<~Wlciióon ^ermonde Dames OUDERDOMS- RECORDS Officiële mededelingen NATIONALISME IN EUROPA GROOT LICHT SOESTERBERG 7? r. Nu is het Lente, nu gaat u zorgen dat uw garderobe weer in orde komt. Uw adres voor alles wat U mooit maakt Burg. Crothestraat 36 - Soestdijk - Telefoon 3332 Wij brengen Japonnen en Pakjes in Trevira 2000 en Diolen, Zomermantels in Tricot en Stof. Moderne Hoeden. Tassen en Paraplu's en onze bekende Tricot Tricel Japonnen zijn ook weer gearriveerd. Komt U vlug, de voor raad van deze is niet zo groot In onze HIP-IN BOUTIQUE brengen we Over- gooiers in kunstleer ƒ49,95 en voor straks Japonnetjes en Sweaters in Badstof. En nog zovéél meer Komen jullie kijken De toegang is vrij Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten Auto in brand geraakt Friese avond in Hilversum Mannenkoor „Apollo" Vleesverkoop Gevonden voorwerpen Zeepost Mattliaus Passion in Soest Kermis Medische dienst Geen verlies voor K.V.O.-jeugd Voetbal Oostpriesterhulp voor K.V.G. E.H.B.0. in actie Dr. A. F. PHILIPS SCHOOL Vervolgopleiding aan tweejarige dagschool voor: VRIJDAG 22 MAART 196R Prijs «nel ig AAK 3272 talen Taad Tot voor kort waren er vele verhalen dn omloop over de ouderdom van mens en dier die vaak niet helemaal strook ten met de waarheid. Olifanten werden in deze verhalen meestal goed bedeeld. 150 jaar of ouder zouden ze kunnen worden, vertelde men. Nu, deze leeftijd halen ze lang niet. Een zo hoge leeftijd is alleen weggelegd voor de reuzen- schildpad die zelfs 180 jaar kan halen. Verkeerde ideeën Op het gebied van tijd is de natuur al lesbehalve bekrompen voor haar schep- De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur door de artsen J. C. Rip, Soesterbergsestraat 16. tel. 2423 en H. G. Rupert, Burg. Grothstraat 49, tel. 2388. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00-13.30 uur P. ten Berge, Steenhoffstraat 69. Apotheek Zaterdag en zondag geopend apotheek „Soestdijk". Avond- en nachtdienst t.:n. vrijdag 29 mrt. apotheek „Soestdijk". Oranje-Groene Kruis. Zr Kropff, Middelwijkstraat 36. telef. 2902. Wit-Gele-Kruis Zr. T. Senden, Simon Stevinlaan 3. Soes- terberg, tel. 03463-1540, b.g.g. briefje in brievenbus. Groene Kruis Zr. M. G. Boom, Braamweg 51, tel. 4365. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk, Kerkstraat. Zondag 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds J. Mettau. H. Doop. 19 uur ds H. Roest. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Donderdag 19.15 uur Oec. Avondgebed. Emmakerk, Regentesselaan. Zondag 10 uur ds K. van Diere. 19 uur ds J. Mettau. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Heeskapel, Insingerstraat. 10 uur ds H. Roest. Zonnegloren, Soesterbergsestraat Zondag 10 uur ds S. Gerssen, Utrecht. Eltheto, Driftje. 10.15 uur Jeugdkerk. lchtuskerk. Alb. Cu yp laan. 10 en 17 uur ds J. Smit. Sav. Lohmanschool. Driehoeksweg 11.30 uur Zondagsschool. Gebouw Middelwyk, P. de Hooghlaan. 10 uur Zondagsschool. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 10 en 5 uur ds M. "Wilschut. Interkerkelijke Zondagsschool Da Costaschool. Pr. Bernhardlaan. Zondag 10 uur Zondagsschool. Wilhclminakerk Zondag 10 en 5 uur ds D. H. Borgers. GEREF. KERF Eltheto, Driftje. 8.30 uur ds Van der Stoel, Amsterdam. 3 uur ds Van der Stoel, Amsterdam. Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 8.30 uur ds Herm. Knoop, Noordwijk. 15.00 uur ds Herm. Knoop, Noordwijk. Voorb. H. Avondmaal. CHR. GEREFORMEERDE KERK Zondag 10 uur Dienst des Woords. 7 uur ds Van der Weele, Huizen. GEREF. GEMEENTE Kleine Remhrandtzaal Zondag 10 en 5 uur Student Stuiven- berg. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds L. S. Blom (N.H.), Bus- sum. ADVENTSGEMEENTE 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Prediker N. Heykoop. B A A R N DOOPSGEZINDE GEMEENTE Zondag 10.30 uur ds H. C. Valeton. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burg. Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. Zondag 10.30 uur ds J. C. Hamel, Mon- nickendam. 10.30 uur Kinderdienst in de Luther- kapel. KERK SOEST. Steenhoffstraat. Zondag H. Missen tc 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen maandag, dins dag en donderdag 8 en 9 uur. Vrijdag en zaterdag 9 uur. Zaterdagavond 19.00 uur. KERK SOESTDIJK. Burg. Grothesiraat. Zaterdag H. Missen 9.00 en 19.00 uur. Zondag H. Missen 8 en 9.30 uur, 11 uur Hoogmis. H. Missen maandag 19.00 uur; dinsdag, woensdag en vrijdag 8.00 uur; donderdag 19.00 uur; zaterdag 9 en 19 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstraat. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8 uur, woens dag 19 uur Avondmis. Zaterdag 19 uur Avondmis. selen. De levensduur kan uren bedra gen, maar ook honderd jaar of meer. Ongetwijfeld was onze kennis op dit interessante en ook belangrijke gebied tot voor kort lang niet toereikend en ze is dit voor een deel nog niet. Slechts van in verhouding weinig diersoorten kennen wij de gemiddelde levensduur precies, van huisdieren natuurlijk wel en in de laatste tijd ook van de dieren die in de diverse dierentuinen gehouden worden. Maar zelfs bij de zo gemakkelijk te be studeren kamervogels en reptielen die in terraria worden gehouden enz. ont breken tot nu toe werkelijk exacte ge gevens waaruit we kunnen opmaken hoe oud de dieren gemiddeld kunnen worden. Gemakkelijker schijnt het te zijn de vraag te beantwoorden wat de maxi male levensduur van de dieren is. En toch bestaat hierover ook een verba zingwekkende hoeveelheid verkeerde ideeën, velen hiervan zijn pas de laat ste tijd opnieuw onder de loupe geno men en verbeterd. Over anderen is men nog druk aan het discussiëren. Een theorie, die wijd en zijd verbreid was, nam aan dat de grootte van het dier evenredig was met de te bereiken ouderdom. Bij een groot dier, zo leek het, duurde het een langere tijd voordat het volwassen was en daarom zou ook de levensduur langer zijn. In vele ge vallen klopt dat inderdaad, doch in heel wat meer gevallen klopt het hele maal niet. Het grootste landdier, de olifant, be reikt inderdaad een hoge ouderdom, 80 jaar. al wordt hij niet zo oud als vroe ger aangenomen werd. Van een andere reus uit deze klasse, de walvis, zei men dat hij 100 jaar en meer kon worden. Dit was een foutieve conclusie die voortvloeide uit de ge weldige grootte van deze dieren. Meer dan 40 tot ten hoogste 50 jaar oud kan hij niet worden. Leeuwen en tijgers worden 20 tot 25 jaar, kamelen hoog stens 40, beren 40 tot 45 jaar oud. En de vogels? De grasmus en de kanarie kunnen in gevangenschap tot 25 jaar oud worden en de grootste van alle levende vogels, de struis wordt ten hoogste 40 jaar oud. Van de papegaai vertelt men al tijden dat hij wel honderd jaar en meer kan worden, dat is een niet vaststaand feit zoals uit de nieuwste onderzoekingen met zekerheid kon worden vastgesteld. Het resultaat van hun onderzoekingen leert ons dat deze vogels zo'n 50 jaar kunnen worden. In dezelfde groep, wat ouderdom betreft, vinden, we pelikanen, kraanvogels en ganzen. Een uitzonde ring hierop vormen de gieren die een ouderdom van 80 jaar kunnen berei ken. Ook in .iieuwere publicaties komt men regelmatig de bewering tegen, dat go rilla's, chimpansees en orang-oetans r-'nstens zo oud als mensen kunnen worden. Nu, ook dat klopt niet. Een directeur van een dierentuin kon na zeer grondige onderzoekingen bewijzen dat de mensapen al met hun 20ste jaar stokoud zijn. Sterk overtrokken zijn ook de leeftijden van vissen. In talrijke gewoonlijk wel serieus te nemen wetenschappelijke publicaties kan men vinden, dat karpers en snoe ken ver over de honderd jaar kunnen worden, enkele zouden zelfs de 150 jaar bereiken. Dat waren schattingen. Te genwoordig staan exacte methoden om de ouderdom van ds vissen te bepalen ter beschikking, vooral de bottenanalyse levert zeer juiste resultaten op. Met behulp daarvan werd vastgesteld dat stokoude karpers en snoeken nog maar 30. lentes telden. Een hogere ouderdom werd in geen enkel geval vastgesteld. Steuren worden ouder dan karpers. Amerikaanse onderzoekers hebben ge vonden, dat steuren gewoonlijk 80, in uitzonderingsgevallen zelfs 100 jaar kunnen worden. Onder de insecten houden de koning innen het ouderdomsrecord. De bijen koningin bijvoorbeeld leeft van 5 tot 7 jaar, terwijl de werkbijen in de zomer slechts 6 weken oud worden, de over winterende werkbijen worden enige maanden oud. Al sinds onheuglijke tijden wordt de reuzenschildpadden het vermogen toe geschreven de hoogste leeftijd van alle dieren te kunnen bereiken. Dit is in derdaad zo, aldus hebben de onderzoe kingen van de laatste tijd bewezen. Wel staat vast, dat een reuzenschildpad de leeftijd van 180 jaar bereikte. Dit is tot dusver de hoogste leeftijd die vaststaat en waarvan men gehoord heeft bij die ren. Mensen hoogstens 120 En nu de mens! Van de bijbelse figuur Methusalem tot en met de vermaarde Thomas Parr (volgens zeggen 169 jaar oud geworden) zijn er vele overleve ringen over oudheidsrecords bij mensen. De Engelse gerontoloog dr. M. Ernest neemt met duidelijke woorden stelling tegen deze oncontroleerbare records. „Ik moet vaststellen", aldus schrijft hij, „dat er weinig terreinen zijn die zo door onwetendheid, overdrijving en bewust bedrog worden verduisterd als juist het terrein van de langstlevende mens". Er- nest heeft gelijk want de meeste tot nu toe bekend geworden ounderdoms- record zijn niet echt. In het geval van Thomas Parr toonden de kerkboeken aan, dat hij in werke lijkheid de eeuwgrens niet eens heeft bereikt. De meeste van de langlevende Turken en Bulgaren enz. waarover steeds weer wordt gepraat, kwamen uit gebieden, waar men nog geen bur gerlijke stand of personenregisters kent. Dikwijls schatten zulke mensen hun ouderdom tehoog omdat ze niet kunnen rekenen of schrijven, ofwel omdat dit indruk maakt en eventueel geld kan opbrengen. Alle serieuze onderzoekingen van de gerontologen stemmen in het volgende overeen: voorlopig ligt de uiterste grens van de menselijke levensduur tussen de 110 en de 120 jaar. Al het andere is in het bese geval een toekomstdroom. In de Kerkstraat is woensdag vermoe delijk ten gevolge van kortsluiting de auto van de heer G. dfe V. uit Soest in brand geraakt. De bestuurder kreeg van een passerende buschauffeur een schuimblusser om het vuur in zijn wa gen te bestrijden, doch hoewel het ge hele apparaat werd leeggespoten, woed de het vuur onverminderd verder. Ook de brandweer verspeelde nog twee schuimblussers alvorens het vuur met de nevelspuit kon worden gedoofd. Per soonlijke ongelukken deden zich niet De samenwerkende Friese verenigingen in Amersfoort, Bussum en Hilversum, organiseren op zaterdag 23 maart een cabaret-avond in de grote schouwburg zaal van Theater Gooiland in Hilver sum. Daarvoor komt uit Friesland over het bij iedere Fries bekende gezelschap van Tetman de Vries. Dit zal opvoeren „De Wyldepüst", een muzikale komedie. De medewerkers zijn Tetman de Vries, Mijn de Vries, Baukje Felkers, Leny de Vries, Leo Dijkstra, Klaes Westra en Eggy Westra, allen welbekend bij de Friezen. De av^nd zal geopend worden met zang van het koor van de Friese vereniging te Hilversum, onder leiding van Peter de Boorder. Uitvoerige inlichtingen staan in het maandblad „De Tille" van de vereniging in Hilversum. Verder worden de lezers ingelicht door een advertentie in dit nummer. Het mannenkoor „Apollo" heeft j.1. za terdag medegewerkt aan een concert dat gegeven werd in de gereformeerde kerk te Voorthuizen. Dit concert ging uit van het mannen koor „Euterpe" te Voorthuizen. Behalve „Apollo" werkten aan dit con cert nog 5 andere mannenkoren mee, n.1. uit Meppel. Harderwijk, Lemmer, Eefde en Voorthuizen. Onder leiding van G. van de Schepop en als begelei der G. Muts werden werken o.a. van Mozart en Schubert gezongen en nam het koor ook deel aan de zang van alle koren te samen aan het begin en einde van de avond. Apollo koopt op 20 maart a.s. haar jaar lijkse contactavond te geven in „De Rank", Soest-Zuid, waaraan het kin derkoor en de toneelvereniging „De kerkebuurt" zullen medewerken. Wij verwijzen naar een advertentie in dit blad. Morgenochtend. 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats voor alle nummers. Bij het bureau van politie alhier zijn als gevonden voorwerpen aangegeven: lipssleutel, rode leren poncho, doosje met 6 batterijen, zwarte damespara- pluie, bruine damesschoen met blok- hak, groene leren knipportemormee, etui met spiegel en kam, witte vitrage, bruine beige handschoen, mapje met foto's, auto-nummerplaat, sleutels en nagelknijpertje, blauwe kinderwant, handdoek, bruine portemonnee, brom fietsplaatje, verchroomde auto wieldop, gebloemd meisjesjack, zwarte bontmuts, kinderfiets, dubbele fietstas, zilveren bedelarmbandje, rekenboekje en schrift. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Cap San Nicolas" 26 maart. Australië: ms „Orcades" 28 maart. Brazilië: ms „Amstelland" 26 maart. Canada: ms „Tariq" 27 maart. Chili: ms „Ganymedes" 26 maart. Indonesië: ms „Darmstadt" 26 maart. Kneya. Oeganda, Tanzanië: ms „Moka- rio" 29 maart. Ned. Antillen: ms „Neptunus" 26 maart. Nieuw-Zeeland: ms „Orcades" 28 maart. Suriname: ms „Oranje Nassau" 27 mrt. Verenigde Staten van Amerika: ms „At lantic Song" 28 maart. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Algol" 27 maart. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. DORPSHUIS SOESTERBERG Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat zij voornemens zijn om aan de Stichting Dorpshuis Soes- terberg, secr. Kampweg 32, Soesterberg, op haar daartoe gedaan verzoek op grond van het bepaalde in artikel 20 van de Wederopbouwwet, vergunning te verlenen voor het bouwen van een dorpshuis op het perceel, gelegen aan het Dorpsplein, kadastraal bekend ge meente Soest, sectie E, nummer 3065 (ged.), zulks in afwijking van het be stemmingsplan „Soestreberg-Dorp". Alvorens een defintieve beslising te ne men stellen zij belanghebbenden in de gelegenheid om binnen een termijn van één week na de dagtekening van deze bekendmaking hun eventuele bezwaren schriftelijk bij hen in te dienen. De op de bouwaanvrage betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn ter gemeenetsercretarie ter inzage. Soest, 22 maart 1968. Zoals wij U reeds eerder mededeelden, zal de „Nederlandse Cantorij" op dinsdag 26 maart a.s., in' de Oude Kerk te Soest, een uitvoering geven van de Matthaus Passion van Joh. S. Bach. Deze Matthaus Passion zal in zoverre van de gangbare uitvoeringen afwijken, dat zoveel mogelijk de uitvoeringsprak tijk uit Bach's tijd zal worden gevolgd, door b.v. de twee vocale en instrumen tale koren ruimtelijk van elkaar ge scheiden op te stellen om de dubbel- korige structuur het best tot zijn recht te laten komen en verder door het toe passen van „concertino" en „ripieno", zoals dat b.v. ook bij het Concerti Gros- si gebruikelijk is. De solisten, die aan deze uitvoering zul len meewerken, zijn Maria v, d. Slikke, Lieke Jaarsma. Ine Kooy, Rudi Grasman (Evangelist), Pier Veldman, Wandert Jagtenberg, Kees de Groot (Christus par tij) en Bert Duyf. Jan Jansen bespeelt het clavecimbel, Willem Hülsmann het orgel. Medewerking verleent voorts het Orkest van de Nederlandse Cantorij. Het geheel staat onder leiding van Maarten Kooy. De onrust Ln oost-Europa heeft grote overeenkomst met veel wat zich in west-Europa afspeelt. Dat slaat dan minder op de gelijke karaktertrekken van de studentenrellen, dan wel op de uitingen van onafhankelijkheid. Zoals Roemenië kwaad wegloopt uit een Oost- europese top omdat het geen zin heeft voorgekookte Moskouse besluiten zon der meer te slikken, zo ageert Frankrijk bijvoorbeeld al een tijdje tegen een Amerikaanse invloed die te groot wordt geacht en daardoor ook de kleinere Europese landen belemmert en hun eigen belangen goed na te streven. De Duitse bondskanselier Kiesinger schijnt ook dergelijke aanvechtingen te krijgen. Hij ziet niets in een atlantisch imperium, zegt hij, wat dat dan ook is. En een zaak als de Duitse hereni ging zou al lang zijn opgelost als het alleen een zaak der Duitsers was ge weest. Wat de heer Kiesinger bedoelt is dat de twee grote machten, de V.S. en de Sowjet-Unie, om der wille van de lieve vréde tussen hen beiden maar besloten hebben de zaak in Europa te laten zo als hij was. Dat zal wel niet plechtig op p oier staan, maar in de praktijk komt het er wel op neer. En juist dat handhaven van de status quo kan inderdaad voor kleineren on aangename aspecten hebben: ze blijven opgescheept zitten met ongerieven waar van ze gaarne verlost zouden worden. De betrekkelijke vreedzaamheid die de twee groten zo geschapen hebben werkt er toe mee anderen te verleiden die vreedzaamheid weer in gevaar te bren gen. De flinke woorden van de heer Kiesinger waren onbestaanbaar geweest in een nog niet zo lang geleden be staande toestand toen Bonn maar wat blij was door de Amerikaanse paraplu uit de Russische drop gehouden te wor den. Nu de grote kwesties de ijskast zijn ingegaan, denkt hij kans te hebben de kleinere op eigen houtje te regelen. Het lijkt een misvatting. Diplomatieke banden tussen Boekarest en Bonn, daar over fronst men in Moskou wellicht de wenkbrauwen, maar het betekent ook weer niet zoveel dat men er erg boos om kan worden. Maar wanneer Bonn inderdaad alle di plomatieke machinerie in werking wil stellen om te pogen de D.D.R. helemaal te isoleren, dan wil dat zeggen dat er gemorreld wordt aan de scheiding tus sen Ce twee grote invloedssferen. Dat hoeft Moskou niet te nemen en een antwoord is vrij simpel: het gaat weer wat harrewarren om Berlijn, buit de nooit geheel ingesuste Oosteuropese vrees voor Duitsland nog wat uit en de hele wereld is in korte tijd weer in een soort koude oorlogssfeer terug. Met na venant ook weer een nare verhouding tussen Moskou en Amerika - de een kan zomin de Oost- als de ander de Westduitse bondgenoot in de steek laten. De duitse hoop op hereniging en andere typische Duitse interessen is niet zo erg groot. Maar voor zover ze er is ligt die in het scheppen van een toestand waarbij de twee grote machten vrede kunnen hebben. Hoe beter de relaties tussen Rusland en Amerika worden, hoe meer kans voor Bonn. Eenzijdige acties van Bonn kunnen op zijn hoogst de sfeer tussen de grote twee beder ven. En daarvan zijn meer mensen de dupe dan alleen de Duitsers. Rust - zo als Europa die nu al geruime tijd kent - schijnt aan weerszijden van het ijzeren gordijn nationalistische gevoelens wak ker te maken. Het nare daarvan is dat het nationalisme kennelijk ook het in zicht verduistert in de belangen van internationaal niveau. VOOR DE BALIE De 28-jarige agrarisch assistent moest gisteren terechtstaan, omdat hij met een „hoestbui op wielen" in een mistbui te recht was gekomen en volgens de wet telijke voorschriften zijn grote lichten liet branden. „Dus ik had maar zonder licht door moeten rijdenschamperde hij nu. „U had in die omstandigheden helemaal niet moeten rijden" begon de politie rechter. „Ik kon hem niet in de mist op de weg laten staan zonder verlichting. Ik moest volgens de wee verlichting voeren „Maar er staat nergens in de wet, dat u verplicht bent andermans accu te ste len en er staat ook nergens, dat u ver plicht bent in een auto te rijden!" „Ik reed al vóór het ging misten en wie weet, hoeveel mensen ik het leven heb gered met die accu. Anders hadden ze zich te pletter gereden op een onver lichte auto." „Het had anders niet veel gescheeld, of u had uzelf te pletter gereden met dat wrak. Er deugde maar heel weinig van die auto. Waar had u dat oude beestje opgeduikeld?" Het bleek, dat de man een mooi uit ziend wagentje voor een prikje op de kop had getikt bij een autosloperij. Zelf had hij er wekenlang aan geprutst om er weer enige beweging in te krijgen, maar toen de politie het karkas na de diefstal van de accu eens wat nader be keek, vertoonde de stuurinrichting een grote speling, werkten richtingaanwijzers en claxon helemaal niet, bleken de ban den te glad te zijn en spoot alleen de ruitensproeier een krachtige straal wa ter uit, maar dan in het gezicht van de verbalisant omdat de voorruit ontbrak. „U vormde samen een groot gevaar op de weg" oordeelde de rechter, „de auto omdat die elk ogenblik een ongeluk kon veroorzaken en u, omdat u links en rechts de onderdelen uit andere wagens pikte." „Ik heb alleen een accu opgezocht en die wilde ik lenen en de volgende dag terugbrengen." „Jawel, maar die nieuwe auto waar u die accu uit haalde, was die zelfde dag ook beroofd van vier wielen met nieuwe banden, van een imperiaal, van een bui tenspiegel, van een claxon en van een bermlamp." „Daar heb ik niks mee te maken!" stoof de agrarisch assistent op. „Jawel," wees de politierechter hem te recht, „u behoort nu juist tot dat gilde autoslopers, dat er op uit is om stil staande wagens langs de weg maar eens te ontdoen van allerlei accessoires die zij zélf goed menen te kunnen gebrui ken. Die nieuwe auto was daar de zelfde dag even neergezet door een notaris, die in verband met de mist liever de bus genomen had en de volgende dag zijn auto weer op kwam halen. Toen was er letterlijk niets meer over van de onder delen die nu eenmaal noodzakelijk zijn om een auto te kunnen laten rijden." De officier van justitie hield een vlijm scherp requisitoir, waarin hij de menta liteit hekelde van het soort lieden, dat boven zijn stand wil leven en geen ge noegen wenst te nemen met fiets of bromfiets. Om zelf met hun luie lichaam in een slee te kunnen rondtuffen, bren gen zij de verkeersveiligheid opzettelijk in groot gevaar door allerlei wrakken op te kalefateren en opnieuw op de weg te brengen. Bovendien rijden zij op kos ten van anderen, door de benodigde on derdelen niet te kopen, maar uit an dere auto's te stelen. Hoe die kostbare automobielen van anderen dan achter blijven, interesseert hen helemaal niet. De officier meende, dat zulke figuren maar enige tijd uit onze samenleving moeten worden verwijderd, dat hun de rijbevoegdheid voor lange tijd moet worden ontnomen en dat zo'n gevaar lijke rijdende doodkist voor altijd van de weg dient te worden verwijderd. Daarom vorderde hij een gevangenis straf van zes maanden onvoorwaarde lijk, ontzegging van de rijbevoegdheid voor drie jaar en inbeslagneming en vernietiging van het voertuig. „Ik heb de accu toch terug gegeven!" riep de boerenknecht uit. „Dat was geen diefstal. Ik had 'm eerlijk geléénd" „Oneerlijk geleend" verbeterde de rech ter, „want de eigenaar vond het niet goed. En dat is ook diefstal." En hij von niste conform de eis. „Mag ik dan nog wat onderdelen uit de auto halen, voor dat die „En dan zeker voor een ander wrak ge bruiken Geen sprake van." „Dan gaan ik in hoger beroep," zei de verdachte en draaide zich boos om. De jaarlijkse kermis op het Dorpsplein zal dit jaar gehouden worden van 29 mei tot en met 1 juni. Dokter A. J W. Hagedoorn, Oude Tem pellaan 6, Soesterberg, tel. 03463-1517, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen J. C. Lucas en A. Th. M. Splinter, beiden te Soesterberg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en L. H. Brandt en Moll van Charante, beiden te Den Dolder. De jeugd van K.V.O. maakt goede vor deringen. Geen enkele wedstrijd werd ditmaal verloren. Aspiranten A heeft in Amersfoort een 0-2 voorsprong prijs moeten geven aan Soesterkwartier, dat in de tweede helft gelijk kwam (2-2). B. van de Berg en R. Opten zorgden voor de KV. O.-doelpunten voor de rust. De B-aspiranten zorgden voor een fris se doelpuntenregen in de thuiswedstrijd tegen de gasten uit Doorn (7-0). Tine ke Rohof scoorde tweemaal. In de twee de helft kwamen er nog treffers van Marjan Stomp, Dick Rohof. Wanda Torn (2) en nogmaals Tineke Rohof. De c-aspiranten hebben niet gescoord, maar lieten ook geen doelpunten toe in de wedstrijd tegen de Meeuwen (0-0); pu pillen F won met 3-0 van R.D.Z.-h door doelpunten in de eerste helft van Cisca Sterk, Jack van Hal en George Rohof. De d-aspiranten versloegen To- vers F met 0-4 waarbij Esmé Apon (2), Corry de Groot en Gijsbert de Boer de korf uitstekend wisten te vinden. Het eerste twaalftal van K.V.O. is in de greep gekomen van het degradatiespook, nu van Samos 6, laatste op de ranglijst, met 2-3 werd verloren. Gerry Kaspers en Elma Rijper maakten de tegendoel punten. Soesterberg 2 versloeg Oranje-Wit met 0-4 en gaat trots op kop met Candia 2. Het zaterdagmiddagelftal zonder reser ves verloor met 5-1 van Roda in Ach terveld. Bij rust stonden de Soesterber- gers nog maar met 1-0 achter. De a-aspiranten wonnen van Patria met 4-3; de b-aspiranten verloren met 1-5 van C.D.N.; Saestum klopte Soes terberg met 5-2. De A-junioren verlo ren thuis met 1-4 van C.D.N.-B. Het eerste en derde pupillenelftal speeldenti 0-0 gelijk tegen Zeist 1 en 4; het 2de elftal won met 0-1 van Zeist 2. Door ziekte van pastoor de Bruin kon de geplande muziekavond van de afde ling Soesterberg van het katholiek vrou wengilde niet doorgaan. In de ontstane leemte kon direct worden voorzien, daar de goed ingeburgde paters Capu- cijnen een lezing met dia's wilden ver zorgen over „Oost priesterhulp". Mede door de ervaringen van de paters kon aan de hand van de vele dia's een dui delijk beeld gegeven worden van het werk onder de ontheemden, waarbij de kapelwagen zo'n belangrijke plaats in neemt. De afdeling Soesterberg van de E.H.B.O. organiseert maandag 25 maart in het gebouw Kontakt der Kontinenten aan de Amersfoortsestraat een rayonwed strijd. De wedstrijdploeg zal onder gro te belangstelling van alle gediplomeer den wedijveren met vijf andere afde lingen om de grote E.H.B.O.-prijs. Op donderdag 28 maart is er geen cursus avond, maar wordt weer een interne wedstrijd georganiseerd, waarbij alle deelnemers van de vorige wedstrijd weer worden verwacht. HILVERSUM GEREEDSCHAPMAKEN FIJNMETAALBEWERKEN DRAAIEN/FREZEN TELECOMMUNICATIE-TECHNIEK (telef., telegr., electronica) Toelatingseisen: diploma L.T.S. Voor de afdeling telecommunicatie kan ook worden volstaan met enige jaren U.L.O. of soortgelijk onderwijs. Leeftijdsgrens 18 jaar. Toelatingsexamen: 22 en 24 mei 1968. Studietoelage: 1e leerjaar f 12.50 per week 2e leerjaar f 15.per week. Nadere Inlichtingen bij de Directeur van de school op het spreekuur vrijdags te 17.00 uur. Een brochure over de school wordt op verzoek gaarne toegezonden. Dr. A.F. Philipsschool, Larenseweg 139, Hilver sum. Telefoon 02150-43551, toestel 7264.

Soester Courant | 1968 | | pagina 3