Foto-Film Su/ager MIKIMO RECTIFICATIE GEEF MOEDER EEN FOTOTOESTEL ALLEEN MAAR KIJKEN EN KNIPPEN Foxboro nam afscheid van directeur J. J. Burnett MIKIMO DE speciaalzaak voor Uw kind. kleedt Uw kind BETER! MIKIMO GROTE ZANGAVOND Grotere service van P.T.T. POSTKANTOOR SOEST OOK OP VRIJDAGAVOND GEOPEND Burgerlijke stand Beslissingswedstrijd tussen S.E.C. 3 en Hoevelaken 4 moet kampioen aanwijzen Krabbels van Knel is Bazar voor Israëlitische Kindertehuizen Automobilist dook de sloot in R.K. KERK Nieuwerhoekplein Maandag puzzelrit van Veilig Verkeer Meisje reed tegen auto r Gouden Bruidspaar Na 2-2 gelijk spel tegen V.V.Z. 5 Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Brand veroorzaakt grote schade in tandheelkundig assemblagebedrijf B.D.C. handhal In onze collectie BRILMONTUREN Fa. F. VOIfiY DINSDAG 7 MEI 1968 Staf en personeel van Foxboro heeft tweede nieuwe vleugel met een vloer afgelopen donderdag en vrijdag afscheid genomen van de heer J. J. Burnett, di recteur van de Nederlandse vestiging van Foxboro. Donderdagmiddag kreeg de heer Bur nett een afscheidsreceptie aangeboden, van welke gelegenheid onder meer bur gemeester mr. S. P. Baron Bentinck het bestuur van de Soester Zakenkring, tal van buitenlandse vertegenwoordi gers en zakenrelaties gebruik maakten om afscheid te nemen van de heer Burnett die wegens zijn leeftijd (68) de leiding van het bedrijf heeft overge dragen aan de heer A. H. Isaac uit Engeland. De heer Burnett heeft de Nederlandse vestiging in Soest van niets tot wat het nu is (een bedrijf, dat aan bijna vier honderd mensen werk verschaft) opge bouwd. Het begon in 1959, toen hij uit Ameri ka naar Nederland kwam overgevlogen en per taxi het hele land doorreisde op zoek naar een geschikte plaats voor een Europese vestiging van het Amerikaanse concern, dat voornamelijk pneumatische en electronische meet- en regelappara- tuur vervaardigt, in hoofdzaak van in dustriële toepassingen. De heer Burnett nam in Botterdam een Engels sprekende taxichauffeur en ging ermee op pad. Deze taxi-chauffeur, de heer Stork, werd enkele maanden later zijn eerste werknemer. Hij is nog altijd werkzaam bij Foxboro. Na lang zoeken kwamen drie plaatsen voor vestiging van het bedrijf in aanmerking: Zeist, Veenendaal en Soest. De keus is uit eindelijk op Soest gevallen wegens de centrale en gunstige ligging ten opzich te van zowel Schiphol als Rotterdam en het achterland, alsmede de vlotté medewerking van het gemeentebestuur. Zo kon de heer Burnett ii. 1959 met zijn bedrijfje aan de Koninginnelaan op 200 vierkante meter starten. Hij begon toen met twaalf werknemers. Foxboro Nederland beperkte zich in die dagen nog tot de assemblage van uit Amerika ingevoerde onderdelen. Thans worden de meet- en regelapparaten ge heel in Nederland gefabriceerd. Toen Foxboro honderd man in dienst had, barstte het letterlijk en figuurlijk uit het gebouwtje en begon men plan nen te maken voor nieuwbouw. Al in 1961 betrok men een nieuw gebouw, dat in 1964 werd uitgebreid, terwijl momen teel geruisloos aan de Koningsweg een oppervlak van 6400 vierkante meter in gebruik wordt genomen. De totale vloer oppervlakte van het bedrijf is daarmede gekomen op ongeveer 12.000 m2 op vijf hectare grond. Aan de andere zijde van de Koningsweg heeft Foxboro trouwens nog een stuk grond van zeven hectare liggen, waarop in de toekomst verdere uitbreidingsplannen moeten worden ge realiseerd. De jaarlijkse omzet van het 380 man personeel tellende bedrijf be draagt momenteel rond de vijftig mil joen gulden. Ddt alles is in nog geen tien jaar bijna alleen bereikt door pionier Burnett. Hij zag zijn vermoeiende, maar toch wel dankbare werk beloond met een grote zilveren kandelaar en een gouden horloge met inscriptie van het perso neel en diverse geschenken van de buitenlandse vertegenwoordigers en za kenrelaties. Vrijdagavond trad bij Foxboro de har monie nog op ter ere van de heer Burnett. BUJeüjds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELS WEG 11, (nabij busstation Soest-Zd). telet 6286 De bazar, waarvan de opbrengst be stemd is voor Israëlitische tehuizen en die de afgelopen week in Amersfoort werd gehouden, is een groot succes ge worden. Het comité wil daarom alle winkeliers, grossiers en fabrikanten uit Soest hartelijk dank zeggen voor de buitengewone medewerking. Door nog onbekende oorzaak is za terdagnacht de 61-jarige J. Z. de B. uit Baarn met zijn auto de sloot langs de Stadhouderslaan ingedoken. De man is plotseling de macht over het stuur verloren en uit de koers geraakt. Na eerst een boom en een brugleuning te hebben geramd kwam de auto in de sloot terecht. De bestuurder bleef on gedeerd. Het ongeval is niet aan drankgebruik te wijten. Door omstandigheden buiten de macht van de organisatoren moet de van het Leger des Heils, op donderdag 9 mei a.s, verplaatst worden van de JULIANAKERK naar de aan het te Soestdijk. De afdeling Soest van de Bond voor Veilig Verkeer organiseert maandag avond 13 mei een puzzelrit voor auto's, motoren, scooters, fietsers en bromfiet sers. De rit is in de eerste plaats bestemd voor de eigen leden, doch ook een be perkt aantal niet-leden zal kunnen deel nemen. Zij kunnen zich daartoe komen de zaterdag op het politiebureau opge ven tussen 10.00 en 12.00 en 14.00 en 15.00 uur. Het inschrijfgeld zal nog nader bekend worden gemaakt. In totaal kunnen slechts zestig equipes aan de rit deelnemen. De start en finish zijn bij hotel-restau rant Bos en Duin aan de Bosstraat. De eerste deelnemer zal daar om zeven uur vertrekken. De rit is uitgezet door de heer v. d. Bank (die ook de puzzelrit op Koninginnedag uitzette) en briga dier Snijders van de Soester verkeers politie. Bij het uitrijden van het Heesrlaantje reed zondag de 8-jarige M. E. W. K. met haar fietsje tegen een auto, waar van de bestuurder, de 19-jarige R. J. W. uit Soest vanaf de Den Blieklaan juist het Heeserlaantje wilde inrijden. Het meisje liep een wond aan haar hoofd op, doch kon na behandeld te zijn door een arts naar haar ouderlijke woning worden overgebracht. GEBOREN: Leontine Aleida Theodora, dochter van H. J. B. Jansen en J. G. W. van Breukelen, Oranjelaan 40. Albert Jan Paul, zoon van A. de Roode en S. D. Rijksen, Talmalaan 5. Sylvester, zoon van R. H. van den Akker en Y. van Laar, le Heeserlaantje 48. r=^ Mi- chel Eduard, zoon van G. Rietveld en A. C. Landzaat, Jan Steenlaan 27. Peter, zoon van D. C. Tak en E. Kuyvenhoven, Kamperfoeliestraat 20. Franciscus Adrianus Maria, zoon van J. W. Stalen hoef en A. M. J. Hogenelst, Rubens laan 19. Anita Maria, dochter van C. A. M. van Hengstum en Y. M. van der Veur, Oranjelaan 47. Ilse Anto- nia Johanna, dochter van R. J. M. Tij huis en E. M. T. Veltman, Kromme- weg 10. Meyndert Olivier, zoon van J. Oosterveen en G. M. Pon, Beuken laan 84. Albertus Johannes, zoon van C. J. A. van Breukelen en L. F. M. Verhoef, Nachtegaalweg 7. ONDERTROUWD: Evert Prins, Gast huislaan 77b, Amersfoort en Catharina Dirkje Muis, Nieuweweg 91. Cornelis Olthof, Palmstraat 230, Amersfoort en Elisabeth Jeanne Maria Maaswinkel, Den Blieklaan 35. Johannes Gerardus Bushoff, Kastelenstraat 161, Amsterdam en Wilhelmina Hendrikje Boer, Colen- so 43. Cornelis Sondervan, Groen van Prinstererstraat 4, Utrecht en Anna Ma ria Kraaij, Veenpad 2. Jan Johannes van Eerden, Graaf Aelbrechtlaan 147, Amstelveen en Willemijntje Dijk, St. Theresiastraat 2. GEHUWD: Johannes Antonius Kienstra, Marien Janszenweg 5, Ameland en Ali- da Adriana Maria Fugers, Kerkstraat 5. Wilhelmus Josephus Gros, Buntweg 2 en Jacoba Cornelia de Jong, Eigen domweg 108. OVERLEDEN: Johanna Eijbergen, 76 jaar, gehuwd met W. Grift, Wieksloter- weg o.z. 109. Foppe Slotegraaf, 79 jaar, weduwe van K. van der Velde, Den Blieklaan 46. Marinus Dingenis Jan Helder, 82 jaar, gehuwd met D. A. H. Jesse, Oude Utrechtseweg 11. Cu- nera Janna van Alphen, 85 jaar, we duwe van P. Zee, Zwaluwenweg 11. Hendrika Dik, 87 jaar, weduwe van G. Dopper, Olijkeweg 18. De directeur van het postkantoor vraagt U het volgende: WIST U dat het postkantoor in Soest sinds enige ^tijd op maandag tot en met donderdag van 's morgens half negen tot des avonds zeven uur zonder onder breking gelegenheid biedt tot het af handelen van alle postzaken? WIST U-dat deze gelegenheid op vrij dag bestaat van half negen 's morgens tot half negen des avonds, dus gedu rende 12 uren zonder onderbreking? WIST U dat onder alle postzaken o.a. wordt verstaan het kopen van zegels, het verzenden van postpakketten, brie ven, drukwerken, aangetekende en expresse stukken, hat aanbieden van telegrammen, het verrichten van giro- stortingen, het uitbetalen van cheques, het storten en uitbetalen van postwis sels, uitbetalingen van de Sociale Ver zekeringsbank, waaronder A.O.W.- en A.W.W.-betalingen, postbetalingen we gens werkloosheidsuitkeringen eriz., het aanvragen van een postrekening, stor ten en uitbetalingen op boekjes van de Rijkspostspaarbank? WIST U dat U voor het behandelen van bijzondere spaarvormen of het nu het instellen van een beleggingsrekening, dan wel het openen van een girospaar rekening betreft, desgewenst een per soonlijke behandeling kunt verkrijgen die de nodige waarborgen inzake ge heimhouding biedt? WIST U dat de speciaal daarvoor aan gewezen ambtenaar 's morgens altijd en 's middags meestal aanwezig is en dat een afspraak altijd mogelijk is (telefoon 4311)? WIST U dat alle voorgaande medede lingen U worden gedaan om U zoveel mogelijk wachttijd op het postkantoor te besparen? WIST U tenslotte dat op het postkan toor alle ambtenaren ervaren zijn en zo nodig worden doordrongen dat het kan toor met alles erop en eraan, alsmede zij zelf er zijn voor U en dat de in spanning die zij leveren en de tijd die zij aan hun werk besteden geschieden voor U? Was vroeger een gouden bruidspaar een maar zelden voorkomende gebeurtenis, met het stijgen van de gemiddelde leef tijd komt het tegenwoordig steeds meer voor dat twee mensen die elkaar eeuwi ge trouw beloofden, ook de viering van de vijftigste verjaardag van die ge beurtenis mee maken. Het moet dan ook wel een speciaal bruidspaar zijn wil het de redactionele kolommen van een krant halen. In het geval van de heer en mevrouw Van Wijngaarden-Van der Knokke, die a.s. zaterdag de dag hopen te herden ken, dat zij vijftig jaar geleden in het huwelijk traden, is de plaats die de bruidegom in de Soester gemeenschap heeft ingenomen en nog inneemt, een doorslaggevende factor geweest om deze gouden bruiloft in onze courant aan te halen. De heer Van Wijnwaarden, 73 jaar, en zijn echtgenote 72 jaar, beiden afkoms tig uit Steenwijk, waar zij ook in het huwelijk traden. De heer Van Wijngaarden, die toen dienst deed bij de administratieve troe pen, verwisselde in 1919 zijn militaire uniform voor dat van de Steenwijkse politie. Tot 1926 waakte hij over de Steenwijkse bevolking, waarna hij werd benoemd tot gemeenteveldwachter in Wanneperveen. In 1930 volgde zijn benoeming tot agent van politie te Soest, waar hij in sep tember 1960 afscheid nam, als een van de 2400 man rijks- en gemeentepolitie die door minister Van Maarseveen met pensien werden gestuurd. Omdat stilzitten voor Van Wijngaarden een probleem is, volgde al spoedig na deze onvrijwillige pensionering, zijn aanstelling als plaatselijk correspondent voor het Dagblad van Amersfoort en later de Amersfoortse Courant. Naast deze redactionele bemoeiingen met dagbladen, verzorgt de heer Van Wijn gaarden de advertentie-aquisitie van onze courant. Velen kermen Van Wijngaarden van de Soester sportvelden, wat uiteraard mede veroorzaakt wordt door zijn functie als consul van de K.N.V.B. Hij is ook een oud-bestuurslid en ere lid van S.E.C. Van Wijngaarden is nog een van de weinige bestuurders die de oprichting van S.E.C. in augustus 1938 meemaakten. Vóór de oprichting van S.E.C. was hij reeds bestuurslid van E.S.V.A.C. Hoewel men met 73 jaar toch wel mag zeggen „aan het genieten te zijn van de oude dag", vindt men de bruidegom dagelijks, ook bij wind en regen, bij alle plaatselijke gebeurtenissen Dat het zaterdag een komen en gaan van vele vrienden en kennissen wordt in hotel Van den Brink aan de Soes- terbergsestraat, is wel zeker. Zon toestel waarbij niets ingesteld behoeft te worden en waarmee zy de leuke momenten, die zich juist overdag voordoen, voor later vast kan leggen. BURG. GROTI1ESTRAAT 45 - SOEST TELEF. 3917 Dir. H. W. Vellinga Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Het derde zaterdagelftal van S.E.C. is er, ondanks alle goede voornemens, niet in geslaagd, zaterdag letterlijk en fi guurlijk voor de neus van Hoevelaken 4 het kampioenschap weg te kapen. Een ovenvinning zou de Soestenaren op de eerste plaats brengen, maar het heeft lange tijd weinig gescheeld of S.E.C. had tegen V.V.Z. 5 een nederiaag te incasseren gekregen, waarmede het kampioenschap aan de neus van S.E.C. voorbij was gegaan. Het is uiteindelijk een 2-2 gelijk spel geworden, wat ongetwijfeld wel een juiste verhouding is. De belangstelling van de zijde van het publiek aan de Ferdinand Huycklaan was overweldigend. Men kreeg de in druk of het eerste elftal van V.V.Z. om promotie streed. Ook het uitgespeelde elftal van Hoevelaken was volledig aan wezig en zal ongetwijfeld aan dit duel het nodige plezier hebben beleefd. S.E.C. begon bijzonder nerveus en slaag de er dan ook niet in. een aanvaardbare partij voetbal te etaleren. V.V.Z., echt niet bereid om het kampioenschap zon der meer aan S.E.C. cadeau te geven, gaf bekwaam partij, maar kwam toch op een achterstand te staan, toen Roels een fraaie actie doeltreffend afrondde: 0-1. Kort daarop moest hij het veld ge blesseerd verlaten. Tijdens een kopduel kwam Roels op weinig zachtzinnige wij ze in aanraking met een tegenstander, wat de S.E.C.-speler een lichte hersen schudding kostte. Kort na de openingstreffer schoot De Boer beide partijen echter al weer op gelijke hoogte en nog voor de rust maakte dezelfde speler er zelfs 2-1 van, waarna het er voor S.E.C. bijzonder donker begon uit te zien. Temeer, daar halverwege de tweede helft V.V.Z. nog steeds de leiding had en zelfs al enke le malen dicht bij een derde doelpunt was geweest, als paal en lat geen suc ces in de weg hadden gestaan. Overi gens trof ook S.E.C. enkele malen het houtwerk. Maar een kwartier voor het einde kwam toch de verdiende gelijk maker. Van Beek was er de maker van S.E.C. putte uit dit succes toch de moed om gedurende het laatste kwartier V.V.Z. onder zware druk te zetten. Het kampioenschap lag nu weer volledig binnen bereik, maar de V.V.Z.-defensie, waarin vooral Hoebé een goede partij speelde, wist van geen wijken meer. Het bleef derhalve bij 2-2, tot groot genoegen van Hoevelaken 4. want beide ploegen zijn nu met een gelijk aantal punten geëindigd. Een beslissingswedstrijd zal moeten uit maken, of na het eerste en tweede ook het derde S.E.C.-zaterdagelftal met de eer gaat strijken. Wanneer deze wed strijd wordt gespeeld, is nog niet bekend. Wel bekend is, dat S.E.C. het deze strijd bepaald niet makkelijk zal krijgen. Dat heeft men enkele weken geleden ondervonden, toen Hoevelaken S.E.C. op eigen terrein met 3-2 versloeg. VOOR MODERNE COIFFURES Een brand heeft zaterdagmiddag voor een grote schade gezorgd in het tand heelkundige assemblagebedrijf Denta- lum N.V. aan de Braamweg. Een groot aantal instrumenten en pre- cisie-onderdelen gingen verloren of raakten dermate beschadigd, dat ge bruik verder onmogelijk is. De directeur van het bedrijf, de heer J. J. Vos schat de totale schade op een kleine 100.000, De brand is ontstaan in het magazijn aan de achterzijde van het bedrijf. Er zijn daar vele houten stellingen ge plaatst, zodat de brand vrij snel om zich heen kon grijpen. Een en ander ging gepaard met een enorme rook ontwikkeling. Met persluchtmaskers be gaf de door een naast het bedrijf wo nende man gealarmeerde brandweer zich in het bedrijf, niet zonder gevaar, om dat een deel van 't dak al op instorten stond. De hevige rookontwikkeling be moeilijkte de blussing zeer. Niettemin slaagde de brandweer er vrij snel in om de brand te bedwingen. Het be drijf heeft uiteindelijk dan ook r..eer water- dan brandschade geleden. De brand is vermoedelijk ontstaan door een brandende soldeerbout. De heer Vos kon zich later herinneren, dat hij tegen vier uur werd weggeroepen, toen hij aan het solderen was. Vaag weet hij ook nog, dat hij de soldeerbout niet heeft uitgedaan. Een half uur later stond het magazijn reeds in lichter laaie. Zondag hebben de herensenioren, die nog maar één punt nodig hadden, de kans om op eigen veld het kampioen schap te behalen, laten schieten. Tegen U.H.V. uit Utrecht werd met 17-15 verloren. B.D.C. zal nu a.s. zondag tegen ..Arma" uit Zeist moeten winnen om zich als nog kampioen van de afdeling le klasse te kunnen noemen. Hoewel B.D.C. vol vertrouwen het veld betrad, keek men bij rust reeds tegen een 9-4 achterstand aan. Koos van den Deijssel kon in de eerste minuten tweemaal scoren, maar U.H.V., belust op revanche, voor de in Utrecht verloren wedstrijd, kon de stand weer snel op gelijke voet brengen en ging zelfs door. Door fouten in de verdediging van B.D.C. vielen er talrijke gaten die re soluut afgestraft werden door de tegen partij, zodat bij rust de al eerder ge noemde 9-4 voorsprong voor U.H.V. be reikt was. Wanneer men denkt dat B.D.C. na rust het hoofd liet zakken, kwam be drogen uit. Voor het talrijke publiek kon U.H.V. zelfs uitlopen tot 5-14, maar toen kwam de grote ommekeer. Van de 5-14 stand af nam B.D.C. het heft in handen en wist in te lopen tot 13-14, maar toen gingen de zenuwen een belangrijke rol meespelen. BAjje ut ming vraogt j| dan mok zeige dak f ut de eerste week vaan mei altied un bar raore week fing. Ut Is al zoon raore maond, dattie met- t een mit de eerste de m beste daag in huus L komp vaale as de daag vaan de arre- beid. Eerluk gezeit hep ik nog steeds nle kenne ontdekke of alle minse op die daag noer.g vrie motte hebbe ofter een scheppie boveop motte doen. Vlaak daornao komp daan 4 mei, de enuge daag int jaor waorop we alle minse herdenke die in de oorlog binne esneuveld. Noeng ist wel zo dattei alle daag min der minse zijn overgebleve vaan dege ne die de oorlog hebbe mitemaokt, en der ok alle daag weer minse, heule kleine, biekomme die vaan oorlog ge- lukkug niks wete, maork fingd ut toch wel effe goed aster een daag int jaor is dawwe effe mit onze neuze op ut verleje worde edrukt. En dan binne der minse die zeige dat ut al zo bar lang eleje is en je geen ouwe koeje uut de sloot mot gaon hao- le, maor da ziek noeng krek effe aores. Toengk vaan de week bie de kraansleg ging waas op ut vliegveld Soesderbar- reg, konk, hoewel ik nie zo bar veul laas hep ongdervonde vaan die rotoor- log, ming mit moeite goed houwe, toengk al die naome weer hoorde vaan die minse die daor deur beeste as bees- te doodeschote binne. Minse net as jie en ikke, mit vrouwe en keinders, en netuurluk ok vol mit plaane, veur as alles veurbie zouw we- ze, maor waorvan veur hullie niks vaan uut zouw komme. Veuraal mit al die trammelaant in de heule wereld, komp ut wellisveur datter een bietje over gepraot word deur de minse, maor al tied ist ut steevaaste gezeigde, dattut ver vaan hullie bedde is. Je hoef heul geen groot wiesgeer te we- ze, om te kenne zeige dawwe mit zun allen, en dan bedoelk iedereen in de heule wereld, geen laors eleerd hebbe vant verleje. En ajje daan bie zoon fuusiejaode- plaatst staot, daan bekruup je un ge voel vaan ondaankbaorhied, tegeover die minse die, en of da noeng wel of nie veur ongs gebeurde wik ofblieve, in de oorlog ut leve liete. Maor de daoge gaon veerder, en ok die vierde mei gaot veurbie. En de volle- gende daag is alles meteen weer heul aores. De vlaage die gistere nog hallef stok hinge, gaon heulegaor omhoog, om de daag te herdenke dawwe bevried wiere. Der word wellis gezeit, naore dinge worde vergete, maor de leuke dinge blieve wel haange. En wat de oorlog betref liek ut er op dat die minse ge- liek hebbe. Noeng ist wel zo teugeswoordug dawwe de daag waorop we bevried werde, ok maor eens in de vief jaore gaon viere, naasjenaol bekieke daan. Veur ongs edge magge we der net zo veul fees vaan maoke as we wille, maor ok da vaalt noeng al bar teuge, en da word netuurluk hoe laanger hoe arruger. Teuge de tied dat alle minse die die oorlog hebbe mitemaokt dood birme, is de herdenking vaan die ge- vaalene en de viering vaan die bevrie- dingsdaag ok veurbie schaat ik zo, of te mete an de teugeswoorduge belaang- s telling. Dan mok wel zeige dak veur die minse in de Briel, die alle jaor weer op luus- terrieke wieze, de bevrieding vaan de Spaanjaorde viere, bar grote bewon dering hep. Is er zeker een naar uw keus Burgem Grothestraat 30 Erkend zlekenfondsleverancier U.H.V. wist hiervan gebruikmakend 16-13 te scoren. Weer kwam B.D.C. echter terug en klom tot 16-15. Het had net niet de kracht om door te drukken. U.H.V. maakte er zelfs nog 17-15 van, met welke stand het einde van de wedstrijd kwam. Volgende week kan B.D.C. alsnog pro beren het kampioenschap te behalen. Op de foto staand van links naar rechts: trainer F. Schuurman, Ton van Asch, Rudy Surstedt, Leo van de Hei den, Hans van Beek, Jan van Velsen en Henk Lub. Knielend van links naar rechts: Dick van Velsen, André Semper, Koos van de Deijssel, Ronald Surstedt, Ries Smeeing en Jan Smeeing. Soesterbergsestraat 44 Telefoon 2045

Soester Courant | 1968 | | pagina 7