Krediet voor uw onder neming envooru vantÜ icten iPulóter N.S.U.-SH0W Gemeentepolitie Soest wil korps reservisten uitbreiden Gemeenteraadsvergadering de bank waar ook zich thuis voelt MENINGEN VAN LEZERS Krabbels van Knelis U KUNT NIET ALLES WETEN LOON NAAR WERKEN Sterkte beroepskorps in toekomst 110 man Goed voor de huid het gehele jaar door NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Voor Martin Luther King Voor verlovingsringen Zeepost Maquette Soester Sporthal Geslaagd Laatste aflevering van Sebastiaan N.T.S.-sport op Tweede Paasdag Jacques (Hulot) Tati op Nederlandse televisie Dag Pipo Uw RECORDER staat kiaar h\\ ,-DE GOUDEN SNA IR" ICHTHART 1K""" Paassport op de radio Onderwijs aan kinderen in N.T.S .-programma Opgewekt leven Telef. Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-4-4 VRIJDAG 12 APRIL 1968 De politie van Soest is ernstig van plan om het korps reserve-politie sterk uit te breiden. Als eerste poging daartoe is dinsdagavond in de raadszaal van het gemeentehuis een voorlichtingsbijeen komst gehouden, die door een "redelijk aantal mensen, waaronder de heer J. C. Korte in zijn funktie als belangstellend gemeenteraadslid, is bijgewoond. De taak van de reservisten, zo zei hoofdinspecteur H. G. Scholtmeijer, is de versterking van het achterland der beroepspolitie. „Het werk van de politie bestaat uit meer dan alleen maar in een auto rij den of een bekeuring uitdelen. Evenals dat van de reservist moet het optreden van de politie gebaseerd zijn op voor schriften, waarvan de kennis is vereist waarvoor men ook een bepaalde op leiding nodig heeft. De reservist moet het normale werk van zijn beroepscolle ga gewoon kunnen meedoen", aldus de heer Scholtmeijer. Na een oefen- en leerperiode zal wor den beoordeeld, hoe de persoonlijke in stelling van de adspirant-reserve-agent is. In normale omstandigheden bestaat het werk van de reservisten uit het assisteren bij diverse taken op dagen, dat een zeer groot deel var» het perso neel moet worden ingezet (Koninginne dag, intocht van Sint Nicolaas e.d.) „Af en toe lijkt het wel eens, of er al leen maar demonstranten rondom ons leven. Het gezag krijgt weieens een flinke dreun. Daarom is het oo'.. wel eens goed, wanneer het gezag van de andere kant wordt benaderd", aldus de hoofdinspecteur. Inspecteur G. D. H. van "Woudenberg noemde een aantal voorwaarden, waar aan leden van het korps reserve-politie moeten voldoen. Zij moeten tussen de 21 en 50 jaar oud zijn (van welke norm overigens kan worden afgeweken), min stens 1.70 meter lang zijn, voldoen aan door de minister gestelde eigen qua geestelijke en lichamelijke gezondheid, mogen geen militair zijn en geen mobi lisatiebestemming hebben. De reservisten kunnen daadwerkelijk worden opgeroepen in tijd van verhoog de waakzaamheid, om dan de funktie van de beroepspolitie, die dan andere taken te vervullen krijgt, over te ne men. In normale omstandigheden is de verbintenis, die de reservisten kunnen aangaan, geheel vrijwillig. Het kan een reservist niet kwalijk worden genomen, wanneer hij op een oefenavond of een Koninginnedag verhinderd is om dienst te doen. Anders is het echter met de buitengewoon dienstplichtigen, die on der de noodwachtplicht vallen en t.z.t. bij de Bescherming Burgerbevolking kunnen worden ingedeeld. Wanneer zij zich aanmelden als reservist, wat in houdt, dat zij geen B.B.-er hoeven te worden, dienen zij wel op de oefen avonden e.d. te verschijnen. Voor deze caterogie zijn B.B. en reserve-politie min of meer met elkaar vergelijkbaar. In ieder geval zijn op beide groepen de zelfde voorschriften van toepassing. Buitengewoon dienstplichtige reservis ten, die het korps willen verlaten, ko men daarmede automatisch bij de B.B. terecht. De omgekeerde weg wordt doorgaans iets moeilijker bewandeld, maar in bepaalde omstandigheden is het mogelijk om van de B.B. over te gaan naar de reserve-politie, zeker in Soest. Om de taak van reservist te kunnen volbrengen, dient men geoefend en voorbereid te zijn. De opleiding ge schiedt in twee fasen. Men krijgt een theoretische scholing, gebaseerd op het politie-optreden, en een praktische op leiding gericht op het praktisch politie optreden. De praktische ervaring doet men op met de beroepscollega's, tijdens de sur veillance en op het politiebureau. De honorering is symbolisch, en be draagt niet meer dan 1,50 per avond of 16,voor meer dan acht uur con tinue dienst. Alleen in tijd van ver hoogde waakzaamheid krijgt men een vol salaris. De reservist is tijdens zijn dienst en oefenuren overigens wel met alle sociale zekerheden en waarborgen omkleed. Het korps reserve-politie telt momen teel 16 man. Men heeft goede hoop, dit aantal tot 25 te kunnen opvoeren. Binnenkort bestaat het korps vijftien jaar. Reeds is aangekondigd, dat op grootse wijze aan dit jubileum aan dacht zal worden geschonken. De heer Scholtmeijer deelde nog mede, dat het korps beroepspersoneel, dat mo menteel 48 man sterk is, in de toe komst zal worden uitgebreid tot 110 man, gebaseerd op een inwonertal van 80.000. Tegen die tijd zal de gemeente Soest ook een nieuw politiebureau moe ten hebben. Verschillende tekeningen liggen al klaar, maar de heer Scholt meijer verwachtte niet, dat het binnen vijf jaar tot een realisatie van de plan nen zal komen. Een nieuw bureau gaat dan ook tussen de een en twee mil joen gulden kosten. Voorlopig volstaat men daarom met een overigens vrij ingrijpende verbouwing van het huidige bureau aan de Van Weedestraat, dat in middels is uitgebreid met het noodge bouw, dat enige tijd in gebruik is ge weest bij de Algemene Bank Nederland. De verbouwing nadert zijn voltooiing. da heer L. W. J. Cregolre direkteur kantoor Maastricht De NMB verleent bedrijfskrediet in vele variaties. Er zijn grote en kleine kredieten, kortlopende en op middellange termijn. Steeds wordt het krediet afgestemd op de behoeften van het bedrijf: maat werk dus. De specialisatie van de NMB op midden- en kleinbedrijf maakt het prettig overleggen met de bank. De NMB kent de problemen van de zelfstandige ondernemer en helpt u ze op te lossen. Zoals zij voor elke bankdienst een persoon lijke service biedt. De gemeenteraad van Soes-t komt woens dag 17 april, te 19.30 uur, in Openbare zitting bijeen ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Vaststelling notulen d.d. 12 en 20 december 1967, 21 februari en 13 maart 1968. 2. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 28 februari 1968 van Ge deputeerde Staten te Utrecht inzake de woningverdeling 1968 met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te ne men. b. Brief d.d. 30 maart 1968 van A. van der Burgh inzake de bouw van een serviceflat aan de Soesterbergsestraat met voorstel dit schrijven voor kennis geving aan te nemen. 3. Voorstel tot ruiling van grond ge legen aan de Klaarwaterweg met J. G. Wijnands. 4. Voorstel tot huur van het gymnas tieklokaal van het R.K. Schoolbestuur te Soestdijk. 5. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: a. het R.K. Schoolbestuur te Soest in» zake de aanschaffing van nieuwe leer- en hulpmiddelen t.b.v. de Bonifacius- school en St. Josephschool voor g.l.o.; b. het bestuur van de vereniging voor Chr. Onderwijs te Soesterberg voor het aanschaffen van een stencilmachine en voor het vernieuwen van de verwar mingsinstallatie t.b.v. de school voor g.l.o. aan de Generaal Winkelmanstraat; c. het bestuur van de vereniging De School met den Bijbel te Soest voor het verbeteren en betegelen van het speel terrein van de Da Costaschool alhier. 6. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan mevrouw P. L. v. d. Woord-Slooff, als hoofdleidster aan de openbare kleuterschool te Soestdijk. 7. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht voor het leggen van ka bels: a. in het plan Soesterveen I aan de P.U.E.M. N.V.; b. langs de zuid-oostzijde van de Dor resteinweg aan de P.U.E.M. N.V. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het vernieuwen en wijzigen van de ingangspartij t.b.v. het Soester Natuurbad. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet uit de reserve art. 24c van de Woningwet t.b.v. de pannendak bedekking van eengezinswoningen op de Eng. 10. Voorstel inzake het presentiegeld voor het bijwonen van raads-. raadsaf- delings- en commissie-vergaderingen. 11. Voorstel tot het garanderen van geldleningen op grond van de beschik king geldelijke steun eigen woningen 1968. 12. Voorstel tot aankoop van grond ge legen: a. aan en nabij de Nieuweweg van W. G. Tolboom; b. aan de Blrkstraat van J. J. Stalen hoef; c. nabij de Dorresteinweg van G. H. Grijze; d. nabij de Dorresteinweg van G. v. d. Deyssel; e. nabij de Dorresteinweg van H. de Groot; f. nabij de Dorresteinweg van A. van den Broek. 13. Voorstel tot verkoop van grond gelegen aan de Julianalaan aan de ver pakkingsindustrie Lindner N.V. 14. Voorstel tot wijziging van de te naamstelling van de akte van overeen komst voor het leveren van een steno- analystisch verslag van het besprokene in de raadsvergaderingen. 15. Voorstel tot goedkeuring van de 235 vestigingen in Nederland ...WE SHALL OVERCOME... Ik had een droom, Een macht'ge droom, Een droom die in mij leefde, dag [en nacht Een droom waarin het leek alsof de [wereld vol van enkel goede mensen was En waar geen volk om huidskleur [werd veracht. Ik had een droom, Een macht'ge droom, Een droom waarin ik vast geloofde, Een droom waarin ik wist dat al mijn [zwarte broeders, ging ik zelf ook heen, Met zachte krachten bleven strijden [voor hun mens'lijk recht, Diep in hun hart vertrouwend, [vast aaneen. Ik had een droom, Een macht'ge droom, Een droom waarin een wens, [ik juichte, juichte „Ons leed is nu voorbij, nu zijn we, [blank en bruin, alleen maar mens, Geen kleur, maar 't innerlijk alleen [bepaalt uw waarde". Ik had een droom vervulling van die [wens. Soest. C. TWISS begroting van de Stichting Verzorgings huis „De Malvahoeve" voor het jaar 1968. 16. Voorstel tot ruiling van grond ge legen aan de Klaarwaterweg met me vrouw G. v. d. Akker-Hols. 17. Voorstel tot het benoemen van een hoofdleidster aan de openbare kleuter school te Soest-centrum. 18. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de inrichting van de nieuwe brandweercentrale. 19. Voorstel tot onbewoonbaar-verkla ring van de woning Dorresteinweg 78. 20. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor het treffen van enige voor zieningen bij de openbare school voor g.l.o. Soest-centrum. 21. Voorstel tot intrekking van het uit breidingsplan Soester Eng II. 22. Voorstel tot wijziging van de Be zoldigingsverordening 1966. 23. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen aan de Nieuweweg van M. Nieuborg. 24. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het inrichten van een nood-bestuurspost (zie punt 21 raadsvergadering d.d. 21 februari 1968). 25. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 24 maart 1965, afd. I. nr. 3703 inzake verkoop van grond na bij de Steenhoffstraat aan de heren P. en J. C. Swager. 26. Voorstel met betrekking tot de sa larissen van de wethouders. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Arlanza" 17 april. Brazilië: ms „Arlanza" 17 april. Canada: ms „Rhein" 17 april. Chili: ms „Archimedes" 19 april. Indonesië: ms „Düsseldorf" 16 april. Ned. Antillen: ms „Mercurius" 16 april. Suriname: ms „Ciron" 16 april. Verenigde Staten van Amerika: ms „At lantic Star" 18 april. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W. Afrika: ss „Amerskerk" 17 april. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Belangstelenden wijzen wij er op, dat de maquette van de Soester Sporthal vanaf dinsdag 12 april te bezichtigen zal zijn in de etalage van het garage bedrijf Gebr. van Kooij, Soesterbergse straat 2. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het examen Meester in de Rechten de heer J. A. M. Stalenhoef, Laanstraat 39, Soest. Iedere zaterdag ln RESTAURANT D'ORANJEBOOM, Leusderweg - Amersfoort, van 10.00 tot 18.00 uur. De N.T.S. zendt op zondag 14 april, van 19.00 tot 19.30 uur. op Nederland 2 het dertiende en tevens laatste deel uit van de jeugdserie „Nieuwe avonturen van Sebastiaan". Uit de titel van deze af levering, „Het Huwelijk" blijkt wel, dat alle moelijkheden, die er tussen Sebas- tiaans vader, Pierre Marechal en diens verloofde Saskia zijn geweest, verleden tijd zijn. Het feuilleton over Sebastiaan zal wor den opgevolgd door de jeugdserie „Fré- déric", een productie van de Franse te levisie, waarvan het eerste deel zondag 21 april op het scherm komt. De N.T.S. zal maandagmiddag (tweede paasdag) twee uur lang, van 15.30 tot 17.30 uur, sport op de televisie bren gen. In dit sportprogramma is een re portage opgenomen van de demonstra ties, die na afloop van de wereldkam pioenschappen kunstrijden, verleden maand in Geneve verreden, zijn gehou den. Deze reportage, die door Jean Smits van commentaar wordt voorzien, duurt van half vier tot tien over vier. In aansluiting daarop wordt tot vijf uur een rechtstreekse reportage uitgezonden van de waterpolo-wedstrijd Nederland- Joegoslavië, die in het Brabantbad in 's-Hertogenbosch wordt gespeeld. Na de toto-uitslagen, om vijf uur, wordt tot half zes in de vorm van korte re portages uit Amsterdam, Enschede, Til burg en Utrecht aandacht besteed aan het schoolvoetbaltoernooi. het jaarlijkse terugkerende, voor de schooljeugd be stemde Paastoernooi. Het N.T.S.-sportprogramma wordt niet op zondag 14 april, maar op tweede paasdag uitgezonden en wel van 19.06 tot 19.56 uur op Nederland 1. Onder de titel „Tati Totaal" of „Mon sieur Hulot in Holland" zendt de N.T.S. dinsdag 16 april, van 21.50 tot 22.15 uur, op Nederland 2 een programma uit met de wereldbekende Franse film acteur en regisseur Jacques Tati, de geestelijke vader van Monsieur Hulot. Medwerking in de vorm van een spe ciaal voor deze gelegenheid samenge steld panel verlenen Caro van Eijck, Cora Canne Meijer, Hetty Blok, Kees Brusse, Bert Haanstra en Rinus Ferdi- nandusse. Jacques Tati beantwoordt in dit programma op zijn eigen wijze, dat wil zeggen hoofdzakelijke pantonimisch, een aantal vragen, die het panel hem zal stellen. Vooral Tati's unieke talent om menselijke gedragingen in een ver scheidenheid van situaties en gebeur tenissen te observeren en daaraan op speelse wijze gestalte te geven, zal in dit programma worden belicht. Pipo de Clown. Mameloe, Klukkluk, Apoetie en de Dikke Deur zullen voor lopig afscheid gaan nemen van de kleu ters. Op vrijdag 31 mei wordt namelijk de laatste aflevering van deze kleuter serie uitgezonden. Zoals bekend zal Pipo worden opgevolgd door Barend de Beer. Voor het winterseizoen zijn de plan nen nog niet bekend. Wel staat vast, dat ook dan Pipo nog niet zal terug keren. De N.T.S. pleegt binnenkort overleg met de auteur, de heer Wim Meuldijk omtrent een eventuele voort zetting van de Pipo-reeks na dit win terseizoen. ZIEKENFONDS. - Ik las in uw krant vrijwillige verzekering bij de zieken- het stukje over de lezer van 65 jaar die onder m.i. te strenge voorwaarden in het algemeen ziekenfonds kon worden opgenomen. Mij is hetzelfde overkomen. Het gebeurde in 1964 maar toen wist ik niet dat het wettelijk verboden was twee verzekeringen te hebben van dit soort. In 1964 waren mijn vrouw en ik, zoals nu trouwens nog, particulier ver zekerd via mijn vroegere werkgever. Ik heb moeite gedaan om er achter te ko men of wij bij het ziekenfonds konden komen. Toen dat eindelijk gelukt was kreeg ik uitsluiting van opname, behan deling en verstrekkingen i.v.m. oogheel kundige afwijkingen orthopedische afwijkingen en alle gevolgen van dien gedurende drie jaar. Hiermee ging ik niet akkoord. Ik ben geregeld onder controle en mijn toestand is niet ver slechterd. Ik word dit jaar 67 en wil proberen om bij het ziekenfonds te 1 - men. Mijn vraag is nu, kan dit zomaar om iemand op deze wijze te weigeren en wat raadt U mij aan te doen om succes te hebben? Antwoord: Sinds 1965, dus na de da tum, die U in uw schrijven vermeld, zijn de bepalingen ten aanzien van de ANTAARNS - HEKWERK ETTERS - OPENHAARDEN UIFELS - DEURSIERHEKKEN AMPEN ZONNEWIJZERS 1 00 ontwarpen Sedert 1937 le Hezerlaantje 46 - Tel. 2231 KUNSTSMEEDWERK IN STIJL fondsen aanzienlijk soepeler geworden Uiteraard worden hierbij wachttijden in acht genomen, die in uw geval 1 a 2 maanden duren en die voor bejaarden met lage inkomens helemaal niet gel den. Wij adviseren u dan ook inlichtin gen in te winnen bij het Algemeen Ziekenfonds „Amersfoort en Omstre ken" Bergstraat 9, Amersfoort (telef. 03490-17745). HULSTBOOM. - Een ca. 4 Ve meter hoge hulstboom in mijn tuin is aange tast door insecten. De bladeren verto nen vlekken en vallen af. Een aange tast blad gaat hierbij. Daarnaast vor men zich nieuwe bladeren. Volgens mijn tuinman moet spoedig worden inge grepen wil de boom niet sterven. Hij gaf mij het advies voor een bespuiting contact op te nemen met een landbouw kundige- of tuinbouwkundige dienst. Kunt U mij het adres geven van de desbetreffende dienst? Antwoord: Het is niet zo erg als die tuinman wel laat voorkomen. De hulst is nl. aangetast door de maden van de mineervlieg phytogromyra yloster. De vlieg legt haar eitjes via een door haar gemaakt gaatje tussen onder- en bovenzijde van de bladschijf. De hier uit voortkomende maden veroorzaken gangen en blaasmijnen aan de boven zijde van de bladeren. Bestrijding: zodra de eerste verschijnse len zichtbaar zijn spuiten met 75-100 g ml. diazinon per 100 1 water. Na 10-14 dagen herhalen. Heeft u seringen of een ligusterhaag in de nabijheid, dan deze tegelijk bespuiten daar hierin dezelfde mineervliegen voorkomen. De gebruikelijke uitzendingen van „Langs de lijn" komen in verband met de Paasdagen a.s. zondag te vervallen. In plaats hiervan kan men het N.R.U.- sportprogramma beluisteren op maan dag, tweede paasdag, van 14.30 tot 17.30 uur via Hilversum I. In deze extra lange uitzending onder meer rechtstreekse verslagen van de voetbalwedstrijden Fe ij enoord-Vol en- dam, F.C. den Bosch-Willem II. Ajax- Sparta, Fortuna-P.S.V. en D.O.S.-D.W.S. Nabeschouwingen hoort men van N.A.C.-Xerxes'D.HC., D.F.C.-Holland Sport en Telstar-Sittardia. Verder het gebruikelijke amateuroverzicht en re portages van het internationaal water- polotoernooi in Den Bosch, de zeilwed strijden in Loosdrecht, de motorcross in Bergharen, de paardenkoersen te Duin- digt en het Niloc-paas toernooi zaal handbal in Amsterdam. Zaterdag (morgen) biedt de N.R.U. via Nederland I van 19.05 tot 19.15 uur e^n extra sportuitzending. Men kan in deze uitzending onder meer luisteren en naar een verslag van de wedstrijd, die ter gelegenheid van he-t 80-jarig bestaan van Sparta tegen Harwich Parkeston F.C. wordt gespeeld. Voorts verslagen van de paaszeilwedstrijden in Loos drecht en van het Internationaal wa- terpolotoernooi in Den Bosch. „Nooit te jong om te leren" is de titel van de aflevering uit de serie „De 21ste eeuw", die de N.T.S. op dinsdag 16 april van 19.35 tot 20.00 uur op Neder land 2 uitzendt en die betrekking heeft op het onderwijs aan kinderen. Volgens de geldende opvatting dient dat onderwijs pas te beginnen als het kind zes jaar is en naar de „grote school" gaat. De eerste levensjaren hoeft het nog niet te worden geplaagd met onderwijs. Is dat ook de ideale op vatting, kan het onderwijs niet eerder beginnen? In deze aflevering van de serie over het leven in de komende eeuw laten twee Amerikaanse pedagogen zien, dat de eerste levensjaren niet alleen kunnen worden gebruikt voor onderwijs, maar ook moeten worden benut. Tegen de tijd, dat een kind vier jaar is, heeft het al een belangrijk deel van de intelli gentie verworven, waar het als vol wassene over zal beschikken. De nogal revolutionaire methoden van de beide Amerikaanse pedagogen wor den op het ogenblik voornamelijk toe gepast bij het onderwijs aan kinderen uit arme gezinnen. In een project, dat onder meer is opgezet door de Syra- cuse-universiteit, zijn de jeugdige leer lingen ondergebracht in een dagver blijf. De „schooltijd" varieert van drie tot negen uur per dag, al naar gelang de leeftijd van de scholiertjes, die loopt van zes maanden tot vier jaar. Voor elke vier kinderen is er een leraar be schikbaar. Het grondidee is: breng het kind in een omgeving, waar het wel leren moet; omgeeft het met speelgoed, dat een beroep doet op zijn vaardig heden en geef meteen de bijpassende woorden. Men heeft aangetoond, dat het met deze methode mogelijk is, kinde ren, die in hun prilste jeugd veel te- kortgekomen zijn, in een paar jaar op een aanzienlijk hoger intelligentie-ni veau te brengen. Wat nu nog wordt gedaan met kinde ren uit arme of zeer rijke milieus, zal in de 21e eeuw wellicht behoren tot het algemene onderwijssysteem. Dan zal het onderwijs beginnen in de box, voor elk kind. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak as ut effe ken de weruld vaan de zon- nuge kaant bekiek, nie as een soort struusvogel, die nie aalle kaante op dar- ref te kieke, maor alle kaante op, ok naor de nie zo bar leuke. Maor de ofelope daoge kenk nie zeige dak in ming hum was en da kwaam ech allenug nie deurdat us smorregens zo bar koud was. Minse wat een droefenis. Ut doetter heulegaor nie toe an welke kaant je staot, maor om maor heul gewoon, om- dajje ut nie eens bin mit een ander mins zun opvaatinge, die aore mins maor dood teschiete, is mit geen pen, zellefs nie mit die vaan ming, te be- schrieve. Wa moste da soort dinge net zo maa- keluk kenne bekieke as kleine keinders da doen. Zullie hebbe ut narruguns over, ze neme alles zoas ut deris en zoas ut komp. Un keind hep ut vaan zun leve nie over diskrimmenere. Ut blief hem omt eve oftie mit blanke, gele, rooije of zwaarte keinders speult en op school zit. Ent maag dan nie zo leuk klinke, maor ut is heul gewoon aster bar haard over de straot wordt eschreewd, „rooije kom je buute speule", die rooije komp dood gewoon naor buute om te speule, en hep ut ok narruguns over. Noeng kejje die dinge netuurluk nie mit mekaor vergelieke, der binne nog veul meer zaoke die daor meej saome- hange, maor ut blief een bar naore zaok. Noeng waore de Aamerikaone net be- komme vaan de narughied diet ut heu- le laand in rouw dompelde, en noeng ister een minstens zo grote raamp ge beurd. De misschien wel enuge maan op de wereld diet grootste prebleem vaan de Aomerikaone op de enuge juuste wieze op haad kenne losse, is op een laag- haartige menier omt leve gebraacht. Ik schaat zo dat ze de maan diet hep edaon wel te paake zalle kriege, maor veur die maan ister geen straaf groot genog. Wat die man hep uutehaold hep niks meer met minselukhied te maoke, da liek meer op iets dierluks. Op daat veur Aomerikao bar ongeluk- kuge moment, viel de baand die alle z-'vaart gekleurde minse bie mekaor hield weg. De stroming die op verstaanduge me nier vocht, da betekent daan zonder geweld, veur de gelijke burregerrechte, krieg ut noeng bar muuijeluk om de aore partie, die ut mit geweld wil doeng, een bietje of te remme. Toeng die grote doomenee begraove wier, liepe blank en zwaart eensge zind aachter en naost mekaor. Aster noeng vaan die geest is een heul klein bietje kon blieve haange daan waster al een hoop eworme. Maor ik schaat zo, datter noeng in Aomerikao wat betref die gelijke bur regerrechte wel wa zal gaon ebeure. Ent zaal denk ik zo nie zo bar laang duure of de eerste vruchte vaan de stried van domenee King zalle taast- baor worre. Waant in de wereldgeschiedenus is al zo vaok veurekomme dat waanneer een groot maan gestorreve is, men eigeluk pas waordering en begrip veur zijn warreke en strijde krieg. Der zalle noeng wel weer overaal Maor- te Luther King straote, parreke, mone- menten schoole en meer vaan die din ge komme, das netuurluk een heul min- selijke reejaksie. Maor buute dat ut een Aomerikaons prebleem is, is ut ok een prebleem dat de heule wereld angaot. En de heule wereld motter ^n meej hellepe om da op te losse. Da hep domenee King wel an ongs verdiend, schaat ik zo. Hierover kunt U meer horen op Eerste Paasdag, 's middags te 5 uur in de Julianakerk, Julianalaan. Sprekers zijn ds. M. Wilschut en ds. G. Rang. Medewerking wordt verleend door The Spiritual Singers uit Renkum. Een ieder is van harte welkom. Een natte z^den paraplu mag niet „ge spannen" gedroogd worden, in slappe toestand laten drogen is beter voor de stof. Witkalkvlekken verwijderen wij met schoon koud water; nawrijven met een doekje gedrenkt in petroleum en ten slotte het „was'Tapje er overheen. Wassen is nodig, zodra winterkleding moet worden opgeborgen. De larven houden van zweetplekken, etensresten, over het algemeen van alles wat vlek is. Worst kan men bewaren door de bui tenkant in te vetten en daarna in te pakken in vetvrij papier. Schimmelen komt dan niet voor. Schroeivlekken in dikke wollen stoffen behandelt men met een pudmsteentje, vooral niet te hard drukken. Een houten paal in uw tuin kunt u prepareren door deze eerst te bestrijken met carbolineum. U hebt dan geen last van rotten. Z[jn de aardappelen te zout, maak er dan purée van met flink wat melk. Gebruik geen aluminium pan voor het kloppen van eiwit. PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 De bouwvakkers die in Den Haag kwa men betogen, omdat minister Roolvink beknibbelde op hun loonsverhoging en viel over een kwartier werktijdverkor ting, zijn onverrichterzake naar hun huis en naar hun werk teruggekeerd. Dezer dagen konden ze in de krant lezen, dat de regering al wat royaler uit de bus kwam. Wie vorig jaar maar 20.000 ontving, zal dit jaar ƒ25.000 toucheren en het jaar daarop ƒ40.000 kunnen opstrijken. Een bedrag van 5000 aan neveninkomsten zal buiten beschouwing blijven. Komen de neveninkomsten boven dit bedrag uit, dan zal de helft van deze (aangegeven) inkomsten worden afgetrokken, waarbij de aftrek echter de 15.000 niet mag overschrijden. Er resteert dan in 1969 altijd nog tenminste een „schadeloos stelling" van 25.000 per jaar. Het prettige voor de bouwvakkers is de wetenschap, dat de Tweede Kamer zon der meer met dit regeringsvoorstel ac- coord zal gaan. De heren afgevaardig den, waaronder die van oppositiepar tijen, hebben weinig redenen om tegen te stemmen. Het betreft namelijk de „schadeloosstelling" van de kamerleden zelf. Hoe het met de lonen van de bouwvakkers zal uitpakken, kunnen we hier niet voorspellen. Daar zal natuur lijk nog wel wat op beknibbeld moeten worden.

Soester Courant | 1968 | | pagina 3