Een geschenk op Moederdag 'n probleem? STEREO MOEDERDAG kü BIJ MIDDELMAN MODE EEN UITGELEZEN KOLLEKTIE HARTVERCVERENDE GE SCHENKEN Onze verkoopsters zullen U graag adviseren bij de keuze van MIDDELMAN MODE EB. SETTEN Kindertehuis Kinabu na verbouwing en modernisering heropend WERELD RODE KRUIS DAG IS DE FISCUS ONBILLIJK dubbel feest met „DE GOUDEN SNAAR" ELK JAAR 20 DODEN DOOR ELEKTRICITEIT HORLOGERIE E.G. VAN SETTEN Ter gelegenheid van 50-jarig bestaan Wat is billijk Openbare Leeszaal en Bibliotheek muzie Speciale aanbieding, slechts6.95 Een fantastische stereo-verzamelplaat met o.a. Bert Kaempfert, James Last, CaraveUi, Manto- vani, Frank Pourcei etc. etc. Voor 1001 moederdagtips Steenhoffstraat 15 - Soest - Tel. 2132 Geslaagd Auto botste tegen woning op de Birkstraat Geen spreekuur Burgemeester Huisvestingsbureau Geref. Gemeente Ned. Chr. Vrouwen Bond Bromfietser verleende geen voorrang Aardlekschakelaar kan oplossing zijn Een Duster of Peignoir in rijke variatie van 24,50 29,75 of 39,75 Een luxueuze „Nightset" bestaande uit 'n nylon Nacht hemd met bijpassende duster voor 19,95 - 27,50 34,50 Een fraaie Pyjama reeds vanaf 12,95. Een onderjurk m. kantgarnering 7,50. Daarnaast ruime keuze in bijzonder modieuze Colliers, met bijpassende Oorelips. Paraplu's (opvouwbaar). Handschoenen, Sjaals, Hoeden, Jum pers, Vesten, Bad- en Sportkleding etc. 1001 mogelijkheden om déze Moederdag onvergetelijk te maken Voor nuttige Moederdag geschenken Dan op hef juiste adres letten Goud Zilver Uurwerken Keltum Vaasjes enz. Zo vlogen de duiven DINSDAG 7 MEI 1968 Vandaag bestaat de Centrale Commis sie voor Uitzending van Kinderen NAar BUiten (KINABU) vijftig jaar. Ter gelegenheid van dit halve eeuw feest wordt vandaag in de sport- en speelzaal van het Kindertehuis „Kina bu" aan de Amersfoortsestraat te Soes- terberg een receptie gehouden. Tevens wordt vandaag het geheel verbouwde en gemoderniseerd kindertehuis officieel heropend. Het kindertehuis zelf dateert uit 1930. Het was aanvankelijk bestemd voor de onderbrenging van kinderen uit door t.b.c. besmette gezinnen. In het zuidwesten van Zwitserland ligt, aan het grootste meer aan de noord zijde van de Alpen, de bekende stad Genève, één van de mooiste steden van Europa. In deze, reeds meer dan 1500 jaar be staande plaats, gelegen aan het gelijk namige meer van Genève, werd op 8 mei 1828 Jean Henry Dunant geboren. Hij was de zoon van welgestelde ouders, die hem van jongsaf tot voorbeeld wa ren, waar het de naastliefde betrof. Het is dan ook geen wonder, dat hij zich als jonge man voelde aangetrok ken tot hen die lijden en met woord en daad trachtte hij het werk der naastenliefde in praktijk te brengen. De later beroemd geworden Engelse verpleegster Florence Nightingale heeft met haar werk in de Krim-oorlog in 1854 een diepe indruk op hem gemaakt. Enige jaren daarna toonde hij zelf zijn grote mensenliefd in de slag bij Sol- ferino in Noord-Italië in 1859. waar hij de hulpverlening improviseerde in de oorlog tussen Oostenrijk en het Frans- Sardinische leger, waar hij getroffen werd door de erbarmelijke toestand, waarin de onverzorgde gewonden ach terbleven. Door wat hij daar aanschouwde kwam hij tot het schrijven van zijn beroemde boek „Een herinnering aan Solferino". Hierin heeft hij gepleit voor maatrege len, die hij nodig en mogelijk achtte, om zelfs onder harde oorlogsomstandig heden toch de menselijkheid te hand haven. Hij verzond dit geschrift aan zijn vrienden en aan de leden van de Europese vorstenhuizen, waarvan di verse hem later uitnodigden voor verdere besprekingen. Ook ons eigen konings huis gaf hem bewijzen van warme sympathie. Hij was de bevorderaar van de „Ver dragen van Genève" en is bekend ge worden als stichter van het interna tionale Rode Kruis in 1863. Dankbaar herdenkt dan ook het Rode Kruis in alle landen morgen de dag, waarop 140 jaar geleden deze grote figur werd geboren. En er -zullen in ons eigen land maar weinigen zijn, die nog nooit gehoord hebben van deze bestrijder van het leed, niet alleen op de slagvelden, maar overal, waar leed te verhelpen is. Denkt U nog maar eens aan de Rode Kruis hulp bij de overstromingsramp van vijftien jaar geleden en het op vangen van de Hongaarse vluchtelingen in ons land. Ook op internationaal ge bied, buiten onze grenzen, wordt hulp geboden: in 1962 bij de aardbeving in Iran; in 1963 aan Zuid-Slavië; in 1967 aan de vluchtelingen in het Midden Oosten om maar enkele feiten te noe men. Binnen enkele weken mag „het Ne- drlandsche Roode Kruis" haar jaarlijk se inzameling weer houden. Wil deze inzameling slagen, dan zal dit voor een groot deel afhangen van de gelden, die dan binnenkomen. Honderden in onze gemeente Soest hebben daar echter een bedrag voor over. Dit is het bestuur van de afde ling uit ervaring van voorgaande jaren wel bekend. Maar we moeten de nodige personen hebben, die ons willen helpen met het ophalen van uw bijdragen. Het is daarom dan ook, dat de pen ningmeester van de afdeling Soest/ Soesterberg nog gaarne een beroep doet op U om zich enkele uren beschikbaar te stellen voor deze campagne, buiten degene die zich reeds spontaan hebben opgegeven. U weet het, nooit hoeft U tevergeefs een beroep op het Rode Kruis te doen, als U eventueel hulp mocht nodig heb ben. Geeft U daarom spoedig op aan de penningmeester P. Bergema, Prins Bernhardlaan 38. Wilt U dit liever per telefoon doen, dan gaarne nummer 2250 draaien. Na de laatste wereldoorlog is het ka rakter van de uitzending echter sterk veranderd. Het accent is sindsdien ver legd van kinderen met een zwakke ge zondheid, naar kinderen met psychische stoornissen, die veelal optreden door gebrek aan leef- en woonruimte in ons land. Men treft er vele kinderen aan, waarvoor thuis nauwelijks of niet een redelijk leefklimaat kon worden ge creëerd. In een van de laatste jaarverslagen zegt de arts van het kindertehuis, dat het kinderen zijn, „die slachtoffers zijn van beperkte woonruimte, radio- en televi sie-onrust, ziekte van ouders, huwe lijksproblemen, moeilijkheden op school en met zijn reacties: nagelbijten, enu- resis, anorexie, weinig eetlust e.d.". Kinderen dus ook, die thuis verwaar loosd zijn, geen of een slechte opvoe ding hebben gekregen etc. Het kindertehuis in Soesterberg biedt momenteel plaats aan 73 jongens en meisjes. Behalve een zeer deskundige staf, bestaande uit verpleegsters en kinderverzorgsters, een pedagoog, een psycholoog, een arts en een onderwij ze:, staan de kinderen onder meer een school, een tuin met ruime recreatie mogelijkheden, kamers met tal van ont spanningsmogelijkheden en een sport en speelzaal ten dienste. Een probleem vormen de financiën, om dat men in de eerste plaats is aange wezen op giften en donaties van par ticuliere fondsen, instellingen en bedrij ven. De subsidies van rijk, provincie en gemeente zijn bij lange niet toerei kend. Een van de gevolgen hiervan is, dat men een zeker tekort aan speel goed heeft. En dan te bedenken, dat men in de toekomst eens een zwembad bij het kindertehuis hoopt te bouwen. De inkomstenbelasting over de a.o.w. is voor gehuwden thans zo hoog, en de voor hen geldende belastingvrije voet is nog zo laag, dat over deze a.o.w.-uitkeringen alleen al I.B. is verschuldigd. Dit voor het eerst in 1967. Er is toen in de Tweede Kamer voorgesteld om de a.o.w. voor diegenen die daar naast geen andere inkomsten hadden, maar vrtf te laten. Was dat nu „lief" tegen over het echtpaar X, dat daarvan zou profiteren? Of was dat onbillijk tegenover het echtpaar Y, dat naast zijn a.o.w. nog juist vjjf gulden spaarbankrente ge noot; of tegenover het echtpaar Z, dat aan de a.o.w. nog niet toe was, doch dat door wat pech in zaken, ondanks hard werken, ook niet meer verdiend had dan het echtpaar X aan a.o.w. genoot? Kort gezegd: waarom zou Z wèl en X niet hoeven te betalen? Dat lijkt onbillijk. Het is op zichzelf helemaal geen kwes tie van billijkheid, dat er inkomstenbe lasting wordt geheven. De kwestie is, dat er geld moet komen, en dat de I.B. Nieuwe aanwinsten. Studieboeken. Traetteberg, Het a.b.c. van het weven. Kuyper, 50 pannekoekgerechten. Van Rheenen, Encyclopedie voor de hondenliefhebber. Toepoel. Honden encyclopedie. Ramsay, Cat's king- dom. Het wiel. Hansen, De glorie van het schip. Lommei, Primitieve beschavingen. Grube, De wereld van de Islam. Strong, De klassieke wereld. - Kidson, De wereld der Mid deleeuwen. Martindale, De Renais sance en de mens. Kitson, Het tijdperk der Barok. Flamand, De schilderkunst van de Renaissance. 3 dln. Charlobte Salomon. Bell, The French impressdonists. Dufy, Schil derijen en aquarellen. Raynes, Schil derijen met olieverf in uw vrije tijd. Van Kruiningen. Techniek van de gra fische kunst. Kent en Cooper, Druk technieken in uw vrije tijd. World press photo '67. Reynaud, Proven- caalse faience. Emeis, Bonebakker, 1792-1967. Lammèr, Emailleren en beschilderen van metaal. Robbins, West side story. Veurman, Adelijn, bruin maagdelijnSchmid1 En wat dan nog? Amis, Het James Bond dossier. Charles, Van het klei ne koude front. Loth, De erotiek in de literatuur. Vestdijk, De poolse ruiter. Colmjon, De beweging van Tachtig. Salomons, Nog meeT her inneringen uit de oude tijd. Hermans, Mandarijnen op zwavelzuur. Nieu- wenhuijs, De wereld heeft twee aan gezichten. El Poema del Gid. Greshoff, Verzamelde gedichten. Vro- man. 126 gedichten. Roland Holst, Uitersten. Warmond, De huid als raakvlak. Poëzie in Carré. Plato, Vervoering en onsterfelijkheid van de ziel. Behan. De man van morgen. Klinisch, Kleines Handbuch der deut- schen Gegenwartsliteratur. Den Haan, James Joyce. Weversbergh, Jij goudgepunte lans. Albe, Fede- rico Garcia Lorca. Sinnige, Miguel de Umanuno. Prause, Niemand heeft Columbus uitgelachen. De wereld ontwaakt. Noorlander, Klompen. Woordenboek der oudheid. Tau, Een vluchteling vindt zijn land. Israël en de Arabieren. MsCarthy, Bericht uit Vietnam. Bibliografie van t" - ge schiedenis van de provincie Utrecht. Groenveld, De prins voor Amsterdam. Couvée, Leve de Wilhelmien! Prinses Irene foto-altbum. Struick, Utrecht door de eeuwen heen. Mau- rois, Deutschland. Zeman, De pro paganda van de nazi's. Viktoria Louise, Memoires van de dochter van de Duitse keizer. Maurois, England. Frankreich. Erlanger, De Bartho- lomeusnacht. Gorki, Herinneringen aan Lenin. Friedmann, Israël. Dahm, Soekarno en de strijd om Indo nesië. Werner, Onze man in Damas- cus. één der belastingen is, die men daarbij niet kan missen. En de vraag is nu: gegeven het feit, dat er een I.B. moet worden geheven, wat is dan billijk? Er moet betaald worden naar draag kracht. Dat houdt al direct in, dat vrij is wat nodig is voor een minimaal noodzakelijk levensonderhoud. Dat is de z.g. belastingvrije voet. De progressie Wie meer geniet heeft draagkracht. In het begin niet veel, maar iedere gulden, die men meer verdient geeft relatief meer draagkracht. Daarom is er een progressief tarief: voor iedere gulden meer een hoger percentage. Dat is het principe van het tarief; het is belangrijk, dat men zich realiseert, dat dit niet op zichzelf billijk is, doch dat het slechts billijk is krachtens af spraak Krachtens overeenkomst; bij meerderheid van stemmen. Hetzelfde geldt voor de vraag, wat nu wel en wat niet tot belastbaar inkomen moet worden gerekend. Belastbaar De een zegt: alles wat je erbij krijgt geeft draagkracht, dus niet alleen loon en winst en vermogensrente, e.d. maar ook schenkingen, erfenissen, totoprijzen en waardestijgingen van onroerend goed en zo. De ander zegt: dat kun je allemaal geen inkomen meer noemen; waardestijging van onroerend goed wil niet zeggen dat je er wat bij krijgt, maar het is alleen, maar waardedaling van het geld. En bovendien bereik je met een te hoge belasting op erfenissen alleen maar dat men zijn bezit gaat opmaken, het ver mindert de zo belangrijke spaarzaam heid of het maakt dat men zijn bezit door moeilijk te controleren schenkin gen vroegtijdig naar kinderen overhe velt. De een vindt, dat alleen belast moet worden wat uit een normale bron van inkomen normaliter wordt genoten, dus dat waar men op uit geweest is met de bedoeling zich een inkomen te verwer ven. Ja leuk, zegt een ander, en dan zal de man „met karakter" wel zorgen dat hij alleen maar niet-normale voordelen geniet. Wat uiteindelijk uit de bus gekomen is is een tussenoplossing, ook weer berus tend dus, op een afspraak van wat bil lijk is te achten. Rechtvaardigheid Daarmede is dan de draagkracht nog niet voldoende benaderd. Deze wordt verder nog beïnvloed door kindertal, ouderdom, invaliditeit, ziektekosten, on derhoudsverplichtingen e.d. Ook daar mede wordt rekening gehouden en ook daarbij is weer overeengekomen wat bil lijk is te achten. Niet wat billijk is, doch wat billijk wordt geacht. Niet overal kan men rekening mee houden. Het is onuit voerbaar van ieder kind precies vast te stellen wat het kost, dus in hoeverre het de draagkracht beïnvloedt. Daarom scheert de wet alle gevallen over één kam en wordt gelijke aftrek verleend. Alleen bestaat voor studerende of ge brekkige kinderen soms recht op dub bele of drievoudige aftrek. De auto Een bekend voorbeeld op fiscaal terrein is de regel dat het privégebruik van een auto is te waarderen op 10 °/o van de cataloguswaarde. Deze regel is gesteld vanwege de moeilijkheden bij het bewijs van de omvang, waarin de auto al dan niet zakelijk of privé is gebruikt. Alleen in belangrijk van het normale afwijken de gevallen zal bewezen kunnen worden, dat het privédeel van de kosten hoger of lager dan het normbedrag is te stel len. Zo'n regel is pas min of meer billijk wanneer hij ook konsekwent wordt toe gepast. De ene belastinginspecteur zal echter een hoger of lager privégebruik spoediger bewezen achten dan de andere. Draagkrachtfactoren Het is daarom wel noodzakelijk een deel van de rechtvaardigheid aan de doel matigheid op te offeren, ten eerste om dat men anders nooit klaar zou komen met het werk dat aan de uitvoering van de wet is verbonden en voorts omdat een teveel aan uitzonderingsbepalingen willekeurig en daardoor weer onrecht vaardig zou gaan werken, doordat zij de uitvoering teveel bemoeilijken. Zo wordt met sommige draagkracht- factoren helemaal geen rekening gehou den, b.v. met het feit, dat de één veel grotere persoonlijke behoeften heeft dan de ander. Onbillijkheden Veel algemener is men van oordeel, dat de wet er eigenlijk ook rekening mee moet houden, of men het inkomen ge makkelijk verdient of dat men er hard voor moet sappelen. Wie het gemakkelijk verdient kan gemakkelijker nog wat bij verdienen en heeft daardoor wat meer draagkracht. Maar de wet houdt er geen rekening mee; het is onuitvoerbaar. Behalve dan in het geval van de wer kende, gehuwde vrouw A. Die heeft met haar man samen wel een dubbel inko men en dat wordt zwaar belast, maar doordat ze geen tijd overhoudt om sok ken te stoppen dus telkens nieuwe moet kopen leeft ze duurder en heeft ze dus minder draagkracht. Dit is, gezien het uitgangspunt van de wet, niet billijk; ook al lijkt 't, als men niet verder kijkt dan dit ene geval, wel juist. Want in het geval van mevrouw B, die erg onhandig is, en daardoor duurder uit is. of van C, die vanwege een zwakke gezondheid 's middags moet rusten, wordt geen extra aftrek ver leend. Zo zouden wij uiteraard nog lang door kunnen gaan. Maar één geval willen we nog noemen. Veel erger dan de on billijkheid, die ontstaat doordat het nu eenmaal onmogelijk is, dat alle inspec teurs altijd precies gelijke maatstaven aanleggen, zijn de onbillijkheden, die ontstaan door uitzonderingsbepalingen in de wet (zgn. verfijningen in naam der rechtvaardigheid) die afwijken van wat afgesproken was dat als billijk zou gel den. Bij de totstandkoming van de wet I.B. van 1964 heeft een kamerlid gewezen op het geval, dat de echtgenote van de heer X overlijdt, en dat de heer X, om dat hij nog twee kleine kindertjes thuis heeft, gedwongen is zijn oudste doch ter van kantoor te nemen om de huis houding te verzorgen. Begaan met het lot van X heeft men hem voor die doch ter kinderbijslag en kinderaftrek gege ven. Op het eerste gezicht is daar alles voor te zeggen. Hoe is het echter met de heer Y, die in hetzelfde geval verkeert, maar geen oud ste dochter heeft, die hij thuis kan hou den? Hij moet een vreemde als huis houdster in dienst nemen. Die zal meer aan salaris kosten, plus sociale verze keringen e.d.; die moet een aparte ka mer hebben met aparte verwarming; die zal misschien minder zuinig zijn in het huishouden en geen sokken stoppen. Het is duidelijk, dat Y veel zwaarder in zijn draagkracht wordt aangetast dan X. Maar voor hem kent de wet geen tege moetkoming, omdat het afgesproken uit gangspunt nu eenmaal was dat persoon lijke behoeften geen rol zouden spelen. Naar onze smaak gaat dit geval van wetsverfijning tever; het is wa. onfijn tegenover Y, ofwel men kome ook X niet tegemoet, ofwel men treffe een zo danig breed opgezette maatregel, dat ook vergelijkbare gevallen worden ge holpen; met andere woorden men kieze een over de gehele linie verfijnd uit gangspunt. Zoals de zaak nu is, is het niet recht vaardig; wel „lief", maar onbillijk. 0 Door nog onbekende oorzaak is de Amersfoortse automobilist W. K. na het nemen van de bocht in de Brikstraat, nabij garage Tensen, vergeten, zijn stuur weer terug te draaien, met het gevolg, dat zijn auto naar de linker kant van de weg schoot en tegen het perceel Birkstraat 91 botste. De wo ning werd licht, de auto aan de voor zijde vrij zwaar beschadigd. De be stuurder bleef ongedeerd. Vermoedelijk is het ongeval te wijten aan het feit, dat de heer K. tijdens of na het nemen van de bocht in slaap is gevallen. Aan belanghebbenden wordt bericht, dat de burgemeester verhinderd is a.s. woensdag (morgen) zijn wekelijks spreekuur te houden. De hoofdagent van politie, de heer C. de Bruin is in Amsterdam geslaagd voor het diploma B, dat verplicht is voor de bevordering van brigadier en adjudant van politie. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat het bureau huisvesting is verplaatst naar het perceel Steen hoffstraat 6 a, alhier, telefonisch te bereiken onder nr. 3626. Het bureau is voor publiek geopend op elke woensdag van 9.00-12.00 uur. Woensdag 8 mei a.s., 's avonds om half acht, hoopt in de kleine Rembrandtzaal, Rembrandtlaan, voor de Ger. Gemeente voor te gaan Ds. Van Haaren uit Amersfoort. Tevens bediening H. Doop. Morgenavond, woensdag, 8 uur, komt de aideling Soest-Zuid voor de laatste maal in dit seizoen bijeen in Eltheto. Mej. T. Tusveld uit Den Haag, zal spreken over Japanse gebruiken. De titel van het onderwerp is „Naar het land van de kersenbloesem". Op de hoek van de Braamweg en de Oude Utrechtseweg zijn zaterdagmiddag tijdens de brand bij het tandheelkundig assemblagebedrijf aan de Braamweg een bromfietser en een automobilist met elkaar in botsing gekomen. De achttien jarige A. A. uit Soest ver leende de autobestuurder T. J. V. op de kruising geen voorrang, met het ge volg, dat zij onzacht met elkaar in aanraking kwamen. De bromfietser liep verschillende schaaf wonden en een tand door zijn boven lip op. Na medische hulpverlening door een arts kon de jongen naar huis wor den gebracht. In Nederland worden elk jaar pl.m. twintig mensen door elektrische stroom gedood. Sommige ongelukken gebeuren binnenshuis, andere in de open lucht, zoals bijvoorbeeld het geval was bij een zeilliefhebber die tijdens reparatie werkzaamheden met een onder span ning staande boor te water raakte. Hij werd geëlektrokuteerd. Vaak ook zijn kinderen het slachtoffer. Een slordig in de contactdoos gestoken stekker kan al de oorzaak zijn van veel menselijk leed. Ln de Verenigde Staten, is men er thans in geslaagd een zogenaamde „aardlekschakelaar" te ontwikkelen, die dit gevaar zou kunnen bezweren. Deze „aardlekschakelaar", kortweg A.L.S., „voelt", indien men een gebrekkig elek trisch apparaat aanraakt en elektrici teit door het lichaam begint te stro men, deze lekkage en schakelt onmid- delijk de stroom uit. Dat gebeurt in een duizendste sekonde, zodat een gezond mens geen letsel ondervindt. Men voelt op zijn hoogst een licht schokje. De A.L.S. is een bzelangrijke ontdekking. Om de gemiddelde zekering in uw huis te doen doorslaan, moet de stroom een strekte hebben van 15 ampère, maar een sterkte van 0,03 ampère is al voldoende om bij een mens hevige spaertrekkingen te veroorzaken, zodat hij de stroombron niet meer kan los laten. Bij langer voortduren van deze toestand kan men door verstikking of een hartverlamming om het leven ko men. Er bestaan thans verschillende soorten aardlekschakelaars. Twee ervan zijn on langs in de V.S. door de Underwriters Laboratories Inc., - een researchcen trum van Amerikaanse assuradeuren - onderzocht en „komen in aanmerking voor een goedkeuring." Men verwacht niet dat de definitieve goedkeuring lang op zich zal laten wachten. Een van de onderzochte modellen is een draagbaar, 15 ampère apparaat. Het weegt 3 Vz kilo en zal in de V.S. 174,50 gaan kosten. Men behoeft deze A.L.S. slechts op een wandcontactdoos aan te sluiten en vervolgens de stekkers van de te gebruiken elektrische appara ten op hun beurt weer op de A.L.S. Ondanks de vrij hoge prijs is het te hopen, dat men ook in Nederland der gelijke apparatuur op de markt zal gaan brengen. Er hangen immers men senlevens van af. KOMT U VRIJBLIJVEND EVEN KIJKEN REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 De vereniging „De Zwaluw" hield zon dag een wedvlucht vanaf St. Ghislain Hornu, afstand 218 km. De 498 in con cours zijnde duiven werden te 7 uur gelost met z.w. wind. De eerste duif arriveerde te 8 uur, 59 min., 56 sec. De laatste prijsduif te 9 uur, 13 min., 45 sec. De uitslag was: A. J. van Dorrestein 1 16 18 62 64 78 80 92 94. A. C. van Ee 2 3 6 9 12 20 26 47 50 51 55 59 74 84 100. H. den Dekker 4 21 66 83 87. J. Rauch 5 34 41 96. H. Gorissen 7 24 28. G. Rijksen 8 17 22 29 40 42 44 46 49 76 89 93. W. de Bree 10. E. de Goede 11 73 81. C. van Klingeren 13 23. G. Visser 14. C. Huijs- kes 15 35 88.. J. v. d. Brakel 19 30 63 68 71 86. C. van Soest 25 39 43 60. Jac. Wijnands 27 82 91 98. H. Voskuilen 31. R. Voskuilen 32 45 56 61 79 97 99. Th. Wigtman 33 53. H. Dijkstra 36 72. P. Wagner 37 75. C. Dijkman 38 52 67 69. L. van 't Klooster 48 57. B. Roest 54 85 90. C. van Brumelen 58. V. Reijerse 65. C. v. d. Veen 70. M. v. d. Wielen 77. A. Hilhorst 95. Ook de vereniging „De Vriendschap" nam deel aan de wedvlucht vanaf St. Ghislain Hornu met 554 duiven. De eerste duif arriveerde te 9.00.14 uur en de laatste prijsduif te 9.14.39 uup* De uitslag was: D. de Zoete 1 98 104 106. S.K.B. 2 3 69 93. J. Kamerbeek 4 13 16 35 37 41 58 85 99. C. Schat 5. C Bokma 6 71 94. D. Bos 7 17 21 39 55 77. J. Rademaker 8 32 73 80 103 107. J. Wijnands 9 18 29 60 67 74. A. Mees ters 10 12 23 56 57. C. Vaessen 11 14 65. J. van Klooster 15 36 72 83. J. Rutten- berg 19 43 62. H. Ketelaar 20. J. van Groningen 22 96. E. Daatselaar 24 25 88 97. W. Altenaar 26 54. W. van Breu- kelen 27 82 87. J. Kruseman 28 34 38 50 53 81. C. Jak 30 63. E. Veerman 31 52 59 68 90 92 111. W. Roest 33 48 66 86. G. v. d. Broek 40 91. F. Groenestein 42 49. A. Grift 44 95. H. Verkerk 45 76 108. Hooijer-Kleinegris 46 79 101 110.. F. v. d. Brink 47. R. Westerveld 51. J. Rijksen 61 102 109. K. Westerveld 64. G. en H. Reijerse 70. Z.K.H. Prins Bernhard 75 84 100. R. Koster 78. H. Strumpel 89. C Kaats 105. t

Soester Courant | 1968 | | pagina 3