Vlieg er van de zomer eens uit zomer in Gasten De oprolbare hor kunt u met een simpele handbewe ging openen, en sluiten gaat auto matisch, want een lichte druk op de patentsluiting stelt de hor weer bui ten dienst. dat er in de zomermaanden ook nog toestanden bestaan als vliegen in de jam, wespen In de limonade en mug- genconcerten om ons hoofd, dat laat ste vooral ais we er bet minst be hoefte aan hebben: op het moment van inslapen. Toch zullen we straks, evenals elk jaar met onze neus ook weer op de ze .kwellingen' van de zomertijd wor den gedrukt. We gaan de vliegenmep per weer uit de kast halen of een nieuwe aanschaffen en we kopen weer een bus van de een of andere spray. We nemen de onaangename lucht van dergelijke sprays en het feit dat ze onze gezondheidstoestand niet bevor deren en onze planten zelfs de das om kunnen doen maar voor laef, want je kunt je toch ook niet door de mug gen laten opeten of door de vliegen laten treiteren. Wie zo gelukkig is horren te bezit ten, haakt se voer deuren en ramen. De ellende met die horren is vaak, dat ze na een jaar gebruikt te zijn gaan kieren, waardoor er toch weer insekten naar binnen kruipen. Of ze gaan verzakken, of er valt een stoel doorheen of... enfin, er zijn nog tien tallen andere oorzaken waardoor een hor een gedeelte van haar functie ver liest. Daarom is het ook een vermel ding waard dat er sinds kort Luxa flex aluminiumhorren verkrijgbaar zijn gemaakt van heel lichte en ook heel stevige, wit gemoffelde aluminium-pro- fielen, die niet Kunnen buigen of trek ken. Het gaas is gevlochten van on aantastbaar fiberglas (roestvrij) en overtrokken met een gemakkelijk schoon te houden plasticlaag, die rek en krimpvrij is. Een prettige bykomstigheid is dat deze aluminiumhorren niet alleen als scharnierende, maar ook als oprolbare raamhorren te krijgen zijn en dat ze zowel binnen als buiten kunnen wor den aangeoracht. Zoals u wel begre pen zult hebben kunnen ze precies op maat worden geleverd; de hordeuren sluiten automatisch door een zgn. deur dranger en ze worden magnetisch ,in het slot' gehouden. Gaat u misschien van het voorjaar nog naar de Inter nationale Huishoudbeurs in het RAI- gebouw te Amsterdam (van 19 t.e.m. 28 april a.s), dan kunt u de nieuwe horren daar gaan bekijken. Om nog even naar het punt van uitgang terug te gaan, de vliegen en muggen kunt u er in het bos niet mee tegenhouden, als u daar op een mooie dag heerlijk lui een dutje wilt doen. Maar thuis hoeft u geen jam met vliegen meer te eten en 's nachts kunt u de muggen om andermans hoofd laten zoemen. Een droom van een nappa-hoedje met kleine randdie aan de voorkant naar be neden geslagen kan worden: een jeugdig- makende mode met een schalks accent. (Kensamo-Kensli- model - foto Theo Noort) Reeds in de tweede maand van zijn jeugdig bestaan beschikt elke baby al over een geheugen, dat wil zeggen: het vermogen indrukken in zich op te nemen en vast te leggen, te bewaren. Proeven met zuigelingen tussen zes en 25 weken hebben aangetoond, dat het kind dan reeds bepaalde beelden herkent en er b(j herhaling daarvan steeds minder aandacht aan gaat schen ken. Ze worden kennelijk ingelijfd en opgeborgen by het alledaagse dat geen byzondere betekenis meer heeft voor de kleine weetgierige wereldburger, die er steeds op uit Is nieuwe indrukken op te doen en vast te legen. Want de wereld is voor hem nog zo nieuw, zo opwindend en zo veelomvattend. Na twee maanden bleek bij alle proefpersonen 'net geheugen voldoende ontwikkeld te zijn om een beeld dat werd herhaald te herkennen, dus het als .niet meer nieuw' te accepteren, zonder er veel aandacht aan te schen ken, omdat er van alle kanten nieu we, dus voor de baby belangrijker din gen op hem afstormden en hem be zighielden. Het onderzoek ln deze richting werd gedaan aan de universiteit van Cleve- land, waar een speciale studde van de psyche van de haby is gemaakt. Vóór dit speciale onderzoek waren er over dit vraagstuk twee theorieën in omloop. Een ervan luidde, dat een ba by zich ongeveer vanaf het ogenblik van zijn geboorte zinvol begint bezig te houden met zjjn omgeving; de an dere stelde, dat deze ontwikkeling eerst veel later zou optreden. Het onderzoek van de specialisten van de Cleveland- universitedt heeft nu licht in de duis ternis gebracht. AV AM we daarvoor een paar aardige tijd schriften of boeken bij de hand? Als we soms een dia-avondje willen geven is dan het apparaat goed in orde en is er een reservelamp voorradig. Zijn alle dia's die we willen vertonen behoorlijk gesorteerd? Misschien willen we nog andere plannetjes bedenken om wat af wisseling in hun verblijf te brengen. Ook dan voorkomt tijdig informeren en bespreken menige onnodige en verve lende teleurstelling. Een zekere tact en oplettendheid moet ons ervoor behoe ften de maat van onze zorg en harte lijkheid te bepalenHet hangt werke lijk veel af van de mensen die we te genover ons krijgen; de een voelt zich gauw bezwaard door een teveelde an der kan zich niet genoeg koesteren in het zonnetje van onze goede bedoelin gen. Toch moeten wij beide houdingen evenzeer respecteren en er zo goed mo gelijk aan tegemoetkomen. Hetzelfde geldt ook voor onze belangstelling; we moeten ons niet gekwetst voelen als we tegenover een gesloten natuur ko men te staan. Deze mensen kunrien eenvoudig niet anders, vooral niet in het begin en in tegenstelling tot de schijn zijn het vaak de gevoeligste na turen. Ook een prettige gast te zijn is een gave. Het best gaat het ons af als we ons eenvoudig geven zoals we zijn, daarbij dan maar veronderstellend dat we niet onredelijk, veeleisend of knor- repotterig zijn. Ook de gast doet het best iedere overdrijving te vermijden. Een klein geschenk voor de kinderen, wat bloemen voor de gastvrouw kun nen een prettige indruk maken. Een kleine handreiking nu en dan kan juist genoeg zijn om te tonen dat we de moeite die men voor ons doet weet te waarderen. En vooral ook wat belang stelling voor gastvrouw en gastheer combineren mat de bereidheid wat con fidenties over onze eigen huiselijke omstandigheden doet het altijd goed en verhoogt de gezellige sfeer. JETTY Gasten ontvangen, zowel als gast zijn is een kunst op zich, een kunst die aanpassingsvermogen vraagt. Er zijn mensen, waarmee we van nature kun nen opschieten, die we betrekkelijk vaak zien, zodat we hun omstandighe den en levensgewoonten goed kennen en waarmee de omgang volkomen on gedwongen en hartelijk verloopt. Maar niet altijd liggen de zaken zo en toch moet ons streven zijn een gastvrije ont vangst te bieden. Dan is het goed o-ns van te voren wat op het bezoek voor te bereiden en ons verschillende dingen af te vragenKunnen we iets meer te weten komen over de leefwijze, de op vattingen, de smaak en de liefhebbe rijen van onze gasten? Het maakt ons de conversatie heel wat makkelijker en gezelliger als we ons ook een beetje op hun terrein kunnen bewegen. Hou den onze gasten van lezen en hebben We zitten alweer in de moeilijke „overgang", de tijd tussen maart en mei, vooral voor de garderobe een nare periode, omdat het te koud is voor een luchtige jurk en te warm voor een winterse dracht. Toch is er met een beetje fantasie echt wel een kledingstuk uit onze garderobekast op te diepen waarin we ons nu „passend" zouden kunnen hullen. We hebben allemaal nog wel iets voor deze tussenperiode. Het enige bezwaar is, dat we zo tegen het voorjaar naar iets nieuws verlangen. We hebben genoeg van het oude; wat dat betreft worden we allemaal nog flink beïnvloed door de verandering in het jaargetijde. En toch is het ook weer niet ver genoeg in het seizoen om nu al iets nieuws te gaan kopen. Daarom is het verstandig een soort compromis te sluiten: zoek toch maar iets op in de klerenkast en als u het hebt aangetrokken, kijk dan nog even naar de bij dit artikel behorende foto's om u alvast te verlustigen in een paar creaties voor de „tussen-periode". Misschien ook kunt u een „halfwas- jurk" een voorjaarstintje geven, door er een wit kraagje in- en witte manchetten aan te zetten. Enfin, u laat er uw gedachten maar eens over gaan. Uw rok hoeft u nog niet in te korten, dat weet u wel, want mini is nog steeds „in", ondanks het feit, dat u in alle mode-voorspellingen van het nieuwe seizoen gewaarschuwd werd dat de „mode van de derti ger jaren" weer voor de deur stond, de mode dus van de halflange kuit rokken. We weten nu wel dat niemand zich aan die voorspellingen heeft gestoord, maar wat niet is kan nog komen: misschien groeien we er langzaam naar toe. De tijd van stijve puddingen die je ,met een mes moest snij den' en diKke pannekoeken met krenten, rozijnen en sucade als toespijs is voorbij. We zijn alle maal doorvoed en als we de ge bruikelijke aardappelen-vlees-en groente-maaltijd naar binnen heb ben gewerkt, hebben we meer dan genoeg genad. Echt meer dan ge noeg? Acn, een licht toetje kan er altijd nog wel bij, maar dan moet het cok echt een .hapje toe' zijn. Zo'n recept is een bak je of coupe .pittige mokka- kwark' U hebt ervoor nodig 2 bekers Amerikaanse kwark, wat zeer fijn tot poeder gema len koffie en suiker of zoetstof Meng de gemalen koffie en de opgeloste suiker of zoetstof luchtig met een vork door de kwark. De hoeveelheid koffie die u gebruiken moet hangt af van uw eigen smaak dus even ex perimenteren. Zet de mokka- kwark op een koele plaats. Het hapje toe smaakt nog lekkerder als u het in .smakelijke' glazen opdient. y Van links naar rechts: Originele broekrok-combinatie. Het jasje valt lang en heeft grote zakken. Het vest jasje eronder is zonder mouwen. (Tercryl). Modern jasjurkje, gemakkelijk te dragen in de overgangsmaanden. Kraag en mouwen hebben kleine witte manchetten. (Eural-Tergal) Handige jas jurk met plooirok, lange knoopsluiting links en witte kraag. Crylor

Soester Courant | 1968 | | pagina 9