van hier en daar E0.SITTEN S.E.C.-nieuws Y.Y.Z.-nieuws ïe^foosi«i!«wimer z;ekeüado 5980 S.E.C. 2 werd door 9-0 zege op Y.V.Z. 4 ook kampioen .u.L.-nieuws S.E.C. kwam in Bussum niet verder dan gelijk spel Telef. Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-4-4 S.V.V. Volleybal Hees-volleybal „De Meteoren' niNsn \r. april isgs JUWELIER HORLOGER REMBRANDTLAAN 18 TEL. 02155-4785 Het was in Bussum in de wedstrijd tus sen hekkesluiter S.D.O. en S.E.C. geen ontmoeting, die land in het geheugen zal bijlven, integendeel het was er een van slecht gehalte. S.E.C. was misschien de minst slechte, maar de aanval van de Soestenaren de monstreerde een volkomen machteloos heid om doelpunten te maken. S.D.O. begon de wedstrijd met een heftig of fensief, maar de S.E.C.-verdediging, waarna vooral Krijt deze middag een prima wedtrijd speelde en Van Zoghei een betrouwbare indruk maakte, hield stand. S.E.C. wist zich los te werken en kreeg reële kansen o.a. door Woudenberg en Van Boeyen, maar de schoten waren te slecht gericht en te zacht om kans op succes te hebben. Ook S.D.O. zat niet stil en wist na 35 minuten van een fout in de S.E.C.-ver dediging te profiteren en de leiding te nemen. Hoewel S.E.C. nog diverse kansen kreeg om te scoren, moest de gelijkmaker nog door een penalty, genomen door Wou denberg, geboren worden. Met deze stand (1-1) kwam de rust. In de tweede helft was S.E.C. ongetwijfeld beter, maar een volkomen schotloze voorhoede wist deze meerderheid niet in doelpunten uit te drukken. Van Boeyen stond nog eens alleen voor de keeper, Woudenberg had nog kansen, maar gedoelpunt werd er niet. Ook de Bussummers kregen nog diver se malen gelegenheid om de volle buit binnen te halen, maar ook dat gelukte niet, hoewel dat hoofdzakelijk toege schreven moet worden aan 't goed ver dedigen van de S.E.C.-achterhoede, met Krijt aan het hoofd en in laatste in stantie keeper Van Zoghei Hoewel de competitie nog niet is af gelopen, zit er voor S.E.C. geen enkel belang meer in, zodat reeds thans de ogen op het volgende seizoen gericht kunnen worden. Verdere uitslagen in deze afdeling: Zeisrt-Ultrajectum 1-1. Donar-Baarn 2-1. V.V.IJ.-C.D.N. 1-0. S.D.O.-S.E.C. 1-1. Holland-DO.S. '01 0-5. Het gelijke spel, dat S.D.O. tegen S.E.C. I behaalde, heeft de Bussumers niet veel I opgeleverd, want mede-kandidaat voor degradatie V.V.IJ. liep weer een punt I weg door C.D.N. met 1-0 de baas te ^blijven. Ook het Hilversumse Donar verkte zich aanzienlijk uit de buurt de bedreigde laatste plaatsen door Baarn met 2-1 te verslaan. Vrienden schaar moest in Doorn met 2-1 zijn erdere erkennen in D.E.V., dat daar- nede de tweede plaats van Baarn overnam. D.O.S. bleef ook nu ongesla gen. Het versloeg Holland met niet min der dan 5-0. De voorsprong van de "Jtrechtse kampioen bedraagt nu al Izestien punten. Het verschil tussen de [overige clubs is overigens maar zeer dein. Het op de tweede plaats staande D.E.V. heeft maar vier punten voor- s; rong op Vriendenschaar, dat nog voor ■degradatie in aanmerking komt en mo- Imenteel de negende plaats bezet. De ■stand (met nog twee tot vijf wedstrij- ■den te spelen) is thans: 1 D.O.S.'01 20-37 Zeist 20-18 D.E.V. 19-21 Donar 19-17 Baarn 18-20 Vriendensch. 20-17 I S.E.C. 20-20 C.D.N. 20-15 luitrajectum 18-19 V.V.IJ. 18-14 Holland 17-18 S.D.O. 19-12 VRIENDENSCHAAR 2-S.E.C. 2 1-1 iHet onderaan staande Vriendenschaar 2 len de reserves van S.E.C. hebben zon- I dag een bijzonder harde wedstrijd ge- I speeld, met als resultaat, dat twee spe- I Iers van de thuisclub uit het veld wer- I den gestuurd (resp. wegens herhaald hard spel en een opzettelijke actie te- I gen een tegenstander) en één in het I boekje van de scheidsrechter werd ge- I noteerd. I S.E.C. nam al kort na het begin de lei- I ding, althans dat dacht men. Wel trof- I fen de gasten doel, maar de scheids- I rechter, die aanvankelijk het doelpunt I toekende, liet zich later door de tegen- I partij tot andere gedachten brengen e.. kende S.E.C. in plaats van een doel- I punt een niets opleverende hoekschop I toe. De eerste helft werd met dubbel- 1 blanke stand afgesloten. I Al vrij snel na de rust schoot Duyst I zijn ploeg naar een 1-0 voorsprong, I waarna de ploeg uit Culemborg het I meer in lichamelijke kracht ging zoe- 1 ken, met genoemde negatieve resulta- ten. Toch zag Vriendenschaar nog kans om eerst met tien man gelijk te maken en vervolgens met negen spelers de 1-1 stand te handhaven. Aan het feit, dat de S.E.C.-spelers in deze wedstrijd het hoofd hebben koel gehouden, is het tenslotte te danken, dat de strijd niet in een complete veldslag is geëindigd. Bij S.E.C. speelden Huizinga en Brou wer een zeer solide partij. Doelman Van Hattum raakte kort voor het einde nog licht geblesseerd maar kon niettemin de wedstrijd uitspelen. In een botsing met een tegenstander had hij een paar wonden aan zijn hoofd opgelopen. V.V.Z.A. 2-S.E.C. 4 0-1 Het vierde elftal heeft zondag de lou ter theoretische kans op een kampioen schap behouden door in Amersfoort met 1-0 van V.V.Z.A. 2 te winnen. De bezoekers lieten in de eerste helft aanmerkelijk beter voetbal zien, dat overigens maar met één doelpunt werd beloond. Het kwam van de voet van v. d. Brakel. Met deze magere 1-0 voor sprong ging de rust in. In de tweede helft waren de Amers- foorters vrijwel voortdurend in de meer derheid, doch mede dankzij het goede werk van doelman v. d. Vaart kwamen de gastheren niet meer aan de gelijk maker. S.E.C. staat nu met vier punten achter stand op leider Barneveld op de tweede plaats. Barneveld behoeft uit de res terende twee wedstrijden slechts één punt te behalen om zich kampioen te mogen noemen. Om de alleen nog maar in theorie bestaande kans op een eers te plaats te behouden zal S.E.C. bo vendien de resterende wedstrijden moe- te winnen. AMERSFOORTSE BOYS 4-S.E.C. 5 0-2 Het vijfde elftal keerde zondag ook met een overwinning uit Amersfoort terug. Het veteranenelftal bedwong het veras send goed tegenstand biedende Amers- foorts Boys 4 met 2-0. Voor de rust wogen beide partijen aar dig tegen elkaar op, wat tot uitdrukking kwam in het uitblijven van doelpunten van beide zijden. ~:i de tweede helft nam S.E.C. echter via Wijnands en Van Schalkwijk af stand van zijn tegenstander. Van Schalkwijk liet bovendien nog verschil lende kansen liggen. Bij S.E.C. speelde de 54-jarige Belt nog een zeer goede partij, terwijl ook in valler F. Duyst bij S.E.C. goed heeft voldaan. JEUGDUITSLAGEN De jeugd van S.E.C. behaalde tijdens het weekeinde over het algemeen be vredigende resultaten. Van de elf ont moetingen eindigden er twee onbeslist en vijf in een overwinning voor S.E.C. Vier wedstrijden gingen verloren. De uitslagen waren: De Meern jun. A- S.E.C. A 0-1, S.E.C. jun. C-Scherpen- zeel C 2-2, A.P.W.C. adsp. a-S.E.C. a 2-1, S.E.C. adsp. b-Spakenburg a 0-3, S.E.C. adsp. c- Don Bosco b 5-1, Hoe velaken adsp. b-S.E.C. d 2-1. Roda pup. 1-S.E.C. 1 2-4, S.E.C. pup. 2-Cobu Boys 1 1-1, S.E.C. pup. 3-Amsvorde 3 3-1, S.E.C. pup. 4-B.D.C. 6 2-0 en S.E.C. pup. 5-B.D.C. 7 0-3. In verband met de via de televisie uit te zenden voetbalwedstrijd Engeland- Spanje, komende woensdag, zal de trai ning van de spelers van de zaterdag elftallen naar donderdagavond worden verschoven. V.V.Z. VOLKOMEN VAN SLAG: 0-4 TEGEN CANDIA Het eerste elftal van V.V.Z. is momen teel volkomen van slag. Verloren de Soestenaren verleden week verrassend en ook wel wat onnodig met 2-1 van Baarn, afgelopen zaterdag moest V.V.Z. opnieuw buigen voor een degradatie kandidaat. want de club uit Rhenen wees V.V.Z. op eigen terrein met niet minder dan 4-0 terug. In de eerste helft wogen beide partijen redelijk goed tegen elkaar op; de thuis club liet kwalitatief misschien iets beter voetbal zien, maar tot doelpunten leid de dat niet. Ook de tegenpartij zag in die eerste vijfenveertig minuten geen kans om doelman Pouw te passeren. De rust ging dan ook met ongewijzigde stand in. Niets wees er op dat moment al op, dat V.V.Z. een duidelijke nederlaag zou krijgen te incasseren. Een verdedigings- fout van G. v. d. Bovenkamp leidde na tien minuten spelen in de tweede helft de nederlaag in. Zijn fout werd dank baar uitgebuit door de tegenpartij en toen twintig minuten later H. van Kooy in het strafschop de bal met de hand beroerde, was V.V.Z. een geslagen ploeg, omdat van de toegekende straf schop geen probleem werd gemaakt: 0-2. Het elftal zakte daarna als een kaar tenhuis in elkaar. Ieder geloof aan eigen kunnen ontbrak vanaf dat mo ment volkomen, terwijl de strijdlust helmaal zoek was. Candia wist hier van nog twee maal dankbaar gebruik te maken. De strijd om de bovenste plaats is in middels wel beslist. Veel spannender gaat het momenteel toe in de onderste regionen, waar Advendo zich zo lang zamerhand kan voorbereiden op degra datie, maar waar nog verschillende clubs (Hees. Candia, Kulan, Baarn en, Scherpenzeel) verwoede pogingen in het werk stellen om te voorkomen, dat zij met Advendo mee afdalen. V.V.Z. 2-ZUIDVOGELS 4 3-1 Het goed geklasseerde tweede elft-' kon zich zaterdag de weelde van twee ge miste strafschoppen permitter. De re serves wonnen desondanks met 3-1 van Zuidvogels 4 uit Huizen. Al na tien mi nuten kreeg V.V.Z. een strafschop toe gewezen, maar G. v. d. Munt schoot recht in de handen van de doelman. Vijf minuten later stond V.V.Z. echter toch met 1-0 voor, toen Van de Kraak een fraaie actie doeltreffend afrondde. Vijf minuten voor rust kwam V.V.Z. door Akkerman nog op 2-0, maar nog geen minuut later was het verschil weer tot een doelpunt terug gebracht. Na ruim vijftien minuten spelen maakte G. v. d. Munt zijn verzuim uit de eers te speelhelft goed door met een hard schot de stand op 3-1 te brengen, waar mede het verzet van Zuidvogels wel gebroken was. Kort voor tijd mocht V.V.Z. het nog eens ongehinderd van elf meter proberen, maar nu was het Akkerman, die met een strafschop te veel moeite had. Het bleef bij 3-1, waarmede V.V.Z. een goede tweede plaats op de ranglijst be zet, zonder overigens het kampioen schap nog te kunnen bereiken. Er rest de V.V.Z.-reserves nog één (thuis) wed-» strijd tegen Baarn. KARBOYS 2-V.V.Z. 3 3-3 Het derde elftal, dat nog zeer goede I uitzichten op het kampioenschap heeft, I liet zaterdag in Bussum een steekje I vallen bij Karboys 2. De Soestenaren! kwamen er niet verder dan een 3-3 ge-| lijk spel, met welk resultaat de Bus sumers meer gediend zijn dan de be-| zoekers. V.V.Z. moest trouwens twee-l maal een achterstand wegwerken. De wedstrijd begon veelbelovend. Al na en kwartier nam V.V.Z. door Van de Worp de leiding. Weliswaar had V.V.Z. lot dan een verdedigende houding moe ten aannemen en reeds met vier hoek schoppen doelpunten moeten voorko men, maar een uitval via Hornsveld was voldoende om de leiding te nemen. De voorsprong duurde maar kort, want na bijna een half uur liet de ver op gedrongen V.V.Z.-verdediging zich var rassen: 1-1. Vijf minuien later nam de thuisclub zelfs een voorsprong, toen zijn snelle linksbuiten de Soester verdedi ging op het verkeerde been liet staan: 2-1. Maar Brons stelde nog voor rust Van Wijk in staat om met gelijke stand te gaan rusten. Ook in de tweede helft moest V.V.Z. eerst een achterstand wegwerken, al vorens met één punt naar huis terug te keren. De gelijkmaker werd wederom middels een zeer hard schot door Van Wijk gescoord. Het derde elftal speelt zaterdag zijn laatste wedstrijd tegen Altius uit Hil versum. De Soestenaren kunnen zich bij een overwinning kampioen noemen. S.E.C. 2-V.V.Z. 4 9-0 Zoals wel was te verwachten, bleek het vierde elftal, dat geheel onderaan staat, niet bij machte, S.E.C. 2 bij te houden. Hoewel de eerste wedstrijd tussen beide clubs in een gelijk spel eindigde, moest V.V.Z. nu met 9-0 de eer aan de tegen partij laten. Bij de rust keken de bezoe kers al tegen een 4-0 achterstand ac.n. Met deze zege behaalde S.E.C. 2 het kampioenschap. Voor een meer gedetailleerd verslag zie men elders in dit blad. JEUGRESULTATEN Drie van de zes jeugdelftallen van V.V.Z. kwamen zaterdag tot winst. De andere elftallen moesten met een ne derlaag genoegen nemen. De junioren A van V.V.Z. bleven B.D.C. C met 2-1 voor, terwijl V.V.Z. pup. 1 een duidelij ke 5-0 overwinning op H.V.C. behaal de en V.V.Z. 3 met 2-0 H.V.C. 5 voor bleef. Het Amersfoortse K.V.V.A. 6 ze gevierde met 3-1 over V.V.Z. pup. 2. Het adsp. a elftal van V.V.Z. moest met 5-4 zijn meerdere erkennen in het Amersfoortse V.V.Z.A. b, terwijl het adpiranten b-elftal van V.V.Z., de eer met 3-2 aan Don Bosco c moest laten. Een week na het eerste is zaterdag ook het tweede zaterdagelftal van S.E.C. kampioen geworden, weliswaar niet he lemaal ongeslagen en met zo'n grote voorsprong als het eerste elftal, maar toch op een zeer in het oog lopende wijze. De reserves verloren slechts één wed strijd, terwijl hetzelfde V.V.Z., dat af gelopen zaterdag op overtuigende wijze met 9-0 werd verslagen, S.E.C. in de eerste wedstrijd op een gelijk spel hield. Deze keer bleken de onderaan de rang lijst staande V.V.Z.-ers bij lange na niet opgewassen tegen hun tegenstanders. De rust ging al in met een 4-0 achter stand. Toch heeft V.V.Z. in de tweede helft een kwartier lang een hevig S.E.C.-bombardement doorstaan, want de thuisclub bleek met alle geweld een overwinning met dubbele cijfers te wil len forceren. Bij de stand 9-0. dertien minuten voor hét einde bereikte, trok ook de S.E.C.- verdediging het vijandelijk strafschop gebied herhaaldelijk binnen, zonder overigens tot de tiende treffer te kun nen komen. Het eerste doelpunt in deze wedstrijd liet trouwens ook ruim een kwartier op zich wachten. Men beperkte zrich voor lopig tot wederzijds terrein verkennen, totdat in de zeventiende minuut Rou wendaal in het V.V.Z.-strafschopgebied onder uitgehaald werd en de zeer goed leidende scheidsrechter een strafschop toekende. Hoefman gaf doelman Barne veld geen kans: 1-0. Twaalf minuten later rondde Van Delden een solo doel treffend af, terwijl voor rust Rouwen daal met twee doelpunten na goed voorbereidend werk van Hodde de stand naar 4-0 schoot. Na rust hetzelfde vrij eenzijdige spel- beeld: een sterk aanhoudend S.E.C., dat V.V.Z. bijna voortdurend op de eigen helft terugdrong. Na zeven minuten was het al weer raak. Een combinatie tussen Rouwendaal en Hoefman werd door de laatste doeltreffend afgerond, terwijl eea minuut later Rademaker een fout in de V.V.Z.-defensie afstrafte en er 6-0 van maakte. Een zeer fraaie redding van Barneveld voorkwam, dat S.E.C. al na een kwar tier met 7-0 zou hebben voorgestaan. De zevende treffer viel nu na 24 minuten en werd gescoord door Hoefman. Rouwen daal maakte er vijf minuten later 8-0 van en begon iedereen al om het tien de doelpunt te roepen. Het negende kwam nog wel, toen Hoefman een straf schop wegens hand benutte, maar boe S.E.C. ook het doel van Barneveld on der vuur nam, de tiende treffer bleef uit. Het betekende echter het kampioen schap van het elftal, want de trainer van Terschulurse Boys 2, de enige con current, had al vrij gauw in de eerste helft alle hoop op een misstap van S.E.C. laten varen. Hij was dan ook een van de eersten, die het S.E.C.-bestuur met het behaalde resultaat kwam ge- lijkwensen, evenals trouwens de heer H. Duit, voorzitter van V.V.Z. Voorzitter Brugman van de zaterdag afdeling moest opnieuw een elftal lo vend toespreken. De aanvoerder, spil Staal, die in deze laatste wedstrijd groots speelde (evenals Cairo en Duits) kreeg bloemen van de heer Brugman, waarna ook oud-voorzitter Wilhelm de elf spelers van het tweede met het be haalde succes complimenteerde. Voor S.E.C. 2 betekende deze wedstrijd te vens het einde van deze bijzonder suc cesvol verlopen competitie. Negen wedstrijden stonden er vorige week op het programma, zes hiervan werden S.V.V.-overwinningen. Dames 2 speelde tegen Spirit 2 en klom na deze v/edstrijd weer een paar plaatsen omhoog in zijn klasse door met 2-1 te winnen. Setstanden: 12-15, 15-10 en 15-7. Met nog drie wedstrij den voor de boeg is er voor dit team geen al te grote degradatiekans meer. Dit kan niet gezegd worden van het derde damesteam, dat met 3-0 van kop loper Limvio verloor. Setstanden: 1-15, 7-15, 6-15. Degradatiekans: zeer groot. Het gevierde damesteam staat even eens onderaan, maar daar het hier de laagste klasse betreft, kan het team niet degraderen. Ook de wedstrijd tegen D.O.S. ging verloren, met de setstanden: 15-3, 15-0 en 15-6. De meisjes speelden teg enhet Amers foortse V.V.A. en wonnen deze wed strijd met 2-0. Setstanden: 15-12, 15-12. In de eerste klasse heren gaat het er nu om spannen. S.V.V. 1 staat momen teel drie punten voor op Spirit 2. Neg twee wedstrijden, tegen de concurren ten Spirit 2 en Wilhelmina, en het zal bekend zijn of de Soester heren kam pioen zijn. Hun wedstrijd tegen S.S.S. 2 wormen ze in ieder geval met 3-0 en met behoorlijke setstanden. Ook het tweede herenteam won, en wel an V.I.O.S. 4 met de setstanden: 15-7, 4-16 en 15-12. et derde herenteam speelde tegen kop- oper V.I.O.S. 5 en wist tegen dit ster- ce team niets te bereiken. Met 3-15, 15 en 6-15 moesten de heren genoe- en nemen. et seniorenteam S.V.V. 4 deed het rchter weer uitstekend. Met 3-4 eisten e heren de overwinning voor zich op et de setstanden: 15-4, 15-3 en 15-9. -k hier spant het enorm want het rierde staat slechts 2 punten achter op :oploper Unicornus. |Ook de jongens speelden prima. Van .I.O.S. d- wonnen ze met 2-1. Set- tanden: 15-11, 13-15 en 15-5. rogramma deze week: [Woensdag, 18.30 uur: Spirit a-S.V.V. Leisjes). S.V.V.-Laetitia (jongens). 20.00 juur: B.G. S.V.-S.V.V. 4 (dames). 20.45 uur: S.V.V. 4-W.B.K. (heren). [Donderdag, 20.00 uur: V.V.A. 4-S.V.V. 3 (dames). 20.45 uur: S.V.V. 1-Shadows /dames). 'rijdag, 19.15 uur: S.V.V. 3-Wilhelmina |2 heren). 20.00 uur: N.V.C.-S.V.V. 2 (he- Iren). 20.45 uur: S.V.V. 2-Olympia 2 (da mes). 21.30 uur: Wilhelm.-S.V.V. 1 fhe- ren). V.V.H. 1-LOIVIO (heren) 0-3 Het eerste herervzestal van Hees ver loor verleden week kansloos van het Baarnse Limvio, dat duidelijk beschik te over een betere conditie en spelin zicht. Al na de eerste set moesten de bosrandbewoners zich als verloren be schouwen: 7-15. Hoewel in de tweede set Hees even hoop kreeg op een set zege, werd de verwachting echter spoe dig weer de bodem ingeslagen door en kele rake klappen vanaf de andere zij de van het net: 11-15. Hoezeer Hees de mode had laten zakkene bleek in de derde set, toen na een kwartier de Soestenaren met 6-15 hethoofd moesten buigen. Het tweede damesteam van Hees ver loor verleden week met 2-1 van Laeti tia. Overigens toonde het team met dit resultaat wel aan, dat het op de goede weg is. Leverde de eerste set nog een minimale nederlaag op, de tweede set bood hoopvolle perspectieven op een overwinning, toen mevr. Kok c.s. een 15-8 score op het bord bracht. Helaas werd de defensie van Hees in de be slissende derde set enkele malen uit haar verband gespeeld, wat Laetitia in de gelegenheid stelde om met 15-10 de winst binnen te halen. De eerste drie elftallen van B.D.C. heb ben de vrije Zondag benut met h?t spe len van een onderlinge wedstrijd, het geen een goede oefening is geweest. Zeer tot ongenoegen van B.D.C. is het eerste elftal a.s. zondag weer vrij. Twee voetballoze voetbalzondagen voor het eerste elftal, geheel onnodig, maar de bond stelt wel eens wedstrijd op Twee de Paasdag vast, daarmede vele plan nen van diverse gezinnen in de war sturende, maar zover schijnt de bonds- programmasamensteller niet vooruit te zien. De overige elftallen konden het zondag niet tot een overwinning bren gen. Hier zijn de uitslagen: Amsvorde III-B.D.C. IV 7-1. B.D.C. V- A.P.W.C. III 3-4. A.P.W.C. IV-B.D.C. VI 4-3. B.D.C VII-Baarn V 1-4. METEOREN 1-HILVERSUM 2 4-2 Na een late start en met invallers bij Meteoren nam Hilversum de leiding met 0-2. Na 2 straf worpen, genomen door Wim Wamsteeker, werd het 2-2. Deze stand bleef zo tot de rust. Na de hervatting werd het spel nog 2 maal onderbroken voor een strafworp, welke beiden door Willem Kraay wer den genomen. Eén ervan trof doel, waardoor het 3-2 werd. Ineke Timmer kreeg ook nog een kern* en met een goed schot werd het 4-2.

Soester Courant | 1968 | | pagina 6