Neem óók TWIN Telefoonnummer ziekenauto 5980 Wie beweert, dat hij aan elke vinger tien meisjes kan krijgen omdat hij TWIN rookt, overdrijft natuurlijk sterk! prettig rollen, lekker roken! van hier en daar B.D.C.-HANDBAL L.T.C. „Soest" Hees bleef S.V.P. met 3-2 voor S.E.C .-nieuws B.D.C.-nieuws ,,De Meteoren" V.V.Z.'-nieuws S.E.C.-flyers wint in Bilthoven S.E.C.-zaterdag Hees-volleybalnieuws Nog zes clubs in degradatiegevaar in derde klasse D „The Red Stars" GfU nu een succesvolle charmeur of een verstokte vrijgezel bent: neem in elk geval TWIN. U rookt er voortreffelijk van. DlNoDAG AP»:»'. 196R vit, "65. 2N- ?st ud. x). ik- Bde ;t, t*an nt itie- d. lan ine ry- ijf il- Dor us- 92. eet ge, De dames van B.D.C. vonden zondag het eerste elftal van Amersfoort tegen over zich. Amersfoort dat in de gevarenzone ver keert, moest winnen om zich veilig te stellen, maar ook vandaag lukte dat niet. Met 5-2 gingen zij ten onder te gen B.D.C. Amersfoort wist de score te openen na dat keepsber Marry van den Deijssel, die deze middag voortreffelijk keepte en verscheidene schoten had gestopt, een eenvoudige stuitbal over zich heen liet gaan. Uit de volgende aanval kon Mieke van Leeuwen met een hoog schot 1-1 laten noteren. Anny Wigtman was het, die na een driewissel met Til Smeeing en Barry van Leeuwen 2-1 scoorde. En even later was het alweer Mieke van Leeuwen die met een hoog schot in de lange hoek 3-1 maakte, waarmede ook de ruststand aanbrak. Na rust wist Barry van Leeuwen, aan gespeeld door Till Smeeing, de score nog verder te vergroten tot 4-1. Amersfoort kon nog wel tot 4-2 terug komen, maar toen Anny Wigtman, in samenwerking met Mieke van Leeuwen, uit een sprongschot 5-2 maakte waren alle illusies van Amersfoort vervlogen. De heren ontvingen ..Celeritas" uit Bunnik. In een vrij lome wedstrijd speelde B.D.C. zich gemakkelijk naar de over winning. Hoewel de eerste competitiewedstrijd met het minieme verschil van 9-8 door B.D.C. was gewonnen, bleek van de vechtlust van Celeritas niets meer over gebleven te zijn. Bij rust was al een 9-2 voorsprong ge nomen door B.D.C. en toen na rust een andere keeper bij Celeritas onder de lat verscheen, bleek dit een nog slechter resultaat te hebben. Rustig de aanval opbouwend kon B.D.C. keer op Veer scoren. De eindstand kwam met 23-3. De doelpunten aan de zijde van B.D.C. werden gescoord door: Leo van de Hei den (5 x). Koos van den Deijssel (6 x), Hans van Beek (2 x), Ronald Surstedt (4 x) Jan van Velzen (3 x), Rudi Sur stedt (2 x) en Ries Smeeing (1 x). U.H.V. dat één punt achterstand op koploper B.D.C. heeft wist eveneens te winnen en wel van Fidelitas, met 17-15, zodat de spanning met nog twee te spelen wedstrijden ten top stijgt. Verdere uitslagen waren: Heren B.D.C.-B.H.C. 2 7-20. Dames junioren: E.M.M.-B.DC. 2-10. Meisjes adsp.-Limvio B.D.C. 2 5-10. 9e LUSTRUMVIERING Zaterdag 20 april vierde de L.T.C. ..Soest" in restaurant „Uytenbosch" haar 9e lustrum met een grandioos feest. Meer dan 250 leden en genodigden vier den onder aanvoering van het Stereo Kwartet en de lustrumvommissie, on danks de warmte, een gezellig feest. Voorafgaande aan het feest werd op het verzoek van het bestuur een spontane buitengewone ledenvergadering gehou den. waarin bij acclamatie mevr. M. Goedkoop-Van Hoorn tot ere-lid van de vereniging werd benoemd wegens haar langdurige lidmaatschap en tevens voor de vele verdiensten die zij en wij len haar man, E. Goedkoop voor de L.T.C. ..Soest" hebben gehad. Met een toepasselijke toespraak van de voorzit ter werd zij gehuldigd en als aanden ken ontving zij een oorkonde en een handgeslagen tinnen bord. De reni- ging kan op een geslaagde lustrum viering terugzien. COMPETITIE-RESULTATEN Soest I opende de zondagcompetitie in de 3e klasse West, afd. 21. met een 6-2 overwinning op de Neder Veluwse L.T.B. I. Hoewel de 2e D.E. in 3 sets en de le G.D. in 2 sets aan de tegen standers moesten worden gelaten, wist het team de overige partijen te winnen, zodat de volle winst van 2 punten kon worden binnengehaald. Soest II heeft het in haar le uitwed strijd tegen Wilskracht IV uit Utrecht heel zwaar gehad. De Utrechtenaren bleken over een dusdanig sterk team te beschikken, dat alle partijen werden verloren en Soest met 8-0 ten onder ging. Soest III, dit jaar voor het eerst uit komende in de 5e klasse West, afd. 80, startte onder aavoering van de heer Schoute veelbelovend met een overwin ning op het Amstredamse Vliegende Hollanders V. Met 7-1 werd ook hier de volle winst geboekt. In de zaterdagmiddag-competitie van het district Utrecht speelt dit seizoen ook een veteranen-team van de L.T.C. Soest in afd. 3. Met een 5-0 overwin ning in Laren tegen Laren A gaf dit team met veel machtsvertoon haar vi sitekaartje af en heeft grote plannen voor de komende wedstrijden. Soest B, uitkomende in de 2e klasse se nioren, afd. 7, verloor op het nippertje met 3-2 van Zuilen B in haar eerste thuiswedstrijd. Met wat meer geluk was de gemengde dubbel toch nog in een overwinning geëindigd, doch de tegen standers bleken iets meer uithoudings vermogen te bezitten. Echter werd ook hier toch nog 1 puntje in de wacht ge sleept. Soest C, de junioren, moesten dit jaar starten in de 2e klasse afd. 14, en zetten de eerste stap naar een terugkeer in de le klasse door een 4-1 overwinning in de uitwedstrijd tegen Wilskracht F. Dit jonge tec m is zeer enthousiast en we zien met belangstelling naar de volgen de wedstrijden uit. Het geheel overziende is de competitie voor de L.T.C. „Soest" in dit eerste warme weekeinde niet slecht ges4 en we hopen, dat deze lijn in de komende weken zal kunnen worden doorgetrok ken. REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 HEES ADSPIRANTEN A WERD ZATERDAG KAMPIOEN Het afgelopen weekeinde heeft Hees opnieuw enkele opmerkelijke successen geboekt. Het eerste lftal kwam opnieuw tot een overwinning, ditmaal op het Veenen- daalse S.V.P.dat met een 3-2 neder laag naar huis werd gestuurd. Hees is door deze overwinning er zo goed als zeker van, dat het 't volgend seizoen opnieuw in de tweede klasse zijn kan sen mag verdedigen. Het adspiranten a-elftal bereikte door een 2-1 overwinning op het onderaan staande Quick uit Amersfoort het afde lingskampioenschap, wat de spelers van het eerste elftal met bloemen honoreer den. De wedstrijd togen S.V.P. begon weinig hoopgevend. Al in de eerste minuut bezorgde een verdedigingsfout Hees een 1-0 achterstand. De thuisclub liet zich door deze snelle tegenslag echter niet ontmoedigen. IJverig trok men ten strij de in de richting van het Veenendaalse doel, waarin de doelman verschillende vinnige schoten van Hardeman, aan voerder Van Veen en De Bree kreeg te verwerken. Een ogenschijnlijk vrij on schuldige vuurpijl leidde na twintig minuten de gelijkmaker in. De S.V.P.- defensie liet de bal voor de doelman lopen, maar P. Kok liep de bal in een wanhoopspoging achterna en slaagde er zowaar al koppend in. de doelman de bal te ontfutselen. Voor een verlaten doel waren er toen geen problemen meer Dat betekende een vrij snel ant woord, al protesteerde S.V.P. heftig te gen de toekenning van dit doelpunt. Tien minuten later had Hees de achter stand al in een voorsprong omgezet, toen op links De Bree een tegenstander omspeelde en met een hard schot zijn club de leiding gaf: 2-1. Er waren ove rigens wel een misser van een S.V.P.- achterspeler en de doelman voor nodig. Nog voor men van de vermoeienissen van de eerste helft kon gaan uitrusten, kreeg Hees een strafschop toegewezen wegens hands van een speler, die al drie maal eerder zijn handen te hulp moest roepen om gevaarlijke Hees- aanvallen te onderbreken en daarvoor al een waarschuwing "had gehad. Aan voerder Van Veen liet zich deze kans met ontnemen: 3-1. Gezien het spelbeeld in de erste helft zag het er naar uit. dat Hees na de hervatting het verschil nog ruimer zou kunnen maken, maar een onschuldig boogballetje verraste doelman Tempe laars al na twee minuten (3-2), uit welk onverwacht succes S.V.P. de moed putte om te gaan strijden voor de ge lijkmaker In het vuur van het ge vecht dreigde even een onvriendelijke verhouding te ontstaan toen aanvoer der Van Veen een klap in zijn gezicht kreeg van een tegenstander. Van aan trekkelijk voetbal was in de tweede helft ook geen sprake meer. Hees kreeg meer en meer moeite om de voorsprong te behouden, maar daarnaast ook diver se kansen om de zege veilig te stellen. De stand bleef niettemin verder onge wijzigd, waarmede Hees opnieuw twee kostbare punten rijker werd. HEES 4-ALTIUS 5 2-2 Het vierde elftal behaalde tegen het Hilversumse Altius 5 een puntenverde ling, een uitslag, waarmede de gasten meer tevreden kunnen zijn dan de thuisclub, want Altius liep in de twee de helft een 2-0 achterstand in. Hees nam na dertien minuten door W. Bloemendal de leiding. Ofschoon beide partijen in kracht niet veel uiteenlie pen, vergrootte Hees voor rust door A. Hop de voorsprong zelfs nog tot 2-0. Weinig geïnteresseerd spel was er de oorzaak van, dat Altius al na enkele minuten een tegendoelpunt scoorde. Halverwege de tweede helft maakten de Hilversummers door hun linksbuiten zelfs nog gelijk. Er stond voor beide ploegen overigens niets meer op het spel. De adspiranten a van Hees versloegen zaterdag Quick 2 met 2-1, waarmede met nog een wedstrijd te spelen reeds het kampioenschap werd behaald. Na afloop van de wedstrijden kregen de adspiranten van de spelers van het eerste elftal een bos bloemen aangebo den. De stand in deze adspirantenafdeling is geworden: V.V.Z. en een misgreep van doelman Pouw: 0-1. Acht minuten later brak G. Floor alleen door en scoorde de gelijk maker. Met deze stand ging ook de rust in. De tweede helft was nauwelijks van beter gehalte. Advendo legde V.V.Z. zelfs min of meer zijn wil op, wat tot gevolg had, dat de thuisclub al na een kwartier tegen een 3-1 achterstand aan keek. Een kort maar hevig offensief gedurende het laatste kwartier bracht V.V.Z. toch nog naast zijn tegenstander. Eerst trof ach terspeler J. Brouwer doel en kort voor het einde had een fraaie combinatie tus sen Floor en Schaap succes. Floor maakte uiteindelijk het doelpunt. Ha- mens en R. Brouwer misten tot driemaal toe voor open doel en daarmede de kans op toch nog een overwinning. Er resten V.V.Z. nu nog twee thuiswed strijden en wel tegen kampioen Rens- woude en tegen de tweede degradatie kandidaat Kulan. HOEVELAKEN 4—V.V.Z. 5 6-1 Zoals wel min of meer was te verwach ten is V.V.Z. 5 er zaterdag niet in ge slaagd ora Hoevelaken 4 op eigen ter rein te weerstaan. De spelers van Hoe velaken hebben hun kansen op een kampioenschap volledig behouden door V.V.Z. met een 6-1 nederlaag naar huis te sturen. De kansen voor Hoevelaken zijn plotse ling weer sterk gestegen door twee ach tereenvolgende nederlagen van S.E.C. 3. dat op een gegeven ogenblik met vijf punten voorsprong aan de leiding ging, maar er nu nog maar één over heeft. Zaterdag verloor S.E.C. 3 zeer verras send met 3-2 van D.O.S.C. 6. De week daarvoor had het elftal al met dezelfde cijfers van Hoevelaken verloren. In de wedstrijd tegen V.V.Z. had Hoe velaken al bij de rust een 3-1 voor sprong. Het enige tegendoelpunt kwam van de voet van Vetkamp. Na de her vatting vonden de Hoevelakers nog drie maal het doel, wat een eindscore van 6-1 op het bord bracht. Niettemin heeft V.V.Z. goed partij gegeven en zich niet zonder meer naar de slachtbank laten leiden. zwakke 'ndruk. Bij de rust was er dan ook nog niet gescoord. Het duurde tot tien minuten voor het einde, alvorens van 't Klooster de score opende. In de allerlaatste minuut werd reserve-doel man Kareisen toch nog gepasseerd. Voor S.E.C. zij als verontschuldiging aangevoerd, dat het team de wedstrijd met acht man begon en met negen be ëindigde. Gezien de numerieke minder heid toch nog een zeer goed resultaat tegen elf tegenstanders. D.O.S. '01 21-39 V.V.IJ. 21-19 Ultrajectum 21-23 Zeist 21-18 Baarn 20-21 Donar 21-18 D.E.V. 21-21 Vriendensch. 21-18 Holland 20-20 C.D.N. 21-17 S.E.C. 21-20 S.D.O. 21-16 S.E.C. 2 GAF 2-0 VOORSPRONG PRIJS: 3-6 Het tweede elftal van S.E.C. heeft zon dag de competitie met een zeer slechte wedstrijd en een nederlaag tegen H.M.S. 3 uit Utrecht besloten. De Soestervaren gaven een 2-0 voorsprong prijs en moes ten uiteindelijk de volle winst met 6-3 aan de degradatiezorgen verkerende gas ten laten. H.M.S. toonde duidelijk meer strijdlust dan de elf zich moeizaam over het veld voortbewegende S.E.C.-spelers. Niette min nam in de eerste helft SEC. door Van Veen de leiding. Ruttenberg ver grootte nog voor de rust de voorsprong, maar een strafschop bracht de Utrech ters weet wat dichterbij. Met deze 2-1 stand ging de rust in. Na de hervatting maakte H.M.S. al gauw dankbaar gebruik van het feit, dat de S.E.C.-defensie als aan de grond genageld bleef staan, wachtend op een fluitsignaal voor buitenspel, dat niet kwam. De Utrechters lieten zich deze kans om gelijk te komen, niet ontne men: 2-2. Niettemin nam S.E.C. enkele minuten later opnieuw de leiding, nu door Van de Brakel, maar daarmede bleek de thuisclub wel al het kruit te hebben verschoten. De gasten troffen nog maar vier maal doel en namen daarmede een kostbare zege mee naar huis. UTRECHT 3-S.E.C. 3 1-1 Het derde elftal heeft zondag zijn laat ste theoretische kans op een kampioen schap verspeeld door in Utrecht tegen de club van die naam niet verder te komen dan een wat teleurstellend 1-1 gelijk spel. Het is een vrij matte ver toning geworden met lusteloos voetbal aan beide kanten. Na vijftien minuten opende Van Breukelen de score, die daarna tot de rust gehandhaafd bleef In de tweede helft stelde Utrecht ver woede pogingen in het werk om weer gelijk te komen, maar geleidelijk aan raakten de gastheren weer meer in de verdrukking tegen een opdringend S.E.C. Juist op het moment, dat een ieder een tweede S.E.C.-doelpunt ver wachtte, maakte Utrecht na een onver wachte uitval gelijk 1-1, welke stand de spelverhouding uiteindelijk toch wel goed weergeeft. De verdediging en vooral doelman Van Essen speelden een goede partij. Voor het derde elftal staat nog één wedstrijd op het programma. KAMPONG-B.D.C. 4-0 In een wedstrijd waarbij voor B.D.C. niets meer op het spel stond, hebben de Blauw-witten een 4-0 nederlaag ge leden, tegen Kampong, dat ondanks de ze overwinning nog steeds niet voor degradatie gevrijwaard is. B.D.C. speelde met een gewijzigde op stelling n.1. in het doel W. Hilhorst, spil Jos Brouwer terwijl de voorhoede v.ljn.r. bestond uit Bert Wigtmans, Jan Dorresteyn, Jan Beyer, Jan v. d. Lugt en Marcel v. d. Lugt, die hiermede zijn rentree vierde na een afwezigheid van een jaar i.v.m. militaire dienst in West- Indië. Reeds na 5 minuten had Zurlaege suc ces toen hij een hoge voorzet ineens in schoot, onhoudbaar voor Hilhorst 1-0. In de 30e minuut was het Arler die de voorsprong vergrootte met een herd schot in de uiterste hoek. 2-0. Hoewel de B.D.C. voorhoede diverse kansen kreeg werden deze niet benut. Het duurde allemaal te lang en in de ach terhoede was onvoldoende mandekking er de oorzaak van dat in de 40ste mi nuut A. Loman een hoge dieptepass kon benutten door deze over de uitgelopen doelman Hilhorst te spelen. 3-0. Na de rust wel een fel aanvallend B.D.C, maar de schoten van Beyer en Marcel v. d. Lugt, alsmede Jan Wester- veld gingen over of naast. Ondanks het feit dat B.D.C. steeds in de aanval was kwam toch weer een doelpunt aan de andere kant. Na 20 minuten in de 2e helft was het weer Zurlaege, die in vrije positie de bal kreeg en geen fout maakte. 4-0. Met nog ruim 3 minuten te spelen maakte de arbiter een einde aan deze voor B.D.C. zo telurstetiende wedstrijd. Verdere uitslagen: B.F.C. III-B.D.C. III 2-2. Baarn V-B.D.C. VI 4-1. B.D.C. X-Amersfoortse Boys VII 10-1. Uit deze stand is duidelijk geworden, dat voor het begin van de laatste com- petltledag nog zes clubs voor degradatie in aanmerking komen. S.E.C. staat he lemaal veilig. Vermoedelijk zullen een paar beslissingswedstrijden tenslotte wel moeten gaan uitmaken, welke clubs het volgend jaar in de vierde klasse hun geluk moeten beproeven. Na drie over winningen in successie staan de kansen voor V.V.IJ. er relatief het best voor. De IJsselsteiners maken zondag tegen D.O.S. '01 echter weinig kans. Daarom zal veel afhangen van wat de lager ge- classeerde clubs doen. Donar is zondag te gast bij S.E.C., terwijl C.D.N. in Driebergen Baarn ontvangt. HILVERSUM 3-METEOREN 2 0-2 Door beide ploegen, die volledig waren opgekomen moest bij wel zeer hoge temperaturen worden gespeeld. Tijdens de eerste 20 minuten werd er niet gescoord, maar toen wist Willem Kraaij de mand te vinden (0-1), terwijl enkele minuten later Alke Venerria de stand op 0-2 bracht, met welke stand de rust inging. Na de rust werd niet meer gescoord, waarvan de afmattende temperatuur wel de schuld droeg, zodat deze wedstrijd doof Meteoren met 0-2 werd gewonnen. Een compliment komt toe aan de in valler Henk Friebel, die het zwaar had na het wisselen, maar op uitnemende wijze zijn mannetje stond. Hees a K.V.V.A. a C.J.V.V. B.D.C. 13-22 12-17 11-11 10-22 H.V.C. 8- 9 Woudenberg 9- 8 A.P.W.C. 6- 3 2uick 10- 0 V.V.Z. KWAM OPNIEUW NIET TOT EEN OVERWINNING 3-3 Het eerste elftal van V.V.Z. is er zater dag opnieuw niet in geslaagd een over winning te behalen. Tegen het al gede gradeerde Advendo moesten de Soes- tenaren op eigen terrein genoegen ne men met een 3-3 gelijk spel, na steeds een achterstand te hebben gehad. In de tweede helft liep Advendo zelfs tot 3-1 uit. Van redelijk voetbal was nauwelijks sprake. Uit het vertoonde spel werd al leen duidelijk, dat de uitslag voor geen van beiden maar van enige betekenis kon zijn. De eerste twintig minuten demonstreer de V.V.Z. wel een duidelijke meerder heid, maar het doelpunt viel toch aan de andere kant, toen Advendo dankbaar profiteerde van een verdedigingsfout van VEENSE BOYS 2-S.E.C. 4 (GESTAAKT). 0-3 De wedstrijd tussen Veense Boys 2 en S.E.C. 4 in Nijkerkerveen werd zondag bij een 3-0 voorsprong door S.E.C. ge staakt, omdat Veense Boys daarin de enige mogelijkheid zag om misschien nog aan degradatie te ontkomen. Twintig minuten na het tijdstip, waar op de wedstrijd had moeten beginnen, was er van de scheidsrechter nog geen spoor te bekennen. Toen besloot men maar om een arbiter uit de omgeving de wedstrijd te laten leiden. Beide ploe gen gingen met de invallerscheidsrech- ter accoord. Overigens maar voor korte tijd, want toen S.E.C. na pas dertig minuten spelen al met 3-0 voor stond, wenste de aanvoerder van Veense Boys zich niet langer aan het gezag van deze arbiter te onderwerpen, met als resul taat, dat het hele elftal het veld uit stapte. Een beetje vreemde gang van zaken, vooral als men bedenkt, dat een nederlaag voor Veense Boys automa tisch degradatie met zich zou hebben gebracht. Overigens lijkt het niet erg waarschijn lijk, dat de wedstrijd nu overgespeeld zal moeten worden. S.E.C. nam al vrij spoedig de leiding door een doelpunt van Wijnands, die een hoekschop ineens inschoot, zonder dat er nog een Nij kerk erve ens been aan te pas kwam. Nadat Van Limburg en Lantema een paar levensgrote kansen hadden gemist en doelman Van de Vaart inmiddels ook enkele malen han delend had moeten optreden, vergrootte van Limburg de voorsprong. Toen S.E.C. door Van Schalkwijk ook nog op 3-0 kwam, was dat het sein voor de tegen partij om het veld te verlaten. S.E.C. 6-K.V.V.A. 6 1-1 S.E.C. 6 en het Amersfoortse K.V.V.A. 6 besloten zondag een moeizaam volbrach te partij voetbal met een 1-1 stand. Beide doelpunten werden pas kort voor het einde gescoord. Beide ploegen de den niet veel voor elkaar onder, al maakten de voorhoedes wel een vrij Het Softbalteam de S.E.C.-Flyers heeft in "Djlthoven tegen F.A.K. in een vriend schappelijke wedstrijd de volle winst behaald. De dames Loes Jak op het tweede honk. Marjan Steevert als korte stop en Riet van Breukelen in links verre veld vin gen ballen op bijzondere wijze. De enige tweehonkslag kwam ook van Riet van Breukelen. Helaas werden er geen home runs gehaald. Trudy Kok bleek een aardig werpsterstalent te heb ben en nam in de tweede helft van de 5e inning het werpen van Cherry van Ee over. Door Fraai werd in de tweede helft van de 6e inning licht ge blesseerd en nam Olga Leertouwer het achtervangen over. Het werd een nut tige oefenwedstrijd, die in een 13-4 overwinning voor de S.E.C.-Flyers ein digde. Op maandag 29 april des avonds om 19 uur, spelen S.E.C. Flyers haar eerste competitiewedstrijd uit tegen H.M.S. uit Utrecht. Op maandag 3 mei thuis tegen F.A.K. uit Bilthoven, eveneens aanvang om 19 uur, terwijl de Flyers zondag 30 april een groot toernooi or ganiseren, dat om 9.30 uur een aanvang neemt. STALENHOEF SCOORDE VOOR S.E.C. HET HONDERDSTE DOELPUNT Vreugde en verdriet bij S.E.C.-zaterdag. Vreugde vanwege het honderdste doel punt, dat het eerste elftal scoorde, ver driet wegens opnieuw een nederlaag van het derde elftal, dat hard op weg is, het drie weken geleden nog bijna zeker lijkende kampioenschap te ver spelen. Zaterdag werd verrassend van D.O.S.C. 6 verloren, terwijl de week daarvoor concurrent Hoevelaken 4 S.E.C. de das om deed. De beide resterende wedstrijden tegen V.V.Z. 5 en V.V.Z. 6 zullen de Soeste- naren beslist moeten winnen om kam pioen te worden, tenzij Hoevelaken za terdag van D.O.SC. 6 zou verliezen, wat echter niet zeer waarschijnlijk lijkt. EMINENT BOYS-S.E.C. 2-5 Het nog altijd ongeslagen eerste elftal maakte in de voorlaatste wedstrijd te gen Eminent Boys zaterdag in Utrecht het honderdste doelpunt. Het kwam van de voet van Stalenhoef, die met deze treffer tevens de eindstand op 2-5 be paalde. S.E.C. heeft weinig moeite gehad met zijn tegenstander, al duurde het tot tien minuten voor de rust, alvorens men tot doelpunten kwam. Voordien had wel Eminent Boys al een keer het doel getroffen. Sengers kopte uit een hoek schop van Hop echter de gelijkmaker in. Twee minuten later werd Sengers op onrechtmatige wijze van het scoren van een tweede doelpunt weerhouden, wat S.E.C. een strafschop opleverde. Hoefman deed wat van hem verwacht werd: 1-2. Met deze stand begon men aan de rust. Kort na de hervatting maakte Hoefman aan alle mogelijke onzekerheid een eind door met een fraai vleugelschot 1-3 te scoren. Tien minuten later scoorde Hop voor S.E.C., maar de bal sprong weer het veld in en de arbiter liet doorspe len, alsof er niets was gebeurd. Stalen hoef maakte er toen toch nog 1-4 van. Dezelfde speler maakte halverwege de tweede helft voor S.E.C. de honderd doelpunten vol, waarna men wel even op de lauweren kon gaan rusten. Dat bood Eminent Boys de gelegenheid om kort voor tijd de eindstand op 2-5 te bepalen. Overigens was er wel een fout in de S.E.C.-defensie voor nodig. D.O.S.C. 6-S.E.C. 3 2-1 Zaterdag dus opnieuw een nederlaag voor het derde elftal, dat nu nog maar een winstpunt meer heeft dan Hoeve laken. Weliswaar staat Hoevelaken nu aan de leiding met een punt voorsprong op S.E.C., maar de koplopers moeten nog één wedstrijd spelen en S.E.C. twee (tegen V.V.Z. 5 en V.V.Z. 6). Het derde elftal speelde zaterdag bijzonder teleur stellend en slecht. Bij de rust waren de kansen nog geheel open, want in de beginstand was op dat moment nog geen wijziging gekomen, al had wel Roels een keer de bal tegen de lat ge kopt. Vier minuten na de hervatting bracht Kraaij vreugde in het S.E.C.-kamp, zij het maar voor korte tijd, want D.O.S.C. stelde er twee treffers tegenover en bracht S.E.C. daarmede volledig tot ca pitulatie. Het ontbrak de Soestenaren aan strijdlust en doorzettingsvermogen om tenminste nog een gelijk spel te be halen, wat dan ook niet gebeurde. V.V.H. 1-V.V.H. 2 1-2 Het eerste en tweede dames-zestal van volleyballend Hees stonden de afgelo pen week in competitieverband tegen over elkaar. De Hees-reserves wonnen deze wedstrijd verassend met 2-1. De eerste set leverde al direkt een 15-12 overwinning op, al was het krachts verschil bijzonder klein, evenals trou wen in de tweede set, die ook een 15-12 overwinning voor het tweede opleverde. Pas ih de derde en laatste set kon het eerste zestal iets terug doen. Met 15-9 wisten men toch de eer nog te redden. In de derde klasse D van de K.N.V.B. moeten op de allerlaatste competitie dag de beslissingen vallen omtrent de clubs, die degraderen naar de vierde klasse. Afgelopen zondag kwamen de drie staartclubs tot winst, terwijl de drie daarbovenstaande elftallen verloren of niet speelden. Zo behaalde hekke- sluiter S.D.O. uit Bussum een kostbare 2-1 overwinning op Baarn. maar veel hielp het niet. want C.D.N. won met 3-1 bij Zeist, terwijl V.V.IJ. drie plaat sen op de ranglijst steeg door met 1-0 in Doorn van D.E.V. te winnen. D.O.S. '01 toonde zich een waardig kam pioen door ook tegen Donar ongeslagen te blijven: 2-5. De Utrechters rest al leen nog een wedstrijd tegen V.V.IJ. Het op de tweede plaats staande Ul- trajectum verloor met 1-0 van Holland. Door deze resultaten is de stand ge worden: Meisjes van Red Stars nemen deel aan het officieuze kampioenschap van Nederland Op zondag 12 mei aanstaande zal een team van de Soester basketballvereni ging „The Red Stars" in Haarlem, in de Houtrusthallen, deelnemen aan het officieuze kampioenschap voor de jeugd van Nederland. Ongetwijfeld is dit een bijzondere uit nodiging voor deze jonge basketballver- engiing en met name voor de meisjes van The Red Stars. Deze meisjes draaien pas een jaar mee, in de competitie en hebben daarin op merkelijke resultaten weten te berei ken. Hun eerste competitiejaar sluiten zij, met nog twee wedstrijden voor de boeg, in ieder geval af met een zeer stevige tweede plaats met slechts twee punten achterstand op de kampioen van dit seizoen S.V.S. Achter dit resultaat staat ongetwijfeld trainer-coach Rudi Blok. Zeer duide lijk is het verschil te merken in het spel van nu ten opzichte van het prille begin. Enkele misjes beginnen zich al te ontwikkelen als bekwame basket- ballsters. Als hoogtepunt en tevens als afsluiting van dit eerste fijne basketballseizoen is dan zondag 12 mei het jeugdkampioen schap. Trainer Blok zal daar met acht meisjes naar toe gaan. Van de kracht in dit kampioenschap is ons niets bekend, doch hoe de Red Stars meisjes hier ook zullen uitkomen, vast staat dat de meisjes alleen al door het deelnemen aan dit kampioenschap een bijzonder grote ervaring op kunnen doen. De volgende meisjes nemen aan dit Ne derlandse jeugdkampioenschap deel: Gwynia Zeeman, Gabriële Wüstefeld, Marjan van Hertom, Nel van Leeuwen, Luciënne Ernst, Barbara Roozekrans, Joke Barnhoorn en Marjan Verhoef. Kon. Ned. Ver. E.H.B.O., afd. Soest TWIN is aUeen een prima halfeuxtre shag. Prettig om ie rollen, Lekker cm terohm, omdat hij goed gemengd is. erg. 1

Soester Courant | 1968 | | pagina 3