II H 1 11 ramselaar Pure! eren oeden De Openbare School S.E.C. plotseling weer in degradatiegevaar V.V.Z.-nieuws GARAGE STAM Dessoforto zelfklevende tapijttegels slechts 4*95 p.st. Hees- nieuws B.D.C. nieuws M. TUSSEN van 16, tot 1000,- FOTO VAN ESSEN - SOEST-ZUID AJAX IN FINALE oppenbrouwers houdt jJH KLOKKEN Wedstrijd S.E.C.Zeist moet op last van de bond worden overgespeeld I.D. VAN VUGT Niet apart, maar samen Honkbal eompetitie start dit weekend Olympia-nieuws Renaoilt «lealer Bridgeclub O.N.I. besloot viering van 10-jarig bestaan „The Red Stars" B.D.C. handbal S.E.C.-zatenlajr Rouw- en Trouwkleding Foto- en Filmcamera's voorradig. Vijf meningen van vijf favorieten voor K.N.V.B.-bekei MAAR WIE WORDT DE TEGENSTANDER Aj jaxgoede kans 1 zowel modern als klassiek. Zéér ruime keuze. Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen rijschool D. ENGEL 1 VRIJDAG 26 APRIL 1968 rftijden Het eerste elftal van S.5.C. is plotselin„ weer in ernstig degradatiegevaar ge komen, omdat de wedstrijd S.E.C.-Zeist door de K.N.V.B. ongeldig is verklaard. De strijd eindigde destijds in een 3-2 zege voor de Soestenaren, maar Zeist heeft na afloop protest aangetekend te gen het feit, dat S.E.C. na de rust met twee invallers heeft gespeeld, Aanvankelijk had S.E.C. van de bond te verstaan gekregen, dat de zaak niette min als afgedaan moest worden be schouwd, maar deze week kreeg men plotseling toch het bericht, dat de wed strijd overgespeeld moet worden. De twee punten, die van het totale punten- aantal moeten worden afgetrokken, brengen S.E.C. ineens weer te midden van zes andere degradatiekandidaten. De situatie onder aan de ranglijst is ex nu alleen nog maar onoverzichtelij ker en spannender door geworden, maar het aantal clubs, dat nog voor degrada tie in aanmerking komt, bedraagt daar mede zeven. Zes daarvan kunnen zon der meer degraderen. De zevende club, V.V.IJ., zal in het meest ongunstigste geval een beslisingswedstrijd moeten spelen. Wie nu het kind van de rekening gaan worden, is bij benadering nog niet te zeggen. Zeker is, dat S.E.C. onverwacht nog een heel moeilijk slot tegemoet gaat, want behalve het feit, dat men nu zelf kandidaat is voor de laatste of voorlaatste plaats, staat S.E.C. in de beide resterende wedstrijden tegenover twee ploegen, die onder dezelfde om standigheden verkeren, namelijk Zeist, de tgeenstander van zondag en het Hilversumse Donar. Alle drie de ploe gen hebben achttien punten. In verband met deze inhaalwedstrijd is het overige programma verschoven, met uitzondering van de wedstrijd D.E.V.- Holland, die in ieder geval van geen enkel belang meer is. Na het besluit van de bond, de wed strijd S.E.C.-Zeist ongeldig te verklaren, is de stand er als volgt komen uit te zien: 20-18 20-18 21-18 21-. 21-17 21-16 De wedstrijd tussen S.E.C. en Zeist begint, als gewoonlijk, om half drie. Voor de rest staan nog twee wedstrij den op het programma, namelijk voor het vijfde en zesde elftal. S.5.C. 5 ont vangt zondag om twaalf uur K.V.V.A. 4 uit Amersfoort, terwijl S.E.C. 6 gast heer is voor B.D.C. 8. Bedde wedstrij den beginnen om twaalf üur en zijn voor de competitie niet meer van be lang. Voor de jeugd zijn de volgende wed strijden vastgesteld: B.D.C. adsp. g- S.E.C. d (3.15 uur), H.V.C. pup. 1-S.E.C. 1 (1.00 uur). S.E.C. pup. 2-Quick 2 (1.00 uur). S.E.C. pup. 3-B.D.C. 4 (12.15 uur). KV. V.A. pup. 5-S.E.C. 4 (1.00 uur). S.E.C. pup. 5-Hees 3. D.O.S. '01 21-39 S.E.C. Ultrajectum 21-23 Zeist Baarn 20-21 Donar D.E.V. 21-21 Vriendensch. Holand 20-20 C.D.N. V.V.IJ. 21-19 S.D.O. Heeft u al gedacht aan uw VAKANTIEKLEDING Een droom van 'n assortiment Sport- en Campingshop „City" Nieuw Baarnstraat 39, Baarn, tel. 2490. V.V.Z.-RENSWOUDE Voor V.V.Z. staat voor zaterdag een ontmoeting op het programma, waar naar men eerder dit seizoen bijzonder reikhalzend heeft uitgezien, maar die nu van geen enkele betekenis meer is. Het bezoekende Renswoude heeft een zeer royaal kampioenschap behaald en zal met groot verschil over de eind streep van deze competitie gaan, mede omdat de concurrenten V.V.Z. en T.O.V. er de laatste weken ook niet veel van terecht hebben gebracht. De mogelijk heid bestaat zelfs nog, dat V.V.Z. door plaatsgenoot Hees wordt ingehaald. V.V.Z. blijkt de laatste weken totaal van slag. Verschillende teleurstellende en onverwachte nederlagen en een ge lijk spel tegen het onderaan staande en al gedegradeerde Advendo hebben de ploeg niet verder gebracht. Morgen krijgt men echter nog een keer de ge legenheid om te tonen, dat men toch wel tot goed voetbal in staat is. Dat zal mogelijk kunnen leiden tot een ge lijk spel tegen de kampioenen, al geven we de gasten iets meer kans. De wedstrijd tegen Renswoude begint om vier uur. V.V.Z. komt in de volgen de opstelling uit: doel C. Pouw; achter G. v. d. Bovenkamp, H. J. van Kooy, J. Brouwer, H. G. v. d. Kraak; midden D. v. d. Bovenkamp en W. Ruizendaal; voor Schaap, A. Hament, H. J. Dem- mers en G. Floor. Reserves zijn L. Hil- horst en W. den Breejen. S.E.C. 3-V.V.Z. 6 Belangrijker is de wedstrijd S.E.C. 3- V.V.Z. 6, althans voor de thuisclub, die op het randje van het kampioenschap staat. Het S.E.C.-elftal heeft de kam pioenskansen in de laatste wedstrijden echter voor een groot deel verspeeld, al liggen de papieren van de S.E.C.-elf nog iets beter dan van concurrent Hoe velaken 4. Twee onverachte nederla gen tegen hetzelfde Hoevelaken en D.O.S.C, 6 hebben S.E.C. in een moei lijke positie gemanoeuvreerd in die zin, dat men zich nu geen nederlaag meer kan permiteren en zelfs ook geen gelijk spel, tenzij Hoevelaken morgen van D.O.S.C. 6 zou verliezen, wat niet waarschijnlijk lijkt. Het zal tot de spor tieve plicht van V.V.Z. 6 moeten beho ren om te trachten, S.E.C. morgen een of twee punten afhandig te maken, al wordt een voorspelling na de vreemde bokkesprongen van S.E.C. gedurende d laatste weken wel moeilijk. De opstelling van het V.V.Z.-elftal voor morgenmiddag (vier uur) luidt: doel J. van Ossenbrugge; achter S. Wijma, R. ten Hove, E. G. de Boer en B. Mor ren; midden H. van Velzen en G. van Ruizendaal: voor J. van Kooy, J. Gro- art, L. G. Brunt en A. P. v. d. Hoek. Reserve is R. van Dalen. Volgende week staan V.V.Z. 5 en S.E.C. 3 in de laatste competitiewedstrijd te genover elkaar, maar dan aan de Fer- dinand Huccklaan. V.V.Z.-CLUBHUIS DINSDAG WEL OPEN MAAR NOG NIET IN GEBRUIK Dankzij een actieve en intensieve sa menwerking tussen het bestuur en de bouwcommissie is V.V.Z. erin geslaagd, het clubhuis en de kleedaccommodatie komer.de (Koninginnedag) voor opening gereed te hebben. Voor een belangrijk deel is dat mede te danken aan de snel le medewerking van de verschillende provinciale en gemeentelijke diensten. Daar de inrichting van het clubhuis dinsdag echter nog niet geheel gereed zal zijn, zal de officiële opening van de accommodatie op een later tijdstip plaats vinden. Wel zal 30 april al gebruik kunnen worden gemaakt van de nieuwe voorzieningen, waaraan bij V.V.Z. al zo lange tijd behoefte bestond. Daar voor 1 juni a.s. nog een bedrag van ƒ8000,bijeen moet worden ge bracht, hebben de voetbalverenigingen H.V.C. (Amersfoort) en H.B.S.S. (Schie dam, hoogste klasse van het K.N.V.B.- z-terdagvoetbal) geheel kosteloos hun medewerking toegezegd door enkele vriendschappelijke wedstrijden ten bate van het bouwfonds. Zoals reeds is aan gekondigd zullen de dinsdagmiddag drie wedstrijden worden gespeeld en wel om kwart over een tussen V.V.Z. 1 en H.B.S.S. 2 op het eerste veld en de V.V.Z.-jeugd tot en met 17 jaar en de H.B.S.S.-jeugd op het tweede veld en om drie uur tussen H.V.C. 1 en H.B.S.S. I. Men kan hier ongetwijfeld een zeer in teressante ontmoeting verwachten. Voor V.V.Z. is vooral interessant, hoeveel be zoekers er zullen komen. Men kan er, als het moet wel een paar duizend her bergen. De toegangsprijzen voor deze wedstrijden zijn vastgesteld op ƒ1, voor volwassenen (ook voor leden en donateurs) en 0,50 voor de jeugd tot en met 15 jaar. Men kan - behalve door de wedstrijden te bezoeken - V.V.Z. ook nog op andere wijze steunen door in te schrijven op een obligatielening met een looptijd van tien jaar en een rente van 3 °/o. Er zijn stukken verkrijgbaar van ƒ100,en 25,—. Ook voor de Soester Honkballers be gint dit weekeinde de competitie. Het eerste team dat uit komt in de lande lijke kl. 2A begint met 'n uitwedstrijd en wel tegen 't sterke Lijnden uit Bad hoevedorp. Lijnden speelde het afgelo pen jaar nog in de eerste klasse en S.E.C. speelde toen nog in de derde klasse en de Soester jongens moeten meteen de eerste wedstrijd tonen wat zij waard zijn en het verdere verloop van de competitie zal ongetwijfeld van de ze eerste wedstrijd afhankelijk zijn. De wedstrijd wordt gespeeld op zondag om 14.00 uur. Vertrek vanaf het honkbal- veld te Soest om 11.30 uur. Het tweede team van S.E.C. start de competitie met een thuiswedstrijd en wel op zaterdag. Dit team dat vrijwel alleen uit junioren bestaat zal om 14.00 uur tegen U.V.V. 2 uit Utrecht spelen. Het tweede team staat dit jaar onder de coaches Baltus en de Weerd. Na de wedstrijd van het tweede speelt de S.E.C.-jeugd zijn eerste competitie wed strijd tegen het Bussumse H.C.A.W. Op Koninginne dag spelen om 12.00 uur de S.E.C.-jeugd onder coach Prior weer thuis en wel tegen het jeugd team van Quick uit Amersfoort om 14.00 uur speelt het tweede thuis tegen Donar drie. Dit weekeinde een zwaar pro gramma voor de Soester Honkballers niet alleen in competitie verband maar ook speelt het Bleesing team mee in een toernooi in Haarlem. De Bleesing, jeugd van 8 tot en met 12 jaar zal dit jaar ook voor het eerst Ln competitie verband uit komen. •ua] De S.E.C.-spelers hebben de laatste paar weken zeer teleurgesteld door eerst met 3-2 van Hoevelaken 4 en daarna met 2-1 van D.O.S.C. te verliezen, waar mede een zo goed als zeker kampioen schap bijna werd verspeeld. Men kan zich nu geen misstap meer veroorloven, maar niettemin ziet men bij S.E.C. de wedstrijd tegen V.V.Z. met de nodige bezorgdheid tegemoet, gezien ook de re sultaten en het vertoonde spel in de laatste wedstrijden. Voor een plaats in het S.E.C.-elftal ko men morgen de volgende spelers in aanmerking: W. Kraaij, Hannessen, Pie penbroek, v. d. Berg, De Boer, J. Kraaij, Van 't Klooster, Koelewijn, Roels, Van Beek, Tolboom, Beijersber- gen, Wis en Van Essen. Het momenteel met een punt voor sprong en een wedstrijd meer gespeeld bovenaan staande Hoevelaken 4 speelt morgen in Den Dolder tegen D.O.S.C. 6, de club, waar S.E.C. verleden week ver rassend van verloor. Als de Doldenaren opnieuw voor een verassing zouden zorgen, kan Sl.E.C. morgen bij winst toch kampioen zijn. De durmband van Olympia gaat op Ko ninginnedag al vroeg op pad. 's Mor gens wordt in Soest-Zuid gestart voor eer mars naar het gemeentehuis, van waar mer omstreeks kwart over negen weer vertrekt naar de Prins Bernhard- laan, waar frisse krachten aantreden. Via de Prins Hendriklaan en de Julia- nalaan gaat men naar Nieuwerhoek, om daar samen met de jeugdige gym nasten naar het paleis te vertrekken. De gymnastiekafdeling .althans dege nen, die aan het défilé zullen deelne men, vertrekken om ongeveer half tien van de Mariaschool. Men wordt ver zocht, de volle aandacht aan het tenue te besteden. Renault 4 Luxe v.a. 4.495, Dauphine Gordlni v.a. ƒ5.385, Renault 8 v.a. 5.595. Renault 10 Major v.a. ƒ6.250, Caravelle Cabriolet v.a. ƒ9.730, Renault 16 v.a. ƒ8.650, Renault Rambler v.a. ƒ16.995,— Nieuwerhoekplein 1 - Soestdijk Telefoon 2850. Snel en makkelijk te leggen 50 x 50 cm grote tapijttegels van Desso, dus goed sterk, uitzonderlijk slijtvast, meteen te stofzuigen en makkelijk schoon te houden. Kleuren: cognac, groen, grijs, rood en blauw. Zo'n aanbieding natuurlijk bij Langestraat 50, Amersfoort HEES-SCHERPENZEEL Het eerste elftal van Hees speelt zater dagmiddag de eerder uitgestelde wed strijd tegen Scherpenzeel. Winst bete kent, dat Hees definitief aan degradatie is ontkomen, en daarop zal uiteraard worden aangestuurd. Gezien de succes sen van de laatste weken mag ook wel een overwinnig worden verwacht, al zal Scherpenzeel felle tegenstand bie den, want de club staat er niet zó roos kleurig voor. Momenteel is nog niet pre cies bekend, hoe laat de wedstrijd mor gen begint. Het vierde elftal speelt morgen een uit wedstrijd tegen Altius 5 uit Hilversum, waartegen ook afgelopen zaterdag werd gespeeld, met een gelijk spel als resul taat, na een aanvankelijke 2-0 voor sprong voor de Soestenaren. Ook nu zijn de kansen op een puntenverdeling het grootst. S.D.V.B., de naaste concurrent van het tweede elftal, komt morgen nogmaals in Soest op bezoek bij Hees 2, nu voor een vriendschappelijke wedstrijd, om te trachten revanche te nemen voor de eerder geleden twee nederlagen in de competitie. Ook nu zal S.D.V.B. wel de kous o.i de kop krijgen. Op Koninginnedag komt uit het Duitse Bocholt een voetbalploeg naar Soest om de krachten met Hees te meten. Spelers van het tweede, derde en vierde elftal zullen de tegenstander van Bocholt zijn. De wedstrijd, die om drie uur begint, zal vermoedelijk door het feestelijk ka rakter van de dag ook wel een feeste lijke nasleep krijgen. Het Hees-elftal is echter vastbeloten, te winnen en re kent op een groot aantal belangstellen den. Er mag ongetwijfeld op een in teressante wedstrijd worden gerekend. Scheidsrechter bij deze vriendschappe lijke ontmoeting is de heer Veldhuizen uit Amersfoort. De bridgeclub Ontspanning na Inspan ning heeft het afgelopen weekeinde de viering van het tien-jarig bestaan be sloten met een massale bridgedrive voor verenigingen en individuelen, een puz- zelrit in de omgeving van het Soester Natuurbad en een welluidend feest, be staande uit een diner voor de leden en een feestavond. Vrijdag en zaterdag werd een groot bridgetoernooi georganiseerd waaraan door ongeveer 132 mensen is deelgeno men. De opbrengst van dit zeer ge slaagde toernooi is voor het Rode Kruis ten behoeve van uitzending van patiën ten van het hospitaalschip Henri Du- nant. Men verwacht ruim driehonderd gulden aan de afdeling Soest van het Rode Kruis te kunnen afdragen. De eerste dag bracht de zeer tevreden or ganiserende vereniging de meeste suc cessen. Men legde zowel beslag op de eerste als op de tweede prijs. De tweede dag moest men de eer laten aan de bridgeclub Groen Wit uit Hilversum. Het aankomende weekend zal ter af sluiting dienen van het competitiesei- zoen 1967-1968. Dan zullen in de Utrechtse Beatrixhal op zaterdag- en zondagavond de laatste competitiewed strijden gespeeld worden. Voor Red Stars is dit nog een druk bezet weekend. De dames komen èn zaterdagavond èn zondagavond in het veld, terwijl de heren aanstaande zon dagavond hun laatste competitiewed strijd spelen. Voor de dames geldt voor beide ont moetingen het Utrechtse Midland, dat binnenkort zijn viiftien-jarig bestaan viert, als tegenstander. Beide wedstrij den vangen om 19.00 uur aan. De wedstrijd van aanstaande zaterdag draagt nog een bijzonder karakter, om dat na deze ontmoeting, op hetzelfde veld, de eredivisiewedstrijd tussen het Utrechtse S.V.E. en het Amsterdamse Landlust wordt gespeeld, zodat de ont moeting tussen Red Stars en Midland ongetwijfeld door een groot aantal toe schouwers wordt gadegeslagen. Voor beide ontmoetingen van de dames zijn de Soester basketballesters favo riet. Het is in ieder geval hun taak om de mooie tweede plaats op de ranglijst met twee punten achterstand op S.V.S. te handhaven. Ongetwijfeld is 't voor velen, met name^ zaterdagavond, een goede gelegenheid, om de Red Stars-dames in actie te zien, waarna zij voor dezelfde kosten van 1,entree, tevens nog eens kun nen genieten van een hereneredivisie wedstrijd. De volgende dames zijn voor deze ont moetingen opgesteld: Loes Jak, Gabriële Wüstefeld, Gwynia Zeeman. Inge Lim burg, Tineke Adriaanse, Marjan van Hertom, Marjan Verhoef, Nel van Leeuwen, Barbara Roozekrant, Luciënne Ernst en Joke Barnhoorn. Zondagavond spelen de heren om 21.20 uur tegen het herenteam van de Utrechtse Studenten Sociëteit U.S.S. hun laatste wedstrijd. De Red Stars-heren zijn de laatste tijd enigszins van slag af en het zal ook zondagavond weer bijzonder moeilijk worden. Voornaamste oorzaak van het iets terugzakken van het herenteam is het gevoelige gemis momenteel van een coach. Er is met name in de basketballsport voor elke wedstrijd een coach nodig, die aan de kant en tijdens time-outs de ploeg aanwijzingen kan geven. Red Stars ziet zich voor wat de he ren betreft daarom voor het komende seizoen als voornaamste taak het zoe ken naar een geschikte coach. Het is immers zo dat de vereniging wel over genoeg sterk spelersmateriaal beschikt, maar dat voorlopig nog de zo nodige eenheid ontbreekt. De opstelling is momenteel nog niet bekend. KAMPIOENSKANSEN HEREN STIJGEN!!! Met nog twee competitiewedstrijden voor de boeg gaat het er naar uitzien, dat de herensenioren een goede gooi naar het kampioenschap gaan doen. A.s. zondag gaan zij op bezoek bij Arma in Zeist. Hoewel er in het verleden nog weieens moeilijkheden met deze club zijn ge weest, mag zondag een faire doch span nende wedstrijd tegemoet worden ge zien. U.H.V. dat koploper B.D.C. op één punt achterstand volgt, gaat bij Laren op bezoek. Dit kon weieens een zeer zware wed strijd voor hen worden. Zij zullen in ieder geval moeten winnen, om de aan sluiting met B.D.C. niet te missen. Na zondag weten wij meer. Het verdere programma ziet er als volgt uit: Dames: 13.00 uur, B.D.C.-Athlet' 2. Heren: 14.00 uur, B.D.C. 2-Achilles 3. Dames-jun.: 12.00 uur, BD.C.-Celeritas Meisjes-adsp.: 12.30 uur. Fidelitas-B.D.C. Meisjes-adsp.: 13.30 uur, A'foort-B.D.C. Meisjes-pupillen: 12.00 uur, B.D.C.- Olympia. Vanavond is er dan nog het afscheid van de heer N. L. Pouw. Het bestuur hoopt dat op de receptie, die van acht tot tien uur in het Ver enigingsgebouw zal duren, alle leden en oud-ltden aanwezig zullen zijn, om e heer Pouw persoonlijk de hand te kunnen drukken. B.D.C. III KAMPIOEN? A.s. zondag te 2.30 uur, speelt B.D.C. III tegen R.K.B.V.V. II en bij een ge lijk spel is het derde elftal al kampioen. Het verdere programma luidt: Amersfoortse bovs IV-B.D.C. V, 12 uur. B.D.C. VI-K.V.V.A. V, 12 uur. V.V.O.G. IV-BD.C. VII, 12 uur. S.E.C. VI-B.D.C. VIII. 12 uur. Amersfoortse boys VI-B.D.C. X, 2.30 uur. B.D.C. XI-Quick VI, 12 uur. Het eerste en tweede elftal zijn vrij en maken van de gelegenheid gebruik een onderlinge wedstrijd te spelen. S.E.C. 3-V.V.Z. 6 Van de zaterdagafdeling komt morgen middag alleen het derde elftal in het veld. Thuis ontvangt men de veteranen van V.V.Z. 6, die weinig belang meer hebben bij een overwinning. Voor S.E.C. is de situatie anders. Alleen een over winning kan de thuisclub nog het kam pioenschap bezorgen, terwijl dan tevens de laatste wedstrijd tegen V.V.Z. 5 (vol gende week) ook gewonnen of tenmin ste gelijk gespeeld moet worden. Laanstraat 55 Telefoon 2783. Baarn Gunstige financierlr mogelijk. BIRKSTRAAT t.o. Garage Van Kooij. NIKKOREX Zondag a.s. worden de wedstrijden gespeeld in de achtste finales om de K.N.V.B.- beker. De loting heeft voor bekerhouder Ajax al haast een plaats in de finale gereserveerd. Daarentegen hebben de belangrijkste concurrenten Sparta, Go Ahead en A.D.O. en in mindere mate P.S.V. allereerst met elkaar af te rekenen, alvorens zij Ajax in de finale krijgen te ontmoeten. De meningen zijn verdeeld of Sparta of Go Ahead de tegenstander van Ajax in de finale wordt. De kansen van A.D.O. en P.S.V. worden kennelijk iets minder hoog aangeslagen, waarschijnlijk vooral omdat Sparta en Go Ahead bekend staan als goede cupfighters. VOOR NAAR Van YVcedcstraat 80-82 - Soest Mevr. P. van Praag-Verdegaal, de echt genote van de bekende voorzitter van bekerhouder en landskampioen Ajax, vond het maar griezelig om iets te zeg gen over de kansen van Ajax. Ze meen de wel, dat de club die zij met haar man altijd vergezelt bij uit- en thuis wedstrijden, een goede kans maakt dit jaar net als vorig jaar zowel de lands titel als de K.N.V.B.-beker te winnen. „Ik hoop het van harte. M'n man is echt niet uit z'n humeur als Ajax verliest, maar het geeft altijd een prettiger sfeer en bovendien heb je dan iets bereikt om te kunnen vieren". Hoewel er bij de familie Van Praag uiteraard veel over voetbal wordt ge sproken is het onderwerp Ajax in de gesprekken tussen de echtelieden haast taboe. Mevrouw Van Praag verwacht een finale tussen Ajax en Sparta. Ver wacht wordt, dat Ajax weinig moeite zal hebben in de achte finale met de eerste divisieclub Velox uit Utrecht, dat daarin een zeer bescheiden rol vervult. Daarna volgt in de kwart-finale de win naar van ElinkwijkM.V.V. op eigen terrein in De Meer. Twente halve finale De heer Lubbers. administrateur van de F. C. Twente ziet zijn Enschedese club wel tot de halve finale doordringen. Daartoe moet dan eerst thuis worden gewonnen van de Velser eredivisieclub Telstar, dat wel meer om het behoud van het eredivisieschap zal vechten dan om de K.N.V.B.-beker. Dan volgt een uitwedstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen een van de twee clubs uit de tweede divisie bij de laatste zes tien, Excelsior en Sittardia. De Rotter dammers wisten Feijenoord te bedwin gen en spelen thuis tegen Sittardia. „We willen graag verder", zegt de heer Lubbers. „In de halve finale tegen Ajax wordt het een hele dobber, maar thuis speelden we in de competitie met 1-1 gelijk en uit verloren we heel ongeluk kig met 2-1. We zullen er natuurlijk alles voor doen om de finale te berei ken, maar ik tip toch een finale tusser Ajax en Sparta". Go Ahead „Go Ahead heeft een enorm zwaar be- kerDrogramma", aldus de secretaris van de Deventer club. de heer Gorter. N.E.C. is in het Goffert-stadion in Nijmegen een heel moeilijk te kloppen club, maar we zullen ervoor vechten tot het uiter ste. Go Ahead is in de bekerstrijd de laat ste jaren steeds ver gekomen. In 1964 werd zelfs van Feijenoord en Ajax ge wonnen. In de competitie is niet veel meer te verdienen voor de hoog ge plaatste Deventenaren maar bij de beker leeft alles nog. Dat is vooral voor de instelling van de spelers voor de wed strijden van veel belang. Maar om tot de finale te komen moet Go Ahead niet alleen de uitwedstrijd tegen N.E.C. win nen, maar ook Sparta in Rotterdam ver slaan. Dan volgt de match in de halve finale tegen P.S.V. of A.D.O. en als de mannen uit de koekstad alles hebben doorgeworsteld, komt als klap op de vuurpeil de finale tegen Ajax. „Als we het tot de finale brengen na zo'n zwaar programma verdienen we moreel de beker zeker." Bijkomstigheid Secretaris Ben van Gelder van P.S.V. noemt de bekerwedstrijden voor de Eindhovense eredivisieclub maar een bij komstigheid. „Het behoud van onze po sitie in de eredivisie staat bij ons voor op. We hadden geen sterke tegenstan ders in de voorronden en tegen A.D.O. zullen de jongens er beslist niet met de pet naar gooien, maar we denken hele maal niet aan de beker en een mogelijk Europacup avontuur. De goede resultaten van de laatste we ken maakt P.S.V. tot een gevaarlijke te genstander voor iedereen, want de spe lers hebben de smaak van de overwin ning nu te pakken. De heer Van Gelder verwacht, dat de finale om de K.N.V.B.- beker zal gaan tussen Ajax en Go Ahead. Optimisme De meest optimistische van de mogelijke tegenstanders van Ajax is trainer Wil Coerver van Sparta. In zijn gezellige zuidelijke accent vertelt hij enthousiast over de goede kansen van zijn Rotter damse elftal om de finale te bereiken. „We treffen het, dat we beginnen met twee thuiswedstrijden, eerst Volendam, dat gezien de stand op de ranglijst moet kunnen worden verslagen en dan krijgen we Go Ahead. Dat is al heel wat pitti ger, maar normaal is Sparta op eigen terrein heel sterk. We zijn al bijna twee jaar thuis onge slagen. Dit jaar werd thuis tegen Vo lendam met 1-1 gelijk gespeeld toen Sparta nog niet zo goed draaide en vorig jaar werd in Deventer in de bekerstrijd van Go Ahead met 1-0 verloren. Go Ahead zal natuurlijk ook alles op alles zetten het zal op 9 mei op Spangen wel spannen, maar we hebben goede kan sen. Over de loting ben ik helemaal niet ontevreden", aldus de heer Coerver. De trainer van Sparta vindt het moeilijk te zeggen of de halve finale tegen P.S.V. of A.D.O. zal gaan. De Hagenaars zullen enorm gebrand zijn op de beker. Ze zijn al drie keer tot de finale door gedrongen en daarin trokken ze steeds aan het kortste eind. Twee jaar geleden won Sparta in de finale van A.D.O. De heer Coerver denkt, dat de finale best eens in Rotterdam in het Feijenoordsta- dion zou kunnen worden gespeeld. Dat heeft met het olympisch stadion in Am sterdam de grootste accommodatie, maar in Rotterdam komt de kuip zeker vol en dat is in de hoofdstad altijd maar de vraag. „Laat Ajax maar gerust landskampioen worden", is de mening van Sparta's trai ner, „dan hebben ze in de bekerfinale alleen maar om de eer te spelen en dat zou voor ons wat gunstiger kunnen zijn, omdat de spelers dan wat makkelijker zijn. We willen volgend jaar maar wat graag aan de Europacup voor de beker winnaars meedoen. Daarom zullen we ervoor knokken in de finale te komen. Jan Klijnjan van D.F.C. hebben we al gekocht en we zoeken nog een goede middenveldspeler. Daardoor zullen we volgend jaar nog sterker zijn en als we dan een paar goede tegenstanders krij gen in de Europacup, zitten we ook fi nancieel goed." Wil Coerver acht de halve finale, die evenals de finale op neutraal terrein moet worden gespeeld, het meest kritiek voor zijn elftal. „Ik heb geen grote per soonlijkheden in m'n team, vandaar dat we thuis betere resultaten boeken. In de eigen omgeving hebben de jongens meer lef. Voor de finale zijn de jongens beter op te peppen dan zo'n halve finale, maar ik heb er een beste hoop op, dat we tegen Ajax in de finale komen. En dan zullen we ervoor spelen om de be ker te winnen, want het is toch altijd maar surrogaat als je je land in de Europacup voor bekerhouders vertegen woordigt als je de cup van je eigen land niet hebt gewonnen". smetteloos- zuiver TEl.2982 50E5TERBERGSE5TR 26 Horloger Juwelier - Opticiën Bosstraat 5, telefoon 2543 en Van Lenneplaan 47, telefoon 6621. Die bijzonder fraaie harmoniërende model is een der vele mogelijkheden die onze moderne kollektie u biedt om uw eigen meisjeskamer echt com fortabel en gezellig te maken ACHTERBERGH MEUBILERING VUtilft! 10-13 RclBOeMS'Tf Aotrr/stn Ttttfiu (Oi490)-UO& V

Soester Courant | 1968 | | pagina 7