J ,.K0N. NED. VOETBALBOND MOET MEER ALLURE TONEN" AlggUMO MIKIMO kleed! Uw kind Burgerlijke stand Alfredo Lenarduzzi opende unieke showroom GARAGE BOSBOOM Krabbels van KneÜs Klaas van der Veen-toernooi Wethouder De Haan op S.E.C.-receptie 53E s|i®e?aé$!zaak voer Uw kind. Ook Quick 'A te zwak voor S.E.C.-honkbal KOOFOVERVALLERS STATION SOEST-ZUID IN BELGIë AANGEHOUDEN Eerste Soester Begrafenis-Onderneming Klaar terwijl u wacht RI-VEROL SMEERSTATION Ned. Vrouwen Elektr. Ver. Natuurbeschermingswacht „Eemland" V erzamelaarsloket postkantoor Soest Ned. Chr. Vrouwen Bond Eiermarkt DINSDAG 14 MET 1968 „Het rechtsgevoel van de burger is de laatste weken ernstig bedreigd door een paar merkwaardige beslissingen van de K.N.V.B. De bond zou heel wat meer allure moeten tonen dan nu pas ge beurd is". Dit zei zaterdagmiddag wethouder K. de Haan van sportzaken en voorzitter van de stichting voor de lichamelijke opvoeding en sport op de receptie van de S.E.C.-zaterdagafdeling ter gelegen heid van het door het eerste en tweede elftal behaalde kampioenschap. De heer De 'Haan doelde daarbij uiter aard op de vreemde gang van zaken rond de voetbalwedstrijd S.E.C.-Zeist, de protesten en tenslotte het korte geding, dat S.E.C. tegen de K.N.V.B. begint. „U moet maar uithuilen en opnieuw be ginnen", zei de wethouder als troost. De wethouder noemde het een bijzonder groot succes van een zo jogne onder afdeling, om in één seizoen twee kam pioenen te krijgen, terwijl een derde kampioenschap binnen handber heeft gelegen. De heer De Haan zei, dat aan een zo bloeiende loot aan de S.E.C.- Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor iongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELS WEG 11. (nabij busstation Soest-Zd tel'ef 6286 GEBOREN Wilhelmus Johannes, zoon van J. Smink en A. M. van Doornik, Kerkpad z.z. 16. Edwin Jan, zoon van G. Wiggelinkhuizen en M. van Luijk, Beetzlaan 89. Lambertus Anthonie Jacobus Martinus, zoon van A. L. M. C. de Bruin, Rademakerstraat 6, Soester- berg en G. A. B. van Breukelen, Ples- manstraat 257, Soesterberg. Marion, dochter van D. J. van den Broek en L. H. Romeijn, Koninginnelaan 103. Dirk, zoon van W. Lam en A. J. Versteeg, Birkstraat 117. Marianne, dochter van H. Poons en C. Bakker, Den Blieklaan 49. Paul Marinus Jan, zoon van L. H. M. van Wilgenburg en T. W. Dolma, Ko ninginnelaan 24b. Olaf Robert, zoon van R. H. Pas en M. Gregoire, Rubens laan 204. f==i Marja Christina, dochter van J. J. Schans en M. J. Gouw, Middelwijk straat 79. Peter Cornelius Frank, zoon van W. I. de Brauwer en M. F. Warne- ke, Dorresteinweg 51. Frank Johan nes, zoon van A. J. de Ridder en J. H. Wulterkens, Veldm. Montgomeryweg 55, Soesterberg. Maria Gertrudis, dochter van M. H. Heijltjes en M. T. A. van der Heijden, Colenso 65. Rika Corrie, dochter van D. Pilkes en N. van Rem merden. Van Maarenstraat 7, Soester berg. Dirk Jacobus Martinus, zoon van J. A. H. Wagenaar en L. de Bruin, Van Lenneplaan 78. -Aleida Johanna, dochter van P. A. van den Hengel en A. B. van 't Klooster. Kerkpad z.z. 67. Edwinus Arnoldus Johannes, zoon van G. A. Hom en J. G. M. Schimmel, Van de Veldeplantsoen 10. Derek Owen, zoon van V. E. van Niel en J. H. van den Berg, Olijkeweg 3. Brigitte Irene, dochter van G. K. Annoff en K. E. Happ, Ringweg 4. ONDERTROUWD: Hendrik Bastiaan Ma- thijssen, Amersfoortsestraat 117B en Geertje Christina Berkhof, Gen. Spoor straat 14. Richard Michael Boyer, 285 Maylawn Avenue. Wadsworth U.S.A. en Maria Elisabeth Johanna Knoope, Van Weedestraat 6. Theodorus Petrus van den Heuvel, Veenzoom 2 en Anthonia Alida de Groot. Insingerstraat 68. Jonnij Wijna, Amsterdamsestraatweg 425, Utrecht en Marijke Juliana den Ouden, Krommeweg 23. Carl Wesley Slaugh- ter, Kerkstraat 38 en Emilie van Empel Kerkstraat 38. GEHUWD: Arie van Proosdij. Pomp straat 2, Baarn en Paulina Richarda Margaretha ten Haaf, Beukenlaan 70. Frederik Willem Engberink, Laanstraat 13 en Antonia Margaretha Maria Gerar- da van Ernst, Laanstraat 13. Jacobus Gerrit van Duinkerken, Heuvelweg 12 en Gijsberta Wilhelmina Vink, Beetz laan 68. Joost Roelofs, Westersingel 89II, Veenendaal en Jacoba Johanna Groenesteijn, Ossendamweg 26. Frank Hooijer, Korte Brinkweg 24 en Albertje Sloots, Korte Melmweg 1. Adrianus Wilhelmus Maria Westhof, Kerkstraat 52 en Margaretha Jannetje Maria van Doorn, Hobbemalaan 15. OVERLEDEN: Aleida Margaretha Ja- burg, 81 jaar, gehuwd met A. Mulder, Beetzlaan 92. Leonore Adolphine Jo hanna Stanneveld, 70 jaar, weduwe van H. Lagemaat, Talmalaan 20. Wouter van der Giessen, 73 jaar, gehuwd met F. C. van Vliet, Lange Kruisweg 34, Meerveldhoven, gemeente Veldhoven. Pieternella Silvia Clasina Corveleijn, 69 jaar, gehuwd met W. van den Heuvel, Insingerstraat 9. Mattheus Roeten, 81 jaar, weduwnaar van S. Reijerse, Braamweg 15. stam ongetwijfeld veel werkzaamheden zijn verbonden. ,.U hebt te maken met tal van orga nisatorische problemen, maar ook met terreinmoeilijkheden. Een des te gro tere voldoening moet het zijn om na al deze successen te kunnen constate ren, dat men niet voor niets heeft ge werkt. De wethouder en de directeur van de sportstichting, de heer Th. M. Peet bo den voorzitter A. Brugman c.s. de vlag van de gemeente Soest ter opluistering van de activiteiten op de velden aan de Bosstraat aan. Namens de K.N.V.B., afdeling Utrecht, bood de heer H. Gomersbach het be stuur zijn gelukwensen aan. Hij sprak de hoop uit, dat de behaalde kampioen schappen een pleister op de wonde van het zondagelftal zouden mogen zijn. Hij overhandigde het bestuur een herinne ringsvaantje. Talrijke verenigingen uit Soest en om geving zijn eveneens op de receptie vertegenwoordigd geweest. Uit Soest waren dat de voetbalverenigingen V.V.Z., B.D.C., K.P.S. en Hees (de an dere clubvertegenwoordigers namen bloemen mee), terwijl uit Soest ook acte de presence gaven B.D.C.-handbal. de softbalvereniging S.E.C., de gymnastiek vereniging Olympia en de korfbalver eniging De Meteoren. Ook de zomer avondclub C.S.M. was vertegenwoor digd. Uit de omgeving waren onder meer de voetbalclubs Terschuurse Boys, Puem (Utrecht), Baarn, Karboys (Bussum), B.V.C. (Bilthoven) en S.V.M.-Boys (Maartensdijk) aanwezig. Zij brachten het bestuur, bestaande uit de heren A. Brugman (voorzitter), J. Verwoerd (secretaris) C. Vermond (com missaris), R. van Ginkel, A. Valero (trainer) en de aanvoerders van bedde elftallen A. v. d. Schagt van het eers te en A. Staal van het tweede een bloemenhulde. Een geldelijke bijdrage schonken Sova uit Amersfoort, Hoeve laken, Sparta (Nijkerk) en Laren. Sport- huis Eb Kareisen schonk een fraai uit gevoerd vaantje, terwijl de veteranen van S.E.C. met een vaantje voor iedere speler kwamen aandragen. Verder werd het receptieboek getekend door drie scheidsrechters (de heren Baayens uit Amersfoort, Molenaar uit Utrecht en Grol uit Soest) en vier van de vijf ere-leden van S.E.C., te weten de heren Roest, Roeijmans, Veldhuizen en Wilhelm. Aan het ednde van een uiterst bewo gen zaterdagmiddag in Amersfoort, was de tweede overwinning van de Soestse honkballers een feit. Dit keer werd Quick A, de ploeg die met Donar door insiders als kampioen getipt was," het slachtoffer, althans op honkbalgebied. Fysiek" werden de Soestenaren het slachtoffer, want na een botsing tussen een S.E.C.-speler en de Quick-achter- vanger, gingen verschillende spelers van Quick op de vuist. Tegen heA einde van een inning ving de Quick-catcher Hosé, de bal en stelde zich midden in het looppad op, recht vóór de thuisplaat, waarna Hans Bos boom met hem in botsing kwam. De Quick-achtervanger maakte toen een trapbeweging met zijn spike naar Bos boom. Deze laatste liet hierover zijn ontstemming blijken, wat voor Hosé aanleiding was te gaan slaan. Theo Kellner, die op het derde honk stond te helpen, snelde toe om een einde aan het gevecht te maken. Quick-derde honkman Adelina, had zich inmiddels in het gevecht gemengd en sloeg de nietsvermoedende, bril-dragende Theo Kellner dusdanig in het gezicht, dat het glas van zijn bril, die verbrijzeld werd, in zijn gezicht drong. Ook liep Kellner verder nog enkele verwondingen op. De vechtersbazen werden door publiek en medespelers uit elkaar gehaald; toen echter was één woord van ex-Quick- speler, S.E.C. derde-honkman M. Brink voldoende aanleiding de gemoederen opnieuw te doen oplaaien, waarbij laatstgenoemde ook slagen in het ge zicht kreeg. Toen dit incident zich voordeed, waar van de K.N.H.B. uiteraard op de hoog te is gesteld, leidde S.E.C. reeds met 4-0, dankzij tactisch sterk - _n brutaal honkbal. 's Avonds heeft men de behaalde resul taten op een zeer geslaagde feestavond nog eens in herinnering gebracht. Voor zitter A. Brugman memoreerde, dat het eerste elftal met 35 punten uit 18 wed strijden als (ongeslagen) eerste eindig de. Er werden 102 doelpunten gescoord, gemiddeld bijna zes per wedstrijd. Doel man Kramer werd in de hele compe titie niet meer dan zeventien maal ge passeerd, wat neerkomt op één maal per wedstrijd. Het tweede elftal deed het niet veel slechter. Met 24 punten uit veertien wedstrijden eindigde het ook onbe dreigd ..an de top. Het tweede elftal kwam tot een doelpuntenproductie van 73, ruim vijf per wedstrijd, terwijl de doelman gemiddeld ook ruim eenmaal per wedstrijd werd gepasseerd. Tenslotte eindigde ook het derde elftal bovenaan, met 21 punten uit veertien wedstrijden, doch gelijk met Hoevela ken 4. Ook het derde elftal scoorde ge middeld per wedstrijd vijf doelpunten. Doelman Kraaij werd gemiddeld twee maal per wedstrijd verslagen. Al met al resultaten om trots op te zijn, vond de heer Brugman, en niet ten onrechte. De beste schutter was Rouwendaal. die voor het tweede elf tal 44 (meer dan de helft) doelpunten voor zijn rekening nam. Sengers maak te er voor het eerste veertig, terwijl Roels voor het derde elftal 26 maal de roos trof. Het voetbal op zaterdag blijkt zich in een dermate grote belangstelling te mo gen verheugen, dat S.E.C. volgend sei zoen al met vier elftallen in de com petitie zal uitkomen. De feestelijke viering van de verschil lende kampioenschappen is tevens aan gegrepen om verschillende leden, die zich op directe of indirecte wijze ver dienstelijk hebben gemaakt voor de voetbalsport in S.E.C.-verband, te hul digen. Allereerst de spelers zelf, die elk een groot-formaat foto in een mapje kregen aangeboden. Maar zonder hun trainer zouden de resultaten waar schijnlijk ook niet dit niveau hebben bereikt. Derhalve ook een blijk van waardering (trainingspak) voor de heer A. Valero. Zijn echtgenote werd trou wens niet vergeten. Blijken van waar dering verder voor voetballer De Vries, die geen enkele training oversloeg, soigneur De Graaf, die zaterdag als lid van de technische commissie te vens afscheid nam wegen zeer drukke werkzaamheden, de grensrechters Van Essen en Van Ginkel, de trouwste sup porter, de heer Schothorst, die zater dag met honderd gebakjes kwam aan dragen, E.H.B.O.-er Koelewijn en ten slotte vier dames, die een belangrijke aan deel hebben gehad in de vormge ving van het clubblad, de dames Brug man, Van Ginkel, Halmessen en Van Essen. Zaterdagmorgen, om 10 uur, werd zon der officieel feestvertoon de deur ge opend van een voor Soest en wijde om geving unieke showroom van marmer en natuursteen. Toen de heer Alfredo Lenarduzzi in 1935 naar Nederland kwam, met in zijn koffer het diploma van de schola Are MisAieri, een soort lagere technische school voor marmer en natuursteen-bewerkers, zal hij nooit hebben kunnen vermoeden, dat zijn in graniet begonnen Nederlandse loopbaan, zijn vervolg zou gaan vinden in natuur steen en marmer. Mede veroorzaakt door de veranderde wijze van bouwen, en 't drastisch ver anderde onderwerp „binnenhuis-archi tectuur", heeft de toepassing van mar mer en natuursteen een enorme vlucht genomen. Met in zijn achterhoofd de gedachte dat graniet ten eeuwige dage graniet zal blijven, zocht de heer Lenarduzzi naar andere mogelijkheden op .ijn eigen terrein. Vier jaar geleden werd het idee van de Europa-vloeren geboren. De toepasdngsmogelijkheden van deze vloeren zijn legio. Winkelpanden in Amersfoort en Baarn, stationshallen, en vooral veel particulier werk in Soest en omgeving, werden van marmer of na tuursteen vervaardigd. Samen met zijn twee in de ^aak wer kende zonen, werd naar een mogelijk heid gezocht om belangstellenden in de gelegenheid te stellen kennis te maken met de vele toepassingen. Niet via de daarvoor in nooit precies gelijkende kleuren gedrukte folders en catalogi, •maar in werkelijkheid. Deze mogelijkheid werd gevonden in het voorste gedeelte van de werkplaats aan de Nieuweweg. Door een flink stuk van de werkplaats af te zonderen, ont stond een ruimte, die bij uitstek ge schikt bleek te zijn voor een show room. Het enige probleem dat over bleef was de juiste inrichting. Want naast het na tuursteen en het marmer, heeft men sinds kort ook de vervaardiging van moderne salontafels, met marmer of natuursteen bovenblad ter hand geno men. Terwijl men al enkele jaren de verkoop van de steeds meer in de belangstelling komende „moderne keukens" heeft. Om al deze produkten volledig tot zijn recht te laten komen, was overleg een eerste vereiste. Door de Europa-vloeren in al zijn scharkeringen en soorten in zijn eigen showroom vloer toe te passen, werd al direct een belangrijk gedeelte van de handel in marmer en natuursteen, in natura geshowd, terwijl men langs de wanden enkele modellen moderne keu kens heeft aangebracht waarvan er een, hoe kan het ook anders is voorzien van een natuursteen aanrechtblad, wat wer kelijk een lust voor het oog is. De tientallen soorten natuursteen, van waaruit zowel particulieren als aan nemers hun keuze komen maken, staan op overzichtelijke wijze, voorzien van naam, langs de wand uitgestald. Met deze werkelijk voor Soest en om geving exclusieve showroom, heeft de heer Lenarduzzi de mogelijkheid ge schapen om voor geïnteresseerden, zon der te veel moeite, de produkten toe gepast te zien. Dir. H. IV. Vellinga Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2T31 Als voorbeeld hiervan kan gelden, dat Brink, met twee uit, nog wist te sco ren op een stootslag van Bosboom. Wel wist Quick hier in de vijfde slagbeurt nog een punt tegenover te stellen, maar mede dankzij goed slagwerk van Hofman en Harris, die trouwens weer een uitstekende wedstrijd wierp, wist S.E.C. uit te lopen tot 6-1. Ook hier stelde de Amersfoorters een run tegen over (6-2). In de achtste inning sloeg de Quick-korte stop, met volle honken echter de bal het veld uit, waardoor een 6-6 score ontstond en toen daar na de negende nog geen verandering in was gekomen, een verlenging bete kende. Precies zoals in de eerste innings was gebeurd, zaaide de S.E.C.-spelers weer, mede dankzij fantastisch honkbal en een flink aantal fouten van het Quick- veld, enorme paniek onder de Amers- foortse gelederen. Dit alles resulteerde in 4 Soester runs, die de uiteindelijke stand op 10-6 voor S.E.C. bracht, waar in Quick geen verandering wist te brengen. In deze verlenging kwam nog even een anti-climax toen Hans Bosboom in het verreveld, een hard geslagen bal met zijn blote handen uit de lucht plukte, nadat hij zijn handschoen verloren had toen hij struikelde, in zijn run achter de bal. Naast Allen Harris, speelde ook ach tervanger Van Mourik een opmerkelijk goede wedstrijd. Coach Hiele was dan ook over het vertoonde spel van zijn ploeg lang niet ontevreden. S.E.C.-honkbal, dat zich de laatste paar weken uitermate sterk getoond heeft, maakt op het moment deel uit van de kopgroep van de 2e-klasse. A.s. zondag ontmoeten de Sabres om 2 uur Watergraafsmeer, dat zaterdag met slechts 4-3 van Donar verloor, op het terrein aan de Bosstraat. S.E.C. speelde overigêns met een onge- wijziigde opstelling, die mede blijkens de resultaten elke week beter gaat draaien. Geen langdurige wachttijd daar er 2 smeerbruggen ten dienste staan. Vakkundig personeel. Eerste klas smeermiddelen. Birkstraat 105 - Soest - Telef. 3256 De leden van de N.V.E.VJ afd. „Eem- land", hebben weer een excursie ge maakt en wel naar Harmeien en Mij drecht. Allereerst werd een bezoek ge bracht aan de verbouwde boerderij van publicist Piet Maree in Harmeien. Mooie artikelen waren daar te bezichti gen en kan men zien wat er door ver nuft, geduld en wat handigheid uit soms waardeloze attributen leuke din gen gemaakt kunnen worden. Vooral de borduurwerken waren bewonderings- waardig. Tijdens het lunchuur werden In „Het Wapen van Harmeien" zeer smakelijke hapjes genuttigd en om 2 uur kwam he,t gezelschap bij de Johnson's Wax fabrieken te Mijdrecht. In de mooie kantine werd de dames een kop koffie aangeboden en door de heer M. Heijdt een inleiding gegeven over het ontstaan van deze moderne op Amerikaans idee gebouwde fabriek, die 3 V* jaar oud is. In de kantine kan het personeel een warme of koude lunch gebruiken en zijn 7 soortenvleeswaren, soep, groen ten, fruit enz. verkrijgbaar tegen zeer lage prijzen uit eigen keuken. In groepjes maakten de dames onder geleide een rondgang door de fabriek en door een luchtbrug kwam men van fabriek bij de kantoren. Door de ty pische bouw van de kantoor afdeling wordt dit gedeelte de „boemerang" ge noemd, welke duidelijk zichtbaar is vanaf de verkeersweg. Het gehele com- Maandagmorgen heeft de politie van Soest bericht ontvangen, dat de beide mannen, die de vermoedelijke daders zijn van de roofovervallen op de sta tions in Voorburg en Soest-Zuid en op een benzinestation in Roosendaal in de plex is gebouwd onder architectuur van de heer Maaskant. 82 jaar geleden begon de firmant John son in de Verenigde Staten een fabriek van houten vloeren; daarna in Enge land. Het hoofdkwartier is nog in Lon den, doch er zijn vertegenwoordigden in 140 landen, waaronder de E.E.G. landen. Door middel van de telex zijn alle bedrijven met de fabriek in Mij drecht verbonden. In deze fabriek werken nu pl.m. 280 personen en om het werk niet te een- toing te maken, worden de werkzaam heden regelmatig verwisseld. Ln grote ketels, drie steeds weer utigebreid moe ten worden, wordt per dag 25000 liter was verwerkt. Vullen, dichtmaken en verpakken wordt aan de lopende band verricht. Elke machine die noddg is, voor werlk artikel ook, kost 2 Vt mil joen gulden. Alleen voorhetonderhoud van deze ma chines zijn 10 mensen aanwezig. Ver schillende vloerbedekkingen zijn in ge bruik en worden gereinigd, onderhou den en getest door Johnson's produc ten. Ook kon men nog een kijkje nemen in het laboratorium. Terug in de kantine kreeg men een frisdrank aangeboden en werden de artikelen die deze firma op de markt brengt besproken. Na een dankwoord van de vice-presi- dente, mevrouw M. M. Geytenbeek- Harmsen ging men voldaan huiswaarts. Op 30 mei is er plaatsbespreking op de bekende adressen voor deexcursie naar Ede en Veenendaal. Zaterdag 18 mei zal een voorjaars-wan deling worden gehouden. De wandeling staat onder bekwame leiding van de heer B. Schalkx en zal zich uitstrekken langs de oevers van de Eem. Het vertrekuur is gesteld op half drie vanaf het parkeerterrein achter de Oude Kerk. Dat Soest zich op allerlei gebied bij zonder aktief weert, mag blijken uit een schrijven, dat de I.V. Philatelica afd. Soest ontving, waarin werd ver meld, dat tot def. openstelling van een afzonderlijk loket voor de verkoop van postwaarden aan verzamelaars is be sloten en wel op de 2e donderdag van iedere maand van 17 tot 18 uur op het hoofdkantoor te Soest. Belgische plaats Doornik zijn aange houden. Het zijn de 22-jarige Martin van de E. uit Baarn en de 30-jarige A. A. van B. uit Tilburg. Zij hebben elkaar leren kennen in het Huis van Bewaring in Amsterdam, waaruit van de E. enige tijd geleden is ontvlucht. De beide mannen raakten betrokken bij een vechtpartij in Doornik. Het is nog niet bekend, hoe de vechtpartij is ont staan. Wel staat vast, dat v. d. E. een vrij belangrijke rol heeft gespeeld. De officier van juistitie in het arron dissement Breda heeft nu om de uit levering van Van B. gevraagd. De mo gelijkheid bestaat, dat tegelijkertijd ook van de E. zal worden uitgeleverd. Het uitleveringsverdrag tussen beide lan den wordt vrij soepel gehanteerd. Het staat nog altijd niet helemaal vast of van B. ook betrokken is geweest bij de overval in Soest, ofschoon de politie wél ernstige vermoedens in die richting heeft. Van de E. is na zijn overval in Voorburg waarschijnlijk eerst naar Bel gië gereisd om daar een vuurwapen te kopen. De dag daarop keerde hij met een in Tilburg gestolen auto naar Soest terug om daar de overval op het sta tion Soest-Zuid te plegen. Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak ming ore doof hoor de, ent haos nog nie ken glove da de baos vant sirrekus dat in Soesderbarreg zun tente hep opge- slaoge in de wing- termaonde, op wil houwe mit ze sirre- kus. Da zouw daan bar jaammer weze veur alle Nederlaandse minse die vant sirre kus houwe, maor veraal veur ongze ge meente zouwt jaammer weze. Waant al hebbe wullie een paor ardu- ge dinge die veul minse trekke, zoon trekpliester, konde wullie best gebruu- ke. Waant naost zun diere Ln ze reesedensie, die warrekeluk een bezienswaordughied biime, hep die ok een bar drukbezoch te daansing. Hie is nog de enuge echte sirrekusbaos die we in ongs laand hebbe, en da die uut muuijeluk hep vaalt zongder meer te begriepe. En wullie kenne nie zeige dattie nie alles hep eprebeerd om dat te veraan dere. Hie hep bar brote artieste naor ze sirrekus ehaold, vaan die bietmaane, hie hep ter een bar grote hoop cente veur neer motte telle. Der is ok nog een sirrekus uut Hongaarije oppetreeje, en zo kejje nog wel effe deurgaon. Aster één maan in de wereld vaan sirrekusbaoze is die weet waat reklao- me is, dan ist die Boltienie wel. Aster maor effe wat te doen is waor een sirrekus an te pas mot komme, dan kejje der vaan op an, dat da daan ut sirrekus van Boltienie is. Opnaome vaan Pipo, die ant end vaan deze maond worde uutgezonde. Een bar klein kereltje dat int Trospregraammao „kleine minse, grote wense" ut liefste naor ut sirrekus wou; en een kinder- sirrekus. Ajje een sirrekus ziet op de tillevisie, dan ist tien teuge één Boltie nie. Der binne noeng netuurluk een kwak minse die zeige da zullie ut heul nie arrug vingde dat da sirrekus gaot ver- dwijne, maor der binne ok een zooi minse die der heul wa veur over zouwe hebbe as da sirrekus gewoon deurgaot mit zun veurstelldnge in ongs laand en daorbuute. De teugestaanders binne veurnaomeluk minse vaan de dierebescherming, en daan nie de minse die echte dierebe- scherremers binne, maor vaan die luu die net doen as of. De minse die over da soort zoon bar grote mond hebbe, binne het, die, as zullie mit vekaansie gaon of mit een laang weekend motte, hullie huusdiere in de otoo zette, een stuk gaon rieje, de deur ope doen en die beeste deruut zette, en aachter lao- te. Zullie doen het veurkomme ofter int sirrekus allenug maor beeste binne, en dat de akrebaote en de cloons nie meer meej telle. Zullie zeige dat die beeste slaoge krie- ge en meer vaan die naore dinge, maor ik ken ming nie veurstelle dat eenbees wat geslaoge word, nie bar vaals zouw worre, en heulegaor nie meer te ver- trouwe zouw weze. Maor veur ming maag ut sirrekus bes blieve, en ak ming oor goed te huiste re hep geleid, bink in- da staandpunt nie de enuge. Der binne heule verenu- ginge vaan sirrekusvrinde. En eerluk gezeit, as noeng ok ut sirrekus as ver- maok gaot verdwiene, omdaat zun plaos wor ingenomme c .ur de tille visie, daan schaat ik dat ut nie zo bar laang meer zal dure, of ter komp geen mins meer de deur uut. om naor iets te gaon kieke. Maor daan zouk wel effe een heul niew spreekwoord wille lere zo iets as „oost, west maor tuus ist ok nie alles"! De afdeling Soestdijk van de Ned. Chr. Vrouwenbond houdt donderdag a.s., des avonds acht uur, haar laatste leden vergadering in dit seizoen in het wijk- gebouw bij de Emmakerk, Regentesse- laan. Deze avond wordt verzorgd door de coöperatieve condensfabriek „Friesland" te Leeuwarden. Naast voorlichting over samenstelling, houdbaarheid en ge bruiksmogelijkheden van koffiemelk zal ook een film worden vertoond getiteld: „Symphonie in M.". Na de pauze is er een quiz met prijzen. Op de Amersfoortse eiermarkt werden aangevoerd 50.000 stuks in prijzen van 12,50 tot 13,75. Middenprijs 13, Prijs per kg ƒ2,07. Donderdagavond speelt S.E.C. voor het Klaas van der Veen-toernooi tegen V.V.Z. Men zal in deze wedstrijd met de volgende spelers in het veld komen: doel Van Hattum; achter De Rooy, Krijt, Dorrestein en Rodermond; midden v. d. Broek en Veenendaal; voor Burgman, E. Brouwre, Duyst en Rijnders. Reserves zijn Pothoven, Huizinga en v. d. Vaart. De zaterdag daarop komt S.E.C. uit in de finale of de strijd om de derde en vierde plaats, terwijl zondag de ploeg weer moet aantreden voor een bekerwedstrijd tegen K.V.V.A. in Amersfoort. i

Soester Courant | 1968 | | pagina 3