Automobielbedrijf Bosboom hield Ford-show in nieuwe showroom BD.C.-handbal nam afscheid van de heer H. Pouw Carlos nu ook een onbezorgde oude dag töobylette De Witte Pompen Krabbels van Knelis M1KIM0 MIKIM0 MIKIM0 Burgerlijke stand Burgemeester reikte onderscheidingen uit Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Zo vlogen de duiven Politiebureau 4-4-4-4 DE speciaalzaak voor Uw kind. kleedt Uw kind BETER Ongeluk in vogelvlucht Zeepost DINSDAG 30 APRIL 1968 ONDERTROUWD: Rikkert Willem Hees. C 37 III, Oldebroek en Helena Bakker, Lange Brinkweg 3. Wietze de Vries, Wodanstraat 4 bel, Amsterdam en Emmy Thcrig, Kerkstraat 113. Jacobus Ger- rit van Duinkerken, Heuvelweg 12 en Gijsberta Wilhelmina Vink, Beetzlaan 68. Willem Jan Bobbink, Hoenlo 10, Rot terdam en Erna Alexandra Jansen, Vre dehofstraat 1. Dirk Cornelis Aalberts- berg. Plesmanstraat 32 en Desiré Fran- eis Apon, Plesmanstraat 32. Marinus Mazier, Prinses Irenelaan 105, Zeist en Tonia Gijsbertse, De Paltz 2. GEHUWD: Theodorus Christoffel Reinier Tebbens, Bosboom Toussaintstraat 8 bis, Utrecht en Inneke Kamphuis. Vinken- weg 25. Gustaaf Jaspers, Chr. Huy- genslaan 19 en Edith Grace Angus, Tol steegplantsoen 101, Utrecht. Harald Horst Piek, Hömerichstrasse 69, Gum- mersbach in Duitsland en Marijke Wil helmina Johanna Nijhof, Buntweg 22. Henricus Jan Willem Sauer, Anna Pau- lownalaan 23 en Barbara Empicka, Anna Paulownalaan 23. Johannes Jacobus Nicolaas van Rijk, Dorpsstr. 47, 's-Gra- veland en Christina Maria Hilhorst, Kerkstraat 17. Anthonius Wilhelmus Koopman, Braamweg 102 en Alida Jan netje Koppen, Bakkersweg 10. OVERLEDENJohannes de Vries, 77 jaar. gehuwd met A. J. Rorije, P. C. Hooftlaan 42. Dir H. W. Vellinga Begrafenis. Crematie, Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 In de afgelopen dagen heeft Automo bielbedrijf Bosboom aan de Birkstraat in de nieuwe showroom, in nauwe sa menwerking met officieel Ford-dealer Legemaat te Baarn, een Ford-show ge houden, die als „de grootste in Soest ooit gehouden" werd aangekondigd. Al geruime tijd bleek er behoef te te zijn aan een grotere showroom, te vaak moesten nieuw aangekomen auto's, op gebrekkige wijze worden opgeborgen. Terwijl de afdeling „occasions", een be slist niet onbelangrijke afdeling, steeds meer in de verdrukking kwam. Die ver drukking ontstond vooral door het feit dat de occasions van de firma Bosboom v or het overgrote deel bestaat uit grote auto's uit de dure klasse o.a. Mercedes, Chevrolet, Olds-Mobile e.d., hoewel ook niet van nieuw te onder scheiden kleinere wagens aanwezig zijn. De show, die, begunstigd door het mooie weer, ook op het enorme voorterrein werd gehouden, werd door vele auto liefhebbers bezocht. Uiteraard stond vooral de laatste Ford creatie de „Escort" in het middelpunt van de belangstelling, hoewel deze be langstelling natuurlijk ook uit ging naar de vele andere modellen die Ford naast de Escort voert. De enorme showroom, die gebouwd werd door het Soester Aannemingsbedrijf H. W. van Asch, en waarvan de elektri sche installatie en de verlichting die het geheel in een zee van licht zet, werd verzorgd door de firma Joh. Bosboom, terwijl het houtwerk werd vervaardigd door de Soester Timmerfabriek, en werd geschilderd door de firma Elings, is een ontwerp van het Soester architek- ten bureau Beekman. De verwarming en het riolerings- en loodgieterswerk werd verzorgd door de firma J. v. d. Pol. Deze showroom, die vooral de mensen, die uit de richting Amersfoort Soest komen binnen rijden, een prachtig ge zicht geeft, is een bouwwerk, de toe gangsweg naar Soest alleszins waardig. Zondag nam de vereniging „De Zwaluw" deel aan een wedvlucht vanaf Vilvoorde, afstand 152 km. In concours waren 523 duiven, die te 9.10 uur werden losgelaten met zuid westen wind. De eerste duif arriveerde te 10 uur 39 min. en 41 sec., snelheid 1668,10 m. per min. De laatste prijsduif kwam aan te 10 uur 49 min. en 18 sec. De totaaluitslag was: A. J. van Dorre- stein 1 4 79. A. C. van Ee 2 32 53 83 97 100. E. de Goede 3 27. H. den Dekker 5 9 10 16 31 58. P. J. Rauch 6 50 81 103. H. Gorissen 7 22 35 99. J. v. d. Brakel 8 15 26 38 64 68 69 80 105. G. Zeijpveld 11 51 56 59. G. Rijksen 12 13 18 28 34 35 40 41 44 49 57 88 90 91. C. Huijskes 14 17 21 24 30 46 47 76. C. Dijkman 19. Comb. Ottens-Blokland 20 52 63 72 87 93 101. C. v. Soest 23 92. C. v. d. Goede 25. L. v. Klooster 29 77 95 104. C. v. Klin geren 33. H. Bosman 36. Jac. Wijnands 37 42 102. P. Duijst 39 65. R. Voskuilen 43 61 66 74 84 86 89. A. Hilhorst 45 62, C. v. d. Hoek 48 54. P. Wagner 55 96. A M. P. v. Riel 60. H. Dijkstra 67. B. Roest 70 73 85. J. Knoops 71 98. G. Vis ser 75. W. de Bree 78. P. de Bes 82 94 REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 Carlos, het 22-jarige rijpaard uit Sas- senheim, kan sinds zaterdag verzekerd zijn van een onbezorgde oude dag. De laatste eigenaar heeft het dier toever trouwd aan de beheerders van De Paar denkamp aan de Birkstraat. Het paard is jarenlang bereden door een ruiter te Sassenheim. Toen deze na enige tijd terugkeerde van een vrij langdurig verblijf elders, vernam hij. dat zijn paard was verkocht wegens moeilijkheden aan de voorbenen. Na lang zoeken vond hij het hier terug bij een slager, van wie hij het paard weer kocht om het in De Paardenkamp on der te brengen. Zaterdag is Carlos op enigszins feeste lijke wijze ingehaald en heeft hij een plaatsje gekregen temidden van be jaarde broeders en zusters. De Paar denkamp heeft nu twaalf paarden, een muilezel van 30 jaar en een geit van 14 jaar onder haar hoede. Zeventien jaar lang heeft de heer H. Pouw bij B.D.C.-handbal een domine rende rol gespeeld, op organisatorisch, propagandistisch en bestuurlijk gebied. Veel, bijna alles heeft B.D.C. aan hem te danken: het niveau van de verschil lende teams, de omvang en de accom modatie. Maar nu heeft de heer Pouw het welletjes gevonden en besloten, zich definitief terug te trekken en zijn werk te laten overnemen door een jong en energiek bestuur, dat met de heer Van de Berg aan het hoofd zeker in staat moet worden geacht, in de voetsporen van de heer Pouw te treden. Vrijdagavond is hem in het St. Joseph- gebouw een afscheidsreceptie aangebo den, iets, waarvan het echtpaar Pouw tot op het moment, dat de eerste spre ker werd aangekondigd, niets afwist. Die eerste spreker was de heer Th. Peet, directeur van de stichting voor de lichamelijke opvoeding en sport. Hii zei, dat met het vertrek van de heer Pouw een historische periode wordt afgesloten, zowel voor de sport in het algemeen als voor de handbalsport en B.D.C. in het bijzonder. De heer Peet herinnerde eraan, hoe zeventien jaar geleden, toen de heer Pouw de handbalvereniging op peten ging zetten, alles nog aan de mensen zelf werd overgelaten. Het was een tijd van veel sjouwen en alles zelf doen. Al te veel steun was er niet te verwachten, van wie dan ook. U deed dat allemaal met een inzet, die bewon dering afdwong. Uw werk moest er meermalen onder lijden", aldus de heer Peet. die meende, dat de heer Pouw de vereniging nu wel in vol vertrouwen aan zijn opvolgers kan overlaten. „U laat een jonge en bloeiende vereniging achter, die veel beloften voor de toe komst in zich heeft", aldus de direc teur van de sportstichting. Hij sprak de hoop uit, dat de vereniging in de zelfde geest van sportiviteit zou mogen worden voortgezet. De heer H. van 't Hof sprak de heer Pouw toe namens het afdelingsbestuur van het Nederlands Handbal Verbond en als voorzitter van de H.V. Fidelitas uit Amersfoort. De heer Van 't Hof zei, dat B.D.C. in de afgelopen zeventien jaar onder leiding van de heer Pouw is uitgegroeid tot een van de grootste Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 laar). GALLENKAMP PELS WEG 11, (nabij busstation Soest-Zd.), telef. 6286 verenigingen van de afdeling. Hij her innerde Traan, hoe de heer Pouw in de pioniersjaren met het houden van com petitiewedstrijden in N.K.S.-verband moest improviseren. „Nu gaat dat al lemaal niet meer. "We moeten nu de puntjes op de i zetten", zei hij. Dank baarheid was de heer Van 't Hof voor al verschuldigd voor hetgeen de heer Pouw in het belang van de jeugd heeft gedaan. Namens de zwemvereniging De Duin kikkers en als voorzitter van de Eve nementencommissie van de Soester Za- kenkring sprak de heer J. Elderman. „Onze beide verenigingen hebben al leen gemeen, dat zij het accent leggen op de jeugd. En beiden weten we, wat het betekent om een vereniging te be sturen". Op een gegeven moment komt de tijd. dat men zich terug moet trek ken. Het moet voor U echter een heel geruststellend gevoel zijn, dat U een bloeiende vereniging achterlaat", aldus de heer Elderman. Vele jaren lang is de heer Pouw ook actief geweest als scheidsrechter bij de handbalwedstrijden in het kader van de sportwedstrijden van de Soester Za- kenkring (een funktie, die de heer Pouw ook in N.H.V.-verband zal blijven ver vullen). De zakenkring beloonde deze belangeloze medewerking vrijdagavond middels de heer Elderman met een boekenbom De heer J. Huslage vertegenwoordigde de handbalvereniging Amersfoort. Ook hij onderstreepte de betekenis van de heer Pouw voor handballend B.D.C. en wees op de goede relaties, die er tussen de verenigingen uit de omgeving sinds jaren bestaan. Ook de heer Huslage zei ervan overtuigd te zijn, dat de ver eniging in goede handen terecht komt. De voetbalvereniging B.D.C. was ver tegenwoordigd door voorzitter G. J. Stork, die onder meer de relaties tus sen de handbal- en voetbalvereniging memoreerde en aan het afscheid van de heer Pouw de wens verbond, dat B.D.C. handbal nog verder zou mogen uit groeien tot een vereniging met een grote, sterke en gezonde jeugdafdeling. De heer H. A. Butzelaar haalde herin neringen op aan de tijd, dat hij en de heer Pouw in het bestuur zaten van „Crescendo" en aan de wieg stonden van de Soester Sport Federatie. De voorzitter van de ijsvereniging Peters Baan wenste de heer Pouw in ieder ge val nog vele gezonde jaren als hand bal scheidsrechter toe. De huidige voorzitter van B.D.C.-hand bal, de heer Van de Berg sloot de rij van sprekers, door namens alle leden de grote waardering uit te spreken voor hetgeen de heer Pouw in zijn zeventien jarige loopbaan voor de Soester vereni ging heeft gedaan. „Waardering, die er eigenlijk niet of nauwelijks is geweest", constateerde de heer Van de Berg tot zijn spijt. „De wijze, waarop U onder vaak bizarre omstandigheden de ver- Ajje ut mlng vraogt dan mok zeige dak ut veur de jongeluu vaan Soest en naos- te omgeving bar fijn fing dat ut Netuur- baad weer ope is egaon. Al wast netuurluk bar jaamer dattut zondaag niet zuk bar mooi weer waas, maor op de daag van de opening waas ut net zomer. En we motte maor zo denke dat un goed begin ut halleve waruk is, enk gloof bes wel datter nog wel een paor mooie daoge zalle vollege. Noeng ist waoter int grote baad wel verwaarmd, hebbe ze ming is verteld, maor ik schaat zo ast bove waoter koud is, dajje daan nie veur je plezier in ut waoter duukt. En das vaan zwemme toch wel de bedoeling. In de offelope maonde hebbe de minse vant zwembaad nog een heule kwak dinge verbeterd en veranderd en noeng gaon ze ok nog de ingaang verfrax>ie, dus ut wordt nog mooier dant al is. Ut waachte is noeng allenug nog op een praachtuge zomer, en klaor is kees. Daan staon de baadmaamne en -vrouwe weer peraot. Vollegens de jonges vaan Gart motte die minse inplaos vaan baadvrou en baadman, baadpelissie- maan heete, waant zullie lope de heule daag deur ut zwembaad en kieke maor ofter niet ut een of aore kattekwaod word uutehaold. En as zullie dat in de gaote kriege, dan kriege die jongeluu op der luu faolie, dat de hongde geen brood meer vaan ze lus te. Noeng heppik mit bar veul moeite da waonideej uut hullie hoof kenne praote en uut kenne leige da zullie da nie deeje om de jongeluu te peste, maor om te zorrege dattut geen bar grote rom mel word. Waant al binne zullie alle- gaor een knaap stukkie ouwer daan de jongeluu die komme zwemme. zullie kenne bes de zon int waoter zien schij- nc. Zullie waorschouwe allenug om te veur- komme dattut nie meer veur zal kom me. Maor een ding begriep ik nie, der binne nog steeds ouwers die hullie kein- ders drinke meejgeve in glaoze flesse, as die dinge vaan plastiek waore wast nie arug, maor die glaoze dinge binne bar gevaorluk. As keinders uut baaloorugheid mit die flese gaon gooie en der komme schar - reve vaan, dan kejje der op rekene datter ok ongelukke vaan komme. Scharreve bringe int zwembaad ech geen geluk. Noeng binne der int zwembaad altied wel minse vaan de E.H.B.O., die daor veur da soort dinge binne, maor ik schaat zo da zullie liever heulegaor niks te doen hebbe, en das daan ech geen gemaakzuch. En daan kenne die baadmeesters wel bar kwaod worre op die keinders, maor ut is eigeluk de schuld vaan die ouwers. Maor ak Gart mot glove, dan gebeiirt da heulegaor zongder arrug. Dus as die ouwers der effe op geweze worde is da prebleem ok uut de wereld. Wak bar mooi fing is datter veur nie eens zo bar veul cente un mogelukhièrd is om zwemlesse te neme. En das wel nodug, waant der binne nog hope minse die niet kenne zwemme, en das nie bes. Waant wullie hebbe in ongs laand zo- veul slote en vaorte, dat eigeluk ieder een mos kenne zwemme. Vollegens ming hoe jonger hoe beter. As ik ut veur ut zeige haad, daan maokte ik van vei- lug verkeer en zwemme op de schole vaaste lesse, en nie eentje per maond of zoiets. Noeng binne der netuurluk weer bar veul groose ouwers die zeige, das veur ming keinders heulegaor nie nodug, waant zullie binne kleine heertjes of daometjes int verkeer. Maor ik bin daan zo vrie om te zeige. da dat soort dinge nooit te veul verteld ken worde. Beter duuzend kere te veul, as een keer te wienug. Der gebeure nog veul te veul ongelukke, veural mit keinders. eniging van de grond heeft gebracht en daarna geheel alleen op gang heeft ge houden, dwingt ons aller bewondering af. We hebben ons wel eens afgevraagd, hoe U het naast uw werkkring alle maal hebt kunnen doen, vooral ook, omdat U reisleider bij de Nederlandse Reilsvereniging was en tevens deel uit maakte van het bestuur van de ballet vereniging. In latere tijden hebt U zich laten as sisteren door een bestuur. De samen werking is echter waarschijnlijk niet altijd zo geweest als U zich dat gewenst zou hebben, waarschijnlijk door te wei nig inzet van uw mede-bestuurders of door het feit, dat U zoveel werk aan trok, dat de andere bestuursleden zich overbodig gingen voelen ofwel inzagen, dat zij die inzet toch niet zouden kun nen opbrengen", zo zei de heer Van de Berg. Hij rekende erop, dat het con tact met de heer Pouw niet geheel ver loren zal gaan. De heer Pouw blijft trouwens nog de prijzen uitreiken van het jaarlijkse, naar hem genoemde nederlaagtoernooi. Namens de leden kreeg het echtpaar Pouw een financiële tegemoetkoming in de kosten van de komende vakantiereis aangeboden door twee juniorleden van B.D.C. Mevrouw Pouw ontving boven dien bloemen. In zijn dankwoord constateerde de heer Pouw, dat zijn werk in de afgelopen jaren niet voor niets is geweest. „B.D.C. heeft nu een goed en actief bestuur. Dat het ons goed gaat blijkt ook wel uit de resultaten.". Tevens herinnerde hij eraan, hoe moei zaam alles begonnen is: wedstrijden in de pauze en na afloop van een voetbal wedstrijd, gebrekkige accommodatie etc. De heer Pouw beloofde, zich nog wel eens op de B.D.C.-terreinen te laten zien. De receptie werd bijgewoond door een groot aantal leden, alsmede vertegen woordigers van andere sportverenigin gen uit Soest en omgeving. Burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck van Soest heeft gistermorgen aan drie ingezetenen een onderscheiding uitge reikt in verband met de verjaardag van H. M. de Koningin. Een ere-medaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau kregen de heren E. Reitsma en H. L. van Dalen. De medail le in goud is toegekend aan de heer H. J. Brink te Soest. De heer Reitsma uit Soesterberg kreeg de onderscheiding wegens zijn jaren lange verdiensten voor het muziekleven in Soesterberg. De heer Reitsma is op richter geweest van de muziekvereni ging St. Joseph, die nog niet zo lang ge leden is overgegaan in de Algemene Muziekvereniging Soesterberg. Al die 40 jaren, dat de muziekvereniging bestaat, maakt de heer Reitsma deel uit van het bestuur. De heer H. J. van Dalen is de Kat Emaillefabriek N.V. aan de De Beaufort- laan in Soestduinen vier decennia lang trouw gebleven, al heette de fabriek vroeger anders. De heer Van Dalen be gon als leerling op de beitsafdeling, in middels al 41 jaar geleden. Van dezelfde afdeling is hij nu chef. De medaille in goud ontving de heer J. H. Brink uit handen van de burgemees ter. Weliswaar is de heer Brink werk zaam in Amsterdam, maar zijn activi teiten na de kantooruren vinden hoofd zakelijk plaats in Soest. Niettemin is de heer Brink ook 40 jaar lang één bedrijf trouw gebleven. Hij is er nu kluismees- ter. In Soest is de heer Brink onder meer 25 jaar diaken geweest van de Hervormde Gemeente, totdat nieuwe be palingen van de kerkorde hem de uit oefening van die funktie tijdelijk onmo gelijk maakten. Daarnaast is de heer Brink bestuurslid van het Oranje Groe ne Kruis, De Eikenhorst en Groot En- gendaal. De heer Brink is daarnaast te vens nog bestuurslid van het Soester Natuurbad en secretaris van de Com missie Volkskerstzang. Uit Soest en Soesterberg zijn voorts el ders onderscheidden, de heren R. R. Twijsel, S. Doppenberg, G. Weseling en F. Geers, werkzaam bij land- en lucht macht. Een bijzonder spectaculaire „vlucht" maakte verleden week donderdag de 25-jarige bromfietser J. K. Hij reed op de Stadhouderslaan in de richting Soest. In diezelfde richting ging ook mevr. C. de W. (56) uit Soest. Met haar auto wilde zij rechtsaf de Noorderweg op rijden, wat zij ook deed, maar zonder de bromfietser voorrang te verlenen. Het gevolg was, dat K. tegen de zij kant van de auto van mevr. De W. reed, van zijn bromfiets werd geslin gerd en over de auto van mevr. De W. op een aan de Noorderweg geparkeerd staande auto van de 30-jarige J. H. uit Baarn terecht kwam. Merkwaardig ge noeg liep de bromfietser bij zijn vlucht geen enkele verwonding op. maar bei de auto's kregen vrij aanzienlijke scha de. GEBOREN Udo Eduard, zoon van A. U. Saathof en H. R. A. Koning, Ru benslaan 109. Raymond Peter, zoon van P. R. Brouwer en A. E. ten Kulve, Lange Brinkweg 53. Patrick Elmer Valentijn, zoon van W. de Koning en C. H. van Ee, Neerweg 1. Marcella Louise. dochter van G. G. van Doorn en L. S. G. van der Kamp, Van Goyen- laan 94. Annemarie Christina Corne- lia, dochter van C. W. Sluimer en E. C. M. Koelink, Van Lenneplaan 3. Otto, zoon van J. C. Jansen, en L. J. Adema, Schaepmanstraat 7. Robert Petrus Cornelis, zoon van R. J. H. Beijer en G. M. van den Brink, Korte Hartweg 16. Lambertus, zoon van C. A. de Bruin en M. P. M. Kerkhof, Ferd. Huycklaan 9. Peter Hendrik, zoon van J. C. Terlouw en P. Andeweg, Veldm. Montgomeryweg 32, Soesterberg. Astrid Antonia Maria, dochter van A. J. J. van Beek, overleden en C. M. A. Hartman, Saenredamplantsoen 18. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Canada: ms „Beaveroak" 1 mei. Chili: ms „Cd. de Barranquilla" 29 apr. Indonesië: ms „Djatibarang" 1 mei. Ned. Antillen: ms „Neptunus" 29 april. Suriname: ms „Oranje Nassau" 1 mei. Verenigde Staten van Amerika: ms „At lantic Song" 2 mei. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Randfontein" 29 april. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren.

Soester Courant | 1968 | | pagina 5