H 11 i eren oeden IVOROL oppenbrouwers Wereld op wielen N.S.U.-SH0W GARAGE STAM Telefoonnummer ziekenauto 5980 Krabbels van Knelis PASFOTO'S Foto Swager MET RAAD EN DAAD (c5j ^ckoemakej: T.V.-prijs 1967 voor slechthorenden voor Pipo Soest kent vele uitersten Raadsagenda I linie van Vrouwelijke Vrijwilligers Itonaull «lealor De bouw van 6 scholen in het Soesterveen verzekerd In één dag klaar VRIJDAG 15 MAART 1968 iiwnSgim IK4Ü' i Vf-'iwW *1^ Woensdagavond kwam de raad der ge meente Soest in een spoedeisende raadsvergadering bijeen. Aanleiding hiertoe was een voorstel tot het uit geven van grond in erfpacht aan de Stichting Algemeen Pensioenfonds voor de Apothekers-Assisten te 's-Gravenha- ge en een voorstel, hiermede samenhan gende, tot het aangaan van een overeen komst met genoemd pensioenfonds. In de vergadering van 21 februari 1968 werd een krediet beschikbaar gesteld voor de bouw van 3 scholen voor g woon lager onderwijs. HET BEHOUD VAN UW TANDEN Onbetwist de beste tandpasta Het belang van een spoedige realisering van deze scholenbouw voor de nieuwe woonwijk Soesterveen I behoeft geen nadere toelichting. Voor een gemeente is het immers een eerste vereiste in de nieuwe woonwijken een gunstig woon klimaat te scheppen. De aanwezigheid van een voldoend aantal scholen is daar van een onderdeel. Vanzelfsprekend hebben B. en W. dan ook de mogelijkheden onderzocht aan de genoemde vereiste tegemoet te ko men. Al spoedig bleek, dat deze mogelijkhe den uiterst beperkt zijn, vooral omdat het toewijzen van financieringsmidde len langs de gebruikelijke weg momen- tei" ernstig stagneert. In een aantal gemeenten is men er dan ook toe overgegaan voor urgente ob jecten lease-overeenkomsten te sluiten, waarbij derden het object financieren, last en machtiging verstrekken voor de bouw en daarna het object in gebruik aan de gemeente afstaan. Deze vorm van overeenkomsten wordt ook in het bedrijfsleven vrij regelmatig toegepast. Met voldoening konden B. en W. me dedelen, dat zij er in geslaagd waren met de Stichting Algemeen Pensioen fonds voor de Apothekers-Assistenten te 's-Gravenhage overeenstemming te bereiken over het aangaan van een overeenkomst voor de bouw van drie scholen voor gewoon lager onderwijs en drie kleuterscholen in het plan Soesterveen I. Hiervoor is het nodig, dat aan genoem de stichting de benodigde grond in erf pacht wordt uitgegeven. De stichting gaat daarna de bouw tot een bedrag van 2.125.000.financieren. De ge in--ente neemt de last op zich de voor PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Nog vindt men in Soest en zijn directe omgeving die specifieke landelijke ver gezichten en doorkijkjes. Maar weiland en bouwland worden verdrongen door massale huizenblokken, die Soest een grootsteedse aanblik geven. De Soester gemeenteraad is in open bare vergadering bijeen geroepen tegen woensdag, 20 maart 1968. om 19.30 uur, ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering, gehouden op 24 november 1967. 2. Ingekomen stukken. a. Schrijven van 25 januari 1968 van diverse personen inzake overlast, onder vonden door oefeningen van de vrij willige brandweer te Soest alsmede een brief van burgemeester en wethouders d.d. 28 februari 1968 met voorstel deze stukken voor kennisgeving aan te ne men. b. Schrijven d.d. 28 februari 1968 van burgemeester en wethouders inzake een commissie voor sport en recreatie met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. c. Rapport d.d. 14 februari 1968 van de Commissie Gasbedrijf inzake de G.A.S.O. met voorstel dit rapport voor kennisgeving aan te nemen. d. Jaarverslagen van de commissie tot wering van schoolverzuim te Soest en te Soesterberg met voorstel die ver slagen voor kennisgeving aan te nemen. e. Brief d.d. 13 februari 1968 van de directeur van gemeentewerken inzake kosten stroomverbruik gemeentewerken met voorstel deze brief voor kennisge ving aan te nemen. f. Mededeling dat bij behluit van 28 februari 1968 de gemeentebegroting en de bedrijfsbegrotingen voor 1968 door Gedeputeerde Staten zijn goedgekeurd met voorstel deze mededeling voor ken nisgeving aan te nemen. g. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen van de Vereniging van Ne derlandse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgevng aan te nemen. h. Besluit van gedeouteerde staten te Utrecht van 28 februari 1968, afd. 5, nr. 912V 427, houdende goedkeuring van de besluiten van de raad d.d. 19 april 1967 strekkende tot vaststelling van respec tievelijk de herziening van artikel 9 on der b (overgangsbepaling) van de voor schriften van het plan Soesterveen I, de herziening van artikel 9 onder b (overgangsbepaling) van de voorschrif ten van het plan Soestdijk N.W. II en het plan voor het landelijk gebied. i. Schrijven d.d. 27 februari 1968 van A. van d^. Burgh inzake de bouw van een serviceflat aan de Soesterbergse- straat met voorstel te berichten als ver meld in de brief van burgemeester en wethouders 13 maart 1968. VOOR NAAR Van Weedestraat 80-82 - Soest 3. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage aan enige ingezetenen der ge meente ten behoeve van de aankoop van een pont. 4. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: a. het R.K. Schoolbestuur te Soestdijk te Soestdijk voor de aanschaf van leer- c.i hulpmiddelen voor het godsdienston derwijs t.b.v. de Mariaschool. b. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel'' te Soest voor het aanschaffen van psalmboekjes t.b.v. de christelijke scholen te Soest. c. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het aanschaffen van leer- en hulpmid delen t.b.v. de „Savornin Lohmanschool" voor g.l.o. 5. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de uitbrei ding van de straatverlichting langs eni ge wegen. 6. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het uitbreiden van het gasbuizennet etc. in de gemeente. 7. Voorstel tot wijziging gastarieven voo~ grootverbruikers. 8. Voorstel tot verkoop van grond: a. gelegen aan de Dalweg aan het R.K. Kerkbestuur te Soest. b. gelegen aan de Prins Bernhardlaan aan J. H. van de Meer. c. ge1 _.en aan de Dalweg aan de Ker- keraad der Geref. Gemeente. 9. Voorstel tot het weigeren van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de „Zoneverordening Hinderwet" voor het uitbreiden van een brandstoffenverkoop- punt aan de Postweg 23. 10. Voorstel tot ruiling van grond ge legen aan de Van Weedestraat met M. A. Rombout, met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijzigingen. 11. Voorstel tot verlenging van de ontruimingstermijnen van de onbewoon baar verklaarde woningen Koninginne- laan 26 en Bakkersweg 7, 8 en 10. 12. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 50 van de Kleuteronderwijswet aan het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het aanschaffen van spel- en ontwikkelingsmateriaal t.b.v. de christelijke kleuterscholen te Soest. 13. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van een riolering langs de Birkstraat zuid zijde. 14. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor het aanschaf fen van leermiddelen t.b.v. de openbare school voor g.l.o. te Soest-centrum. 15. Voorstel tot wijziging van de sta tuten van de Stichting voor Lichame lijke Opvoeding en Sport Soest. 16. Voorstel tot het verlenen van goed keuring aan de sportstichting tot het aangaan van een geldlening ad 875.000 etc. t.b.v. de bouw van een sporthal. 17. Voorstel tot verkoop van grond aan de Stichting voor Lichamelijke Opvoe ding en Sport Soest. 18. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de verdere af wikkeling van de onterigeningsprocedure tegen de Gebr. Swager te Soest. 19. Voorstel tot verpachting van grond voor het jaar 1968. 20. Voorstel tot benoeming van leden en plaatsvervangende leden van het Samenwerkingsorgaan Eemland. De afdeling Soest van de U.V.V. heeft maandag jl. in het Oranje Hotel de jaarvergadering gehouden onder voor zitterschap van mevrouw Van Ginkel. In haar openingswoord verwelkomde zij de vele aanwezigen, in het bijzonder de ere-presidente, mevrouw Bentinck. de provinciale voorzitster, mevrouw Wijn beek, en het ere-lid der afdeling, mevr. Kruik. Eveneens sprak zij haar waar dering uit over de belangstelling van de zijde van de pers. Door aankondigin gen en verslagen in de verschillende kranten heeft het werk van de U.V.V. meer bekendheid gekregen. Na het voorlezen van de notulen van de vorige jaarvergadering kwam het ziekenhuiswerk ter sprak, dat nu bijna twee jaar door 9 dames per week in Zonnegloren wordt gedaan. De taak be staat uit het verzorgen van de bloemen en het klaarmaken van fruit voor pa tiënten op drie verschillende afdelingen. Mevrouw Oranje regelt dit werk en stelt daarvoor elke maand een werkrooster samen. Nieuwe medewerksters kan dit werkobject nog steeds gebruiken. De werklijsten voor de beide bejaarden- societeiten. waar elke week enkele da mes helpen bij het verzorgen van de thee en.de afwas, werden samengesteld. Ook voor de ontspanningsmiddag op 14 maart, die toegankelijk is voor alle be jaarden van Soest, werden de werk zaamheden verdeeld. Het jaarverslag over 1967 werd rondge bracht aan alle leden en donateurs. Het hoefde dus niet te worden voorgelezen. Wel sprak mevrouw Van Ginkel een waarderend woord aan het adres van de heer en mevrouw Marree van het In stituut Praktikum voor de keurige ver zorging van het verslag. De provinciale voorzitster onderstreepte dit gaarne. Uit het financieel overzicht van de pen- ningmeesteresse bleek over 't verslagjaar een tekort te zijn. Met erkentelijkheid werd de subsidie van de gemeente ont vangen. Ook nu is weer een verzoek om subsidie bij de gemeente ingediend. De kascommissie, bestaande uit de da mes Ten Berge en Schut-Tismeer, be vond de financiële administratie geheel in orde. De nieuwe kascommissie zal bestaan uit de dames Ten Berge en Hoogendoorn. Mevrouw Franse hield een pleidooi voor het aanwerven van donateurs, terwijl een nieuwe aktie ten bate van de kas bijv. door het verkopen van stroopwa fels zoals in Baarn en Amersfoort ge beurt, door één van de leden werd voorgesteld. Als laatste punt vóór de pauze hield mevrouw Wijnbeek een kort praatje over het onderwerp: „Vorming en trai ning. ook van vrijwilligers", dat met de grootste aandacht werd beluisterd en ter harte genomen. Iedere zaterdag in RESTAURANT D'ORANJEBOOM, Leusderweg - Amersfoort, van 10.00 tot 18.00 uur. Renault 4 Luxe v.a. 4.495, Dauphine Gordini v.a. 5.385,- Renault 8 v.a. 5.595, Renault 10 Major v.a. 6.250, Caravelle Cabriolet v.a. 9.730, Renault 16 v.a. 8.650.— Renault Rambler v.a. 16.995, Nieuwerhoekplein I - Soestdijk Telefoon 2850. Kon. Ned. Ver. E.H.B.O., »fd. Soest Na de pauze hield de heer Van der Dus- sen een causerie over de uitbreidings plannen van onze gemeente. Hiertoe had de heer Van der Dussen een aantal dui delijke kaarten meegebracht, aan de hand waarvan hij de uitbreidingsplannen besprak. Van de gelegenheid hierover vragen te stellen werd zeer druk ge bruik gemaakt. Tot slot vertelde mevrouw Oranje over het geven van gcede voorlichting, zodra bewoners van een nieuwe wijk hun hui zen betrekken Hiertoe zou een caravan ingericht kunnen worden, waarin vrij willigsters zitten, die in staat zijn ant woord te geven op verschillende vragen, die nieuwe bewoners zouden kunnen stellen. Een dergelijk plan is onlangs geheel uitgewerkt door een U.V.V.-ster uit Bilthoven, die daarover door ver schillende gemeenten is benaderd. Het zou nieuwe bewoners kunnen helpen de moeilijke eerste tijd in een nieuwe gemeente of in een nieuw deel van de gemeente te overbruggen. Zo zou ook dc leefbaarheid kunnen worden bevorderd. Hierna sloot de voorzitster de bijeen komst. Zij bedankte allereerst de heer Van der Dussen voor ziin interessante uiteenzetting. De vele vragen hebben bewezen hoe mén medeleeft met de uit breidingsplannen van Soest. Vervolgens dankte zij de aanwezigen voor hun aan dacht en steun aan het werk der U.V.V. de bouw benodigde bestekken te ma ken, de aaneming en gunning te rege- len, het toezicht te houden, kortom de zelfde activiteiten te ontwikkelen al ware het gebouwen van de gemeente zelf. Dit is een groot voordeel van dit soort overeenkomsten, temeer daar bij het einde van de periode waarvoor de over eenkomst geldt, de gemeente de grond en gebouwen in volledige eigendom kan verkrijgen. Het aangaan van deze overeenkomst brengt met zich mee, dat het besluit van 2! februari 1968 tot het beschik baar stellen van een krediet ad 1.455.000,voor de bouw van 3 scho len voor gewoon lager onderwijs kon worden ingetrokken. Het scholenplan in samenwerking met het gemeentebestuur van Amersfoort ontworpen, kan voor deze scholen nor maal uitgevoerd worden. Wel zal voor de kleuterscholen aan een architect op dracht moeten worden verstrekt voor het opmaken van een plan. Aangezien voor het plan van de lagere scholen Ir. H. N. van Wijk te Soest in de architectengroep vertegenwoordigd is geweest, ligt het voor de hand deze ar chitect de opdracht te verstrekken, waartoe ook werd besloten. Zo werden ook de uit dit voorstel voort vloeiende begrotingswijzigingen door de Snelpasfoto's binnen 5 minuten klaar. Burg. Grothestraat 45, telefoon 3917. REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 raad goedgekuerd. Het gehele voorstel werd zonder noe menswaardig commentaar aanvaard, zo dat het streven van het college, de hui zen in het Soesterveen gelijke tred te laten houden met de scholenbouw met succes bekroond zal worden. ADRES KEURINGSDIENST - Wat is het adres van de keuringsdienst voor vlees en wat voor andere levensmidde len? Antwoord: Er is geen speciale keurings dienst voor vlees, de volgende keu ringsdienst omvat alle levensmiddelen: Keuringsdienst voor waren, Rijnkade 2, Utrecht (tel. 030-10021). D '66 - Weet U het adres van het partij bestuur van D '66? Antwoord: Dit adres luidt als volgt: Ni- colaas Maesstraat 70, Amsterdam-Zuid I. ONDERVERHUUR. - Mag een huurder bij vertrek alles meenemen wat hij heeft aangebracht en het huis bescha digd achterlieten? M.i. moet hij alles wat schroef- en spijkervast is laten zit ten. Indien dit juist is, op welk art. van het wetboek van strafrecht kan ik mij dan beroepen? Antwoord: Het Burgerlijk Wetboek, 3e boek, titel VII, art. 1603 zegt daarover: Dc huurder mag, bij de ontruiming van het gehuurde goed afbreken" en naar zich nemen al hetgeen hij daaraan, op zijne kosten, heeft doen maken, mits zulks gedaan worde zonder beschadi ging van het goed. SAjje ut ming vraogt y wanneer ik om me naach kriege, maor ut hek erop dawwe ut arrugste ehaad hebbe. Der binne al bar veul vrouwe die de veurjaorskolder in derluu hoof hebbe ekrege, en aan de veldslaag binne be- gonne mit zeep. borstels en waoter. bar veul waoter. Noeng hek niks teuge schoonmaok, maor wel teuge die me- raokels grote hoop ellende waor je in komp te zitte. Int gunstugste gevaal kejje daor as man nog vanof komme mit maatte kloppe, maor as ut effe teuge zit dan kejje veur steffeerder, behaanger en schilder gaon speule. Noeng kent bes weze dat de minse uut ming omgeeving, mit Kne- liao ant hoof, altied maor uut bliove roepe „Knelis jie blink uut deur on- haandughied", maor een ding is heule- gar- zeker, der binne een paor ogeblik- kies eweest, dak bepaold wel uut blonk deur haandughied. Toengk mit Kneliao in de boot slaapte, - om de goeie vreede te bewaore, ik zeig mit opzet nie, toeng Kneliao ming in de boot nam - om naor ut gemeente- huus te gaon, om rr.ing „leveslaang" te hore uutpraote, hak krek daorveur een bar aordug huusseie op de kop kenne tikke. V/ullie hadde saome maor net cente ge- nog om ut huussie te kerrne betaole. maor der mos ok nog meraokels veul anebeure. En daor ongze sokke leeg waore, mos Knelis die klussies zellef maor gaon opknaape. Maor mede deur ming angebore on- haandighied hak daor heulegaor geen zin in. veur ming geveul hak al brokke emaokt veurdaak an iets begonne was. Hoek praote en praote ik kon Kneliao nie an der verstaand bringe dak der niks van terecht zouw bringe, maor ik mos enk zouw ut doen. Maor zolaang assik had geprebeerd mit praote ut Kneliao ander verstaand te bringe zo vlug had ze ut deur, toengk een paor klussies had edaon. Der zaat meer varref in ming haor n op ming ouwe kiel as op ut plefond. Ut behaang waat Kneliao mit volle overtuuging had uutgezocht, hak op zun kop geplaakt. Een raom dak mos maoke omdaat ut een bietje klamde, gong toen hc 'legaor nie meer ope. Naodaat ze ut reesultaote in ogeschouw haad genome, wassik veur ming veer- dere leve vant klussies doen of. En eer- luk gezeit, da laag heulegaor in ming bedoeling. Maor de tied verandert en de minse ok, da ken netuurluk ok nie aors, maor dak in ming leve nog meej zouw motte maoke, dak uut ming eige an ut klus sies opknaape zouw gaon hak nooit ken ne denke. Maor van de week is ut beurt, Der mos gevarrefd worde, en de pries die de schilder vroeg was zo hoog, dat ming Kneliao uut ut ouwe vaotje begon te taape en teuge ming zeej, „Knelis ik heb joe noeng zoveul jaore mit de schoonmaok mit rus gelaote, noeng mojje toch waat veur mir.g doen". Ik prebeerde ming weer te beroepe op ming angebore onhaandughied. maor daor haad ze een bar goeije oplossing veur gevongde. Ik mos maor is gaon kieke op un varrufdeemonstraasie- avongd die word egeve deur een var- rufhaandelaor hier ter plaotse. Dan zouk der wel een bietje vaan te we te kene komme. precies genog om de keu- ke te kenne schildere. En eerluk ge zeit ik hoop ut ech, jie ken nooijt wete. hoe een koe een haos vaangt. Al zeige de minse diet kenne wete dat da heule gaor geen kunst is. waant zoon koej gaot op zun knieje tusse de struuke zitte en doet daan ut geluud vaan een boere- kool nao. Een schilder zoas da hiet zak wel nooit worde, maor een ..varver. kwaaste be derver" zitter schaat ik zo toch wel een bietje in. De door de Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden ingestelde prijs voor de best-verstaanbare televisiespreker is voor het jaar 1967 toegekend aan Pipo de Clown. Ditmaal hebben vooral de jeug dige slechthorende en dove kijkers ge reageerd. Met overgrote meerderheid spraken zij zich uit voor Pipo en zijn gezelschap. Zij gaven daarmede te ken nen. cat behalve duidelijkheid en goed- gearticuleerd spreken ook de gelaatsmi miek, alsmede het beeldende karakter van de verhalen tot een goed verstaan bijdragen. Ook de in logische vorm op gebouwde tekst van het scenario heeft een niet gering aandeel in het resultaat gehad. De Nederlandse Vereniging voor Slecht horenden heeft deze prijs ingesteld om het belang van het medium televisie in de intermenselijke verhoudingen en de onderlinge communicatie te onder strepen. De onderscheiding bestaat uit een „Oor konde voor Pipo en zijn vrienden". De tekst luidt: „Uit dankbaarheid van alle slechthorende en dove grote en kleine mensen. Zij kozen Pipo's avonturen tot hun beste en meest begrijpelijke tele visie-serie van het jaar 1967. Veel dank voor al ons plezier". De oorkonde ging vergezeld van een gouden horloge met inscriptie. In verband met de toekenning van deze prijs is er een speciale aflevering van de kleuterserie in kleur gemaakt. Deze aflevering, die langer duurt dan nor maal, wordt zaterdag 16 maart, om 18.50 uur, op Nederland 1 en Nederland 2 uitgezonden.

Soester Courant | 1968 | | pagina 9