Veel geschreeuw maar weinig draagbaars Haal ook de bezem eens door uw medicijnkastje Ze staan er „gekleurd op" Kinderangst Toetje voor lekkerbekken DE VROUW STAAT NIET VAST IN HAAR SCHOENEN Paraplu's in zakformaat zijn „hip en erg in" 'Als u voor de komende zomerdagen misschien nog een elegant huis-tuin-en-keukenjurkjezoektdat u ook op het strand kunt dragen, kunt u uit deze twee char mante modelletjes een keus doen. Links een frotté-ja- pon met ronde hals die op beide schouders kan wor den dichtgeknooptrechts een sportieve frotté-door- 'f knoop japon in overhemdstijl. De kraag en zakken zijn y afgezet met contrasterende stof. (Model Egeria. Foto r E. Lautenbacher). Hoe rustiger en regelmatiger we een kind grootbrengen, hoe meer dit het kleine zenuwgestel ten goede zal ko men. Niet dat het jonge leventje ,fiaai" zou moeten zijn. De jongste baby heeft al behoefte aan wat contact en toespraak. Al spoedig toont het kindje begrip voor kleine grapjes en spelletjes met moeder, het kijkt met veel interes se naar bewegende boomblaadjes of vjaggelende eendjes. Maar als er dl te veel met zo'n kleintje wordt omge- zeuld, wordt het oververmoeid en gaat jengelen. Dan begint de misère dikwijls pas goed. Op allerlei manieren tracht men het af te leiden en te sussen, doch het wordt steeds vermoeidergaat steeds harder huilen en raakt ten slot te geheel overstuur. Ook laat zich wel begrijpen dat het kind op tijd in zCn bedje hoort en dat het storen van de eerste diepe slaap het kleintje niet ten goede komt. Doch zelfs als we al deze dingen in aanmer king wülen nemenzullen we toch be merken dat het ene kind nerveuzer is dan het andere en één van de uitingen hiervan is angst. Het is niet zo ge makkelijk deze kinderangst goed tege moet te treden. Soms zijn we er zelf de oorzaak van geweest. Door een al te vaak waarschuwen, door een te na drukkelijk praten over alle mogelijke grotere en kleinere gevaren, door drei gementen van straf of dan loopt moe der weg", maken we het kind schich tig en onzeker. Natuurlijk moet het le ren gevaar te onderscheiden, doch dit kan rustig en vanzelfsprekend en moet met praktische oefening gepaard gaan, zodat het kind zich zelfstandig kan gaan voelen. Dat kweekt wel oplettend heid, maar géén angst. Uit allerlei hoe ken echter kan de angst het kind ko men aanwaaien: uit een verhaaltje, 'n halfbegrepen gesprek van anderen, een plotselinge schrik voor een hondje of iets dergelijks. Laten we de kleine niet uitlachen, laten we er niet hard tegen in gaan om het kind „flink" te maken, laten we er tegenover hen niet al te uitvoerig en ernstig op ingaan, doch laten we wel de waarschuwing ter har te nemen. Het kind voelt zich diep in zijn binnenste niet geheel veilig; een beetje extra koestering zal waarschijn lijk wonderen doen. Neem het een ex tra keertje mee uit in de frisse lucht zorg voor wat meer afleiding, doch niet al te veel drukte. Misschien zal in nauwer contact de oorzaak van de angst te voorschijn komen en blijkt er de een of andere moeilijkheid te zijn, die we voor het kind uit de weg kun nen ruimen. JETTY Kleur ze zelf'-kleren zijn thans in de Verenigde Staten verkrijgbaar. Ofschoon ze niet uitsluitend voor de jeugd worden gemaakt zal die er toch wel het meest gebruik van maken. Voorlopig maakt de fabrikant voornamelijk sport- en vrije- tijdskleding. Zij bestaat uit modellen van een crème-kleurige speciaal geprepa reerde katoenen stof en een verfdoos, waarmee het mogelijk is op die stof aller lei figuren te schilderen. Speciaal voor de hippe .bevolking" een heerlijk speel tuig! Ze kan er zich psychedelisch op uitleven en staat er na gedane arbeid wat je noemt gekleurd op". In Je Verenigde Staten heeft een marktonderzoek het merk- waardige resultaat opgeleverd.dat V jongens »n de leeftijdsgroep van y twaalf Tot zeventien jaar de beste v klanten van de schoenenmagazij- y nen genoemd kunnen worden. 7 Meisjes krijgen op dit gebied pas y tvaste voet' op de leeftijd van f) achttien tot 24 jaar. W Dat de vrouw op latere leeftijd f) (na haar 24ste jaar) meer geld (s voor schoenen blijft uitgeven dan f) de man, zal wel bekend zijn. Da- (4 messchoenen zijn nu eenmaal meer V) aan mode onderhevig dan het schoeisel van de heren. Boven- dien trekken de heren zich min- der van de mode aan en zijn al (k gauw zo verknocht aan een mak- i) kelijk zittend paar schoenen, dat L ze ze hij wijze van spreken voor geen geld van de wereld meer zou den willen missen. Gemiddeld geven de vrouwen uit alfle lagen der bevolking per jaar evenvee: geld uit aan schoei sel. Wel worden de betere dus duurdere schoenen meer door vrouwen gekocht, die de eerste jeugd ol achter zich hebben, maar ze doen ook langer met die aan koop, zodat dit financieel geen ver schil maakt. Verder is een van de redenen waarom vrouwen meer geld uitgeven aan schoeisel dan mannen dat vrouwen schoenen- passen' een pretje vinden en mannen er in doorsnee een broer tje aan dood hebben. Zo kan het voorkomen dat men een deel van het medicijn heeft gebruikt en het flesje niet goed afgesloten heeft bewaard. Verder is vochtige warmte voor vrijwel alle geneesmiddelen scha delijk, vandaar dat de badkamer ei genlijk een slechte plaats is voor het laten aanbrengen van een medicijn kastje. Het gevaarlijke is, dat een leek meestal niet kan zien of het me dicijn nog in goede staat verkeert. Als pleisters niet meer plakken is het duidelijk genoeg: ze zijn onbruikbaar De Europese paraplu-industrie heeft het hard te verduren. De naaldpara plu moet steeds meer het veld rui men voor Inschuifbare exemplaren. De Europesche paraplu-fabrikanten heb ben zwaar te lijden onder de steeds groeiende Importen, speciaal van dit genre paraplu's uit landen met la ge lonen. Alleen al de Japanse con currenten leverden in 1967 een groot aantal stok- en opvouwbare paraplu's waardoor de afzet voor de fabrikan ten van eigen bodem uitermate moei lijk geworden ls. Teneinde de buitenlandse concurren tie tegen te gaan, brengen enkele fa brikanten nu een soort „mini-zak-para- plu" op de markt. Dit model onder scheidt zich van het Japanse doordat het niet één keer, maar zelfs drie maal in elkaar geschoven kan worden en in deze vorm niet langer is dan 28 centi meter. Het .gewicht bedraagt slechts driehonderd gram dat is honderd gram minder dan de tot nu toe meest gang bare modellen. Of ons vaak stormach tig klimaat zich leent voor het gebruik van deze lichtgewicht regenschermen is nog de vraag. Laten we hopen dat we de wind alleen maar van voren krijgen en niet van onderen, want in het laatste geval zou de paraplu gauw in een parachute veranderen. Een zwarte cocktailjurk (of -rok) met strass-bretel. Dit eenvoudige groenwitte avond japonnetje wordt gedragen met een sportieve witte ceintuur. Het lijfje loopt van voren in een punt uit Er worden in Londen voortdurend massa's hippe mode-kreten geslaakt. Dat gebeurt vaak op zo'n luidruchtige, indringende manier, dat het bijna niet opvalt dat Londen in dit opzicht in werkelijkheid weinig of niets te zeggen heeft. Want wat daar in de kleine boetiekjes wordt bekokstoofd komt uit de koker van reactionaire jongeren, die .alles wat an deren brengen maar niks vinden". Ze zijn van me ning dat zij het alleen weten, dat alleen zij in staat zijn met iets aparts, geheel eigens en origineels voor de dag te komen. En dat aparte is dan ook niet alleen maar apart", het tevens blitz, kinky en nog veel meer, met het gevolg dat het alleen maar te dragen is door de kleine groep, die schoon genoeg heeft van de conventionele mode. In feite blijven de Franse couturiers op modegebied toonaangevend en zij hebben ook voor deze lente en de komende zomer weer heel veel vrouwelijks en charmants be dacht. Parijs komt natuurlijk ook hier en daar on deugend en hip uit de hoek, maar men houdt zich daar toch steeds aan een soort tussenweg, die be wandeld kan worden door jong en oud. Zo bracht Jean Patou een zwierige, vrouwelijke maar vooral lichtvoetige mode. Bijgaande foto's geven een indruk van de door Michel Goma, de ontwerper van Patou, gecreëerde avondcollectie. Hij heeft een voorkeur voor wijde plissé-rokken en zijn favoriete kleuren zijn dit keer rood en wit. Natuurlijk heeft hij de Bonnie- and-Clyde-race niet helemaal uit zijn collectie ge bannen. Hij bracht jurkjes met ronde hemdhalzen en driekantige sjaals. Zijn japonnen liet hij van witte flanel en mousseline maken, soms met opgeblazen ballonmouwen. Voor lekkerbekken hebben wt) een recept van een bijzonder toetje samengesteld, dat we .Cou pe Brasil' hébben gedoopt. U hebt het in een ommezien bereid en wat voor velen nog belangrijker is: u blijft er slank van! U hebt er de volgende ingrediënten voor nodig: 2 bekers Amerikaanse kwark, 4 dl sterke koffie, 10 blaadjes witte gelatine, 2 eetlepels whis ky en suiker of zoetstof naar smaak. Los de in koud water geweek te gelatine en de suiker in hete koffie op, daarna whisky toevoe gen. Laten afkoelen. Vul de cou pes voor de helft met kwark en leg er stukjes van de koffiegelei op. Garneer alles met kwark en kleine stukjes gelei. Wel bekome het u! Een avondjurk als 'n zoet Engels plaat je. Het lijfje is bezaaid met witte came lia's en de grote haarstrik maakt deze creatie wel super-romantisch. 1 1 Nu de schoonmaaktijd weer ls aan gebroken en de meeste vrouwen ver woed (of minder woest) kasten gaan uithalen en kamers met spons en zweem, stofzuiger en wat er alle maal nog meer by hoort te iyf gaan, kan het geen kwaad even de speciale aandacht op het medicijnkastje te ves tigen. Dat kastje moet niet alleen worden schoongemaakt, maar veel be langrijker ls dat er grondig opruiming wordt gehouden onder de voorraad ge neesmiddelen. Want er ls geen medi cijn dat onbeperkt houdbaar blijft. Bij verpakte geneesmiddelen (die dus zo uit de fabriek komen en niet door de apotheker persoonlijk zijn klaarge maakt) kunt u even kijken of er soms een .uiterste datum" op het etiket staat, net als dit bij rolfilms het ge val is. Die datum is altijd erg krap genomen, of ruim, net hoe u het wilt zeggen. Dit betekent, dat bijv. een houdbaarheid van het medicijn tot 1 april niet wil zeggen, dat het op 10 april waardeloos of gevaarlijk voor de gezondheid is geworden. Bij elk voor schrift en elke regeling hoort ook nog een dosis gezond verstand en logisch denken. Want ook zo'n „uiterste da tum" is niet volkomen veilig, omdat er altijd nog een mogelijkheid bestaat dat het geneesmiddel niet op de juiste manier is bewaard. geworden en iedereen zal ze in zo'n .geval weggooien. Maar watten en ver- bandstof zijn met minder gevoelig voor vocht en stof, met alle consequenties van dien bij het gebruik ervan op open wonden. Voor de geneesmiddelen geldt als vuistregel, dat wanneer het flesje of doosje vaak is geopend, het risico van voortijdig bederf elke dag groter wordt. Bewaar ze dus niet te lang en wanneer u nu toch gaat opruimen, doe het dan eens radicaal en gooi alle geneesmiddelen die u niet van uw arts móét bewaren in de vuilnis bak. Dit zal uw gezondheid ten goe de komen. i

Soester Courant | 1968 | | pagina 11