FUGERS FIETS mm m Voor sportieve aktieve mensen K.N.V.B. WIJST PROTEST VAN S.E.C. VAN DE HAND vanaf 149,50 Olympische Spelen 1968 TOPSPORT OP 230» METER Hees-nieuws V.V.Z, nieuws PASFOTO'S Foto Swager DE GEDEELTELIJK GEPRIKTE eren oeden oppenbrouwers Uw succes is onze reclame Auto- en Vrachtwagen- rijschool D. ENGEL ..The Red Stars" Voor MOEDER een VOUWFIETS Beslissingswedstrijd S.E.C. 3Hoevelaken 4 vanavond op V.V.Z.-terrein Aanpassing aan een lagere zuurstofspanning Goede start van Duinkikker meisjes klaar terwijl u wacht Spijkerbroeken Sportartikelen Camping Sporthuis EB. KARELSEN EN ZN. «1 iSchoemciket; SPECIALE AANBIEDING! „DE GOUDEN SNAAK* VRIJDAG 10 MEI 1968 Alle spanning is gebroken. De K.N.V.B heeft gistermorgen een uitspraak ge daan inzake het protest van S.E.C. te gen het overspelen van de wedstrijd S.E.C.-Zcist, die voor de Soestenaren de inleiding tot de nu een feit geworden degradatie betekende. De K.N.V.B. heeft S.E.C. gisteren na melijk laten weten dat het protest is afgewezen, ondanks de nogal positieve verwachtingen in de S.E.C.-gelederen. Niettemin moet bij de K.N.V.B. toch wel een onvoldaan gevoel zijn ontstaan, want ongetwijfeld is de bond mede schuldig aan de degradatie /an S.E.C. Het begon in januari, toen S.E.C. in de wedstrijd tegen Zeist na de rust twee invallers liet spelen, iets, wat het re glement verbiedt, doch .vat de scheids rechter toestond. Aangezien S.E.C. de wedstrijd won (3-2), protesteerde Zeist na afloop. Zeist kreeg gelijk (ondanks het feit, dat tegen arbitrale beslissirgen geen protesten mogelijk zijn), maar bei de clubs kregen ruim twee maanJjn la- bericht, dat de zaak als afgedaan moest worden beschouwd omdat de uitslag toch niet meer van belang was voor de bezetting van de bovenste of onderste plaats. Voor S.E.C. was dat een hele teleur stelling, want nu was men er zeker van dat men definitief aan degradatiege vaar was ontkomen. En omdat een eer volle plaats ook niet meer tot de mo gelijkheden behoorde, ging S.E.C. wat experimenteren met nieuwe opstellingen e.d., met het gevolg, dat verschillende wedstrijden (wellicht onnodig) verloren gingen. De verrassing kwam pas, toen de K.N.V.B. zich enkele weken later nog eens over de ranglijst boog en tot de ontdekking kwam dat Zeist nog wel degelijk m degradatiegevaar verkeerde. Onmiddellijk werden beide clubs tele grafisch opgedragen, de wedstrijd over te spelen, aan welk verzoek Zeist gaarne, S.E.C. schoorvoetend en in ieder geval onder protest gevolg gaf. Bosstraat 5V telefoon 2543 en Van Lenneplaan 47, telefoon 6621. Aanstaande zondag vertrekt een meis jesteam van de Soester basketball ver eniging The Red Stars, vergezeld van een grote supportersschare naar Haar lem. om in de prachtige Kennemer Sporthal deel te nemen aan het offici euze jeugdkampioenschap van Neder land. De Red Stars-meisjes vertegenwoordi gen op dit kampioenschap het basket- balldistrikt Utrecht De jongens worden vertegenwoordigd door de Utrechtse basketball vereniging Cangeroes. De poule-indeling van de meisjes is als volgt: Poule A: White Stars B, Red Stars, Almonte. Poule B: A.M.V.J., Juventus, Treffers. Poule C: H.O.C., Bona Stars, White Soeks. Poule D: D.E.D., B.O.B., Flash. De meisjes zijn ingedeeld in poule A. Deze poule moet gerekend worden tot een van de sterksten, zodat de Red Stars-dames bijzonder hard moeten vechten voor een goed resultaat. Het wedstrijdverloop is als volgt: 9.30 10.05 uur White Stars-Red Stars. 10.40-11.15 uur Almonte-White Stars. 11.50-12.25 uur Red Stars-Alrnonte. De wedstrijden duren 2 x 12 1/z minuut. Mochten de Red Stars-meisjes tot een goed resultaat komen, dan zullen zij 's middags verder spelen om te trach ten een van de finale-plaatsen te be reiken. Hiervoor is het nodig, dat de meisjes in ieder geval op z'n minst tweede worden in de poule, want door de gunstige „kruis-wedstrijden" die hier op volgen, kunnen de meisjes verder komen tot de halve finale. Ongeacht de resultaten die de meisjes zullen behalen op dit kampioenschap is het in ieder geval een bijzondere erva ring om hieraan mee te mogen doen. Coach Rudi Blok zal echter al het mo gelijke proberen om met z'n meisjes tot zeer goede prestaties te komen. De sfeer is bijzonder goed bij de meisjes e*. allen zien met verlangen uit naar dit kampioenschap. Coach Blok zal met de volgende meis jes naar Haarlem vertrekken: Gabriële Wüstefeld, Loes Jak, Inge Limburg, Gwynia Zeeman, Barbara Roozekrans, Nel van Leeuwen, Marjan Verhoef, Marja v^ Hertom, Joke Barnhoorn en Lucienne Ernst. Het vertrek zal vanaf Nieuwerhoek om 8.00 uur zijn. Immers S.E.C. kreeg door deze beslis sing van de K.N.V.B. weer twee punten in mindering, wat voldoende was om de Soestenaren ook in degradatiege vaar te brengen. De opnieuw vastge stelde wedstrijd werd bovendien ver loren, terwijl S.E.C. de week daarop ook nog van Donar verloor, waarmede de degradatie officieus reeds een feit was. Alleen de toewijzing van het pro test kon S.E.C. nog redden. Men teken de echter niet alleen protest aan tegen de motieven, die de K.N.V.B. hiervoor aanvoerden. Volgens de bond zou S.E.C. namelijk met een niet-gerechtigde rpe- ler zijn uitgekomen. De tweede invaller in die bewuste wedstrijd (die pas ze ven minuten voor het einde inviel en in de stand geen verandering me ?r heeft kunnen brengen) was echter wel dege lijk een gerechtigde speler. De scheids rechter had hem echter alleen niet in het veld mogen toelaten. Bovendien schrijft het reglement heel andere straf fen voor, indien een club uitkomt met een niet-gerechtigde speler. En uiteraard heeft S.E.C. geprotesteerd tegen het feit, dat eerst bericht was ontvangen, dat de zaak als afgedaan moest worden beschouwd. Donderdagmorgen heeft de K.N.V.B. het bestuur van S.E.C. laten weten, dat de voetbalclub zelf foutief heeft gehan deld door in de bewuste wedstrijd te gen Zeist met een tweede invaller uit te komen. Het feit, dat deze speler door de zheidsrechter is geaccepteerd, doet hieraan volgens de bond niets af. Een afwijzing van het protest dsrhal- ve, met het gevolg, dat het jubileum jaar althans voor de zondagafdeling op weinig bevredigende en teleurstellende wijze wordt begonnen. KERKSTRAAT 3 SOEST TELEFOON 02155-2030 Het bestuur van S.E.C. is er deze week In ieder geval zal men vanavond wel in geslaagd, de noodzakelijk geworden beslissingswedstrijd tussen het derde zaterdagelftal en Hoevelaken 4 reeds vanavond op het terrein van V.V.Z. te laten spelen. Enkele weken geleden leek S.E.C. 3 re gelrecht op het kampioenschap van haar afdeling af te gaan, maar twee achter eenvolgende nederlagen en een moei zaam gelijk spel tegen V.V.Z. 5 brach ten S.E.C. 3 verleden week zaterdag toch nog op gelijke hoogte met Hoeve laken 4, dat daarop al nauwelijks meer had gerekend. Het hele elftal van Hoe velaken was er afgelopen zaterdag ge tuige van, hoe S.E.C. met heel veel moeite de beslissingswedstrijd om het kampioenschap met het daaraan ver bonden recht van promotie forceerde. Aangezien het eerder kampioen gewor den eerste en tweede zaterdagelftal morgen recipiëren in de kantine van S.E.C. aan de Bosstraat, heeft men het bestuur van Hoevelaken zover weten te krijgen, dat de wedstrijd van het derde elftal voor zaterdag wordt ge speeld, opdat de spelers eventueel kun nen delen in de zaterdagmiddag te bren gen hulde aan de tweeëntwintig spe lers van de beide hogere elftallen. Zelfs heeft men Hoevelaken ertoe kunnen bewegen, de wedstrijd in Soest te spe len, zij het dan wel op neutraal terrein. Beide ploegen beginnen vanavond om half acht op het terrein aan de Ferdi- nand Huycklaan aan de absoluut laat ste negentig voetbalminuten van deze slopende competitie. S.E.C. zal het in deze wedstrijd desondanks bepaald niet gemakkelijk krijgen. Enkele weken ge leden werd in Hoevelaken ook al verlo ren. Bovendien moet de Soester club nu Roels missen, die met een lichte hersenschudding sinds zaterdag op bed ligt. En aangezien hij bij S.E.C. altijd voor de doelpunten zorgde, zal het moeilijk worden, voor hem ee- gelijk waardige vervanger te vinden. weer zijn hart kunnen ophalen aan dit vrij plotselinge verlengstuk van de com petitie. S.E.C. zal een keus maken uit de vol gende spelers: W. Kraaij, Hannessen, Piepenbroek, J. Kraaij, v. d. Berg, de Boer, van 't Klooster, Koelewijn, Van Beek, Tolboom, Beijersbergen, Wis en Van Essen. Zoals bekend wordt morgenmiddag de receptie ter gelegenheid van het kam pioenschap van het eerste en tweede elftal gehcuden. Aansluitend zal des avonds in de kantine van S.E.C. een feestavond worden gehouden, waarop men ongetwijfeld nog wel eens aan de afgelopen voetbalzaterdagen zaL terug denken. te bedwingen. Of het ook zal gebeuren, is een tweede. De wedstrijd begint om vier uur. V.V.Z. komt in de volgende opstelling uit: doel P. den Breejen; achter G. v. d. Bovenkamp, H. J. van Kooy, J. Brouwer en H. G. v. d. Kraak; midden D. v. d. Bovenkamp en W. Ruizendaal; voor A. Schaap, A. Hament, J. Dem- mers en G. Floor. Reserves zijn C. Pouw en P. Altena. V.V.Z. 5-V.V.Z. 6 Het vijfde en zesde elftal spelen mor gen nog een keer tegen elkaar, dat wil zeggen, dat enkele zonen tegenover hun vader staan en omgekeerd. Een voor spelling is moeilijk te doen. Beide ploe gen ontlopen elkaar in kracht niet veel. De uitslag is ook weinig belangrijk. De wedstrijd begint morgenmiddag om twee uur. De elftallen b taan uit: V.V.Z. 5: doel J. van Ossenbrugge; ach ter D. Pellegrino, C. van Kooy, H. Boonstra, en W. Hoebée; midden C. Ruizendaal en K. Blijleven; voor R. Schiffart. M. Vetkamp, W. Bloemen- daal en E. S. v. d. Aarssen. V.V.Z. 6: doel J. Putters; achter S. Wij- ma, R. ten Hove, E. G. de Boer en B. Morren; midden R. van Dalen en G. Engelsman; voor J. van Kooy, J. Gro- art. L. G. Brunt en A. P. v. d. Hoek. REMBRANDTLAAN 18 TEL. 02155-4785 LAATSTE WEDSTRIJD VAN HEES TEGEN CANDIA Het eerste elftal van Hees, dat zich de afgelopen maanden op indrukwekkende wijze uit de degradatiezorgen heeft ge speeld, gaat morgen in Rhenen de com petitie besluiten tegen Candia. Voor Hees is deze wedstrijd zelfs al niet meer van belang. De Soestenaren heb ben zich nu veilig in het midden van de ranglijst genesteld en zijn door geen enkele degradatiekandidaat meer te achterhalen. Candia, dat overigens maar een punt minder heeft dan Hees, echter nog wel. De theoretische kans besta:.t nog, dat Candia via een of meer be slissingswedstrijden zich aan degradatie moet onttrekken. Een gelijk spel zal morgen overigens al voldoende zijn, zo als uit onderstaande stand blijkt: Renswoude 19-34 Candia 18-18 T.O.V. 19-21 Baarn 19-17 V.V.Z. 19-20 Scherpenz. 19-16 Valleivogels 19-19 Kulan 19-16 Hees 19-19 Advendo 19- 9 S.V.P. 19-19 Voor Advendo is de beslissing reeds gevallen. Baarn kan zich morgen aan degradatie onttrekken door uit van Ad vendo te winnen. Kulan staat morgen tegenover V.V.Z., wat wellicht ook geen gemakkelijke opgave voor Kulan wordt. Scherpenzeel komt echter nog evenzeer voor degradatie in aanmerking. Ook hier vallen de beslissingen dus pas op de laatste competitiedag. Afgelopen zaterdag speelde Hees tegen kampioen Renswoude. Het is een vrij 9lechte en rommelige wedstrijd zonder hoogstaand voetbal geworden, die de kampioensploeg uiteindelijk won, nadat het voor de zoveelste maal bloemen aangeboden had gekregen, vergezeld van enkele vriendelijke woorden van trai ner Batenburg van Hees. Tot de rust ging de strijd gelijk op. Renswoude nam weliswaar de leiding, maar nog voor de rust kon Nico van Es de gelijkmaker scoren. Na rust zakte het hele Hees elftal in elkaar, waarvan Renswoude tweemaal dankbaar wist te profiteren. Het werd uiteindelijk dus een 3-1 zege voor de thuisclub. De meisjes-adspiranten van zwemver eniging De Duinkikkers, namen deel aan het jaarlijkse waterpolo-toernooi van L.A.G.A. te Zeist. De meisjes wis ten. evenals vorig jaar, een fraaie twee de plaats te behalen. De eerste wedstrijd speelden zij tegen Laga en wisten met 1-0 te winnen, na dat de eerste periode met 0-0 was be ëindigd. In de tweede periode wist Ge- raldine Egbers eenmaal het net te vin den en stelde de overwinning voor Duinkikkers veilig. De tweede tegenpartij was S.P.C. uit IJsselstein. Deze wedstrijd werd door De Duinkikkertjes maar liefst met 4-2 gewonnen. In de eerste periode was IJsselstein iets sterker en nam dan ook een 2-1 voorsprong. Daarna kwamen de Duinkikkertjes verwoed opzetten en na- drt eerst Anja Kok gelijk hac gemaakt, wist Lily Kok er 2-3 van te maken en bracht Els Koehof de stand op 2-4 voor Duinkikkers. De moeilijkste strijd volgde toen en wel tegen het sterke Wilskracht. De strijd ging eerst gelijk op, maar nadat Wils kracht de leiding had genomen met 1-0, konden de meisjes de kracht niet meer opbrengen om gelijk te maken. Wils kracht bracht de stand op 2-0 en wist zich als eerste te plaatsen. Zaterdagavond, 11 mei wordt in het Soester Natuurbad het waterpolotoer- nooi gespeeld, georganiseer^ door De Duinkikkers, met als inzet „De Duin- kikkers-wisselbeker". Deelnemende ver enigingen zijn: Vahalis uit Tiel, Vecht streek uit Utrecht en Forellen uit Doorn. Het toernooi vangt aan om 17 uur. Al in 1964 iser in Miami Beach (Ver. Staten) op het aldaar gehouden zesde nationale congres betreffende medische aspekten van de sport gesproken over de moeilijkheden die zich bij de olym- pischespelen in 1968 te Mexico City zouden kunnen voordoen. Men meende daar toen al ernstig te moeten betwijfelen of de atleet uit de laagvlakte op een hoogte van 2300 meter aangekomen daar aanstonds tot zijn maximale prestaties in staat zou zijn, in verband met de daar aanwezi ge lagere zuurstofdruk. Bergziekte gevaarlijke aandoening Over gezondsheidstoestand en prestatie- vermoger op zeer grote hoogten was al wel het een en ander bekend. Wie in een kort tijdsverloop een hoogte van 4000-5000 meter bereikt heeft kans op een aanval van bergziekte: een zeer ernstige acute toestand. En wanneer er op zulke grote hoogten niet dadelijk longoedeem optreedt dan is er toch een gevoel van enorme zwak te terwijl er tegelijkertijd geklaagd wordt over hoofdpijn en misselijkheid. Meestal duurt het verschillende dagen voordat de ziekteverschijnselen verdwe- ner zijn. De bergziekte is wetenschappelijk uit voerig bestudeerd in het uitstekend in gerichte instituut voor hoogteonderzoek van Morococha (Peru). Dit moderne In- stituto de la Biologia Andina ligt op 4500 meter hoogte in het Andesgebergte en men behoeft daar niet te zitten wachten of er eens iemand „naar bo ven" komt. Aanpassing Dit onderzoekcentrum ligt namelijk aan de spoorlijn, die de reizigers van de Peruaanse hoofdstad Lima in enkele uren naar het op 4500 meter hoogte gelegen mijndistrict Cerro de Pasco brengt. Het is gebleken dat ingenieurs en tech nici, komend van Lima, een week of vier nodig hebben om hun werk even goed te doen als in de laagvlakte. Zo lang duurt het voordat ademhaling, bloedsomloop en stofwisseling zich aan de lage zuurstofspanning hebben aan gepast. Mensen die „van beneden" komen, kunnen in dit hoog gelegen mijndistrict zonder bezwaar ook zware lichamelijke arbeid verichten. Zij moeten dan wel optimaal geacclimatiseerd zijn en daar voor is meer tijd nodig dan een maand. Millimeters Maar Mexico City ligt niet zó hoog en de resultaten van het onderzoek in Peru hadden voor het probleem dat op heit bedoelde congres in Miami Beach aan de orde kwam slechts zijdeling e be tekenis. Er zou uit kunnen blijken dat ook een geringere vermindering van de zuurstofdruk niet zonder betekenis is. Nu is het weer wel zo dat dat geen enkele toerist die in Zwitserland St. Moritz, dat op ongeveer dezelfde hoog te ligt als Mexico City, bezocht, daar ooit het gevoel zou hebben dat hij in die vakantieplaats niet in staat was tot dingen dit hij thuis wel kon doen. Maar het gaat hier over sportprestaties; bij de olympische spelen gaat het zelfs over topsport. In Mexico City zal het gaan om miLlimeters en om tienden van seconden: dat is het wat deze kwestie zo gecompliceerd maakt. V.V.Z.-KULAN Het eerste elftal van V.V.Z. besluit mor gen de competitie tegen Kulan, dat mor genmiddag op bezoek komt. Voor V.V.L is leze wedstrijd van weinig belang meer, ^1 zal men er misschien nog wel prijs op stellen om zo hoog mogelijk op de ranglijst te eindigen. Een tweede plaats ligt nog ruim binnen bereik. Voor het bezoekende Kulan ziet het er anders uit. De club zal morgen ten minste een overwinning moeten beha len om mogelijk aan degradatie te ont komen. Bij verlies is degradatie vrijwel zeker. In het gunstigste geval blijft er dan nog een beslissingswedstrijd tegen Scherpenzeel over, als dat ook de laat ste wedstrijd zou verliezen. V.V.Z. zal morgen dus wel de nodige tegenstand ondervinden. De Soestenaren zijn in ieder geval in staat om de tegenstander Voor opbcrgproblemca van .uiteen lopende zaken demonstreren wij u gaarne dc ontelbare-toepassingsmo gelijkheden van onze wandsystemen welke u naar eigen smaak in hoogte cn breedte kunt uitbouwen Tien dagen Het trof goed dat er juist onderzoe kingen waren gedaan bij jongelui uit Oklohoma City (V.S.), die over een oefenterrein beschikten dat op 2300 me ter hoogte was gelegen; voor de uit komsten daarvan bestond bij de con gressisten grote belangstelling. Bij proefnemingen was gebleken dat voor kortdurende inspanningen op deze hoogte geen acclimatisatie nodig is, maar dat sportieve verrichtingen van langere duur een aanpassingstijd van tenminste tien dagen vergen. Ook bleek dat de sportieve resultaten na terugkeer in Oklohoma City korte tijd beter waren dan vóór het vertrek. Deze ervaring is gemakkelijk onder één noemer te brengen met later uitge brachte adviezen tot verblijf en trai ning op nog grotere hoogte dan die waarop de topprestatie uiteindelijk moet worden geleverd. Burg. Grothestraat 45 Tel. 3917 ACHTERBERGH MEUBILERING Tatiütfl 10-1J - IhlUitraatS-n Asunfurt Ttl'feea (OJ490)-1S048' Koninginnelaan 32 Telefoon 2650, na 18 uur 2749. In Europa Dat er op dit congres geen woord ge rept is over de onderzoekingen die in de veertiger jaren al zijn verricht in het befaamde instituut voor hoogteon derzoek op het Jungfraujoch (Zwitser land) kan men zich nog indenken, want dat researchcentrum ligt per slot van rekening al weer op een hoogte van 3500 meter. Maar in de vijftiger jaren werden op een hoogte van iets meer dan 2000 me ter in Oostenrijk uitvoerige en nauw keurige waarnemingen gedaan op de Patshcerkogel en de Havelekar. Zouden de Amerikaanse geleerden daar niets van geweten hebben of zouden ze meer vertrouwen hebben gehad in de uit komsten van eigen onderzoek? In elk geval had de Oostenrijkse hoog leraar Halhuber, naar aanleiding van deze onderzoekingen, die door de uni versiteit van Innsbruck in samenwer king met de Duitse universiteiten van Hamburg en Marburg waren gedaan, heel wat belangwekkends kunnen ver tellen. Na 4 weken Pas na de vierde hoogteweek bleken, op 200 meter, pas alle prestatievermin- derende stoornissen te zijn verdwenen; pas dan waren ademhaling en bloeds omloop volledig aangepast, was het hor monale evenwicht geheel hersteld en had het reactievermogen zijn oude vorm teruggekregen. Inmiddels hebben de geleerden van verschillende landen - waaronder ook Nederland - zich nog verder in deze problematiek verdiept en hebben aller lei deskundigen op dit terrein er hun zegje over gezegd. Op deze wijze is er na het congres van Miami Beach nog een hele literatuur ontstaan over het prestatievermogen op 2300 meter hoog te. Men Is het er wel over eens dat voor prestaties, waarbij het uithoudingsver mogen langer dan één minuut (enkelen spreken van twee minuten) Is betrok ken. acclimatische onontbeerlijk is. Van zelfsprekend zal de tijdsduur, nodig voor een optimale acclimatisatie, niet voor iedere atleet dezelfde zijn. Daarom is het een pikante bijzondc.- heid dat er in de Verenigde Staten het plan bestaat om een dubbele groep drie weken gelegenheid te geven zich aan te passen: er kan dan vlak voor de spe len een keuze uit de best aangepasten worden gedaan. kon zijn zichzelf te bewegen en/of te verdedigen." „Deze getuige zat namelijk geklemd In een kelderraam met het hoofd naar de binnenzijde en de benen naar buiten. Verdachte heeft op ergerlijke wijze misbruik gemaakt van het onvermogen van de getuige om zich te verroeren." „Ik kon er niet meer Ln of uit" lichtte het slachtoffer toe. „Maar waarom ging U dan niet door de deur de kelder in?" „Ik kon de sleutel niet vinden, edel achtbare, en z'n vrouw moest en zou op slag een flessie lammenade voor de kinders uit de kelder hebben. Ik keek nog an de spijker, maar de sleutel was 't er niet. Toen zee m'n vrouw dat die lammenade pal onder 't kelderraam sting en datik d'r zo door het raam ook hij kon. „En U kon er niet bij." „Jawel, edeachtbare, ik kon d'r best bij. Ik had al een grote fles in elke hand. Maar ondertussen was ik wat te ver gezakt, hè, en toen zat ik finaal klem door dat verraderlijke buikie van me." „En toen kwam er iemand langs, bui ten, en die heeft U mishandeld?" „Gedeeltelijk, edelachtbare." „Wat gedeeltelijk? U bent mishandeld of U bent niet mishandeld." „Nee, ik ben niet helemaal mishandeld, edelachtbare. M'n bovenstuk hing in de kelder, dus daar kon ie niet bij". De verdachte meende, dat de getuige .helemaal niet" mishandeld was. Hij hda de figuur in de vreemde houding op straat alleen maar even aangestoten om te kijken of die nog leefde, ,,'t Kon een lijk wezen, edelachtbare, of een gewonde." „Jaja en als 't geen lijk is, dan maakt U er een gewonde van" antwoordde de politierechter. „Wie werkelijk meent met een verkeersslachtoffer of een zie ke te maken te hebben, die gaat een dokter of een ambulance bellen en die kijkt of er hulp geboden kan worden, maar die gaat niet met een paraplu in een lichaam steken alsof die thuis in de aardappels prikt." „Hij hielp me d'r ook niet uit" klaagde de getuige. „Moest ik dat doen?" riep de verdachte hooglijk verbaasd. „Z'n eigen vrouw stond er bij te gieren van de lach en z'n kinderen hadden de grootste lol en trokken ook niet!" „Dan wist U ook wel dat er geen lijk lag", concludeerde de rechter. „Moet U niet zeggen, edelachtbare. Je ken heel komisch an je end komen. En ik mocht toch wel aannemen dat ze iemand zouden helpen, die nog leefde?" Er waren gelukkig nog andere getuigen opgeroepen. Die verklaarden droog en zakelijk, dat zij de verdachte met zicht baar plezier en leedvermaak hadden zien manipuleren met zijn paraplu. „Hij kietelde en prikte hem opzettelijk" ver telde een buurvrouv, „en toen we de arme ziel er eindelijk uit trokken, ging is d'r als een bange haas vandoor. De sch De officier eiste vijfentwintig gulden boete. „En berg die sleutel van de kelder voortaan beter op" adviseerde hij de gedeeltelijk geprikte. „Ik had 'm goed opgeborgen" klonk het, „Ik had 'm in m'n zak". VOOR DE BALIE: „Wat gaat U me nou vertellen?" schrok de politierechter op, „U dient een klacht in wegens mishandeling en U weet niet eens wie het gedaan heeft?" „Ik heb die man nooit gezien, edelacht bare". „O, dus dit is een andere man? U be doelt dat U door iemand anders bent geslagen?" „Nee, 't is wel de goeje, edelachtbare, maar ik zeg allenig dat ik 'm niet ge zien heb. Ik zie 'm nou eigenlijk voor 't eerst". De rechter legde het dossier weer neer dat hij juist had willen inzien, en keek de getuige verbouwereerd aan. De offi cier van justitie bladerde in de dag vaarding en herlas iets duidelijker, wat hij tevoren in monotone dreun had af gerateld, „dat verdachte op onsportieve en lafhartige wijze de beklemde, al thans in zijn bewegingen belemmerde getuige J. J. d. V. voornoemd in het achterdeel van zijn lichaam, resp. on derste gedeelte van de rug had geprikt en/of gestoken, althans pijnlijk aange daan met een paraplu met ijzeren punt of pin, respectievelijk een scherp voor werp, terwijl hij wist dat getuige J. J. d. V. voornoemd niet in staat was of AmaiialaaD 19-21 Telefoon 02154-2323 PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 Een unieke langspeelplaat met een stereo-topprogramma door de beste amusementsorkesten: Caravelll - Bert Kaempfert Mantovani - Enoch Light James Last - Frank Chacksfield Norman Newell - Panorama Sound Franck Pourcel - Paul Maurlat Les and Larry Elgart - Manuel Roberto Mann - Raymond Lefevre Deze CCGC-uitgave tijdelijk slechts 6.95 Steenhoffstraat 15 - Soest - Telef. 2132 VOOR NAAR Van Weedestraat 80-82 - Soe:

Soester Courant | 1968 | | pagina 13