FLEXA MAAKT AL UW WITTE EN GEKLEURDE MUUR- PLANNEN WAAR! FLEXA VAN ASCH 1.48 98 98 2.98 98 MAN DSM A GLAS VERF DE RECHTER MOET RESLISSEN TOILETGEHEIMEN 11 kunt niet alles weten SOESTERBERG „The Red Stars" Olvmpia volleybal De Duinkikkers wonnen Voorlichtingsavond voor en over reserve-politie D0E-HET-ZELF VERF Oorlogsinvaliden Afscheid bij Gemeentewerken Opbrengst collecte Goede bijeenkomst van Apollo Jongetje aangereden en naar ziekenhuis Eiermarkt Ernstig ongeluk Soesterbergsestraat 52 Soest Gepromoveerd Laetitia geeft een J uitvoering Opbrengst collecte Ontmoeting Dienst Welzijnszorg Soesterberg lijdt 2-1 nederlaag UW KLASSE-SLAGER IN SOEST l>> II DOORREGEN VARKENS LAPPEN, 500 gram SLAVENKEN, 3 voor 100 gr. OSSENWORST I 100 gr. HAAGSE LEVERWORST LAMSBOUT, mals en mager, 500 gram ALLEEN DEZE WEEK GROENTESOEP, per liter, En Hoefijzer zegels helemaal gratis en voor niks DINSDAG 2 APRIL 1968 RED STARS-U.V.V. 50-38 Het Is het herenteam van Red Stars zondagavond gelukt om weer te winnen. Een zeer belangrijke winst, want door deze overwinning heeft Red Stars het dreigende degradatiespook wel van zich afgewend. Als slachtoffers zijn hiervoor nu geko men Break Out uit Baarn en A.B.C. uit Amersfoort, die deze dans praktisch niet meer kunnen ontspringen. In de eerste minuut namen de U.V.V.- ers de leiding. Na drie minuten was de stand door een doelpunt van John Bleijenberg weer gelijk 2-2. Hierna ging het iets minder goed bij Red Stars, het geen voornamelijk werd veroorzaakt door het raspaardje van U.V.V., Palomo, die bijzonder snel was. U.V.V. liep uit tot 8-2, maar Red Stars zag dat U.V.V. zijn verdediging hier door verwaarloosde en door drie snelle „breaks" werd het door Rinus Valk na zeven minuten weer gelijk. 8-8. Hans Bosboom zorgde voor 10-8, waama U.V.V. weer gelijk maakte. Hierna ging de strijd gelijk op. Bij Red Stars zorgde Bert Vlug en Nico van de Berg nog voor enkele doelpunten, doch de rust was in het voordeel van UV.V met 18-17. Het Soester vuurwerk bleef nog uit tot de negende minuut. Tot dan toe kon U.V.V. nog gelijke tred houden en had Red Stars slechts een 27-26 voorsprong. Doch twee minuten later was deze voor sprong door enkele prachtige combina ties aan Red Stars zijde 37-26. U.V.V. was volkomen verrast; ze boden steeds feller tegenstand. Red Stars liet zich echter niet impone ren en met nog vijf minuten spelen ging U.V.V. bij een stand van 41-33 voor Red Stars over op een man-to- man dekking. Dit was echter een kolfje naar de hand voor Red Stars, daar de technisch betere Red Stars-ploeg nu het spel veel meer zelf kon bepalen. U.V.V. maakte persoonlijke fout op persoonlijke fout, hetgeen Red Stars alleen maar vrije worpen opleverde. Uiteindelijk won Red Stars verdiend deze wedstrijd met 50-38. Red Stars maakte in totaal 7 persoonlijke fouten, te-wijl U.V.V. er maar liefst 22 liet noteren. A.G.A.V.S.-OLYMPIA 2 (heren) 1-2 In een goede wedstrijd versloegen de heren van Olympia, opgeklommen tot een plaats in het midden van de rang lijst, het lang niet zwakke A.G.A.V.S. met 2-1. Voor het eerst sinds lange tijd verscheen Meimo de Jong, in het na jaar geblesseerd, weer tussen de lijnen. Olympia vond mede daardoor de kracht om na een gelijke stand na twee sets in de derde overtuigend door te gaan en met 15-7 als eerste te eindigen. De set standen waren 12-15, 15-8 en 15-7. Ook het tweede damesteam van Olym pia kwam verleden week tot een 2-1 overwinning op N.V.C., wat overgens geen stijging op de ranglijst tot gevolg had. Het zestal bleef echter in de kop groep, al was aan het begin van de competitie wel op een kampioenschap gerekend. De strijd, die gelijk opging in alle drie de fasen, werd in de eerste set al op de spits gedreven, wat de cijfers ook uit wijzen. Men gaf elkaar weinig toe. Olympia trok tenslotte met 15-13 aan het langste eind, zij het ietwat geluk kig. Ook in de tweede set veranderde dit speelbeeld niet. Hoewel de moge lijkheid op een overwinning al ruim schoot aanwezig was, lieten de dames van N.V.C. het zover niet komen: 12-15. In de derde set ging Olympia met wat ruimer verschil als eerste over dc fi nish. waarmede de zege werd veiligge steld: 15-11. Het derde damesteam moest met 3-0 haar meerdere erkennen in Wilhelmina 2, een bijzonder teleurstellend resultaat. Wilhelmina liet weliswaar iets beter volleybal zien, maar met wat doortas tender spel van Olympia zou toch ze ker een set gewonnen kunnen zijn. De Soester dames kwamen maar tot een bedrovende score van 15-4, 15-7 cn 15-7. Olympia 3 (heren) deed het tegen Spi rit beter. De Soestenaren drukten hun voortdurend overwicht uit in een vrij makkelijke 3-0 overwinning. De a-jeugd van Olympia, geïnspireerd door het succes van hun jongere club genoten in de laatste wedstrijden, ga ven S.S.S. b weing kans. Met 15-7 en 15-8 werd de tegenpartij rustig naar een nederlaag gespeeld. Een tweede wedstrijd tussen bedde ver enigingen, Olympia b en S.S.S. a lever de echter een 2-1 overwinning op voor de tegenpartij. Met 6-15, 15-12 en 7-15 ging de zege naar S.S.S. Tenslotte leverden de Olympda-jundoren in een tamelijk sterk bezet afdelings- toernooi van de NeVoBo een niet on verdienstelijke prestatie door uit een veld van zes deelnemende zestallen op de derde plaats te eindigen, achter Vios en S.S.S. Het programma voor deze week luidt: 3 april: Olympia c-Vios d (18.30 uur), Olympia d-Vios f (18.30 uur), Avendos- Olympia 4, heren (19.15 uur, Olympia 2-Spirit 2, heren 21.30 uur). 4 april: Olympia a-Vios a (18.30 uur). Olympia b-Spirit (18.30 uur). Olympda- V.I.F., dames (20.45 uur). 5 april: Olympia 3-S.S.S. 3. heren (20.00 uur). Olympia 3-V.V.A. 3, dames (20.00 uur en S.V.V. 2-Olympia 2, dames (20.45 uur). Bij de Soester Turnkampioenschappen, die zaterdag zijn afgesloten met de nummers voor de individuele rang schikking, zorgde Leen Vogel van Olym pia bij de adspirant-heren voor een verrassing in de vorm van een tweede plaats, daarmede zijn clubgenoot Rob Duit achter zich latend. Bij de dames ontbrak door ziekte mevr. Joziasse, zodat mevr. Karssen alleen de Olympia-kleuren moest verdedigen, waarin zij, ondanks een hoger punten totaal dan de vorige keer niet geheel slaagde. In dit gezelschap was haar zevende plaats toch verdienstelijk. De wandelafdeling startte zaterdag weer met de training voor het nieuwe sei zoen. Onder leiding van de heer W. Suman zullen de Olympianen dit jaar weer aan een twintigtal tochten deel nemen. Voor degenen, die nog kennis willen maken met de wandelsport, zal een ledenwerfactie worden gehouden. Het eerste herenteam van zwemvereni ging De Duinkikkers is er in geslaagd de eerste overwinning in de winter- waterpolocompetitie te behalen op De Vest II te Naarden. De Duinkikkers za gen kans de eerste speelhelft met een 2-3 voorsprong af te sluiten. De drie doelpunten werden gescoord door Jo- han Huffels, Cees van Tricht en Henk Wijnmalen. Keeper Paul Kok moest tweemaal zwichten voor schoten van de Vest-rechtsvoor. De Duinkikers speel den met twee invallers, maar die draai den flink mee, zodat van een hecht team kon worden gesproken. In de tweede periode zagen Duinkik kers kans door Johan Huffels op 2-4 te komen. Door de Vest-midvoor, die het Johan Hilhorst, die als midachter speel de, zeer moeilijk maakte zagen de he ren uit Naarden kans om de stand tot 3-4 te verkleinen. Uit een mooie voor zet van Jan Wunderink scoorde Gerard Vet het vijfde Duinkikkers-doelpunt. De Vest kwam nog even terug en het werd 4-5, maar een gelijk spel zat er niet meer voor hen in. Dinsdag 9 april a.s. wordt in het ge meentehuis alhier een voorlichtings avond voor en over de reserve-politie aangemeld. Aangezien verondersteld mag worden, dat meer mensen belang stelling in deze richting hebben en de bij de kettingbotsing betrokken raakten, enige assistentie kan gebruiken, heeft men besloten tot het beleggen van een voorlichtingsavond, waarop het werk en de taak van de reservisten nader zal worden toegelicht. Flexa Riomat De speciale verf voor vochtige ruimtes als keukens en badkamers. Ook prima als buitenverf. Boenvast. In 25 kleuren. Flexa Structuur Met deze decoratieve wandafwerking kunt u het effect van een witte „geschuurde" muur bereiken. Flexa Dekwit (extra witl) Voorveegvaste, helderwitte afwerking van plafond of muur. Flexa Vinyllatex Voor alle muren. Ook 26 over het behang. Méér dan wasbaar: mag geboend worden. In 25 kleuren èn In nieuwe modekleuren. Flexa G.M. Veegvaste muurverf in poedervorm. Voor een snel opknappertje van wand of plafond. Uiterst voordelig. 8 Frisse kleuren. Flexa Plafond-Muurwit Wasbare verf voor plafond en muur In kamer en gang. Nog twee adviezen. Oude, poederende verf- of witkalklagen zet u vast met Flexa Fixeer. Vochtkringen bent u direct de baas met Flexa Isoleer. Ongeveer 100 oorlogsinvaliden uit Lux emburg en België kwamen naar Soes- terberg, waar zij in het officierscasino een diner kregen aangeboden. De oud-strijders waren in Nederland op uitnodiging van de Stichting M.O.V.E.O. De heer J. de Bree, die twee jaar ge leden zijn 25-jarig jubileum vierde bij de dienst van gemeentewerken, nam vrijdagmiddag in het St. Josephgeobuw afscheid van deze dienst en zijn colle ga's van de plantsoenendienst. De heer H. J. v. d. Dussen, directeur van gemeentewerken zei o.m. dat De Bree met ere de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt en schetste hem als een goede kracht, een goed collega en een bekend figuur in Soest. U hebt, aldus de heer v. d. Dussen, heel wat kilometers afgelegd met de motor-maaimachine, zowel in de plant soenen als op de sportvelden, die er al tijd keurig uitzagen. U bent op 1 april een vrij man, maar stilzitten zal er wel niet bijzijn, daar bent U nog te flink voor. Ik hoop. dat U lange tijd van uw welverdiende pensioen mag genie ten. Zijn onmiddellijke chef, de heer H. v. d. Broek zei; ik ken U nog maar een paar jaar, maar ik heb U leren kennen als een harde werker en een humaan collega. Spreker bood de heer de Bree een enveloppe met inhoud aan en zijn echtgenote bloemen. De adjunct-directeur, de heer P. de Bos vond De Bree een goede kameraad en iemand die trouw zijn plicht deed. Het was prettig met U samen te wer ken. De gemeentebode, de heer F. Posthu mus dankte de heer De Bree voor de samenwerking en bood hem een stan daard met kaars aan. Namens het personeel van de plant soenendienst sprak de heer H. Lenten en vergeleek De Bree met een bloem stuk, dat zijn vrouw juist had ontvan gen, n.1. narcissen voor de lente, gera niums voor de zomer en fakkels voor de winter. Ook hij dankte De Bree voor de samenwerking. Tenslotte dankte de heer De Bree, die vergezeld was van zijn vrouw, kinde ren en kleinkinderen, voor de waarde rende woorden tot hem gesproken. De collecte ten bate van het Rheuma- fonds heeft opgebracht 6575, Een mooi resultaat, waarvoor alle me dewerkers (sters) hartelijk dank wordt gezegd. De contactavond van mannenkoor Apol lo, welke zaterdag in De Rank werd gehouden, is in alle opzichten geslaagd te noemen. Veel echtgenoten en ouders van kin deren van het kinderkoor, maar ook veel donateurs gaven acte de presence. Allereerst zong het kinderkoor o.l v dirigent G. v. d. Schepop, „Kom vrien den", „Daar was een wuf" en „Ont waakt, canon", hetgeen prachtig werd uitgevoerd. Het mannenkoor bracht hierna: „Hei lig", „Priesterkoor" en „Das edle Herz". Daarna weer enige liederen van het kinderkoor, gevogld door enkele van het grote koor. Alles werd schitterend gezongen. Het doel was bereikt, een gezellige contactavond met als slot het optreden van de toneelgroep „De Ker- kebuurt" die het blijspel „Geen geld en toch geen zorgen" opvoerde. Op de Beckeringhstraat werd zaterdag de vier-jarige G. v. d. N. uit Soest door een auto aangereden, toen hij plot seling de weg overstak. De automobilist, de heer G. J. D. uit Soest kon hem niet meer ontwijken. Het jongetje werd naar het ziekenhuis Zon negloren overgebracht en daar opgeno- Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 45.000 stuks in prijzen van ƒ13,25 tot ƒ14,25. Middenprijs ƒ13,80. Prijs per kg ƒ2,19. De Hoge Raad oordeelde echter dat er hier niet van een arbeidsovereenkomst kon worden gesproken, o.m. daarom niet, omdat de danseres haar nummers uitvoerde naar eigen inzicht en zonder enige regie van de nachtclub-exploitant. Dat het meisje haar nummers moest verrichten in het gebouw van de nacht- club-exploitant op de door hem daar voor gereserveerde tijden, achtte de Ho ge Raad niet van doorslaggevende bete kenis. Een semi-profvoctballerscontraet Toen een Rotterdamse voetbalclub met een der spelers moeilijkheden kreeg, legde de betrokken speler zijn contract voor aan de Rotterdamse kantonrechter. Sparta betoogde dat in het spelerscon tract uitdrukkelijk stond vermeld, dat dit geen arbeidscontract zou zijn. In een keurig, volkomen logisch opgebouwd be toog toonde de kantonrechter aan, dat niet de door partijen aan een rechtsver houding gegeven benaming doorslagge vend is, maar de inhoud van de rechts verhouding zelf. De vraag of het gesloten contract een arbeidsovereenkomst is, beantwoordde de rechter bevestigend. Daarbij kon omdat de overige elementen van een arbeidsovereenkomst aanwezig waren de hele kwestie worden herleid tot de of de tussen Sparta en de voetballer ge sloten overeenkomst al dan niet een gezagsverhouding behelsde. De kantonrechter zei van ja. Hij leidde dat vooral af uit de verplichting van de speler deel te nemen aan de door Spar ta vastgestelde trainingen, resp. de door de K.N.V.B. vastgestelde wedstrijden waarvoor hij wordt opgesteld. Voorts zijn de spelers, op verbeurte van een boete, verplicht op en buiten het veld de nodige discipline te betonen en de instructies op te volgen. Al met al vol doende om een gezagsverhouding en dus een arbeidscontract aan te nemen Ontslag op staande voet Stel u voor een delicatessenzaak in het centrum des lands. In deze zaak werkt om. een winkelchef, die we gemakshal ve A. zullen noemen. Het bedrijf gaat in andere handen over. A. wordt, zoals doorgaans gebruikelijk, door de nieuwe eigenaar mèt het bedrijf overgenomen. Niet met alle oude lusten en lasten, maar met een fonkelnieuwe arbeids overeenkomst, die voor ten minste vjjf jaar wordt aangegaan. Dat de nieuwe werkgever een langdurige samenwerking verwachtte, moge o.m. blijken uit de bepaling dat de winkelchef het recht van eerste koop van het bedrijf werd verleend Na anderhalf jaar komen er al moei lijkheden. En niet zulke geringe Op een kwade dag wordt A. opeens op staande voet ontslagen. Zijn werkgever meent voor dat ontslag een „dringende reden" te hebben. A. zit uiteraard niet stil en schakelt de kantonrechter in. Hij eist een wettelijke schadeloosstelling gelijk aan het loon over de bij het ontslag nog resterende contractsduur (ca. ƒ40.000); hij ontkent het bestaan van een „dringende reden" voor ontslag op staande voet. De delicatessenhandelaar moet nu waar maken dat A. terecht op staande voet werd ontslagen. Tal van weinig zeg gende feiten worden aangevoerd. O.m. wordt A. verweten dat hij eens de verlichting van het toilet zou hebben laten branden. Dit alles mag echter niet baten. De kan- foyechter, die uit de aangevoerde fei te^ geen „dringende reden" kan des tilleren, acht de werkgever schadeplich- tig. Zij het ook dat hij gebruik maakt van zijn bevoegdheid de wettelijke scha deloosstelling (die meer dan drie jaar loon bedraagt op grond van het con tract voor vijf jaar) te matigen en deze te stellen op ruim elf maanden loon (inclusief provisie en vakantietoeslag). Hetgeen (met de rente meegerekend) al tijd nog een bedrag van meer dan ƒ10.000 betekent. Op deze wijze kon de werkloos gewor den winkelchef financieel enige tijd vooruit. Te vaak blijkt in de recht spraak dat de ontslagen „op staande voet" de kantonrechters veelal zeer grote zorgen baren. Het gaat hier name lijk maar al te vaak om nuances en zoals in het hier behandelde geval om ver gezochte futiliteiten. Gistermiddag heeft op de hoek Molen- strrat-Albert Cuyplaan een ernstig on geluk plaats gevonden. De automobilist T. R. A. G. uit Soest reed in de Molenstraat richting Nrieu- weweg. Bij de Albert Cuyplaan stad de 40-jarige ongehuwde mej. S. C. de V., eveneens uit Soest de weg over en werd gegrepen door de auto van G., die haar niet meer kon ontwijken. Zij kwam onder de auto terecht en hierbij werd haar linker onderbeen to taal afgereden. In ernstige toestand en met een zware hersenschudding werd zij naar „Zonnegloren" overgebracht. Want die kwast had er niks bijgezeid van het model. En de grossier had al- lenig maar plofpleeën in blauw. Ach teraf bleek, dat ie nog wel groene gluurders gehad had, maar ja groen paste toch weer niet in die pimpelblau- we badkamer van die blauwkousenfa milie". Nu moest de verdachte nog eens voor het hekje komen. „Ik had ter vervan ging van het exemplaar dat in ongere de was geraakt, een nieuwe besteld, edelachtbare. Dus mijns inzien behoorde een model te worden nageleverd gelijk aan het eerste. En deze rioleur (en de spreker trok even met zijn neus) vol deed niet aan mijn verlangens, zodat ik mij genoodzaakt zag hem terug te stu ren om het goede model in de juiste bijpassende kleur te gaan halen. En met platte bodem." „Maar U hebt er door de telefoon niet bijgezegd welk model U had." „Dat had de man natuurlijk tevoren moeten opnemen. Als ik in de zitkamer een bijpassend meubel bestel, komt de meubelmaker ook eerst kijken welke stijl en welke bekleding er bedoeld is." „Dat neemt alemaal niet weg, dat U deze leverancier geschopt hebt." „Pardon, mijn huisknecht heeft hem wegens zijn onbetamelijke houding de deur gewezen." „Neenee, in het proces-verbaal staat op getekend dat hij de deur uitgeschopt is, en U hebt al bevestigd dat het in uw opdracht gebeurde. U bent hier verant woordelijk, dat de goede man verwon dingen heeft opgelopen." „Voor die verwondingen is hij zelf aan sprakelijk" dacht de verdachte, „dan had hij maar een deugdelijk exemplaar moeten leveren". Het bleef een woordenduel met welles en nietes in hoogstbeschaafde termen, maar de officier eiste desondanks we gens de schop 50,boete of vijf da gen. „En wat voor plee hebt U nu uit eindelijk genomen?" vroeg hij. Maar dergelijke taal verstond de deftige heer niet. Hij draaide zich hautain om en schreed de zaal uit, waar zijn chauffeur hem wachtte. Er zijn mensen die altijd procederen, onverschillig of het gaat of vijf dan wel om zevenhonderd gulden. Maar procederen kost tijd en geld. Vandaar dat velen zo mogelijk tot een „regeling" trachten te komen. Er bestaat echter een bepaald soort vorderingen die in zeer vele gevallen tot processen leiden, nl. de vorderingen uit arbeidsovereenkomst. Het initiatief gaat dan meestal uit van de werknemer, die zonder arbeidscontract (wat „loon" betekent!) economisch niet kan bestaan. De rechtspraak is weer verrijkt met n aantal uitspraken die zeker de moei te waard zijn om ze hier te vermelden. Staat een strip'ease-danseres in dienstbetrekking U kent ze natuurlijk niet persoonlijk, die meiskes die bereid zijn u te laten zien hoe Eva er moet hebben uitgezien. Maar u hebt er mogelijk wel eens van gehoord. Behoorde tot voor enkele de cennia een striptease-nachtclub tot één van de buitenlandse attracties, sinds de oorlog kunnen we ze ook in ons land vinden. Een striptease-danseres wil natuurlijk met het oog op de eventuele konse- kwenties bv. ten aanzien van de sociale verzekering wel eens welen welke (za kelijke) relatie er bestaat tussen haar en de exploitant van de nachtclub waar zij werkt. Kan er hier gesproken worden van een arbeidsovereenkomst? En van een dienstbetrekking? Deze vraag kreeg de Hoge Raad te beantwoorden. De procureur-generaal meende het be staan van een arbeidsovereenkomst te mogen aannemen. Voor hem doorslag gevende argumenten waren: de danse res moest op de door de nachtclub-ex ploitant vastgestelde repetities aanwezig zijn en haar nummers op de door deze exploitant bepaalde tijd verrichten. Voor de balie: „Die opgeblazen bladluis lustte m'n mooiste ploffer niet" vertelde de te licht geraakte loodgieter en hij deed voor en achter de groene tafel alle wenkbrauwen verbaasd omhoog gaan. Want niemand wist, wat deze welge dane middenstander met ploffer bedoel de. We konden hoogstens uitmaken wie hij als een opgeblazen bladluis betitel de. Dat moest de hoog te paard zittende verdachte zijn, die te verwaand was om de zittende en de staande magistra tuur te groeten toen hij binnenkwam. „U bedoelt toch geen paffertje?" vroeg de politierechter. „Nee, een gewone ploffer. Sanitair zo- gezeid." En toen de wenkbrauwen nog even vragend omhoog bleven staan, ver duidelijkte de gas- en waterfitter: „We kennen ploffers, glijders en kijkers, ziet U". De rechter zag het kennelijk nog niet en de griffier wist ook niet goed wat hij op moest schrijven. De verdachte wenste zich helemaal niet in te laten met de mindere standen en staarde obstinaat naar het stapeltje wet boeken. „Maar meneer wenste geen ploffer" ver volgde de vakman in zijn vaktaal, „Die wilde persé weten wat ie achterliet en stuurde me terug om een kijker te ha len. En ik was zo goed en zo kwaad niet, of ik mos op m'n fietsje terug met die pot. Maar ik had er geen met plat te bodem en zeulde met een glijer naar 'm toe. Nou mot U weten, meneer, dat je met een glijer ook heel best kan controleren als je je rap genoemd om draait, maar meneer hier nam het niet, dat ik met weer een ander model kwam dan ie besteld had en wilde dat ik voor een derde keer met een complete closet pot heen en weer fietste. Nou, toen zee ik, dat ie 't zelf kon doen en dat ik zo'n kijker niet in voorraad had en dat ie wat mij betrof op staande voet op de pot kon gaan zitten of een andere leve rancier kon bestellen." „Aaajjajaja," begreep de politierechter, „u zegt het in uw vaktaal, maar U be doelt een bepaald model closetpot. En wat had meneer precies besteld?" „Nou, ja. woordelijk weet ik het niet meer, maar hij zei het net zo deftig als hij is: een gedistingeerd toilet, ge loof ik, en het be9te wat ik had, in blauw. Nou, in kleur had ik helemaal niks, dus ik most 't nog bestellen ook bij m'n grossder." „Dus U kwam volgens de bestelling met een blauwe eh „Een blauwe ploffer, jawel meneer. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht pro moveerde gisteren mevrouw W. J. La- bordus-Van Breukelen wonende Eiken laan 24, alhier, tot doctor in de wiskun de en natuurwetenschappen op het proefschrift getiteld: Op zoek naar re serve DNA en RNA. Een autoradiogra- fisch onderzoek van oocyten, eieren en embryonen van Asellus aquaticus. In 1954 begon mevrouw Labordus met de studie in de biologie aan de Utrecht se universiteit. In 1961 legde zij het doctoraal examen af. Van 1961-1967 was zij verbonden aan het Laboratorium voor histologie en microscopische ana tomie van de Utrechtse universiteit. In deze periode werd het materiaal voor dit proefschrift verzameld en bewerkt. Een oud scheermesje aan een kurk ge stoken is een uitstekend tornmesje. Speciale elrerverf is bij de meeste dro gisten wel verkrijgbaar. De gebruikaan- wijzing ontvangt U er bij. In spinaziewater, water met koffie en uienschillen kan men ook prachtig ge kleurde ederen krijgen. Zaterdag 6 april geeft de afdeling gym nastiek van Laetitia een uitvoering in de gamizoens-ontspanningszaal. Laetitia telt zes afdelingen, waarvan er vier voor het voetlicht zullen komen; de afdelingen zwemmen en volleybal voelen zich op het podium nu eenmaal niet thuis. Het programma vermeldt een behen digheidsoefening van de kleuters, bok springen van de jongens, bankoefening en kastspringen van de meisjes, even als oefening lange mat. Na de pauze treden de jongens en meis jes nog op in gymnatiekvarianten op diverse toestellen. Verder is er een ballet „De kaboutermuts" onder arti stieke leiding van mej. Paula Berlijn, op romantische muziek van Delibes. De judoka's geven een ju do-demonstra tie, terwijl de drumband de opmars, een eigen show en de taptoe verzorgt. De opbrengst van de landelijke actie „Kom over de brug", bedroeg in Soes- terberg het bedrag van ƒ13.881,25. Evenals vorig jaar vond er gisteravond 1 april een ontmoeting plaats van de af delingen van het katholiek vrouwen gilde en de Ned. Christen Vrouwen bond in de Hoeksteen met discussie groepen en een lorum. De dienst Welzijnszorg presenteert na de succesvolle opvoering van „Wiener Blutt" een cabaretavond onder de titel: „Goed nieuws vandaag", op dinsdag 9 april, in de ontspanningszaal aan de Kampweg. Medewerking verlenen Ada Thijsse, Henk Bouwman, Cees van Oven en het trio Joop Stokkermans. Er heerste zondagmiddag een heel bij zondere sfeer op en rondom het Soes- terbergveld, waar de interessante ont moeting plaatsvond tussen de aanstaan de kampioensploeg en het met degra datie bedreigde elftal van Soesterberg. Zoals gebruikelijk begon de wedstrijd zeer levendig met een heftig tegenstrib belende thuisclub, die enkele flinke aanvallen van de rood-witten kreeg af te slaan. In de 20ste minuut kreeg Van. der Meer een unieke kans, doch hij kopte uit een vrije trap over de lat. In de 35ste mi nuut kwam de snelle Acton vrij voor het doel, maar doelman Van Rijswijk greep voortreffelijk in. Direct daarop kreeg Acton weer zo'n kans, weer ech ter zonder resultaat. Terwijl de thee werd ingeschonken voor de rust, ontstond er een scrimmage voor het Soesterberg-doel, waarvan Broek man dankbaar gebruik maakte om te scoren, toen Van Rijswijk misgreep (0-1). De strak leidende scheidsrechter Servaas wees resoluut naar het mid denveld. De stemming bij de aanhang van de Stichtse Boys zat er toen meteen goed in maar luwde reeds vijf minuten na de rust, toen tijdens een flink So ester- berg-offensief aanvoerder Jan Huisman al duikende de bal langs de verraste doelman Mersman kopte (1-1). Bannen een kwartier kreeg de thuisclub de terugslag en de verdediging met de top figuren Odijk, Van Twigt en Appel doorn moest steeds weer opnieuw in grijpen. Het werd steeds gevaarlijker voor Van Rijswijks doel, die een kei harde lage vrije trap nog uitstekend wist te keren. In de laatste minuut ge beurde waar vele supporters bang voor waren: de Soesterberg-doelman greep mis, de bal werd voorgezet en Fr. v. d. Meer schoot in en gaf het kampioen schap van de Stichtse Boys meer glans (1-2). ^ooroE^ VAN WEEDESTRAAT 66, TELEFOON 2372 EXTRA VOORDELIGE VAN ASCH VOORDEELTJES GELDIG VAN 2 t/m 9 APRIL. WEGENS ENORM SUCCES GEPROLONGEERD! Wy hebben weer staan kokkerellen op verzoek, met véél vlees en verse groente. Keurt U zelf maar

Soester Courant | 1968 | | pagina 3