\msf \JU^ At MlAi, AöjCA*- Vf* A& S.E.C. moet eerst alle bronnen om recht in de Bond aanboren Zilmeta B.D.C.-nieuws ƒ1.95 89 cl LEGIO GERUCHTEN B.D.C-jeugd wacht toernooien, kampweken en prijsuitreiking SOESTERBERG Vespa Ciao De Witte Pompen Finale en halve finale Klaas v. d. Veentoernooi verplaatst i [VOLVOl Telefoonnummer ziekenauto 5980 K.N.V.B.-orgaan „Voetbal" Hemelvaarttoernooi Soester Schaakclub Derde overwinning van S.E.C.-honkbal in successie? S.E.C.-jubileumveteranen- toernooi Voor Briljanten ringen Laatste ronde om Zimmerman-beker en weinig zekerheden over fusies en transfers in betaald voetbal Succes bewees kracht van combinatie Medische dienst Twee twaalftallen van K.V.0. degraderen Aspiranten d won zilveren vliegtuig Politiebureau Il ll Peters Baan begint met de zomertraining Hoe staat het met de bouw van het Dorpshuis Schoolvoetbal De pupillen van K.V.O. kampioen VRIJDAG 17 MEI 1968 Het K.N.V.B.-orgaan „Voetbal", dat in de afdeling Utrecht wekelijks ver schijnt, wijdt deze week een beschou wing op de voorpagina aan de contro verse tussen de voetbalvereniging S.E.C. en de K.N.V.B. naar aanleiding van de overgespeelde wedstrijd tussen S.E.C. en Zeist. In het kort wordt eerst de voorgeschiedenis vermeld, waarna het blad tot een drietal constateringen komt: a. vast staat, dat de scheidsrechter een reglementsartikel verkeerd heeft toege past, waarop reglementair een ongeldig heidsverklaring kan volgen; b. vast staat ook, dat èn S.E.C. èn Zeist in het bezit zijn van een brief van de bond, waarin wordt gemeld, dat aan het gebeurde geen gevolgen zullen worden verbonden c. vast staat eveneens, dat het Bonds- bestuur een fout kan en moet herstel len, die door lagere bondsinstanties wor den gemaakt. Hoewel ook het blad het geheel een nare zaak vindt en het gebeurde be treurt, meent men, „dat S.E.C. eerst al le bronnen in de bond zal moeten aan boren om recht, alvorens een kort ge ding te overwegen. De Commissie van Beroep (al of niet voor deze zaak ontvankelijk), is bij voorbeeld één van die bronnen, maar ook de Algemene Vergadering Ama teurvoetbal is een mogelijkheid. Door een en ander na te laten zou S.E.C., ook voor de civiele rechter, wel eens een teleurstelling kunnen ondervinden, welke wij haar graag willen besparen", aldus het K.N.V.B.-orgaan „Voetbal" van deze week. ETUIS feestelijk geven rijk ontvangen Go nqurSPJKER TEL.2982 SOESTERBERGSE5TR 2 6 Zaterdagavond, om 5.30 uur, speelt B.D.C. in de finale om de Klaas v. d. Veenbeker tegen de winnaar van de wedstrijd S.E.C.-V.V.Z., die gisteravond is gespeeld. B.D.C. komt met de volgende spelers in het veld: Smink, Verhoeven, Stalen hoef, Koolloos. Brouwer, Egberts, Beijer, Van der Lugt, Demmers, P. Dorrestein en J. Dorrestein. Zondag worden nog enige competitie wedstrijden gespeeld, waarvan de wed strijd van B.D.C. X wel de belangrijkste is. Dit elftal heeft n.1. een kleine kam pioenskans. Zij moet nog één wedstrijd spelen tegen Amersfoortse Boys VII en staat een punt achter bij concurrent .Amsvorde V, die ook zondag haar laat ste wedstrijd speelt. Wint B.D.C. X en verliest Amsvorde, dan is B.D.C. kampioen. Speelt Ams vorde gelijk en wint B.D.C., dan is een beslissingswedstrijd noodzakelijk. Er zijn ook nog andere mogelijkheden, maar het is in ieder geval zaak, dat B.D.C. de beide punten ziet binnen te halen en dan maar afwachten wat Amsvorde doet. Verder wordt gespeeld: B.D.C. IV-Roda '46, 12 uur. B.D.C. XI-Limvïo V, 12 uur. En dan zoals gemeld Amersfoortse Boys-B.D.C. X om 12 uur in Amers foort. Beslissingswedstrijd Actief-Kampong op B.D.C.-terrein Een belangrijk en beslissend duel vindt zondag a.s., om half drie, op het neu trale B.D.C.-terrein aan de Bosstraat plaats. Het gaat er zondag om, wie van de twee, Actief of Kampong met de reeds gedegradeerde club Maarssen moet de- draderen naar de 2e klasse. Op 23 mei a.s. organiseert de Soester Schaakclub weer haar traditioneel He melvaarttoernooi in het Oranje Hotel. De wethouder van onderwijs en sport zaken zal op woensdagavond 22 mei het toernooi officieel openen. Aan het 21e toernooi speelt een invita- tiegroep mee, welke de prachtige „Schreuder beker" als eerste prijs heeft. Deze is vorig jaar gewonnen door de heer G. Verholt uit Utrecht. De andere groepen worden gevormd door spelers van ongeveer gelijke sterk te. Voor elke groep wordt een le en 2e prijs beschikbaar gesteld. Soestenaren welke geen lid zijn van de Soester Schaakclub kunnen ook meedoen. Zij kunnen zich opgeven bij onze penning meester de heer C. v. Dijk, Hartweg 19, et de heer H. Gecrth, J. Steenlaan 3, tel. 6635. Elders in het blad wordt zijdelings ook nog even de kwestie aangeroerd, in verband met de verleden week gehou den receptie. „Dat het de Soestenaren on de receptie niet aan belangstelling heeft ontbroken, kon haast niet anders. En waarover het gesprek tijdens deze feestelijke bijeenkomst in vele gevallen is gegaan, behoeft evenmin een geheim te worden genoemd", zo schrijft „Voet bal". Aanstaande zondag om 2 uur krijgt de tweede klasser S.E.C.-Honkbal op het terrein aan de Bosstraat visite van Wa tergraafsmeer. Dat het niet alleen zal zijn om gezamenlijk de thee te ge bruiken, moge blijken uit het feit dat de ploeg va.. Watergraafsmeer slechts met 4-5 't hoofd hoefde te buigen voor het sterke Hilversumse Donar. Geheel ongerust behoeft coach Iliele zijn A.V.I.A.-ploeg ook het veld niet in te sturen, want slagen de Soestena ren erin die vorm te behouden, waar in zij de twee laatste wedstrijden heb ben gestoken, dan belooft Watergraafs meer een uiterst sterke tegenstander tegenover zich te krijgen. S.E.C.-Honkbal heeft nu al na drie wedstrijden de leiding van de tweede klasse A genomen, samen met Donar en Lijnden, terwijl Quick Amersfoort op de tweede plaats staat. SE.C. zal a.s. zondag tegen Watergraafsmeer in ver moedelijke ongewijzigde opstelling tege moet treden. Alleen het medespelen van Theo Kellner is nu nog een zaak die niet bekeken kan worden. De dok ter zal hier het laatste woord over spreken. Kellner raakte na een vuist slag van een niet goed tegen zijn ver lies kunnende Quick speler, Adelina, zo danig aan zijn hoofd gewond dat hij op dokters advies naar bed moest. De verdediging zal ongetwijfeld weer aangevoerd worden door de jeugdige ALlan Harris, die zich ook in deze hoge tweede klasse bij de onbetwistbaar sterkste werpers van Nederland heeft geschaard. Harris zal vrijdag weer uit Zuid-Limburg in Soest arriveren. Maandag begint op het S.E.C.-terrein aan de Bosstraat het jubileum-veteranentoer- nooi ter gelegenheid van het veertig jarig bestaan van de Soest-Escav-Com- binatie. De organisator van het toernooi zal in de eerste wedstrijd uitkomen tegen Soes- terberg. Deze wedstrijd begint om 7 uur. De volgende S.E.C.-spelers zullen hun club vertegenwoordigenKraaij (doel), J. v. d. Hoed, Admiraal, Pothoven, v. d. Brink, Van Breukelen, Meeder, Van 't Klooster, Van Diermen, Wijnands, Pu- reveen en Kareisen. Volgende week worden in het kader van dit toernooi ook gespeeld de wedstrijden V.V.Z.BD.C. (dinsdagavond), S.E.C. Hees (woensdagavond) en Soesterberg V.V.Z. (vrijdagavond). In de wedstrijd tegen Hees zal S.E.C. met een andere opstelling in het veld komen, te weten met Adams (doel), Das- selaar, Veldhuizen, Ruttenberg, A. Hooyer, Westerveld, v. d. Broek, De Jong, Van 't Klooster, Wijnands, v. d. Velde en Belt. Komende zondag speelt S.E.C. voor de districtsbéker voor amateurs in Amers foort tegen K.V.V.A. Het is nog niet be kend, met welke spelers S.E.C. zal uit komen. KERSENBONBONS. Pittige chocolade, hele kers en fijne likeurvulling. Pakje 225 gram FRUITROLLEN. Extra fijne fruitdrups. Iedere drups apart verpakt. Nu 6 rollen KOKOSKOEKEN. Bros gebakken koeken met een fijne kokossmaak. Per pak 75 ct. VROOM DREESMANN VAN WEEDESTRAAT 52 SOESTERBERGSESTRAAT 30 Vanavond wordt in de kantine van S.E.C. de laatste ronde gespeeld van het klaverjastoernooi om de O.M. Zimmer- manbeker. Op deze laatste dag zullen tevens de beslissingen moeten vallen. Een goede kans op de titel heeft de heer Verheijen, die nu reeds een respectabele voorsprong op zijn naaste concurrenten heeft. De wisselbeker zal na afloop wor den uitgereikt door Wout de Bruin. v Zoals elk jaar aan het einde van de competitie circuleren ook nu weer vele ge ruchten over opzienbarende fusies en spelers-transfers in het betaalde voetbal. De grote bazen van de voetbalclubs geven eensdeels aanleiding tot die geruchten en aan de andere kant houden ze stjjf hun mond dicht, hetgeen soms ook ge ruchten-stimulerend werkt. Er z(jn tot nu toe slechts enkele zaken waarvan men met enig vertrouwen kan aannemen, dat z(j juistheden bevatten. Dat betreft ten eerste de tragische ondergang van Xerxes/D.H.C., de combinatie die nu juist zo hoopvol leek en ten tweede een fusie tussen Fortuna '54 en Sittardia. Xerxes en D.H.C. besloten vorig jaar een fusie aan te gaan. De Rotterdamse club had juist haar eerste tamelijk suc cesvolle seizoen in de eredivisie achter de rug en D.H.C. was voor het eerst sinds vele jaren in de onderste regionen van de eerste divisie gekomen. De Delf- tenaren hebben vele jaren tegen promo tie naar de eredivisie aangehangen. De combinatie van Xerxes en D.H.C. met als financiële ruggegraat de heer Hooge- boom bood goede prespectieven. Dat Xerxes D.H.C. goede perspectieven bood is in het bijna afgelopen seizoen wel bewezen. De in het fraaie, maar wat kille Delftse stadion spelende club heeft zich ruimschoots kunnen handhaven, hoewel de verkoop aan Sparta van Nol Heijerman de stootkracht aanmerkelijk verzwakte. De reden van de opheffing van Xerxes/D.H.C. is, dat de heer Hoo- geboom de club te duur vindt worden. Hij had gehoopt op een topploeg, want slechts topploegen kunnen zich finan cieel staande houden in het betaalde voetbal. Naar Feijenoord Het is onwaarschijnlijk, dat er nog red ding komt opdagen voor Xerxes/D.H.C. Misschien nog van gemeentewege. Van de contractspelers heeft manager Guus Brox van Feijenoord er heel slim al ze ven voor zijn club gereserveerd. Feije noord heeft verjonging nodig en de grote spelersaankoop van Xerxes/D.H.C. was voor de rijkste voetbalclub van Europa een goedkope transactie. Feijenoord heeft direct orde op zaken gesteld met betrekking tot de rechten op de spelers, en niet ten onrechte, want er circuleren geruchten, dat Haarlem de Delfts-Rotterdamse club ook wel wilde overnemen. Dat is nu aanmerkelijk min der interessant geworden, want het puik je van de spelers is al naar Feijenoord verkocht en verder zouden er schulden ten bedrage van ongeveer drie ton over te nemen zijn. Enthousiast Sittardia Is het met Xerkes/D.H.C. een vrij trieste zaak, dat is het in wezen met Fortuna '54 en Sittardia niet, behalve voor de fervente supporters. En wellicht ook voor enkele bestuursleden. Fortuna '54 was de eerste betalende club in ons land en sinds het betaalde voetbal onder de vlag van de K.N.V.B. wordt beoefend speelt de Geleense club in de hoogste afdeling. Met Sittardia lag dat heel anders. Opge stuwd door een enorm geestdriftig pu bliek en met Willy Dullens als de grote gangmaker in het elftal hebben de jon gens uit Sittard zich naar de eredivisie op weten te werken. Hoewel de vroegere manager van For tuna '54, de heer Huub Adriaans voor Sittardia als geldschieter op ging treden bleef de club een zekere amateuristische geest ademen. Het betaalde eerste elftal speelde enthousiast en onbevangen als amateurs. Ook dit jaar, nu Sittardia is gedegradeerd. Ajax en Feijenoord heb ben als Amsterdamse resp. Rotterdamse topclub met een gelijk spel in het Sit- tardse stadion genoegen moeten nemen. Bron opgedroogd Concentratie van clubs in Zuid-Limburg was overigens hard nodig. Nadat Sittar dia naar de eredivisie was gepromoveerd, heeft het slechts degradatiezorgen ge kend. Met Fortuna lag de zaak meestal anders. Tot voor enige jaren bestond de Geleense club niet zo zeer om zich op nationaal niveau in de competitie tot de top op te werken als wel om als spar ringpartner te dienen voor vele buiten landse topclubs en oefenwedstrijden van landenteams. Naast enkele sterren ston den enige redelijke spelers, maar om de sterren aan het werk te zien werd For tuna vaak uitgenodigd. Dat bracht flink duiten in het laatje, maar de bron droog de op toen de sterren te oud werden. Iedereen zal willen beamen, dat de voet- ballievende mijnstreek best over twee clubs in de eredivisie mag beschikken. Maar drie is wellicht teveel, zeker als alle drie (ook M.V.V. hoort erbij) in de gradatiezorgen verkeren en onvoldoende geld hebben om echt goed mee te draaien in de eredivisie. De fusie van Fortuna '54 en Sittardia is nog niet rond. Laten we van harte ho pen, dat men het eens wordt en dat Wil ly Dullens voor eigen publiek kan blij ven spelen, want dat publiek vraagt een idool en als het even kan ook een win nende club. Als daarnaast Xerxes/D-H.C. verdwijnt, wordt de eredivisie twee clubs kleiner. Kleiner gebeuren, als Fortuna '54 zich in de ere divisie weet te handhaven en N.A.C., P.S.V., M.V.V. of Telstar op de tweede degradatieplaats terecht komen. Zal één van die clubs het dan volgend jaar in de eerste divisie moeten gaan proberen om het verloren terrein terug te winnen? Dat is de eerste vraag. Een andere mogelijkheid is, dat de beide pro moverende clubs uit de eerste divisie normaal naar de hoogste afdeling gaat en dat nummer drie een beslissingswed strijd gaat spelen met de eigenlijk voor degradatie in aanmerking komende club uit de eredivisie. De betalende clubs voe len in het algemeen voor het laatste. want elke wedstrijd betekent een moge lijkheid van inkomsten. Meer fusies Een andere zaak zijn de mogelijkheden van fusies in de lagere divisies. In Zwol le zijn al meermalen besprekingen ge weest over een fusie tussen Zwolse Boys en P.E.C. De eerste club heeft haast een abonnement op één van de laagste plaat sen in de tweede divisie en P.E.C. kan zeer goed meekomen. De besturen zijn het al eens eens geweest, maar toen stemden de ledenvergaderingen tegen. Vrijwel gelijk ligt het in Hilversum met de club van die naam en Gooiland. Ook daar is een fusie van de betaalde afde lingen objectief hard nodig. In Utrecht is eredivisieclub D.O.S. nog altijd voor een fusie met Velox of Elink- wijk te vinden. Wellicht dat het er dit jaar in zit als Velox zal moeten degra deren naar de tweede divisie. Elinkwijk trekt zijn publiek uit een heel ander deel van de stad en heeft wel bestaans recht. Verder zijn er in de IJmond nog (te) veel clubs: Telstar in de eredivisie, dat al een combinatie is van V.S.V. en Stormvogels, Haarlem, dat goed in de eerste divisie mee kan komen, het met ernstig degradatiegevaar bedreigde R.C.H. in Heemstede, en E.D.O., dat in de tweede divisie een goede positie in neemt. Haarlem bereid Gezien het feit, dat Haarlem geïnteres seerd schijnt te zijn in de overname van Xerxes/D.H.C. is die club wel bereid tot een fusie. Verder ligt een concentratie in Amsterdam ook wel voor de hand, vooral van D.W.S. en Blauw Wit, die in het olympisch stadion onvoldoende pu bliek trekken om goed rond te kunnen komen en Volewijckers heeft het finan cieel ook niet al te best. Vele noord- Amsterdammers gaan al naar de thuis wedstrijden van Volendam. Enfin, we moeten maar afwachten wat de komende maanden zullen brengen. Een einde is er beslist nog niet gekomen omtrent de geruchten omtrent fusies, die in veel gevallen een verbetering van het plaatselijk spelpeil en mogelijk daaruit resulterende betere resultaten tot gevolg zouden hebben. Nu de jeugdvoetbalcompetitie is afge lopen. betekent dit nog niet, dat alle voetbal tot het nieuwe seizoen van de baan is. Integendeel, de jeugd kan zich nu gaan opmaken voor deelname aan toernooien; wat dat betreft is de B.D.C.-jeugd nog lang niet uitgevoet- bald. i B.D.C.-jeugd nog lang niet utgevoet- bald. Zaterdagmorgen om half tien begint op de terreinen aan de Bosstraat een groot pupallentoernooi, waaraan deelnemen drie elftallen van B.D.C. en evenveel van ploegen uit de omgeving: S.E.C., H.V.C. Amersfoort, D.O.S.C. Den Dol- der en Argon a ut. Om twee uur komen de adspiranten aan bod. Aan dit toernooi doen mee dre elftallen van B.D.C. en evenveel van Argonaut uit Amsterdam, S.E.C., Limvio uit Baarn en Quick uit Amers foort. Zondag 19 mei om half tien komen niet minder dan acht elftallen van G.V.O. uit Krommenie een bezoek aan B.D.C. brengen en uiteraard een wedstrijd spe len. Ook vorig jaar kwam deze ver eniging naar Soest en het eerste con tact is zo goed bevallen, dat dit het tweede bezoek wordt. Zaterdag 25 mei gaat een pupillenelf- tal op toernooi in Zeist bij Patria. Er wordt daar gespeeld in vier poules. B.D.C. is ingedeeld in poule B. samen met Achterveld, C.D.N. uit Driebergen, Patria en Stichtse Boys uit Utrecht. Zaterdag a.s. gaan adspiranten a naar het jeugdtoernooi van het Utrechtse D.W.S.V. Ze spelen tegen Amsvorde uit Amersfoort, D.W.S.V. en Desto uit Utrecht. Zoals ieder jaar neemt B.D.C. weer deel met een pupillen-, adspiranten- en juniorenelftal aan het Bobeldijktoer- nooi van D.O.S.C. in Den Dolder. De pupillen spelen op 8 juni tegen D.O.S.C., Jonathan uit Zeist, Lage Vuursche en Soesterberg. De adspiranten ontmoeten dezelfde tegenstanders een week later, 15 juni. Op 22 juni tenslotte komen de junioren van deze verenigingen tegen elkaar in het veld. Op 15 juni gaat een juniorenelftal naar het toernooi van S.V.M.-Boys in Maar tensdijk. Hieraan doen verder mee in de poule van B.D.C.: Bilthoven en Vic toria. Voordat het zover is, is er op 25 mei een adspirantentoernooi van B.D.C. Hieraan nemen deel Limvio uit Baarn, Actif ut Hilversum, Bilthoven en Hees. Een druk programma dus voor de B.D.C.-jeugd, die totdat de traditionele kampweken (in Hertmt en Huissen) be ginnen, nog volop wordt beziggehouden door de voorzitter van de B.D.C.-jeugd, de heer P. G. Jansen, en zijn staf van helpers. De laatstverschenen Tam-Tam, het weekblad voor de BD.C.-jeugd, is te vens de laatste van dit irizoen. In dit nummer staan vermeld de uitslagen van de jeugdwedstrijd La Route de B.D.C., een wekelijkse puzzel- en raad selrubriek. De prijzen hiervan zullen vrijdag 31 mei 's middags om vijf uur worden uitgereikt in de St. Jozefschool. Tevens is er dan vergadering voor de jongens die mee gaan kamperen. De uitslag van La Route de B.D.C. was: 1. Sjaak en Theo Remmerswaal met 662 punten; 2. Johan Schimmel en Rob van Ooyen, 654 pt.; 3. Bert van Hal en Antoon Pronk, 653 pt.; 4. Mark Min ders, 652 pt.; 5. Han en Jon Kok, 651 pt.; 6. Rudy Westbroek, 650 pt.; 7. Cor Westbroek en Wilm Wolfsen, 649 pt.; 8. Ricky Pagie, 648 pt.; 9. Johan Schmidf, 647 pt.; 10. Han Zeggelaar, 643 pt.; 11. Hans Kaats, 643 pt.; 12. Gijsbert Egbers, 641 pt.; 13. Peterjan van Wijkvliet, 640 pt.; 14. M. van 't Klooster, 639 pt.; 15. Henk Hilhorst, 634 pt.; 16. J. Zeggelaar, 17. Bert van Ooijen en 18. Bert v. d. Koov. Dokter L. H. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, telefoon 03402-2696, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. J. W. Hagedoorn, J. C. Lucas en A. Th. M. Splinter, al len te Soesterberg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en A. W. Moll van Charante te Den Dolder. Het eerste twaalftal van K.V.O. ver loor in Nijkerk met 5-4 van Sparta 1, waardoor de oranje-witten moeten de graderen naar de tweede klasse G.U.K.B. In de tweede helft van de competitie heeft K.V.O. 1 tot viermaal toe een wedstrijd met slechts één tref fer verschil verloren. De doelpunten te gen Sparta kwamen tot stand door El- ma Rijper, Wil Stomp, Joyce Bloem en Gert de Bruin. Ook het tweede twaalf tal is gedegradeerd naar de derde klas se. Het aspiranten-d elftallen van de v.v. Soesterberg, dat een week ervoor kam pioen werd, heeft daarna een prachtige prestatie geleverd door het zilveren vliegtuig, reeds acht keer uitgeloofd, voor het eerst in Soesterberg te houden. De aspiranten versloegen in hun poule Hoogland met 3-0 V.V.Z.A. werd met 2-0 geklopt. V.V.Z.A. speelde 0-0 gelijk tegen Hoogland. Soesterberg werd pou le-winnaar. In de andere poule won Woudenberg met 2-1 van Zeist en met 3-1 van V.S.K. en won V.S.K. met 1-2 van Zeist. De finale ging dus tussen de poulewinnaars Soesterberg en Wou denberg. Woudenberg nam de leiding, maar na een spannende slotfase scoor de Soesterberg het winnende doelpunt 1-2. Voorzitter A. Preusser hoopte dit dappere elftal voor de toekomst van de v.v. Soesterberg te behouden. Einduitslag: 1. Soesterberg; 2. Wouden berg; 3. V.S.K; 4. Hoogland; 5. Zeist; 6. V.V.Z.A. De a-aspiranten spelen zaterdag 18 mei een vliegtuigtoernooi, waaraan zal wor den deelgenomen door Patria, De Meern, St. Maarten, Hoogland en Soes terberg. Aanvang 13 uur. Op veler verzoek en in overleg met de besturen van de voetbalverenigingen Hees, S.E.C. en B.D.C. heeft het bestuur van V.V.Z. besloten, de verliezersronden van het Klaas van der Veentoernooi niet op zaterdag 18 mei om half drie te la ten spelen, doch vrijdagavond (heden avond) om zeven uur. De finale, waarvoor B.D.C. zich reeds geplaatst heeft, zal morgenmiddag wor den gespeeld, doch niet om kwart over vier, maar om half zes, zodat iedereen niet alleen de Engelse Cupfinal op de televisie kan volgen, maar ook de wed strijden in het kader van het Klaas van der Veentoernooi. Het bestuur van V.V.Z. hoopt op deze wijze toch nog een optimaal aantal be zoekers te krijgen, vooral ook, omdat de opbrengst van het toernooi over de vier verenigingen zal worden verdeeld en bestemd is voor de jeugdafdelingen. Afgelopen dinsdag werd de eerste wed strijd in dit toernooi tussen de vier We kunnen nu eenmaal nauwelijks ge loven in de in Amersfoort circulerende geruchten, dat H.V.C. het Amsterdamse D.W.S. zou opkopen en bovendien zou dat de eerste divisie alleen maar kleiner maken, ook als D.W.S. en Blauw Wit een meer reële fusie zouden aangaan. Competitieleider Bob Janse van de K.N.V.B. acht een kleinere eredivisie no dig. Het ziet er naar uit, dat hij die op 4-4-4-4 een Presenteerblaadje krijgt aangeboden. Het is nu echter de vraag wat er gaat Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 f plaatselijke voetbalverenigingen gehou den. Daarin stonden Hees en B.D.C. te genover elkaar. Zeker driehonderd be zoekers zagen B.D.C. met 5-0 van Hees winnen. Bij de rust had B.D.C. reeds een 2-0 voorsprong, terwijl een doelpunt van B.D.C. wegens hands nog was afgekeurd. Hees heeft vooral in de beginfase van de wedstrijd wel enkele aantrekkelijke kansen gehad, maar tot doelpunten kwam het niet, mede ook omdat Nico van Es een paar maal voor open doel met de bal geen raad wist, In de tweede helft begon de betere con ditie van B.D.C. duidelijk de doorslag te geven. Hees werd langzaam maar zeker naar een duidelijke nederlaag gespeeld. Doelman Van Altena zag zich dan ook nog driemaal gepasseerd. De ijsvereniging Peters Baan gaat ko mende woensdag beginnen met de zo mertraining, die wekelijks wordt gehou den in het Openluchttheater aan de Soesterbergsestraat. Aanvang steeds 19.00 uur. Nieuwe leden kunnen zich melden bij de training vanaf zeven uur in het Openluchttheater, ingang rijwielpad, ge- gelegen langs het theater. Vaak hoort men hier de opmerking maken; „Wanneer wordt er nu eens met de bouw van het Dorpshuis be gonnen". Daarbij wordt er veel kritiek uitgeoefend op het bestuur van de Stichting Dorpshuis, aan wie dit uit stel in de bouw te wijten zou zijn. Ln verband hiermede deelt het bestuur ons het volgende mede. Gelet op artikel 20 van de Wederop- bouwwet moet een bouwvergunning worden verleend. Op grond van het zelfde artikel hebben de bewoners van Soesterberg het recht om bezwaren te gen de bouw van het Dorpshuis in te dienen. Van dit recht heeft de heer B. W. Geytenbeek, Gen. Winkelman- straat 7 te Soesterberg gebruik ge maakt. Dit betekent dat deze bezwaren zo wel door de gemeente als door de Pro vincie en Rijksinstelling op gegrond heid moeten worden onderzocht. Vele diensten en commissies "moeten hierbij ingeschakeld worden. Het bestuur van het Dorpshus betreurt het in hoge ma te, dat deze bezwaren zijn ingediend, tengevolge waarvan de bouw ernstige vertraging ondervindt. Wij hopen, al dus het Bestuur, dat de vele belemme ring en hinderpalen die het bestuur van de Stichting Dorpshuis ondervindt, nu toch eens spoedig achter de rug zullen zijn. Het bestuur, dat zich al jaren lang intensief inspant om het al gemeen belang te dienen, hetgeen ge paard gaat met opoffering van vele honderden, ja duizenden \Tije uren. betreurt het ten zeerste, dat net op de valreep de heer Geytenbeek zijn be zwaren heeft ingediend. Het wachten is nu op de behandeling van de bezwaren. Het schoolvoetbal toernooi heeft na de derde ronde drie koplopers gekregen, die in de tweede helft van de competi tie de strijd zullen aanbinden om de Jaap Nooderbeker. De Christelijke school leidt met een beter dc.lgemiddelde. De wedstrijd tussen de Titus Brandsma- school en de Carolusschool eindigde in een 1-1 gelijkspel. Het elftal van de Christelijke school zorgde voor een wa re doelpunten regen in de wedstrijd te gen de Openbare school. De rust brak al aan met een 4-0 voorsprong van de Christelijke school, die met een 7-0 overwinning eindigde. De stand na de eerste competitiehelft is nu aldus: 1. Christelijke school 4 pnt.; 2. Carolus school 4 pnt.; 3. Titus Brandsmaschool 4 pnt. 4. Openbare school o pnt. De d-pupiilen van K.V.O. zijn kam pioen geworden door de 3-0 overwin ning op R.D.C.-g; de treffers waren van Ronny van Ham. Gijsbert de Boer en Esmé Apon. Antilopen c en K.V.O. e hebben ieder tien punten, zodat er nog geen kampioenschap is in deze afde ling. In de eerste helft van deze wed strijd werd niet gescoord; In de tweede helft opende Antilopen descore, doch George Rochof nam de gelijkmaker voor zijn rekening (1-1).

Soester Courant | 1968 | | pagina 13