Soest toen - Soest nu Nieuw instrumentarium (van f 32.000,—) aan 70-jarige P.V.O. overgedragen Tennisclub Soest wil park uitbreiden en zelf gaan exploiteren Het oog gericht op Wilson Dinsdag 2G maart 1968 17c jaargang no. 29 Uitgave Drukkerij Smit - Soest Bnrean voor redactie en administratie Van Weedestraat 29a. Soest Tel. 2566 - Postgiro 126156 Hannes Staal door koningin en muziekunie onderscheiden Gift voor bouw van V.V.Z.-clubhuis Nieuw clubgebouw/woonhuis gaat bijna een ton kosten Inbraak in vliegtuig Huurauto in brand Brand aan rijksweg in Baarn vernielt twee buizen Brandje met meer water- dan brandschade Inbraak aan Lange Brinkweg Dronken voetganger aangehouden Ruiten met straatstenen ingegooid Telef. Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-4-4 SOESTER OURANT Abonn. p. kwart, 3,25, per post 4,25. VerschUnt Iedere dinsdag en rrfldag Vrijdagavond is op symbolische wijze het door de burgerij bijeengebrachte nieuwe instrumentarium voor de 70- jarige harmonie „Patiënta Vincit Om- nia" aan de muziekvereniging overge dragen. De voorzitter van het werkcomité, dat de jarige harmonie op deze wijze nieu we toekomstmogelijkheden wilde bie den. de heer A. H. Hoegen Dijkhof, verrichtte de symbolische overdracht door het oudste en het jongste lid van de vereniging hun reeds lang ingebla zen instrumenten te overhandigen. Het oudste lid was de heer Hannes Staal, die deze avond het feestelijk mid delpunt zou worden van de jubileum avond. De heer Staal zag zijn 64-jari- ge lidmaatschap van P.V.O. beloond met onderscheidingen van de Koningin en de Algemene Nederlandse Unie van Muziekverenigingen. Burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck schilderde de vele verdiensten van de heer Staal voor de vereniging. ,.U was een bijzonder trouw lid en U hebt zich er altijd voor beijverd, dat P.V.O. goed voor de dag zou komen. U hebt op uitzonderlijk lange wijze de harmonie en de hele gemeenschap gediend" vond de burgemeester, als beloning waarvoor hij de heer J. Staal - die ook nog 22 jaar deel heeft uitgemaakt van het bestuur - de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau opspeldde. Dat was nog maar het begin van een indrukwekkende uitwisseling van on derscheidingen en geschenken. De heer Kusters, hoofdbestuurslid van de Algemene Nederlandse Unie van Mu ziekverenigingen kwam naast de ver diensten van de heer Staal ook die van Nog ontdaan van het verlenen van de Koninklijke onderscheiding, ontving de heer Staal, als oudste lid, zijn nieuwe instrument uit handen van de heer Hoe gen Dijkhof. Een nieuw instrument waarop hy overigens al enige weken naarstig had geoefend. cok niet vergeten. Namens leden en mede-bestuurders bogd de heer Paerel een nog altijd ontbrekende voorzitters hamer aan. De heer Jaarsveld gdng op zijn beurt ook weer aan het uitdelen. Negen ver tegenwoordigers van de Soester kerk genootschappen kregen een set baby- kleding uitgereikt, bestemd voor de eerst-geborene na het jubileumconcert in hun betreffende gemeente of paro chie. Ook de echtgenote van de burge meester ontving een dergelijke set en voorts de predikanten (of hun plaats vervangers) pastoor K. L. Reekers, pas toor H. C. W. van der Vegt en pastoor J. H. J. van Gend, ds. H. Roest( Her vormd predikant), ds. M. Wilschut (Ge reformeerd predikant), ds. W. Leerink (Voorganger Nederlandse Protestanten bond), ds. J. Mettau (Hervormd predi kant) en ds. Van Lier. En natuurlijk keerden ook de leden van het werkcomité, aan wie de P.V.O. zoveel te danken heeft, niet met lege handen naar huis terug. De heren A. H. Hoegen Dijkhof, J. K. de Bruin (raadslid), K. de Haan (wethouder), Th. M. Peet (directeur van de sportstichting) en Th. de Muijnck ontvingen uit han den van de voorzitter een herinnerings- vaantje. De heer Hoegen Dijkhof zei, dat direct na de eerste besprekingen eind verle den jaar al de noodzeak van een nieuw instrumentarium naar voren was gekomen. „De meeste instrumenten wa ren oud, vals en al zo vaak tussen de deuren van de bus gekomen, dat zij met geen mogelijkheid meer in model waren te krijgen. Bovendien belette de stemming van de instrumenten het P.V.O. om aan verschillende concour sen deel te nemen. In plaats van de oude afdankertjes heeft nu ook het jeugdorkest de beschikking gekregen over fatsoenlijke toeters", aldus de heer Hoegen Dijkhof. De waarde van het nieuwe instrumen tarium bedraagt ongeveer ƒ32.000, aan het bijeenbrengen van welk bedrag de burgerij, het zakenleven en de ge meentelijke autoriteiten een aandeel een viertal andere trouwe P.V.O.-leden onderstrepen. De heer Staal kreeg de gouden bondsspeld. Wegens zijn 48-jarig lidmaatschap ontving de heer H. Knop pers uit handen van het hoofdbestuurs lid van de Muziekunie de verguld-zil veren speld. De zilveren bondsspeld kre gen de heren J. Vos, E. Venema en W. Lagemaat (bestuurslid) wegens 30 of meer Jaren trouw aan P.V.O. De voorzitter van de harmonie, de heer K. W. Jaarsveld werd trouwens zelf De voetbalvereniging V.V.Z., die bin nenkort met de bouw van een eigen clubhuis annex kantine gaat beginnen, heeft verleden week een vorstelijke gift van vier cijfers voor de komma ontvan gen van de directeur van Procar, de heer A. v. d. Deijssel, die daarmede zijn waardering voor de voetbalsport in het algemeen en voor die, beoefend in V.V.Z.-verband, in het bijzonder tot uitdrukking heeft willen brengen. hebben geleverd. De gemeente schonk bovendien nog een instrument, terwijl de Soester Zakenkring zich garant stel de voor een dopr P.V.O. aan te gane geldlening. Behalve voor een nieuw instrumenta rium heeft het werkcomité er ook nog voor kunnen zorgen, dat de vereni gingskas een wat soldier basis heeft ge kregen. zodat de kosten, van korps- uitbreiding (gepaard gaande met de aanschaf van nieuwe instrumenten) uit eigen middelen kunnen worden bestre den. Ook het korps donateurs is door het werkcomité onderhanden'' genomen. Het aantal geldelijk bijdragende sym pathisanten bedroeg voor het ontstaan van het werkcomité nog maar driehon derd. Inmiddels is dit aantal opgelopen tot meer dan achthonderd. Het eigenlijke jubileumconcert - bijge woond door vele genodigden, waaron der naast de, burgemeester en zijn echt genote en wethouder K. de Haan ook de raadsleden J. K. de Bruin, dokter Berkelbach van der Sprenkel, drs. J. Dijkstra en de heer J. R. van Poppe- len - begon met een trommeldemonstra tie van twee tambours. De heer H. ten Hoedt meende, dat het werk van de „RIDDER" HANNES STAAL tambours nog teveel wordt onderschat, hetgeen hij duidelijk maakte met een demonstratie. Hij wees er tevens op, dat de drumband qua ledental en qua gemiddelde leeftijd omhoog moet. Het blinkende nieuwe instrumentarium bleek de harmonie te hebben geïnspi reerd tot een muzikaliteit, die men in jaren niet meer heeft getoond. Onder leiding van de heer H. Wilder- dijk bereikte het orkest een niveau, zo als men dat na de oorlog niet meer heeft gehoord. Ook de keuze van de nummers (o.a. Cole Porter) was in over eenstemming met het muzikaal kunnen van dc 70-jarige harmonie. Na de pauze trad het nog maar zeer kort bestaande jeugdorkest op onder leiding van de heer Joh. Oversteegen. Weliswaar moet hier en daar nog wat worden geschaafd, maar ook de jonge ren in de P.V.O.-gelederen bleken met goede voornemens bezield. Al met al kan P.V.O. terugzien op een zeer geslaagd jubileumweekeinde, dat zaterdagavond onder grote belangstel ling van Soester muziekliefhebbers in het verenigingsgebouw werd besloten. De lawn tennis club „Soest", die vrij dagavond in het restaurant van het Soester Natuurbad de voorjaarsverga dering heeft gehouden, heeft bij de Stichting voor de Lichamelijke Opvoe ding en Sport een plan ingediend voor de uitbreiding van het tennispark aan de Schrikslaan. Men wil het tennis park, dat momenteel uit vier banen be staat, met nog vier banen uitbreiden, alsmede een nieuwe woning voor de groundsman en tevens een nieuw club huis met zeer ruime accommodatie gaan bouwen. Een bouwcommissie met on der meer architect H. N. van Wijk en aannemer Van Breukelen in de gelede ren, heeft de plannen voorbereid. De bouwkosten worden geraamd op bijna 100.000,De uitbreiding van de ac commodatie, zoals men zich die voor stelt, is gebaseerd op de te verwach ten uitbreiding van de gemeente Soest en de groeiende belangstelling voor de tennissport. Mede daarom wil men ook het tennispark met vier banen uitbrei den. De behoefte daaraan manifesteert zich nu reeds. Het tennispark wordt momenteel van de gemeente gehuurd. Wanneer men echter toestemming krijgt voor de aan leg van nog vier banen, wil de tennis club het complex zelf gaan exploiteren. Men acht dan voldoende exploitatie mogelijkheden aanwezig. Ook indien vergunning zou worden verkregen voor uitbreiding van het tennispark met twee banen, acht het bestuur van de tennisclub een rendabele exploitatie nog mogelijk. Veel hangt af van de beslissing, die de raad in de toekomst zal nemen om trent het Soester wegenplan. Het bestuur van de tennisclub hoopt in elk geval de nieuwe accommodatie over vijf jaar (bij het vijftig-jarig bestaan) in gebruik te kunnen nemen. Men wil het nieuwe clubhuis een ruimere opzet geven dan het huidige om er t.z.t. ook een sociëteit in te vestigen. Voorlopig is rchter eerst nog het huidige club huis opgeknapt, evenals trouwens de afrastering van het park. Dit jaar bestaat de lawn tennis club „Soest" 45 jaar. Het jubileum hoopt men onder meer tot vitdrukking te la ten komen in een nog sterkere bezet ting dan andere jaren van het jaar lijkse toernooi, dat in augustus wordt gehouden en dat in de verre omtrek qua kwantiteit en kwaliteit een zeer goede naam heeft. Dit jaar wil men er ook een invitatde- B toernooi aan koppelen. Tevens be staan er plannen om enkele sterke spe lers uit te nodigen voor het houden van demonstratiewedstrijden. Contacten hieromtrent zijn echter nog niet gelegd. Het negende lustrum zal op 20 april op een nog nader bekend te maken plaats met een groot feest worden gevierd. Het bestuur van de tennisclub heeft voorts plannen om het accent van de beoefening van de tennissport wat meer te verleggen naar de wedstrijdsector. Tot voor kort werd het tennis bij l.t.c. Soest" louter in recreatieve sector beoefend. Nu echter de tennisclub Soest Zuid zich ook in de recreatieve sector gaat bewegen, wil men aan de Schriks laan het wedstrijdelement wat meer aandacht geven, iets, waarmede men overigens twee jaar geleden al is be gonnen. Toen werden twee teams voor de com petitie ingeschreven. Inmiddels is dit aantal uitgegroeid tot zes: drie senior teams, 1 juniorenteam een veteranen- team en een zaterdagmiddagteam. Wel licht zal de l.t.c. „Soest" in het ko mende seizoen nog enkele teams in competitieverband laten uitkomen. In verband hiermede wil men ook de training van de jeugd ter hand gaan nemen. De afgelopen week is in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken in een vliegtuig, dat bij Avio Resto aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg als restaurant in gebruik is. Er werd een bedrag van ƒ75.— gestolen. Tevens werd ingebroken in de magazijnen en de kantoorruimte van Avio Resto door van een kantoor het ruitje in te slaan. Er zijn zestien kostbare tabakspijpen, twee blikken tabak, een tabakszak en vier flessen cognac gestolen. Tevens werd nog een sigarettenautomaat ge plunderd. De totale waarde van de ontvreemde goederen wordt geraamd op een kleine tweeduizend gulden. Op de hoek van de Van Goyenlaan en de Dalweg raakte zaterdag een huur auto uit Amersfoort in brand. De auto, bestuurd door de 19-jarige parketleg ger G. de J. uit Amersfoort wilde niet starten. Men probeerde de wagen aan te duwen, maar ook dat lukte niet om dat de motor teveel benzine had gekre gen. De bestuurder maakte daarop de benzinetoevoer los en kneep deze dicht, terwijl een ander trachtte te starten. De motor sloeg inderdaad aan, maar er kwam erige benzine op de hete delen van de motor, waardoor een steekvlam ontstond. Van schrik liet De J. de ben zinetoevoer los, waardoor nog meer brandstof op het vuur kwam. Met be hulp van een paar emmers water heeft men het - vuur weten te doven. De ge waarschuwde brandweer behoefde niet meer op te treden. Een felle brand in een blok van drie woningen van Staatsbosbeheer aan de rijksweg onder Baarn heeft zaterdag avond voor zeker 60.000,schade aan gericht. Behalve twee woningen gingen ook een autowerkplaats en twee auto's verloren. De brand ontstond in de werkplaats, toen tijdens het lassen een blik benzine omviel. De werkplaats was in weinige minuten uitgebrand, evenals een van de woningen. Van de tweede woning brandde de bovenverdieping af, terwijl de benedenverdieping veel waterschade opliep. De bewoners, een weduwe en een gezin met vier kinderen, zijn in een hotel ondergebracht. Een brandje bij de familie Van de M. aan de Korenweg heeft zondag meer water- dan brandschade veroorzaakt. De heer des huizes wilde met behulp van houtskool en benzine de kachel aan steken. Er ontstond een ontploffing, waarna de heer v. d. M. in aller haast de tuinslang op het vuur zette. De brandschade bleef beperkt. De gealar meerde brandweer behoefde niet meer op te treden. Sinds jaar en dag rekenen de Britten er al op dat er weer een paar belas tingen omhoog gaan als de kanselier van de schatkist met zijn versleten kof fertje naar het Lagerhuis tijgt. Roy Jenkins heeft met zijn debuut echter toch nog voor een paar verrassingen gezorgd. Sommige zaken waarop men rekende - zoals verhoging van de in komstenbelasting en moeilijker maken van huurkoop - gebeurden niet. Andere verhogingen echter komen harder aan dan men verwacht had. Dit alles moet dan rond zes miljard gulden meer in het laatje brengen. Objectief bezien is dit een werkwijze die uitstekend aansluit bij de devaluatie. Die gaf enige voordelen vooral bij het vergroten van de export, maar er moet een vermindering van de import en een beperking van de uitgaven thuis bij komen om de genadeloos uit zijn even wicht geraakte betalingsbalans eindelijk een beetje in fatsoen te brengen. Nu is het opleggen van belastingen één ding. Er moet om het effect niet te niet te doen ook het een en ander bij komen om te beletten dat een reeks loonsverhogingen het hele afroomeffect weer teniet doet. Een beperking van loonstijgingen tot 3 Vs - tenzij er enige vergoelijkende produktiviteitsstijging tegenover staat - zal echter moeilijker te verwezenlijken zijn dan het innen van de belasting. Dat belooft bittere strijd - zeker de Britse vakbonden zijn niet vermaard om hun soepelheid om in dit soort zaken een minister al te veel te helpen. En daar komt dan bij dat intussen de boos uit de regering gemarcheerde Geor- ge Brown niet alleen maar tot zijn be sluit kwam omdat men hem niet had geraadpleegd over het besluit de goud- markt te sluiten. Meer nog stak hem dat de manier van regeren zoals Wil son die heeft ontwikkeld, hem tegen de borst stuit. Daarin is George vaak wat eerlijker in zijn woorden dan poli tiek vaak verstandig is. Wilson heeft zich een soort positie als een Amerikaanse president aangemeten, die zelf alles doet en die zijn ministers inderdaad alleen maar heeft als hel pers, die maar te doen hebben wat hij zegt en anders de laan uitgaan. De reeks tegenslagen die Wilson met deze manier van regeren ook vrijwel geheel alleen op zijn conto bijgeschre ven kreeg, hebben weinig veranderd. Wel schijnt hij van het alleen doen een beetje afgestapt te zijn. maar van echt kabinetsberaad houdt hij nog steeds niet. Het is nu een betrekkelijk kleine groep die de besluiten neemt. In het land is de ster van Wilson al aardig verbleekt en in zijn partij even eens. Daar licht nu die van Jenkin* meer en meer. Deze heeft zich een ter mijn van twee jaar gesteld waarin de Britten door één procent in te boeten op hun welstand hun land uit de mi sère kunnen helpen. Die twee jaar zijn ook beslissend: dan moet Wilson vol gens de grondwet ook zo onderhand nieuwe verkiezingen uitschrijven. Wat hij natuurlijk het liefst doet op het moment dat Labour wat meer gezien is tengevolge van enige regeringssucces sen: het liefst dat van een economisch herstel. De vraag is dan echter of de partij en de natie dat niet meer gaan danken aan Jenkins dan aan Wilson. Als de vol gende premier van Engeland een socia list is, dan is het nog de vraag of die wel Wilson zal heten. KANTMAN. Tijdens afwezigheid van de bewoners is in het afgelopen weekeinde ingebro ken in de woning van H. C. K. aan de Lange Brinkweg. Men heeft zich via een stukgeslagen ruit van een balkon deur toegang tot de woning verschaft. Het hele huis werd zeer grondig door zocht. Laden en kasten werden open gebroken cn overhoop gehaald, maar ondanks alle moeite was de buit maar zeer gering. Er wordt een bedrag van precies ƒ4,12 vermist. Op de Molenstraat is zondag de 29-ja- rige T. van B. uit Baarn aangehouden. De man had zichtbaar te veel aan Bac- chus geofferd. Hij bleek echter niet zonder meer bereid om met de politie mee te gaan. De man bood dusdanig verzet, dat er enig geweld aan te pas moest komen om hem tot andere ge dachten te brengen. Daarbij kwamen beide partijen er letterlijk niet zon der kleerscheuren af. O o Op een paar plaatsen in Soesterberg zijn een aantal ruiten ingegooid met grote straatstenen. Bij de weduwe De Ruiter sneuvelden verscheidene ruiten van ee noodgebouw. In de nacht van zondag op maandag werden de nieuw ingezette ruiten opnieuw ingegooid. Ook bij de fam. v. d. B. in Soesterberg werden ruiten vernield. Binnen ont stond een zeer grote ravage. De totale schade is aanzienlijk. Van de daders ontbreekt elk spoor.

Soester Courant | 1968 | | pagina 1