DW MODESHOW MIDDELMAN MODE Ml J6Aa6> NIE U Wü MIDDELMAN MODE Hees-nieuws GARAGE STAM B.D.C.-niemvs S.E.C.- meuws Y.V.Z.-nieuws Geef de gordijnen een beurt Mixed Hockey Club Soest Renault dealer <sSJs Voor uw gehele tennis- uitrusting en reparatie Olvmpia volleybal Wij introduceren het volmaakt technisch Japanse horloge. Prijzen vanaf 42,50. Zie onze etalage. S.E.C.-zaterdag U bent van harte welkom op de grote op dinsdag 2 april en woensdag 3 april in onze zaak Torenstraat 19, Soest Aanvang 's avonds 8.00 uur. Een inoclepresentatie van een bijzonder uitgebreide kol- lektie dames-, heren- en juniorkleding 1968 Reserveer tijdig uw plaatsen bij DAMES- HEREN EN KINDERKLEDING De Meteoren Voor de vrouw VRIJDAG 22 MAART 19G8 HEES-CANDIA Het eerste elftal van Hees speelt ko mende zaterdag opnieuw een thuiswed strijd en wel tegen het niet veel hoger geclasseerde Candia uit Rhenen, dat inmiddels dankzij een laatste eindsprint van Hees bijna is ingehaald. De Soeste- naren hebben zich de laatste weken op merkelijk hersteld van een indrukwek kende reeks nederlagen, die het er lange tijd zeer somber heeft doen uit zien voor Hees. Op grond van de laat ste resultaten mag in de wedstrijd te gen mede-degradatiekandidaat Candia zeker wel op een overwinning worden gerekend. De wedstrijd begint om vier uur. Hees komt in de volgende opstel ling uit: doel Tempelaars: achter H. Walet, H. Geijtenbeek en L. v. d. Beek; midden Castricum en Kamphorst; voor Hardeman, Van Es, Van Veen, P. Kok en de Bree. Reserve is Bosman. WOUDENBERG 2-HEES 2 Het tweede elftal gaatmorgen in Wou denberg bij de club van die naam op bezoek. De Soestenaren maken eer hele goede kans om deze wedstrijd tot een overwinning te brengen. De opstelling va nhet tweede luidt: doel Altena; ach ter Looysen, J. de Boer en H. Altena; midden Snijder, R. Blom, H. Kok; voor De Boer, Sakkers, Looyssen en Walet. Het derde elftal tenslotte speelt mor genmiddag een thuiswedstrijd tegen Baarn 2. Een waarschijnlijk moeilijke opgave voor de thuisclub, maar een verdeling van de punten moet toch wel de beloning voor negentig minuten voetbal kunnen zijn. Hees 3 is voor morgen als volgt samengesteld: doel Muis; achter Bruggen, De Jong en Westhof; midden Rauch en Vrakking; voor Colppers, Otten, Budding en G. de Bree. Reserve is Groot. Het vierde elftal is morgen vrij. HEREN II KAMPIOEN. Het was een mooie en spannende wed strijd waar veel supporters met genoe- Renault 4 Luxe v.a. 4.495, Dauphine Gordini v.a. 5.385, Renault 8 v.a. 5.595, Renault 10 Major v.a. 6.250, Caravellc Cabriolet v.a. ƒ9.730, Renault 16 v.a. 8.650,— Renault Rambler v.a. 16.995,— Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. gen mar hebben gekeken, vooral toen Johan Rosendaal uit een voorzet van Jan van Hummel voor de rust scoorde en het elftal moreel gesteund de tweede helft inging. In het clubhuis heeft de heer Van As- selt het kampioenselftal toegesproken en hun gefeliciteerd met het behaalde succes. S.C.H.C. VI-SOEST II Een voor zijn laatste kans vechtend Soest, dat tot op dit moment gelijk met S.C.H.C. boven aan stond, heeft in deze beslissingswedstrijd voor de promotie de winst behaald. De wedstrijd die in hoog tempo werd gespeeld zag er voor Soest in het be gin niet goed uit. S.C.H.C. was in de eerste 10 minuten duidelijk de sterkste. Daarna nam Soest het initiatief over. Een snelle aanval over rechts resulteer de in een prachtige voorzet van inval ler Jan van Hummel, benut door Johan Rosendaal, die met een schitterend schot de stand op 0-1 bracht. Ook door de invallers werd goed ge speeld. Onder luide toejuichingen door middel van toeters en andere middelen werd Soest naar de rust geschreeuwd. S.C.H.C. begon deze helft fel aanvallend maar door onze uitstekende achterhoede bleef de stand 1-0 in ons voordeel. Nadat Joel Landgraaff voor enige minu ten uitgeschakeld was door blessure aan de neus wisselden Jan en Joel van pïaats. Tot 8 minuten voor het eind waren er nog erg spannende momenten voor het doel. Toen opeens een snelle aanval waaruit Johan Rosendaal wist te scoren 0-2. De ploeg was door het dolle heen. Twee minuten daarna werd het zelfs 0-3 door Jan van Hummel. De revanche was duidelijk genomen na de slechte wedstrijd van vorige week die met 0-2 verloren werd. Programma voor zondag 24 maart 1968: Thuis. 12.30 uur Dames II-Hilversum 4. 12.00 uur Heren Ill-Schaerweide VI. Uit. 12.30 uur Alkmaar-Dames I. 14.00 uur S.C.H.C. B Vet.-Soest Vet. 14.30 uur Fit- Heren I. 12.30 uur Kampong VIII-Dames III. Opstelling Heren Veteranen. C. Huisman, Ph. Bakker. R. v. d. Zuid- wind, H. v. d. Hoek, G. Hinderdael, M. v Ee, J. Winters, J. v. Balen, K. Dob- ben, H. v. d. Dussen, H. v. d. Weyden. Res. J. v. Hummel. Programma voor zaterdag 23 maart: Thuis. 15.15 uur Meisjes C-Kampong G. 14.30 uur Meisjes B-Schaerw. G. 15.15 uur Jongens A-Laren A. Uit. 15.15 uur Shinty K-Jongens B. 15.15 uur Schaerweide G-Jongens C. 15.30 uur Shinty A-Meisjes A. INKOMSTENBELASTING. - Hoeveel mag een a.o.w.'er bijverdienen zonder dat hij inkomstenbelasting behoeft te betalen? Hoe hoog ligt dus de grens van a.o.w. plus bijverdiensten? Als hij toch boven die grens gaat, wat moet hij dan betalen? Antwoord: Als iemand uitsluitend loon belasting betaalt voor loon, verdiend uit arbeid en daarnaast niet meer dan 400,neveninkomsten (rente) geniet en niet langer dan 2 maaden inkomsten uit meer dan één bron betrekt, zal hij normaal niet in de inkomstenbelasting vallen. Een gepensioneerde echter, die daarnaast in loondienst is, geniet dus wel uit meer dan één bron inkomsten en dan geldt dat het totaal van zijn in komen opgegeven moet worden voor de inkomstenbelasting. Hierover wordt dan d* inkomstenbelasting berekend en de reeds betaalde loonbelasting wordt daar op in mindering gebracht. In dat geval is elke bijverdienste of spaarbankrente e.d. belast, hoe gering ook. GRAFOLOGIE. - Kunt U mij het adres geven van een grafoloog en wat kost het ongeveer om een handschrift te la ten verklaren? Antwoord: U kunt zich het beste wen den tot de Nederlandse Vereniging voor Grafologie, Klein Hoefijzerlaan 2, Was senaar, tel. 01751-8934. U zult van hen beslist wel enkele betrouwbare adres sen van grafologen ontvangen. Tevens kunnen zij U alle inlichtingen geven over kosten etc. GEMIDDELDE TEMPERATUUR. - Hoe komt het dat de gemiddelde tempera tuur n de twee maanden voor 21 de- cmeber hoger liggen dan de gemiddel de temperaturen na 21 december terwijl toch de dagen even lang duren en dus de zon even hoog staat? Antwoord: De aarde heeft tijd nodig om „cp temperatuur" te komen, zowel wat verwarming als afkoeling betreft. Dit heeft tengevolge dat de minimum temperatuur niet op 21 december valt, maar in De Bilt omstreeks half januari en aan de kust zelfs begin februari. En dus is de gemiddelde temperatuur tij dens dc maanden na 21 december lager dan voor 21 december, als de zomer warmte tenminste door werkt. HUIS VERKOCHT. - Een in aanbouw zijnd huis waarvoor 6000.- betaald is en dat door omstandigheden weer ver kocht moet worden, levert mij maar ƒ5550,op. Is dat juist? Er is een voorlopige koopakte getekend. Door de notaris zijn de papieren van overdracht grond wel in orde gemaakt. Ik heb ze alleen niet getekend. Antwoord: Uiteraard zijn er kosten aan verbonden, indien een eenmaal aange gane koopovereenkomst wordt verbro ken. De notaris heeft er zijn werk aan gehad ook al heeft u de overdrachts papieren niet getekend. Verder schrijft U niet of U een specificatie hebt ont vangen van de ingehouden 450,Wij kunnen dus ook niet beoordelen of dit bedrag kan kloppen. Hebt U nagezien of U giet onder een boetebeding valt bij het niet doorgaan van de koop? TEGELS. - De tegels in mijn douche cel zitten vol met zeepaanslag die met zeep en boenmiddelen niet te verwijde ren zijn. ook niet met goed heet soda water. Wat te doen? Antwoord: Zeepaanslag kan zeer hard nekkig zijn. Probeert u het eens met staalwol (dus geen staalborstel), met Brillo of een hiermee gelijkstaand bijt middel. Zet te voren de vloer in de week met sodawater of zeepsop, zodat de harde laag wat zachter wordt. Wan neer die harde zeepaanslag verwijderd is, de vloer telkens na gebruik schoon maken met de gewone middelen. PERSONALIA ds JAN WIT. - Kunt U mij wat personalia verstrekken van ds Jan Wit? Antwoord: Ds Jan Wit, de predikant, die sinds 1967 niet in vaste dienst ver bonden is aan de Waalse gemeente te Nijmegen, die hij sinds 1948 dient, en die U in januari jl. bewonderd hebt tij dens een televisiedienst, werd op 7 juli 1914 geboren. Zijn algemene opleiding volgde hij als blinde aan het Instituut „Bartimeüs", waar hij zowel stoelenmatten als kerk orgel spel leerde en later een band leidde tijdens de kerkdiensten. In 1940 deed hij met goed gevolg het staats examen gymnasium, waarna hij zijn theologische opleiding ontving aan de universiteit in Utrecht, die echter on derbroken werd tijdens de bezetting, toen hij o.m. in zijn levensbehoeften voorzag door het geven van clande stiene lessen in Hebreeuws aan studen ten. Na beëindiging van zijn studie in Parijs werd hij in 1943 predikant in Nijmegen. Hij is vooral bekend geworden als do minee-dichter. Hij heeft veel geestleijke liederen gemaakt, die gebundeld zijn in ..Ministeriale", uitgegeven bij „Holland" in Haarlem en verkrijgbaar a ƒ8,50. Verschillende ervan zijn opgenomen in het „rode boekje", bevattend 102 nieu we gezangen. Van zijn andere gedich tenbundels is momenteel alleen niet uit verkocht „In de metalen stier", ver krijgbaar a ƒ3,90 bij dezelfde uitgever verschenen, evenals een boekje, ver zorgd door verschillende van zijn vrien den ter gelegenheid van zijn 50ste ver jaardag en getiteld „Witboek voor een vijftiger", verkrijgbaar a ƒ6,50. Hierin treft U veel meer biografische gegevens aan, dan wij in kort bestek kunnen vermelden, alsmede enige van zijn gedichten. Het eerste elftal gaat zondag a.s. op bezoek bij Amersfoortse Boys. De eers te wedstrijd tussen beide clubs eindigde indertijd in een 3-0 zege voor de Soes- ters. Intussen zijn zowel B.D.C. als Amers foortse Boys teruggezakt op de rang lijst en later weer begonnen aan een opmars. Amersfoortse Boys won j.1. zondag nog met 1-0 van Stormvogels in Wilnis, wat als een goede prestatie mag worden aangeschreven. B.D.C. doet het de laatste weken ook weer goed en behaalde uit de laatste 3 wedstrijden 5 punten. Aangezien beide clubs al enige jaren als felle rivalen elkaar bestrijden, ver wachten we zondag een spannende wed strijd met hopelijk, gezien het vertoonde spel van de laatste weken, een kleine overwinr'ng voor de Soesters. Uit de volgende spelers zal het elftal worden samengestedl. A. Smink, A. Voet, A. v. d. Hengel, B. Bakker, G. Egbers, .J. v. Fulpen, J. Verhoeve, J. Westerveld, J. Beyer, J. Dorrestein, D. Dorresteim. F. Koolloos, A. v. d. Bree- mer. Wedstrijdprogramma voor zondag 24 maart: Amf. Boys I-B.D.C. I, aanvang 2.30 uur. K.V.V.A. 3-B.D.C. 2. aanvang 12 uur. Gooische Boys 2-B.D.C. 3, aanvang 12 uur. V.V.Z.A. 4-B.D.C. 6, aanvang 12 uur. B.D.C. 8-A.P.W.C. 5, aanvang 12 uur. K.V.V.A. 6-B.D.C. 9, aanvang 12 uur. B.D.C. 10-Amsvorde 5, aanvang 12 uur. Soesterberg 5-BD.C. 11, aanvang 12 uur. Soesterbergsestraat 3, Soest, telefoon 02155-2921. OLMPIA c-VIOS f 2-0 In de belangrijke wedstrijd tegen Vios f, waarbij het kampioenschap op het spel stond, zegevierde Olympia c woens dagavond met 2-0. De eerste set leverde geen problemen op, althans niet voor Olympia, want al na een kwartiertje spelen wees het scorebord 15-3 aan, zonder dat de Soes tenaren er veel voor hadden moeten doen. In de tweede set werden de bordjes verhangen. Vios kwam via 4-0, 8-3 en 10-4 dicht bij een setoverwinning. Olym pia kwam echter sterk terug en hoewel met zeer veel moeite, slaagde de ploeg erin, de set met 16-4 in zijn voordeel te beslissen. Door dit resultaat is Olym pia c kampioen geworden. De eindstand is geworden: Olympia c S.\.H. 2 Leatitia S.V.V. 12-22 11-16 10-14 10-12 Viosd 11-12 Olympia d 11- 6 Vios f 11- 4 Vios e 12- 2 OLYMPIA a-S.S.S. a 1-2 Het wat teleurstellende a-team ver loor met 2-1 van zijn tgeenstander, die qua spel wat beters vertoonde dan de groenwitten. De eer9tt set vooral liet zien, dat de techniek bij de Soestenaren nog te wensen overlaat. Hoewel de tweede set kat vlotter ging (15-10), duurde het tot de derde set, voor Olympia tot eer. tegen punt kwam: 15-5. Het programma voor donderdag 28 maart luidt: Olympia a-S.S.S. b en Olympia b-S.S.S. a (beide om 18.30 uur), N.V.C.-Olympia 2 (dames) om 21.30 uur, evenals A.G.A.V.S-Olympia (heren). Vrijdag 29 maart worden gespeeld: Olympia 3-Wilhelmina 2 (dames) om 20.00 uur en Olympia 3-Spirit 4 (heren) om 20.45 uur. S.E.C.-BAARN Voor de tweede maal in twee weken staan Baarn en S.E.C. zondag tegen- overelkaar, overmorgen aan de Bos straat. Wanneer het weer een beetje wil meewerken, belooft het voor de penningmeester van S.E.C. in ieder ge val wel een aantrekkelijke zondag te worden, want er zal stellig op een groot aantal toeschouwers gerekend mo gen worden, zowel uit Baarn als uit Soest, ofschoon het resultaat niet zo erg meer van belang is. Weliswaar staat S.E.C. in theorie nog niet geheel veilig, omdat er twee clubs naar de vierde klasse degraderen. Een is vrijwel zeker het Bussumse S.D.O., maar voor de tweede plaats van onderen komen nog verscheidene clubs in aanmerking. Een overwinning op Baarn zal S.E.C. zondag ook theoretisch uit de zorgen helpen. Zover is het echter nog niet. Twee weken geleden leed S.E.C. in Baarn een zeer kleine doch wel ver diende 1-0 nederlaag, die voorafgegaan en gevolgd werd door nederlagen met dezelfde cijfers tegen D.O.S. '01 en C.D.N., wat in beide gevallen een ver rassing was; de eerste keer alleen een positieve en de tweede een negatieve. Baarn komt zondagmiddag zonder links back Hans van Dam, maar waarschijn lijk nog wel met de afgelopen zondag uit het veld gestuurde spil Hans Elver- ding, die twee weken geleden Wouden berg het spelen bijna onmogelijk maak te door hem voortdurend als een scha duw te volgen. Wellicht heeft de elftal commissie van S.E.C. om die reden Wou denberg als rechtsbuiten opgesteld. In het S.E.C.-elftal heeft linkshalf Van Remmerden zijn plaats moeten afstaan aan Veenendaal. Het complete elftal ziet er voor zondag als volgt uit: doel: Van Zoghei; achter De Rooy, Krijt. Roder- mond en Hoed; midden v. d- Broek en Veenendaal; voor Woudenberg, Van Boeijen, Dorrestein en Rijnders. Reser ves zijn Van Remrrierden en Van Hat- tum. De wedstrijd begint om half drie. S.E.C. 2-D.YV.S.V. 2 Om twaalf uur spelen S.E.C 2 en DW.S.V. 2 uit Utrecht tegen elkaar. Een paar weken geleden werd het in Utrecht een gelijk spel, waaraan D.W.S.V. niet zoveel had, want het bleef daarmede op de laatste plaats. Inmiddels is het elftal al zo goed als gedegradeerd. S.E.C. heeft zich zondag echter door een 4-1 overwinning op C.D.N. 2 definitief in veiligheid kunnen stellen. Voor zon dag mag stellig op een overwinning voor de thuisclub worden gerekend. Het elftal van de S.E.C.-reserves ij als volgt samengesteld: doel Kok; achter Huizinga, Abbel, Ruttenberg en Hooy- er; midden Henk Luschen en B. van Veen; voor Aalbers, N.N., Burgman en Van Breukelen. Reserves zijn Van Es sen en Pureveen. S.E.C. 6-LIMVIO 2 Het zesde elftal krijgt morgen het Baarnse Limvio 2 op bezoek. Wellicht kan deze wedstrijd met de volgende spelers tot een gelijk spel of een over winning worden gebracht: doel Van Beek; achter Opmeer, Belt en Wilden burg; midden Smit en Kareisen; voor Nijdam, Lagemaat. v. d. Brink, Lante- ma en Hoebee. Reserve is Scheurwater. JEUGPROGRAMMA Voor de jeugd van S.E.C. is het vol gende programma vastgesteld: G.V.V. jun. A-S.E.C. A (4.00 uur), S.E.C. jun. C-H.V.C. E (3.45 uur), Woudenberg ad- spiranten a-S.E.C. a (2.00 uur). S.E.C. adsp. b-B.D.C. d (2.30 uur), V.V.Z. adsp. c-S.E.C. c (2.30 uur), H.V.C. adsp. f- S.E.C. d (2.30 uur), K.V.V.A. pup. 1- S.E.C. 1 (1.00 uur), SE.C. pup. 2-Odi 2 (1.00 uur). A.P.W.C. 3-S.E.C. 3 (1.00 uur), S.E.C. pup. 4-Woudenberg 2 (1.30 uur) en S.E.C. pup. 5-Quick 6 (12.15 uur). Met zes pupillenelftallen zal S.E.C. in juni deelnemen aan een poliotoernooi, dat op het Amersfoortse sportpark Nimmerdor wordt gehouden. S.E.C.-SPELERS KRIJGEN GEEN DISPENSATIE VOOR ZOMER AVONDCOMPETITIE Ofschoon het nog wel even duurt, al vorens de zomeravondcompetitie weer van start gaat, heeft het bestuur van S.E.C. reeds thans besloten, dat aan spe lers, die voor het eerste en tweede elf tal uitkomen, geen dispensatie zal wor den verleend. De spelers van alle za terdagelftallen zullen wel aan de zo- mëravondcompetitie en de bedrijfssport- competitie kunnen deelnemen. Voor de zomermaanden is thans ook het jubileum-nederlaagtoernooi vastge steld. Dc eerste wedstrijd zal worden gespeeld op zondag 18 augustus tegen V.D.O. uit Uithoorn. De S.E.C.-reserves spelen diezelfde dag tegen het tweede van V.D.O.. Woensdag 21 augustus komt de houdster van het Koningin Emma- monument, het Amersfoortse H.V.C. 2 naar Soest om er de tweede nederlaag- wedstrijd tegen S.E.C. te spelen. De derde nederlaagwedstrijd wordt op zondag 1 september gespeeld tegen het Amersfoortse Quick. Ook de reserve- elftallen van beide clubs ontmoeten el kaar die dag. Voor de vierde en laatste nederlaagwedstrijd is nog geen tegen stander vastgestled. S.E.C. zal een keu ze doen uit Celeritudo, Zwarte Scha pen, Hercules of Uithoorn. Op zaterdag 24 en zondag 25 augustus werden op het sportpark in het kader van de jubileumfestiviteiten toernooien voor zaterdagclubs en voor veteranen- elftallen georganiseerd. Op zaterdag 17 augustus, de eerste dag, dat de velden na de zomersluiting weer geopend zullen zijn, zal door de S.E.C.- jeugdcommissie een junioren A-toernooi om de P. Schrijvers sr.-beker worden georganiseerd. De beker is sinds ver leden jaar in het bezit van de S.E.C. A- iunioren. Vier elftallen zullen naast S.E.C. aan dit toernooi deelnemen. BAARN-V.V.Z. Voor V.V.Z. staat voor morgenmiddag voor de derde achtereenvolgende maal een uitwedstrijd op het programma en wel in Baarn tegen de club van die naam. De Soestenaren doen nog de laatste wanhopige pogingen om leider Renswoude. dat afgelopen zaterdag T.O.V. uit Baarn duidelijk terugwees, te blijven volgen. Baarn staat er mo menteel - na een aanvankelijk zeer ver dienstelijk begin voor een debutant - niet zo erg rooskleurig voor. De ploeg JUWELIER - HORLÜGER verkeerd in degradatiegevaar en zal zaterdag alles proberen om het dreigen de gevaar af te wenden. Of het verweer echter zo groot zal zijn, dat V.V.Z. met een nederlaag naar huis zal worden ge stuurd, menen we te moeten betwij felen. Een overwinning voor de bezoe kers lijkt ons zeer aannemelijk en voor het behoud van eventuele kampioens kansen ook noodzakelijk. De wedstrijd op het sportpark „Ter Eem" in Baarn begint om vier uur. V.V.Z. treedt dan met de volgende spe lers aan: doel C. Pouw; achter H. G. v. d. Kraak, H. van Kooy, H. Demmers en G. v. d. Munt; midden D. v. d. Bo- venkamp en G. v. d Bovenkamp; voor A. Schaap, A. Hament, G. Floor en W. Kuizendaal. ReServes zijn J. van Doorn en J. Putters. Spelers en supporters vertrekken om half vier uit Soest. V.V.Z. 4-TERSCHUURCE BOYS 2 Het vierde elftal ontmoet morgen Ter- schuurse Boys 2, dat met S.E.C. 2 en Sparta Nijkerk 4 nog tot de kampioens kandidaten behoort. Het elftal van de bezoekers heeft nog maar twee keer in deze competitie een nederlaag geleden. Het ziet er niet naar uit, dat V.V.Z. daar morgen een derde aan zal kunnen toevoegen. Zaak voor V.V.. is, de scha de, die wellicht toch aangericht zal worden, zoveel mogelijk te beperken. Om vier uur komen de volgende elf V.V.Z.-spelers in het veld: doel H. Bar- neveld; achter H. van Velzen, A. Snij ders. Joh. van Kooy en H. Onderstal; midden A. F. de Boer en G. Wijma; voor D. Duits, T. Verkade. G. Potho ven en W. Hament. Reserve is R. Ba- vinck. SOVA 3-V.V.Z. 5 V.V.Z. 5 is morgenmiddag te gast bij het Amersfoortse Sova 3, dat op de laat ste plaats staat en weing uitzicht heeft om die nog te verlaten, erleden week moesten de Amersfoorters hun meer dere erkennen in V.V.Z. 6. Het werd toen een 2-1 overwinning voor de Soes tenaren. Het vijfde elftal zal morgen stellig wel tot eenzelfde resultaat kun nen komen met de volgende elf spe lers: doel: W. den Breejen; achter W. Hoebee. H. Bonostra, G. van Kooy en L. de Haan; midden: D. Pellegrino en A. R. de Zoete; voor W. Bloemendaal, R. Schifart, M. Vetkamp en K. Blijle- yen. Reserve is \V. Nieuwkerk. De wed strijd begint om twee uur. Om half twee vertrekken de spelers uit Soest. D.O.S.C. 7-V.V.Z. 6 Het veteranenelftal gaat morgen naar Den Dolder om er tegen D.O.S. 7 wat rijker te worden. De thuisclub staat op de ranglijst precies een plaats hoger dan V.V.Z. Het ene punt voordeel van de Dolderse club zal morgen wellicht niet zo zeer in het spelbeeld tot uitdruk king komen, zodat een gelijk spel het meest voor de hand ligt. V.V.Z. treedt om twee uur met de volgende spelers aan: doel S. de Hiep: achter S. Wijma, E. G. de Boer, B. Morren en R. van Dalen; midden: G. Engelsman en G. Ruizendaal; voor J. van Kooy, J. Gro- art, L. G. Brunt en P. -v. de Hoek. Re serve is J. A. van Kampen. Vertrek uit Soest om half twee. c* S.E.C.-D.O.B. (Nigtevecht) Het eerste zaterdagelftal van S.E.C. zal morgen weer moeten afwachten, of het kampioen kan worden. Alles hangt af van het resultaat van de wedstrijd Le- vu-Majella, die in Utrecht wordt ge speeld. Bij verlies van Levu of een ge lijk spel kan S.E.C. al niet meer inge haald worden. S.E.C. zelf komt morgen wel in het veld. maar niet in compe titieverband. Er staat een vriendschap- r ";ike wedstrijd tegen D.O.B. uit Nig tevecht op het programma. De gasten spelen een klasse hoger -dan de Soeste naren, maar het verschil zal vermoede lijk niet bijzonder groot zijn. De wed strijd aan de Bosstraat begint om vier uur. De volgende spelers zijn hiervoor uitgenodigd: Kramer, De Vries, v. d. Schagt, Hartman, Baptist, Beijer, H. en R. Wolfsen, Stalenhoef, Sengers en Hop. SPARTA (N.) 41-S.E.C. 2 Voor het tweede elftal kan morgen ook de beslissing vallen. Overigens zal S.E.C. er zelfs nog heel wat voor moeten doen TORENSTRAAT 19 SOEST TEL. 2424 om de kampioensvlag te kunnen hijsen. De Soestenaren gaan morgen op bezoek bij Sparta Nijkerk. dat momenteel met twee punten achterstand de tweede plaats bezet. De gasten zullen zeker tot winst moeten komen om volgende week (tegen plaatsgenoot V.V.Z.) het kampioenschap te kunnen behalen. Het tweede leed echter verleden week een verrassende nederlaag - overigens de eerste in dit seizoen. Wanneer S.E.C. morgen inderdaad tot een overwinning komt. dan zal het ongetwijfeld een klei- n zijn. S.E.C. komt om vier uur met de volgende spelers in het veld: Bak ker, Kok. Staal, Veenendaal en Cairo, Van Delden, v. d. Berg, Rademakër, Hodde. Rouwendaal, Hoefman, v. d Loon en Verweij. S.E.C. 3-C.J.V.V. Nog gunstiger zijn de perspectieven voor het derde zaterdagelftal, dat drie pun ten voorsprong heeft op de naaste con current en dat morgen h:t Amersfoort se C.J.V.V. 5 ontvangt, dat momenteel de vierde plaats bezet, doch zich geen illusies omtrent een hogere klasserering behoeft te maken. Voor het derde elf tal blijven er echter nog vijf te spelen wedstrijden over. Er kan dus nog heel wat gebeuren, al zit S.E.C. morgen na winst wel op fluweel. De wedstrijd be gint om twee uur met de volgende spe lers: Kraay, Hannessen, Piepenbroek, Kraay, De Boer, Beijersbergen, Van Beek, Van 't Klooster, Koelewijn, Roels, Tolboom, Dorrestein en Wis. Programma voor zondag 24 maart: S.K.V. 3-Meteoren 1, 12.00 uur. Soesterkwartier 3-Meteoren 2, 12.00 uur. Opstellingen. Meteoren I. Ralleke Zimmermann, Cor- rie van Herwaarden. Marja Schaafsma, Riek van Soest, Ria Groen, Ineke Tim mer, Henk de Jong, Flip Brandsma, Kees v. Rouwendaal, Ries van Her waarden. Gerard v. d. Bor, Peter Ver linden. Res. Nico Bitterling en Annie Venema. Meteoren II. Hanneke van Gestel, Wü Huurdeman, Hannie v. d. Biezen. Jan- nie Altena, Hetty Kruitbos, Yvonrve Doornekamp, Willem Kraay, Rudi La gemaat, Frans v. d. Kuil, Ótto van den Bor, Willi van den Bor. 'Dik Wouters. Res. Wout Deijs en Jannie Meerveld. Zoals dat bij de schoonmaak gebruike» lijk is, krijgt alles een „goede" beurt. Zo gaat het ook met onze gordijnen. Meestal zien ze er verschrikkelijk uit en dat is geen wonder. De gehele win ter hebben zij voor de ramen gehangen en hebben ze te lijden gehad van rook, roet en vocht. Hun kleur is bij de schoonmaak variërend van vuilwit tot geelbruin. Er is niets zo moordend voor gordijnen als het vocht van de ruiten, dat er in is getrokken en bij het opdrogen vieze kringen heeft achtergelaten. Daarom zullen wij de gordijnen, wanneer wij ze van de ramen verwijderen, eerst eens toetsen op hun sterkte. Vliegen de scheuren er in, dan wordt het du bieus, of zij een wasbeurt zullen over leven en doen we er goed aan nieuwe voor de ramen te hangen en deze oud jes te verplaatsen naar een plaats, waar het er minder op aankomt. Zijn de gordijnen nog solide, dan kun nen zij best een goede wasbeurt ver dragen. Wij beginnen dan met het ne men van de maat, want gordijnen heb ben de onhebbelijke gewoonte in de was sterk te krimpen. Styven en strijken Direct na het wassen kunnen de gor dijnen worden gesteven. Maak één stijf- selsop voor alle gordijnen en deel dit in partijen voor het aantal keren dat u een stel of meer moet stijven. Als u blauwt, moet dit voor het stijven ge schieden. Daarna in een doek rollen en de gordijnen droogstrijken. De benodig de stijfsel voor fijne gordijnen bedraagt 5 gram per liter water, voor grovere gordijnen 12 gram per liter. Ook kunt u uw gordijnen kleuren, het geen soms de indruk geeft, alsof er ge heel nieuwe hangen. Een crèmekleur kunt u heel gemakkelijk bereiken door een theebad. Ook kunnen wij oker in een dun lapje door het water halen, juist zoals wij dat met blauwsel doen. Denkt U er vooral om, dat alle gor dijnen dezelfde kleur moeten heboen, dus dat U ze in één bad doet. Zitten er weer vlekken in uw gordijnen, dan kunt u die verwijderen door de gordijnen uit te koken in een sop met zeeppoeder en bleekmiddel, waarna ze nog een poosje apart worden gezet in een slappe bleekwateroplossing. Weet dat het het beste is gordijnen te koken? Dan hebben zij het minst te lijden. Bij wassen op de hand springt er zo gauw een steek en is de ramp gebeurd. Voor het koken eerst even weken in water met wat keukenzout; zout lost namelijk het stof op. Bij het strijken wil ziich wel eens de moeilijkheid voordoen, dat de gordijnen te lang zijn voor onze strijkplank. Het gevolg, is dat ze over de grond sleuren en weer vuil worden. Hier is een een voudig hulpmiddel voor. Met een paar punaises bevestigt u een sloop aan het einde van de strijkplank en hierin hangt U de rest van de gordijnen. Hel ei van Columbus. i

Soester Courant | 1968 | | pagina 5