Voor u f500,- of «n voor u MARCHAL - HAARMODE .Z.-nieuws d@ bank waar ook zich thuis voelt S.E.C.-nieuws Hees-nieuws B.D.C.-nieuws Telefoonnummer ziekenauto 5980 ƒ1.35 Kunst in het Soesterveen S.E.C.-zaterdag Olympia- nieuws NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Uw REGORDER staat klaar hij ,JE G0UBEM SNAAR" S.E.C.-Honkbal trekt nieuwe trainer-coach aan De Meteoren De Duinkikkers Mixed Hockey Club Soest A.G.A.V.S. vooraan Soester Turnkampioensehappen VRIJDAG IS STAART 1968 ZATERDAGELFTAL MORGEN KAMPIOEN? De mogelijkheid bestaat, dat het eerste zaterdagelftal van S.E.C. morgen kam pioen wordt zonder zelf een bal aan te raken. Alles hangt af van de wedstrijd tussen V.C.U. en Levu. Een gelijk spel bij deze wedstrijd is al voldoende om S.E.C. de kampioensvlag te kunnen doen hijsen. Het volledige elftal zal morgen de verrichtingen van de theoretische concurrent Levu gaan volgen. S.E.C. 2-MONTAGNARDS 2 Het tweede elftal, dat afgelopen zater dag van een der concurrenten afstand nam, kan het morgen tegen Montag- nards 2 uit Amersfoort mischien wat rustiger aan doen. Wellicht zullen niet zulke inspanningen worden gevraagd als verleden week tegen Terschuurse Boys. De thuisclub start in dit duel toch wel als favoriet. Interessant voor S.E.C. zijn de verrichtingen van de nummers twee (Sparta Nijkerk) en drie (Terschuurse Boys 2) tegen elkaar. Wan neer Terschuurse Boys dit duel wint, is het tweede van S.E.C. nog maar één punt van het kampioenschap ver wijderd. Wanneer tenminste morgen wordt gewonnen door de volgende elf spelers: Bakker, Kok, Staal, Cairo, Veenendaal. Hodde, Rademaker, v. d. Loon, Rouwendaal, Espinalt Porto en Van Delden. De wedstrijd aan de Bos straat begint om vier uur. D.O.S.C. 6-S.E.C. 3 Het derde zaterdagelftal. ook al ernstig kandidaat voor het kampioenschap, krijgt het morgen in Den Dolder tegen D.O.S.C. 6 stellig niet zo makkelijk. De Dolderse club, die op de ranglijst de vierde plaats bezet, is op eigen veld moeilijk te verslaan. Gezien de belan gen, die er voor de bezoekers op het spel staan, zullen zij echter alles in het werk stellen om de wedstrijd tot een zo goed mogelijk einde, dat wil zeggen een overwinning te brengen. De volgende spelers zijn voor het derde uitgenodigd: Kraay, De Boer, Piepen broek, W. Kraay, v. d. Berg, Van Beek, Van 't Klooster, Koelewijn, Roels, Beij- ersbergen. Tolboom, Dorrestein en Wiss. De wedstrijd in Den Dolder begint om twee uur. SC HERPENZEEL-V.V.Z. Na de teleurstellende 5-0 nederlaag tegen Renswoude krijgt V.V.Z. morgen de gelegenheid om weer iets goed te maken. Tegenstander is Scherpenzeel, nog niet helemaal uit de degradatie- zorgen. Toch zal V.V.Z. het morgen niet zo erg eenvoudig krijgen, want in Scherpenzeel heeft tot nu toe maar één ploeg kunnen winnen. Met de we tenschap, dat de eerste wedstrijd echter heer J. W. Hoogeveen beheerder bijkantoor Amstelveen Een bedrag aan contant geld nodig? Kom eens rustig met ons praten. Wij kunnen dat prettigensnelvooru regelen Hebt u al bet gratis NMB-'PS Pakket? Het pakket met de Persoon lijke Service van de NMB. Een briefkaartje naar post bus 853 - Amsterdam-en u krijgt het PS Pakket thuis in een 8-3 zege voor V.V.Z. eindigde, zal het morgen toch waarachtig wel lukken. Van de spelers zal echter dan wel wat meer inzet en doorzettings vermogen gevraagd moeten worden. Want daaraan heeft het in de laatste wedstrijden wel eens ontbroken. De wedstrijd in Scherpenzeel begint om vier uur. Om drie uur vertrekken de supporters en de volgende spelers uit Soest: doel C. Pouw; achter H. G. v. d. Kraak, H. van Kooy, H. Dammers en G. v, d. Munt; midden G. v. d. Bo- venkamp en D. v. d. Bovenkamp; voor A. Schaap, A. Hament, G. Floor en W. Ruizendaal. Reserve is J. Brouwer. HOOGERHEIDE 3-V.V.Z. 2 Het tweede elftal, dat verleden week ook de kansen op een eventueel kam pioenschap grotendeels verspeelde, gaat morgen naar Hilversum om er met Hoogerheide 3 de degens te kruisen. De Hilversummers vormen een middelma tige ploeg, die echter voor eigen pu bliek moeilijk tot capitulatie is te dwingen. Wil V.V.Z. de kleine kans op een eerste plaats behouden, dan zal toch zeker een overwinning mee naar huis moeten worden gebracht. De vol gende spelers zullen dat vanaf vier uur proberen te bereiken: doel J. Put ters; achter H. Verwoerd, L. Hithorst. R. Brouwer en C. van Hamers veld; midden H. Brons en B. Rademaker; voor P. Altena, U. van VeLzen, J. van Doorn en J. Akkerman. Reserve is A. Ruizendaal. Om kwart over drie vertrekken de spelers uit Soest. BLOEMENKWARTIER 4-V.V.Z. 3 Ook het derde elftal verspeelde verle den week een fraaie positie op de rang lijst door van Altius te verliezen. Niet temin zal het kampioenschap in deze afdeling toch wel bij een Soester club terecht komen, hetzij bij Hees 4, hetzij bij V.V.Z. 3, want op de derde plaats staande club, Bloemenkwartier 4, heeft reeds een betrekkelijk grote achter stand. Het is deze club, die V.V.Z. 3 morgen in Hilversum ontvangt. Wan neer wat meer strijdlust wordt getoond dan afgelopen week moet V.V.Z. toch wel in staat zijn om met twee winst punten naar Soest terug te keren. De opstelling van het derde elftal luidt als volgt: doel S. Lodema; achter H. W. v. d. Worp, J. v. d. Bovenkamp, H. We- gerif en A. Ruizendaal; midden F. Steen- meijer en A. Neerbos; voor D. Duits, F. van Hornsveld, A. H. van Wijk en J. A. van Kampen. Reserve is H. Brons. De wedstrijd begint om twee uur. Om 13.15 uur vertrekt men uit Soest. V.V.Z. 4-S.O.V.A. 2 Voor het vierde elftal staat morgen een thuiswedstrijd op het programma. Op het terrein aan de Ferdinand Huyck- laan zal om' vier uur het Amersfoortse Sova 2 worden ontvangen. Gezien het spel van de laatste weken moet er voor V.V.Z. winst in zitten, al deelde het team zaterdag wel in de algehele V.V.Z.- malaise. V.V.Z. treedt morgen met de volgende spelers aan: doel H. van Bar- neveld; achter H. van Velzen. A. Snij ders, Joh. van Kooy en H. Onderstal; miJden A. F. de Boer en C. Wijma; voor G. Pothoven, W. Hament, Th. Ver- kade en R. Bavinck. Reserve is A. van Neerbos. HOEVELAKEN 4-V.V.Z. 5 Het vijfde elftal staat voor een bijzon der zware opgave. Men is morgen te gast bij koploper Hoevelaken 4, dat de ze competitie al enkele malen voor in drukwekkende resultaten heeft gezorgd. De kans is niet zo erg groot, dat de thuisclub zich morgen door V.V.Z. zal laten verrassen. Veel meer dan een ge lijk spel zal er voor de bezoekers dan ook stellig niet inzitten. Om twee uur komen de volgende elf V.V.Z.-spelers in het veld; doel M. Vetkamp; achter W. Hoebee. H. Boon stra, G. van Kooy en L. de Haan; mid den W. v. d. Kuilen en C. Ruizendaal; voor R. Schiffart, D. Pellegrino, W. Bloemendaal en E. S. v. d. Aarssen. Re serve is W. Nieuwkerk. Vertrek 1.15 S.O.V.A. 3-V.V.Z. 6 De veteranen van V.V.Z. worden mor gen ontvangen door Sova 3 in Amers foort, een ongeveer gelijkwaardige te genstander. De uitslag zal dan ook wel in de buurt van een gelijk spel ge zocht moeten worden. De aftrap van deze wedstrijd is om vier uur. V.V.Z. staat dan met de volgende spelers aan getreden: doel S. de Hiep; achter R. van Dalen, R. ten Hove, E. G. de Boer en B. Morren; midden G. Engelman, G. Ruizendaal; voor J. van Kooy, J. Gro- art, L. G. Brunt en A. P. v, d. Hoek. Reserve is H. Donk. De spelers ver trekken om half vier uit Soest. 235 vestigingen in Nederland C.D.N.-S.E.C. Hef eerste elftal van S.E.C. speelt zon dag voor de derde achtereenvolgende maal een uitwedstrijd en wel in Drie bergen tegen C.D.N. De eerste ontmoe ting tussen beide clubs eindigde na een zeer slechte wedstrijd in een gelijk spel. Ondanks twee kleine nederlagen in de beide laatste wedstrijden tegen D.O.S. en Baarn heeft S.E.C. voetbaltechnisch i een vrij redelijke indruk gemaakt. Het valt daarom ook niet te verwachten, dat de Soestenaren zondag hun derde nederlaag in successie zullen krijgen te slikken. De club uit Driebergen heeft dit seizoen niet veel bijzonders laten zien, met' uitzondering misschien van het gelijke spel tegen lijstaanvoerder D.O.S. Voor beide ploegen staat overi gens vrijwel niets meer op het spel. S.E.C. komt zondag met Hoed als rechtsbuiten in het veld. Aalbers is ver huisd naar de reservebank. De opstel ling voor zondag luidt: doel Van Zog- hel; achter De Rooy. Dorrestein, Krijt en Rodemond; midden Veenendaal en Van Remmerden; voor Hoed, Wouden berg, Van Boeyen en v. d. Broek. Re serves zijn Aalbers, Pothoven en Van Essen. S.E.C. 2-C.D.N. 2 De reserve-elftallen van beide clubs Met een aantal geselecteerde turners en turnsters nam Olympia deel aan de door de plaatsgenoot S.T.C. uitstekend georganiseerde Soester turnkampioen- schappen. De eerste avond bracht de dames en adspirant-heren tegen elkaar in het veld, die op de lange mat, de ring on gelijk, evenwichtsbalk, paard en rek stok elkaar de eer betwistten. Hoewel de herenploeg van Olympia niet geheel voltallig was. kwamen uit de vier deelnemers toch twee finalisten naar voren; Rob Duit, die met 29 pun ten op de tweede plaats eindigde en de heer Vogel, die met 27.5 tot een ge deelde 8e plaats kwam. De beide ande ren, Dik Lenten en J. Stolk bleven buiten de finale met resp. 24.7 en 24.2 punten. Mevr. Joziasse en mevr. Karssen ble ven beiden wat onder hun normale prestaties, hoewel ook zij beiden Olym pia zullen vertegenwoordigen bij de fi nales op 30 maart a.s. Met 28.9 en 28.3 punten werden de beide dames op de 6e en 8e plaats ge rangschikt, een plaats die nog wel voor verbetering vatbaar is. Op de tweede avond, die al even vlot werd afgewerkt als de eerste, waren de resultaten wat teleurstellend. Een over het geheel niet feilloos, maar toch wel leuk werkende Olympiaploeg van acht meisjes bracht het niet tot een finaleplaats, terwijl in het klassement met 155 punten met de laatste plaats genoegen nioest worden genomen. Rest nog te vermelden, dat de Olympia- afvaardigingen onder leiding stonden van de heer D. Hogenhout en Mej. J. Koelewijn. staan zondag ook tegenover elkaar. S.E.C. is in dit geval echter de ont vangende club. De thuisclub zal er al le belang bij hebben om deze strijd in winst om te zetten, want de Soeste naren zijn niet zover meer van de laat ste plaats verwijderd. Overigens zal het moeite genoeg kosten om de Drieber- gense club naar een nederlaag te spe len. S.E.C. treedt in deze wedstrijd, die om twaalf uur begint, met de volgende spelers aan: doel Van Hattum; achter Huizinga, Abbel, Ruttenberg en A. Hooyer; midden Henk Luschen en B. van Veen; voor L. van Breukelen, Burgman, Bosman, en Rijnders. Re serves zijn H. Luschen en D. Hooyer. BARNEVELD 2-S.E.C. 4 Het vierde elftal speelt zondag voor zijn laatste kans op een eventuele eers te plaats. De Soestenaren gaan name lijk naar leider Barneveld 2. dat zich vermoedelijk wel niet zal laten verras sen. Aangezien echter ook S.E.C. nog niet geheel kansloos is, mag de thuis club wel op het nodige verzet reke nen. Veel verder dan een gelijk spel zullen de bezoekers waarschijnlijk niet komen. S.E.C. komt in de volgende op stelling uit: doel: v. d. Vaart; achter Van Alderen, "Wildenburg en Heinen; midden Kanters en Voskuilen; voor P. v. d. Brakel, Schimmel, v. d. Linden, Nijhuis en Van Limburg. Reserve is J. v. d. Brink. De wedstrijd begint om half drie. LIMVIO 2-S.E.C. 5 Het vijfde elftal speelt zondagmiddag om twaalf uur een vriendschappelijke wedstrijd tegen Limvio 2 in Baarn. De S.E.C.-ploeg komt met de volgende spe lers doel Van Rossum; achter Van 't Klooster, Belt en Hoed; midden Nie- waal en Westerveld; voor Scheurwater, Wijnands, Schalkwijk, Dasselaar en Veldhuizen. Reserve is Hoebee. De honkbalvereniging S.E.C. heeft voor zijn eerste team een nieuwe trainer/ coach aangetrokken. De heer C. Hiele zal het komende sezoen in dienst staan van de Soester Vereniging. De heer Hiele, 34 jaar oud, woonachtig te Utrecht, is geen onbekende in de honkbalwereld. Hij is de grote organi sator van het bekende Utrechtse wijk- honkbal en niet alleen op het organi satorische vlak wat de jeugd betreft ge niet hij grote bekendheid, maar hij kwam ook meerdere keren als speler uit in het Nederlandse Nationale team. Naast trainer coach zal hij het komen de seizoen ook zelf spelen voor de groen-witten en wel op het eerste honk, deze plaats is vacant in het eerste team daar All Rodriques in mei naar Ame rika vertrekt. Het S.E.C. team dat onder trainer coach Tinlin twee jaar achter elkaar kam pioen werd en promoveerde, zal a.s. zondag ochtend om half elf in de S.E.C.-cantine aan de Bosstraat aan hem voorgesteld worden, daarna zal de eerste bui ten training op het veld een aanvang nemen. Als opdracht van het bestuur heeft de coach gekregen om het eerste team te stabiliseren in deze bijzonder hoge en zware klasse. Programma voor zondag a.s. Olympia 2Meteoren 1, 12.00 uur. Me teoren 2Samos 7, 12.00 uur. Opstellingen. Meteoren I: Ries van Her waarden, Nico Bitterling, Kees van Rou wendaal. Henk de Jong, Gerard van den Bor, Flip Brandsma, Annie Venema, Ineke Timmer. Riek van Soest, Marja Schaafsma, Corrie van Herwaarden, Ral- leke Zimmerman. Res.: Peter Verlinden en Ria Groen. Meteoren II: Willi van den Bor, Otto van den Bor, Dik Wouters, Wout Deijs, Rudi Lagemaat, Willem Kraay, Hannie v. d. Biezen, Hetty Kruitbos, Yvonne Doornekamp, Wil Huurdeman, Jannie Meerveld. Jannie Altena. Res.: Frans v. d. Kuil en Hanneke van Gestel. Morgen zal een ploeg zwemmers en zwemsters van de zwemvereniging De Duinkikkers deelnemen aan zwemwed strijden, georganiseerd door A.Z. P.C. uit Amersfoort. Door deze wedstrijden, die gehouden worden in het sportfondsenbad te Amersfoort, worden degenen, die nau welijks aan een aktiviteit buiten de vereniging toekwamen, in de gele genheid gesteld, de zwemsport in wed strijdverband te beoefenen. Tevens zullen tien zwemmers en zwem sters in het zwembad Den Hommel te Utrecht deelnemen aan zwedwedstri j - den. welke worden georganiseerd door de Kring Midden Nederland. De Duinkikkers zullen uitkomen op de 100 meter rugslag (14 en 15 jaar) en de 100 meter vrije slag (12-13 jaar). Zowel de wedstrijden in Amersfoort als in Utrecht vangen aan om 19 uur. Programma voor zaterdag 16 maart 1968 15.00 uur Jongens C-Hilversum I. 14.00 uur Jongens A-S.C.H.C. B. 15.15 uur Meisjes C-Schaerw. E. Uit. 14.00 uur Laren H-Jongens B. 15.15 uur Kameleon C-Meisjes B. Programma voor zondag 17 maart 1968 Thuis. 10.30 uur Heren IV-Heren V. Uit. 14.00 uur Hurley-Dames I. 12.30 uur S.C.H.C. 6-Heren II. 11.00 uur Pinoké 4-Dames II. 13.00 uur Voordaan 5-Dames III. Opstelling heren II: R. v. d. Maat, H. Pont, H. Wijnmalen, Ph. J. v. Beeck Calkoen, Van Hall, P. v. Woerden, J. v. Hummel, J. Rosendaal, J. Landgraaff, A. Artz, R. Vriens. Wedstrijduitslagen zondag 10 maart: Heren I-Ever Swift !-2. Heren vet.-Amsterdam B 0-2. Heren II-S.C.H.C. VI 0-2. Heren IV-Hilversum XI 0-3. Kampong 4-Dames II 3-2. Schaerw. 6-Heren III 0-3 Schaerw. 3-Dames III 4-0. Hilversum X-Heren V 1-4. HEES 3-D.O.B. 2 Het derde elftal, nog niet geheel vrij van degradatiezorgen, gaat proberen het gelijke spel van de vurige wedstrijd te gen D.O.B. 2 te herhalen. Daar het on- deraanstaande Zuidvogels 4 regelmatig punten verzamelt, is het voor de rood- witten zaak alles op alles te zetten voor he'. winnen van de wedstrijd. De wedstrijd vangt te 2 uur aan. HEES 4-O.S.O. 3, 4 uur. Het vierde, rechtens bovenaan de rang lijst gekomen, gaat .zich nu voor het kampioenschap inspannen. Een overwinning brengt de veteranen een eind op de goede weg en dat is waar Van Bloemendal en zijn mannen a.s. zaterdag op zullen mikken. Verder programma voor zaterdag: Adspiranten. A.P.W.C. b-Hees a, 14.30 uur. Pupillen. S.E.C. 1-Hees 1, 12.15 uur. Hees 2-B.D.C. 4, 13.00 uur. Roda 3-Hees 3, 13.00 uur. B.D.C. is de laatste weken weer op de goede weg. Na 2 achtereenvolgende overwinningen staan ze zondag a.s. voor de zware taak E.M.M. in Hilversum te verslaan. E.M.M. heeft zich de laatste weken echter ook zeer goed hersteld van de in het begin van deze competitie gele den nederlagen en staat nu, met 1 wed strijd minder gespeeld, 2 punten achter op B.D.C. Wil B.D.C. zich zondag op de ranglijst boven E.M.M. handhaven, dan moet er gewonnen worden. Dit zal geen gemak kelijke opgave zijn. De volgende spelers zijn voor deze wed strijd geselecteerd: A. Smink, A. Voet, A. v. d. Hengel, B. Bakker, G. Egbers, Fr. Koolloos, J. Paauw, J. Westerveld, J, Beijer, Fr. Stalenhoef, J. Dorrestein, D. Dorrestein en J. v. Fulpen. Wedstrijdprogramma zondag a.s.: E.M.M. I-B.D.C. I, aanvang 2.30 uur. B.D.C. 4-Scherpenzeel 2, aanvang 12 uur. B.D.C. 7-Quick 5, aanvang 2.30 uur. B.D.C. 8-Limvio 4, aanvang 12 uur. B.D.C. 9-Amf. Boys 5, aanvang 2.30 uur. Amf. Boys 7-B.D.C- 10, aanvang 12 uur. Kon. Ned. Ver. E.H.B.O., afd. Soest SCHKÏK SLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 De Soester Turnkampioensehappen, dit jaar voor de tweede maal georganiseerd, zijn in clubverband een groot succes geworden voor de A.G.A.V.S. uit Soes- terberg. De club uit Soesterberg legde beslag op drie van de vier verenigings- prijzen. Alleen bij de jongens moest A.G.A.V.S. met een tweede plaats ge noegen nemen, vlak achter de organise rende Soester Turn Club, Aa.i de kampioenschappen wordt deel genomen door de verenigingen Laeti- ita en A.G.A.V.S. uit Soesterberg en de Soester Turn Club en Olympia uit Soest. Crescendo heeft kort voor het begin van de wedstrijden laten weten, van deelneming af te zien. daar zij, in verband met de lustrumviering niet voor de kampioenschappen kon oefenen. Bii de meisjes tot zestien jaar kwam A.G.A.V.S. met 183,5 punten als eerste uit de bus, gevolgd door de S.T.C. met 163,9 punten, Laetitia met 157 punten en Olympia met 155,4 punten Bij de jongens ging de eerste prijs naar S.T.C. met 113.2 punten. A.G.A.V.S. werd met 112,9 punten tweede en Olympia met 105,4 punten derde. Bij de dames werd de eerste prijs weer behaald door A.G.A.V.S. met 148,4 punten. Tweede werd hier de S.T.C. met 137,8 punten en derde Laetitia met 121,8 punten. De dames van Olympia legden beslag op de vierde plaats, mede. omdat het team door ziekte van enkele deelnemers niet compleet was. Ook bij de heren was de eerste plaats voor de A.G.A.V.S. met 63,2 punten. De organiserende vereni ging werd met 52,6 punten tweede De prijzen (wisselbekers voor de jon gens en meisjes van de gezamenlijke Soester en Soesterbergse gymnastiek verenigingen en van het constructiebe drijf Van Hengstum en van de Soester Courant en Circus Bol tin i voor de da mes en heren) zijn maandag- en woens dagavond na afloop van de wedstrijden uitgereikt door de voorzitter van de 40- jarige Soester Turn Club, de heer W. Egtberts. De prestaties van de turners en turn sters werden beoordeeld door een uit de dames T. Kanters, Jacobs, W. Hab- bel-Van Ee (Baarn) en de heren A. Eenhoorn, S. van Veen (beiden Hilver sum), J. Groart, J. Rozeboom (beiden Baarn) en A. Hoogbergen bestaande ju ry. Naar aanleiding van de overigens in teamverband geleverde persoonlijke prestaties zijn ook de eurners en turn sters geselecteerd, die op 30 maart aan de Individuele kampioenschappen mo gen deelnemen. Bij de heren zijn dat M. Pieren, H. Oostveen en H. Walen van A.G.A.V.S. en R Wicherts, R. Kraal en R. Blok van de S.T.C. Bij de dames G. de Boer en D. Coorns van de S.T.C.. M. Verpoorte, L. v. d. Steen. A. van Nues en J. Loots van A.G.A.V.S. en mevr. E. Joziasse en mevr. H. Karssen van Olympia. Mej. G. de Boer verdedigt haar titel. Bij de jongens werden geselecteerd G. Bakker, G. Kanters, H Wicherts en A. van Dalen van de S.T.C., H. Timmer mans, M. Vedder en A. Schuurman van A.G.A.V.S. en R. Duit en L. Vogel van Olympia En bij de meisjes H. de Zoete van de S.T.C., Y, Loots, G. Wesseling, R. Teunissen, B. Ottens, A. Vedder, G. Nelissen en A. Veen van A.G.A.V.S Het bestuur van de Soester Turn Club kan over het verloop van de eerste wedstrijddagen zeer tevreden zijn. Ook de belangstelling was zeer verheugend. Zaterdag 30 maart worden de Soester Turnkampioensehappen besloten. In de gymnastiekzaal achter het Verenigings gebouw beginnen om vijf uur de indi viduele wedstrijden, 's Avonds wordt een groot sporthal gehouden, waarvoor alle sportverenigingen in Soest rijn uitgenodigd. De muziek zal op deze avond worden verzorgd door The Sky- liners uit Amsterdam. WIE REKENT LAAT WASSEN STOMEN EDE - TELEFOON (06380) 1 00 30 CHOCOLADE EITJES. Heerlijke duplo eitjes, puur wit. Nu nog voordeliger. 200 gram IM PREI AL MINTS. Extra fijne pepermunt- dragé. Een frisse versna pering. Per zakje 59 tëts BISCUIT RICHE. Ovenverse biscuit in de bekende Venda-verpak- king. Per pak VROOM DREESMANN Op de grens van het Soest van vroeger met zijn karatenstieke kleine boerenbe drijf jes-en -het Soest van nu en morgen staat en ligt moderne kunst tussen de ganzen. Dus geen paarlen voor de zwij nen, maar Kunst voor de ganzen. Op het stuk grond rond de nog maar tijdelijke behuizing van het kunstenaars echtpaar Emmv Eerdmans en bronsgie ter-schilder Ben Joosten, in het Soester veen, liggen en sTaan enkele eigentijdse kunstwerken. De op een aan zi.in omgeving aangepas te sokkei geplaatste creatie is een voor studie van het monument, dat enkele jaren geleden is vervaardigd door de Surinaamse beeldhouwer Stuart Robles De Medina. Het 6 meter hoge monu ment dat in Paramaribo is opgesteld ter herdenking van het 100-jarig be staan van de Staten van Suriname. De schepping van De Medina was ge kozen uit inzendingen van diverse kun stenaars. Voor de vervaardiging van zijn werk in brons heeft De Medina de Soester bronsgieterij Joosten aan de Spnitsweg ingeschakeld. De enorme afmetingen maakten het nodig, dat het uiteraard niet in een keer te gieten werk buiten de deur moest worden samengesteld. In een door de heer Lanser op de Eng daartoe beschikbaar gestelde ruimte heeft men de delen aaneen gelast. De voorstudie van dit enorme werk staat, als een van de weinige kunst werken in Soest, langs de openbare weg, voor tijdelijk!

Soester Courant | 1968 | | pagina 5