geen gratie allure zonder goede toon - - v Voor gratie en allure een foundation van Playtex LovahSe Camp Lastina Peter Pan Triumph Pastunette Schiesser Pierson VRIJDAG 5 APRIL 19G8 <u IS l %é;Jsk Dezelfde japon kan de ene vrouw allure, charme en gratie geven terwijl hij van de andere vrouw een slordig en onappetijte lijk niemendalletje maakt. Dit zal meestal afhangen van een juiste of foutieve foun dation. Vroeger werd het ..corset" alleen maar als noodzakelijk kwaad beschouwd. Vrouwen met een zwaar figuur kochten, als ze er geld voor hadden een soort keurslijf met veel baleinen en een ijzer- sterke veter om alles wat ze naar hun smaak te veel hadden zo stevig moge lijk in te snoeren. Zo'n corset was niet goedkoop, maar je deed er dan ook in vele gevallen je hele verdere leven mee. Wie over een wat jeugdiger figuur be schikte, schafte zich de goedkoopste beha aan die er maar te krijgen was. Want het geld dat aan foundation (een woord dat toen trouwens nog niet be stond) werd besteed, „was toch maar weggegooid Nu weet elk opbloeiend meisje en elke vrouw zo langzamerhand wel, dat een goede foundation niet alleen esthetisch belangrijk is, maar ook meer zelfvertrouwen geeft en dus de geestes gesteldheid verbetert, terwijl het dragen van deze functionele „mode onder de mode" voor een goede algemene conditie noodzakelijk is. Daarom is het geen won der dat de vrouw van nu zich zo druk maakt over de zogenaamde foundations - de corrigerende beha's, step-ins, panty's en corselets. De fabrikanten hebben er aan meegewerkt al deze onontbeer lijke kledingstukken de juiste vorm te geven en voor honderd procent functioneel draaggenot te zorgen. Er zijn beha's met elastische cups, beha's met schouderbandjes, aan de onderzijde met schuimrubber gevoerd, zodat het „striemend doorsnijden" van de schou ders tot het verleden behoort. Er zijn ook beha's die onder een jurk zonder mouwen en zelfs zonder „schouders" gedragen kunnen worden, zonder gevaar de band jes om de paar minuten te moeten opha len. Die bandjes zijn er nog wel, maar ze zitten op een andere plaats, waar ze geen kwaad kunnen en geen kans krij gen „in de openbaarheid te komen". Er is een speciale foundation voor de tiener en zelfs de positiecorsetten zijn aange past aan de nieuwe tijd; ze zijn doelmati ger, minder zwaar, kunnen aan de beide zijkanten worden verwijd door middel van veters en op die manier geregeld aan het figuur worden aangepast, terwijl goede steun op de juiste plaatsen wordt gege ven. Voor zwaardere figuren bestaat er niet meer zoals vroeger een „geijkte maat", die dan meestal net te krap of veel te ruim was. Er zijn nu zeer goede gaines met of zonder baleinen, vaak met een nylon voorpand, veelal in drie lengtes verkrijgbaar, terwijl ook met bepaalde verhoudingen tussen taille en heupen re kening is gehouden. Hoewel het steeds minder voorkomt, worden veel dames nog steeds het slachtoffer van huis-aan-huis- verkoop van foundations of zuchten maandenlang onder de kwellingen van een onoordeelkundige aankoop of een aankoop van inferieure kwaliteit, omdat deze „veel voordeliger" was. Daarom kan er niet genoeg de nadruk op gelegd worden, dat het een „levenskwestie" is uw foundation-artikelen in een vertrouw de zaak te kopen, waar gepast kan wor den en waar deskundige verkoopsters u kunnen adviseren. En dan nog dit: spaar niet op de aankoop van uw foundation, houd u bij een bekend, gerenommeerd merk en neem desnoods een japonnetje minder dan „op een koopje van onderen mooi" te willen zijn. 1 Parijs lanceerde het 'boerenbontjes-motic als foundationset voor tieners, maar weldrc bleek dat vrouwen van elke leeftijd er door werden gefascineerd. Schiesser International was er als de kippen bij de sets voor alle leeftijden te brengen. De "Granny-look", zo als deze nieuwe "mode onder de mode" werd gedoopt, werd al spoedig gekwalificeerd als: functioneel en bijzonder romantisch. Bij de decent gedecolleteerde beha hoort een bikinislip. (Model Schiesser-S-IIjn) Van Weedestraat 5 A - B Telefoon 2504 U vindt bij ons de gehele collectie van Onze verkoopsters geven u gaarne vakkundig advies. rzmrm® 3 De speciale voorsluiting van deze beha kan met een clip geopend en gesloten worden. De cups zijn ge maakt van verstevigde Franse kant en de lage rijgpartij bestaat uit elastische Lycra. (Model Clipsy-beha van Schies ser International). 4 In de panty-collecties Is de long-leg- oanty geen opvallend nieuws meer, vant hiermede Is men nu eenmaal ver- rouwd geraakt. Vooral tijdens de zo- nerse dagen Is deze fijn te dragen nder een pantalon. Misschien Is er "~h nog een nieuwtje, want de op de foto afgebeelde panty heeft een los. extra voorpand met speciale lengterek. Dit geeft een slank silhouet, veel vrij heid In beweging en veel comfort (Mo del van de Koninklijke Foundation In dustrie Van de Waal Co., Amster dam). 5 Een charmante combinatie voor jon ge vrouwen. De beha is afgezet met 'n bloemendessin. Het materiaal van de panty Is zeer elastisch Perlon-satijn en op de cups van de beha is een bloe semdessin aangebracht (Model: Tri- umph International. Foto: Khan). 6 Deze nieuwe modelijn is een creatie van Triumph International. De jeugdig- elegante stijl Is met een vleugje ro mantiek gemêleerd. De set heeft een aantrekkelijk bloemenpatroon op een wit fond. De panty Is gemaakt van be drukt Lycra-tulle en de beha van Ny- lon-taft. (Foto: Khan). 7 Dit jonge meisje draagt een Schies- serset, die de charmante naam "Swee- ty" heeft gekregen. Zowel de beha bandjes als de decoratie van het gor- deltje zijn gegarneerd met een sier- band in rose en turkoois. (Model Schiesser Sweety-S-lijn).

Soester Courant | 1968 | | pagina 13