(A\oko VIERING VERJAARDAG VAN H.M. DE KONINGIN Soester 6e klassers legden verkeersexamen af Kunstschilder- graficus Hans Timmer A'REDEHOFSTRAAT OP KONINGINNEDAG VOOR MOTORVOERTUIGEN GESLOTEN Dodenherdenking 4 mei Bevrijdingsdag 5 mei Auto's uit de bocht J. KOPPENBROUWERS Meisje weer terecht Inbreker in café bediende zichzelf en betaalde ruim R.K. Vrouwengilde Concert Hervormd Jeugdkoor Soest Vleesverkoop ..De Meteoren" COUTURE 68 S.V.V. Volleybal Eerste herenteam \an S.V.V. loen VRIJDAG 26 APRIL 1968 PHILIPS SPECIAALZAAK Het programma van de viering van Koninginnedag 1968 in Soest ziet er als volgt uit 7.45-8.00 uur: KLANKEN VAN DE KERKKLOKKEN. Met muziek naar het gemeentehuis. 7.50 uur Afmars drumband „Olympia" van de Driehoeksweg. 7.55 uur Afmars drumband „Crescendo" van de Paulus Potterlaan. 8.05 uur Afmars harmonie P.V.O. van het Nieuwerhoekplein. 8.20-9.00 uur: ZANGHULDE voor het gemeentehuis door de verza melde schooljeugd met medewerking van de harmonie P.V.O. onder leiding van de heer G. J. J. v. d. Schepop. Tevens een op treden van de drumbands van Olympia en Crescendo en een toe spraak door burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck. 9.00 - 13.00 uurDRAAIORGELMUZIEK op de Vredehofstraat. Na 13.00 uur op verschillende plaatsen elders in de gemeente. 10.30 - 12.00 uur BLOEMENDEFILÉ voor H.M. de Koningin in de tuin van paleis Soestdijk. 14.00- 16.00 uur: PUZZELRIT voor auto's, motoren, bromfietsen en fietsen onder leiding van de heer J. v. d. Bank. Start om 14.00 uur bij Bos en Duin aan de Bosstraat. Inschrijfgeld ƒ2,voor auto's en motoren, ƒ1voor bromfietsen en ƒ0,50 voor fietsen. Verzekering voor auto's en motoren 1,25. Gelegenheid tot in schrijven vanaf 13.30 uur aan de start of bij de heer J. v. d. Bank, Dorresteinweg 41, telefoon 6881. 11.30 - 15.00 uur GROTE MUZIKALE SHOW aan de Dalweg, te ver zorgen door de harmonie P.V.O.voorafgegaan door een mars over het bebouwde gedeelte van de Eng. 13.30-17.00 uur: FILMVOORSTELLING in gebouw Credo, Julianalaan 19. Vertoond zullen worden„Naar het land van de Pauwen- troon" (over Perzië), „Onze molens" en „Naar het land van de Maple Leaf" (over Canada). De toegang is gratis. ">.00 - 16.30 uur GEVARIEERD KINDERPROGRAMMA in het Open luchttheater. Toegang 0,50 per persoon. Kaarten in voorverkoop tot en met maandag bij de V.V.V. tegenover het gemeentehuis en vanaf 14.00 uur bij de ingang van het theater. 13.15 - 17.00 uur VOETBALWEDSTRIJDEN op het terrein van V.V.Z. aan de Ferdinand Huycklaan. Toegangsprijs 1, Om 13.15 uur: V.V.Z. 1--H.B.S.S. 2 - V.V.Z.—H.B.S.S. (jeugd). Om 15.00 uur H.V.C. 1—H.B.S.S. 1. H.B.S.S. (Schiedam) komt uit in de hoogste klasse van het K.N.V.B. zaterdagvoetbal. 15.00 uur VOETBALWEDSTRIJD op het Hees-terrein bij de Wieksloot Hees-combinatie tegen het Westduitse Bocholt. 9.30 - 17.30 uur GROOT SOFTBALTOERNOOI op het S.E.C.-terrein aan de Bosstraat, georganiseerd door de Softbalvereniging S.E.C.- Flyers. Deelnemende verenigingen H.C.T.I.W. (Amsterdam), De Pinguins (Haarlem), P.S.V. (Eindhoven), De Geuzen (Amsterdam), U.V.V. Wild Cats (Utrecht), Storks (Den Haag), D.V.S. (Aalst), De Uitsmijters (Almelo), H.B.C. (Heemstede), Onze Gezellen (Haarlem), V.O.D.O. (Den Haag) en SE.C.-Flyers uit Soest. De toegang is gratis. 15.00 - 16.00 uur MARS door „Het Hart" van de drumband van „Cres cendo". 19 45 uur Toneeluitvoering in het St. Josephgebouw. Opgevoerd wordt „De tante van Charlie". 20.30 - 23.30 uurGROOT TIENERBAL op het feestelijke verlichte marktplein, met medewerking van de „Yellow 5 Combo". 14.30 uur STILLE TOCHT naar de fusilladeplaats in Soesterberg. Ver zamelen te 14.00 uur bij het hoofdgebouw van de vliegbasis. Uit Soest bereikbaar via de Van Weerden Poelmanweg. Medewerking van Soesterbergs gemengd koor. 18.00 uur tot zonsondergang VLAGGEN HALFSTOK. 19.30 uur STILLE TOCHT naar het monument bij Braamhage. Vertrek van het Kerkplein, nabij de Petrus en Paulus Kerk en de Ju lianalaan nabij de Chr. Gereformeerde Kerk. Medewerking van het Mannenkoor „Apollo". 19 45 tot 30 seconden vóór 20.00 uur KLOKGELUI van alle kerken. 20.00 - 20.02 uur STILTE. 20.45 uur HERDENKINGSDIENST in de Julianakerk aan de Juliana laan. Medewerking verlenen het Juliana Kerkkoor onder leiding van G. den Broeder, het gemengd koor „Sursum Corda" onder leiding van L. J. Meijer en het Mannenkoor Apollo onder leiding van G. J. J v. d. Schepop. Solisten zijn Irene van Barneveld- Muller (sopraan), Gert Hendriksen (bas), Henk Kasperts (trompet) en Gert Muts (orgel en piano). De toegang is vrij. 20.15 uurMARS door Soest-Zuid door drumband van „Crescendo", het vendelkorps van Groot Gaesbeker Gilde en Harmonie P.V.O. met jeugdkorps en drumband. 20.45 uur TAPTOE op het terrein van het busstation in Soest-Zuid door Harmonie P.V.O. met jeugdkorps en drumband, de drum band van „Crescendo" en tamboers en hoornblazers van het Groot Gaesbeker Gilde. afdeling te behalen. Na een nerveus begin, vooral van de kant van S.V.V., bleek al gauw dat Spi rit zich in deze wedstrijd beslist niet bij voorbaat gewonnen wilde geven. Nadat de eerste set met ruim verschil verloren ging, kwam S.V.V. in de tweede set tot een wat stabieler spel, waardoor het puntenverschil direct veel minder werd. In de derde set leek het er even op dat S.V.V. zijn oude vorm weer te pakken had, maar enkele nonchalant gespeelde ballen bracht de score weer snel op gelijke hoogte. Terwijl de tal rijke Soester supporters, zich steeds hef tiger begonnen te roeren, kwam bij de stand 11-11 het S.V.V.-team tot zich zelf en wist door enkele goede smashes Spi rit op de knieën te krijgen. Het S.V.V.-team, dat door het spelen van promotie-wedstrijden, gaat proberen een plaats in de overgangsklasse te be machtigen, was samengesteld uit de vol gende spelers Staande v.l.n.r. de heer Both, trainer, H. Stam, K. Kok, Jan Lijkedijk en D. Brink. Knielend v.l.n.r. H Dekker, N. Egt- berts, C. van Herwaarden, P. Lasseur en A. Grift. Van Weedestraat 80-82 - Soestdük Mode zo jong, fris en opwin dend als de lente zelf. Jong I Eigentijds! (voor elke leef tijd). Van stoffen die plezierig in het dragen zijn. Dus Modedieumooivindt en dragen wilt. Het 13-jarige meisje Rieki Wevers, dat - zoals wij elders in dit blad berichten - maandagavond is weggelopen, is weer terecht. Zij blijkt twee dagen en nach ten door Amersfoort te hebben gezwor ven. Het meisje was een kostbaar zil veren kettinkje, een erfstuk, verloren en durfde niet meer naar huis terug. Maandag zou zij haar zieke pleegmoe der in het ziekenhuis bezoeken, maar zij keerde niet naar huis terug. Gisteren werd zij in Amersfoort aangetroffen en weer naar haar woning aan de Erica- weg gebracht. Terwijl de eigenaar en zijn vrouw afwe zig waren heeft woensdagavond iemand kans gezien om het café De Naald aan de Stadhouderslaan binnen te komen. T.2 man heeft er niets anders gezocht dan wat hij bij normale openstelling ook gehad zou willen hebben: een drankje en wat eten. Toen de eigenaar laat in de nacht thuis kwam, ontdekte hij achter de voordeur op de grond een bos bloeiende heestertakken. De sleu tel van do achterdeur vond hij op de grond. Op de tapkast stonden een glas en een paar lege fllesjes, terwijl onder een asbak een bedrag van vijftien gul den lag. Tevens bleek de bezoeker zich tegoed te hebben gedaan aan een paar eieren en enkele worstjes, die hij ech ter ruimschoots heeft betaald. De man :s via een raam binnengekomen. Er bleek door de afsprong een leiding van de oliekachel te zijn vernield. Wie de „stille" drinker is geweest, is niet bekend. Hij bleek wel de gordijnen te hebben opengedaan. C Dinsdag j.1. heeft het R.K. Vrouwen gilde. afd. Soestdijk, een bezoek ge bracht aan de intern, huishoudbeurs in de R.A.I. te Amsterdam. De belangstelling van de leden was zo groot, dat Jinet minder dan 2 volie bussen het gezelschap er heen bracht Iedereen was voldaan over de ingewon nen informaties en het zien van nieu we apparaten en niet minder over de meubel show. Meerdere dames hebben ook gebruik gemaakt van de modeshow, die „Prin ses" er hield. Na afloop hebben de da mes nog even kunnen napraten in het Euromotel onder het genot van een kopje koffie. In de regel genieten zangkoren in hun eigen woonplaats de meeste belangstel ling en behoort een optreden elders tot de uitzonderingen. Het omgekeerde is bij het Hervormd Jeugdkoor o.l.v. Maar ten Kooy het geval; vaak wordt buiten Soest en zelfs buiten Nederland opge treden. Zo werden in de afgelopen we ken drie concerten gegeven met ver schillende programma's, twee in Düssel- dorf en omgeving en een in de Abdij van Berne (Heeswij k). Op woensdag 1 mei a.s. zal een sa menvatting uit deze programma's ten gehore worden gedracht in de Oude Kerk. Het programma grijpt reeds vooruit op de dodenherdenking met de uitvoering van de „Musikalische Exe- quien" van Heinrich Schütz. Het is een duitse uitvaart-mis voor 6 tot 8- stemmig koor en solistendie natuur lijk weer uit de gelederen der jeugd voortkomen). Verder wordt uitgevoerd een motet van Henry Purcell en werken van Joh. Nepomuk David, Ernst Pepping en Hugo Distier. Solisten zijn Marcel Hageman, Jeroen Laóut, Peter Kooy, Ria Schelland, Ma- deleine Ingen Housz, sopracn; Ine Kooy. Ciska Schelland. alt; Pier Veld man, Wandert Jagtenberg en Rudi Gras man. tenor; Kees de Groot en Cor de Geur, bas; Jan Jansen, orgel; Peter Klopstra, contrabas. Aanvang 8.15 uur. In de afgelopen dagen hebben weer enkele honderden jeugdige Soestertjes het examen van het Verbond voor Veilig Verkeer afgelegd. Het starten gebeurde op de Schrikslaan, waar de hele klas stond opgesteld, en leerling voor leerling zijn proeve van bekwaamheid ging afleggen, op het met pijlen aangegeven parcours, waarop zij diverse knelpunten moesten passeren. Hans Timmer (55) is een zeer aktieve figuur, di? nauwelijks kan opsommen in hoeveel commissies en verenigingen hij zit. Hij is secretaris van de Amersfoortse kunstenaarsvereniging „De Ploegh" heeft daar enkele goede vrienden zoals Krijn van Dijke. Elk najaar exposeert hij in Zonnehof in Amersfoort. Momen teel heeft De Ploegh een groepstentoon stelling in „Goed Wonen" in Soester berg. Ook van Hans Timmer hangen er enkele doeken. In ,,'t Wijnkeldertje'' aan de Utrechtse Oude Gracht is op het ogenblik een tentoonstelling waarop olieverfschilde rijen van de heer Timmer zijn te zien. Quiz Naast exposeren, doceert Hans Timmer schilderen, tekenen, aquarelleren en kunstgeschiedenis (19e en 20e eeuw) aan de Academie Artibus in Utrecht. Voor zijn studenten organiseerde hij voor het eerst een kunstquiz. Hij pro- jekteerde een 50 dia's van schilderijen, afkomstig uit Nederlandse musea en liet de deelnemers hun kennis spuien om trent de naam van de schilder, doek en het museum waar het hangt. Deze quiz werd ook gedaan met archi- tekten („zeer goed") en met journalisten („pet!"). „Het slaat wel aan", zegt Hans Timmer. „Het publiek kan laten zien wat het weet". Aktief Sinds vele jaren is de aktieve kunst schilder tevens kunstkriticus. „Ik bekijk het werk van collega's voornamelijk uit schildersoogpunt," zegt hij. „Ik probeer niet zozeer kritisch te zijn dan wel in formatief. maar als ik iets niet goed vind, zeg ik dat heus wel". Dat de heer Timmer vaste banden heeft met de gemeente Amersfoort, blijkt uit zijn lidmaatschap van de Sectie Beel dende Kunst van de Amersfoortse Ge meenschap en van de Commissie voor Stadsverfraaiing en Kunstaankopen. Rotterdammer van geboorte, bezocht Hans Timmer de Rotterdamse Academie voor Beeldende Kunst, waar hij de mid delbare akte haalde. Een tijdlang was hij inwonend leerling van de Groningse schilder Jan Wiegers; daarna deed hij aan de Haagse Academie de akte M.B. Majorca Oorspronkelijk schilderde hij veel por tretten, maar „je wordt zo begrensd". Nu zet hij ook landschappen op het doek. „Mijn vriend, de Soester schilder (van Spaanse afkomst) Juan Sala San Tonja heeft een huis aan de noordkust van Majorca. Dat landschap inspireert me enorm Schildert hij abstract? ..Zeg liever abstraherend. Het is niet he lemaal abstract", zegt de druk bezette Hans Timmer, die samen met Krijn van Dijke en Pieter d'Hondt een tentoon stelling heeft in Valkenheide, in een tehuis voor moeilijk opvoedbare jongens. Het initiatief hiertoe is genomen door de Stichting Stichtse Cultuur Kring. VAN DE WETERING Ter wille van een vlotte doorstroming van het verkeer en om zoveel mogelijk parkeermoeilijkheden uit de weg te gaan, zal op Koninginnedag de Vreden - hofstraat en de Blitse weg tussen de Ko- ninginnelaan en de Vredehofstraat voor alle motorvoertuigen (auto's, motorenen scooters) worden afgesloten. Deelnemers aan het défilé en toeschouwers zullen die dag niet hun voortuigen langs de Biltseweg kunnen parkeren. Het ver keer uit de richting Utrecht zal via de Koninginnelaan, Nieuwerhoek, de Bur gemeester Grothestraat en de Van Wee destraat, de F. C. Kuyperstraat over de Stadhouderslaan worden geleid. De bezoekers, die het défilé vanaf de rijksweg willen volgen, worden dan de Noorderweg op geleid, waar zij in Co- lenso en op de Noorderweg hun voer tuigen kunnen parkeren en lopend via de Vredenhofstraat naar het paleis kun nen gaan. De deelnemers aan het défilé (meestal voorzien van een parkeer-P) worden via de Stadhouderelaan naar Baan ge- Morgen (zaterdag), 9 uur, heeft aan het slachthuis verkoop van vlees plaats aan houders van gele kaarten, genummerd van 1 tot en met 150. Programma voor zondag 28 april. METEOREN 1-HILVERSUM 2 Deze beslissingswedstrijd voor de eerste en tweede plaats van de afdeling zal gespeeld worden in sportpark Dijnsel- burg te Zeist en begint te 2 uur. Opstelling. Ries v. Herwaarden, Peter Verlinden, Kees v. Rouwendaal, Willem Kraav, Flip Brandsma. Wam Wamste- ker, Corry v. Herwaarden, Annie Vene- ma. Ineke Timmer. Ria Groen, Ralleke Zimmermans en Marja Schaafsma. Res. Riek v. Soest. Hoewel Meteoren I promoveert naar de le afdeling hoopt men op het kam pioenschap. Programma voor dinsdag 30 april. (Koninginnend ag) J.U.K.O. 2-METEOREN" 2 Opstelling Rudy Lagemaat, Frans v. d Kuil, Wout Deys, Dik Wouters, Willem Kraay, Jan Verlinden, Hannie v. d. Biezen, Jannie Meerveld, Jannie Altena, Wil Huurdeman, Yvonne Do:rnekamp en Cisca Wiss. Res. Henk Friebel en Margriet Hollander. Aanvang wedstrijd te 12 uur. leid, waar zij een parkeerplaats krij gen toegewezen. Uiteraard zal ook het doorgaande verkeer (richting Bussum, Hilversum of Amsterdam) via Baarn worden geleid. Hetzelfde geldt voor het verkeer uit de richting Amersfoort. Pa leisbezoekers en het doorgaande ver keer weer via de F. C. Kuyperstraat naar de Stadhouderslaan geleid. Het verkeer, bestemd voor de richting Utrecht, dient via de Van Weedestraat en de Burgemeester Grothestraat, Nieu werhoek en de Koninginnelaan naar de Biltseweg te rijden. Het verkeer uit de richting Baarn dient na de Stadhou derslaan gebruik te maken van de Kor te Brinkweg om op de rijksweg te ko men en daarna de reis naar Amersfoort of Utrecht te vervolgen. Gezien de stroom auto's van de F. C. Kuyperstraat naar de Stadhouderslaan zal voor het verkeer over de laatste weg uit de rich ting Baarn een verbod van kracht zijn om linksaf te slaan. Een en ander is niet van kracht voor fietsers en bromfietsers. Deze kunnen normaal gebruik maken van het rijwiel pad langs de Vredenhofstraat en de Biltseweg om hun voertuigen op het terrein van het voormalige hotel Trier te stallen. Voor de goede orde zij erop gewezen, dat ook de bewoners van Colenso en van de Regentesselaan en omgeving die dag met hun auto of motor niet op de Vredenhofstraat kun nen komen. Het gedeelte van de rijks weg tussen Trier en Nieuwerhoek wordt namelijk geheel met hekken afgezet, ook bij de zijstraten. Deze verkeers maatregelen zullen van kracht blijven tot enige tijd na afloop van het défilé. De politie heeft deze maatregelen ge nomen om ernstige stagnaties en op stoppingen bij Nieuwerhoek en Trier te voorkomen. De dames van S.V.V. werden vertegen woordigd door het derde damesteam en wat dit team dit seizoen nog nooit ge presteerd heeft, presteerde het nu; de wedstrijd tegen V.V.A. 4 won het met 3-0. Ook zo succesvol was het tweede heren team. Spirit 4 werd met 2-15, 8-15 en 8-15 verslagen. Voor het derde heren team was de uit slag precies andersom; een 3-0 neder laag, met de overigens voor dit team niet onverdienstelijke setstanden 12-15, 13-15 en 5-15. Tenslotte verloor het vierde herenteam met 2-1 van Uunicornus en daarmee zijn kansen op het kampioenschap. Set standen: 8-15, 15-10 en 15-7. Gisteravond gelukte het het le heren seniorenteam van de Soester Volleybal Vereniging door in de wedstrijd tegen het Amersfoortse Spirit de derde set te winnen, het kampioenschap van haar Op de hoek van de Birkstraat en de Gailenkamp Pelsweg is dinsdagavond de 25-jarige mej. J. G. S. uit Apeldoorn met haar auto uit een bocht gevlogen. De auto ontwortelde een lantaarnpaal cn kwam vervolgens op zijn kant op de lichtmast terecht. De auto werd zwaar beschadigd. De bestuurster kreeg een lichte hersenschudding. Zij is overge bracht naar haar woning in Apeldoorn. Op de Soesterbergsestraat vloog in die zelfde nacht bij Zonnegloren een auto uit dc bocht. De bestuurder, de Soeste- naar G. L. van M. verklaarde tegen over de politie, de bocht te hard te hebben genomen, waarna hij een licht mast en een paar bermpaaltjes ramde. Met zijn zwaar beschadigde auto suk kelde de bestuurder, die ongedeerd bleef, nog een paar honderd meter ver der tot „De Bosvijver", waar de politie het voertuig later aantrof. De bestuur der bleek alcohol te hebben gebruikt.

Soester Courant | 1968 | | pagina 5