WAftuhelaat Wie beweert, dat het vater niet zo nat is omdat hij fWIN rookt, overdrijft natuurlijk sterk! Neem óók TWIN Sterker S.E.C. kwam met medewerking van Baarn-doelman tot winst2-0 Bij hondeweer zonneschijn: neem in elk geval TWIN. U rookt er oortreffelijk van. prettig rollen, lekker roken! werd, zonder zelf te kampioen Bridgeclub .Ontspanning Na Inspanning*' vierde 10-jarig bestaan spelen, S.E.C.-zaterdag R.D.C.-nieuws B.D.C.-handbal DINSDAG 26 MAART 1968 STEENHOFFSTR 53 TEL 2842 SOEST TWVtis olleen eeitprim- hdfrjLmeümg. Prdlig om ie rollen, mdat hij lang gemeden is. Lekker om te roken, rrdat hij goed gemengd is. kele malen, dat doelman Van Zoghei in actie moest komen, werden dan ook veroorzaakt door een paar vrije schop pen. die met veel deskundigheid, doch iets te weinig richting door aanvoer der De Haan werden genomen. Al na drie minuten in de tweede helft stelde S.E.C. de zege veilig. Een vrije schop van v. d. Broek belandde tot ieders verrassing en wel in het bijzon der tot die van de Baarnse keeper in de onbeschermde hoek. Een zeker niet onhoudbaar schot. S.E.C. heeft nog vele kansen gehad om de doelpuntenproductie op te voeren, maar de Baarnse doelman stond succes verder in de weg, voor zover het uit blijven van doelpunten tenminste niet aan onnauwkeurig richtingsgevoel was te wijten. Ai met al een verdiende zege en revanche. Kampioen D.O.S. '01 bleef ook zondag tegen Ultrajectum ongeslagen. De kana ries zegevierden met 2-0 en staan al vijftien punten voor op nummer twee, Baarn, dat zich blijkbaar heel wat kan permiteren om de tweede plaats te be houden. In de onderste regionen zorgde S.D.O. voor een verrassing door met 1-0 van V.V.IJ. te winnen. Deze beide clubs lij ken nu wel tot degradatie te zijn ge doemd, al heeft V.V.Y. nog een paar wedstrijden tegoed. Een verrassing was zeker ook de 3-1 zege van Zeist op het Doornse D.E.V. In Culemborg bleef Vriendenschaar met 2-1 C.D.N. de baas, terwijl Holland op eigen veld niet verder kwam dan een 1-1 gelijk spel tegen Donar. De stand in de derde klasse is nu ge worden: D.O.S.01 Baann D.E.V. S.E.C. Holland Ultrajectum 19-35 17-20 18-19 19-19 16-18 17-18 Zeist Vriendensch. Donar C.D.N. V.V.IJ. S.D.O. 19-17 19-17 18-15 19-15 17-12 18-11 S.E.C. 2-D.W.S.V. 2 2-2 Het tweede elftal is zondag op eigen veld niet verder gekomen dan een iet wat teleurstelend 2-2 gelijk spel tegen het Utrechtse D.W.S.V.. dat in de on derste regionen verkeert. Na een kwartier trof Van Veen van grote afstand de lat, maar het was D.W.S.V. 2, dat even later de leiding nam, omdat doelman Kok een effect vol schot verkeerd beoordeelde. Na ruim een half uur rondde van Breu- kelen een solo af met een prachtig schot, dat de gelijkmaker opleverde, als mede de ruststand. Het wc.s opnieuw Van Breukelen, die kort na de hervatting S.E.C. aan een voorsprong hielp, terwijl hij enkele mi nuten later een fraaie kans kreeg om die voorsprong nog te vergroten, maar zijn schot werd fraai gestopt door de Utrechtse doelman. In de 25e minuut kwam D.W.S.V. gelijk met S.E.C. Doel man Kok moest een hard schot van de Utrechtse rechtsbuiten laten gaan: 2-2. Ondanks verwoede pogingen om toch een overwinning te forceren, moest S.E.C. genoegen nemen met d^ze ver deling der punten. LIMVIO 4-S.E.C. 6 1-3 Een sterker S.E.C. 6 met voor de rust Scheurwater en in de tweede helft Ka reisen in het doel als vervangers voor de op het laatste moment afgeschreven doelman, heeft het Baarnse Limvio op consequenties van ondervinden, want het elftal is zo goed als kampioen. S.E.C., gesteund door de sterke wind, schiep zich al in de eerste fase van de strijd aantrekkelijke kansen, doch de eerste werd pas na een klein kwar tier benut door Rouwendaal. Hoefmun passeerde op de vleugel een paar tegen standers en bediende toen Rouwendaal op maat, die zich de onstane kans niet liet ontnemen: 0-1. Sparta liet zdch niet onbetuigd, doch de aanvallers van de Nijkerkse ploeg Liepen zich steeds vast op de hechte S.E.C.-verdediging. Nog in de eerste helft zorgde opnieuw Rouwendaal voor een 2-0 voorsprong, daartoe wederom door Hoefman in staat gesteld. De thuisclub wilde zich allerminst al bij een nederlaag neerleggen en liet dat ook duidelijk merken. In de achtste mi nuut van de tweede helft bracht de thuisclub het verschil terug tot één doelpunt, maar een gewaarschuwd S.E.C. trok opnieuw ten aanval, op het mid denveld zeer goed gesteund door Cairo, die een voortreffelijke partij speelde. Toch duurde het nog bijna een half uur, eer S.E.C. wat opgeluchter kon ademen. Een solo van Rademaker ein digde toen in het derde doelpunt. Even later stelde de zeer sterk spelende v. d. Berg en zijn collega Hoefmanin staat om er 4-1 van te maken en kort voor het einde was het opnieuw Hoefman, die na goed voorbereidend werk van Veenendaal zijn club naar een 5-1 over winning schoot. S.E.C. 3-C.J.V.V. 5 9-4 Het derde elftal voegde weer negen treffers aan zijn toch al indrukwekken de doelcijfers toe. Het Amersfoortse C.J.V.V. 5 stelde daar slechts vier tref fers tegenover. Bij de rust had de thuis club al een veilige 5-0 voorsprong. Tolboom zorgde reeds na vijf minuten voor 1-0. In de tiende minuut trof Koe- lewijn de roos, terwijl Van Beek de derde treffer liet aantekenen. Twee doelpunten van Van 't Klooster deden S.E.C. met 5-0 gaan rusten. Kort na de hervatting profiteerde C.J.V.V. van een defensiefout bij S.E.C., maar van 't Klooster had direct een antwoord klaar. Met een solo en een strafschop hielp hij S.E.C. aan een 7-1 voorsprong. C.J.V.V. kwam terug tot 7-3, maar de thuisclub kwam via Roels op 8-3. Een strafschop hielp de Amersfoorters ten slotte aan het vierde doelpunt. In de laatste minuut rondde Roels nog een solo met een doelpunt af: 9-4. Zondag j.I. is voor B.D.C. de tweede helft van de veldkompetitie begonnen. De dames speelden tegen Oranje uit Utrecht. Het was te merken dat de dames geen gelegenheid hadden gehad om zich op het veld voor te bereiden. De aanvallen werden nogal eens tekort gehouden, zodat er geen gevaar voor Oranje inzat. Oranje wist in de beginfase 2 maal te scoren. Annie Roest beantwoordde dit in samenspel met Til Smeeing met een tegendoelpunt. Barry van Leeuwen wist voor rust met een prachtig afstands- schit zelfs gelijk te maken. Dit opende dan ook weer goede perspectieven voor de tweede helft. Anny Roest wist direct na rust 3-2 te maken maar Oranpe kon door een pe nalty gelijk maken, en wist zelfs tot 3-4 uit te lopen. De doelpunten vielen verder om en om, van 4-4 tot 5-6. Mieke van Leeuwen moest, in de eind fase van de wedstrijd, de beslissing brengen. Met twee prachtige schoten maakte zij 7-6, waarna B.D.C. verder de verdediging dicht hield. De heren speelden ook hun eerste com petitiewedstrijd en wel tegen Laren. B.D.C. dat tot nu toe de leiding in de ze competitie had met 2 punten voor sprong op Laren, is door een 15-8 ne derlaag tegen hen nu op gelijke voet gekomen. In de eerste-helft moesten de beide teams nog wat aan het grote veld wennen. Vooral het afstandsgevoel viel niet mee. Zo kon het gebeuren dat Koos v. d. Deyssel tot tweemaal toe, vrij voor de keeper, hem recht in de handen schoot. Ries Smeeing opendoe de score door het toewijzen van een penalty ten gunste van B.D.C. Bij rust had B.D.C. een krappe 5-3 voorsprong behaald, terwijl zij maar met 10 man hadden gespeeld. Na rust kwam de elfde man erbij, maar dit mocht helaas niet baten want door goed samenspel van Laren wisten zjj keer op keer te scoren met als eindre sultaat 15-8 in het voordeel van Laren. Verdere uitslagen: Herensenioren: B.D.C. 2-Sport Vereent 3 13-17. Dames junioren: B.D.C.-Olympia 8-1. Damesaspiranten: B.D.C.-S.V.A. 14-5. Damespupillen.: S.D.O.-BT.C. 0-7. S.E.C. heeft zondag verdiend met 2-0 revanche genomen voor de twee we ken geleden in Baarn geleden 1-0 ne derlaag. Overigens kwam de overwin ning op Baarn slechts tot stand met medewerking van doelman Korbach, die twee blunders zag omgezet in evenzo- vele doelpunten. De thuisclub is overigens toch een groot deel van de wedstrijd in de meerder heid "eweest. In de voorhoede ontbrak het echter vaak aan een juist richtings gevoel. Doelman Van Zoghei heeft aan de andere zijde maar betrekkelijk wei nig te doen gehad. S.E.C. verloor in deze wedstrijd twee spelers. Rijnders, die met een brancard van het veld moest worden gedragen, en Dorrestein, die voor onderzoek nog naar Zonnegloren is gebracht. Aanvan kelijk zag het er in beide gevallen vrij ernstig uit, doch het blijkt achteraf wel mee te vallen. Zij werden vervangen door Luschen en Pothoven. S.E.C. kreeg in deze strak door de scheidsrechter geleide wedstrijd al na twee minuten een aantrekkelijke kans op een voorsprong, zonder er zelf iets voor te hoeven doen. Achterspeler H. van Dam passeerde met een harde te rugspeelbal zijn eigen doelman, doch de bal ging juist naast. Een hoge bal van Woudenberg, die als rechtsbuiten in deze wedstrijd heel wat meer speelruimte kreeg dan twee we ken geleden als aanvalsleider, zorgde voor de nodige paniek in de Baarnse achterhoede, maar uiteindelijk kon de bal op omslachtige wijze nog worden gered. Een vrije schop van Woudenberg was wel hard, maar net iets te onzui ver. Aan de andere kant was de Baarn- rechtsbuiten v. d. Heiden nog een keer gevaarlijk, doch zijn schot belandde in het zijnet. Na ruim een half uur spelen kreeg S.E.C. een doelpunt cadeau. Doelman Korbach en een S.E.C.-aanvahcr lie pen gelijk op een bal toe, de S.E.C.- speler miste, maar de Baarn-doelman ook, wat Woudenberg een kans bood: 1-0. Ondanks de meerderheid van S.E.C. hielden beide ploegen qua hoekschop verhouding elkaar volkomen in even wicht, ook in de tweede helft. Aanvankelijk had de S.E.C.-defensie nogal wat moeite met de Baarn-links- buiten Va Ginkel, maar in de tweede helft kreeg de voorhoede van de gas ten tegen de goedsluitende S.E.C.-verde diging geen enkele kans meer. De en- De Bridgeclub ..Ontspanning na In spanning" (O.N.I.) heeft zaterdagmiddag met een drukbezochte receptie het tien jarig bestaan gevierd. Vele leden en oud-leden en de bestuurders van brid geclubs uit de omgeving kwamen voor- zitter J. Ruterink, secretaresse mevr. H. Wissing, penningmeester A. van Op stal en wedstrijdleider P. N. v. d. Berg gelukwensen met de eerste mijlpaal. Acte de présence gaven onder meer ,.Groen-Wituit Hilversum, ..De Vrien denkring" uit Amersfoort, B.e.O. (Bla- ricum en Omstreken( uit Earicum, de bridgeclub Baarn. „Hoogerheide" uit Hilversum en de Fazantenclub uit Hol- landsche Rading. Het districtsbestuur van de Nederlandse Bridgebond was vertegenwoordigd door de heer Van Loenhout. Schriftelijke gelukwensen waren onder meer binnengekomen van burgemeester en wethouders van Soest en de Nederlandse Bridgebond, die alle 25 of meerdere jaren bestaande vereni gingen op hun recepties bezoeken. Bo vendien ontving de jubilerende vereni ging een bedrag van 25— van de Amersfoortse zustervereniging „De Vriendenkring" als bijdrage door de binnenkort te houden jubileumdrives ten bate van het Roode Kruis (de chronisch zieken). De voorzitter maakte tijdens zijn feest rede gewag van een zeer goede sfeer, zowel binnen de eigen vereniging als in het rayon. „Tien jaar betekent nog weinig, maar we zijn toch wel trots op deze mijlpaal, omdat we in die korte tijd zoveel goede vrienden hebben ge maakt. We hopen, in de toekomst de goede verstandhouding te kunnen be waren en uitbreiden", aldus de O.N.I.- voorzitter, de heer J. Ruterink. Toch heeft zich in de tien jaren al een grote groei van de vereniging gemani festeerd. O.N.I. begon in 1958 met twaalf leden en in de derde klasse met twee viertallen. Thans is „Ontspanning na Inspanning", met twee viertallen vertegenwoordigd in de eerste klasse en met vier viertallen in de tweede klas se. O.N.I. telt momenteel 55 ijverige bridgers en bridge-sters. Zes van hen zijn reeds vanaf de oprichting lid. De vereniging speelt zijn wedstrijden en oefent in het restaurant van het Soester Natuurbad, waar zaterdagmid dag ook de receptie is gehouden. Naast de bestuurders en leden van zus terverenigingen ontving het bestuur ook gelukwensen van de biljartvereniging „Zonneheuvel", die ook haar domicilie in het restaurant van het natuurbad heeft, en van een deputatie van de Soester Vereniging voor Vreemdelingen verkeer. 1-0 voor S.E.C. Nadat Woudenberg de regelmatig blunderende Baarn-goalie had omspeeld, kon hij de bal op beheerste w(jzc in het verlaten doel schieten. eigen veld een verdiende 3-1 neder laag toegebracht. De rust ging overi gens in met een magere 1-0 voorsprong, waarvoor Schalkwijk had gezorgd. In de tweede helft liep S.E.C. door doel punten van Lantema en Hoebé uit tot 3-0. Kort voor het einde redde Limvio 4 de eer. JEUGDUITSLAGEN De jeugd van S.E.C. kwam dit week einde tot de volgende resultaten: K.V.V.A. jun. A-S.E.C. A 1-2, S.E.C. jun. C-H.V.C. E 1-0, Woudenberg ad- spiranten a-S.E.C. a 6-0, S.E.C. adsp. b-B.D.C. d 7-0, V.V.Z. adsp. d-S.E.C. c 0-11, H.V.C. adsp. f-S.E.C. d afgelast, K.V.V.A. pup. 1-S.E.C. 1 4-0. S.E.C. pup. 2-Odi 3-0, A.P.W.C. pup. 2-S.E.C. 3 0-3, S.E.C. pup. 4-Woudenberg 2 0-3 en S.E.C. pup. 5-Quick 6 0-2. De jeugd van S.E.C. kan woensdagmid dag onder leiding van Van Schalkwijk, Niewaal, Wijnands en Van Berkel van af twee uu- weer trainen. B.D.C. WON RETURN-KLAVERJ AS- WEDSTRIJD De tweede klaverjaswedstrijd tussen B.D.C. en S.E.C. is woensdag met 6000 punten verschil door B.D.C. gewonnen. Aangezien de eerste ontmoeting echter in een ruime overwinning voor S.E.C. eindigde (11.000 punten verschil) blijft de wisselbeker in het bezit van S.E.C. De persoonlijke resultaten van de twee de klaverjasontmoeting waren: 1. H. Tuenter (S.E.C.), 6428 punten; 2. J. Spoelstra (B.D.C.) 6405 punten; 3. G. Egtberts (B.D.C.) 6327 punten; 4. Mevr. Van Doorn (B.D.C.), 6287 punten; 5. O. Verheijen (S.E.C.), 6265 -punten; 6. J. Beijer (B.D.C.), 6278 punten; 7. L. Horns- veld (S.E.C.) 6200 punten; 8. mevr. Ver hoeven (S.E.C.) 6147 punten; 9. P. L. Roest (B.D.C.) 6089 punten en 10. P. Dorrestein (S.E.C.) 6048 punten. De afgelopen week is het jongste lid van S.E.C. ingeschreven. Het is M. Wil denburg. die de leeftijd heeft van 16 dagen. Gen actief lid dus, maar wel een geldelijk bijdragend. Dat een voetbalwedstrijd tweemaal drie kwartier duurt ondervond B.D.C. in Amersfoort, waar het zondag j.1. moest aantreden tegen Amersfoortse Boys. Het winnende doelpunt werd n.1. in de laatste minuut gescoord door de Boys die daardoor de wedstrijd :n hun voordeel beslisten. In het begin van de strijd zagen we wisselend kansen voor B.D.C. en Amersfoortse Boys, zij het echter dat de Boys iets meer in de aan val kwamen, misschien mede dank zij windvoordeel. Er werd echter aan beide zijden meestal onzuiver geschoten, zodat we het eerste goede schot konden noteren in de 20ste minuut. Het kwam van de voet van midvoor Jagtenberg doch Smink stopte dit op uitstekende wijze. In de 25ste minuut had invaller Mons- houwe echter meer succes toen zijn als voorzet bedoeld schot door Smink werd losgelaten en in het doel verdween 1-0. Een poging van Dick Dorresteijn om gelijk te maken, mislukte toen zijn schot door de goed opgestelde keeper werd gestopt. In de 30e minuut profiteerde dezelfde speler op uitstekende wijze van het treuzelen der achterhoede en kopte een voorzet van rechts uitstekend 'in 2-0. Voor rust kwam in deze stand geen Het drie jaar geleden van start gegane zaterdagelftal van S.E.C. is afgelopen zaterdag zonder zelf te spelen (althans in competitieverband) kampioen gewor den. Enige concurrent Levu uit Utrecht (dat overigens meer dan tien punten achterstaat) verloor zaterdag van F. J. Majella en is nu ook theoretisch kans loos voor de titel geworden. Een bij zonder fraai succes voor de zaterdagaf- deling, dat goede kans maakt om de komende weken nog twee kampioenen binnen te kunnen halen. Voor het tweede elftal, dat zaterdag de zeer belangrijke wedstrijd tegen Sparta Nijkerk met 5-1 won, kan het kampi oenschap zaterdag tegen V.V.V. 4 wor den behaald. Het derde elftal, dat dit keer met 9-4 won, moet nog even wach ten, want er zijn nog vier wedstrijden te spelen. S.E.C. heeft al tweemaal eerder op de rand van promotie gestaan, maar de beide voorgaande seizoenen moest de eer resp. worden gelaten aan V.V.Z. en aan Baarn. Nu de promotie een feit is, bestaat de mogelijkheid, dat volgend seizoen drie clubs uit Soest en twee uit Baarn in één afdeling spelen, wanneer tenminste niet een of meer clubs een andere afdeling prefereren. S.E.C.-D.O.B. 1-1 Het kampioen geworden elftal is zater dag toch niet werkeloos gebleven. Men heeft een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen de tweede lasser D.O.B. uit Nigtevecht, doch het is een vrij matte vertoning geworden met van beide zijden vrij ongeïnteresseerd voet bal. De tegenstander maakte een niet al te sterke indruk, wat S.E.C. bewees door in de eerste helft via Sengers de leiding te nemen. Hij schoot raak uit een voor zet van Stalenhoef. Er gebeurde vrij weing in het veld, be halve in de 25e minuut, toen, uit een onoverzichtelijke situatie voor het S.E.C.-doel, de bal vrij ongelukkig over de doellijn rolde. Aangezien dat bin nen de palen geschiedde, betekende dat 1-1, in welke stand de beide clubs in de tweede helft geen verandering meer konden brengen. Kennelijk toefde men in gedachten bij de wedstrijd, die het tweede elftal in Nijkerk speelde en de ontmoeting tus sen Levu en Majella in Utrecht. De vriendschappelijke ontmoeting eindigde tenslotte in een dolle vreugde, toen men vernam, dat het eerste kampioen was geworden en het tweede nog maar één punt nodig heeft. Op 11 mei zullen de kampioenen reci piëren. 's Avonds wordt een feest avond gehouden, alles waarschijnlijk in de eigen kantine aan de Bosstraat. SPARTA (N) 4-S.E.C. 2 1-5 Wat de meest optimistische S.E.C.-sup porter waarschijnlijk nooit gedacht, doch hoogstens gehoopt zal hebben, is zater dag toch gebeurd. Het tweede elftal be haalde in de zeer belangrijke wedstrijd tegen concurrent Sparta 4 in Nijkerk een ruime 5-1 overwinning. Weliswaar hebben de Soestenaren er heel wat voor moeten doen, maar ze zullen er op korte termijn ook de aangename verandering, alhoewel een vrije trap, genomen door J. Verhoeve, tot twee maal toe door de keeper werd losgela ten. Een poging van J. Westerveld, hier van te profiteren bleef zonder resultaat. Ruststand dus 2-0 in voordeel van Amf. Boys. Na de rust had B.D.C. het voor deel van de wind en dit had tot resul taat dat reeds na 5 minuten na goed doorzetten J. Beijer de bal kon afgeven aan J. Dorresteyn die geen fout maakte, 1-2. Reeds in dezelfde minuut smaakte J. Verhoeve het genoegen zijn doorlopen beloond te zien toen zijn harde schot onhoudbaar voor de doelman in het net verdween. 2-2. Hierna werd het spel harder, doch het eerste kwartier bleef B.D.C. nog in de aanval. Een plotselinge uitval van Amersfoortse Boys werd door de B.D.C.- defensie onschadelijk gemaakt. Het schieten werd van beide zijden on zuiverder met als enige uitzondering een schot van J. Beyer, dat slechts op een haar het doel miste. Terwijl beide partijen de indruk vestig den dat zij genoegen namen met een gelijk spel, mocht 1 minuut voor tijd Amersfoortse Boys een vrije trap nemen aan de zijlijn, op pl.m. 30 meter van het doel van Smink. Van Zoeren be lastte zich ermee en schoot hoog in. Smink kwam te ver uit zijn doel en de bal verdween over hem heen in het net, zodat de einduitslag 3-2 in het voordeel van de Boys werd. K.V.V.A. UI-B.D.C. II 2-2. Gooische Boys II-B.D.C. III 1-2. V.V.Z.A. IV-B.D.C. VI 4-3. B.D.C. VIII-A.P.W.C. V 2-4. K.V.V.A. VI-B.D.C. IX 2-3. B.D.C. X-Amsvorde V 1-2. Soesterberg V-B.D.C. XI 2-11.

Soester Courant | 1968 | | pagina 7