J MIKIMO Sb DE MATERIËLE POSITIE DER BEJAARDEN MIKIMO Burgerlijke stand Meningen van lezers Hees-nieuws Eerste textiel-zelfbedieningszaak in Soest geopend Krabbels van Knelis A.O.W. afstemmen op kosten levensonderhoud DE speciaalzaak voor Uw kind. kleedt Uw kind BETER Voorstellen voor de raadsvergadering van woensdag 21 maart 1968 Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde fierste Soester Besralenis-ünderneminsr Reegeit bij Zonnegloren doodgereden „The Red Stars" s.v.s. Soester Vogelvrienden Politieauto reed hond aan Onbekende volgde automobiliste tot in de tuin van haar woning Sigarettenautomaat geplunderd Trein met stenen bekogeld Bromfietser aangereden Botsing tussen twee auto's DINSDAG 12 MAART 1968 Toor circa 70 8/o van de loontrekkenden geldt een pensioenregeling. Op zichzelf een verheugend verschijnsel. Een schaduwzijde is echter dat de pensioenbedragen als regel verre van toereikend zyn. Wc mogen ons daarom zeer gelukkig prijzen dat mannen als Drees en Suurhoff door het in het leven roepen van wettelijke voorzieningen, voor velen de onbc zorgde levensavond een stap naderbij hebben gebracht. Wij zeiden met opzet „een stap" naderbij. Want dc bedragen van de a.o.w.-uitkeringcn zijn natuurlijk voor velen die anders gewend waren, veel te laag. Zoals U ongetwijfeld weet, garandeert de algemene ouderdomswet (a.o.w.) een waardevast bodempensioen. Indien de lonen stijgen, gaat dit bodempensioen ook omhoog. Zou het echter niet juister zijn, om zich in deze te richten naar een van tijd tot tijd op te maken balans van de kosten van levensonderhoud der bejaarden? Aan de debetzijde kunnen de onder scheidene levensbehoeften van de groep van bejaarden worden opgenomen en aan de creditzijde de verschillende bron nen van inkomsten der bejaarden. Wij zijn ervan overtuigd, ja, achten het noodzakelijk, dat op deze wijze de juiste bedragen van het a.o.w.-pensioen wor den berekend. Ook is de zgn. aanpassingsregeling wel ke de a.o.w. ten aanzien van de par ticuliere pensioenvoorzieningen kent, ve len een doorn in het oog. Met als ge volg: nóg geen onbezorgde levensavond. De weduwe Enkele hiaten in de invaliditeitswet en het feit dat de a.o.w. geen weduwen- pensioen kent. heeft men trachten op te vullen door de algemene weduwen- en wezenwet (a.w.w.). Deze wet munt ech ter niet uit door een logische systema tiek. Bovendien geeft zij op bepaalde punten ook te denken. Een enkel voorbeeld: :Kunnen alle vrou- Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELS WEG 11, (nabij busstation Soest-Zd.), telef. 6286 GEBOREN: Mathieu, zoon van G. J. van Paridon en M. Groen, Baam, Nachte gaallaan 32. Mark Edwin, zoon van E R. van der Velde en L. van Exter, Nieuwstraat 19. Anna Maria Martina, dochter van A. M. J. Maas en M. G. Uhl, Scherpenzeel, Schutlaan 7. Mar- cus Petrus, zoon van J. F. H. Janssen en M. G. Higler, Vinkenweg 29. Machteld Mariètte Margrethe. dochter van K. D. van Zijn en T. Kolder, Irene- laan 29. Natascha Angelique, dochter van E. G. Lebon en E. Y. van Ameron, Rubenslaan 202, Rob. zoon van K. J. A. Collewijn en J. H. de Broeder, F. C. Kuyperstraat 11. Wouter, zoon van A. J. Pasman en K. A. Spijker, Rubens laan 104. Jurgen Wilhelmus, zoon van T. C. G. Smiers, wonende te Alphen en Hiel, en M. A. Smits, Beetzlaan 55. Jannetje Petronella, dochter van W. van de Kraats en J. G. Prinsenberg, Laanstraat 72. ONDERTROUWD: Gerardus Jan Schut, Klikspaanweg 42, Leiden en Rudi Metty de Ruig, Meidoornweg 42. Heimen Cornelis Pijlman, Sinjeur Semeynstraat 4. Amstelveen en Marianne van der Steen, Dr. Rupertlaan 21. Cornelis Marinus van Dijkhuizen, Dijnselweg 74, Zeist en Rosalia Sibilla de Boer. Ples- manstraat 169. Antonius Theodorus Maria van Rijn, Rademakerstraat 7 en Aaltje van der Knaap, Plesmanstraat 104. Kos Jacob Jan Glas, Buntweg 14 en Catharina Hendrika Molenaar, Hartweg 41. Anthonius Wilhelmus Koopman, Braamweg 102 en Alida Jan netje Koppen, Bakkersweg 10. Tho mas Johannes Franciscus Gouw, Ber- kelstraat 50, Amersfoort en Johanna Maria van den Berg, Kerkpad z.z. 4. GEHUWD: Robert Hendrikus Anton Roose, Amersfoortsestraat 4 en Anke Wiegman, Buys Ballotlaan 1. Willem Nieuwenhuizen, Groeneweg 38, Bunnik en Elly Wijnands, Postweg 48. Soester- berg. Hermanus Cornelis Schoema- ker. Korte Brinkweg 14 en Ewalda Er- nestina Ida Aleida Reiche, Pr. Beatrix- laan 73, Katwijk. Cornelis van de Veen, Eemstraat 95, Amersfoort en Ma rijke Geertruida Bieshaar, Van Goyen- laan 160. OVERLEDEN: Hendrik Hendrikus van Beek, 59 jaar, gehuwd met W. C. Jon- gerden, Amersfoortsestraat 108a, Soes- terberg. Antje Cornelia Kemp, 66 jaar, gehuwd met F. Boersma, Christina- laan 35. Cornelia Lodder, 80 jaar, we duwe van G. Hornsveld, Beckeringh- straat 43. Karei Pieter van Ingen. 79 jaar, weduwnaar van B. Perier, Mo lenstraat 8. Fedde Doorenspleet, 63 jaar, gehuwd met R. Oosterbroek, Kerk pad z.z. 80. Maria Margretha Johan na Wilhelmina Langeveld, 86 jaar, on gehuwd, Insp. Schreuderlaan 2. Ja- coba Hoijer, 83 jaar, weduwe van H. W. Westeneng, Den Blieklaan 76. wen van bijv. 35 jaar die geen recht hebben op weduwenpensioen, dermate in hun levensonderhoud voorzien, dat zij aan 15 maanden tijdelijke weduwenuit kering genoeg hebben? De kwestie van de samenloop met an dere renten (op grond van de ongeval lenwet e.d.) is op zijn zachtst gezegd op „krenterige" wijze geregeld. Zinvol Naast de door ons aangestipte problemen die bij ons opkomen als we aan de be jaarden denken, bestaan uiteraard nog talloze andere. De toegemeten ruimte laat echter niet toe, hier thans aandacht aan te besteden. Vast staat echter, dat er nog veel zal moeten worden gedaan om te komen tot zinvolle jaren op oudere leeftijd. Het gaat er niet om, meer jaren aan ons leven toe te voegen; de hoofdzaak is, ervoor te zorgen dat dit zinvolle jaren zullen worden met een eigen betekenis. Ons leven is verdeeld in perioden die alle hun eigen karakter dragen en nooit terugkeren. We moeten ons steeds op een volgende periode voorbereiden. Het verdelen van perioden geeft ook inzicht in de beperking die daardoor een mens in alle opzichten is opgelegd. Deze be perktheid van mogelijkheden houdt ech ter tevens in, dat men de afzonderlijke levensmomenten elk op zichzelf hoger gaat schatten. Is de ouderdom eenmaal gekomen en heeft men geleerd te leven met het be wustzijn van het niet-blijvende, dan is er tevens het besef dat er ook aan de ouderdom een einde komt en dat elke dag zo nuttig mogelijk moet worden gebruikt. Door de levensavond meer be wust te leven, zal een grotere bereid heid tot heengaan ontstaan, geworteld in het berustende inzicht: ik heb mijn leven gehad. Aanvaarden Aanpassing moet de mens dagelijks le ren, ook aanpassing aan de ouderdom! Iedere mens bereidt zich feitelijk, zoveel als in zijn vermogen ligt, voor op zijn „laatste beroep": zijn pensioen. Is men daar aan toe, dan dient men ook de wijsheid te hebben, om dit laatste „beroep" weloverwogen te aanvaarden. Wanthet kan óók de laatste kans zijn, om nog iets van het leven te ma ken. Tijdens de ouderdom blijkt pas. wie de mens eigenlijk is, of hij geeste lijke diepte heeft en daardoor de „toets" kan doorstaan. Moge in het gemoed van alle bejaarden een diepe vrede dalen die ook op de jongeren zijn uitwerking niet mist. Alleen dan krijgt men namelijk ook de moed om in vrede af te wachten tot de tijd van scheiden is gekomen, niet in berusting, maar in actieve aanvaarding van alle zorgen en moeilijkheden die deze wereld blijven teisteren MEDEWERKINGEN AAN SCHOLEN Het bestur van de vereniging „De school met den Bijbel" verzoekt medewerking voor het aanschaffen van psalmboek jes (nieuwe berijming) t.b.v. de onder haar bestuur staande scholen, alhier. De kosten hiervan worden geraamd op een bedrag van 2300,B. en W. stellen voor een krediet tot dit bedrag hiervoor beschikbaar te stellen. Het zelfde bestuur vraagt voor haar „De Savornin Lohmanschool" medewer king voor het aanschaffen van: a. Een methode Bijbelse Geschiedenis voor de klassen 3 t.e.m. 6; 2. 80 letter dozen; c. 80 rekendozen; d. een te levisietoestel; e. taalboekjes. De kosten worden geraamd op een bedrag van ƒ4.100,—. Het college heeft tegen deze aanvraag geen bezwaar en stelt voor een krediet van ƒ4.100,be schikbaar te stellen. Tenslotte vraaygt het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" t.b.v. de Chr. Kleuterscholen medewer king voor het aanschaffen van spel- en ontwikkelingsmateriaal. B. en W. stellen voor hiervoor een krediet van 4700,beschikbaar te stellen. VERLENGING ONTRUIMINGS TERMIJNEN De ontruimingstermijnen van onder staande onbewoonbaar verklaarde wo ningen zullen spoedig verstreken zijn. Koninginnelaan 26 ontruiming voor 5 april 1968, Bakkersweg 7 voor 5 april 1968, Bakkersweg 8 voor 19 april 1968 en Bakkersweg 10 voor 19 april 1968. Daar er geen uitzicht bestaat deze be woners voor deze afloop aan een an- der-* woonruimte te helpen, stelt het college voor de termijn met een jaar te verlengen. Uitzondering hierop is het pand Koninginnelaan 26 dat n.1. op 1 juli 1968 ontruimd moet zijn, daar de bewoners hiervan eerdaags een vervan gende woonruimte zal worden aangebo den. In gebouw De Rank sprak donder dagavond, voor de Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, de heer C. van Hei- voort over „Bloembakken, vijvers en waterplanten". Bloembakken zijn tegenwoordig „in", vooral bij bewoners van flats, die hun balcons versieren met bloembakken. Men moet er echter rekening mee houden, dat een buitenbak soms te veel water krijgt, zodat men een goede drainering moet aanbrengen, waardoor het overtollige regenwater kan wegvloeien. Met kleurendia's Met de heer Van Hei- voort verschillende bloembakken zien, zoals in de parken van Versailles, in Duitsland. Oostenrijk en Zwitserland. De heer Van Heivoort behandelde ver volgens de beplanting om vijvers, wel ke ook zeer mooi kan zijn. C Dir. R. W. Vellinga Korte Brinkweg 28 - Soestdljk Telefoon 2731 Begrafenis, Crematie. Transport (Rouwkamer) Soest, 9 maart 1968. Zeer geachte Heer, In uw krant van 5 mrt. lees ik op de voorpagina, onder het hoofd'- „Ds. N. van Gelder over ,God is anders'." o.a. de volgende zinsnede: „Het is opmer kelijk, dat bij de Vrijzinnigen, die nu zeggen, dat ze het allemaal al lang wisten, de dood in de pot zit, aldus Ds. van Gelder." Mijnheer de Hoofdredacteur, een goede opmerker kon weten, dat bij de Vrij zinnigen helemaal niet de dood in de pot zit. De Vrijzinnigen, die inderdaad „het al lemaal al lang wisten" horen tot hun verbazing vïa radio en T.V. allerlei theologen vrijzinnig doen, die zich nooit vrijzinnig wilden noemen, maar die nu doen, alsof ze het allemaal al lang wisten. Terecht heeft Prof. Lindeboom gezegd, dat „de Orthodoxie ploegt met ossen, die als kalveren in de vrijzinni ge stal stonden." Hoe dan nu Ds. van Gelder d-irft te beweren, dat bij de Vrijzinnigen de dood in de pot zit, is me een raadsel. En niet alleen, dat de vrijzinnige theo logie is doorgewerkt, ook het vrijzin nige geloofsleven is uitgegroeid. Het aantal leden van de Vereniging van Vrijzinnig Godsdienstigen in Soest is procentueel aanmerkelijk meer gestegen dan het inwonertal van Soest. Ik vraag me af, welke Kerk dit van zich zelf kan zeggen. Ook landelijk valt ditzelf de waar te nemen. Tekenend is m.i. ook nog, dat kleine groep Vrijzinnige Protestanten in Soest in staat is gebleken, grote financiële tekorten, verband houdende met deze groei, uit eigen kracht'aan te zuiveren. Een teken van levend geloof en geen dood in de pot. Het komt me voor, dat Ds. van Gelder, zijn uitspraken via uw krant wat meer zou moeten controleren. Mijnheer de Hoofdredacteur, u zoudt me zeer veel genoegen doen met pu blicatie van deze reactie. Daarvoor bij voorbaat dank! Met de meeste hoogachting, Ds. W. LEERINK. Predikant-Voorganger der Vereniging van Vrijzinnig Godsdiens bi gen te Soest. HEES-VALLEI VOGELS 3-0 Dat het gelijke spel van Hees, verle den week tegen V.V.Z. bereikt, geen vergissing is geweest, al verraste het wel menigeen, hebben de Soestenaren afgelopen zaterdag bewezen door Val leivogels met een 3-0 nederlaag naar huis te sturen. De zege had trouwens nog aanmerkelijk groter kunnen zijn, als niet zo nonchalant met vele kansen was omgesprongen. Door deze over winning heeft Hees zich al vrijwel op gelijke hoogte gewerkt met andere kan didaten voor degradatie, al is inmid dels de laatste plaats wel voorgoed aan Advendo overgelaten. Hees heeft in de wedstrijd tegen Val leivogels lange tijd de toon aangegeven. De thuisclub nam al na vijf minuten de leiding door een doelpunt van aanvoer der Van de Veen. Ofschoon na deze treffer lange tijd ver dere doelpunten van Hees uitbleven, is de voorsprong eigenlijk geen moment in gevaar geweest. De voorhoede van Vallei vogels maakte een vrij vleugel lamme indruk. Een veel grotere kunst bleek het voor Hees om uit de vele kansen doelpunten te scoren. Met name linksbuiten De Bree faalde in dat opzicht nogal eens. al heeft hij in de tweede helft wel wat goedgemaakt. Hij legde de basis voor beide doelpunten. In de eerste helft raakte P. Kok bij Hees geblesseerd. Hij werd vervangen door J. Walet, die echter in de tweede helft wegens een blessure ook niet meer in het veld kwam. Zijn plaats werd in genomen door H. Bosman, die voor het eerst na een lange schorsing weer speelde. Nadat ook Nico van Es eerst een paar aantrekkelijke kansen had gemist, schoot hij na ruim 15 minuten in de tweede helft Hees naar een 2-0 voorsprong, na goed voorbereidend werk van De Bree. De Hees-aanvalsspits passeerde eerst een paar verdedigers en toen ook de doelman van Valleivogels. Tien minuten voor het einde scoorde Van Es uit een soortgelijke situatie op nieuw: 3-0, waarmede Hees niets te veel kreeg. HEES 2-COBTJ BOYS 3 4-0 Hees 2 versloeg zaterdag in een aan trekkelijk duel Cobu Boys 3 met 4-0. Met enige moeite bereikte Hees een 1-0 voorsprong, die tot de rust gehand haafd bleef, al zou een aanmerkelijk grotere voorsprong niemand hebben verbaasd. Het doelpunt kwam van de voet van Snijders, nadat tevoren doel man Altena al een strafschop tegen de lat had geschoten en de overige aan vallers van Hees talrijke kansen hadden gemist. Ook in de tweede helft gaf Hees door lopend de toon aan, hoewel Cobu Boys zich af en toe goed loswerkte uit de greep van de in het wit gestoken ad- spiranten-kampioenen. Er bleek echter teveel energie voor nodig om de niet snelle, maar wel wendbare Sakkers van doelpunten af te houden, die dan ook prompt en re gelmatig vielen. Kort voor het einde scoorde J. de Boer met een beheerste kopbal het vierde doelpunt. De Hees pupillen 1 speelden zaterdag in Amersfoort met 2-2 gelijk tegen Quick pupillen 1. Een minuut voor het einde stonden de Soestenaren nog met 2-1 voor. Ook de pupillen 2-elftallen van beide clubs stonden zaterdag in Amersfoort tegenover elkaar. In dit duel trokken de Soestenaren aan het langste eind. Een doelpunt van Onwezen was vol doende om het sterkere Quick op de knieën te brengen. Hees pup. 3 moest met dezelfde cijfers echter de eer aan K.V.V.A. 7 laten. Vrijdagamorgen om 11 uur, is in het pand aan de Van Weedestraat. waarin tot voor kort een Spar-supermarkt was gevestigd, de eerste textiel-zelfbedie- ningszaak van Soest geopend. ,.De Textielmarkt", waarvan tegelijk in Baarn een soortgelijk bedrijf, alleen be langrijk groter, werd geopend, neemt vooral wat betreft zijn inrichting een geheel nieuwe plaats in, wat betreft de reeds bestaande textielzaken. Terwijl in het Baarnse bedrijf alles op het gebied van dames- en herenmode verkrijgbaar is, heeft men in het Soes ter bedrijf zich moeten beperken, tot alle huishoudtextiel, lingerie, corsetterie en de zogenaamde klein herenmode. De bedrijfsleider, de heer Aslander, ge assisteerd door drie vakkundige ver koopstere, heeft in de eerste dagen na de opening al kunnen opmerken, dat aan een dergelijke zaak ook in Soest behoefte bestond. Op de Soesterbergsestraat bij Zonneglo ren is zondag de 24-jarige automobilist I'. J. van S., alhier met zijn wagen in botsing gekomen met een plotseling overstekende reegeit. Het dier werd en kele tientallen meters weggeslingerd, maar vertoonde toch nog tekenen van leven. Met een pistoolschot is het dier echter uit zijn lijden verlost. De auto liep lichte schade op. DAMES VAN DE STARS WONNEN LAATSTE PRESTIGE-DUEL VAN Met de woorden: „Ja, met een thuis wedstrijd heb je al voor de helft ge wonnen", feliciteerde de S.V.S.-coach, de heer Brongers, zijn collega-coach van Red Stars, de heer Blok. De dames die in deze afdeling een dub bele competitie moeten verwerken, moes ten elkaar vier maal ontmoeten. Reeds drie maal hebben die teams tegen el kaar gespeeld, waarbij S.V.S. driemaal heeft gewonnen. De eerste ontmoeting werJ in de Bea- trixhal in Utrecht gespeeld en de beide andere ontmoetingen in Spakenburg. De vierde en laatste ontmoeting zou dan in Soe9t gespeeld worden. In deze wedstrijd zou dan de kracht van het tot nu toe supérieure S.V.S. moeten blijken. Maar al duidelijk bleek dat de dames van Red Stars zich in deze thuiswedstrijd niet gewonnen zou den geven. In de eerste de beste aanval ging Red Stars via Gwynia Zeeman onstuimig van start. Direct maakte S.V.S. al een persoonlijke fout en kreeg Gwynia Zee man twee strafworpen toegewezen, waarvan zij er een benutte. Red Stars ging door en in dezelfde minuut was het reeds 3-0 door een fraai schot van de ook nu weer uitstekend op dreef zijnde Loes Jak. Verrast door dit snelle succes van Red Stars stond S.V.S. even aan de grond genageld. Toch wist S.V.S. antwoord te geven en na vijf minuten stond het 4-5 voor Red Stars. Spoedig bleek dat de Red Stars-coach een zeer goede tactiek had uitgestippeld. Gedurende de hele wedstrijd hadden de dames de opdracht man-to-man te spelen in de verdediging, waarna in de aanval de bal opgebracht werd door twee speelsters, te weten Gabriële Wüs- tefeld, die af en toe weer schitterde in haar enorm afstandsschot, en Inge Lim burg. die in deze wedstrijd zoveel rust aan het team gaf. Na twaalf minuten had Red Stars een ogenschijnlijk veilige voorsprong opge bouwd van 11-6. In de laatste acht mi nuten van deze eerste helft waren de verdedigingen superieur. Slechts een maal werd er nog gescoord voor S.V.S. Via twee time-outs in deze acht minu ten probeerde de S.V.S.-coach nog ver andering in de stand te brengen, doch door het voortreffelijk verdedigen van Red Stars veranderde er niets meer aan de stand. De eerste helft 11-8 dus voor Red Stars, hetgeen echter in basketballkringen nog lang geen veilige voorsprong kan wor den genoemd. Ongetwijfeld heeft de zo langzamerhand traditioneel geworden „extra-time-out" in de pauze de dames van Red Stars in het begin van de tweede helft geïnspireerd. Na vijf mi nuten was het 15-8 voor Red Stars. Weer kwam S.V.S. terug en met nog zeven minuten te spelen had Red Stars een 19-16 voorsprong. In deze laatste zeven minuten spelen had Red Stars nu slechts de taak om deze voorsprong te consolideren. Aan gemoedigd door het enthousiaste publiek en door enkele tactische aan- wijzigingen van de coach ging Red Stars over op balbezit. Loes Jak scoor de in de vijftiende minuut 21-16. In de achttiende minuut 21-20 voor Red Stars, zodat er weer van alles mogelijk was. Red Stars vroeg een time-out aan. S.V.S. was uit haar spel en door doel punten van Loes Jak en Inge Limburg was het verweer van S.V.S. gebroken. Het is Red Stars dus gelukt om dit prestige-duel te winnen, hetgeen voor de dames ongetwijfeld een bekroning op dit eerste zo succesvolle competitie- jaar is. VOOR MODERNE COIFFURES Soesterbergsestraat 44 Telefoon 2045 Opmerkelijk was het schotpercentage vr.n Gwynia Zeeman bij de haar toege kende strafworpen, hetgeen namelijk 85 °/'o bedroeg. De doelpunten werden gemaakt door Gabriële Wüstefeld 0-4; Gwynia Zee man 5-6; Loes Jak 0-6 en Inge Lim burg 0-4 bij Red Stars. Topscoorsters bij S.V.S. waren: Ellie Koops 0-10; Loes van de Groep 0-6 en Hanny Hoekstra 0-4. De heer P. J. F. Klören. alhier, hield donderdagavond, in hotel Bos en Duin, een lezing voor de leden van Soester Vogelvrienden, over „Tropische vogels". Voor de pauze behandelde spreker de Afrikaanse vogels en daarna de Aus tralische prachtvinken, alsmede andere tropische vogels. Hij legde er de nadruk op, dat een re gelmaat bij de verzorging van de vo gels van belang is, wil men verzekerd zijn van een succesvolle kweek. Con stante warmteverdeling, regelmatige verlichting en evenwichtige voedering zijn de voornaamste factoren. Spreker vertoonde een groot aantal kleurendia's van vóliëres en vogels. Tenslotte hield hij een quiz onder de aanwezigen met tien vogels en tien vo gelgeluiden. Van de twintig vragen werd er slechts één gemist. Op de Torenstraat is de surveillance wagen van de politie zondag in bot sing gekomen met een overstekende hond. Het dier, eigendom van de heer W. K. uit Baarn, werd even later nog door een tweede auto overreden. Het dier was op slag dood. De eigenaar, die op bezoek was bij een kennis aan dc Torenstraat, had het dier uitgelaten. He tbeest was echter de straat opge rend, met genoemde gevolgen. De hond. een tackel, had een waarde van rond vijfhonderd gulden. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak der vaan hep staon te kieke dawwe noeng ok op die goeije ouwe raadie- joo reklaame hebbe. Awwe teminste veur- bie gaon an de tied datter al reklaame was op de raadiejoo toeng ut wetteluk nog nie mog. Vaan al die klaande- stiene waoterige eeterpieraote hep al- lenug „Veeroonikao" ut nog steeds uut- ehouwe. De minse vaan de regering die eers „Veeroonikao" weg wouwe hebbe, blnne daor tot veur kort om duustere redene nooijt toe overegaon. Maor Kne lis hep ze noeng deur ekrege, ze hebbe "eeronikao" maor rustug an laote pie- jeonere, zullie kongde daan vaast een bietje de kunst afkieke. En ajje goed luustert hoor je duudeluk dazze ut beheurluk gedaon hebbe, al- lenug de kwaoLitiet vaan de uutzendin- ge is effe beter. De reklaome is krek ut zellefde. Maor wat wijje, of je mit je apparaote in een bar wïebelug bootje zit, of je staot mit je spulle op de vaaste wal. Der birrne dan minse die zeige al staon de legaole zenders op vaaste grongd, zullie mette ok storme trotsere, dan mok wel effe zeige dak toch altied wel effe liever een storrempie hep an de v/al as op zoon meraokels klein bootje. Ik wil da bes mannewarrek noeme. Maor al mit al zitte we noeng te kieke en te luustere mit al die reklaome. Minse wa motte die manne die al die reklaome maoke over een meraokels grote kop mit faantaasie beschikke. Veur die luu ist maor goed datter een vriejer is ekomme die op reklaome- gebied wat aores dan aores heb uut- evongde. Om steeds maor dezellefde spulle an te motte prieze liek heulegaor uit de tied. wa doeng die haadige luu noeng, zullie prakkezere der gewoon een nieuw woord bie en klaor is kees, astie vriejer teminste Kees heet. Veuraal in de ofdeling waaspoeiers vaalt wellis te laache. Vreuger zeeje ze teuge ming altied, Knelis jie mot nie zeige: „das de grootste hellef" das nie goed, u- helleft is un helleft groot en klein ister neit bie. Ak da noeng vaan toepaassing bring op de waasmiddelespulle, dan is wit wit, maor das vollegens die reeklaomes heu legaor nie waor. Om de dooie dood nie. Ut een wast witter as wit, ut aore wit ge:f licht, in weer een nieuw spul zit een witte reus, en gao maor deur. Vollegens ming Kneliao bliefter int paak ut zellefde spul ritte, ut hep alle- nug een aore naom ekrege en bar vaok is de pries ok een bietje veraanderd. Ik bedoel duurder geworde. Ajje toch hoort watter betaold mot worre om effe veur de raadiejoo of de tillevisie te vertelle dat waspoejer zo en zo beter is as al ut aore. Heul bar. Vaan de week kwaam der ok weer een vent an de deur mit een graotus paak vant een of aore marrek. Wat netuurluk ok weer veul beter was daan alle aore. Ik vraog me eige allenug of as noeng alle minse in ongs laand zoon graatus paakkie kriege wat zal dat die minse van dat nieuwe marrek nie koste, ut liek ming dazze een bar grote hoop van dat spul motte verkope om dat der uut te kriege. Of. en das een ideej van ming Kne liao. ut mot zoo weze dat ut spul wat in dat paak rit geen fluut waord is, en maor een paor cente kos. Veur ming kenne ze al die cente van die reklaomes beter in hullie zakke houwe en de vaastgestelde winkelprie- ze een beheurluk stukkie laote zaak«. Das ming ideej. Een onbekende man heeft zaterdag de 22-jarige mej. B. Y. G. met zijn auto achtervolgd tot in de tuin van haar woning aan de Bartolottilaan. De Soes ter automobiliste zag de man op de rijksweg in zijn auto stappen en haar achterna komen. Hij reed tenslotte ook mej. G. achterna de tuin in. Juist op het moment dat hij wilde uitstappen en mogelijk allerlei boze voornemens ten uitvoer wilde brengen, begon mej. G. op de claxon te drukken, waarna de man er ijlings vandoor ging. Bij Avio Resto aan de Amersfoortse straat te Soesterberg is tijdens het weekeinde een sigarettenautomaat leeg gehaald. Men heeft Ce ruit van de automaat ingeslagen en vervolgens twaalf pakjes sigaretten weggenomen. Van de daders ontbreekt nog elk spoor, de geïllustreerde druk zijn verschenen, Onbekenden hebben zondagmiddag, om streeks half twee, de sneltrein van Utrecht naar Amersfoort ter hoogte van Soestduinen met stenen bekogeld. Een van de ruiten van de trein sneuvelde. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De spoorwegrecherche heeft on middellijk de politie hiervan in kennis gesteld, doch een in de omgeving inge steld onderzoek leverde niet meer het gewenste resultaat op. Op de Birkstraat ter hoogte van ga rage Tensen is zaterdag de 36-jarige bromfietser A. M. P. van R. aangere den. Hij stak plotseling de weg over en kwam toen in botsing met de 29- jarige automobilist W. S., alhier. Met verwondingen aan hoofd en handen en een beschadigd sleutelbeen is de bromfietser overgebracht naar Zonne gloren. Later kon hij echter weer naar huis worden gebracht. Bij het oversteken van de Koninginne laan van de Van Straalenlaan naar de Regentesselaan kreeg zondag de 59- jarige automobilist E. M. K. geen voor rang van de 47-jarige G. B. Een bot sing tussen beide auto's was het ge volg. De voertuigen werden zwaar be schadigd en moesten worden wegge sleept. De heer K. liep bij de aanrijding een lichte hersenschudding op alsmede een scheurtje in zijn schoudergewricht op.

Soester Courant | 1968 | | pagina 7