van hier en daar S.E.C. na 1-0 nederlaag tegen Zeist in hachelijke positie B.D.C. 3 kampioen V.V.Z.-nieuws Korfbalvereniging ..De Meteoren" kampioen 2e klas b G.U.K.B. Standen voetbalcompetitie B.D.C. handbal S.E.C.-zaterdag Telef. Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-4-4 L.T.C. „Soest" S.V.V. Volleybal DINSDAG 30 APRIL 1968 Zondag zijn voor de competitie slechts drie wedstrijden gespeeld in de de.de klasse D. Alle overige ontmoetingen werden in verband met de opnieuw te spelen wedstrijd tussen S.E.C. en Zeist uitgesteld. Holland en D.E.V., beide reeds veilig, deelden in Doorn de pun ten. Het werd hier 1-1. Vriendenschaar stelde zich ook veilig, door de laatste wedstrijd met 3-0 van het eveneens buiten gevaar zijnde Ultrajectum te winnen. De enige man, die zondag bij S.E.C. nog een klein beetje tevreden heeft kunnen kijken, is de penningmeester geweest, want de inhaalwedstrijd tegen Zeist bracht een rekord aantal toe schouwers rond de lijnen; een paar duizend mensen volgden in deze wed strijd de vrij povere verrichtingen van twee degradatiekandidaten, S.E.C. en Zeist. Van deze twee degradatie-kandidaten is er na de wedstrijd van zondag nog maar één over: S.E.C. Vandaar dan ook al die sombere gezichten. Verleden week leek er voor S.E.C. nog Nagestaard door een uit positie gespeel de S.E.C.-verdediging verdwijnt de bal in het doel. strafschopgebied opving en bijna onge hinderd kon schieten. Hij schrok ken nelijk zelf van deze kans, want zijn schot was veel te zacht en bovendien iets te onzuiver al zou de Zeister doel man er wel de grootste moeite mee hebben gehad als het een paar decime ter beter was gericht. Eenzelfde kans kreeg aan de andere kant rechtsbinnen Velthuizen, die plot seling alleen voor doelman Van Zoghei, deze wel passeerde, maar niet kon voorkomen, dat de paal, succes in de weg stond. Een vrije schop voor Zeist ging via het muurtje maar enkele centimeters naast, maar kort daarop viel dan toch het enige beslissende doelpunt. Uit een hoekschop kwam de bal bij linksbuiten Bouman terecht, die een mislukt schot door rechtsbuiten De Ru Met nog een zeer spannende laatste competitiedag voor de boeg is de stand nu geworden: D.O.S. '01 21-39 Vriendensch. 22 -20 Ultrajectum 22-23 V.V.IJ. 21- 19 D.E.V. 22-22 Donar 21 18 Baarn 20-21 S.E.C. 21 18 Holland 21-21 C.D.N. 21 17 Zeist 21-20 S.D.O. 21 16 Een zeer hachelijke positie voor S.E.C. dus, temeer, daar Vriendenschaar zich zondag ook al aan degradatie heeft we ten te onttrekken. In de laatste ronde worden de voglende wedstrijden ge speeld: D.O.S. '01-V.V.IJ., C.D.N.-Baarn, S.D.O.-Zeist en S.E.C.-Donar. Het toe val wil, dat de onderste clubs tegen „veilige" tegenstanders spelen, met daar om grotere winstkansen voor in dit ge val S.D.O. en C.D.N. S.E.C. daarentegen zal zondag op felle tegenstand van Donar kunnen rekenen, dat in hetzelfde schuitje zit. Waar schijnlijk zal een gelijk spel niet eens genoeg zijn voor de thuisclub. Dan zullen rr ongetwijfeld beslisingswed- strijden gespeeld moeten worden. Een nederlaag van S.E.C. zal vrijwel zeker degradatie betekenen. Dat belooft dus wat voor zondag. Er zij nog op gewezen, dat er twee clubs degraderen naar de vierde klasse. geen vuiltje aan de lucht. Men had zich al enkele weken tevoren in veiligheid gesteld en in de laatste wedstrijden een paar nieuwe samenstellingen beproefd. Totdat verleden week plotseling van de K.N.V.B. bericht kwam. dat de wed strijd tegen Zeist moest worden over gespeeld. Deze ontmoeting, die op 21 januari eindigde in een 3-2 zege voor S.E.C., werd ongeldig verklaard, om dat S.E.C. in deze wedstrijd na de rust met twee invallers heeft gespeeld. Zeist diende een protest in, maar begin april kreeg S.E.C. bericht, dat de zaak als afgedaan moest worden beschouwd, om dat de uitslag niet meer van invloed zou zijn op de eindrangschikking. Toen de K.N.V B. verleden week echter tot de ontdekking kwam, dat het zich hierin had vergist, kreeg S.E.C. bericht, dat de wedstrijd toch opnieuw ge speeld moest worden. De twee punten, die van de totaalscore van S.E.C. moesten worden afgetrok ken, waren juist voldoende om de Soes- tenaren opnieuw in gevaar te brengen. Dat gevaar is zelfs nog groter gewor den door de 1-0 nederlaag, die S.E.C. nu kreeg te incasseren. De allerlaatste wedstrijd tegen Donar moet nu de be slissing gaan brengen. Verschillende clubs, in het bijzonder S.E.C. kunnen op die laatste dag wel eens voor zeer onaangename verrassin gen komen te staan. De winstkansen voor de laatstgeklasseerden zijn name lijk groter dan die van S.E.C., omdat S.D.O. thuis het inmiddels veilige Zeist ontmoet, terwijl C.D.N. gastheer is van het ook al lang veilige en de laatste tijd met weinig succes experimenteren de Baarn. Mogelijke overwinningen dus voor de laagstgeklasseerden. Daarnaast komen Donar en S.E.C. beiden nog voor degradatie in aanmerking, alsmede Vriendenschaar en V.V.IJ., dat het in Utrecht tegen D.O.S. '01 waarschijnlijk ook wel niet zal redden. Er staat S.E.C. dus nog een zeer be langrijke en spannende laatste compe titiedag te wachten. Zerist liep in de derde wedstrijd tegen S.E.C. zondag hard van stapel en bracht middels rechtsbuiten De Ru al in de eerste minuten de nodige ver warring in de S.E.C.-verdediging, maar resultaat had het allemaal nog niet. De thuisclub was na zeven minuten dich ter bij een treffer, maar de kopbal van Van de Broek op een voorzet van Aal- bers ging juist over. Ofschoon S.E.C. de beste scoringskansen kreeg (o.a. nog een keer toen Duyst oog in oog stond met doelman Terstra van Zeist) be heersten de gasten toch geruime tijd de strijd. De vaak goed opgezette aan vallen misten echter een nauwkeurige afwerking. De Zeister doelman liet zich eenmaal bijna verrassen, toen een schot van Aalbers op het laatste moment enigs zins van richting werd veranderd door spil Rlijleven, maar aan de andere zij de kwam ook S.E.C. goed weg, toen een kopbal van de Zeister linksbinnen Ver- weij maar net naast ging. In de tweede helft zagen de talrijke toeschouwers een wat strijdlustiger S.E.C., dat weliswaar Woudenberg we gens een blessure moest missen, maar via invaller Veenendaal en Van de Broek toch tot verschillende gevaar lijke acties kwam. De mooiste kans op de openingstreffer kreeg Veenendaal, die een voorzet van rechts in het toch nog in het doel zag verdwijnen. 0-1. Een buitengewoon kostbaar doel punt, dat Zeist definitief uit de zor gen hielp, aangezien S.E.C. er niets meer tegenover kon stellen. Het derde elftal van B.D.C. is er in geslaagd het kampioenschap van haar afdeling te behalen. Dat gebeurde in een wedstrijd tegen R.K.B.V.V. II, dat nog in degradatie-gevaar verkeert. Bovendien was dit een wedstrijd, die overspeeld moest worden, daar destijds de invallersregel niet goed toegepast was. Toen won B.D.C. met 6-1. Nu werd het 3-0 voor B.D.C. in een nogal harde wedstrijd, zo zelfs dat één der bezoekers door de scheidsrechter uit het veld werd gezonden. B.D.C. won alleszins verdiend door doelpunten van Roest (2 x) en P. Dor- restein. Bij de rust was reeds een 2-0 voorsprong verkregen. Verdere uitslagen waren: Amersfoortse Boys IV-B.D.C. V 5-1. B.D.C. VI-K.V.V.A, V 2-3. V.V.O.G. IV-B.D.C. VII 6-1. S.E.C. VI-B.D.C. VIII 2-3. Amersfoortse Boys VI-B.D.C. X 1-0, B.D.C. XI-Quick VI 4-6. De damesjunioren gaan nog steeds door met het behalen van grote overwin ningen. Zondag werd tegen Celeritas met maar Liefst 11-2 gewonnen. Een fris partijtje handbal ten toon spreidend, was bij rust reeds een 5-1 voorsprong genomen. Na rust hetzelfde spelbeeld waarbij keer na keer door B.D.C. werd ge scoord, met de eerder genoemde uit slag tot gevolg. De doelpunten werden gescoord door Ida Pronk (5 x Maja von Bönning- hausen (1 x), Carla van den Deijssel (2 x) en Nel van Leeuwen (3 x). In tegenstelling tot de damesjuniioren laat de schotvaardigheid van de da messenioren nogal wat te wensen over. Tegen Athleta uit Utrecht kwam men niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Hoe wel een spannende wedstrijd, bleven de kansen vaak onbenut. Opgemerkt moet wel worden, dat beide keepsters voortreffelijk werk deden. Athleta wist pas vijf minuten voor rust de openingstreffer te scoren. Anny Roest, fel geattaqueerd door één van de Athleta-speelsters, kon door de haar toegewezen penalty nog voor het einde van deze eerste helft gelijkmaken. Zij schoot helaas echter naast. Pas ver in de tweede helft kon de gelijkmaker worden genoteerd, Met een hoog schot in de lange hoek scoorde Anny Roest. Hoewel tot het einde de spanning bleef, vielen er niet meer doelpunten. De herensenioren waren reeds om tien uur naar Zeist vertrokken, om tegen Arma hun leiderspositie te verdedigen. Jammer genoeg liet de scheidsrechter het afweten. Na telefonisch kontakt met de heer Van Halteren, de voorzitter van de scheddsrechtercommissie, bleek deze bereid om vanuit Utrecht naar Zeist te komen om zelf de leiding van deze wedstrijd in handen te nemen. Het was Inmiddels reeds 12.00 uur ge worden en toen om kwart over twaalf de heer Van Halteren was gearriveerd, bleek de terreinbeheerder geen gelegen heid te willen geven om deze belang rijke wedstrijd te laten spelen. Belangrijk doordat H.H V. van Laren met 10-8 verloor, B.D.C. bij winst tegen Arma kampioen was geworden. Verdere uitslagen waren: Herensemoren: B.D.C. 2-Achilles 3, 7-16. Dames-adspiranten: Fidelitas-B.D.C. I, 3-11. Amersfoort-B.D.C. II, 3-10. Pupillen: B.D.C.-Olympia 0-4. S.E.C. 3 (ZAT.) HEEFT KAMPIOENS KANSEN VOLLEDIG IN EIGEN HAND De beslissing omtrent het kampioen schap en de promotie in de afdeling, waarin onder meer V.V.Z. 5 en 6 en S.E.C. 3 uitkomen, zal pas op de aller laatste competitiedag vallen, wanneer V.V.Z. 5 S.E.C. 3 aan de Ferdinand Huycklaan tegenover elkaar staan. Bij een overwinning zal het kampioen schap toch nog bij S.E.C. terecht ko men. Een gelijk spel zal een beslissings wedstrijd tegen Hoevelaken 5 beteke nen, dat zaterdag de competitie besloot met een 3-1 overwinning op D.O.SC. 6 uit Den Dolder. Hoevelaken staat met een punt voorsprong bovenaan, maar S.E.C. heeft de wedstrijd tegen V.V.Z. 5 nog tegoed. Ook S.E.C. maakte zaterdag geen fout, al heeft net lange tijd geduurd, alvo rens men V.V.Z. tot capitulatie kon dwingen. S.E.C. begon met een duide lijk overwicht, overigens zonder voor V.V.Z. merkbare gevolgen. Het doel van Van Ossenbruggen bleef voorlopig schoon. Totdat na een klein half uur achterspeler R. ten Hove een S.E.C.- aanvaller de doorgang op niet toege stane wijze belemmerde, wat S.E.C. een strafschop opleverde, omdat het binnen de beruchte lijnen geschiedde. Van 't Klooster maakte er geen probleem van: 1-0. De voorsprong van S.E.C. hield evenwel niet erg lang stand. Acht mi nuten na de openingstreffer zorgde J. v. d. Hoek voor de gelijkmaker. Ook na de rust een fel op winst spe lend S.E.C., dat ook zijn zin leek te gaan krijgen, toen eerst Roels van zeer grote afstand raak schoot en dezelfde speler vervolgens een solo afrondde met een schot, dat Van Ossenbrugge te machtig was: 3-1. Een voorsprong, waarmede S.E.C. vrede had en zich dan ook een defensieve houding aanmat. Dat bood V.V.Z. de gelegenheid om te rug te komen, wat door J. v. d. Hoek inderdaad lukte: 3-2. De spanning keerde weer volledig terug. Elf nerveuze S.E.C.-ers waren er even later getuige van, hoe een kopbal van v. d. Hoek buiten het bereik van hun doelman tegen de paal belandde en S.E.C. van een gelijk spel nog net af hield. RENSWOUDE ZETTTE NA RUST 2-0 ACHTERSTAND IN 4-2 ZEGE OM V.V.Z. heeft het zaterdag in de voor laatste competitiewedstrijd opnieuw niet tot een overwinning kunnen brengen. Leider en kampioen Renswoude ging na negentig minuten met een overigens verdiende 4-2 overwinning naar huis. Voor de aanvang van de wedstrijd bood aanvoerder H. van Kooij de kampioe nen bloemen aan, terwijl voorzitter H. Duit het bestuur van de gasten met het behaalde resultaat gelukwenste en c~ de wens aan verbond, dat men in de eerste klasse opnieuw tot goede resul taten zou mogen komen. Hoewel reeds na het spelen van de wedstrijd tegen Hilversum 2, op zondag 31 maart, promotie naar de le klas een feit werd, is zondag de triomf voor trainer Kraay nog meer glans verleend, doordat de wedstrijd die uit moest ma ken wie zich kampioen zou mogen noe men, _oor de Meteoren op overtuigende wijze werd gewonnen (8-2). Ook in deze wedstrijd was het tweede team van Hilversum de tegenstander, gespeeld werd op het sportpark „Dijn- selburg" in Zeist. Ter ere van dit kampioenschap ont ving het bestuur de Soes ter Gemeente- vlag uit handen van de heer Peet. De volgende spelers en speelsters maak ten deel uit van het team. Staand van l.njv. De heer Timmer, voorz.. Peter Verlinden, Ries van Herwaarden, Wim Wamsteker, Kees Rouwendaal, Flip Brandsma, Willem Kraay, Henk Frie- t e* de trainer de heer Kraay. Knielend van l.n.r.: de dames Marja Schaafsma, Corrie van Herwaarden, Ineke Timmer, Ralleke Zimmerman, Annie Venema en Ria Groen. Al vanaf de aftrap leek het wel, als of Renswoude iets tegenover deze vrien delijke woorden en gebaren wilde stel len. V.V.Z. kreeg volop de kans om de tegenstander in gevaar te brengen, wat dan ook herhaalde malen lukte. De Renswoude-defensde kwam herhaal- 1 delijk onder zware druk te staan en moest al na zeven minuten kapituleren, toen een vrije schop van Hament door Schaap ineens werd ingeschoten: 1-0. Tien minuten later moest de Renswoude doelman opnieuw buigen, toen door een harde schuiver van aanvoerder Van Kooij na een klein hakballetje uit een vrije schop van Floor: 2-0. Een stand, die op dat moment zeker gerechtvaar digd was. al bood Renswoude niet al te veel verzet, mede ook, omdat men pas de avond tevoren het kampioen schap in eigen kring had gevierd, en dat kennelijk hier en daar nog wel voelde. V.V.Z. kreeg door D. v. d. Bovenkamp zelfs nog een zeer reële kans op een derde doelpunt, maar nu stond de doel man tot driemaal toe succes in de weg. Aan de andere kant bleef het voor het doel van Pouw voorlopig betrekkelijk rustig, zodat het er bij rust alle schijn van had, dat V.V.Z. de kampioenen de tweede nederlaag in deze competitie ging toebrengen. De korte rust bleek de gasten echter kennelijk goed gedaan te hebben. Een bijna herboren Renswoude trad V.V.Z. ondanks de 2-0 achterstand zo onbe vangen en energiek tegemoet, dat men het ergste vreesde. En ook wel terecht, want na vijf minuten was doelman Pouw al gepasseerd. Voor de derde maal was er aan een doelpunt echter eerst een vrije schop voorafgegaan. De Renswoude-middenvoor J. Veldhuizen, met zijn broer een van de beste spe lers van het veld, zorgde met een harde kopbal voor 2-1. Bijna liet Pouw zich kort daarop door een onverwacht schot van B. Veldhuizen verassen, maar ten koste van een hoekschop kon hij de voorsprong nog even bewaren. Niet voor lang, want enkele minuten later kreeg dezelfde speler de bal uit een vrije trap toegespeeld en waagde hij meteen een schot, d~t niet onhoudbaar leek, maar het voor de V.V.Z.-doelman wel was, mede waarschijnlijk omdat zijn uitzicht werd belemmerd. 2-2. Een combinatie tussen de beide broers Veldhuizen, die een zeer dominerende rol speelden, leidde in de twintigste mi nuut tot een treffer van J. Veldhuizen: 2-3. Kort daarop trof hij nog een keer de paal, terwijl een paar minder secu re schoten van de Renswoude midden voor en de linksbuiten Peddel V.V.Z. voor een grotere achterstand behoedden. Na rust pakte Renswoude de zaken wat energieker aan, wat resulteerde in een voortdurende belaging van het V.V.Z. doel. Lang heeft keeper Pouw stand kunnen houden, maar uiteindelijk moest h(j de bal viermaal uit het net halen. De thuisclub kwam nog wel tot enige tegenacties, maar veel gevaar hielden zij niet in, vooral ook omdat rechts buiten Schaap voortdurend naar een juiste positie liep te zoeken en al het gevaar dus ditmaal ever links moest komen, waar Floor en Demmers inder daad wel voor enkele hachelijke mo menten voor het vijandelijke doel zorg den. Een scherpe voorzet van Demmers was de Renswoude doelman inderdaad te machtig, maar een van de verdedi gers wist op de doellijn te redden, na dat de lat ook al behulpzaam was ge weest. Bij deze 2-3 nederlaag zou het voor V.V.Z. gebleven zijn, wanneer de arbi ter, die overigens bekwaam leidde, niet vijf minuten te lang zou hebben laten spelen. Enkele minuten na het verstrij ken van de officiële speeltijd bracht een van de vele en gevaarlijke dieptepasses van de Renswoude-defensie een be dreigde V.V.Z.-verdediger dermate in moeilijkheden, dat hij met een boogbal- letje over zijn te ver uitgelopen doel man heen in eigen doel schoot: 2-4, een uitslag, die op de juiste wijze het kwaliteitsverschil tussen beide ploegen weergaf. De nederlaag van V.V.Z. was ditmaal niet te wijten aan onvoldoende strijdlust en inzet, maar eenvoudig aan het betere spel van. de tegenstander. OOK V.V.Z. 6 LIET KAMPIOENS KANDIDAAT S.E.C. 3 BIJNA STRUIKELEN Met een benauwde, ofschoon toch wel verdiende 3-2 zege op V.V.Z. 6 heeft S.E.C. 3 zijn laatste kansen op het kampioenschap behouden. De wed strijd van komende zaterdag tegen V.V.Z. 5 zal voor S.E.C. 3 beslissend zijn. Afgelopen zaterdag heeft V.V.Z. 6 lange tijd tegen een duidelijk S.E.C.-overwicht stand kunnen houden. De thuisclub was voorlopig echter niet bij machte om de meerderheid in een doelpunt uit te drukken. En toen dat eenmaal lukte, had V.V.Z. onmiddellijk een antwoord klaar. Binnen het strafschopgebied werd na bijna een half uur spelen Roels door Ten Hove onderuit gehaald. De enige, die er onmiddellijk een strafschop in zag, was de scheidsrechter, welke plot selinge kans S.E.C. zich niet liet ont nemen. Van 't Klooster bracht de stand op 1-0. Achat minuten later kon Jos v. d. Hoek, de beste speler aan V.V.Z.- zijde, een dankbaar gebruik maken van een grote fout in de S.E.C.-verdedi- ging. Met een keihard schot bracht hij beide partijen weer naast elkaar. Met deze 1-1 stand ging ook de rust in. In de tweede helft liep V.V.Z. al vrij spoedig een 3-1 achterstand op door doelpunten van Roels, die van zeker dertig meter afstand raak schoot en vervolgens een solo doeltreffend afrond de. Voor S.E.C. was dit teken om zich in de verdediging terug te trekken, wat de thuisclub bijna nog duur is ko men te staan, want eenmaal slaagde J. v. d. Hoek er nog in om de S.E.C.- doelman na een voorzet van Groart te passeren, terwijl dezelfde speler in de slotfase nog een keer de paal trof. Het bleef overigens bij de 3-2 stand in het voordeel van de thuisclub. Komen de zaterdag mag V.V.Z. 5 het nog eens tegen S.E.C. 3 gaan proberen. ZATERDAGCOMPETITIE Ook dit weekend hebben de veteranen van Soest A te sterk voor Rhynauwen A, die met de maximum score van 50 werden verslagen. Met 6 punten voert Soest A afd. 3 aan met 10 gewonnen partijen en 0 verloren. Soest B wist ook dit weekend geen overwinning te behalen op Chefana A. Met 4-1 gingen zij ten onder. Dit team heeft tot nu toe zijn vorm niet kunnen vinden en is vergeleken bij vorig jaar, toen zij kampioen werden, ver bene den hun kunnen gebleven. De komen de wedstrijden zullen aantonen, of ze nog wat in hun mars hebben. Soest C., de junioren, hadden er zater dag reuze zin en versloegen Brisk B uit Utrecht met 5-0. Ook dit team staat aan de kop met 6 punten en 9 gewon nen partijen en slechts 1 partij verloren. Bravo jongens dit is de tweede stap op de weg naar de le klasse. ZONDAG COMPETITIE Soest I, dat vorige week met 6-2 won, verloor nu met dezelfde cijfers van Shot III uit Amersfoort. Dat het zwaar zou worden voor Piet Janssen en zijn team hadden we wel verwacht, doch op een gelijke stand of kleine overwinning hadden we wel gehoopt. Jammer, doch de strijd is nog open en we zullen nog wel betere resultaten van dit team ver nemen. Soest II is in opgaande lijn. Na de ne derlaag van vorige week, deze zondag een gelijke stand van 4-4 tegen Maarn. Hopenlijk, gezien deze stijgende lijn, zit er a.s. zondag een overwinning voor ze in. Soest III is ook heel wat van plan en versloeg zondag met 6-2 Mozaiek VI uit Amsterdam. Ook dit team staat nu bo venaan met 4 pnt. uit 2 wedstrijden en de score van 13-3. Dit weekend dus over het geheel ge zien een iets minder resultaat dan vo rige week met 3 gewonnen, 1 gelijk en 2 verloren partijen, doch niettemin nog alleszins aanvaardbaar. De uitslagen van de overige wedstrijden door S.V.V.-teams in de afgelopen week gespeeld luiden als volgt: Dames: S.V.V. 2-B.G. S.V. 1 1-2. S.V.V. 3-Wilhelmina 2 1-2. Meisjes: S.V.V.-Vios c 0-2. Heren: S.V.V. 2-Weaving 0-3. S.V.V. 3-V.V.A. 5 3-0. Jongens: SV.V.-Olympia d 2-0. 4

Soester Courant | 1968 | | pagina 3