M H 11 11 ^arofe-(^OMcert Voor u 3727o op uw salarisrekening esi desgewenst een maand salaris extra als gezinskrediet en voor u eren oeden Eerste herziening streekplan voor de Utrechtse Heuvelrug door C.S. ter vaststelling aangeboden PASFOTO'S Foto Swager Officiële mededelingen oppenbrouwers DEVENTER KOEK SOESTERBERG GOLF VAN ARABISCH VERZET de bank waar ook zich thuis voelt NedcrI. Motet- en Madrigaalkoor - Soest klaar terwijl u wacht I 1 Geslaagd Geslaagden Instituut Houwers Baarn Jaarvergadering A.B.T.B. Jongeren Sociëteit Soestdijk Geen spreekuur Vleesverkoop Werknemer deelde dusters van zijn baas uit Bermbrand aan Middelwijkstraat Gevonden voorwerpen Medische dienst Voetbal Centraal genootschap Grootse plannen van de Oranjevereniging K.V.O.-nieuws Voetbal Collecte Naar vierde oorlog Acties van Israëlisch leger over de grens NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK VRIJDAG 29 MAART 1968 Dirigenten CarcI Laoüt - Andries Clement geeft op vrijdag 5 april a.s. in de Julianakerlc te Soestdijk een uit voering van een met werken van Bach - Rosenmüller - Schütz. Medewerking van solisten en orkest. Het geheel onder leiding van Andries Clement. Toegangsprijs ƒ3,00. Jeugdkaarten ƒ1,50. Kaartverkoop bij V.V.V., de leden en 's avonds aan de kerk. Gedeputeerde Staten van Utrecht heb ben de eerste herziening van het Streek plan voor de Utrechtse Heuvelrug ter vaststelling aan provinciale staten aan geboden. Zoals bekend is bij Konink lijk Besluit van 21 juli 1965 goedkeu ring verleend aan het drie jaar voor dien door provinciale staten vastgestel de streekplan, met uitzondering van o.a. de geprojecteerde tracés van de rijks weg 1 b, zowel die noordelijk van het stedelijk gebied der gemeente Soest als die over de Soester Eng en de bestem ming tot bosgebied van percelen aan de De Beaufortlaan, alsmede de bestem ming tot bosgebied van de terreinen der tankwerkplaats ten zuiden van Amers foort. In hun toelichting merken G.S. op, dat sedert de vaststelling van het streek plan zich belangrijke wijzigingen heb ben voorgedaan met betrekking tot de inzichten omtrent het juiste beloop van een nieuwe verbindingsweg tussen Hil versum en Amersfoort. In verband met deze gewijzigde inzichten zal naar alle waarschijnlijkheid noch het tracé van rijksweg 1 b, noordelijk om Soest, noch het tracé van deze weg over de Soes ter Eng verwerzenlijkt worden. De kroon ziet hierin aanleiding aan beide bij het streekplan geprojecteerde weg- tracés van rijksweg 1 b goedkeuring te onthouden. Oordeelt de Kroon het enerzijds uit planologische oogpunt juist .dat op de terreinen van de Nederlandse Fotogra fische Industrie Dalco N.V. te Soestdui- nen de bestemming bosgebied is gelegd, anderzijds komt het aan de kroon (in verband met de betekenis van dit be drijf) aanvaardbaar voor, dat de be stemming ten dele wordt gewijzigd. Aan het bezwaar van ontsiering door de ge bouwen van de uit oogpunt van natuur schoon fraaie omgeving kan volgens het koninklijk besluit worden tegemoet ge komen door de bestemming bosgebied te handhaven voor een strook ter breedte van ongeveer 30 meter aan de binnenzijde van de buitengrens der per- Burg. Grothestraat 45 - Tel. 3917 OPHALEN GROF HUISVUIL Burgemeester en wethouders van Soest brengen onder de aandacht, dat maan delijks een vrachtauto zal rijden om grof huisvuil op te halen, dat niet met de normale vuilnisauto medegegeven kan worden. Degenen, die van deze gelegenheid ge bruik wensen te maken, dienen minstens 5 dagen te voren per briefkaart, ge richt aan gemeentewerken, of telefo nisch onder nummer 3241, op te geven wat opgehaald moet worden. Tuinafval wordt alleen medegenomen, als dat goed samengebundeld, niet meer dan een halve m3 per pakket is. (1 x I x 0,50 m). De vrachtwagen zal elke maand rijden en wel in het gebied van Soest ten westen van de spoorlijn Den Dolder- Baarn op de eerste woensdag; in het gebied ten Oosten van de genoemde spoorlijn en in Soestduinen op de twee de woensdag; en voor Soesterberg op de derde woensdag van de maand. Soest, 29 maart 1968. LAGER ONDERWIJS Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis zulks ter voldoening aan het bepaalde in de La- ger-onderwijswet 1920, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 20 maart 1968 medewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijs- wet 1920 heeft verleend ten aanzien van het verzoek van: 1. het r.k. schoolbestuur Soestdijk voor het aanschaffen van nieuwe leer- en hulpmiddelen voor het godsdienstonder wijs t.b.v. de Mariaschool voor g.l.o., alhier; 2. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" voor het aan schaffen van psalmboekjes (nieuwe be rijming) t.b.v. de onder haar bestuur staande scholen, alhier; 3. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" voor het aan schaffen van een methode Bijbelse Ge schiedenis, 80 letter- en 80 rekendozen, een televisietoestel en taalboekjes t.b.v. de onder dat bestuur staande De Sa- vornin Lohmanschool voor g.l.o., alhier. Soest, 29 maart 1968. KLEUTERONDERWIJS Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 54 van de Kleuteronderwijswet, dat de raad van die gemeente in zijn vergade ring van 20 maart j.1. medewerking als bedoeld in artikel 50 van die wet heeft verleend ten aanzien van het verzoek van het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" voor het aan schaffen van spel- en ontwikkelings materiaal t.b.v. de onder dat bestuur staande kleuterscholen, alhier. Soest, 29 maart 1968. DENK AAN SCHRIKDRADEN Van poli tri ewege wordt er op gewezen, dat met ingang van 1 april a.s. over eenkomstig het schrikdradenbesluit, de schrikdraden rond weilanden e.d. weer in orde moeten zijn en aan de voor schriften dienen te voldoen. De landbouwers en veehouders dienen de installatie door een erkend installa teur te laten controleren of in orde te laten maken. De politie zal binnenkort hierop een controle uitoefenen. celen van de vennootschap. Tegen het ontwerp van het plan tot eerste herziening van het streekplan zijn dertien bezwaarschriften ingediend, onder meer door de heer W. B. de Ko ning uit Soest en verder door de hoofdingenieur-directeur van rijkswa terstaat, directie Utrecht en de Vereni ging tot Behoud van Natuurmonumen ten. De heer De Koning heeft er bezwaar tegen, dat zijn terrein aan de Birk- straat is aangewezen tot randgebied met bebouwing ten behoeve van de bodem cultuur. De heer De Koning verzoekt, de bestemming te doen veranderen en te wijzigen met bestemming ten be hoeve van meerdaagse recreatieverblijf, daar bedoeld terrein geen agrarische waarde bezit, het huidige pluimveebe- drijf niet renderend is, sanering van het bedrijf noodzakelijk is en er geen bos aanwezig is. Ter garantie van het landschappelijk schoon wil de heer De Koning op zijn terrein een passende be bossing laten aanleggen. In hun advies aan provinciale staten stellen G.S. voor, het bezwaarschrift ongegrond te verkla ren. „Het ligt in de verwachting, dat de druk van de dagrecreatie, welke het westelijk deel van de heuvelrug onder vindt tengevolge van zijn ligging ten opzichte van de grote bevolkingscen tra, nog verder in betekenis zal toene men. In verband met deze ontwikke ling is het streekplan erop gericht, nieuwe bedrijven ten behoeve van meer daagse verblijfsrecreatie nog uitsluitend toe te laten in het oostelijk deel van de heuvelrug, zij het ook daar slechts onder beperkende voorwaarde. Aange zien de juistheid van deze doelstelling in het Koninklijk besluit wordt onder schreven, ware het bezwaar van recla mant reeds om die reden ongegrond te VOOR NAAR Van Weedestraat 80-82 r Soest Op 22 maart 1968, slaagde als een der eerste in Nederland voor: a. de Leergang Methodische Instructie. b. Didactiek, Autorijschool van Buuren/Bleeker de enige Rijks gediplomeerde Autorijschool in Soest, Laanstraat 20 tel. 4685 en Irisstraat 67, Baarn, telefoon 5085. V.A.M.O.R. en F.N.O.P. Tevens zijn bij deze Rijschool bij het eerste rij-examen voor het rijbewijs B.E. de volgende candidaten geslaagd: de dames H. A. M. van der Grint-van Dijen, J. Leppers-Kuipers, A. van der Castel de Wit en de heren N. van Vlier- den. H. Mastbergen, G. Stap. H. A. Rin- zema, M. R. W. Onwezen, K. Dado, R. Wolfsen en G. de Roos. Voor het Uniepraktijkdiploma Machine- schrijven slaagden de dames W. C. I. van Aalderen, J. C. Beem, W. M. Gies- kens, Y. Harskamp, A. J. Kooy, M. C. van der Linde, M. Lüschen, E. M. Schouten, M. Sjollema, G. A. Wegerif en de heer Jhr. C. B. O. Dedel. Hetzelfde diploma Stenografie Duits werd behaald door mej. W. A. J. Koe nen. Afgewezen: geen. verklaren. Tegemoetkoming aan be doeld bezwaar zou daarbij een prece dent scheppen ten opzichte van onder nemers van andere slecht renderende agrarische bedrijven", aldus de mening van Gedeputeerde Staten. De hoofdingenieur-directeur van rijks waterstaat maakt bezwaar tegen de om standigheid, dat in het ontwerp eerste herziening geen rekening is gehouden met het inmiddels vastgestelde tracé van rijksweg 22 onder de gemeente Eemnes en verzoekt te bevorderen, dat dit weggedeelte in de eerstvolgende herziening van het streekplan wordt opgenomen. G.S. zeggen, dat de opne ming van het tracé niet tot de ver plichtingen behoort. Het ligt evenwel in de bedoeling om een herziening van het streekplan voor te bereiden, waarin met deze en andere inmiddels aan de dag getreden gewijzigde omstandigheden reken ng kan worden gehouden. dedlging gebrachte grensdorpen en de kibboetsen. De niets vermoedende be- wo _rs worden neergeschoten, huizen en boerderijen in brand gestoken en of door helse machines vernield. De in Israël woonachtige Arabieren wordt met pamfletten aangeraden in de nachtelijke uren een of meer ra men van hun huizen open te laten staan om Arabische verzetslieden in de ge legenheid te stellen zich aan arrestatie te onttrekken, indien zij worden ach tervolgd. Achtervolging In verband met deze gang van zaken heeft de Israëlische regering de rege ringen van Syrië en Jordanië gedreigd dat het Israëlische leger de opdracht z:l worden verstrekt de groepen sabo teurs ook buiten de eigen landsgrenzen te achtervolgen en te vernietigen als deze terreur niet ophoudt. Blijkens onze inlichtingen zijn in Sy rië drie opleidingskampen voor verzets lieden ingericht. Deze hebben per kamp duizend lieden geherbergd die worden geschoold in het uitvoeren van illegale acties, het plegen van overvallen en het leggen van helse machines, om maar een paar zaken op te noemen van de vele waarin deze mensen worden ge schoold. Bedoelde kampen zijn geves tigd westelijk van Damascus; ten oosten van de Syrische hoofdstad en nabij de Syrisch-Libanese grens. Opper- en staf officieren van het Syrische leger wor den om beurten circa twee maanden gedetacheerd bij de Vietcong in Noord- Vietnam om vertrouwd te worden ge maakt met de daar gevoerde guerilla- techniek. „Weerdorpen" De Israëlische regering heeft opdracht gegeven de bouw- en verdedigingswer ken te bespoedigen. Afgelegen dorpen en gemeenschappen worden ware „weer dorpen" en ook de kibboetsen worden in staat van verdediging gebracht. Gelet op de situatie is Israël tevens be gonnen met de aanleg van een groot aantal militaire bastions en fortificaties in de bezette Jordaanse gebieden. Voor het gehele land is de staat van beleg van kracht. Verboden wapenbezit kan worden bestraft met levenslange gevan genisstraf en het onderdak verschaffen aan een lid van een Arabische verzets groep resp. aan een vijandelijke mili tair, kan vijftien jaar gevangenisstraf betekenen, terwijl de woning met de grond gelijk wordt gemaakt. Deze laat ste maatregel is de laatste tijd in toe nemende mate ten uitvoer gelegd. Ie dere Arabische daad van verzet wordt nu door de Israëliërs in de kiem ge smoord. Het is in wezen een feit, dat de reeds lang verwachte en gevreesde vierde Israëlische-Arabische oorlog reeds begonnen is. Dinsdag 2 april, 's avonds 8.15 uur, houdt de afd. Soest van de A.B.T.B. zijn jaarvergadering in gebouw „Middelwijk" aan de Talmalaan. Naast de gebruikelijke punten, waaron der bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heer J. Hilhorst en het voorzien in de vacature A. P. Hilhorst, waarvoor door het bestuur candldaat zijn gesteld de heren Joh. van Hofslot en W. van Roomen, zal de heer J. A. Brink hof een inleiding houden over „Be- drijfsverzorging in de Landbouw". Ondanks de bijzonder warme zondag middag, was er toch nog vrij grote be langstelling voor het disco-bal, dat af gelopen zondagmiddag in het Ludgar- dusgebouw werd gehouden. Het was dc tweede maal dat zo'n disco-middag werd georganiseerd, en gezien de ge zellige sfeer en de grote belangstelling, heeft het bestuur gemeend dit seizoen nog enkele disco-bals in te moeten las sen in het reeds samengestelde pro gramma. De muziek was zeer actueel, mede dank zij de samenwerking met de Hr. Meeder, van „De Gouden Snaar", die toezegde mede te willen werken, zodat in de toekomst steeds de nieuwste nieuwtjes op de draaitafels kunnen verschijnen. Ook a.s. zaterdag is de Sociëteit weer actief, er is dan weer een dansavond, ditmaal met medewerking van de be kende beat R en B Group „Much More" uit Tiel. De aanvang is weer om 20.00 uur. Aan belanghebbenden wordt bericht, dat de wethouders mevrouw M. C. P. Walter-van der Togt en K. de Haan verhinderd zijn op dinsdag 2 en don derdag 4 april a.s. hun wekelijks spreek uur te houden. Morgen, zaterdag, te 9.00 uur, wordt aan het slachthuis vleesverkoop gehou den voor de houders van gele kaarten, genummerd van 1 t/m 200. De politie heeft de 44-jarige J. v. d. H. uit Baarn, werkzaam bij een textiel fabriek in Soest, aangehouden. De man had er een gewoonte van gemaakt, dus ters aan kennissen uit te delen en be schikbaar te stellen als prijs voor bingo- en klaverjasavonden e.d. Een ze-r no bele gewoonte, als de dusters niet wa ren ontvreemd ten nadele van de fa briek. Gedurende de laatste twee jaar heeft v. d. H. ongeveer 35 dusters uit gedeeld. De totale waarde van het ge stolen en weggegeven goed bedraagt on geveer 750, Ter hoogte van perceel Middelwijk straat 10 is woensdagavond een berm- brandje ontstaan. Op een braak liggend terrein was daar overdag door iemand vuil verband, 's Avonds wilde een buurtbewoner op dezelfde plaats zich van zijn huisvuil ontdoen. Hij bemerk te echter niet, dat de vorige hoop vuil nog smeulde. Korte tijd later stond de hele hoeveelheid vuil in brand. Het vuur was overigens weer spoedig ge doofd. Aan het bureau van politie alhier zijn als gevonden aangegeven: rode step, zwarte glacé dameshandschoen, blauw wantje, muts, diplomatentas, parelket ting, blocnote in étui, damesrijwiel, donkerblauwe dameshandschoenen, bromfiets, transistorradio, bruine porte monnee met inhoud, benzinetankdop, kinderpetje, groen-rood-zwarte heren sjaal, 4 rollen prikkeldraad, dameshand schoen, klompschoen, gele nylon onder jurk, speelgoedpistool, aansluiting straal- pijp, handschoen, étui met twee sleutels, bril in zwart étui, opzet-zonnebril, pet, zwarte dameshandschoen. Aan komen lopen: twee honden en een fred. B. en W. van Deventer hebben in hun jeugd zeker geen schoolreisje gemaakt, anders zouden wij wel weten hoe het toegaat. Misschien verdient het wel aanbeveling voor verschillende gemeen tebesturen, eens een studiereisje te ma ken met een school, want schoolreisjes zijn héél gevaarlijke ondernemingen. Altijd loopt er wel een aantal kinde ren groot gevaar. Ontstellend is ook het aantal ongevallen tijdens de jaarlijkse schoolreisjes. Er lopen kinderen in het water, in prikkeldraad of door een gla zen deur. Er komen altijd kinderen thuis met gebroken armen of benen of beide. Ze tuimelen uit de toestellen van een speeltuin, of worden door speelse makkertjes juist tegen een rijdende auto geduwd. Ze kijken niet altijd waar ze lopen of ze gaan op de brandnetels of in een wespennest ritten. Daarom is goed toezicht nodig. Nee, zeggen B. en W. van Deventer, per klas mogen voortaan maar twee leerkrach ten mee op schoolreisjes omdat anders het onderwijs op die dag tekort wordt gedaan. Alsof er op de dag van een schoolreisje nog onderwijs wordt gege ven. Schakel dan maar ouders of kwe kelingen in, zegt Deventer. Hoeveel ouders hebben er tijd voor en verstand van? De kinderen van Deventer hebben daarom het geld teruggekregen, dat ze spaarden voor hun „uitje". Een bittere teleurstelling. Wat stellen B. W. van Deventer daar voor in de plaats? We hebben helaas nog niet vernomen, dat de schoolkinderen nu een dag in De venter zullen worden onthaald Dokter A. Th. M. Splinter, Amersfoort- sestraat 3, Soesterberg, tel. 03463-1432, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. J. W. Hage- doorn en J. C. Lucas, beiden te Soes terberg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en L. H. Brandt en A. W. Moll van Charante, beiden te Den Dol- der. Zondag speelt Soesterberg thuis tegen St. Boys. De opstelling is als volgt: doel Van Rijswijk; achter Van Ginkel en Klip; midden Van Twigt, Kuyer en Odijk; voor Esmeijer, Voulon, Geers, Huisman en v. d. Borg. Uit het jaarverslag 1967 van het Cen traal Genootschap blijkt dat door de af deling Soesterberg twee kinderen naar een herstellingsoord zijn uitgezonden. Binnen het traditionele kader van de viering van Koninginnedag heeft het bestuur van de Oranjevereniging „Wil- helmina" kans gezien enkele attracties te presenteren, die ongetwijfeld in de smaak zullen vallen bij jong en oud. In alle vroegte gaan de leden van de Muziekvereniging „Soesterberg" en van de drumbands van A.G.A.V.S. en Lae- titia in gezelschap van de bestuurs leden van de Oranjevereniging op Ko ninginnedag op pad voor een feestelijke reveilles. Terwijl de kleuters zich vermaken bij de poppenkast en de schooljeugd van de klassen 1 tot en met 4 gezellig wordt beziggehouden, gaan de 5e en 6e klas- sers naar het défilé langs het paleis Soestdijk. 's Middags is er een show van de Bemmeise ponyclub met tien tallen pony's, de stratenloop door Soes terberg en nog een puzzlerit voor fiet sers. Voor de zevende keer wordt des avonds de wiellerronde van Soesterberg verreden over het bekende parcours van vorige jaren. Dit wielerevenement wordt weer georganiseerd in samenwerking met de U.W. en T.C. „De Volharding". Voorafgaande aan deze unieke ronde voor zeventig amateurs in Midden-Ne derland wordt door de Soesterbergse wielrennertjes van 10 tot 14 jaar de „Jeugdtour 1968" gereden over een af stand van drie ronden, om de Van Veenbeker. Na afloop van de wieler ronde is er een lampionoptocht en wordt er op het Dorpsplein een groot tienerbal gegeven in samenwerking met Bogi en S.J.O.C., terwijl de bekende band uit Utrecht „The Sunny Siders" de dans muziek verzorgt. Op de voor avond van de bevrijding, zaterdag 4 mei, wordt de „stille tocht" gehouden vanaf het Dorpsplein naar het tijdelijk monument, het witte kruis op het ga zon van de Marechausseekazerne. Maan dagavond 6 mei wordt er een puzzlerit voor automobilisten georganiseerd even als verleden jaar. Vele nieuwe gezinnen in Soesterberg zijn nog geen lid van de Oranjevereniging. Na lezing van al deze activiteiten een mooie gelegenheid, ook voor de reeds tal van jaren op Soesterberg wonende gezinnen, om zich op te geven bij een der bestuursleden, o.a. J. L. Boer, Prof. Lorentzlaan 13, tel. 1604; A. J. van Balkom, Ant. van Leeuwenhoeklaan 1, tel. 1477. De mi nimum donatie bedraagt slechts ƒ2,50. Na een grote serie nederlagen heeft K.V.O. 1 eindelijk de volle winst thuis gehouden in de wedstrijd tegen Auster- litz, die met 7-3 werd gewonnen. Wel iswaar stonden de Oranjewïttten bij rust nog met 2-3 achter, maar dank zij de trefers van Jenny de Wit, Theo de Waard. Hans van Dijk, Klaas Tim merman (2 x) en Hans Lenten (2 x) werd duidelijk revanche genomen op de 11-3 nederlaag in Austerlitz. Zaterdag 30 maart speelt K.V.O. 1 uit tegen Sparta 1. Van de aspiranten speelde K.V.O.-a gelijk tegen Samos b (1-1); Samos scoorde reeds na drie mi nuten; na de rust een strek aanvallend K.V.O. dat zijn laatste uitwedstrijd speelde; B. van de Berg benutte een strafworp. De c-aspiranten verloren met 7-0 van Sparta b. Pupillen d won de uitwedstrijd tegen Amersfoort h met 2-3. Rana Theuns, Ria Hoffmann en Ronny van Ham scoorden. Ook de E- pupillen wonnen de uitwedstrijd tegen Amersfoort k, waarbij George Rohof de drie doelpunten scoorde (1-3). De F-pupillen verloren met 9-0 van Amersfoort L. De B-junioren wonnen de uitwedstrijd tegen Valkenheide met 1-3; de A-as piranten beten het doelpunten regenen bij Jonathan (0-13), trewijl Soesterberg c met 8-3 van Jonathan b won. De d- aspdranten speelden 2-2 gelijk tegen Jonathan c; de ee-aspiranten werden met *1-2 door E.M.S. c geklopt. Pupil len 1 won met 2-0 van F.A.K.; pupil len 2 met 3-0 en pupillen 3 met 1-0 van Saestum. De „Simavi" houdt de jaarlijkse collec te van 1 tot 6 april ten behoeve van de zieke mensen in de tropen onder het motto: ..Laat onze barmhartigheid groter zijn dan hun vertwijfeling". Telefoon 02154-2323 Amalialaan 19-21 Goedbewapende Arabische terroristen sluipen bi. nacht en ontij over Israëls grenzen. Het zijn Syriërs en Jordaniërs, opgeleid in speciale kampen onder lei ding van oudere instructeurs in de on derofficiersrang van het Algerijnse le ger, die hun sporen in verzetsacties te gen het Franse leger hebben verdiend. De vrijbuiters dringen diep het Joodse land binnen om even geruisloos als ze gekomen zijn, in de nacht en in de ne vel weer te verdwijnen, brede sporen van vergoten Israëlisch bloed achter latend De vierde oorlog gericht tegen dat land is begonnen en generaal Mosje Dajan, minister van landsverdediging, heeft op last van zijn regering op de hem eigen wijze, de strijd aangebonden tegen de terreur. 1,3 miljoen 1.300.000 Arabieren merendeels vluchte lingen, wonen thans in Israël of in de dcor dat land bezette gebieden, eens toebehorend aan 't koninkrijk Jordanië. Het merendeel is de Joden vijandig ge zind. Driemaal zo groot als Israël zijn de door Mosje Dajan en zijn krijgers ver overde gebieden. Het kleine Israëlische leger ziet daardoor geen kans om de nieuwe grenzen èn de veroverde steden en dorpen alle op een afdoende wijze tegen de in groepsverband opererende terroristen en saboteurs te beveiligen. In het bezette west-Jordanië, in en rond Sinaï, ja zelfs in Israël zelf, stijgt het aantal terreurdaden en verzetsacties met de dag. De verzetsbeden worden opgehitst door Egyptische luidsprekers en Arabische kranten en volledig on dersteund met wapens van Russisch fa brikaat en voedings- en genotmidde len afkomstig uit Syrië. „Het beest" De leider van het zogenaamde Pale stijnse Bevrijdingsfront, Ahmed Schoe- keiri, die zich om beurten in Egypte en in Syrië ophoudt is volgens zijn eigen woorden „Allah dankbaar voor dez^ tijd. waardoor de Arabische wereld de gelegenheid krijgt om met behulp van de Sowjet-unie het Joodse beest te vernietigen." Tn de middernachtelijke uren en midden in Israël werd dezer dagen een goede rentrein tot ontsporing gebracht. Van de daders ontbreekt tot op heden elk spoor. Nabij Gaza werd een locomotief door springstof vernield, elders een con- servenfabriek door brandstichting ver- wotst. In het centrum van Jeruzalem is een drukkerij opgeblazen. Van Jordanië uit opereren Arabische verzetsgroepen in Israël. Zij overschrij den iedere nacht weer andere plaatsen aan de grens om zich vervolgens te werpen op de eenzaam gelegen boeren hoeven en op de niet in staat van ver- de heer A. Koopmans beheerder bijkantoor Snoek Hoe? Heel eenvoudig. Open een salarisrekening bij onze bank, de NMB. U profiteert dan van 31/2% rentevergoe ding.'Bovendien kunt u als u wilt een maandsalaris extr; opnemen als gezinskrediet. Natuurlijk regelt de NMB al u wilt óók alle betalingen voor u. Vraag ons grati. NMB/PS Pakket! De NMB biedt u alles wat een moderne bank u kan bieden en daarenboven nog de Persoonlijke Service. De NMB is groot genoeg om die Service groo te zien. En de NMB is juist klein genoeg om die service Persoonlijk te houden. De NMB zendt u het PS Pakke graag en gratis toe. Telefoontje of briefkaart is voldoende Soest: van Weedestraat 11.

Soester Courant | 1968 | | pagina 3