijn voor elkaar", zong de getuige met de stem van een leeuwe rik, „daarom heb ik die twee logees op genomen voor een paar weken, edel achtbare." „En ze er de volgende dag weer uitge schopt", interrumpeerde de verdachte met het nasale geluid van een neus hoorn. „Ik had ze mijn beste kamers gegeven, edelachtbare, m'n vrouw kookte extra eten met een toetje." „Ja, gehakt uit de reklame en ballen zo groot als knikkers", gromde de rhino- ceros weer. De rechter hamerde om stilte. „Nee, edelachtbare, het waren gala-bal len, ongelogen, en ik heb haast geen kostgeld gerekend", zong het vogeltje verder. „Ik had ze goedkoper in het Hilton- hotel kunnen onderbrengen", blies de neushoorn. Nu kwam er een eind aan het geduld van de politierechter. Hij dreigde de verdachte in voorarrest te laten opsluiten en de zaak te schorsen. Dat hielp een tijd. In die tijd maakte de hulpvaardige getuige ons deelgenoot van het mysterie der verdreven zonen, hetgeen weer een heel ander verhaal was dan dat van de verloren zoon. Want de verloren zoon keerde alleen maar terug en werd door zijn vader feestelijk ingehaald. Deze beide zonen daarentegen verdwe nen uit hun vaders huis en werden 'aarna hun „tweede tehuis" uitgeschopt •oen zij hun „tweede vader" op een mooi feest wilden trakteren. ..Waarom kon hij ze niet thuishouden?" informeerde de magistraat. „Er viel geen huis met ze te houden, edelachtbare. Dus toen moeder de vrouw naar het ziekenhuis was, kon hij ze niet in huis houden. En ergens anders kon hij ze ook niet kwijt, want geen mens heeft er tegenwoordig nog iets voor een ander over. Iedereen die hij het vroeg had een uitvlucht. Toen kwam hij bij mij. Hij wist dat mijn vrouw asthma- tisch was, maar je wil toch niet botweg nee zeggen. Toen liet ie ze gelijk achter. Affijn, de eerste dag braken ze alleen maar wat borden en een paar pulletjes. Die nacht deden we geen oog dicht van het gestommel op zolder. En de tweede dag was de oudste jarig. Nou, dat heb ben we geweten. Alle vrinden wisten het nieuwe adres al. Een complete beatband met versterkers hielpen ze de trap op. Nou ik heb ze d'r weer afgeholpen allemaal." „En die klappen?" „Die kwamen van de buren buiten. Maar hun pa dacht dat ik ze d'r uit geslagen had. En toen hij aanbelde be gon ie d'r meteen op los te timmeren." De verklaringen van de overige getuigen en een doktersattest wezen uit dat ver dachte de getuige ernstig had gebles seerd, onder andere een neusbeen, on derlip en linker oorlel. De verdachte kon daar maar weinig tegenin brengen. Hij beklaagde zich over de hondse behande ling die het edele duo had ondergaan en die hij zijn hond nog niet dorst aandoen. Voorts over het tekort aan naastenliefde bij de naasten, zodat ze een van huis en hof verdreven kind zijn verjaardag mis gunden. En over de schandalige kost prijs. „Wat hebt u dan betaald voor die an derhalve dag?" wilde de politierechter wel eens weten. „Betaaaald? Ik kijk wel uit. Hij vroeg zo schandalig veel, dat ik geen cent heb betaald aan die bloedzuiger!" De officier vond dat er dan maar eens flink aan de staat betaald moest worden en eiste ƒ150,boete of twee weken hechtenis. De politierechter maakte er 100,of tien dagen van.

Soester Courant | 1968 | | pagina 11