HET HANDELSHUIS Sommige dingen zijn simpel en laten weinig keus over. Voor wegeninfor matie belt u de A.N.W.B. Voor een kostuum, een jas of sporteombinatie komt u regelrecht naar ons. Nergens anders is dezelfde mate van kwaliteit voorzien van zo'n redelijke toe- elegante herenkleding Er zijn verschillende redenen op te noe men waarom de herenmode in het verleden door de couturiers als een soort „stief kind" werd behandeld. Een studio van mode-ontwerpers is nu eenmaal geen lief dadigheidsinstelling en er zat „geen brood" in het creëren van herenkleding. Want de man was niet modebewust, het interesseerde hem in feite maar weinig of hij vijf jaar en langer met hetzelfde kostuum moest lopen. Bovendien is de Nederlandse man in doorsnee wars van „fratsen en versieringen". Hij griezelt van modepoppen en fatten en is o-zo-bang zich belachelijk te maken of - erger nog - voor een tweeslachtig wezen te worden aangezien. Buitenissigheden laat hij aan nozems over, nozems die er eigen wetten en normen op na houden en zich als nega tief levensdoel hebben gesteld het rebel leren tegen alles, dus ook tegen alle tra dities en normen van fatsoen die met kle ding verband houden. Maar de tijden ver anderden snel en zelfs de meest conser vatieve man heeft ingezien dat er nog an dere levenswaarden bestaan dan alleen maar tradities, en dat levensvreugde net zo onontbeerlijk is als brood en spelen. De mode-ontwerpers hadden de verander de mentaliteit van de mannen op mode gebied al voorzien en grepen op het juiste moment in. Op initiatief van de AKU-fa- brieken ontstond de Terlenka Young-mode, waaraan in Nederland thans 21 herenmo defabrikanten meewerken, in nauw ver band met 46 top-confectionairs in België, Frankrijk en Duitsland. Beroemde Franse, Italiaanse en Nederlandse mode-ontwer pers, onder wie Esterel, Litrico, Louzac, Ted Lapidus en de Both werden uitgeno digd kostuums te ontwerpen voor de Ter lenka Young-collectie. Tezamen met meer dan twintig Nederlandse confectionairs schiepen zij het silhouet voor dit voorjaar en de komende zomer in een serie kos tuums met praktische eigenschappen en passende modedetails. Met andere zak- indelingen en plaatsingen, gesloten split ten In de rug en opzij, met bredere revers en opengeknipte manchetten werd iets werkelijk nieuws en draagbaars bereikt. Doorgestikte revers en kapnaden op de broeken kenmerken de Terlenka Young- kostuums, dat soms ook op de battledress geïnspireerd lijkt. De colberts zijn langer en slanker en sluiten vaak hoog. De broekspijpen zijn een tikje wijder gewor den en het vest is in vele kostuums ge bleven; het sluit hoog of is laag rond weg gesneden. De hier getoonde modellen be horen grotendeels tot de „uitschieters", voor de jongeman dus, of voor de man die zich graag jong wil kleden. Maar ook voor een wat conservatiever, rustiger smaak brengt Terlenka Young een passen de en toch aparte snit, een coupe die al leen opvalt door vakmanschap en elegan- ce, en nooit door extra vagance. Daar staat de door de AKU aangetrokken modeken ner bij uitstek Gerard Dijkstra wel borg voor. 1 h&JTu er 'de leefti|Fv8SF en'h'Suét'u van iels aparts, bekijk deze twee kos tuums dan eens aandachtig. Links: een zeer sportief Terlenka Young kostuum dat op naam staat van André Hertzber ger. Rechts: een kraagloos autopak, vlot en met veel bewegingsvrijheid (Union). 2 Dit kostuum (gesloten en openhangend gedragen) Is een ontwerp van Gldeon Messink, lid van het Bedrijfschap Maat- kledingbedrljf. Het is sterk getailleerd, geheel doorgestikt, heeft brede korte revers in het vest, en een pantalon met steekzakken. 3 Een drietal vooruitstrevende Jongeren gaat gekleed in Terlenka Young-kos- tuums. Links een model In Terlenka wol met linneneffekt (model Levita), midden een vierknoopsmodel met doorgesneden taille (Nederlandse Kleding Bedrijven); rechts: een model in Terlenka tweed (Salco). Bij al deze drie modellen kan een fel gekleurde band worden gedra gen. De lengte daarvan is soms twee meter. Da banden worden los om hef middel geslagen en geven een uitermate kleurig effect 4 Sportief maar tevens gekleed en apart is de RAF-blue matting blazer, die door deze jongeman op een chilirode panta lon wordt gedragen, Deze Terlenka Young-creatie doet het natuurlijk ook goed (en rustiger voor bezadigder man nen) met een grijze pantalon. (Model Rocobé). 5 Dit Terlenka Young-kostuum werd ont worpen door de Nederlandse stylist Bob van Donselaar. Het is uitgevoerd in ca- valry-twill. Recht tegenover het busstation Soest-Zuid Soesterbergsestraat 51 Telefoon 2400 nze irn, VRIJDAG 17 MEI 1968

Soester Courant | 1968 | | pagina 7