iehen SP0RTHUIS TON BON V.V.Z.- S.E.C.- nieuws Uw siteces is onze reclame nieuws Ie team van Olympia vond sponsor Hees- nieuws I. D. v.VUGT B.D.C.-nieuws EUROPESE COMPETITIE GAAT INTERT0T0 VERVANGEN S.E.C. Honkbal Voor verlovingsringen Auto- en Vrachtwagen- rijschool D. ENGEL Uw RECORDER staat klaar bil „DE GOUDEN SNAAR" „The Red Stars" S.E.C.-zaterdajr ,.De Meteoren' Mixed Hockeyclub Soest Individuele Soester T urnkampioenschappen met 3 Nederlandse clubs Samen op school Daarom DE OPENBARE SCHOOL Interparochiële jeugdzesdaagse VRIJDAG 29 MAART 196» Evenals voorgaande jaren organiseert de Honkbalafdeling van S.E.C. dit jaar wederom een „Bleesing-trainingskamp". Stond voorgaande jaren het kamp on der leiding en toezicht van de heer William Tinlin, wegens diens vertrek naar Amerika, is thans met de leiding belast de heer F. Houtzager uit Soest, tel. 02155-3145. De heer R. v. d. Gaast treedt dit jaar op als coach en hij zal het spel tech nisch behandelen. De Koninklijke Nederlandse Honkbal- bond heeft volledige medewerking toe gezegd, evenals de heer Th. Peet (Sport stichting). Verder zullen als coach op treden de heren Martin v. d. Brink, Wil Houtzager en Henk Prior. Fotograaf Wim Prins uit Den Haag zal de volle negen dagen op het kamp verblijven en verschillende foto's ma ken. Het ligt in de bedoeling, dat 35 Soes- ter jongens het kamp gedurende negen dagen gaan bewonen, alsmede enkele gastkampers uit Schoten, H.C.W. uit Bussum, Quick uit Amersfoort en eni gen uit Utrecht. Dit zijn allen bleesing- leden. De bedoeling van dit kamp is om het honkbal beter te leren spelen en te begrijpen, en het geleerde onder leiding uit te voeren in een goede teamgeest. De deelnemers worden ondergebracht in de kantine van S.E.C. aan de Bos straat. Zij slapen in bedden in de kleed kamers van genoemd gebouw. Er worden onderlinge wedstrijden ge speeld, terwijl ook zwemlessen op het programma staan. De schema's zijn beproefd in Amerika en zijn gemaakt voor spelers die de leeftijd hebben van de S.E.C.-honkbal- lers. Naast de trainingsbijeenkomsten zullen er zeven wedstrijden worden gespeeld, verdeeld over junioren, B. R. L. en bleesing. Bij slecht weer worden zowel overdag als 's avonds films, dia's en instructie-films vertoond. De maaltijden die gebruikt worden zijn van de beste kwaliteit. Ieder lid, dus ook de bleesing- leden zijn tegen ongevallen verzekerd. Alle deelnemers moeten zaterdagmorgen 27 juli a.s. om 9 uur aanwezig zijn bij het clubhuis van S.E.C. aan de Bos straat. Zaterdag 3 augustus vindt het afscheid plaats en tegen vijf uur des middags kunnen alle deelnemers weer thuis zijn. V.V.Z.A. 2-S.E.C. 4 Het vierde elftal neemt momenteel de tweede plaats in, op drie punten ach ter Barneveld. Met nog drie wedstrijden te spelen is de kans op een eerste plaats niet zo erg groot meer. Men blijft ho pen op een misstap van leider Barne veld, waarvan echter alleen geprofiteerd kan worden, als men zelf tot winst komt. Dat zal zondag om twaalf uur dan moeten geschieden op het Amers- foortse V.V.Z.A. 2, een ploeg, die een bescheiden plaats inneemt en weinig belang meer heeft bij de uitslag. Men mag dan ook wel op een kleine zege voor de bezoekers uit Soest rekenen. Zij komen met het volgende elftal in 't veld: doel v. d. Vaart; achter Van Al- deren, Wildenburg en Heijnen; midden Kanters en Voskuilen; voor Van de Brakel, Schimmel, v. d. Linden, Nij- huis en Van Limburg. Reserve is Smit. AMERSFOORTSE BOYS 4-S.E.C. 5 Het vijfde elftal tenslotte speelt zondag eveneens in Amersfoort en wel tegen Amersfoortse Boys 4. De veteranen be zetten een eervolle tweede plaats, maar met een dusdanige afstand tot de lei der, dat een kampioenschap er al niet meer inzit. We houden het hier dan ook maar op een gelijk spel. S.E.C. komt in de volgende opstelling in het veld: doel Van Rossum; achter Van 't Klooster, Belt, Hoed; midden Niewaal en Westerveld; voor Scheurwater, Wij- nands, Schalkwijk, Dasselaar en Veld huizen. Reserve is Tolboom. JEUGDPROGRAMMA Voor de S.E.C.-jeugd zijn voor het ko mende weekeinde de volgende wedstrij den vastgesteld: De Meern jun. A-S.E.C. A, (4.00 uur). S.E.C. jun. C-Scherpen- zeel B (4 uur), A.P.W.C. adsp. a-S.E.C. a (15.30 uur), S.E.C. adsp. b-Spaken- burg a (3.15 uur), S.E.C. adsp. c-Don Bosco b (2.15 uur). Hoevelaken adsp. d- S.E.C. d (2.45 uur), Roda 1-S.E.C. pup. 1 (1.00 uur), S.E.C. pup. 2-Cobu Boys 2 (1.00 uur), S.E.C. pup. 3-Amsvorde 3 (1.00 uur), S.E.C. pup. 4-B.D.C. 6 (12.15 uur) en S.E.C. pup. 5-B.D.C. 7 (12.15 uur). De winkelcommissie en anderen worden er aan herinnerd, dat vrijdagavond (he den) in de S.E.C.-kantine om acht uur weer een bingo-avond wordt gehouden. JUWELIER - H0RL0GER 1 VAN WEEDESTRAAT 40 - SOEST TEL:436t] S.D.O.-S.E.C. Het eerste elftal van S.E.C. gaat zon dag naar Bussum, waar het te gast is bij de drager van de rode lantaarn, S.D.O. De Bussumers behaalden afge lopen zondag hun vierde overwinning in deze competitie. Het werd een ma gere 1-0 zege op mede-degradatiekan didaat V.V.IJ. uit IJsselstein. S.E.C. heeft zich afgelopen zondag door een 2-0 overwinning op Baarn -/el defini tief veilig gesteld, al was het vertoon de spel niet van zeer hoog gehalte. De Soestenaren zullen in Bussum echter wel op het nodige verzet mogen reke nen, want voor de thuisclub staat nog wel het een en ander op het spel. Bo vendien heeft S.E.C. nog wel wat ~oed te maken, want in de eerste wedstrijd werd een 3-1 voorsprong prijsgegeven. S.D.O. behaalde uit de wedstrijd een van de elf punten, die het tot dusver zeer moeizaam bij elkaar gevoetbald heeft. Niettemin mag wel op een kleine zege van de bezoekers worden gere kend. S.E.C. treedt zondag aan zonder Ries Dorrestein die in de wedstrijd tegen Baarn geblesseerd raakte en nog niet geheel hersteld is. Rijnders, die even eens de wedstrijd tegen Baarn voortij dig moest beëindigen, is zondag weer van de partij. De opstelling van het S.E.C.-elftal luidt: Doel: Van Zoghei; achter De Rooy, Krijt, Rodermond en Hoed; midden Veenendaal en v. d. Broek; voor Wou denberg, Van Boeijen, Aalbers en Rijn ders. Reserves zijn Kok, Van Remmer- den en Henk Luschen. VRIENDENSCHAAR 2-S.E.C. 2 De spelers van het tweede elftal zullen zondag vroeg uit de veren moeten, want om kwart voor tien vertrekken zij naar Culemborg voor de wedstrijd tegen Vriendenschaar 2, ook al de be zetter van de laatste plaats. De Soeste naren hebben zich de laatste weken ook veilig gesteld voor de onderste de gradatieplaatsen. Hier geldt overigens hetzelfde als voor het eerste. Vrienden schaar heeft nog alle belang bij een overwinning, al lijkt op dit moment de degradatie al onafwendbaar. De wed strijd. die om elf uur begint, wordt door de volgende elf spelers gevoetbald: doel Van Hattum; achter Huizinga, Rutten- berg, Abbel en A. Hooyer; midden Van Veen en Pothoven; voor Lenarduzzi, Brouwer, Duyst en Van Breukelen Re serve is Pureveen. Bosstraat 5, telefoon 2543 en Van Lenneplaan 47, telefoon 6621. V.V.Z.-CANDIA V.V.Z. ontvangt morgen op het terrein aan de Ferdinand Huycklaan het wis selvallige Candia uit Rhenen. De eerste wedstrijd eindigde in een moeilijke 2-3 overwinning voor de Soestenaren, zo dat verwacht zou mogen worden, dat V.V.Z. thuis Candia zeker de baas zal kunnen blijven. De V.V.Z.-ers hebben de laatste weken echter hun kansen op een eerste plaats geheel onnodig ver gooid. door onder meer van het in de gradatie verkerende Baarn te verliezen. Candia heeft met dezelfde degradatie- zorgen te kampen en zal alles willen proberen om revanche te nemen voor de destijds geleden nederlaag. De Rhe- nense club beschikt over technisch zeer begaafde voetballers, die het echter in teamverband nog niet zo erg ver heb ben gebracht. Ofschoon de kansen voor V.V.Z. inmiddels wel verkeken mogen worden geacht, zou men toch moeten streven naar een zo hoog mogelijke klassering. Qua voetbalkunde zal V.V.Z. morgen van Candia moeten kunnen winnen. De volgende elf spelers zullen dat ook gaan proberen: doel C. Pouw; achter J. Brouwer, H. van Kooy, h! Demmers en G. v. d. Bovenkamp; mid den D. v. d. Bovenkamp en L. Hament; voor W. Ruizendaal, A. Schaap, G. Floor en J. van Doom. Reserves zijn H. Verwoerd en S. Lodema. De wed strijd begint om vier uur. V.V.Z. 2-ZUID VOGELS 4 De reserves krijgen morgen het Hui- zense Zuidvogels 4 op bezoek, dat mo menteel de laatste plaats bezet en die na morgen ook wel zal blijven bezet ten, want V.V.Z. moet wel in staat wor den geacht om beide punten thuis te houden. Een eerste plaats zit er ook voor het tweede elftal niet meer in, maar men zal er toch wel prijs op stel len om zo hoog mogelijk te eindigen. Om twee uur komen de volgende elf spelers in het veld: doel J. Putters- achter G. v. d. Munt, H. Brouwer, l! Hilhorst en G. van Hamersveld; midden F. Steenmeijer en B. Rademaker; voor P. Altena, C. van Velzen. H. G. v. d. Kraak en J. Akkerman. Reserve is G. van Kooy. KARBOYS 2-V.V.Z. 3 Het derde elftal van V.V.Z. heeft nog wel kampioenskansen. Die zal het mor gen in de wedstrijd tegen Karboys 2 uit Bussum ook stellig willen behouden. Men staat echter tegenover een ploeg, die met grote achterstand op de Soes: tenaren de derde plaats van onderen bezet en in gevaar verkeert. Reden ge noeg om een interessant en boeiend duel te verwachten met misschien een kleine overwinning voor de bezoekers of tenminste een gelijk spel. V.V.Z. komt om twee uur in de vol gende opstelling uit: doel W. den Bree- jen; achter H. W. v. d. Worp J v d Bovenkamp, H. Wegenf en A. Ruizen: daal; midden A. van Neerbos, M van Ginkel; voor H. Brons, P. van Horns- veld, A. H. van Wijk en J. A. van Kam pen. Reserve is H. Onderstal. De spelers vertrekken om 1.15 uur uit Soest. S.E.C. 2-V.V.Z, 4 Het vierde elftal staat morgen voor een bijna onmogelijke opgave. Het treedt om vier aan tegen plaatsgenoot S.E.C. 2. dat aan een overwinning voldoende heeft om kampioen te worden. Waar schijnlijk zal het V.V.Z. niet lukken om nog roet in het eten te gooien van de toch al in een feeststemming verkeren de zaterdagvoetballers van S.E.C. (ver leden week werd het eerste reeds kam pioen). Niettemin zal het een sportieve plicht van V.V.Z. moeten zijn om de tegenstander zoveel mogelijk te dwars bomen. al zal men er waarschijnlijk geen zege aan overhouden. V.V.Z. komt met het volgende elftal om vier uur in het veld: doel H. Barneveld; achter H. van Velzen. A. Snijders, Joh. van Kooy en F de Man; midden A. F. de Boer en D. Duits; voor G. Wijma, G. Het eerste volleybal team van Olympia heeft in „Garage Van Kooij" de derde Soester sponsor gevonden. Het wordt voor de sportverenigingen steeds moeilijker financieel het hoofd boven water te houden. Meer en meer grijpt men de mogelijkheid aan om met hulp van een sponsor, iets ruimer in de geldmiddelen te komen. Het le heren team van Olympia-vol leybal bestaande uit: st. v.l.n.r.: Merrno de Jong, Irving Wong, Ad van BruHa meien, Werner Paans, de hr. C. Bata vier (trainer) en kn. v.l.n.r.: Fred van der Meulen, Jan Brandsma en Albert Roetman, dat in de juist deze week af gesloten competitie een aardige plaats op de ranglijst inneemt. Pothoven. Th. Verkade en W. Hament. Reserve is W. Hoebee. Het vijfde en zesde elftal zijn morgen vrij. JEUGDPROGRAMMA Het jeugdprogramma voor V.V.Z. ziet er als volgt uit: V.V.Z. jun. A-B.D.C. C (3.00 uur), V.V.Z.A. adsp. a-V.V.Z. a (2.30 uur), V.V.Z. adsp. b-Don Bosco c (1.45 uur). V.V.Z. pup. 1-H.V.C. 2 (1.00 uur), K.V.V.A. pup. 6-V.V.Z. 2 (1.00 uur) en H.V.C. pup. 5-V.V.Z. 3 (1.00 uur). Eindelijk is het dan zover. Na drie maanden rust kunnen de heren van de basketballvereniging The Red Stars hun laatste deel van de competitie voltooien. Ongetwijfeld een bijzonder zware laat ste periode, aangezien het herenteam in maar liefst één maand zeven zware competitiewedstrijden moet verwerken. Helaas is het distrikt er nog steeds niet in geslaagd om voor deze stilliggende periode, de Beatrixhal is dan niet be schikbaar, een oplossing te vinden. Wel voor de lagere teams, die konden hun competitie in eigen gymnastiekzalen voorzetten. Voor de teams uit de le klasse zijn deze zalen echter net niet groot genoeg. Hopelijk zal de nieuwe Sporthal in Soest, die nog dit jaar gereed zal ko men, voor deze nare situatie een op lossing zijn, zodat de competitie een enigszins geregeld verloop krijgt. Voor gesteld is dan ook om deze Soester sporthal, naast de Beatrixhal en de Amersfoortse Sporthal, ook als centrale hal te gebruiken, zodat niet alleen Red Stars hiervan gebruik kan maken, doch ook andere verenigingen in het distrikt. U.V.V. 2-THE RED STARS Aanstaande zondag gaat Red Stars dan weer naar Utrecht om in de Beatrix hal de strijd aan te binden tegen U.V.V. 2. Het doel van Red Stars is om zich in ieder geval in deze sterke afdeling te handhaven. Nu staan de heren nog met A.B.C. uit Amersfoort en Break Out uit Baarn met allen vier punten op de laatste plaatsen. Twee teams uit deze afdeling zullen degraderen, zodat het nog een bijzonder felle strijd zal wor den. De perspectieven van Red Stars zijn echter het gunstigst. Zij moeten nog eenmaal A.B.C., en aangezien zij toch wel sterker zijn dan de Amersfoorters, worden zij geacht deze wedstrijd te winnen. Het is ook niet onmogelijk om zich reeds a.s. zondagavond iets van de concurrenten te verwijderen door een overwinning op U.V.V. Red Stars is iets in kracht toegenomen en door het aantrekken van enkele spelers is het spel technisch ook van goed gehalte. Het zal echter niet een voudig worden tegen U.V.V., dat erom bekend staat altijd hard voor de punten te vechten. Daar Red Stars de twee winstpunten ook bijzonder hard nodig heeft kan er in ieder geval een spannend duel ver wacht worden. De strijd begint om 21.20 uur en zal aan de zijde van Red Stars bevochten worden door: H. Bosboom; B. Vlug; J. Bleyenberg; N. van de Berg; A. Louis; W. Jansen Schipper; H. Ver- sluys en R. Valk. O S.E.C.-RESERVES KUNNEN MORGEN TEGEN V.V.Z. 4 KAMPIOEN WORDEN Van de drie zaterdagelftallen van S.E.C. komt morgen alleen het tweede in het veld en wel voor een belangrijke wed strijd. Het kampioenschap staat name lijk op het spel. Bij een gelijk spel of een overwinning op V.V.Z. 4 mogen de S.E.C.-reserves zich kampioen noe men. Gezien de indrukwekkende pres tatie van het tweede tegen het sterke Sparta Nijkerk, afgelopen zaterdag, moeten de Bosstraatbewoners wel in staat worden geacht om twee punten en daarmede definitief de eerste plaats op de ranglijst aan leze ontmoeting over te houden. Het S.E.C.-bestuur verwacht voor deze wedstrijd, die om vier uur begint, zeer veel publiek. De volgende spelers zijn voor de beslis singswedstrijd geselecteerd: Bakker, Kok, Staal, Veenendaal, Cairo, v. d. Berg, Van Delden, Rademaker, Hodde, Rou wendaal, Hoefman, Van 't Klooster en v. d. Loon. Mo^ht S.E.C. deze wedstrijd toch ver liezen, dan zal er waarschijnlijk een beslisingswedstrijd tegen Terschuurse Boys 2 gespeeld moeten worden, als tenminste de voetballers uit Terschuur morgen zelf tot winst komen. Het reeds kampioen zijnde eerste elf tal heeft nog twee wedstrijden tegoed en wel tegen de nummers twee en drie op de ranglijst, Levu en Eminent Boys. Beide wedstrijden moeten in Utrecht worden gespeeld. Het derde elftal, ook al op derand van het kampioenschap, heeft nog vier wedstrijden voor de boeg. HEES 3-S.V.M. BOYS 2 Het derde elftal van Hees ontvangt morgen het Maartensdijkse S.V.M. Boys 2. De eerste wedstrijd eindigde in een ruime 5-1 overwinning voor de Soes tenaren. Ook voor deze wedstrijd mag wel weer op een overwinning voor de thuisclub gerekend. Moeilijker zal.morgen het vierde elftal in Naarden het krijgen tegen Chefana 3, dat een zeer veelbelovende positie op de ranglijst inneemt. Verwacht wordt, dat de Soestenaren met een nederlaag genoegen zullen moeten nemen, al heeft het vierde elftal al vaker voor verras singen gezorgd, zowel in positieve als in negatieve zin. Het programma voor de jeugd van Hees ziet er als volgt uit: Hees adsp. a- C.J.V.V. adsp. a (2.30 uur), C.J.V.V. pup. 1-Hees 1 (1.00 uur), Hees pup. 2- H.V.C. (12.15 uur), Hees pup. 3-Hoog- land 2 (1.00 uur). Zaterdagavond 30 maart (morgenavond) zal voor leden, donateurs en toto-leden in de Hees-kantine weer een bingo- avond worden gehouden. Als gewoonlijk zijn er weer talrijke aantrekkelijke prijzen in de wacht te slepen. Er wordt op een grote opkomst gerekend. Programma voor zondag: Meteoren 1-Hilversum 2, 14.00 uur. Juko 2-Meteoren 2, 14.30 uur. Opstellingen: Meteoren 1. Henk de Jong, Flip Brands ma, Kees van Rouwendaal, Peter Ver linden, Ries van Herwaarden, Willem Kraay, Ralleke Zimmerman, Annie Ve- nema, Ria Groen, Corrie van Herwaar den, Ineke Timmer, Marja Schaafsma. Meteoren 2. Rudy Lagemaat, Frans van de Kuil, Wout Deys, Dik Wouters, Alte Venema, Henk Kriebel, Hannie van de Biezen, Jannie Meerveld, Wil Huurde- man, Jannie Altena, Yvonne Doorne kamp, Margriet Hollander. De nieuwe STURKA KLEDINGCOLLECTIE hangt by ons. De grootste sportzaak van het Gooi. Nieuw Baarnstraat 39, Baarn, tel. 2490. De afd. Utrecht heeft voor a.s. zondag weer een inhaalprogramma vastgesteld, waardoor de eerste drie elftallen van B.D.C. vrij zijn. Deze elftallen maken van deze gelegen heid gebruik om zondag om 12 uur on derling te oefenen. Het verdere pro gramma luidt: Amsvorde III-B.D.C. IV, 12 uur. B.D.C. V-A.P.W.C. III, 12 uur A.P.W.C. IV-B.D.C. VI. 12 uur. B.D.C. VII-Baarn V. 2.30 uur. Programma voor zaterdag 30 maart. Thuis. 15.15 uur Jongens A-Gooische D 14.15 uur Jongens B-Hilversum D. 15.15 uur Jongens C-Kameleon F. 15.15 uur Meisjes A-Be Fair C. Uit. 14.00 uur A'foort D-Meisjes C. 14.00 uur S.C.H.C. H-Meisjes B. Programma voor zondag 31 maart a.s. Thuis. 12.30 uur Dames II-Amersfoort III. Uit. 11.00 uur Kampong Xl-Soest III (heren). 11.00 uur Hilversum I-Dames I. 13.00 uur Be Fair Vet.-Soest Vet. 14.00 uur Phoenix I-Heren I. Op zaterdag 30 maart 1968, worden de Voor uw gehele TENNIS-, HONKBAL- en KAMPEERUITRUSTING. Tevens bespannen en reparatie van rackets. Soesterbergsestraat 3, telefoon 2921. door de Soester Turnclub georganiseer de Individuele Soester Turn kampioen schappen gehouden Ln de turnzaal van de u.l.o. school, achter het Verenigings^ gebouw, ingang zuidzijde, Steenhoff- straat 30. Uit de deelnemers(sters) van 4 plaatse lijke turnverenigingen zijn de finalis ten geselecteerd die hebben deelgeno men aan de eveneens door de Soester Turnclub georganiseerde, op 11 en 13 maart j.1. gehouden z.g.. grocpsturnwed- strijden. Gezien de onderling geringe krachtsver schillen beloven deze wedstrijden veel spanning. Er zal worden gewerkt aan verschil lende turntoestellen o.a. lange mat, evenwichtsbalk, brug ongelijk, paard, hoogrek en laagrek. Er wordt deelgenomen door zowel da mes en heren als meisjes en jongens. Elke categorie bestaat uit 8 personen. Voor elke uitgevoerde oefening wordt door één uit 2 a 3 personen bestaande jury, een waarderingscijfer gegeven. De hoogste totalen van deze cijfers wijzen de rangschikking uit. De wedstrijden beginnen om 5 uur. De interesse voor de intertoto-compe- titie van vorige jaren daalde bij de Duitse en Zwitserse clubs zo sterk, dat zij niet meer mee wilden doen. Daarom deed de secretaris-penningmeester van de K.N.V.B. Henk Burgwal bij de Eu ropese voetbalunie het voorstel om in de zomermaanden een ander soort in ternationaal toernooi te houden. Daar voor nodigt de U.E.F.A. de deelnemende clubs uit en dat zijn alleen verenigingen met een grote naam. die het publiek naar de velden trekken, want vooral hc internationale voetbal is een bedrijf waar goed mee kan worden verdiend. De nationale bonden mogen wel een voordracht doen en de K.N.V.B. heeft daarbij Ajax, Feijenoord en A.D.O. ge noemd. En daar zijn - helaas - velen het niet over eens, die liever Sparta, Go Ahead en eventueel G.V.A.V. mee willen laten doen. Amerikaanse uitnodiging voor 80-jarig Sparta Voor Sparta is het geen ramp als het niet voor deze competitie wordt inge schreven, want de Rotterdamse club heeft een uitnodig:ging van de Ameri kaanse voetbalbond - die nu erkend is door de F.I.F.A. - gekregen. A.D.O. ging vorig jaar op een dergelijke uitnodiging in. Dat was toen een goede business voor de Hagenaars, die een interessante trip naar de V.S. maakten en behoor lijke successen boekten. Maar vooral Go Ahead, dat momenteel samen met Sparta één punt achter staat op A.D.O., dat de derde plaats inneemt in onze nationale competitie, wil graag meedoen en G.V.A.V. heeft ook interesse getoond. De bekendheid in het buiten land van de clubs, die een grote rol speelt bij de uitnodigiging, is ongeveer gelijk. Bovendien hoeft de U.E.F.A. zich niet te houden aan de standen in de nationale competities. Zo zijn uit België nummer één en drie, Anderlecht en Standard Luik, al uitgenodigd en is nummer twee F.C. Brugge, dat een voorsprong van vier punten op de Lui kenaren heeft, gepasseerd. Juist omdat er weinig voorkeur in het buitenland schijnt te bestaan voor één van de drie gegadigden heeft de heer Brugwal nu een poging ondernomen om bij de inschrijving voor de Europese competitie de naam van de derde Ne derlandse club nog niet vast te leggen, maar te wachten, welke aan het einde van de nationale competitie het beste staat geklasseerd. Die Europese topcom- petitie wordt overigens een interessante zaak als we zien welke clubs van grote naam en faam er aan deelnemen. Bekende clubs Tot nu toe zijn de namen bekend van een beperkt aantal clubs. Dat zijn uit Duitsland nummer één van de rang lijst F. C. Nühnberg en 1860 München (15de?), uit België Anderlecht en Stan daard Luik, uit Frankrijk de aanstaan de kampioen St. Etienne met een nieu we „zwarte parel" uit Mauretanië op de middenvoorplaats, de Oostenrijker nummer één Rapid Wien, de Italiaanse topclub van dit moment A. C. Milan, het in de Tsjechoslowaakse competitie erg tegenvallende Dukla Praag, waar schijnlijk Sporting Lissabon uit Portu gal, dat samen met Benfica de rang lijst aanvoert en onze nationale top clubs Ajax en Feijenoord. Naast de genoemde clubs moeten nog verenigingen worden aangewezen uit Nederland (1). Zwitserland (2), Italië (2), Spanje (2 of 3) en waarschijnlijk Enge land ook met drie clubs. De clubs die tegen elkaar loten moeten hun wed strijden spelen tussen 15 mei en 19 juni. Onderling mogen zij hun speeldata be palen. Waarschijnlijk zullen de clubs die niet/ in de -Europese competitie mo gen meedoen, aanbeveling verdienen als de K.N.V.B. alsnog stappen onder neemt, opdat zij voor dit deel van de intertotocompetitie kunnen worden inge schreven. Iedereen weet hoe hard de strijd is, die vooral tussen Feijenoord en Ajax woedt om het landskampioenschap. De eer die daaraan wordt ontleend is overigens m het betaalde voetbal maar bijzaak. Van veel meer belang voor de clubs is, dat zij in de Europese toernooien mee kunnen doen want daardoor wordt de kas gespekt, die behoudens bij de twee topclubs maar al te vaak leeg is. Daar om is de strijd om de derde plaats tus sen A.D.O., Sparta, Go Ahead en G.V.A.V. ook zo hevig. De vier volgers van Feijenoord en Ajax zouden, evenals de beide topclubs, graag zoveel mogelijk full-profs in dienst wil len hebben. Dat kunnen zij zich alleen permitteren als de inkomsten groot ge noeg zijn en daarvoor zijn successen in de nationale competitie, de beker wedstrijden en als klap op de vuurpeil de Europese toernooien voor nodig. Te veel We kennen al heel wat van die Euro pese toernooien. Vooraan in de belang stelling staat de Eurocup voor lands kampioenen. De strijd tussen de beker houders trekt hier veel minder aan dacht. Van geheel andere aard zijn het toernooi van de Jaarbeurssteden, de in tertotocompetitie en de Mitropacup, die meer een aangelegenheid is van de Mid den- en Oosteuropese landen. Ln het toernooi van de Jaarbeurssteden nemen D.O.S. en D.W.S. al enkele jaren met matige resultaten deel. De inter totocompetitie ziet er weer heel anders uit. Wellicht spreekt het systeem niet zo erg aan. Een dergelijke competitie dient, net als de Europese topcompetitie, vlot te worden afgewerkt. In het sei zoen waarin de voorwedstrijden plaats vinden, behoren ook de halve finale en finale te worden gespeeld. De beker of andere trofee moet van een behoorlijk aureool worden omgeven, zodat het pu bliek en de club wat meer hebben om naar toe te leven dan alleen de wed strijden tegen bekende clubs uit het buitenland. Ln de Europese toernooien in de zo mermaanden zouden de clubs ook ge rechtigd moeten zijn om nieuwe of kan didaat-spelers een proefwedstrijd met te laten doen. Ook dat kan publiek trek ken en aangezien het betaalde voetbal een zaak is, dienen alle mogelijkheden te worden aangegrepen om de zaken van de clubs zo florissant mogelijk te maken. Samen met meer saamhorigheid en verdraagzaamheid in de maatschappij Volgende week, van 1 t/m 6 april, wordt een jeugd zesdaagse gehouden voor de R.K. werkende jeugd van 15-16 en 17 jaar. De op een zeer aantrekkelijke ma nier te houden gespreks- en discussie avonden staan onder leiding van Pater J. de Kort uit Harderwijk, geassisteerd door een echtpaar en enkele oudere Jon gens en meisjes. Het programma ziet er als volgt uit: Maandagavond 1 april 20.00 uur: Ouder avond in het Verenigingsgebouw, in gang Zuid. Onderwerp: „Met mijn kind in een veranderende wereld". Dinsdagavond 2 april 19.30 uur: Bijeen komst jongens en meisjes 15 cn 16 jacr in Gebouw „De Rank", Soesterbergse straat. Onderwerp: „Wie van de drie?" Woensdagavond 3 april 19.30 uur: Bij eenkomst jongens 15 en 16 jaar in het Verenigingsgebouw, ingang Zuid. On derwerp: „Dat lekkere grietje Donderdagavond 4 april 19.30 uur: Bij eenkomst meisjes 15 en 16 jaar in het Verenigingsgebouw, ingang Zuid. On derwerp: Wie is de baas in huis, jij of ik"? Vrijdagavond 5 april 19.30 uur: Bijeen komst jongens en meisjes 17 jaar in het Verenigingsgebouw, ingang Zuid. Onderwerp: „Naasteliefde of Naast-de- liefde". Zaterdagavond 6 april 19.00 uur: Eu charistieviering in het Ludgardisgebouw voor jongens en meisjes van 15, 16 en 17 jaar. Daarna: Gezellige avond in het Ver enigingsgebouw, ingang Noord met me dewerking van „Semi Colon" uit Soest. Reeds hebben ongeveer 80 jongens en meisjes zich opgegeven. Zij die dit nog willen doen kunnen dit tot cn met dinsdagavond 19.00 uur aan het adres P. G. Hom, Oranjelaan 41 doen. De kosten bedragen 3,per persoon, alles inbegrepen, zoals gespreks avond en met koffie tijdens de pauze en toegang tot de feestavond zaterdag april.

Soester Courant | 1968 | | pagina 9