v.v.z, MARCHAL - HAARMODE Zeven scholen uit Soest nemen deel aan Paassporttoernooi in Baarn IVOROL Hees II kampioen nieuws Hees- nieuws B.D.C, nieuws S.E.C.-nieuws VAKANTIE IN DE BERGEN Van Essen - Optiek Soest-Zuid Sporthuss Ton Ion GEVAARLIJKE AANMOEDIGING ÉÉN ALARMNUMMER HET BEHOUD VAN UW TANDEN Eerste Honkbalteam speelt dit weekend 4 oefenwedstrijden S.E.C.-zaterrlag PM* - 1 mm Mixed Hockey Club Soest Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool D. ENGEL Puzzelrit De Duinkikkers Open bridge-drive De zon is er weer «lus NI' naar „DE BRILLENSPECIALIST" Standen voetbalcompetitie v.c.u. teniiisnitrustigig reparatie Klaverjassen beëindigd Ned. Ver. van Huisvrouwen a VRIJDAG 12 APRIL 1968 Vandaag is op het sportpark „Ter Eem" in Baarn het negende paassporttoernooi begonnen met deelnemende scholen uit Baarn, Soest, Amersfoort en Bunscho ten. Soest is op dit toernooi zeer sterk vertegenwoordigd. Er nemen namelijk zeven scholen aan deel, tegen vijf uit Baarn, één uit Bunschoten en één uit Amersfoort. De scholen uit Soest, die met prijzen naar huis willen komen, zijn de Heilig Hart-ulo, de openbare ulo en de Christelijke ulo, de v. d. Huchtschool, de Oranje Nassauschool, de lagere technische school Eemland en een gecombineerde ploeg van de l.t.s. en de huishoudschool. Het toernooi, dat op 16 en 17 april wordt voortgezet, is dit jaar gescheiden van het toernooi van de leerlingen van de lager? scholen. Nieuw is ook, dat per dag één onder deel helemaal zal worden afgewerkt, zo dat de verschillende takken van sport niet over het hele toernooi uitgesmeerd behoeven te worden. Daarmede kan voorkomen worden, dat bij slecht weer op de laatste dag geen enkele beslissing valt. Voorheen werden de laatste dag namelijk alle finales gespeeld. Dit jaar is bovendien de mogelijkheid aanwe zig om het toernooi in geval van slecht weer enkele dagen uit te stelle.». Voor dien was dat vrijwel niet mogelijk. Zo werden de paastoernooien van 1966 en 1967 wegens het slechte weer niet ge houden. De deelnemende leerlingen zijn ver deeld in twee leeftijdsgroepen, namelijk tot 14 jaar en van 15 tot 17 jaar. Er wordt gestreden om de hoogste eer bij voetbal, mikro-korfbal, zevenhandbal jongens en zevenhandbal meisjes, tel kens dus in de twee verschillende leef tijdsgroepen. In totaal hebben 177 teams voor dit toernooi ingeschreven, als volgt gespe cificeerd: 21 voor voetbal tot 14 jaar en 18 voor voetbal tot 17 jaar, 33 voor mi- krokorfbal tot 14 jaar en 17 voor mi- krokorfbal tot 17 jaar, 28 voor zeven handbal jongens tot 14 jaar en 22 voor zevenhandbal jongens tot 17 jaar en tenslotte 30 voor zevenhandbal meisjes tot 14 jaar en 18 voor zevenhandbal meisjes tot 17 jaar. Ln voorgaande jaren werd het onderdeel voetbal steeds beheerst door Soester scholen. In 1965, toen het paastoernooi voor het laatst werd gehouden, kwam in de leeftijdsgroep tot 14 jaar de Oran je Nassauschool als eerste uit de bus. Het jaar daarvoor won de H. Hart- school het voetbaltoernooi, terwijl in 1963 de titel eveneens naar de Oranje- Nassauschool ging. In de leeftijdsgroep tot 17 jaar werd in 1965 de H. Hart-ulo winnaar. Twee jaar voordien zegevierde de Christelijke Ulo. Op de andere onderdelen in de leef tijdsklasse tot 14 jaar is nog nimmer door een Soester school een eerste prijs behaald. Bij de oudere jeugd waren in 1964 alleen twee successen voor de H. Hart-ulo weggelegd. De school won toen zowel het zevenhandbal voor meisjes als voor jongens. Het meest succesvol tijdens het laatstgehouden toernooi was de Baarnse Oorsprong-ulo, die drie van de vier onderdelen won en alleen bij voetbal de eer aan H. Hart moest la ten. De handbal- en korfbal wedstrijden du ren elk twee maal tien minuten, de voetbalwedstrijden tweemaal een kwar tier. Vanmorgen zijn op het Baarnse sport park de voetbalwedstrijden begonnen. De H. Hart-ulo neemt hieraan met niet minder dan elf elftallen deel, de l.t.s. met acht en de overige Soester scho len met één. Dinsdag wordt het toernooi voortgezet met de wedstrijden zevenhandbal voor jongens en meisjes. Bij de jongens neemt de H. Hartschool met veertien teams deel, de l.t.s. met dertien. Bij de meisjes is H. Hart door dertien teams vertegenwoordigd. Het toernooi wordt volgende week woensdag besloten met microkorfbal. Hieraan nemen niet minder dan 22 teams van H. Hart deel. Het kan haast niet anders of deze school moet wel met een aantal prijzen uit de bus komen. Onbetwist de beste tandpasta Het eerste team van S.E.C.-Honkbal, dat in de tweede klasse van de K.N.H.B. uitkomt, nadat het twee jaar achter elkaar kampioen werd en promoveerde, staat dit weekend een zwaar oefenpro gramma te wachten. Zaterdag wordt om half tien al van de parkeer plaats bij de S.E.C.-kantine aan de Bosstraat, vertrokken naar Utrecht. Daar wordt een oefenwedstrijd gespeeld tegen het eerste team van U.V.V. Dit team komt uit in de eerste klasse. Op deze zaterdag zullen de jacks, ge schonken door de sponsor van S.E.C.- Honkbal, Avia-Nederland c.v. in ge bruik worden genomen. Tweede Paasdag vertrekken de Soester Honkballers om kwart voor negen naar Aalst. Ook nu wordt weer vertrokken vanaf het parkeerterrein aan de Bos straat. S.E.C. neemt daar deel aan het zwaar bezette Lente-toernooi. De eerste wedstrijd is tegen H.S.C. Til burg, waarvan de werper 2 maanden in Amerika is geweest om zich op het komende seizoen voor te bereiden. Ben de Brouwer was uitgestuurd, door het Leo van der Kar Fonds. Er zal gespeeld worden om de bijna halve meter hoge Steinmeier Bokaal. De burgemeester van Aalst stelt voor de beste slagman van het toernooi een extra prijs ter beschikking. Onder leiding van Cees Hiele, oud spe ler van het Nederlands Honkbalteam, bereidt het eerste team zich voor op het komende seizoen. Het spreekt van zelf, dat S.E.C.-honkbal het in de ko mende competitie een stuk zwaarder zal krijgen, dan vorige jaren het :val was. Toch wordt er aan de Bosstraat hard getraind om goed „mee te kunnen draai en", daar moge dit zware oefenpro gramma van het aanstaande weekend een bewijs van zijn. S.E.C. KAN MORGEN KAMPIOEN WORDEN Het derde elftal kan een bijzonder ple zierig Paasfeest verwachten, want mor gen kan in de wedstrijd tegen Hoeve laken 4 het kampioenschap worden be haald. De tegenstander van morgen be zet met drie punten achterstand de tweede plaats, achter S.E.C., maar de Soestenaren hebben bovendien nog een wedstrijd minder gespeeld. S.E.C. zou zich dus zelfs nog de weelde van een nederlaag kunnen permiteren, al zal men het zover stellig niet laten komen. Anderzijds zal S.E.C. het morgen in Hoevelaken ook niet bepaald gemak kelijk krijgen. Er zal op flinke tegen stand gerekend moeten worden. Niet temin mag er ook wel op een Soester succes gerekend worden. Aangemoedigd door de spelers van het eerste elftal moet men wel met een overwinning en een kampioenschap kunnen terugkeren. De wedstrijd in Hoevelaken begint om vier uur. De volgende spelers komen voor een plaats in het elftal in aanmerking: W. Kraay, Hannessen, Piepenbroek, v. d. Berg, De Boer, J. Kraav, Van 't Kloos ter, Koelewijn, Roels, Van Beek, Tol boom, Beijersbergen, Wis en Van Essen. Door de wedstrijd tegen Cobv Boys met 5-1 te winnen is Hees II kampioen van haar afdeling geworden. Kfi -L.. - Staande van links naar rechts trainer Batenburg. J. de Boer. Kok, De Ruijter, Van de Blom, Looyssen, Altena; zittend. Snijder, S. de Boer, Altena, Sakkers en Walet. SCHRIK SI. AAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 De Mixed Hockeyclub Soest organiseert Tweede Paasdag een onderling Paas toernooi. Aanvang 11 uur. Er zullen 6 elftallen deelnemen. Verder nemen heden enige jeugdelftal- len deel aan het toernooi van Kame leon. Op 21 april wordt deelgenomen aan het veteranjntoernooi te Amsterdam van de Hockeyclub „Amsterdam". Aan vang 10.30 uur. Op 15 april neemt het Heren I elftal deel aan het toernooi te Nijmegen van de hockeyclub Quick. Aanvang 11.30 uur. Op 28 april neemt Heren III deel aan het toernooi te Dordrecht. Aan vang 11.30 uur. Tenslotte gaat het jongens A elftal op 30 april naar een toernooi te Rotter dam. Waar vindt u die of waar vindt u dat. Waar voor uw geld vindt u in onze unieke meubcltoonkamcrs. ACHTERBERGH MEUBILERING Valui[tl 10-1! Hr.'.'airaai $-17 Aam/art Ttltfiu (0U90)-13048' T.O.V.-HEES Het nog altijd in degradatiegevaar ver kerende Hees gaat morgen naar Baarn om er ten koste van T.O.V., te trachten weer twee punten rijker te worden. Of schoon Hees nog altijd de voorlaatste plaats inneemt, heeft het met nog vijf wedstrijden tegoed, een zeer redelijke kans om zich uit de zorgen te voet ballen. De mogelijkheid daartoe is ruimschoots aanwezig, want de eerste wedstrijd tus sen beide clubs eindigde in een voor beide partijen toen nogal verassend 3-3 gelijk spel. Gezien de successen van de laatste we ken zal Hees waarschijnlijk wel een gelijk spel kunnen behalen, ook al is het dan tegen nummer twee op de ranglijst. De wedstrijd begint om vier uur. De strijd tussen Hees 3 en Zuidvogels 4 uit Huizen is alleen voor de gasten van belang. Zij zullen namelijk met Baarn 2 moeten gaan uitmaken, wie van de twee zal degraderen. Hees 3 heeft zich echter al veilig gesteld en kan geen enkel voordeel bij de wedstrijd halerr. Hees 4 tenslotte heeft ook geen direct belang meer bij een overwinning op Huizen 6, dat morgenmiddag om twee uur op bezoek komt. Voor de jeugd van Hees zijn de volgen de pupillen-wedstrijden vastgesteld: Hees pup. 1-B.D.C. 1, Roda pup. 2-Hees 2 en Hees pup. 3-Quick 6. V.V.Z. 6-D.O.S.C. 6 Voor V.V.Z. wordt het morgen een rustige zaterdag. Alleen het zesde elftal komt in het veld en wel tegen D.O.S.C. 6 uit Den Dolder. De tegenstander van morgen staat maar één punt hoger op de ranglijst, zodat de kans groot is, dat na morgen de volgorde precies omge keerd is. V.V.Z. moet thuis, aangemoe digd door al degenen, die anders bij de overige vijf elftallen zouden zijn ge weest, tot winst kunnen komen. De wedstrijd begint om vier uur. De thuis club- zal dan in de volgende samenstel ling op het groene veld staan: doel W. den Breejen: achter S. Wijma, H. van Velzen, B. Morren en R. van Dalen midden W. v. d. Kuilen en G. Ruizen- daal; voor J. van Kooy, J. Groart, L. G. Brunt en A. P. v. d. Hoek. Reserve is E. G. de Boer. A.P.VV.C. 5-S.E.C. 6 Het zesde elftal speelt maandag ook een uitwedstrijd. In Amersfoort is men te gast bij A.P.W.C. 5, dat een paar plaat sen hoger op de ranglijst staat en er ook wel in zal slagen om de Soester elf voor te blijven. S.E.C. komt met de volgende spelers in het veld: doel Van Beek; achter Opmeer, Belt, Wilden burg; midden Smit en Meeder; voor Scheurwater, Meidam, v. d. Brink, Tol boom en Hoebée. Het vierde elftal is vrij. De wedstrijd van het derde tegen Elinkwijk is door de bond uitgesteld. JEUGDPROGRAMMA Het S.E.C.-jeugdprogramma voor mor gen luidt: S.E.C. dasp. b-Amsvorde b (3.00 uur). K.V.V.A, adsp. g-S.E.C. (3.00 uur) S.E.C. pup. 1-C.J.V.V. 1 (1.00 uur). B.D.C. pup. 2-S.E.C. 2 (12.15 uur). H.V.C. pup. 4-S.E.C. 3 (1.00 uur). B.D.C. pup. 5-S.E.C. 4 (1.00 uur). S.E.C. 5- C.J.V.V. pup. 2 (1.00 uur). Voor de junioren zijn geen wedstrijden vastgesteld. Overigens komen de juni oren wel in het veld, namelijk tegen de uit het Duitse Minden afkomstige leef tijdgenoten, die een tweedaags bezoek aan Soest en S.E.C. komen brengen. Bosstraat 5, telefoon 2543 en Van Lenneplaan 47, telefoon G621. D.O.S. '01 20-37 Zeist 20-18 D.E.V. 19-21 Donar 20-18 Ultrajectum 19-21 Vriendensch. 20-17 Baarn 18-20 V.V.IJ. 19-15 S.E.C. 20-20 C.D.N. 20-15 Holland 18-18 S.D.O. 19-14 Op tweede Paasdag organiseert de zwemvereniging „De Duinkikkers" voor haar leden een puzzlerit op rijwielen. Er worden diverse hindernissen uitge zet en er zullen vragen worden gesteld. Bovendien zullen op diverse punten controleposten worden uitgezet. De start vindt om 14.00 uur plaats vanaf het Soester Natuurbad. 2e Paasdag komt het le van B.D.C. eindelijk weer eens in het veld en wel aan de Bosstraat tegen M.S.V. '19 uit Montfoort. Dit M.S.V. '19 verkeert nog in ernstige degradatiemoeilijkheden, en zaL daarom tegen B.D.C. alles in het werk stellen, om 1 of 2 punten weg te slepen. De uitwedstrijd eindigde destijds in een magere 1-0 zege voor de Soesters. Het elftal is als volgt samengesteld: A. Smink, A. Voet, Fr. Stalenhoef, B. Bakker, G. Egbers, Fr. Koolloos. J. Paauw, J. Westerveld, J. Beyer, J. Dor- restein en J. Verhoeve. Reserves: P. Dorrestein en H. v. Hal. Wedstrydprogramma 2e Paasdag. B.D.C. I-M.S.V. I, aanvang 2.30 uur. B.D.G. 2-Amf. Boys 3, aanvang 12 uur. Baarn 5-B.D.C. 7, aanvang 11.30 uur. B.D.C. 9-Limvio 4, aanvang 12 uur. B.D.C. 10-Quick 6, 2.30 uur. A.P.W.C. 6-B.D.C. 11, aanvang 12 uur. ULTRAJECTUM-S.E.C. Het eerste elftal van S.E.C. speelt maandag zijn voorlaatste competitie wedstrijd. Tegenstander is het Utrecht se Ultrajectum, dat lange tijd een klei ne kans op een eerste plaats heeft ge had, maar halverwege de competitie te rugzakte. De Domstedelingen zijn op eigen terrein overigens vrij lastig tot een nederlaag te brengen, wat S.E.C. maandag dan ook wel zal ondervinden. Overigens speelt de uitslag geen enkele rol meer. De eerste wedstrijd werd in Soest met 3-2 door Ultrajectum ge wonnen. We gokken nu op een gelijk spel. Na deze wedstrijd ontvangt S.E.C. tot besluit van deze competitie nog het Hilversumse Donar. Dat zal echter pas over een paar weken zijn. Volgende week is S.E.C. vrij en de week daarop wordt voor de beker gevoetbald. Tegen Ultrajectum komt S.E.C. in de volgende opstelling uit; doel Van Zog- hel; achter De Roov, Krijt, Dorrestein en Hoed; midden Veenendaal en Ro- dermond; voor Woudenberg, Van Boeij- en, Duyst en v. d. Broek. HERCULES 2-S.E.C. 2 De reserves van S.E.C. gaan ook naar Utrecht. Tegenstander is daar het ver leden week kampioen geworden tweede elftal van Hercules. De thuisclub start in deze wedstrijd dan ook als favoriet. Ofschoon S.E.C. niet erg hoog geklas seerd staat, is de uitslag voor de Soes tenaren ook niet meer van veel belang. De opstelling luidt: doel Kok; achter Huizinga, Abbel, Ruttenberg en Hooyer; midden Luschen en Van Veen; voor Albers, Brouwer, Burgman en Van Breukelen. K.V.V.A. 4-S.E.C. 5 De S.E.C.-veteranen binden de strijd aan met het Amersfoortse K.V.V.A. 4. De Soestenaren bezetten een stevige tweede plaats op de ranglijst en zullen die wel met succes weten te verdedi gen. Het kampioenschap in deze afde ling is echter al naar een andere club gegaan. De opstelling van het veteranenelftal luidt: doel Van Rossum; achter van 't Klooster, Valero en Swalve; midden Nieuwaal en Westerveld; voor Wij- nands, Dasselaar, Schalkwijk, Veldhui zen en Van Limburg. De plaatselijke bridgeclub O.N.I. orga niseert m het restaurant van het na tuurbad, in verband met haar 10-jarig bestaan, een open bridge-drive op vrij dag 19 april, 's avonds 19.30 uur en zaterdag 20 april te 14.00_ uur. De op brengst komt ten bate van het Rode Kruis te Soest. Voor verdere bijzonderheden, omtrent inschrijving verwijzen wij naar de ad vertentie in ons blad van j.1. vrijdag. De aantrekkingskracht der bergen is de tijden door onweerstaanbaar gebleken. Hoe velen zijn door de lokkende toppen verleid, de mossieve kolossen in de flank te vatten en niet te rusten, voor en aleer zij de bergreus hadden bedwongen. Meer systematische beoefening van de bergsport dateert pas van de vorige eeuw. Maar toen sneuvelde ook de ene top na de andere en slechts de aller hoogste en moeilijkst bestijgbare weer stonden de aanvallen van de mens tot in onze naoorlogse tijd. De laatste, de hoogste top. de Mount Everest, werd pas in 1953 door Hillary en Tensing overwonnen, maar niet dan na ontzag lijke inspanningen, en met behulp van een perfecte moderne technische appa ratuur. En. om bij landgenoten te blijven, baan brekend werk heeft in onze eeuw het echtpaar dr. P. C. Visser verricht met zijn Karakorum- en Himalaya-expedi- ties, die niet alleen een alpinistisch, maar ook een wetenschappelijk doel be oogden. Precies zo staat het trouwens met de Andes-expedities uit de laatste jaren van de Nederlanders Egeler en De Booy. Niet alle begin is moeilik Die de bergen wil leren kennen en iets wil proeven van de pure schoonheid, die het berglandschap hem kan bieden, moet ermee beginnen, alle gedachten aan zich hemelhoog verheffende loodrechte wan den en in peilloze diepten neerstortende mensenlichamen var/ zich af te zetten. Hem zij gezegd, dat vrijwel alle berg- ongelukken, waar helaas jaarlijks mei- Voor een zonnebril op sterkte. Ook voor de nieuwe ZELFTINTENDE glazen (t.o. Garage Van Kooij) POLAROID DEALER ding van moet worden gemaakt, te wij ten zijn aan onervarendheid, onvoor zichtigheid, waaghalzerij en roekeloos heid. Bijna al deze bergongevallen had den kunnen worden voorkomen, wanneer de slachtoffers ervan enerzijds zich be ter op de hoogte hadden gesteld van de eigenaardigheden der bergen en van de gevaren, die het beklimmen ervan met zich meebrengt en wanneer zij anderzijds zich bewust waren geweest van hun eigen beperkte capaciteiten in dit veelal voor hen zo onbekende terrein. Want dat is de eerste raad, die we aan staande bergtoeristen willen geven: denk niet onmiddellijk aan steile wanden en hoge toppen, maar stel u in op een fikse wandeling, die weliswaar enige inspan ning vergt, omdat ze u omhoog voert, maar die overigens heus niet altijd langs steile afgronden en door woest onbe gaanbaar gebied behoeft te gaan. Er is verschil tussen het echte bergklim- men of bergstijgen en het maken van een bergwandeling door u als gewoon toerist. Het eerste mag misschien uit eindelijk uw doel zijn, maar met het laatste zult u toch in elk geval eerst moeten beginnen. Hoe het dan wel gaat Er zijn verschillende mogelijkheden. Wanneer u uw vakantie ergens in een bergdorp doorbrengt en wel eens een wandeling van enkele uren wilt maken, waarbij u de gebaande wegen vrijwel niet verlaat en de hoogteverschillen niet meer dan enkele honderden meters be dragen, dan kunt u volstaan met een wandeluitrusting gelijk aan die in ons vlakke landje aan de zee: stevige schoe nen met dikke zolen, stevige wollen sok ken, gemakkelijk zittende kleding, een schoudertas met wat proviand, een stok, een regenjas, een zonnebril, een anti- zonnebrandmiddel en misschien een foto toestel. En dan kunt u in de berglanden al heel goed terecht en zult u overvloe dig van het natuurschoon kunnen genie ten. Wanneer u iets meer verlangt, wanneer u een echte bergwandeling wilt maken met bijvoorbeeld een hoogteverschil van een duizend meter en waarbij u gebruik maakt van de (dikwijls duidelijk aange geven) bergpaden, dan is een hoge schoen wel zeer aan te bevelen. Bij het dalen verzwikt u anders uw voet zo ge makkelijk. De schoenen moeten boven dien voorzien zijn van profielzolen of anders van een lichte bespijkering. Veronachtzaam deze raadgeving van de bergbewoners zelf niet! Het zou u anders eens op uitglijden kunnen komen te staan. Van hut tot hut Door de goede zorgen der alpenvereni gingen zijn er op tal van plaatsen in de berglanden berghutten gesticht. Dat zijn geen hutjes van plaggen of zoden, zoals een argeloze lezer misschien zou kunnen denken, maar een soort eenvoudige berg- hotels, waar men wat te eten en te drin ken kan krijgen en desgewenst ook kan overnachten. Deze hutten moeten in het algemeen dienen als uitgangspunt voor het bestijgen der naastbijzijnde toppen. Maar zij kunnen ook u, die zo ver nog niet bent en misschien ook nooit zult komen, zeer van nut zijn, wanneer u zich na een stevige klimpartij eens even wilt verpozen of ook wanneer u op een tocht van hut tot hut er de nacht wilt doorbrengen. De prijs voor de logies is zeer billijk en wanneer u lid bent van een alpenver eniging geniet u bovendien nog een zeer aanzienlijke reductie. Bij zo'n tocht van hut tot hut, die allicht enkele dagen duurt, zult u uw koffer wel in het hotel hebben laten staan of die reeds vooruit hebben gezonden naar het vermoedelijke punt van aankomst. Maar dan is het toch gewenst, dat u voor onderweg een waterdichte rugzak hebt meegenomen. Pas op, doe er niet te veel in en laat alles zo licht mogelijk van gewicht zijn. Na enkele uren lopen weegt alles tien maal zo zwaar als bij het begin van de wandeling! Denkt u wel om reserve- kleren, vooral sokken, om een water kruikje, een handdoek, toiletbenodigd heden, een warme trui, een hoofddeksel, verbandmiddelen en een routekaart De standen in de verschillende afde lingen van de huidige, bijna voltooid» voetbalcompetitie zijn: 3e klasse D, K.N.V.B. le klasse A, afd. Utrecht De Vesting 18-24 A'foortse B 18-19 Voorwaarts 18-23 E.M.M. 17-18 Stormvogels 17-22 Actif 17-15 Minerva 17-22 M.S.V. 17-10 S.C.H. 17-19 Maarssen 17- 9 B.D.C. 18-19 Kampong 17- 9 2e klasse A, afd. Utrecht Renswoude 15-26 S.V.P. 17-19 T.O.V. 17-21 Scherpenzeel 17-16 V.V.Z. 17-19 Baarn 18-15 Vallei vogels 18-18 Kulan 17-14 Candia 16-17 Hees 15-13 Advendo 18-8 3e klasse D, afd. Utrecht S.E.C. 16-31 Puem 16-16 Levu 15-23 F.A.K. 17-15 Majella 17-20 16- 8 Eminent Boys 15-18 L. Vuursche 14- 7 Grift Boys 16-16 B.V.C. 16- 4 Uit bovenstaand overzicht blijkt, dat, met nog twee wedstrijden te spelen, S.E.C. zondag wel ongeveer in het mid den zal eindigen. D.O.S. is hier reeds kampioen, maar voor degradatie komen nog enkele clubs in aanmerking. Voor V.V.IJ., C.D.N. en S.D.O. ziet het er erg somber uit, maar ook Vrienden schaar is nog niet helemaal veilig. B.D.C., dat nog vier wedstrijden te goed heeft, zal ook wel ongeveer in het midden van de ranglijst de com petitie beëindigen. Wie hier de titel gaat behalen, is nog bij lange na niet te zeggen. De strijd om het ontlopen van degradatie gaat hier alleen nog ■tussen M.S.V., Maarssen en Kampong. Alle andere ploegen kunnen zich veilig wanen. In de 2e klasse A heeft Renswoude nog twee punten uit vijf wedstrijden nodig om zich kampioen te mogen noemen. V.V.Z. kan het hier nog tot een tweede plaats brengen. In dezelfde afdeling is Advendo reeds gedegradeerd. Hoewel Hees momenteel de voorlaatste plaats bezet, liggen de kaarten van de Soestenaren toch duidelijk gunstiger dan die van Kulan en Baarn. Vooral voor het pas gepromoveerde Baarn ziet het er vrij donker uit. Er resten deze club nog twee wedstrijden, terwijl Hees er nog vijf tegoed heeft en daarin waar schijnlijk wel een afstand van maar twee punten zal weten te overbruggen. In de derde klasse D is de beslissing reeds lang gevallen. S.E.C. is ongeslagen kampioen geworden. Er resten de Soes tenaren nog twee wedstrijden, tegen Eminent Boys en Levu, beide in Utrecht te spelen. De bezetting van de onder ste plaats is van weinig belang, aange zien er geen degradatie aan verbonden is. Lage Vuursche en B.V.C. zijn twee ploegen, die in voorgaande seizoenen in deze klasse weinig gepresteerd hebben. En dan te bedenken, dat de Biltho- vense club beschikt over een eerste zondagelftal, dat in de eerste klasse van de K.N.V.B. uitkomt. Voor uw gehele en naar Soesterbergsestraat 3, telefoon 2921. Ook uw adres voor campingartikelen. Dinsdagavond werd de laatste wedstrijd gespeeld van de door de personeelsver eniging van Ceramiek van Breugel ge organiseerde klaverjaswedstrijden. Aan deze laatste wedstrijd namen 56 personen deel. De uitslag van vier wedstrijden was: 1. Jan Duijst met 18080 p. 2. L. A. Roest, 17883 p. 3. H. Seesink, 17718 punten. De hoogst geplaatste van Ceramiek, de heer G. Schrijver had 17408 p. Individuele prijswinnaars van dinsdag avond waren: 1. J. v. d. Broek, 4847 p. 2. J. Duijst, 4778 p. 3. C. Dazelaar, 4714 p. 4. B. Rab, 4651 p. 5. C. v. d. Broek, 4635 p. 6. M. G. van Ginkel, 4607 p. 7. T. Groenestein. 4605 p. 8. Mevrouw van Breukelen, 4581 p. 9. F. van Buuren, 4577 p. 10. A. van Hattem, 4536 punten. De Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Baarn, Soest en Omstreken, heeft de volgende activiteiten vastgesteld: Woensdag 17 april koffie-ochtend in Brandpunt Baarn. Donderdag 2 mei gewestelijke dag in Zeist met optreden van Ank van der Moer en Cilly Wang. Dinsdag 7 mei middagwandeling. Woensdag 8 mei koffie-ochtend in Ho tel v. d. Brink, Soesterbergsestraat 122, Soest. Dinsdag 14 mei landelijke jaarvergade ring in Rotterdam. Dinsdag 21 mei excursie naar de bloei ende koolzaadvelden. Woensdag 22 mei ochtendwandeling. Dinsdag 28 mei sluitingsmiddag in Hotel Uytenbosch. Woensdag 19 juni Koffiedrinken in de Roskam met aansluitend pannekoeken eten. Dinsdag 25 juni excursie. De theologische faculteit van de Am sterdamse universiteit is een actie be gonnen om adhesie te betuigen aan dienstweigeraars in de Ver. Staten. Het blijft echter niet bij een handtekenigen- actie, die wij kunnen bilijken. Er zijn tendenzen, dat men jonge mensen wil aanzetten tot strafbare handelingen. Als men dienstweigering zelf wil aanmoedi gen en tot aanvaarding van de konse- kwenties oproept, handelt men al in strijd met de wetten van het betrokken land. Daar komt nog bij, dat aange moedigde dienstweigeraars dan natuur lijk ook de wijk komen nemen naar het land, dat hun aanspoorde naar het bui tenland uit te wijken. Zullen de Am sterdamse theologen deze wetsovertre ders dan laten onderduiken in ons land? Zullen er minderjarigen aan het ouder lijk gezag en aan hun wettig gezag worden onttrokken? Hoe zal de Neder landse regering dan moeten handelen? Dat zijn beklemmende vragen, die voor af moeten worden beantwoord. Want de theologen die nu praktisch christendom willen beoefenen, mogen niet vergeten, dat zij zelf het gezag als Gods gezag erkennen. Er is een landelijke takelwagen-alar mering tot stand gekomen, waarbij 300 takelwagens en 166 bergingsbedrijven en garages zijn betrokken. Dat is een ver standige maatregel, want al verlenen deze kranen geen eerste hulp, hun kracht is onontbeerlijk voor het vrijma ken van de wegen en het bergen van verongelukte voertuigen. Het sneller in schakelen van de grote apparatuur kan bovendien een aantal nieuwe ketting botsingen voorkomen en veel tijdverlies en daardoor geldverlies besparen. Nog altijd is er geen landelijke regeling voor de alarmering van de eerste hulp bij ongelukken. Alhoewel de P T T. tech nisch de voorzieningen gereed heeft voor het in dienst stellen van één lan delijk telefoonnummer 0011 voor het inroepen van medische hulp en zieken- vervoer en politie-assistentie, blijft de ministeriële beslissing uit. Moeten er dan toch eerst nog tientallen gewonden sterven door te lang uitblij vende ziekenwagens

Soester Courant | 1968 | | pagina 5