9» V van hier en daar S.E.C.-nieuws 'i WAfsutzelaaï V.V.Z.-nieuws B.D.C. -nieuws D00RSMEREN GARAGE BOSBOOM i "li" jDflpiii Hees-volleybal Olympia volleybal S.V.V. Volleybal -v. *'.V rvw - "V -pgh - B.D.C.-handbal S.E.C.-zaterdag Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION S.E.C.-softbal veranderde van voorzitter In onze collectie BRILMONTUREN Fa. I&. VflllfiT DINSDAG 12 MAART 1968 S.E.C. LEED IN BAARN OPNIEUW EEN 1-0 NEDERLAAG S.E.C. heeft zondag opnieuw met een 1-0 nederlaag, nu tegen Baarn, genoe gen moet ennemen. In tegenstelling tot de wedstrijd tegen D.O.S. '01 heeft S.E.C. in deze wedstrijd echter nauwelijks de gelegenheid ge had om aan het maken van doelpunten te denken. Woudenberg moet een onplezierige mid dag hebben gehad, want Baarn-spil El- verding heeft - zonder speciale op dracht - de oud-Baarnspeler het voet ballen deze middag vrijwel onmogelijk gemaakt. De overige voorhoede-spelers bleken lange tijd voor onvoldoende te genwicht te kunnen zorgen om het de Baarnse verdediging moeilijk te maken. De thuisclub - tot ieders verarssing met veldspeler Frits Korbach in het doel - ging bijzonder overompelend van start en speelde vooral in de eerste helft een partij voetbal, zoals men nog weinig in deze competitie heeft laten zien. S.E.C. moest het accent volledig op de verdediging leggen om de thuisclub van al *e boze plannen te weerhouden. Niet temin moest Van Zoghei zich een keer laten passeren door middenvoor Gei tenbeek. Een schot van Baarn-aanvoer- der De Haan kwam buiten zijn bereik tegen de paal. In de tweede helft bleek de energie van Baarn grotendeels verbruikt. De wedstrijd zakte naar een betrekkelijk laag peil met wederzijds kansen, die verder onbenut bleven. Eenmaal verichtte Van Zoghei een zeer fraaie redding nadat een schot van De Haan van Baarn door een van de S.E.C.-verdedigers van richting was ver anderd. Dezelfde De Haan trof in de tweede helft buiten bereik van Van Zoghei ook nog eens de lat. De terug springende bal werd op enkele meters voor het doel jammerlijk door halfspe- ler Post gemist. Achteraf gezien mocht S.E.C. blij zijn, dat het bij één doelpunt is gebleven, al deden zich voor het Baarnse doel ook wel eens hachelijke situaties voor. Een werkelijk doelrijpe kans bleek er XfPSfiLONJ, 5TEENH0FF5TR.53 TEL 2842 - SOES V.V.IL 2-SPIRIT 5 2-1 In een opvallend goede wedstrijd van het tweede Hees-team werden tegen het op de tweede plaats staande Spirit 5 twee kostbare punten behaald. Een resultaat, dat moedgevend is voor de rest van de competitie. De eerste set was bijna ook in een zege voor de Soestenaren geëindigd (14-16), maar de klappen vielen letterlijk en figuurlijk pas in de tweede en derde set, waarin vooral Vera Kok en mej. Westra opvielen, door bijzonder goed serveren, wat in het bijzonder tot de uiteindelijke overwinning heeft bijge dragen. De volleyballende b-jeugd van Olympia heeft de afgelopen week met 2-0 het onderspit moeten delven tegen Vios b. De eerste set gaf spannende momenten te zien, doch de Olympia-jeugd slaagde er toch niet in, meer dan elf punten te scoren. De tweede set werd bijna ge wonnen, maar in de slotfase moest Olympia toch zijn meerdere in Vios erkennen: 16-14. J Zaterdagmiddag speelde het eerste da mesteam van S.V.V. tegen B.B.S.C. in Apeldoorn en erg veel vaart zat er niet in. De Apeldoornse dames overrompelden hun Soester collega's en behaalden zon der veel echte tegenstand de overwin ning met de setstanden: 15-7, 15-10 en 15-11. Verder waren het alleen herenteams die vorige week speelden. Het eerste team zette zijn overwin ningenreeks voort, ditmaal in zijn wed strijd tegen V.I.O.S. 2. Met groot ge mak brachten de S.V.V.-ers de drie sets op hun naam: 15-7, 15-2 en 15-6. Het tweede herenteam speelde een uit stekende wedstrijd tegen Olympia 3. De heren lieten zich van hun beste zijde zien door alle drie de sets tot een goed einde te brengen: 15-13, 15-6 en 15-10. Ook het derde herenteam won, zij het dan reglementair. Tegenstander Wil- helmina 3 liet, evenals bij de eerste wedstrijd die tegen dit team gepland was, verstek gaan. Tenslotte sleepte ook het jongensteam de volle buit binnen. Met de setstan- de 15-5 en 15-1 voegden ze weer twee punten aan hun totaal toe. Het programma van deze week omvat uitsluitend dameswedstrijden, t.w.: Donderdag 20.00 uur: S.V.V. 4-Spirit 4. 21.30 uur: V.I.O.S. 3-S.V.V. 2. 20.45 uur: S..V. 1-E.V.V. 1. echter deze middag niet in te zitten. D.W.S.V. 2-S.E.C. 2 1-1 De S.E.C.-reserves, nog niet geheel uit de degradatiezorgen, hebben het zon dag tegen hekkesluiter D.W.S.V. in Utrecht niet verder kunnen brengen dan een 1-1 gelijk spel. De gasten mochten over dit resultaat nog niet eens klagen. Niet zonder moeite slaagde S.E.C. er in de eerste helft in, de score dubbel blank te houden. Hoewel de Soestena ren tegen de sterke wind in speelden, konden doelpunten van de Utrechters worden voorkomen. In de tweede helft nam D.W.S.V. de leiding, zij het door een doelpunt van S.E.C. Abbel kreeg de bal verkeerd op het hoofd en kopte in eigen doel: 1-0. Weinige minuten voor het einde kwam S.E.C. echter toch nog naast zijn tegen stander. Een voorzet van Van Veen werd door Rijnders ingekopt: 1-1. ELINKWIJK 5-S.E.C. 3 0-1 Elinkwijk 5 en S.E.C. 2 hebben zon dag in Utrecht geen erg goede wed strijd gespeeld, al is de uiteindelijke zege wel terecht gekomen bij de ploeg, die er de meeste aanspraak op kon maken. De Soestenaren waren een groot deel van de wedstrijd duidelijk beter, al duurde het tot ver in de tweede helft, alvorens dat in een doelpunt tot uit drukking kon worden gebracht. Een vrije trap werd door Pothoven zeer kundig in een doelpunt omgezet. De achterhoede van S.E.C. toonde zich bijzonder betrouwbaar. Vooral doelman Van Essen deed zeer goed werk. De voorhoede bezondigde zich echter nogal eens aan al te individualistisch spel, wat nimmer enig positief resultaat had. S.E.C. 5-A.P.W.C. 3 1-3 Het vijfde elftal heeft zondag in zijn wedstrijd tegen het Amersfoortse A.P.W.C. 3 zijn kampioenskansen aan zienlijk zien dalen. De lijstaanvoerder keerde met een 3-1 overwinning naar Amersfoort terug en kan zich nu lang zaam maar zeker op het kampioenschap gaan voorbereiden. Eer inderdaad sterker A.P.W.C. kwam na twintig minuten op 1-0, welke stand tot de rust, dankzij goed verdedigen van S.E.C., ongewijzigd bleef. In de tweede helft liep A.P.W.C. echter uit tot 3-0, alvorens Niewaal uit de voorzet van Wijnands de eer voor zijn club kon redden. De wedstrijd Veense Boys 2-S.E.C. 4 werd uitgesteld. JEUGDUITSLAGEN De jeugd van S.E.C. behaalde tijdens het afgelopen weekeinde de volgende resultaten: S.E.C. ads. c-Amersfoortse Boys c 1-1, Quick adsp. c-S.E.C. b 7-0, S.E.C. pup. 1-H.V.C. 1 2-1, Quick pup. 2-S.E.C. 2 2-2, S.E.C. pup. 3-Hooglan- derveen 2 2-0, K.V.V.A. pup. 6-SE.C. 4 2-0 en KV.V.A. pup. 8-S.E.C. 5 0-0. De wedstrijd S.E.C. jun. B-Quick B werd uitgesteld. -ui. m- i' V -y» 5-''f'; V*-' v y v' - -"ü -i«.V-.ijf RENSWOUDE-V.V.Z. 5-0 De afgelopen competitiezaterdag is voor V.V.Z. bijzonder onfortuinlijk verlopen. Alle vier de seniorenelftallen verloren hun wedstrijd. Drie ervan verspeelden zo goed als zeker het kampioenschap. Het meest teleurstellend was wel de 5-0 nederlaag, die V.V.Z. 1 in Rens- woude tegen de koploper kreeg te in casseren. De Soestenaren staan daar mede reeds vier punten op Renswoude achter en hebben bovendien een wed strijd meer gespeeld. De nederlaag is vooral toe te schrijven aan onvoldoen de vechtlust en inzet aan de zijde van V.V.Z. De tegenstander streed om iede re vierkante meter en heeft daarvan ook de vruchten geplukt. In technisch opzicht was V.V.Z. even wel geenszins de mindere van Rens woude. In de eerste helft zag het er voor V.V.Z. ook allemaal nog niet zo somber uit, al keek men dan tegen een 1-0 achterstand op bij de rust, veroor zaakt door een verkeerde terugspeel bal, waarvan een der Renswoude-spe- lers een dankbaar gebruik maakte: 1-0. Ln de tweede helft kwam V.V.Z. echter duidelijk strijdlust en uithoudingsver mogen tekort. Na ruim een kwartier kwam Renswoude op 2-0. Twee fouten in de verdediging van de Soestenaren stelden Renswoude in de gelegenheid om de score tot vier doelpunten op te voeren. Kort voor het einde scoorde Renswoude nog een vijfde maal, waarmede het duidelijk met een concurrent heeft af gerekend. Ietwat geflatteerd, maar ze ker verdiend' Volgende week kan voor Renswoude al de beslissing vallen. De lijstaan voerder staat dan tegenover het Baarn se T.O.V., dat zaterdag tot winst kwam en nu nog de enige mede-kandidaat voor de titel is. V.V.Z. 2-BLOEMENKWARTIER 2 1-3 Even teleurstellend was de 3-1 neder laag, die het leidende V.V.Z. 2 zater dag van Bloemenkwartier 3 uit Hilver sum kreeg te slikken en daarmede de eerste plaats aan de tegenstander moest afstaan. W.Z. speelde vrij ongeïnteres seerd en weinig overtuigend. Ofschoon ook de tegenpartij in deze slechte wedstrijd niet tot indrukwek kend voetbal kwam. toonden de Hil versummers toch meer interesse voor een overwinning van de Soestenaren. Bij de rust keek de thuisclub tegen een 1-0 achterstand aan, die al vrij snel in de tweede helft tot 3-0 werd ver groot. Eerst kort voor het einde kon V.V.Z. eindelijk tegenscoren. Beide ploegen hebben door dit resul taat van plaats verwisseld, met dien verstande, dat Bloemenkwartier de lei ding heeft met een punt voorsprong op V.V.Z. Eén punt achter de Soestenaren ligt T.O.V. 2 op de loer. De Baarnaars Een fout van dc Kampong-keeper was voor de attente Westerveld voldoende om in de eerste minuut van de wed strijd, B.D.C. de steun van een 1-0 voorsprong te geven. B.D.C. BLIJFT OP HET GOEDE PAD B.D.C.-KAMPONG 3-0 In een wedstrijd, waarin de vrij sterke wind het spel niet ten goede kwam, heeft B.D.C. wederom een duidelijke overwinning behaald. Hoewel de Soes tenaren reeds na 5 minuten de leiding namen, was het verdere verloop van de eerste helft niet van dien aard. dat van goed spel gesproken kon worden. Het eerst doelpunt kwam tot stand uit een hoge voorzet, die door de Kam pong-keeper verkeerd werd beoordeeld, waarvan J. Westerveld een dankbaar gebruik maakte. 1-0 dus. B.D.C. bleef met de wind in de rug sterker, maar de afwerking was er niet, zodat met een 1-0 voorsprong gerust werd. Na de rust een tegen de wind in veel beter spelend B.D.C. Diverse mooie aan vallen werden ondernomen, doch het zou toch nog 25 minuten duren, eer B.D.C. de voorsprong op 2-0 kon bren gen. Dit gebeurde door J. Beyer. Kampong ging meer aanvallend spelen, waarvan J. Beyer een dankbaar gebruik maakte en na een prachtige solo de stand op 3-0 bracht. Hoewel Kampong nog wel alle moeite deed, om althans de eer te redden, kwam het niet verder, hoewel eenmaal de paal dit streven moest verhinderen, terwijl ook één der B.D.C.-verdedigers op 't kantje af kon redden. B.D.C. behaalde een verdiertdé overwift-i ning. Dc verdere uitslagen waren: B.D.C. III-Hilversum IV 2-0. V.V.Z.A. II-B.D.C. IV 1-0. Amsvorde IV-BD.C. V 1-13. Amersfoortse boys V-B.D.C. IX 1-1. B.D.C. XI-A.P.W.C. VI 2-1. hebben echter een wedstrijd minder ge speeld en kunnen dus nog voor een zeer spannende slotfase van de compe titie zorgen. ALTIUS 5-V.V.Z. 3 4-0 Ook het aan de kop staande derde elf tal kon het niet tot een overwinning brengen. In Hilversum werd tegen het waarlijk niet sterke Altius 5 met niet minder dan 4-0 verloren. Ook hier een duidelijk tekort aan strijdlust. De eerste helft werd afgesloten met een 1-0 voorsprong voor de Hilversummers. Beide partijen deden in de eerste ne gentig minuten nog weinig voor elkaar onder. Een veel enthousiaster spelend Altius kreeg na de rust van V.V.Z. echter vol op de gelegenheid om met nog drie doelpunten de zege veilig te stellen. De Hilversummers werkten zich daarmede tevens enigszins van de laatste plaat sen. MONTAGNARDS 2-V.V.Z. 4 4-2 Ook het vierde elftal deelde in de ma laise. Het verloor vrij onfortuinlijk van het zwakke Montagnards 2 uit Amers foort. V.V.Z. kwam met veldspeler De Boer als doelman in het veld omdat de kee per wegens ziekte verstek moést laten gaan. Voorlopig had dat geen nadelige consequenties voor de Soestenaren, al hadden de gasten bij de rust wel een 1-0 achterstand. I de tweede helft bracht Verkade bei de partijen echter weer op gelijke hoog te. Montagnards nam na een half uur opnieuw een voorsprong, maar vijf mi nuten later maakte V.V.Z. wederom gelijk. Met nog maar tien minuten te spelen leek het een puntenverdeling te wor den. Maar op dat moment raakte rechtsbuiten Delfgauw geblesseerd. Zijn plaats werd ingenomen door gelegen heidsdoelman De Boer, terwijl Delf gauw zelf de plaats onder de lat in nam. Twee schoten op zijn doel, voor een keeper, die gewend is onder de laat te staan, beslist houdbaar, verdwenen nu echter in het net, zodat V.V.Z. in de slotfase toch nog een 4-2 nederlaag kreeg te incasseren. JEUGRESULTATEN De jeugd van V.V.Z. kwam tenminste zaterdag nog tot een score van 50 °/o. De junioren A en de pupillen 2 van V.V.Z. behaalden overwinningen, resp. van 6-2 op Hoogland jun. B en 5-2 op A.P.W.C. pup. 3. De V.V.Z. pup. 3 en B.D.C. pup. 8 kwamen niet tot scoren en deelden dus de punten. V.V.Z. adsp. b moest echter met 3-0 de eer laten aan Don Bosco adsp. b, terwijl V.V.Z. pup. 1 niet opgewassen bleek tegen K.V.V.A. pup. 2. De Amersfoorters wonnen met 4-1. FEESTAVOND BRACHT 250,— VOOR CLUBHUIS OP. Een vrijdagavond in De Rank gehou den V.V.Z.-feestavond voor de leden en donateurs van V.V.Z. heeft een bedrag van ongeveer 250,opgeleverd voor de bouw van het nieuwe clubhuis, dat ruim twintig rpille gaat kosten. Dankzij de belangeloze medewerking van een gereformeerde toneelgroep en de gratis beschikbaarstelling van de zaal kon V.V.Z. tot dit resultaat komen. Na afloop van de toneeluitvoering is er op muziek van The Blue Birds uit Soest tot twee uur gedanst. De dames hebben zondag in de Oude Rai te Amsterdam promotiewedstrijden gespeeld. Voor de vier deelnemende teams waren drie plaatsen beschikbaar in de dis triks tweede klasse. Door slechts één van de drie gespeelde wedstrijden te winnen is het B.D.C. ge lukt zich voor het volgend seizoen in deze klasse te plaatsen. Na de eerste wedstrijd leek het er niet naar uit te zien, dat dit zou ge lukken. Om 12.00 uur werd aangetre den tegen Concordia uit Alkmaar en deze wedstrijd ging met 2-1 verloren. De eerste minuten werden gekenmerkt door zenuwachtig spel, wat slecht schie ten tot gevolg had. Barry van Leeuwen wist toch met een laag afstandsschot 1-0 te scoren. De keepster van Concordia stopte de bal in eerste instantie, maar liet hem glip pen. Voor de rust maakte Concordia gelijk. Al snel in de tweede helft maakte Conccrdia er 2-1 van en wat B.D.C. ook in het werk stelde, het gelukte niet om de achterstand te verkleinen. De t-'eede wedstrijd tegen Con Brio was een algehele ommekeer. Een her boren ploeg trad in het veld. Met snel samenspel werd de- verdedi ging, van Con Brio uit_el_kaar gerukt. Doelpunten bleven helaas nog uit. Bij - een break-out mistte Barry van Leeuwen helaas, maar even later maak te zij dit weer goed. Met een prachtig schot in de rechterbovenhoek scoorde zij 1-0. Voor rust kreeg Con Brio uit een on overzichtelijke situatie een penalty te nemen. Zij faalden niet. Een 1-1 stand bracht dit op het score bord. Na rust scoorden Till Smeeing rn Anny Wigtman ieder een doelpunt, 3-1. De laatste minuten werd het spel door B.D.C. bevroren. De twee punten waren in ieder geval binnen. Dat de derde wedstrijd tegen de Vole- wijekers uit Amsterdam moeilijk zou worden stond bij voorbaat vast. Maar het was zaak de nederlaag zo klein mogelijk te houden. B.D.C. keek al vlug tegen een 2-0 ach terstand op, maar toen Margi Tolboom bij een sprongschot zwaar gehinderd werd mocht Anny Wigtman een penalty nemen. Zij* faalde niet. Met deze 2-1 stand kwam ook de rust. Na de hervatting kon B.D.C. niet meer in haar spel terugkomen en kon niet meer tot scoren komen. De Volewijckers daarentegen scoorden nog tweemaal, hetgeen een 4-1 eind stand tot gevolg had. De Volewijckers hadden de beide voor afgaande wedstrijden ook gewonnen en behaalden zo zes punten binnen. Op de tweede plaats eindigden Concor dia en B.D.C. met ieder twee punten. Con Brio had door Concordia te ver slaan ook wel twee punten behaald, maar door een slechter doelpuntenge- middelde eindigden zij op de derde plaats. B.D.C. zal dus nu in het volgend sei zoen in de districts tweede klasse mo gen uitkomen. Dit zal zeker geen ge makkelijke opgave worden. In onze omgeving is--het alleen H.H-.C, uit Hilversum die hoger uitkomt. In Amersfoort is er in het geheel geen ploeg die zo hoog speelt. S.E.C.-MAJELLA 4-0 Het eerste zaterdagelftal staat op het punt kampioen te worden. Dat kan ko mende zaterdag zelfs al geschieden zonder dat S.E.C. zelf in het veld komt. Na een overigens zeer moeizaam be haalde 4-0 zege op de F. C. Majella heeft S.E.C. nog één punt nodig om volgend jaar in de tweede klasse te kunnen uitkomen. De tegenstander van zaterdag, die S.E.C. al eerder op een gelijk spel heeft weten te houden, bood ook ditmaal weer ver woede, zij het niet altijd even aantrek kelijke tegenstand. S.E.C. had de groot ste moeite om zich door de betonnen verdediging van de TTtrechtenaren te werken. Lange tijd wist Majella met afbraakvoetbal de beginstand ongewij zigd te houden. Zelfs waren de Utrech ters al na zes minuten dicht bij een doelpunt, toen doelman Kramer heftig naar de scheidsrechter stond te gebaren wegens een geval van buitenspel, waar over de arbiter echter anders dacht. Buiten bereik van de S.E.C.-doelman kwam de bal tenslotte tegen de paal zonder verdere nadelige gevolgen. Een schot van Sengers verdween even later maar juist over de Utrechtse lat. Zes minuten later gaf dezelfde speler een voorzet, die Beijer vallend zeer fraai inkopte: 1-0. Stalenhoef maakte er spoedig daarna al 2-0 van. Na ruim een half uur was :ok Hop dicht bij een doelpunt, maar zijn harde schot ging net over. Doelman Kramer moest kort voor rust nog een fraaie redding verrichten om een vrije trap uit zijn doel te houden. De rust ging met een toch wel veilige 2-0 voorsprong in. r-v,.-. De tweede rhelft heeft zich vrijwel -ge heel op. de„ helft van Majella afgespeeld, maar desondanks kreeg S.E.C. maar weinig gelegenheid om de voorsprong te vergroten. Het was Stalenhoef,die toen maar eens een ver schot probeerde, dat tot ieders verrassing in het Utrechtse doel als een bom insloeg: 3-0. In de laatste minuut was het opnieuw Sengers, die doelpuntte, nu uit een voorzet van Stalenhoef. Concurrent Levu maakte tegen B.V.C. ■-oen fout: 4-1. De achterstand is ech ter zo groot, dat S.E.C. zaterdag bij een gelijk spel van Levu zich kampioen zal mogen noemen. S.E.C. 2-TERSCHUURSE BOYS 2 4-1 Een heel wat boeiender en enerveren- der duel leverden S.E.C. en Terschuurse Boys, die voor de aanvang van de wed strijd de eerste en tweede plaats bezet ten, S.E.C. met twee punten voorsprong op de Boys aan de leiding. De beide ploegen hebben vooral Ln de eerste helft elkaar het leven behoorlijk zuur gemaakt, wat voor het publiek overigens wel zo aantrekkelijk was, omdat het allemaal in een sportieve geest gebeurde. Na de rust zou dat an ders worden. Terschuurse Boys zou de wedstrijd tenslotte door arbitraal in grijpen met tien man moeten beëindi gen. In de eerste helft was er echter nog sprake van een zeer sportief, boeiend en open gevecht. Rouwendaal was het dichtst bij een doelpunt, toen hij uit een vrije trap de lat raakte, maar de gasten maakten toch het eerste doel punt door G. Bonenburg. Dat was na ruim een half uur. Het schot was wel iswaar niet onhoudbaar, maar het uit zicht van doelman Bakker werd danig belemmerd. Maar nog voor de rust had Rouwendaal met een tweede vrije schop wel succes. De bal verdween in de uiterst bovenhoek achter de uitstekende Terschuurse doelman in het net: 1-1. Met déze stand ging men rusten. De tweede helft liet een duidelijk ster ker S E C ~:en. dst na zes rr nuten al Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. SM# Op de vrijdag gehouden jaarvergadering van S.E.C.-softbal is de heer Fraai tot voorzitter benoemd. Tot dusver werd die funktie bekleed door mej. M. van Ginhoven, doch nu zij is uitgenodigd voor de centrale softbaltraining, heeft zij gemeend, haar voorzitterschap te moeten neerleggen. De heer Fraai is in de Soester sport wereld geen onbekende. Hij is onder meer bestuurslid van De Duinkikkers en van de ijsbaanvereniging „Peter's Baan". Nieuw in het bestuur is ook mej. Steevert, die tot wedstrijdsecreta resse is benoemd. Het eerste softbalteam zal het komen de seizoen niet in de landelijke eerste klasse kunnen uitkomen, omdat ver schillende Haarlemse clubs geweigerd hebben, wedstrijden in Soest te komen spelen. Van de bond is tevens bericht ontvangen, dat de medische sportkeu ring voor de softbaldames verplicht wordt gesteld. De softbalafdeling heeft het voornemen, binnenkort twee jeugdteams te gaan oprichten, zo is vrijdagavond op de jaarvergadering medegedeeld. Het afgelopen verenigingsjaar is voor S.E.C.-softbal niet ongunstig verlopen, vond secretaresse mej. Soesderhuizen. Met wisselend succes werd aan ver schillende toernooien deelgenomen. Het traditionele S.E.C.-softbaltoernooi zal dit jaar op 30 april plaats vinden. Ln financieel opzicht ging de afdeling ook niet slecht. Het jaar kon worden afgesloten met een batig saldo van rond tweehonderd gulden. Een contributie verhoging zal dan ook niet behoeven te - -orden ingevoerd. Is er zeker een naar uw Keus Burgem Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancteT door Rouwendaal op 2-1 kwam, na een mooie combinatie met Roels. Een paar minuten later moest Veenen- daal echter eerst nog op de doellijn redding brengen, alvorens S.E.C. via Rouwendaal naar 3-1 kon uitlopen. De strijd leek gestreden. Tot die conclu sie kwam ook Terschuurse Boys, dat zich er echter niet bij wenste neer te leggen. Eerst zocht men in een pani sche angst voor de dreigende neder laag nog naar goedschikse middelen om tot een beter resultaat te komen, maar toen die niet lukte greep men naar kwaadschikse middelen, die Terschuur se Boys tenslotte twee strafschoppen en een speler kostten. Eerst echter werd een doelpunt van Van 't Klooster om onbegrijpelijke redenen afgekeurd. Na ruim een kwartier werd Roels wreed gestoord in een poging, een doel punt te scoren. Aangezien dat in het strafschop gebeurde, restte de arbiter niets anders dan naar de penaltystip te wijzen. Hoefman voltrok het vonnis, nadat Roels geblesseerd van het veld was gegaan en v. d. Loon zijn plaats was komen innemen. Kort daarna overkwam invaller v. d. Loon hetzelfde. Opnieuw een strafschop, maar Rouwendaal permitteerde het zich, over te schieten. Een minuut voor het einde volgde tenslotte de arbitrale ver wijzing van een Terschuurse speler naar de kleedkamer. Hij had zich bij herha ling aan ruw spel bezondigd. Door deze overwinning is ook het twee de elftal het kampioenschap zeer dicht genaderd. Het derde, dat zaterdag niet in het veld kwam omdat de tegenpartij Hoevelaken wegens ziekte van diverse spelers uit stel had gevraagd en gekregen, staat er evenzo voor. De door Sengers met een listig boogje over de uitgelopen Majella-keeper ge plaatste bal, zal net geen doel treffen*

Soester Courant | 1968 | | pagina 5