van hier en daar S.E.C. 3 moest in laatste minuut van de verlenging buigen voor Hoevelaken Mobylette De Witte Pompen V.V .Z.-nieuws B.D.C.-nieuws Strafschop besliste enerverende beslissingswedstrijd Lawn Tennis Club „Soest" „The Red Stars" W aterpolotoernooi „De Duinkikkers" - r- - 'Sis S.E.C. 3 besloot competitie met gelijk spel Hees verloor laatste competitiewedstrijd van Candia2-1 S.V.V. Volleybal B.D.C. handbal Heren I en dames junioren kampioen Olvmpia gaat scholieren-volleybal- toernooi organiseren Onderscheidingen voor Olympia-rvandelaars Eervolle verkiezing DINSDAG 14 MEI 1968 Vijf punten voorsprong met nog vier •wedstrijden te spelen zijn voor S.E.C. 3 niet toereikend gebleken om het kam pioenschap te behalen. Afgelopen zater dag finishten de Soestenaren na een moeizaam gelijk spel tegen V.V.Z. 5 ge lijk met Hoevelaken 4. wat een beslis singswedstrijd noodzakelijk maakte. Vrijdagavond is die wedstrijd ten aan- schouwe van zeker driehonderd bezoe kers op het terrein van V.V.Z. aan de Ferdinand Huycklaan gespeeld en - tot grote teleurstelling van de meeste toe schouwers - in een 2-1 overwinning voor Hoevelaken geëindigd. De beslis sing in dit even enerverende en boeien de als vermakelijke duel viel pas in de laatste minuut. Dat was om tien uur, toen de duisternis reeds lang was inge vallen. Deze wedstrijd was de eerste competi tie-ontmoeting, die op het terrein van V.V.Z. bij kunstlicht werd gespeeld. Dat is er misschien ook wel de oorzaak van geweest, dat de installatie op competi tievoetbal nog niet geheel ingesteld bleek, want achtereenvolgens begaven twee masten het, althans de daarop aanwezige verlichting. Het uitvallen van één mast werd door de arbiter niet gemerkt, maar toen ook de verlichting van de tweede mast uitviel, vond hij het plotseling wel wat donker worden en staakte hij de wedstrijd. Na tien minuten was het euvel verholpen en voetbalde men weer vrolijk verder. Vrolijk, omdat er toen nog van alles mogelijk was. De stand was op dat moment nog 1-1. De wedstrijd kenmerkte zich door een ongeloofwaardige inzet van beide zijden. Zowel S.E.C. als Hoevelaken bleken be reid, alles voor een overwinning te wil len geven, zulks mede ook ten gerieve van het publiek, dat zich dan ook best heeft vemraakt. Vooral ook omdat de spanning in het veld van de gezichten viel te lezen en uit het missen van tal rijke kansen was af te leiden. S.E.C. begon met een duidelijk over wicht, maar zag geen kans, dat in doel punten uit te drukken. Het duurde tot zeven --minuten voor de rush alvorens het eerste doelpunt viel. Een voorzet van Tolboom werd door Van Beek fraai benut om de Hoevelakense doel man te passeren: 1-0. Overigens zou het niemand verwonderd hebben, wan neer het op dat moment reeds 3-3 zou hebben gestaan. Het bleef in de eerste helft bij dat ene doelpunt cn langzamerhand begon men toch weer te geloven in een kampioen schap voor S.E.C. Heel voorzichtig ove rigens, want Hoevelaken kwam na de rust zo sterk opzetten, dat men het ergste vreesde. En terecht, want na een kwartier scoorde de Hoevelakense mid denvoor inderdaad de gelijkmaker. De strijd was weer geheel open. Voor de beide doelen entstonden her haaldelijk de meest hachelijke situaties, zonder dat er echter een doelpunt uit voortkwam. Kort na de gelijkmaker moest Van Ginkel met een knieblessure het veld verlaten. Hij werd vervangen door Ver- wey, die ee zeer goede wedstrijd speel de. Beste speler van het hele veld was echter zonder twijfel Koelewijn, die echter ook niets meer aan de stand kon veranderen. Een kwartier voor het ein de viel de eerste lichtmast uit. Voor de scheidsrechter was het over blijvende licht in de avondlijke duis ternis echter voldoende om gewoon door te gaan, totdat acht minuten later ook de tweede mast uitviel. Toen kon de scheidsrechter met de beste wil van de wereld zijn arbitrale taak niet lan ger naar behoren volbrengen en ver wees hij de beide moegestreden elftal len naar de kleedkamers. Vlijtige V.V.Z.-handen wisten binnen tien minuten de schade te herstellen. Er bleken twee stoppen te zijn door geslagen. Zonder verdere incidenten, maar ook zonder doelpunten is de wedstrijd tot een einde gebracht. Een beslissing was er toen nog niet gevallen. Na overleg met de beide clubs besloot de scheids rechter, tweemaal een kwartier te ver lengen. In het eerste kwartier heeft S.E.C. met alle mogelijke (sportieve) middelen ge probeerd, een beslissing te forceren, maar zonder succes. De Hoevelakense defensie hield de deur gesloten, zij het wel eens met wat kunst en vliegwerk. Pas in de allerlaatste minuut va - de tweede periode viel toch nog een be slissing. Een van de aanvallers van Hoevelaken was doorgebroken, maar werd in het strafschopgebied iets te fel aangevallen, wat de gasten een niet geheel ten onrechte toegekende straf schop opleverde. Ofschoon de bal van af elf meter niet al te zu er werd ge schoten, moest doelman Kraaij de bal toch laten gaan. Dus toch nog een i.ampioenschap voor Hoevelaken 4. wat men anderhalve maand waarschijnlijk al als volledig uitgesloten beschouwde. Overigens heeft S.E.C. de nederlaag sportief opgevat, al was de teleurstel ling natuurlijk wel groot. Doelman De Winter van Hoevelaken had geen verweer tegen het schot van Van Beek. S.E.C. had de leiding genomen. Voor de vierde achtereenvolgende maal behaalde het Soester Veteranen team zaterdagmiddag een 5-0 overwinning, ditmaal op Laren A, dat op de tweede plaats stond. Door deze overwinning is Soest A onbereikbaar geworden voor de overige teams in afd. 3, zodat zij na 4 wedstrijden reeds kampioen geworden is. Na afloop van de wedstrijd werd het team bij monde van de voorzitter met enige passende woorden gehuldigd en de dames ontvingen een bloemetje voor deze prachtige prestatie. Ook het junioren-team is zaterdag prak tisch kampioen geworden door een 3-2 overwinning op het eveneens op de tweede plaats staande team van Wils kracht. Doordat Wilskracht met deze 3-2 stand ook een punt wist te verove ren, kregen de Soester junioren slechts 2 punten erbij en hebben nu totaa.1 11 punten veroverd. Indien ze in de ko mende wedstrijden nog 1 punt weten te bemachtigen, zijn ook zij kampioen van hun afdeling. Soest B, dat op de 3e plaats stond, moest in Zuilen B zaterdag haar meer dere erkennen en verloor in Zuilen met 4-1. Hierdoor is de kans op een kam pioenschap zo goed als verkeken. In de zondagcompetitie heeft Soest I het voorlopig niet verder kunnen bren gen dan een 3-3 gelijk spel tegen de Ned. Vel. L.T.B. I uit Wageningen. Doordat in Wageningen slechts op 1 baan kon worden gespeeld en de wed strijd enige tijd moest worden onder broken wegens regen, werd de strijd zondagavond om 8 uur gestaakt bij een gelijke stand. De nog te spelen 2 dub bels zullen op Hemelvaartsdag moeten worden ingehaald. Soest II, dat in afd. 32 reeds op de on derste plaats stond met slechts 1 punt, wist het ook zondag niet tot een over winning te brengen tegen het boven aan de ranglijst staande Wilskracht IV. Zij verloren thuis met 7-1 en kwamen door dit resultaat vast op de onderste plaats te staan. Met Maarn, dat tot nu toe ook slechts 1 punt wist te bemach tigen zullen zij in de komende wed strijden moeten uitmaken, wie de de- gradatie-wedstrijden zal moeten spelen. De senioren van Soest III hielden de race naar de top goed vol en wonnen thuis met 7-1 van de Vliegende Hol landers uit Amsterdam. Hier is nog van alles mogelijk en waarschijnlijk zal de wedstrijd tegen Slotervaart IV op 26 mei de beslissing moeten brengen. Een enthousiast spelend Red Stars/ meisjesteam heeft zondag in de Ken- nemer-Sporthal deelgenomen aan het officieuze kampioenschap van Neder land. Geëscorteerd door een groot aantal suDporters vertrok men naar Haarlem, om te half tien de eerste wedstrijd te spelen tegen White Stars. Het is voor de Red Stars-meisjes geen eenvoudige wedstrijd geworden. Duidelijk bleek dat Red Stars een grote routine te kort kwam en moest in haar eerste wed strijd dan ook het onderspit delven te gen een ervarener White Stars. Het werd een 32-5 nederlaag. Eechter geen nood, want door de vol gende ontmoeting te winnen kon Red Stars alsnog doordringen tot de halve finale. Deze tweede wedstrijd wr- tegen Almonte. Volgens de wedstrijdleiding achteraf is dit een van de mooiste da meswedstrijden geworden van het toernooi, hetgeen in de eerste plaats te danken was aan het enthousiaste aan moedigen van de Red Stars-supporters, die door allen werden beschouwd als de meest luidruchtigen van dit toernooi. Het is dan ook voor een deel hieraan te danken dat Red Stars in de tweede ontmoeting bijzonder geïnspireerd raakte en zorgde voor een zeer span nend duel. Almonte nam met 5-0 de leiding, maar Red Stars kwam terug. Hierna ging de wedstrijd steeds meer gelijk en op het eind van de speeltijd was de spanning te snijden. Met nog één seconde te spelen was de stand 20-20 gelijk, maar door een per soonlijke fout van Red Stars mocht Al monte twee vrije worpen nemen. Een punt te scoren was al voldoende, het geen Almonte dan ook presteerde en deze wedstrijd zodoende met 21-20 won, waardoor Red Stars uitgeschakeld was voor een finaleplaats. Hierna volgde voor Red Stars nog de verliezersronde, waar het plotseling he lemaal tegenzat, zodat hier ook geen eervolle plaats was weggelegd. In ieder geval zijn de meisjes van Red Stars een grote ervaring rijker gewor den en hebben mogen constateren dat het spelen in groter verband een aan zienlijk sterker basketball vergt dan in het eigen distrikt. Het is toch nog een bijzonder prettige dag geworden, want 's middags is de hele Red Stars-ploeg nog een paar uur tjes naar Zamdvoort geweest, waar een heerlijke strandwandeling werd ge maakt. Na dit uitstapje ging men weer terug naar de Kennemer Sporthal om daar de finalewedstrijden te zien. Te half zeven werden de prijzen uitge reikt, terwijl voor elke vereniging een leuk herinneringsvaantje was wegge legd. Zaterdagmiddag hield de zwemvereni ging „De Duinkikkers" een waterpolo- toernooi om de Duinkikker-wisselbe ker. De Vechtstreek werd voor de tweede maal winnaar. Deelnemende vereni gingen waren: Vahalis (Tiel), Forellen (Rhenen), Vechtstreek (Utrecht) en De Duinkakkers (Soest). In de eerste wedstrijd speelde De Vecht streek tegen Vahalis. Al dadelijk bleek, dat De Vechtstreek in een uitstekende conditie verkeerde en wist in een fel gevecht met 5-1 te winnen. Daarna speelden Forellen en De Duinkikkers tegen elkaar. Forellen, die in de Bond speelt, was sterker dan De Duinkikkers, doch wist de score toch niet hoger op te voeren dan 3-1. Vervolgens speelden Vahalis tegen Fo rellen en De Vechtstreek tegen De Duin- kikkers. Vahalis won deze ontmoeting met 5-1. De Vechtstreek toonde weer grote over macht tegen De Duinkikkers en won met 6-0. Tenslotte de strijd tussen De Vechtstreek en Forellen, die met 6-1 door De Vechtstreek werd gewonnen. Einduitslag: 1. Vechtstreek. 2. Vahalis. 3. Forellen. 4. De Duinkikkers. gen Candia te trachten, op de tweede plaats te komen. Hees was in de beginfase duidelijk sterker, maar treuzelde soms, terwijl Candia meer direct speelde. Toch scoor de Hees door Van Es als eerste na twintig minuten, na voorbereidend werk van Bosman en Hardeman. Even later echter trof ook Candia de roos. Voor de rust was de Candia-middenvoor nog een keer sneller dan spil Geijtenbeek, wat een 2-1 ruststand betekende, me de omdat verschillende kansen door Hees ongebruikt bleven. Een toch duidelijk op de zege gebrand Hees kwam in de tweede helft en thousiast terug, maar doelpunten vielen er niet. Tempelaars moest een enkele maal in het geweer komen, maar deed dat uitstekend. In de laatste fase van de wedstrijd moest Castricum worden vervangen door v. d. Blom, maar in het beeld en het resultaat van de wedstrijd bracht dat geen verandering meer. Hees, vrijwel de hele eerste helft van de competitie op de laatste of voor laatste plaats, heeft zich in de tweede helft op een verassende wijze hersteld en tot de laatste competitiedag zelfs nog de tweede plaats binnen bereik gehad. Men eindigde tenslotte in het midden van de ranglijst, met toch nog maar drie punten voorsprong op de voorlaatste plaats. Met een 1-1 gelijkspel tegen Elinkwijk heeft S.E.C. 3 zondag ook de competitie beëindigd. De wedstrijd was van geen enkel belang meer, maar dat was aan het spel nauwe lijks te zien. Men stelde er van beide kanten toch wel prijs op om met een verdienstelijk resultaat van het veld te gaan. Elinkwijk nam in de eerste helft de lei ding door een onhoudbaar schot van zijn rechtsbuiten, maar nog voor de rust zag Van Breukelen kans om door te breken en gelijk te maken. Ondanks verwoede pogingen van beide partijen kwam in deze stand na rust geen verandering meer, al waren de mogelijkheden daar toe ruimschoots aanwezig. De laatste wedstrijd in deze competitie heeft Hees zaterdag opnieuw geen over winning of ook maar een punt opgele verd. Men moest met 2-1 zijn meerdere erkennen in Candia, dat voor het begin van de wedstrijd ook nog niet helemaal veilig was en zich twee nederlagen in de slotfase van deze competitie niet meer kon veroorloven. Vergezeld van vele supporters vertrok het elftal, met Walet als invaller voor verhinderde Kok naar Rhenen om te- V.V.Z. EN KULAN DEELDEN DE PUNTEN: 1-1. V.V.Z. heeft zaterdag de competitie be sloten met een 1-1 gelijk spel. een stand die bij rust reeds was bereikt. Kulan was met dit gelijke spel bij zonder tevreden, want daarmede heeft het zich wellicht aan degradatie ont trokken. In ieder geval blijft er ten minste een beslissingswedstrijd tegen Baarn over. De strijd om de degradatie in deze af deling is zaterdag door een scheidsrech ter nog een week opgehouden. De ar biter kwam namelijk niet opdagen bij de wedstrijd Scherpenzeel-Renswoude. Omdat Baarn zaterdag in de allerlaat ste minuut met 3-2 van Advendo ver loor en Kulan gelijk speelde, staan de ze clubs gelijk. Een punt achterstand heeft Scherpenzeel. maar men heeft nog cle wedstrijd tegen dé kampioen Rens- woude tegoed. Wanneer deze wedstrijd voLgende week in een gelijk spel zou eindigen, zullen Baarn, Kulan en Rens- woude moeten gaan uitmaken, wie met Advendo degradeert. Bij verlies is Scherpenzeel zeker van degradatie, bij winst zeker van behoud van het twee de klasseschap. Kulan heeft in de wedstrijd tegen V.V.Z. met veel enthousiasme gepro beerd een geruststellende overwinning te behalen, maar V.V.Z. liet zich niet zonder meer naar een nederlaag voe ren. De Soestenaren kwamen in de eerste helft zelfs nog met 1-0 voor te staan door een fraai doelpunt van Demmers. V.V.Z. heeft daarna nog ruimschoots kans gehad om de voorsprong op te voeren, maar deels door te individua listisch spel. deels door gode ingrijpen van de Kulan-defensie bleven verdere doelpunten uit, althans van V.V.Z.- zijde. Kulan zag namelijk kort voor rust kans om gelijk te maken. Het ge beurde uit een hoekschop. De tweede helft was van aanmerkelijk minder ge halte. V.V.Z. probeerde met persoonlijke acties tot successen te komen, steeds zonder resultaat. De energie van Ku lan bleek trouwens ook grotendeels ver bruikt, zodat er in de stand geen ver andering meer kwam. V.V.Z. 5-V.V.Z. 6 1-6 De veteranen hebben zaterdag het vijfde elftal in de laatste competitiewedstrijd een lesje voetbal gegeven. De jeugd moest met 6-1 het onderspit delven. Waar men verleden week S.E.C. 3, de kampioenskandddaat van toen, zo goed verzet kon bieden, was men nu geen partij voor de eigen veteranen. In de defensie van V.V.Z. 6 kregen de tegenstanders bij R. ten Hove weinig speelruimte, terwijl aan de andere kant de V.V.Z.-oudjes lustig door de de fensie van het vijfde dartelden en bij de rust al tot vier doelpunten waren gekomen, waarvan J. v. d. Hoek de helft voor zijn rekening had genomen. Na rust scoorde het zesde nog twee maal. V.V.Z. 5 kon alleen de eer maar redden. KLAAS VAN DER VEEN TOERNOOI Vanavond begint op het V.V.Z.-terrein het Klaas van der Veentoernooi met de wedstrijd B.D.C.-Hees. Donderdag volgt S.E.C.-V.V.Z., terwijl zaterdagmiddag de verliezersronde (tijdens de Engelse Cup- final) en de finale (na afloop van de t.v.-uitzending) worden gespeeld. In de kantine van V.V.Z. zal zaterdag echter een televisietoestel aanwezig zijn. Het vierde damesteam voegde vorige week drie punten aan zijn totaal toe, alleen door volledig aanwezig te zijn. De tegenstandersters waren dat niet zo dat een reglementaire nederlaag voor hen het gevolg was. Het vierde herenteam speelt donder dag a.s. om 20.00 uur in de Sporthal te Amersfoort zijn laatste wedstrijd in de zg. kruisfinales en wel tegen D.O.S. 3. Een punt, dus een 2-1 nederlaag, zal voor hen al voldoende zijn om naar de derde klasse te promoveren. Het was voor B.D.C.-handbal zondag een goede dag, daar maar liefst twee teams kampioen werden. Heren I werd kampioen van de le klasse en wist de wedstrijd in Zeist tegen Arma met 12-6 te winnen, daar mede de 1 punt achterstand op de concurrenten U.H.V. en Laren ombui gende in een 1 punt voorsprong en aangezien deze beide clubs uitgespeeld zijn, werd B.D.C. Heren I kampioen. De wedstrijd tegen Arma stond niet op hoog peil en na een ruststand van 5-3 in het voordeel van B.D.C., wisten de Soestenaren de eindstand te bren gen op 12-6. Het B.D.C.-elftal zal nu aan de moei lijke promotie wedstrijden mogen deel nemen. Om de vreugde compleet te maken werden ook de dames-junioren door een 6-3 overwinning op Aurora kampioen. Zij zullen op 26 mei aan de distrikts- kampioenschappen te Aalsmeer mogen deelnemen. De volleybalcompetitie is voor Olym- pia ten einde. De resultaten waren ook dit jaar bevredigend, al was nog een kampioen uiteraard welkom geweest. De training zal echter dit jaar, onder de algehele leiding van de heer Bata vier, worden gereorganiseerd, zodat alle hoop het volgend seizoen gevestigd kan zijn op klinkende resultaten. In het na-seizoen zal Olympia deelne men aan enkele toernooien, o.a. dat van S.V.V. op Hemelvaartsdag, waarvoor tien teams hebben ingeschreven. Te beginnen met dit jaar zal Olympia ook in Soest voor alle scholen een vol leybaltoernooi gaan organiseren met als inzet de schoolvolleybaltitel van Soest, waarvoor een wisselbeker beschikbaar zal worden gesteld. Zowel voor jongens als voor meisjes is de inschrijving opengesteld en hoewel het toernooi pas in de komende herfst vakantie zal worden gespeeld (in de nieuwe sporthal) hebben alle school hoofden reeds nu kennis kunnen ne men van dit initiatief. Te zijner tijd zal hierop nader worden teruggekomen. Wederom is Paul Dorrestein de S.C.H.- verdediging te snel af. Terwyl de kee per gehinderd door een van zijn eigen spelers zal missen. 3-0. B.D.C.-S.C.H. 5-0 Een zeer verdiende 5-0 overwinning was het resultaat van de laatste com petitiewedstrijd van B.D.C. De Soestenaren zijn hiermede volledig geslaagd in de revanche voor de des tijds tegen S.C.H. in Harmeien geleden nederlaag. Hoewel B.D.C. in de eerste helft, door vrij goed spel tot diverse scorings kansen kwam, ging de rust toch slechts met een 1-0 voorsprong in, door een doelpunt van Demmers. Eenzijdig was de wedstrijd echter geens zins, want hoewel beide clubs eigen lijk geen enkel belang bij de uitslag hadden werd er toch een fris, maar sportief voetbal ten beste gegeven, waarin ook S.C.H. tot aanvallen kwam. Na de thee echter een steeds beter op gang komend B.D.C wat zij wist uit te drukken in 4 doelpunten, die door Demmers, P. Dorrestein (2 x) en M. v. d. Lugt werden gescoord. Het werd dan ook een mooi slot van de competitie en men kan vooral van de voorhoede in deze opstelling wel enige verwachting hebben. Verdere uitslagen: B.D.C. X-Soester- berg V 8-0( waardoor het tiende elf tal haar kampioenskans behoudt. Amersfoortse Boys VII-B.D.C. XI 3-1. Hedenavond komt B.D.C. tegen Hees uit om de Klaas v. d. Veenbeker op het V.V.Z.-terrein. De volgende spelers zijn opgesteld: Smink, Verhoeven, Brouwer, Bakker, Egbert Stalenhoef, Beijer, Van de Lugt, Demmers, J. Dorrestein, Westerveld. Reserves Visser en Werkhoven. De wedstrijd vangt aan om 7 uur. lometers. Feitje van Barneveld tenslotte kreeg het 1000 km-speldje. Olympia nam zaterdag met verschillen de wandelgroepen deel aan de vierde watervaltocht in Hierden, waarmede het wandelseizoen werd geopend. De tocht werd georganiseerd door dt wandelsportvereniging H.S.C., die dui zend deelnemers aan de start zag ver schijnen. De junioren van Olympia liepen onder leiding van de heer W. A. Suman 12 km en wonnen een eerste prijs met 429 punten. Tweede werd de ,,Gems"-wan- delgroep uit Ermelo met 422 punten. Op deze afstand hadden 23 groepen inge schreven. Op de 18 km wandelden de senioren on der directie van de heer L. Vogel. Zij wonnen met 19 punten verschil de twee de prijs. Eerste werd de wandelgroep „Jansdal", ook al uit Ermelo. Op de 18 km waren zes groepen vertegenwoor digd. Komende zaterdag nemen twee groepen van Olympia deel aan de Merseberch- tocht in Maarsbergen. De junioren wan delen 10 km, terwijl de senioren twintig kilometer zullen moeten afleggen. Om één uur vertrekt men per bus vanaf de Veldweg. Zes leden van Olympia zijn onderschei den wegens het bereiken van een mijl paal of mijlpaaltje in hun wandelcar- riëre. Wegens het volmaken van een mooi ge tal gewandelde kilometers kregen zij die zaterdag uit handen van de heer Suman (na afloop van een wandeltocht in Hier den). De heer L. Vogel legde zaterdag de 3000e kilometer af, terwijl Wim van Steende- laar het tot 2500 km bracht. Naast deze seniorleden kregen de junioren Ria Muis, Trudi Bikker en Marian Griffioen uit handen van de heer Suman een speldje, dat hen herinnert aan 500 volbrachte ki- Aan het bondsafdelings-elftallen-toer- nooi, dat het a.s. weekeinde in Enk huizen wordt gespeeld, wordt ook deel genomen door het afdelingselftal, za terdagmiddag, van de afdeling Utrecht. In dit elftal dat is samengesteld uit spelers van diverse clubs uit de af deling Utrecht, zal de rechtsbuiten- plaats bezet worden door V.V.Z. speler Tonny Schaap. Dat het afdelingsbestuur de keus heeft laten vallen op deze snel le, maar soms iets te zelfzuchtige V.V.Z.-voorwaarts, is ook voor de ver eniging V.V.Z. en trainer Lankhorst een mooie stimulans.

Soester Courant | 1968 | | pagina 7