MIKIMO KINDERSHOW MIKIMO van hier en daar Hees-nieuws S.E.C.- B.D.C-nieuws nieuws GARAGE BOSBOOM Soester Schaakclub In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOIGT Herstel van V.V.Z. tegen Scherpenzeel Olympia volleybal s.o.s. NODIGT U UIT TOT DE OP WOENSDAG 20 MAART OP DONDERDAG 21 MAART AANVANG 's AVONDS 7.30 UUR Gratis plaatskaarten bij of aan de zaal. S.E.C., door wederom te verliezen, nog niet veilig Klaar terwijl u wacht BEVER OL SMEERSTATION S.V.V. Volleybal Weekeinde bracht S.E.C.-zaterdag nog geen kamp ïoen Klaverjasavond „De Meteoren" Hees-volleybal Korfbal DINSDAG 19 MAART 1968 Het eerste schaaktiental van Soest heeft j.1. vrijdag 15 maart alweer zijn laatste competitiewedstrijd van dit seizoen ge speeld. Het betrof een thuiswedstrijd tegen het vrij sterke Loosdrecht I. Deze match zal de geschiedenis ingaan als de wedstrijd van de remises. Maar liefst acht partijen eindigden gelijk, iets wat zelfs in het allerhoogste nationale schaak nog een zeldzaamheid is. De twee overige partijen resulteerden in klinkende overwinning voor de Soester spelers C. Samson en Drs. H. M. Jonker, zodat Soest met nog betrekkelijk grote marge zegevierde: 6-4. De persoonlijke resultaten waren als volgt: Soest I-Loosdrecht I: Ir. K. J. Vegter-J. Koelewaard V2-V2; C. Samson-Ir. D. Luteyn 1-0; J. K. v. Zijtveld-J. Both V2-V2; A. v. Dijk-Ph. L. Marks VS-V2; W. Huiser-B. Jansen Sr. V2-V2; C. v. Dijk-J. v. Eldik V2-V2; Drs. H. M. Jonker-H. v. Menten 1-0; A. G. Hilhorst-W. Karsemeier Vs-Vs; J. Leydes-J.Broere V2-V2; Drs. A. C. Ber- voets-B. Jansen Jr. V2-V2. Totaal 6-4. Met deze overwinning zal Soest I in de eindrangschikking van de tweede klasse A waarschijnlijk de vierde plaats bereiken. Het heeft zich het afgelopen seizoen in deze afdeling duidelijk weten te handhaven door het scoren van ze ven matchpunten. Soest II, dat in de derde klasse A speelt van de Stichts Gooise Schaakbond, heeft nog minimale kansen op promotie naar de tweede klasse. Zou een dergelijke p: .ïotie een feit worden, dan zou dat een unicum betekenen in de geschie denis van de Soester Schaakclub, want verleden jaar promoveerde Soest II ook reeds, van de 4e klasse naar de 3e. Soest II moet nog één wedstrijd spelen, tegen Nijkerk I. en het zal deze met het grootst mogelijke verschil moeten win nen. ls er zeker een naar uw keus. Burgem. Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier versumse Bloemenkwartier werd thuis met 4-1 verslagen. Toch duurde het tot enkele minuten voor rust, alvorens zich de overwinning van de Soestenaren be gon af te tekenen. In de 40ste minuut werd het door Van Wijk 0-1. Een paar minuten later maakte H. Duits er met een hard en onhoudbaar schot 0-2 van, met welke stand met ging rusten. Een voorsprong, die volkomen verdiend was. Hoezeer V.V.Z. in de eerste helft in de meerderheid is geweest, blijkt wel uit de hoekschopverhouding, die bij de thee 9-1 in het voordeel van de gasten was. Na ruim een half uur in de tweede helft scoorde Van Wijk opnieuw, welk doel punt spoedig werd gevolgd door een te gentreffer. Enkele minuten voor het einde was het opnieuw Van Wijk, die de eindstand bepaalde op 1-4. V.V.Z. 4—SOVA 2 3-4. Het vierde elftal heeft zaterdag genoe gen moeten nemen met een kleine 3-4 nederlaag tegen het Amersfoortse Sova 2. Bij de rust hadden de gasten reeds een 2-0 voorsprong. In de tweede helft strafte Wijma een fout van de Amers foortse doelman af, maar Sova liep daarna snel uit naar een 4-1 voorsprong. Verkade en De Boer brachten de span ning nog enkele minuten terug, maar een gelijk spel zat er voor de thuisclub toch niet meer in. SOVA 3—V.V.Z. 6 1-2 De veteranen van V.V.Z. zorgden in Amersfoort echter voor een overwinning op Sova 3. De thuisclub werd met 2-1 verslagen. De V.V.Z.-oudjes behaalden daarmede een verdiende overwinning. De wedstrijd tussen Hoevelaken 4 en V.V.Z. 5 werd wegens de slechte gesteld heid van het terrein naar een later tijd stip verschoven. De jeugd van V.V.Z. kwam tijdens het weekeinde tot de volgende resultaten: C.J.V.V. jun. B—V.V.Z. jun. A 3-4. O.D.I. '58 adsp. aV.V.Z. adsp. a 4-3. V.V.Z.A. pup. 1V.V.Z. pup. 1 0-6. B.D.C. pup. 6 —V.V.Z. pup. 2 0-3. V.V.Z. pup. 3— A.P.W.C. pup. 4 1-6. Toeschouwers en spelers wilden scheidsrechter te lyf. In een bepaald niet in een plezierige en sportieve sfeer gespeelde wedstrijd heeft V.V.Z. zich zaterdag ten koste van Scherpenzeel hersteld van de teleurstel lende 5-0 nederlaag, die de Soestenaren een week tevoren tegen leider Rens- woude hadden geleden. De V.V.Z.-ers wonnen nu met 5-2, na bij de rust al met 4-1 te hebben voorgestaan. V.V.Z. nam al na tien minuten de lei ding. Een vrije schop van halfspeler G. v. d. Bovenkamp verdween hard in het Scherpenzeelse doel. Rechtsbuiten Schaap veroorloofde het zich kort daar op, een strafschop te missen, maar en kele minuten later was het opnieuw G. v. d. Bovenkamp, die uit een vrije schop doel trof, zij het met medewer king van een. der achterspelers van Scherpenzeel. Na 25 minuten zag Scherpenzeel kans, te profiteren van een fout in de achter hoede der gasten: 1-2. Een kwartier voor rust werd een voorzet van Schaap fraai ingekopt door Hament. Het harde en vaak ruwe spel kostte de thuisclub in de eerste helft nog een tweede straf schop, ditmaal benut. De thuisclub scheen deze achterstand moeilijk te kunnen verwerken. Nog in de eerste helft zag de arbiter zich ge noodzaakt, een speler van Scherpenzeel uit het veld te sturen. Na afloop van de strijd leek het erop, dat de betref fende speler en een aantal toeschouwers zich op de arbiter gingen wreken, maar spelers en bestuursleden van de beide clubs wisten de scheidsrechter veilig en ongeschonden naar zijn kleedkamer te leiden. V.V.Z. demonstreerde in de tweede helft heel verdienstelijk voetbal, al moest het toch eerst een doelpunt van Scherpen zeel toestaan. Doelman Pouw liep een pas teveel met de bal, waarmede hij een indirecte vrije schop veroorzaakte. De bal stuitte eerst af op het muurtje, doch werd daarna listig ingelepeld: 2-4. En kele minuten later stelde Schaap de zege echter helemaal veilig. Eindstand 2-5. HOOGERHEIDE 3—V.V.Z. 2 3-1 In een sterk door de harde wind be- invloede wedstrijd verspeelde het tweede elftal zaterdag waarschijnlijk zijn laat ste kampioenskansen, door met 3-1 van het Hilversumse Hoogerheide te verlie zen. V.V.Z. speelde geen onverdienstelijke wedstrijd maar moest in de eerste helft toch een 2-0 achterstand accepteren. In de tweede helft herinnerde V.V.Z. zich plotseling weer de veelbelovende plaats op de ranglijst. Gesteund door de wind naderde V.V.Z. de tegenstanders tot op één doelpunt, maar kort voor het einde maakten de Hilversummers aan alle il lusies een einde, door het derde doel punt te scoren, een voorsprong, die tot het laatste fluitsignaal met succes werd verdedigd. Het kampioenschap in deze afdeling is nu vrijwel zeker voor Bloe menkwartier 3, dat verleden week van de V.V.Z.-reserves won. BLOEMENKWARTIER 4—V.V.Z. 3 1-4 Het derde elftal, ook nog een gegadigde voor het kampioenschap, herstelde zich zaterdag fraai van de verleden week te gen Altius geleden nederlaag. Het Hil- OLYMPIA-D.P.C. 2 (heren) 3-1 Het eerste herenteam van Olympia smaakte de afgelopen week tweemaal het genoegen van een overwinning. In <le eerste wedstrijd, tegen het sterke D.P.C. 2 uit Utrecht, bewezen de Soes tenaren. hun vierde plaats op de rang lijst volkomen waard te zijn. Met Roetman aan het hoofd weerde de gehele ploeg zich bijzonder goed en hoewel de eerste set wat moeite ople verde (17-15), en de tweede set zelfs verloren ging (13-15) bleef B.P.C. dui delijk de mindere. In de derde set, vlot van start gegaan, bood de Olym- pia-verdediging bijzonder goed weer stand en toen de machine eenmaal goed draaide, vielen de punten vrij vlot: 15-9. Ondanks enige missers kwam tenslotte Olympia ook in de vierde set aan de leiding, die het daarna niet meer uit handen gaf: 15-11. S.S.S.-OLYMPIA (heren) 1-3 Het reeds gedegradeerde S.S.S. moest opnieuw bakzeil halen bij Olympia, dat totaal 0jen moeite had, zijn verdedi ging in te stellen op het mindere aan- valsspel van de tegenstander. Met de regelmaat van de klok vielen de bordjes in de eerste en tweede set over elkaar en toen had Olympia de overwinning eigenlijk al binnen: 15-4 en 15-9. Enigszins overmoedig geworden, waag den Paans c.s. zich in de derde set aan wat experimenten, die wel spectaculair, doch niet effectief bleken. De S.S.S.- ers bleken nu bestand tegen het geweld van de groen-witte aanval, die welis waar furieus speelde, maar er niet in slaagde, de tegenpartij op de knieën te krijgen: 13-15. Zonder verder risico te nemen begon Olympia de vierde set, die volgens de verwachtingen eindigde: 15-4. De stand in de overgangsklasse is nu als volgt: ato2 22-40 D.P.C. 2 20-20 M.V.C. 20-34 S.V.V. 4 20-20 Vios 21-26 Valbovol 20-14 Olympia 21-24 Spirit 20-12 Shot 21-24 Olvmpia '62 22- 6 21-22 S.S.S. 20- 4 monstreerde dat tegen V.V.A. 2 dui delijk. In een wedstrijd, waarin invaller Ka merbeek in de verdediging goed werk deed, draaide de ploeg bijzonder goed. Ee eerste set leverde de minste pro blemen op. De jeugd in dit team kon zich dan ook naar hartelust uitleven. Van de Wal en Ledden hadden in de 15-7 setoverwinning een behoorlijk aan deel. In de volgende set bleek V.V.A. ook nog mee te wilen doen, wat tot uiting kwam in fellere aanvallen, die echter meren deels behoorlijk konden worden opge vangen. Met rustig tegenspel leidde d - Olympia-aanval ook nu de tegenpartij naar een 15-12 nederlaag. Tenslotte bleek in de derde set de gro tere wil om te winnen van de Olympia- nen, want o.a. door Van der Ley vielen de groenwitten op door hun betere in zicht in de zwakke plekken aan de an dere kant van het net, wat de derde set-zege opleverde: 15-9. OLYMPIA 3-LIMVIO (dames) 0-3 Een slechte wedstrijd was die tussen het derde damesteam en het Baarnse Limvio. Met veel moeite bewogen beide partijen zich tussen de lijnen en hoe wel Limvio het beste van het spel had, maakte de ploeg technisch geen betere indruk dan die van de Soestenaren. De goede momenten waren op de vingers van één hand te tellen en dat leverde een onaantrekkelijke strijd op, die in het voordeel van Limvio tenslotte werd beslist: 15-4, 15-9 en 15-7. S.V.H. b-OLYMPIA d (jeugd) 2-0 Ondanks een nieuwe nederlaag van de Olympia-jeugd (d) was de wedstrijd te gen S.V.H. b van goed gehalte. Het enthousiasme, waarmede werd gestre den, was hartverwarmend om aan te zien. Van dit zestal kan volgend sei zoen stellig veel worden verwacht, in dien het tenminste aandacht schenkt aan de techniek. Tegen S.V.H. gingen de Soestenaren nu nog met 15-6 en 15-10 ten onder. HEES 3-D.O.B. 2 5-1 Ln een sterk door ^e wind beïnvloede wedstrijd heeft Hees 3 zich zaterdag de meerdere getoond van D.O.B. 2 uit Breukelen. Nadat eerst D.O.B. bewezen had, tot het maken van een doelpunt in staat te zijn, ging vervolgens het derde elftal met een vlotte serie doel punten haar overmacht demonstreren. Het stelde zich met dit 5-1 resultaat tevens veilig voor degradatie. In de eerste helft viel Hees bijzonder fel aan, wat al vrij spoedig succes op leverde. Ook in de tweede helft was d meerderheid van Hees te groot voor de mannen uit Breukelen, die nog slechts enkele malen voor doelman Al- tena verschenen, welke laatste echter alle problemen bleef oplossen. De sco re werd tenslotte op 5-1 bepaald, HEES 4-O.S.O. 3 0-2 In een bijzonder slechte wedstrijd, waar in vooral de voorhoede van Hees na liet, de vele kansen te benutten, liet het vierde elftal zaterdag een mooie kans op de bovenste plaats liggen. Hoewel de beide tegendoelpunten voor komen hadden kunnen worden, indien de achterhoede niet de taak van de machteloze voorhoede had willen over nemen, was de jongere ploeg van de Hilversummers toch beter in staat het tempo vol te houden, zeker, nadat twee spelers van het veld gestuurd waren. T wedstrijd kreeg hierdoor een rom melig karakter. JEUGDRESULTATEN De Hees-adspiranten trapten zaterdag tegen Woudenberg a vijf doelpunten bij elkaar. Al in de eerste minuut had Jaap v. d. Veer succes en hoewel een minuut later ook Woudenberg al het net haJ gevonden, kwam al vlot André Mooy een antwoord geven. Hij bracht de stand op 4-1. Henk Kamphorst zorgde tenslotte voor een duidelijke 5-1 zege. De Hees pupillen 1 konden het in de uitwedstrijd tegen S.E.C. niet redden. Met 8-0 werden de Hees-jongens naar een nederlaag gespeeld. De pupillen van het tweede elftal de den het tgeen plaatsgenoot B.D.C. beter. Zij wonnen met 2-0. De kleinste rood- witten, pas begonnen, speelden in Amersfoort zeer verdienstelijk met 0-0 gelijk tegen Roda 3. in Verenigingsgebouw St. Jozef, Steenhoffstraat 30, Soestdijk; in Wijkgebouw De Rank, Soesterbergsestraat 18, Soest-Zuid. Een presentatie van kinderkleding van 4 tot 12 jaar en positiekleding. Mode van nu en morgen. Blvjet\jds-, baby- cn kinderkleding Gallenkamppelsweg 11, Soest-Zuid, tel. 02155-6286 hem niet in 1 keer klemvast had, doch in 2e instantie wel onder controle had. Na nog enige goede kansen voor o.a. Westerveld en Stalenhoef werd de bal in de richting van het B.D.C.-doel ge speeld en kreeg Brundel een vrije kans toen v. d. Hengel, wegens vermeend buitenspel, bleef staan. Smink kwam uit zijn doel, doch kon het doelpunten niet beletten. 1-1. Met nog 15 minuten spelen kwam in deze stand geen verandering meer, al hoewel een ingooibal door J. Dorresteyn via Stalenhoef naar Beyer werd ge speeld. Diens harde schot werd nog juist door doelman Van Rijn tot hoek schop verwerkt. De laatste 10 minuten werd J. Wes terveld wegens een blessure vervangen door D. Dorresteijn. Overige uitslagen: B.D.C. IV-Scherpenzeel II 3-1. B.D.C. VII-Quick V 0-6. B.D.C. VIII-Limvio IV 7-3. B.D.C. IX-Amersfoortse Boys V 1-3. DYNAMO-OLYMPIA (dames) 3-2 Na een slechte wedstrijd moesten de dames van Olympia de afgelopen week de punten in Apeldoorn laten. Door twee invalsters althans op papier enigs zins erzwakt, bleek Olympia toch vol doende in haar mars te hebben om de c-erste set te winnen: 16-14. In de tweede set, die volop spanning bracht, was Dynamo op de valreep iets ster ker, wat resulteerde in een 15-13 over winning. zodat de strijd weer geheel open was. Dynamo drukte echter door en hoewel Olympia goed partij bleef ge ven, bleek, dat het Dynamo om twee punten te doen was, waarmee het iets verder uit de buurt van de laatste plaats zou komen. Met 15-10 kwam Dynamo dicht bij de eindstreep, maar Olympia stak in de vierde set eerst nog een spaak in het wiel: 15-12. De vijfde en beslissende set werd een slijtage- slage die door de gelukkigste werd ge wonnen en dat was ditmaal Olympia: 15-13. De -fcana in de overgangsklasse dames is nu geworden: B.B.S.S. 17-32 V.V.A. 19-10 Spirit 17-30 Olympia 18-12 Panters 19-30 Dynamo 18- 8 E.V.V. 17-18 Shadows 18- e S.V.V. 16-16 V.I.F. 17- 4 Vios 2 17-11» S.S.S. 20- 4 OLYMPIA 2-V.V.A. 2 3-0 (heren) Het tweede herenteam, dat de competi tie zo slecht begon, heeft volledig het zelfvertrouwen teruggevonden en de- E.M.M.-B.D.C. 1-1 De sterke wind die van doel tot doel stond was er ook in Hilversum oorzaak van dat slechts bij vlagen goed en mooi spel werd vertoond, doch meestal was de wind spelbreker. B.D.C. dat in de eerste helft het „voordeel" had deze wind mee te hebben, speelde met een goede inzet en zo kwam het doel van E.M.M. al spoedig onder zware druk te staan. Dat het niet alleen voor de veldspelers moeilijk was, maar zeer ze- ker ook voor beide keepers bleek hier uit, dat doelman Van Rijn, in een golf van aanvallen der Blauw-witten, tot tweemaal toe de bal losliet. Overigens zonder dat de B.D.C.-voorhoede spelers hiervan konden profiteren. B.D.C. hield echter konstant het initia tief in handen en was voortdurend voor het vijandelijke doel. Na 20 minuten spelen mocht B.D.C. een strafschop nemen wegens hands. Fr. Stalenhoef schoot hard en hoog in, 0-1. Nog voor rust hadden de Blauw-witten 3 serieuze kansen hun voorsprong te vergroten doch de rechtsbuiten J. Pouw zag 2 x zijn schot juist naast gaan, terwijl uit een snelle aanval van Fr. Stalenhoef, diens voorzet door J. Dor resteyn in volle ren eveneens langs de voor B.D.C. verkeerde kant van de paal verdween, zodat ondanks het gro te veldoverwicht deze eerste helft met een 1-0 voorsprong voor B.D.C. eindig de. Wie had gedacht dat nu E.M.M. van de sterke wind zou gaan profiteren, kreeg althans in het eerste half uur ongelijk, want B.D.C. trok fel in de aanval en mocht al direct een hoekschop nemen, die door de E.M.M. back gemist werd, waardoor Stalenhoef een kans kreeg die echter, mede door de wind, gemist werd. E.M.M. kwam nu iets meer voor het doel van Smink, alhoewel Van de Hen gel en Koolloos uitstekend op dreef waren evenals Voet en Bakker. Een wegens hands door E.M.M. geno men vrije trap was zo hard, dat Smink In de derde klasse D is D.O.S. '01 na de overwinning van 1-0 op Baarn kam pioen geworden. Met nog vier wedstrij den voor de boeg hebben de Utrechters al dertien punten voorsprong op Baarn, dat nog altijd tweede staat. Tijdens en vooral na afloop van de wedstrijd Baarn-D.O.S. '01 is het er wel heet aan toegegaan. Scheidsrechter H. v. d. Molen, die het zich geheel onnodig moeilijk maakte, haalde zich de woede van het publiek op de hals door eerst twee doelpunten van Baarn af te keuren en daarna spil Hans Everdingen uit het veld te stu ren na een (normale) overtreding tegen over Torrny van der Linden. Verschillende mensen uit het publiek gingen na de wedstrijd (bijgewoond door talrijke mensen uit Soest) de Bilthoven- se arbiter te lijf. Hij kreeg enkele rake klappen alvorens hij onder politiebe scherming de kleedkamer wist te be reiken. Daar heeft hij zich anderhalf uur schuil moeten houden voor de woe dende menigte. Tegen zes uur slaagde het bestuur van Baarn erin.de arbiter via een achterdeur naar buiten te lood sen en in een politieauto te brengen, waarmee hij naar veiliger oorden werd gebracht. De wedstrijd zelf verliep overigens in een volkomen sportieve sfeer. De beste ploeg won uiteindelijk en werd daar mede kampioen, al ging er door het gebeurde veel van de feestelijkheden verloren. De uitslagen van zondag waren: Baarn- D.O.S. '01 0-1. V.V.IJ.-D.E.V. 0-3. C.D.N.-S.E.C. 1-0. Vriendenschaar-Zeist 2-0. Donar-SD.O. 2-1. De wedstrijd Ul- trajectum-Holland werd uitgesteld. Door deze resultaten is D.O.S. dus kam pioen, doch omtrent de degradatie kan nog niets gezegd worden. Zelfs nummer drie is nog. niet eens helemaal veilig, aangezien twee clubs degraderen. Voor S.D.O. gaat het er wel somber uitzien, maar toch kan ook SJS.C. zich niet al te veel verliespunten meer ver oorloven. De stand in de derde klasse is nu ge worden: D.O.S. '01 Baarn D.E.V. Ultrajectum Holland S.E.C. S.E.C. 2 STELDE ZICH VEILIG De reserves van S.E.C. hebben zich zondag veilig gesteld door de mede-ge gadigde voor degradatie, het Drieber- gense C.D.N. aan de Bosstraat met 4-1 te verslaan. Toch heeft het lang geduurd alvorens de zege enige gestalte kreeg. Voor de rust tornde S.E.C. zonder veel succes tegen de sterke wind op. De thuisclub was weliswaar sterker, maar zag geen kans, dat in doelpunten tot uitdrukking te brengen. Overigens moest ook doel- van Van Hattum enkele maler ferm de handen uit de mouwen steken om een achterstand te voorkomen. Behalve Van Hattum speelde bij S.E.C. ook rechtsachter Huizinga een goede partij. De rust ging met ongewijzigde stand in. In de tweede helft toonde S.E.C. zich opnieuw de betere ploeg. Met de wind mee wilde het nu ook wat b^ter lukken. Na vijftien minuten open de Van Veen de score. Vijf minuten later bracht dezelfde speler de stand op 2-0, terwijl hij kort daarop de basis legde voor de derde treffer van de thuisclub. Het doelpunt werd uiteinde lijk gescoord door Van Breukelen. Door een onnauwkeurigheid in de S.E.C.-verdediging kon C.D.N. nog even terugkomen, maar kort voor het einde bepaalde Rijnders de eindstand op 4-1, waarmede S.E.C. zich uit de zorgen heeft gewerkt. BARNEVELD 2-S.E.C. 4 0-0 S.E.C. 4 en Barneveld 2, respectievelijk nummer twee en een op de ranglijst, hebben zondag een verbeten gevecht geleverd om de eerste plaats. Met nog twee wedstrijden te spelen bezette Bar neveld met één punt voorsprong de eerste plaats. Nu is er nog een wed strijd voor beide ploegen, terwijl de volgorde ongewijzigd is gebleven, even als trouwens het verschil tussen heide clubs, want Barneveld en S.E.C. kwa men in het grotendeels door de wind beheerste duel niet tot scoren. Op de 'aatste wdestrijd zal het dus aankomen. In de eerste helft was Barneveld dui delijk sterker, mede dankzij het voor de-el van. de harde wind, maar het slaag de er nfet in, het overwicht in doel punten uit te drukken. Ook doelman 18-33 Zeist 18-15 16-20 C.D.N. 18-15 17-19 Vriendensch. 18-15 16-18 Donar 17-14 15-17 V.V.IJ. 16-12 18-17 S.D.O. 17- 9 v. d. Vaart heeft een zeer groot aan deel gehad in het doelpuntloze gelijke spel. Hij hield de moeilijkste ballen uit zijn doel. In de tweede helft trad S.E.C. aan zonder de geblesseerde Van Lim burg. Zijn plaats werd ingenomen door Van de Broek. In de tweede helft was het krachtsverschil ook aanmerkelijk kleiner. Gescoord werd er overigens niet. JEUGDRESULTATEN Dejeugd van S.E.C. kwam tijdens het weekeinde tot de volgende resultaten: S.E.C. adsp. a-K.V.V.A. adsp. a 0-2. S.E.C. adsp. c-Quick adsp. c 6-0, S.E.C. pup. 1-Hees pup. 1 8-0. K.V.V.A. pup. 3- S.E.C. 2 1-1. S.E.C. pup. 3-Roda pup. 2 3-0. Quick pup. 5-S.E.C. 4 5-0. S.E.C. pup. 5-Amsvorde pup. 4 0-1. Woensdagavond zal in de S.E.C.-kan tine de klaverjaswedstrijd S.E.C.-B.D.C. worden gehouden. Het betreft hier de returnontmoeting. De eerste tweekamp werd met ruim verschil door S.E.C. ge wonnen, In verband met deze wedstrijd zal de gebruikelijke klaverjasavond van komende vrijdag komen te vervallen. D.O.S. '01 behaalde zondag j.l„ met gro te voorsprong, het "afdelingskampioen schap. Enige clubs in de onmiddellijke, nabijheid kunnen zich veilig achten voor degradatie, maar aan de zeer lan ge staart van deze afdeling is het nog lang niet zeker welke '.wee clubs moe ten degraderen naar de vierde klasse. Hoewel S.E.C. de laatste weken met het kleinst mogelijke verschil (1-0) verliest, moet S.E.C. nog geducht oppassen, om de degradatiedans te ontspringen. Ook tegen C.D.N. kon S.E.C. het j.1. zondag niet tot winst brengen. Waar schijnlijk mede door de zeer sterke wind, werd het een slechte wedstrijd. De Soestenaren hadden in de eerste helft de sterke wind tegen en de .S.E.C.- verdedigers hadden een zware taak om de vele C.D.N. aanvallen op te van gen. Dat gelukte zeer goed. totdat één der S.E.C.-verdedigers een foutje maak te en 't was 1-0 voor C.D.N. Van Zoghel moest nog enige malen reddend optreden, om een grotere ach terstand te voorkomen. Tochkreeg S.E.C. voor rust nog enige mooie kansen o.a. door Hoed, Wouden berg en Van Boeyen, om althans met gelijke stand te gaan rusten, maar de schoten misten de juiste richting of wa ren te zacht om doel te treffen. Na de thee is S.E.C. veelal in de aan val geweest, maar de Soester aanval- ijlers wisten het doel niet te vinden, hetgeen niet wegnam, dat Van Zoghel aan de andere kant nog enige malen handelend moest optreden, wat hem goed afging. Deze doelverdediger, die in de beginperiode van de competitie wel eens zwakke momenten heeft ge had, maakt de laatste wedstrijden een steeds betrouwbaarder indruk en de nederlagen zijn zeker niet aan hem te wijten. Zoals gezegd, S.E.C. moet nog geducht oppassen. Het behalen van de volle winst a.s. zondag tegen Baarn thuis zal weer een moeilijke zaak worden. Onze buren Baarn hebben wel niet zoveel belang meer bij de uitslag, maar in een streekderby spelen andere faktoren een rol. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 hoede speelde 'n goede partij, maar van de voorhoede ging weing of geen kracht uit. Het ontbrak de thuisclub boven dien aan de nodige vechtlust. En daar bij kwam nog een arbiter, die ook zijn beste dag niet had en in de tweede helft de wedstrijd staakte, omdat een toe schouwer hem een lelijk woord had toegevoegd. Aanvankelijk dacht de scheidsrechter, dat het een speler was geweest, even later wist hij het niet meer en nog weer iets later liet hij zich dóór de aan voerders van beide partijen overhalen om de wedstrijd voort te zetten. In de stand kwam echter geen veran dering meer. Die was op dat moment reeds 2-3 voor de Amersfoorters. De gasten namen al na tien minuten de leiding. Spil Staal wilde een bal wegschieten, maar de middenvoor van de tegenpartij zag met handen en voe ten kans, de bal te bemachtigen. De scheidsrechter ontging één en ander en even later waren spil Staal en de S.E.C.-doelman geslagen, alle protesten ten spijt: 0-1. Tegen de sterke wind in trachtte S.E.C. deze tegenvaller teniet te doen, maar de v rhoede kon geen vuist maken. Ver der dan een schot tegen de paal van Rouwendaal kwam men niet. Na twin tig minuten had Montagnards meer suc ces. Opnieuw ontging de arbiter een geval van buitenspel, wat Montagnards in de gelegenheid stelde om tot 0-2 uit te lo pen. Kort daarop zag Rouwendaal uit een vrije schop kans. de achterstand weer tot een doelpunt terug te brengen, maar weinige minuten later scoorde de middenvoor van de Amersfoorters uit een hoekschop een bijzonder fraai doel punt en stond S.E.C. opnieuw twee doel punten achter. Kort voor de rust rond de Rademaker een solo met een doel punt af (2-3), maar verder kwam S.E.C. niet, mede, omdat Montagnards zich ge durende de hele tweede helft terugtrok voor het eigen doel, dat inderdaad schoon gehouden werd. Donderdag traden de dames van het eerste team in het veld tegen de dames van E.V.V. De eerste set werd nog wel een S.V.V.-overwinning maar daarna ging het mis. Met 10-15 en 10-15 gingen de beide volgende sets verloren. In de vierde set bloeiden de S.V.V.-sters nog één keer op door mhet 15-10 te winnen maar met de vijfde set kwam de defi nitieve nederlaag. Met 12-15 ging deze set verloren, zodat de einduitslag werd: 2-3 in het voordeel van E.V.V. Hoewel dit de tweede nederlaag in successie voor het eerste damesteam is, behoudt het zijn vijfde plaats op de ranglijst in de overgangsklasse. Het tweede damesteam deed het beter. Deze dames speelden tegen V.I.O.S. 3 en met succes. Alle sets werder. ge wonnen met de volgende cijfers: 9-15, 10-15 en 14-16. Als de dames dit vol houden zullen ze ongetwijfeld aan de gradatie ontsnappen. Dit opgewekte geluid kunnen we helaas (nog) niet laten horen over het vierde damesteam. Dit kwam uit tegen Spirit 4 en moest de Amersfoorters de volle dige overwinning laten. De setstanden luiden: 7-15, 5-15 en 4-15. Het begint er voor deze dames langzamerhand somber uit te zien. Ze staan nog steeds op de laatste plaats in hun klasse met een puntentotaal van nul. Het programma van deze week luidt: Woensdag. 20.45 uur: S.V.H. 2-S.V.V. 3 (dames). S.S.S. 4-S.V.V. 2 (heren). 18.30 uur: S.V.V.-S.S.S. (meisjes) 21.30 uur: S.V.H.-S.V.V. 2 (dames). V.I.O.S. 3-S.V.V. 1 (heren). Donderdag 19.15 uur: S.V.V. 4-V.I.O.S. 5 (heren). 20.45 uur Olympia-S.V.V. 1 (da mes). Vrijdag 19.15 uur: V.V.A. 4-S.V.V. 3 (he ren). TWEEDE VERLOOR VERRASSEND VAN MONTAGNARDS Het afgelopen weekeinde heeft S.E.C.- zaterdag weinig geluk gebracht. Het eerste had kampioen kunnen worden als V.C.U. in Utrecht stadgenoot Levu een of twee punten afhandig had kun nen maken, maar de belangrijke strijd in de Domstad ging niet door. Komen de zaterdag komt S.E.C. echter zelf weer in het veld. Het tweede elftal kon zaterdag zeer dicht bij het kampioen komen. Niets wees erop. dat de Soestenaren thuis zouden verliezen van het Amersfoortse' Montagnards 2. Veel hing daarom af van de wedstrijd tussen de nummers twee en drie, Sparta Nijkerk en Ter- schuurse Boys. Teleurstellender had het zaterdag niet kunnen verlopen. S.E.C. zelf verloor tot ieders verrassing na een zeer vreemde wedstrijd met 2-3 van Montagnards, terwijl de strijd tussen de beide con currenten werd uitgesteld. De voor sprong van S.E.C. op Sparta bedraagt nu nog slechts één punt. En dan te bedenken, dat S.E.C. komende zaterdag naar Nijkerk moet. De S.E.C.-reserves speelden zaterdag een zeer slechte wedstrijd. De achter- Donderdag 21 maart houdt de Soester Korfbalvereniging „De Meteoren" we derom een kaartavond in gebouw „Mid- delwijk", Talmalaan-hoek P. de Hoogh- laan. Fraaie prijzen zijn wederom be schikbaar. V.V.H.-LAETITIA (dames) 2-1 Na een matige wedstrijd tegen plaats genoot Laetibia schoven de Hees-dames weer een plaats op de ranglijst op, dankzij een 2-1 overwinning. De Hees- ploeg verloor weliswaar de eerste set met 15-10, maar kwam in de tweede set sterk terug. Een voortdurend offen sief leverde een 15-10 overwinning op. In de derde set waren de rood-witten nog zoveel sterker, dat ook toen de sco re ten gunste van dit jaar een behoor lijke indruk achterlatende team werd bereikt: 15-11. OLYMPIA 2-METEOREN 1 0-0 Bij een straffe wind moest deze wed strijd gespeeld worden, hetgeen niet mee viel. Olympia was in goede vorm. Ook de Meteoren speelden voor een overwinning. Daar zij beslist de sterk ste waren kregen zij wel kansen om te doelpunten, maar mede door de sterke wind werden deze kansen ge mist. Hierdoor bleef de stand. 0-0, het geen wel een teleurstelling was voor de Meteoren daar zij eigenlijk met een overwinning naar huis hadden moeten terugkeren.

Soester Courant | 1968 | | pagina 5