mmm P modieuze mantel maakt van elke vrouw 1 1 Gekleed en sportief kunnen heel goed samengaan, dat bewijst deze elegante mantel van lichtrose Crylor jersey (van Balmain) maar al te dui delijk. Tezamen met het geestige pet-hoedje is dit kledingstuk een begerenswaardig bezit. 2 Dit fraai Chloé-model van frls-ro- se Tergal gabardine heeft een witte sjaalkraag, een V-hals en een smal ceintuurtje. Het vlotte model kleedt bijzonder slank af. Plerné ontwierp de aparte hoed. 3 Philippe Venet uit Parijs heeft deze door hem ontworpen dames mantel voorzien van een speelse, assymmetrische kraag en ronde schildpadknopen. Het gedistingeer de kledingstuk is gemaakt van or- lon-acryl, gemengd met wol. (Foto "Modenieuws" - Du Pont). 4 Model Evian, een echte vrijbuiter die zich niets laat voorschrijven. Deze mantel draagt u "s morgens, 's middags en 's avonds met even veel plezier. Het raspaardje stamt uit de collectie van Delmod Inter national. U krijgt hem niet cadeau maar de mantel Is de prijs (f 199.-) dubbel en dwars waard. (Importeur 'Het Huis met de Groene Lantaarn', Amsterdam). 5 Reversible mantels blijven gewild en zijn dan ook bijzonder praktisch. Populair gezegd heeft men altijd twee kledingstukken voor één geld. De vlotte coupe van het kleding stuk komt op de foto duidelijk tot uitdrukking, terwijl het geheel ge- dlstlngeerd-elegant werkt. De man nequin draagt een bijpassende ja pon. (Model Sydney met Japon Pont d'AvIgnon, beide van N.V. Plaza, Amsterdam). 6 Deze sportief-elegante mantel in Franse tweed heeft een brede cein tuur, met kleppen gesloten zakken en een duidelijk gerend rokgedeel- te. Het kledingstuk heeft de naam "Robin" gekregen en is een model van N.V. Plaza, Amsterdam. 7 Voor elke jonge vrouw moet deze mantel (creatie Louis Feraud) van witte Crylor jersey een droom zijn. De stlkkels en de rode lakceintuur zorgen voor een apart accent dit geval ceintuurs en knopen. Plooien op de rug gefixeerd zijn ook modern. Wat de stoffen betreft is er keus genoeg. Men draagt de komende seizoenen veel wollen velours, veel flanel, veel tweed en verder ook cover- coat. een stof die in de dertiger jaren bijzon der „in" was. Met de dessins is men ook alle kanten opgegaan. Effen is gewild, maar rui ten zijn net zo en vogue, zowel de prince de galles- als de madrasruit. Er komen ook man tels op de markt die nonchalant kunnen wor den gesloten met een brede overslag en een bindceintuur, zonder knopen dus. Verder brengt Ricci korte capes in Glen-checks en mantels met cape-mouwen, terwijl bijna alle modellen een duidelijk gemarkeerde taille- lijn laten zien. U weet het nu misschien wel: u kunt het nog doen met uw mantel van ver leden jaar, maar bent u aan iets nieuws toe - en wie van ons is dat eigenlijk niet? - dan zult u best iets naar uw zin kunnen vinden. Vooral wat de mantels betreft is de nieuwe mode - niet alleen dit jaar - over het alge meen nogal gematigd, want ook de coutu riers weten maar al te goed, dat een gril voor één seizoen voor het gros van de dames om financiële redenen niet haalbaar is. Vandaar dat iedere vrouw wel een paar jaar met de zelfde zomermantel kan lopen, zonder er op aangekeken te worden. Bij het creëren van damesmantels bepalen de ontwerpers zich bijna altijd tot het scheppen van een nieuw silhouet en een nieuwe lijn, een lijn die enkele jaren met kleine veranderingen gehandhaafd kan worden en modern kan blijven. Pas als we jaren doorgesukkeld hebben met het wat verleggen van de taillelijn en het wat afknab belen of aanbreien van de lengte, durven de couturiers met de periodieke rigoureuze ver anderingen op het tapijt te komen. Daar gaat dan meestal een jaar tevoren een soort ..alarmsignaal" aan vooraf, ongeveer zoals een mobilisatie in vele gevallen een oorlog aankondigt. Want de confectiefabrieken moe ten aan grote veranderingen op modegebied willen en kunnen meewerken, anders komt er niets van terecht. En de confectie heeft haar modellen natuurlijk al maanden en maan den eerder klaar voordat de couturiers de nieuwste mode gaan showen. In feite bepalen de confectioneurs dus de mode voor het vol gende jaar, wat niet wil zeggen dat ze hun licht niet tijdig opsteken over de toekomst plannen van de modekoningen. De stoffen- industrie moet een nog vooruitziender blik hebben wat de stoffenmode betreft, omdat zij nog langer van tevoren aan de voorbe reiding moet beginnen. Maar nu iets over de nieuwe mode van de mantels: ze hebben grote revers, men ziet véél ceintuurs en dui delijk gerende rokken. De taille is iets ver laagd en er is veel met ruimte gewerkt, terwijl klokken en plooien bewegingsvrijheid garanderen. Het accent valt echter in vele ge vallen ook bijna alleen op de accessoires, in

Soester Courant | 1968 | | pagina 7