JUaI V/A4 A0C1* At U(AHCT Foto-Film Su/ager MOEDERDAG Speciale aanbieding vancie ven MARCHAL - HAARMODE HALVE EEUW KINDERUITZENDING NAAR BUITEN, IN SOESTERBERG GEVIERD Voor nuttige Moederdag geschenken Dan op het juiste adres letten HORLOGERIE E.G. VAN SETTEN m EO v SETTEN BROEIT ER OPROER IN DE VERENIGDE STATEN Gemeenteraadsvergadering GEEF MOEDER EEN FOTOTOESTEL ALLEEN MAAR KIJKEN EN KNIPPEN Een eigen visie op de bejaardenzorg in onze gemeente door „Stichting Katholieke Bejaardenzorg Soest" Vespa Cioa? De Witte Pompen B.D.C.-nieuws MET RAAD EN DAAD Geef moeder een geschenk van GOUD Goud - Zilver Uurwerken Keltum Vaasjes enz. Li FR CFTTFkl B.D.C. handbal Geef eens iets anders met Bekijk onze twee etalages vol geweldige Moeder dag-verrassingen (ook in de kleine prijsjes). Grandioze doos import POSTPAPIER met gevoerde enveloppen, in 10 kleurige dessins, van f 6.50 voorf 4.95 Olvmpia-veteranen volleyballen tegen architectenbureau f 1.20 59 ci. VRIJDAG 10 MEI 1908 VAN WEEDESTRAAT 52 SOESTERBERGSESTRAAT 30 In het kindertehuis Kinabu aan de A/mersfoortsestraat te Soesterberg is dinsdag de oprichting herdacht van de centrale commissie voor uitzending van kinderen naar buiten (Kinabu) in 1918. Ook burgemeester mr. S. P. Baron Ben- tinck van Soest woonde de receptie en de opening van het geheel gemoder niseerde en uitgebreide Koloniehuis bij, alsmede vertegemvoordigers van de Centrale Raad voor de Volksgezondheid en andere gezondheidsorganisaties. De voorzitter van de centrale commis sie zei in zijn openingswoord, dat de impuls tot de oprichting van Kinabu destijds is uitgegaan van de Vereniging tot bestrijding van tuberculose, dat in het laatste jaar van de eerste wereld oorlog nog op grote schaal voorkwam. „In die eerste jaren ondervond voorna- namelijk de stadsbevolking de nadelige gevolgen van de beperkte voedselvoor ziening en de grote huisvestingsmoei lijkheden. Vooral de opgroeiende jeugd in de steden en fabriekscentra had van deze omstandigheden veel te lijden en speciaal in de kringen van de t.b.c.- bestrijding zag men de toekomst met bezorgdheid tegemoet. In het begin was het doel van de op te richten vereni ging dan ook het uitzenden van stads kinderen voor tenminste zes weken naar gezinnen op het platteland. Deze gezin nen namen de kinderen meestal koste loos op, totdat door de regering een kamp te Didam beschikbaar werd ge steld. Het heeft tien jaar dienst gedaan als kindertehuis", zo zei de voorzitter van de Centrale Commissie, dr. M. O. ELsbacher in zijn openingswoord. In 1931 vond onder grote belangstelling de opening van het koloniehuis te Soesterberg plaats. De bouwkosten en de kosten voor de aankoop van het terrein „Craaienhorst" bedroegen toen niet meer dan 100.000,Hiervan werd een bedrag van ƒ30.000,bovendien nog geschonken. Nu heeft alleen de ver bouwing al een bedrag van meer dan een half miljoen gulden gekost. Voor een deel kunnen deze kosten worden bestreden uit de opbrengst van de Kin derpostzegelactie. In die eerste jaren waren lichamelijke zwakte, bloedarmoede en preatubercu- iose meestal de redenen voor uitzen ding. In de eerste jaren werden afwis selend groepen jongens en meisjes naar Kinabu gezonden. In 1935, vier jaar na de opening, waagde men zich voor het eerst aan gemengde groepen. Niettemin bleef in de eerste jaren de uitzending naar gezinnen de hoofdzaak. Tijdens de tweede wereldoorlog stond het kindertehuis geruime tijd onge bruikt, althans voor het doel, waarvoor het gebouwd was. In 1945 werd het in deplorabele toestand verkerende ge bouw wederom betrokken. „Door een goede centrale verwarming en veran derde inzichten werd het huis nu ook gedurende de wintermaanden geëxploi teerd. De gezinsverpleging heeft na de oorlog nooit meer het vroegere peil be reikt. ook al is het ook heden nog een belangrijk onderdeel van ons werk, omdat het voor sommige kinderen de voorkeur verdient boven uitzending naar een kinderhuis. Ook de indicaties voor de uitzending zijn radicaal veranderd: ondervoede kinderen zouden in onze welvaartsstaat niet meer bestaan. De t.b.c. bestaat niet meer als volksziekte. Tegenwoordig zijn het nervositas en slechte gezinsverhou dingen, sociale indicaties e.d., die op de aanvragen vermeld woren. Daarom kun nen wij het resultaat van de uitzen ding niet meer in kilogrammen uitdruk ken", aldus dr. Elsbacher. Dit alles heeft een geheel andere op zet noodzakelijk gemaakt. Vandaar ook de verbouwing, die het kindertehuis aan de moderne inzichten en eisen moest aanpassen. De slaapzalen hebben plaats gemaakt voor groepskamers met toiletgelegenheid voor groepen van 7 tot 8 kinderen. Ook speel- en eetzaal zijn verdwenen. Alles is ingericht op kleine groepen. Deze groepen staan onder lei ding van een leidster en vormen zo doende meer een soort gezin, waarin het individuele kind meer aandacht kan krijgen. Een en ander èn de kortere werktijden hebben tot gevolg gehad, dat men het aantal staf- en personeelsleden zeer belangrijk heeft moeten uitbreiden, met alle financiële consequenties vandien. Dit heeft de exploitatiekosten dan ook aanzienlij1: verhoogd, ook al, omdat men zich genoodzaakt heeft gezien, een paedagoge, een psychologe en een on derwijskracht aan te trekken, omdat de kinderen, die nu zoveel langer blijven dan vroeger, niet van onderwijs ver stoken mogen blijven. De verbouwing is uitgevoerd door de Amersfoortse aannemer Van Keulen, onder leiding van de eveneens uit Amersfoort afkomstige architect, de heer Pothoven. De eerste, die het bestuur van Kinabu met het behaalde resultaat gelukwenste, was burgemeester baron Bentinck. Hij bracht de heer Elsbacher c.s. hulde voor hetgeen onder vlug veranderende omstandigheden in alle bescheidenheid en met grote toewijding en liefde voor de kinderen wordt gedaan. „Hier en daar zijn nog van die verscholen plek jes, waar in liefde tot de naaste ge diend wordt", aldus de burgemeester. „De talrijke weggebruikers op de Amersfoortsestraat hebben geen idee, waar zij eigenlijk langs rijden. Men kijkt alleen maar, of men een andere auto niet kan inhalen en of er geen politie controle op snelheidsoverschrij ding wordt gehouden", zo zei de bur gemeester. Ook twee Kinabu-pioniers, de heren Van Dijk en Francois com plimenteerden het bestuur met het 50- jarig jubileum en de opening van het gemoderniseerde gebouw. In het grote tekort aan speelgoed in Winabu werd door talrijke sprekers en organisaties ruimschoots voorzien. Ook ontving men bedragen voor de voorgenomen bouw van een zwembad. Bij de opening en de viering van het jubileum is tevens afscheid genomen van dr. J. Plomp, die meer dan 35 jaar de huisarts van Kinabu in Soesterberg is geweest. „U bent niet alleen de dok ter van de kinderen geweest, maar ook de vaderlijke vriend van jong en oud op Kinabu", aldus de heer Elsbacher. Namens het bestuur bood hij dr. Plomp en zijn echtgenote een televisie-toestel aan. Dokter Hagedoorn zal zijn waarnemen de taak bij Kinabu blijven voortzetten. Opvolger van dokter Plomp is gewor den dokter Den Hertog. ken e.d. complex XVIII Soesterveen- Smitsweg. 16. Voorstel om niet tot verkoop over te gaan van het gemeentelijk bezit aan premie- en woningwetwoningen. 17. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegrotingen voor de dienstjaren 1967 en 1968. 18. Voorstel tot beëindiging van een pachtovereenkomst voor een perceel grond nabij de Smitsweg. 19. Voorstel tot het verlenen van ont heffing als bedoeld in artikel 1 van de Zoneverordening Hinderwet voor het oprichten van een herstelinrichting voor motorvoertuigen aan de Lange Brink- weg. 20. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het aanschaffen van 25 leerlingensets t.b.v. de openbare school voor u.l.o. te Soest. 21. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening en de be drijf srekeningen over 1965 en tot goed keuring van de rekeningen van de stichting Openluchttheater, de Stichting voor lichamelijke opvoeding en sport en de Stichting verzorgingshuis De Mal- vahoeve. 22. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van een parkeerterrein aan de Buys Ballot laan te Soesterberg. SCHRIKSLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 KOMT U VRIJBLIJVEND EVEN KIJKEN HORLOGES juwelier horloge» SOESTDUK REMBRANDTLAAN 18 - TEL. 02155-4785 De vraag of er wel of geen oproer in de Verenigde Staten broeit, werd aan Richard H. Sanger gesteld. Sanger is een erkende autoriteit op het gebied van de oorzaken en vormen, welke aan politieke gewelddadigheden zijn verbon den. Hij verbleef in het midden van de jaren dertig in Rusland, waar hij een serie lezingen volgde over de techniek van het aanstoken van revoluties. De laatste vijfentwintig jaar kon hij in diverse landen oproeren en revoltes gadeslaan, onder andere in Algerije, Jordanië, Kenia, Cuba, Angola en Kon go. Volgens Sanger lijkt de explosieve :tu- atie in de V.S. veel op die, welke zich ook in de bovengenoemde landen heeft voorgedaan. Hij beschouwt de demon straties voor Vietnam en voor de bur gerrechten een ovengang naar veel ge welddadiger en gevaarlijker aktiviteiten en is van mening, dat men in Amerika veel te lang de gedachten heeft ge koesterd „dat zo iets in de V.S. niet kan voorkomen". Er zijn echter, zo zegt Sanger, aanwijzingen dat het tegendeel waar is. In het betrokken antikei nafelt hij de oproermethoden uiteen. De recente ge beurtenissen tijdens de Paasdagen in West-Duitsland lijken hem gelijk te ge ven. Het interview met Sanger geeft de dui delijke indruk, dat, wil men chaos voor komen, allereerst diverse misstanden o.a. ten opzichte van de negerbevolking moeten worden opgelost. De adviescom missie inzake Burgeronlusten, die door President Johnson na de rellen in De- troit en Newark, vorig jaar in het le ven werd geroepen is bijvoorbeeld tot de conclusie gekomen, dat de kans op werkloosheid voor een jonge neger tweemaal en om met een onbenullig baantje te worden afgescheept driemaal zo groot is als bij een blanke in de zelfde omstandigheden. Sanger's stellingen zijn ontnuchterend. Wanneer zijn opmerkingen juist zijn en tevens het boven aangehaalde rapport in een bureaulade zou doen verdwijnen, kan Amerika in een hoogst onverkwik kelijke situatie verzeild raken. Het is te hopen, dat de regering in Washington roor deskundigen zoals Sanger een open oor zal hebben. De gemeenteraad van Soest komt in openbare zitting bijeen op woensdag, 15 mei a.s., 's axonds te 19 uur, ter be handeling van de navolgende agenda: 1. Ingekomen stukken. a. Schrijven d.d. 8 april 1968 van de bewoners van Colenso inzake de aan leg van kinderspeelplaatsen e.d. met voorstel dit schrijven in handen te stel len van burgemeester en wethouders om advies. b. Brieven van mr. drs. J. W. K. van. Wandelen en J. Detmer inzake een ma nege aan de Birkstraat met voorstel te berichten overeenkomstig het schrijven van burgemeester en wethouders d.d. 9 mei 1968. c. Schrijven d.d. 9 mei 1968 van bur gemeester en wethouders inzake de op making van bestemmingsplannen met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. d. Controlerapporten van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Verenigingen van Neder landse Gemeenten met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. e. Toezending ingevolge artikel 19, lid 1 van de gemeenschappelijke regeling inzake de gasvoorziening van centraal Nederland, van de concept begroting van inkomsten en uitgaven van het Gasbedrijf Centraal Nederland voor 1968 en de daarop betrekking hebbende memorie van toelichting met voorstel hiermede akkoord te gaan. f. Toezending - ingevolge artikel 20, lid 1, van de Gemeenschappelijke Re geling van de A-Kring Utrecht c be scherming bevolking - van de rekening en het verslag over het dienstjaar 1966 van de A-Kring U.c. met voorstel deze voor kennisgeving aan te nemen. g. Schrijven d.d. 1 april 1968 van bur gemeester en wethouders van Putten inzake een motie van de raad der ge meente Putten betreffende deelneming in de N.V. Bouwfonds Nederlandse Ge meenten met voorstel dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. 2. Voorstel tot vaststelling van beslui ten tot wijziging der begroting 1968. 3. Voorstel tot wijziging van de ver ordening tot voorkoming van heling. 4. Voorstel tot wijziging van de „A.P.V. Soest". 5. Voorstel tot het verlenen van me dewerking als bedoeld in artikel 72 van de Lager-onderwijswet 1920 aan: a. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het verbeteren en betegelen van het speelterrein van de Da Costajchool al hier; b. het bestuur van de vereniging „De School met den Bijbel" te Soest voor het aanschaffen van leer- en hulpmid delen t.b.v. de Insingerschool. 6. Voorstel tot het verlenen van subsi die aan de Opleidingsschool voor kleu terleidsters te Hilversum. 7. Voorstel tot benoeming ambtenaar burgerlijke stand. 8. Voorstel tot het aangaan van een geldlening. 9. Voorstel tot aankoop van grond ge legen: a. aan de Burg. Grothestraat van A. Roetman b. nabij de Dorresteinweg van W. Man- demaker; c. nabij de Dorresteinweg van A. K. Hamelink c.s. met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging. 10. Voorstel tot ruiling van grond ge legen: a. nabij de Ossendamweg en de Zwa- iuwenweg met P. C. van Schadewijk; b. aan de Braamweg met D. J. Goede met vaststelling van de desbetreffende begrotingswijziging. 11. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de vervanging van het mobilofoonstation van de poli tiepost te Soesterberg. 12. Voorstel tot aankoop van de twee noodlokalen bij de Savornin Lohman- school te Soest-Zuid. 13. Voorstel tot vaststelling van een verordening met betrekking tot de or ganisatie van de financiële administra tie en het kasbeheer. 14. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van parkeerruimten, plantsoenen e.d. tussen de Smitsweg en de Varenstraat. 15. Voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet inzake bouwrijpma- Zondag a.s. kan BD.C. hopenlijk twee kampioenselftallen inhalen. De eerste kanshebbers zijn de Herensenioren. Hoewel zij verleden week reeds het kampioenschap hadden kunnen bepalen, verloren zij toen van U.H.V. Zondag dus hun laatste kans en wel tegen Arma uit Zeist. Het is te hopen, dat dit een sportieve strijd wordt, want in het verleden zijn er nog weieens moeilijkheden met deze vereniging ge weest. De opstelling is als volgt: Jan Smeeing, Ton van Asch, Rudy Surstedt, Richard Smeeing, André Semper, Koos van den Deijssel, Jan van Velzen, Leo van den Heiden. Hans van Beek, Dick van Vel zen en Henk Lub. De tweede kanshebber op het behalen van het kampioenschap zijn de dames- junioren. Na het zaalkampioenschap zal men nu trachten, onder leiding van coach J. van Kesteren, ook op het veld tot een zelfde resultaat te komen. Tegen Auro ra zal dit dan verwezenlijkt moeten worden. Bij succes geeft dit recht op meedingen naar de landstitel, maar hiervoor zullen eerst de kampioensteams van de ons omringende districten moeten worden verslagen. Het verdere programma ziet er als volgt uit: Zondag 12 mei: Dames Oranje-V.D.C. om 1415 uur. Meisjes Pupillen Olympia-B.D.C. om 14.00 uur. Zaterdag 11 mei. Dames-adspiranten Leusden-B.D.C. om 15.00 uur. Leusden 2-BD.C. 2 om 14.00 uur. Zo'n toestel waarbij niets ingesteld behoeft te worden en waarmee z\j de leuke momenten, die zich juist overdag voordoen, voor later vast kan leggen. BURG. GROTHESTRAAT 45 - SOEST TELEF. 3917 SPREKEND PAARD. - Hoe zit dat nu met het sprekend paard in het televisie programma familiefavorieten mr. Ed? Is dat nou een echt paard of niet? Zo ja, hoe is het mogelijk dat de bek van dat paard echt lijkt te praten? Antwoord: Natuurlijk is het een echt paard, maar wel een echte „bekken trekker". Maar daarmee is nog niet al les gezegd. Bij de filmopnamen onder scheidt men nl. z.g. „rondlopertjes", dat zijn korte filmopnamen, die steeds weer opnieuw en zo vaak men maar wil ingelast worden. In dit geval laat men zolang de menselijke stem spreekt mr. Ed maar „bekketrekken", zodat het lijkt alsof hij spreekt. A.WAV. Op 31 december 1955 trouwde ik en op 23 maart 1957 overleed mijn man. Nu werd ik vorig jaar 40 jaar. Kom ik voor weduwenpensioen in aan merking? Antwoord: Volgens de a.w.w. (algemene weduwen- en wezenwet) heeft de we duwe van een overleden verzekerde recht op weduwenpensioen indien zij 40 jaar of ouder was op de laatste dag van de maand, waarin haar echtgenoot overleed, of op eerdere leeftijd als er kinderen zijn. Zonodig kunt U zich voor verdere in lichtingen tot de Raad van Arbeid wen den. BOEKHANDEL J G. J. WESSELS Soesterbergseslraat 53 - Tel. 2419 Soest Zondag a.s. speelt B.D.C. haar laatste wedstrijd aan de Bosstraat tegen S.C.H. uit Harmeien. Bedde clubs zijn vrij van degradatiezorgen, dus kan het een pret tige, sportieve wedstrijd worden. B.D.C. is echter wel belust op revan che van de destijds in Harmeien gele den 6-2 nederlaag. De volgende spelers zijn uitgenodigd: Smink, A. Voet, S. Koolloos, J. Brou wer, F. Stalenhoef, C. Egberts, J. Beij- er, J. Dorrestein, P. Dorrestein, M. v. d. Lugt, J. Verhoeven, L. Demmers. B.D.C. X speelt haar voorlaatste wed strijd om 12 uur tegen Soesterberg V en wil zij haar kampioenskans behou den, dan moet worden gewonnen. Verder wordt gespeeld Amersfoortse boys VII-B.D.C. XI, eveneens om 12 uur. De veteranen van de volleybalafdeling van Olvmpia zullen maandagavond een volleybalwedstrijd spelen tegen het ar chitectenbureau Snijders. De wedstrijd wordt gehouden op het terrein aan de Prins Bernhardlaan en begint om zeven uur. Bij minder gunstige weersomstan digheden zal de wedstrijd niet door gaan. BELASTING. - Ik ontvang al vijf jaar lang een a.o.w.-uitkering, nu heb ik een aangifte inkomstenbelasting 1968 ontvangen, moet ik nu van mijn uit kering ook nog inkomstenbelasting be talen? Ik heb buiten mijn a.o.w. geen andere inkomsten. Antwoord: M.i.v. 1967 is de a.o.w. voor gehuwden die geen recht op kinder aftrek hebben hoger dan de z.g. be lastingvrije voet. Dan valt U met a.o.w. alleen dus al in de inkomstenbelasting. M.i.v. 1968 is de a.o.w. onder de loon belasting gebracht, wat inhoudt, dat wel wat loonbelasting zal worden ingehou den, doch dat in een geval als het uwe geen I.B. meer verschuldigd zal zijn. De fiscus weet echter niet wie al dan niet alléén a.o.w. heeft genoten. Als U een aangiftebiljet ontvangt dient U het in ieder geval ingevuld en onder tekend in te zenden, ook al leidt het niet tot een aanslag. U krijgt dan t.z.t. bericht, dat geen aanslag zal worden opgelegd. Onlangs werd door de gemeenteraad een voorstel aangenomen om tot aankoop over te gaan van een perceel grond aan het Dorpsplein te Soesterberg, waardoor een daarop sinds jaren gevestigde ko lenhandel met bijbehorende woning dient te worden verplaatst. Dit besluit kan voor Soesterberg van vitaal belang worden geacht, aangezien de bedoeling is op deze grond een be jaardencentrum te stichten, bestaande uit woningen voor bejaarden (echtpa ren en alleenstaanden, te bouwen in vier woonlagen met galerij met in de onderbouw een diensten- en gezond heidscentrum. Het dienstcentrum zal bestaan uit een centrale keuken voor het bereiden van warme maaitijden, eetzaal tevens recre atiezaal voor de bejaarden, een dames- en herenkapsalon met pedicure en een wasserette. Het gezondheidscentrum zal bestaan uit een wijkgebouw met zie kenboeg en revalidatieruimte, te ex ploiteren door de plaatselijk werkzame kruisverenigingen. Gedacht wordt nog aan de mogelijkheid van het treffen van eenvoudige poliklinische voorzie ningen, waaraan het thans ook als zie kenhuis ingerichte sanatorium „Zonne gloren" medewerking wil verlenen. Voor Soesterberg zou dit een ware uitkomst zijn, aangezien men thans voor hulp door specialisten nog geheel is aange wezen op naburige gemeenten, daartoe vroeg van huis moet en veelal lang moet wachten. De huur van de wo ningen zal ongeveer 100,per maand bedragen en de daarin gehuisveste be jaarden de grootst mogelijke zelfstan digheid en zelfwerkzaamheid bieden met verzorging door bejaarden-hulpen, wijkzusters en maatschappelijk werk ster vanuit het dienstencentrum. Daar van kunnen ook alle niet in dit com plex wonende bejaarden van Soester berg, ongeacht hun gezindte, profite ren, aangezien dit centrum het gehele dorp (een afstand van 10 minuten- gaans) zal bestrijken. Het initiatief tot dit plan is uitgegaan van de Stichting katholieke bejaarden zorg Soest, die daarmede in een grote behoefte aan bejaardenzorg te Soester berg, op een moderne wijze beoogt te voorzien. Ook voor Soest heeft deze Stichting plannen voor het bouwen van diensten centra op stapel staan, al of niet in combniatie met de bouw van woningen voor bejaarden. Dit mede als aanvulling op de ter plaatse reeds bestaande te huizen voor bejaarden, waartoe het ge meentelijk tehuis „Molenschot" binnen kort ook kan worden gerekend, doch dat evenmin - ondanks de behoorlijke capaciteit daarvan - thans geheel in de behoefte van de valide bejaarden kan voorzien. Voor de minder valide en bedlegerige bejaarden dienen naar de mening van deze Stichting zo spoedig mogelijk voorzieningen te worden ge troffen door middel van de bouw van een verpleeghuis. De in de loop der jaren toegenomen behoefte daaraan is thans zo groot, dat de uitwerking van een plan daartoe geen langer uitstel gedoogt. Daar de vorm van het bouw lichaam van een dergelijk project in hoge mate worden beïnvloed door de vorm en ligging van het terrein, waar op zal worden gebouwd, dient allereerst een beslissing te worden genomen over de plaats, waar een dergelijk tehuis in onze gemeente zal worden gebouwd. Het aanvankelijk door de Stichting ka tholieke bejaardenzorg Soest voorge stelde terrein aan de Bosstraat blijkt thans nl. in verband met de stedebouw- kundige ontwikkeling binnen onze ge meente te zijn betrokken in een nadere herziening van het bestemmingsplan, op de goedkeuring waarvan zou moeten worden gewacht. Een dergelijke proce dure kan echter nog jaren vergen, ten zij voorrang gegeven wordt aan de op lossing van dit probleem, waarmede tevens kan worden voorkomen, dat on ze gemeente - vanwege het ontbreken van een eigen reëel plan - wordt ge dwongen zich aan te sluiten bij een der nog te bouwen regionale verpleeghui zen in andere gemeenten, waartoe van provinciale zijde plannen zouden be staan. De Stichting is namelijk van mening, dat indien alleen verpleeghuizen in re gionaal verband mogen worden ge bouwd, de gemeente Soest daartoe ze ker voldoende ruimte en een centrale ligging kan bieden. Gelet echter op de enorme investeringen, die de bouw van een plaatselijk verpleegtehuis vergen is bundeLing van alle daarbij belangheb bende instanties gewenst. Voorbereidende besprekingen daartoe hebben op initiatief van de Stichting reeds plaats gevonden, waarbij dc ini tiatiefnemers de oprichting van een overkoepelend orgaan, zoals bijv. een raad voor de bejaardenzorg, voor ogen staat. Ln dat orgaan zouden alle op het gebied van de bejaardenzorg werkzame verenigingen en instellingen, waaron der "ook de Gemeente, zitting moeten hebben, teneinde daardoor tot een zo groot mogelijke samenwerking op dit gebied te komen en de ter beschikking komende accommodatie zo efficiënt mo gelijk te kunnen benutten. Ook de ver enigingen, die zich bezig houden met het z.g. „open" bejaardenwerk zouden daarin kunnen worden vertegenwoor digd, waardoor ook dit zeer belangrij ke werk in onze gemeente meer rug gesteun wordt gegeven en tot verdere ontplooiing gebracht. De Stichting ka tholieke bejaardenzorg Soest is echter van mening, dat een dergelijk orgaan niet onder leiding van de plaatselijke overheid dient te staan of daaraan on dergeschikt gemaakt. Het particuliere initiatief in deze dient te worden ge handhaafd. Op deze wijze hoopt de Stichting in nauwe samenwerking met anderen haar eigen inbreng in het gehele bejaarden- werk te kunnen leveren, in het belang van de gehele Soester gemeenschap. JUWELIER - H0RL0GER VAN WEEDESTRAAT 40 SOEST TEL:A36l DOMINOS. Pittige chocolade met een fijne mokka vulling. 200 gram CHEWING-FRUIT. Heerlijke fruitkauwbon- bons. Een tractatie voor de kinderen. Zakje 200 gram KOKOSMAKRONEN. Een banketbakkers-specia liteit. Nu extra voordelig. Zak a 5 stuks 75 et. VROOM DREESMüNN

Soester Courant | 1968 | | pagina 9