BEOGRAM 1000 Ml KI MO N.S.U.-SH0W PASFOTO'S Boerenpartij weigert verhoging presentiegelden Uitbreidingsplan Soester Eng II ingetrokken ESKIMO Bur Foto Swager DE GOUDEN SNAAR Steenhoffstraat 15, telefoon 2132 Koninginnedag in Soest Krabbels van Knelis D00RSMEREN? GARAGE BOSBOOM WEG (ONS) VERVOER GEMEENTERAADSVERGADERING Jongerensociëteit „Trefpunt" DE speciaalzaak voar Uw klr»d. kleedt Uw kind BETER Eerste Soester Begrafenis-Onderneming klaar terwijl u wacht Voor doorlopende B O-show Défilé in kleur op televisie Emmabloemcollecte Klaar terwijl u wacht BEVEROL SMEERSTATION Soester kleuter in Ede veron gelukt Kuiimiddag VRIJDAG 19 APRIL 1968 De Raad der gemeente Soest kwam ■woensdagavond in vergadering bijeen en of het nu kwam door de weinig be langrijke agenda of door de drukkende warmte in de zaal, het werd een nog al tamme vergadering, waarbij de 26 agen dapunten binnen anderhalf uur onder de hamer doorgingen. 1. Vaststelling notulen d.d. 12 en 20 december 1967, 21 februari en 13 maart 1968. Na een opmerking van de heer A. S. WESTRA (V.V.D.) betreffende een uit gave voor een onderzoek van de B.B. die door de voorzitter werd weerlegd, werden de notulen goedgekeurd. 2. Ingekomen stukken. a. Brief d.d. 28 februari 1968 van Ge deputeerde Staten te Utrecht inzake de woningverdeling 1968 met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te ne men. b. Brief d.d. 30 maart 1968 van A. van der Burgh inzake de bouw van een serviceflat aan de Soesterbergsestraat met voorstel dit schrijven voor kennis geving aan te nemen. c. Rekening over 1966 van het Gasbe drijf Centraal Nederland met voorstel hiermede akkoord te gaan. d. Brieven d.d. 9 april 1968 en 10 april 1968 van Mr. Drs. J. W. K. van Wan delen en J. Detmar en twee anderen in zake het uitoefenen van een manege- bedrijf aan de Birkstraat, met voorstel deze brieven in handen te stellen van b'Tgemeester en wethouders om ad vies. De ingekomen stukken a, b, c werden Zaterdag 20 april organiseert „Trefpunt" om 7.30 uur in gebouw „Credo" een so ciëteitsavond. De Husky's verzorgen de muziek. Er wordt veel publiek verwacht, daar de Husky's in Soest en omgeving een grote populariteit genieten. Voor degenen, die met examens te doen hebben, is dit een goede gelegenheid zich te ontspannen om maandag weer met goede moed te beginnen. Blijetijds-. baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELSWEG 11. (nabij busstation Soest-Zd.). telel. 6286 GEBOREN Erwin, zoon van M. de Deup'i en I. Som de Cerff, Rademaker- stra^c 22, Soesterberg. Jolanda, doch ter van E. J. van der Krol en H. J. den Hact, g, Smitsweg 21. Gerarda, doch- tci van J. G. H. Zeijderveld en G. Wa- lei, Waldeck Pyrmontlaan 63. Wille- mina Maria, dochter van W. Reijerse en W. M. van der Kuy, Korte Kerkstraat 1. Pieter Frederik, zoon van A. van Tricht en G. E. Woltjes, Staringlaan 12. Hans, zoon van R. van de Zuidwind en A. B. Rouwhorst, Middelwijkstraat 50. Rody, zoon van M. Pruimboom en J. A. Delil, Middelwijkstraat 23. Ronny, zoon van L. A. van den Heuvel en J. J. de Jong, Hartweg 39. Maar ten, zoon van H. Klapwijk en J. van der Vinne, Chr. Huygenslaan 80, Soes terberg. Ronald John Steven, zoon van A. S. Horsting en A. Eckringa, Amersfoortsestraat 91, Soesterberg. Carolina Hendrika, dochter van G. van Egdom en M. J. Sleurink, Smitsweg 36a. Esther, dochter van A. A. van Pa ridon en W. G. G. van de Meeberg, Eli- sabethstraat 63, Baarn. ONDERTROUWD Joost Roelofs, Wes tersingel 89II, Veenendaal en Jacoba Johanna Groenestijn, Ossendamweg 26. Johannes Jacobus Nicolaas van Dijk, Dorpsstraat 47, 's-Graveland en Chris tina Maria Hilhorst, Kerkstraat 17. Wilhelmus Josephus Gros, Buntweg 2 en Jacoba Cornelia de Jong, Eigendomweg 108. Frederik Willem Engberink, Laanstraat 13 en Antonia Margaretha Maria Gerarda van Ernst, Laanstraat 13 Hendrik Willem Veldhuizen, Prins Hendrikiaan 7 en Brandina Gerritje Ortse, Schiestraat 8, Amersfoort. Hen- ricus Jan Willem Sauer, Anna Paulow- nalaan 23 en Barbara Lempicka, Anna Paulownalaan 23. GEHUWD Cornelis Versteeg, Hogeweg 28, Amersfoort en Rita Theodora de Liefde, Van Lenneplaan 40. Overleden geen. voor kennisgeving aangenomen. Bij het stuk onder d. maakten mevr. S. M. Po- let-Musler (P.v.d.A.) en de heer M. de Groot (B.P.) enige opmerkingen, doch de voorzitter liet zich nog al scherp uit over dit ingekomen stuk, daar hier in de eerste plaats een bedrijf uitgeoefend werd, dat niet in overeenstemming was met de aanvraag en in de tweede plaats is er gebouwd zonder vergunning. 3. Voorstel tot ruiling van grond ge legen aan de Klaarwaterweg met J. G. Wijnands. Conform besloten. 4. Voorstel tot huur van het gymnas tieklokaal van het R.K. Schoolbestuur te Soestdijk. Het R.K. Schoolbestuur van de paro chie Maria Onbevlekt Ontvangen te Soest heeft medegedeeld, geen bezwaar te hebben, om het gymnastieklokaal van de Mariaschool buiten de schooluren aan de gemeente ter beschikking te stellen, zodat het gemeentebestuur de verhuur aan de verschillende gymnas tiek- en sportverenigingen kan regelen. Conform besloten. 5. Voorstel tot het verlenen van mede werking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: Het R.K. Schoolbestuur te Soest in zake de aanschaffing van nieuwe leer- en hulpmiddelen t.b.v. de Bonifacius- school en St. Josephschool voor g.l.o. Kosten 2500, Conform besloten. Het bestuur van de vereniging voor Chr. Onderwijs te Soesterberg voor het aanschaffen van een stencilmachine en voor het vernieuwen van de verwar mingsinstallatie t.b.v. de school voor g.l.o. aan de Generaal Winkelmanstraat. 1 naamstelling van de akte van overeen Voorts zal aan wethouders, indien zij als voorzitter in een raadscommissie zittinte hebben, geen presentiegeld meer worden uitbetaald. De heer M. DE GROOT (B.P.) verklaart zich tegen dit voorstel, omdat dit weer veel geld gaat kosten. Naar zijn mening zal dit over het gehele land 10 miljoen gulden bedragen en dat geld kan beter besteed worden voor andere doeleinden. Zijn fraktie is niet alleen tegen het voorstel, maar zal het meerdere presen tiegeld, als het voorstel wordt aangeno men in de gemeentekas terugstorten. De heer J. C. KORTE (K.V.P.) vraagt of deze nieuwe regeling ook betrekking heeft op de Commissie van bijstand, waarop de wethouder DE HAAN ant woordde, dat dit waarschijnlijk wel het geval zal zijn, maar nog even bekeken moet worden. Set voorstel werd zonder de stemmen van de leden van de B.P. aangenomen. 11. Voorstel tot het garanderen van geldleningen op grond van de beschik king geldelijke steun eigen woningen 1968. De beschikking geldelijke steun eigen woningen 1968 is een verbeterde uitga ve van de vorige beschikking, well e de bedoeling heeft te bevorderen het in eigendom verkrijgen van een door be langhebbende te bewonen woning. Conform besloten. 12. Voorstel tot aankoop van grond ge legen: a. aan en nabij de Nieuweweg van W. G. Tolboom; b. aan de Birkstraat van J. J. Stalen hoef; c. nabij de Dorresteinweg van G. H. Grijze; d. nabij de Dorresteinweg 'van G. v. d. Deyssel; e. nabij de Dorresteinweg van H. de Groot; f. nabij de Dorresteinweg van A. van den Broek. Alle aankopen werden goedgekeurd. 13. Voorstel tot verkoop van grond gelegen aan de Julianalaan aan de ver pakkingsindustrie Lindner N.V. De Verpakkingsindustrie Lindner N.V., Koningsweg 10 te Soest, heeft verzocht I grond te mogen kopen ter grootte van ongeveer 15 m2 aan de Julianalaan. Het college heeft tegen verkoop tegen een bedrag van ƒ60,geen bezwaar. Conform besloten. 14. Voorstel tot wijziging van de te Dir. IL W. Vcllinga Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Kosten ƒ4700,—. Conform besloten. Mevr. P. J. ORANJE-ENTINK (V.V.D.) stolde de vraag of een nieuwe stencyl- machine wordt gevraagd en maakte een algemene opmerking, dat de raad regel matig geconfronteerd wordt met ver nieuwingen en veranderingen voor scho len en vroeg zich af of bij de aanschaf en bouw wel voldoende met de toe komst rekening wordt gehouden. De heer J. W. D. Berkelbach-v. d. Sprenkel (Chr. blok) waarschuwde voor te hoog -pgevoerde warmte ::i de scho len, daar dit van nadelige invloed 1 *cs op de leerlingen. Wethouder K. DE HAAN antwoordde, dat het hier inderdaad een nieuwe sten- cylmachine betreft en dat veranderin gen en vernieuwingen niet het gevolg zijn van in slechte toestand verkerende scholen, doch uitsluitend te wijten zijn aan uitbreiding van het aantal loka len door de grote toeloop van leerlin gen. Met de opmerking over te hoog opge voerde temperatuur is spreker het eens. Het voorstel werd aangenomen. Het bestuur van de vereniging De School met den Bijbel te Soest voor het verbeteren en betegelen van het speel terrein van de Da Costaschool alhier. Op verzoek van de heer G. C. van de Berg (K.V.P.) werd dit voorstel aange houden daar de raad naar zijn mening onvoldoende is voorgelicht. 6. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan mevrouw P. L. v. d. Woord-Slooff, als hoofdleidster aan de openbare kleuterschool te Soestdijk. Conform besloten. 7. Voorstel tot het verlenen van een zakelijk recht voor het leggen van ka bels: a. in het plan Soesterveen I aan de P.U.E.M. N.V.; b. langs de zuid-oostzijde van de Dor resteinweg aan de P.U.E.M. N.V. Mevr. S. M. POLET-MUSLER (P.v.d.A.) achtte een punt in het besluit onjuist, spreekster meent dat de P.U.E.M. aan sprakelijk is als kabels later verlegd moesten worden. De VOORZITTER was het hiermede niet eens. De gemeente weet wat op een bepaalde plaats in de toekomst gaat ge beuren. Als later blijkt, dat de kabels voor een uitbreiding verlegd moeten worden, kan men daarvoor moeilijk de P.U.E.M. aansprakelijk stellen. Het voorstel werd aangenomen. 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het vernieuwen en wijzigen van de ingangspartij t.b.v. het Soester Natuurbad. Dit voorstel werd door B. en W. terug genomen. 9. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet uit de reserve art. 24c van de Woningwet t.b.v. de pannendak bedekking van eengezinswoningen op de Eng. Voor herstel van de pannendakbedek king van eengezinswoningen op de Eng werd 'n krediet toegestaan van 13.500. Tijdens de herstelwerkzaamheden blec".: dat de dakbedekkingen van deze wo ningen in een slechtere toestand ver keerden dan kon worden voorzien, zo dat deze post met rond ƒ8000,werd overschreden. Het college vraagt daarom aan de raad eer extra krediet tot dit bedrag. De heer G. C. VAN DE BERG (K.V.P.) vroeg de wethouder mevr. M. C. P. Walter-v. d. Togt of de oorzaak van deze tegenslag wellicht aan constructie fouten te wijten is en verzoekt daarom het voorstel aan te houden, teneinde een onderzoek te kunnen instellen. Volgens de wethouder is hier van con structiefouten geen sprake. Het voor stel werd aangenomen. 10. Voorstel inzake het presentiegeld voor het bijwonen van raads-, raadsaf- delings- en commissie-vergaderingen. Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht hebben in de toekenning van presentiegeld aan raadsleden een wij ziging gebracht. Momenteel bedraagt het presentiegeld voor het bijwonen van een raadsvergadering 22,voor een afdelings- of commissievergaderin. 13,—. Gedeputeerde Staten zijn voornemens het presentiegeld voor het bijwonen van een raadsvergadering, een afdelingsver gadering of een commissievergadering in gemeenten van 20.000 tot 50.000 in woners te bepalen op 30,met dien verstande, dat voor het bijwonen van meer dan één vergadering op één dag slechts éénmaal presentiegeld wordt ge noten. komst voor het leveren van een steno- analystisch verslag van het besprokene in de raadsvergaderingen. Conform besloten. 15. Voorstel tot goedkeuring van de begroting van de Stichting Verzorgings huis „De Malvahoeve" voor het jaar 1968. Zonder opmerkingen goedgekeurd. 16. Voorstel tot ruiling van grond ge legen aan de Klaarwaterweg met me vrouw G. v. d. Akker-Hols. Conform besloten. 17. Voorstel tot het benoemen va~ een hoofdleidster aan de openbare kleuter school te Soest-centrum. B. en W. stellen voor mevrouw D. Smoorenburg-Olyslager, thans waarne mend hoofdleidster aan de openbare kleuterschool Soest-Centrum, als hoofd leidster te benoemen. Aldus besloten. 18. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de inrichting van de nieuwe brandweercentrale. Het laat zich aanzien, dat omstreeks de maand september a.s. de nieuwe brand weer centrale aan de Lange Brinkweg definitief in gebruik kan worden geno men. Daarom vragen B. en W. aan de raad een krediet van 24.000 voor de noodzakelijke inventaris als meubilering enz. Hieronder zijn inbegrepen 40 ta feitjes en 200 stoelen voor de instructie- zaal, die op beperkte schaal ook voor andere doeleinden gebruikt kan worden. De heer J. J. EBBERS (V.V.D.) drong aan op soberheid, daar hij op de be groting enige posten had zien staan, die zeer hoog waren, b.v. voor een bureau stoel van ruim tweehonderd gulden en andere voorwerpen die best wat min der en even doeltreffend konden zijn. De heer M. DE GROOT (B.P.) bracht hulde aan de brandweer voor haar dik wijls snel en krachtig optreden en vroeg of de instructiezaal alleen m de ge meentelijke of ook in de burgelijke sfeer ter beschikking gesteld zou worden. De VOORZITTER moest dit alles nog bekijken, terwijl hij aan de heer Eb- bers toezegde, dat de nodige zuinigheid betracht zou worden. 19. Voorstel tot onbewoonbaar-verkla ring van de woning Dorresteinweg 78. Conform besloten. 20. Voorstel tot het verlenen van een krediet voor het treffen van enige voor zieningen bij de "openbare school voor g.l.o. Soest-centrum. De directeur van gemeentewerken heeft aan B. en W. verzocht een extra krediet van 4025,te voteren voor het tref fen van enige voorzieningen bij de openbare school voor gewoon lager on derwijs Soest-Centrum. Aldus besloten. 21. Voorstel tot intrekking van het uit breidingsplan Soester Eng II. Aangezien Gedeputeerde Staten zich niet volledig kunnen verenigen met de bebouwing van Eng II stellen B. en W. voor dit plan in te trekken. De heer J. K. DE BRUIN (V.V.D.) in formeerde naar de verdere plannen, waarop wethouder mevr. WALTER antwoordde, dat natuurlijk getracht zal worden iets moois tot stand te brengen, waarover zij hoopte binnenkort meer te kunnen zeggen. Voorstel tot wijziging van de Be zoldigingsverordening 1966. Op advies van de regering stellen B. en W. voor een algemene salaris- of loonsverhoging van 2 per 1 januari 1968 aan het overheidspersoneel toe te kennen. Conform besloten. 23. Voorstel tot aankoop van grond met opstallen gelegen aan de Nieuweweg van M. Nieuborg. Conform besloten. 24. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het inrichten van een nood-bestuurspost. Tot de taak van het gemeentebestuur behoort het treffen van maatregelen in buitengewone omstandigheden waar onder mede worden verstaan oorlog, of oorlogsgevaar het plaatselijk bestuur zoveel als mogelijk is te doen functio neren. Het eenvoudigste zou zijn om voo1- dit doel een kelder onder het ge meentehuis in te richten, doch dit is, hoewel technisch mogelijk, uit econo misch oogpunt niet verantwoord te ach ten. Het college heeft echter een geschikte gelegenheid in de onderbouw van het nagenoeg voltooide bejaardencentrum „Molenschot" gevonden. Het bestuur van d" stichting heeft geen bezwaar tegen vestiging van de noodbestuurspost. Het college stelt daarom voor een krediet van 18.000.voor de inrichting van de noodbestuurspost te voteren. Aldus besloten. 25. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 24 maart 1965, afd. I, nr. 3703 inzake verkoop van grond na bij de Steenhoffstraat aan de heren P. en J. C. Swager. Conform besloten. 26. Voorstel met betrekking tot de sa larissen van de wethouders. Gedeputeerde Staten van Utrecht geven de gemeente in overweging het salaris van de wethouders te verhogen tot 17.244,—. De heer DE GROOT (B.P.) is hier te gen. De VOORZITTER is het met het niet toekennen van presentiegeld aan wet houders, als zij als voorzitter van een commissievergadering optreden, niet eens. Dit zou misschien op een salaris vermindering uitlopen. Hij wil zich hier over eerst met G.S. verstaan. Dit was aanleiding voor de heer J. R. VAN POPPELEN (K.V.P.) om een voor stel in te dienen, dat mochten de wet houders geen presentiegeld ontvangen, dan rekening te houden met deze ver hoging. Ook dit voorstel werd zonder de stem men van de B.P. fraktie aangenomen. Te pl.m. 9 uur werd de vergadering door de voorzitter gesloten. Iedere zaterdag in RESTAURANT D'ORANJEBOOIVI, Leusderweg - Amersfoort, van 10.00 tot 18.00 uur. Burg. Grothestraat 45 - Tel. 3917 Verkrijgbaar In teak of palissander. Prijs 390.-. Incl. afdekkap. De Beogram 1000 is een semi-professio- nele stereo platenspeler met vele erkend goede eigenschappen. In de eerste plaats zorgt de afspeelhoek van 15° van de B O pick-up voor minimale plaatslijtage en een maximale weergave. Natuurlijk een uit vinding van B O! De zware draaischijf is voorzien van een stroboscope, waardoor een nauwkeurige instelling van de 4 snel heden mogelijk is. Ingebouwde, hydraulisch gedempte pick-up lift vervolmaakt deze draaitafel, welke ook leverbaar is met in gebouwde voorversterker tegen de prijs van 460.-. Voor alle verwende oren be tekent de Beogram 1000 het einde van alle wensen. Vanzelfsprekend is de vorm geving en afwerking zoals een kwaliteits merk als B O dat garandeert: perfect. Voor hen die kwaliteit en stijl stellen boven de prijs Op dinsdag 30 april zal op de gebrui kelijke feestelijke wijze weer de ver jaardag van H.M. de Koningin worden gevierd, in Soest gepaard gaande met de nodige festiviteiten, die deze week door het plaatselijk Oranje Comité tot een programma zijn gecoördineerd. Het défilé, waaraan onder meer zal worden deelgenomen door P.V.O en de 40-jarige Soester Turn Club, zal weer anderha1*" uur duren en wel van half elf tot twaalf uur. De bloemenhulde aan de jarige vorstin zal dit jaar voor het eerst in kleur worden uitgezonden. Waarschijnlijk is er geen kleurrijker schouwspel voor t.v.-uitzending te bedenken. De festiviteiten op het gazon voor het paleis staan dit jaar in het teken van het Roode Kruis, dat pas het honderd jarig bestaan heeft gevierd. Wat de plaatselijke feestelijkheden be treft worden de inwoners van Soest om kwart voor acht door de kerkklokken uit hun bed geklepeld. Er begint dan een stertocht met muziek naar het ge meentehuis. De durmband van Olympia vertrekt om tien voor acht van de Driehoeksweg, de drumband van „Cres cendo" vijf minuten later van de Pau- lus Potterlaan. De harmonie P.V.O. ver trekt om 8.05 uur van het Nieuwer- hoekplein. Van 8.20 tot 9.00 uur zal dan voor het gemeentehuis aan de Steen hoffstraat een zanghulde worden ge bracht door de verzamelde schooljeugd en met medewerking van P.V.O. Diri gent is de heer G. J. J. v. d. Schepop. Tevens zullen de beide drumbands hier een optreden verzorgen. Burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck zal hier een toespraak houden. Van negen tot één uur zal er op de Vredehoffstraat draaiorgelmuziek te be luisteren zijn; na één uur op diverse plaatsen in de gemeente. Van twee tot vier uur 's middags wordt een puzzelrit voor auto's, motoren, bromfietsen en fietsen gehouden. De lei ding hiervan berust bij de heer J. v. d. Bank. Start en finish zijn bij hotel Bos en Duin aan de Bosstraat. Het inschrijf geld bedraagt ƒ2,voor auto's en mo toren, ƒ1,voor bromfietsen en 0,50 voor fietsen, vermeerderd met een be drag van ƒ1,25 voor verzekering voor auto's en motoren. Vanaf 13.30 uur is er bij de start gelegenheid tot inschrij ven. Men kan zich ook tevoren melden bij de heer v. d. Bank, Dorresteinweg 41 in Soest, telefoon 6881. De rit is vrij eenvoudig, terwijl toch mooie prijzen zijn te winnen. Van 14-30 tot 15.00 uur zal de harmonie P.V.O. .een grote muzikale .show ver zorgen op een terrein aan de Dalweg. De show wordt voorafgegaan door een mars over 't bebouwde gedeelte van de Eng. Van half twee tot vijf uur is er ook een gratis filmvertoning in gebouw Credo aan de Julianalaan 19. Er zullen drie films worden vertoond, te weten „Naar het land van de Pauwentroon" over Perzië, „Onze molens" en „Naar het land van de Maple Leaf" (over Canada). Eveneens 's middags wordt van 15.00 tot 16.30 uur in het Openluchttheater een gevarieerd kinderprogramma gebo den. De toegangsprijs bedraagt 0,50 per persoon. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijg baar bij de V.V.V., tegenover het ge meentehuis tot en met maandag 29 april en op 30 april van 14.00 uur af aan de ingang van het theater. Mede ter gelegenheid van de ingebruik neming van een nieuw clubhuis en een nieuwe kantine door V.V.Z. zullen op het voetbalterrein aan de Ferdinand Huycklaan 's middags een aantal voet balwedstrijden worden gespeeld. Om 13.15 uur spelen V.V.Z. I en H.B.S.S. II (uit Schiedam) tegen elkaar, terwijl op het tweede veld de jeugdteams van beide ploegen elkaar ontmoeten. Om drie uur de hoofdschotel: H.V.C. 1 H.B.S.S. I. De Schiedammers komen uit in de hoogste klasse van het K.N.V.B.- zaterdagvoefcbal. De toegangsprijs voor deze wedstrijden bedraagt een gulden. Ook op het Hees-terrein wordt gevoet bald. Hier staan Hees en het West- duitse Bocholt tegenoverelkaar. Van half tien 's morgens tot half zes 's middags wordt op de velden aan de Bosstraat een groot, door S.E.C. geor ganiseerd Softballtoernooi gehouden met als deelnemende ploegen: H.C.T.I.W. uit Amsterdam, De Pinguins uit Haar lem, P.S.V. uit Eeindhoven, De Geu zen uit Amsterdam. U.V.V. Wild Cats uit Utrecht, Storks uit Den Haag, D.V.S. uit Aalst. De Uitsmijters uit Almelo, H.B.C. uit Heemstede, Onze Gezellen uit Haarlem, V.O.D.O. uit Den Haag en de S.E.C. Flyers uit Soest. De toegang voor dit toernooi is vrij. Van drie tot vier uur verzorgt de drum band van „Crescendo" een muzikale mars door Het Hart. Het programma wordt 's avonds beslo ten met een groot tienerbal op het feestelijk verlichte marktplein. Mede werking verlenen de „Yellow 5 Combo". Het bal begint om half negen en zal tot half twaalf voortduren, voor zover de weersomstandigheden het toelaten. In de week van 29 april tot en met 5 mei a.s. zal er weer worden gecollec teerd voor de vereniging tot bestrijding der tuberculose te Soest, beter bekend onder de naam van „Emmabloemcollec te". Het is voor deze collecte dat uw aan dacht wordt gevraagd, maar zonder col lectanten kan men niets doen. Daarom een hartelijk verzoek tot aanmelding bij één van de bestuursleden, de heren G. Kruyff, voorzitter, Van Lyndenlaan 14, telefoon 2776; M. van Veeren, penning meester, Irenelaan hoek Nassauplant- soen, telefoon 5432; N. H. Breedeveld, wn. secretaris, Gentiaanlaan 3, telefoon 4704, of H. J. Brink, Julianalaan 8. te lefoon 2981, die zich met de organisatie van de collecte heeft belast. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak weerres bar genote hep vaan de paos- daoge. Iedereen hep ter weer wat vaan meeenomme. De zao- ke waor je nieuwe klere ken kope, de zaoke waor paos- brooje en meer vaan die eterie wor ge- maokt. En veuraal nie te vergete de minse die kippe hebbe, en de predukte vaan die kippe, de eijere, an de maan of de vrouw bringe. Noeng is vergelieke bie vroeger de ke- sumptie vaan eiere mit paose laang nie zo groot meer. Ik schaat zo dat da komp, omdat de eijere as veurwarrup een bietje ouwerwets binne. Wullie mot te de kippe medernisere, der mos een mogelukhied weze om ant begin vaan de paose de kippe gevarrufde eijere te laote leige. Noeng wittik wel datter al twee soorte binne, witte en bruune, maor veur de paose blief da toch een bietje wienug keus. Maor ut preduktschaap veur de eijere zal der wel wa op fingde om de ver koop te bevordere, waant aors komp ter een overpreduksie en motte we over een tiedje de eijere ok al deur gaon draoije. Maor ut zal wel nie zo bar makkeluk gaon, da ootemaaties varruve van eije re, waant ut liek ming datter daan an die kippe ut een en aander veraan- derd mot worde, inwendig bedoelk. En daor zal de vaakbond vaan de kippe wel teuge in opstaand komme. Ze binne ut toch al nie heulegaor eens mit de overuure tiedens de paose. Noeng mok zeige dak ming bes veur ken stelle datter ok kippe binne diet der heulegaor nie meej eens binne. Ut zal maor beure dajje opgescheept wordt mit rooie varruf, terwiel rood heule gaor jie kleur nie is. En een kip die mit groen word uute- rust, de kleur vaan de hoop, hoewel die al heul zeker weet dattie teuge de Kor- semus in de een of aore diepvries leit, 'v, zeker ok nie veur. Wat messchien nog een punt van over weeging blief is de saomewarkung mit de paoshaoze bongd. Hoewel der al veul stemme binne opgegaon om die saome- waaruking of te breke. Die paoshaoze haange de mooie meneer of mevrou uut, mit een andersmans warrukstukke en da liek zellefs ming geen al te goeie bazes om op saome te warruke. Da liek veur ongs minse heul geen meulukhied om da effe op te losse, maor ajje der effe an denk watter mot beure veur datter zoon ei naos je bord staot, dan gao je der wel effe aors over denke. As wullie ongs mit die kippedinge gaon bemeuje. zalle die kippe zongder uut- zondering zeige bemeuje jullie je mit je eige dinge, doppe jullie je eige boon tjes maor laot ongs de prebleme over de eiere maor. En geliek hebbe ze. Wullie kenne ut nie eens over ongze eige arrebiedsveurwaorde eens worde, en das bar vaok maor een kwestie vaan een paor cente, maor een trammelaant, om der ziek vaan te worde. Der worre heule optochte veur ehouwe. Krek as kippe aachter mekaor. Ajje je dan veur- stelt dat de kippebond ok gaot proote- stere, beveurbeeld veur kleinere eijere,- minder leiguure en hogere prieze, dan binne wullie der mit zun alle as de kip pe bie veur een teuge deemestraasie. En dan binne ongze bonde haontje de veurste, om der een stokkie veur te steke. Maor veur ming kenne ze daan geliek mit de kippe op stok. Hoechtum. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telel. 325S Bij een ongeluk op de rijksweg Rens- oude-Planken Wambuis, in de omge ving van Ede, is maandagavond de drie-jarige W. J. van Schoonhorst uit Soest om het leven gekomen. Het jon getje liep achter de geparkeerde auto van zijn vader om de weg op. Hij werd gegrepen door een auto. Korte tijd na het ongeluk is de kleuter aan zijn ver wondingen bezweken. Op zaterdag 20 april, dus morgen, or ganiseert de J. V. Philatelica, afdeling Soest en Omstreken een grote ruilmid- dag. Deze ruilmiddag. waaraan diverse at- trakties zijn verbonden, wordt gehou den in gebouw „De Rank". Soester bergsestraat 18, en zal om 12 uur des middags aanvangen en om 18 uur slui ten. Als de Duitsers zo halsstarrig blijven weigeren om het Nederlandse wegver voer voldoende vergunningen te geven voor het transport van goederen over Duitse autowegen, zal de Nederlandse regering daar toch een maatregel tegen over moeten stellen. Wij verwierven toch niet voor niets de naam „vracht vaarders van Europa". Een belangrijk deel van ons nationaal inkomen wordt gevormd door de reve- nuën van onze vrachtrijders en trans portbedrijven. Als er minder vracht wagens op de Duitse wegen worden toegelaten, zullen wij via België en Frankrijk naar Italië en Zwitserland moet enrijden, maar zal ook het aan tal Duitse wagens op onze wegen moe ten worden beperkt, anders gaan die met een deel van onze vrachten strij ken.

Soester Courant | 1968 | | pagina 3