ton beuken Interieurverzorging - Kunstnijverheid Alle op deze pagina getoonde wandmeubelen kunnen wij u in onze showrooms tonen. ROYAL PILASTRO K.L.M. - PASTOE F.M. DENEMARKEN SPECTRUM Waarvan wij u hier willen noemen (lid „Goed Wonen") Soesterbergsestraat 51A - Gallenkamppelsweg 2 Gaarne verstrekken wjj u alle mogelyke inlichtingen, waar- 1 toe wy u by deze uitnodigen tot een bezoek aan onze show- 1 rooms. Er is een tijd geweest dat het interieur van de woonkamer in praktisch alle huizen volgens een vaste formule werd opgebouwd. Wie ging trouwen kocht voor het zitgedeelte een bank en twee fauteurts, en voor het eetgedeelte een tafel, zes stoelen, een buffet en een theetafel. Wie wat geld over had en waarde hechtte aan een boekenschat schafte zich dan bovendien nog een boekenkastje aan, of liet ergens een paar planken aan de wand timmeren, waarop de huisbibliotheek werd gerangschikt. Wie veel geld had, liet zich door een woninginrichting advise ren en inritten en wie alles uit een krappe beurs moest bekostigen deed zijn inkopen bij een van de warenhuizen. Er waren dan verschillen in het soort hout waarvan de meubelen waren gemaakt, in stijl en in soort bekleding, maar in feite leek het ene interieur precies op het andere. Met deze traditie hebben wij als moderne mensen al lang gebroken. Het buffe' neeft zijn tijd gehad, de wandkasten zijn grotendeels verdwenen omdat ze te veel ruimte opslokten van het peperdure bouwvolume, en de theekast maakte plaats voor een stalen al of niet rijdende serveerboy. Tegelijkertijd kwamen dc wand- en combinatiemeubelen ons leven veraangenamen, want de honderd-en een opbergproblemen waarmee onze voorouders al worstelden bleven ook orr leven beheersen, moesten ook in onze moderne interieurs worden opgelos' Welnu, deze oplossing werd volledig gevonden in de combinatiemeubelen, die z gauw het bewijs leverden niet alleen doelmatig te zijn, maar tevens fraai en geze lig. Bovendien werd door de aanschaf van deze wandmeubelen de mogelijkhei geschapen het interieur een eigen sfeer en cachet te geven, waardoor de kame een eigen karakter krijgt. Het grote voordeel van combinatiemeubelen is voort dat we, zonder dat we ook maar in het minst een ..armoedig stempel1' op onz inrichting drukken, ,,heel eenvoudig" kunnen beginnen en alles langzaam kunne laten uitgroeien tot een „volwassen" interieur. De enorme veelzijdigheid van combinatiemeubelen ligt in het feit, dat ze worde opgebouwd uit elementen, zodat de uitbreidingsmogelijkheden vrijwel onbepert zijn. leder kan wandmeubelen geheel aanpassen bij eigen smaak en eigen be hoeften. Er is evengoed plaats voor het televisietoestel - dat desgewenst achte deurtjes of een schuifwandje verborgen kan worden als het niet wordt gebruikt voor planten, boeken, siervoorwerpen en andere snuisterijen, terwijl kopjes e glaasjes in kastjes kunnen worden opgeborgen. Het gemak van zo'n opbouw meubel is, dat we het met onze welstand of de grootte van ons gezin kunne laten meegroeien. Ook als we gaan of moeten verhuizen bewijzen combinatie meubelen onschatbare diensten, want wandmeubels passen altijd en overal. 8. Kastjes met schuifdeuren zijn ook altijd bijzonder praktisch en doelmatig. Zoals u ziet is de televisie „ingebouwd zodat u het onflatteuze „oog" makkelijk aan het oog kunt onttrekken, als u er niet naar wilt kijken. 9 Een driedelig combinatiemeubel, dat in diverse uitvoeringen te krijgen Is en natuurlijk voor aanbouw met andere ele menten geschikt Is. De witte vlakken van kastjes en laden geven extra fleur aan het geheel. 3. Wilt u als jong gezin eenvoudig be ginnen, dan is dit praktisch wandmeubel voor u. Het Is degelijk, sterk èn te be talen. 6. Met dit aanbouwmeubet kunt u wer kelijk alle kanten op. Het praktische kleine bureau neemt haast geen ruimte weg en biedt vele mogelijkheden. 4. Met dit wandmeubel zou de tiener haar eigen „hok" een heel persoonlijk cachet kunnen geven, terwijl ze het ele ment later, als ze een eigen gezinnetje gaat stichten, kan gebruiken als basis roor de verdere uitbouw. 5. Een aantrekkelijk en praktisch wand meubel voor een meisjes- of jongens kamer, simpel maar doelmatig. 7. Een bijzonder fraai aanbouwmeubel met een aparte bovenbouw. VRIJDAG 17 MEI 1968 1. Een wan'dffiëubel met een eigen ba, Is de geheime hartewens van elke man Welnu, de verwezenlijking Is geen her senschim, zoals u ziet. 2. Een aanbouwmeubel annex eettafel behoort ook tot de mogelijkheden. Het >s weer eens anders dan anders, maar wel zeer persoonlijk. (Alle foto's op deze oagina laten aanbouwmeubelen zien van de N.V. Royal-Systeem Meubelen, Vars- ceveld)

Soester Courant | 1968 | | pagina 15