WK! ZEN1TH i. D. v. N.S.U.-SH0W MaltUdgoecu^ Wilt u in de vakantie gaan filmen FOTO-FILM SWAGER Goede prestaties van Soester deelnemers op tweede motorcross Jubileum-veteranentoernooi van S.E.C. Tweede prijs voor Olympia in S.V.V.-volleybaltoernooi - Aquarium-propaganda Spectaculaire wedstrijden trokken bijna 10.000 bezoekers Kleine overwinningen van S.E.C. en V.V.Z. op Hees en B.D.C. Vereniging van Huisvrouwen Voor modern DRUKWERK naar DRUKKERIJ SMIT VRIJDAG 24 MEI 1968 I Begin uw inhaal - [manoeuvre op flinke afstand. De vrachtwagen chauffeur vóór u kan dan in zijn spiegel zien dat u er aan komt. Bovendien is uw i snelheid groter. 1 INHALEN EIST AFSTAND vv Een gastvrije stop tijdens uw autoritje dit weekend is Soeslerbcrgseslfaal 122 SOEST Tel (02155) 2706 Ga naaR SP'JKER TEL. 2 9 8 X S0E5TERBERDSE5TR.2 6 Iedere zaterdag In RESTAURANT D'ORANJEBOOM, Leusderweg - Amersfoort, van 10.00 tot 18.00 uur. Voor enkele toekomstige filmers, die het plan hebben opgevat om serieus te gaan filmen, bestaat bij ons de gelegenheid, om voor een weekend GRATIS een mo derne film-camera met film ter beschikking te krijgen. Dit is de gelegenheid om, voordat u overgaat tot de aankoop van een eigen apparaat, kennis te maken met de vele mogelijkheden van de allernieuwste typen camera's. BURG. GROTHESTRAAT 45 - TELEFOON 3917 - SOEST HOTEL RESTAURANT CAFE VAN DEN BRINK De uitgestelde wedstrijd tegen Soester- berg wordt dinsdag 28 mei, om zeven uur, gespeeld met de volgende S.E.C.- selectie: Adams, D. Hooijer, J. v. d. Hoed, Pothoven, Van Breukelen, Mee- der. Pureveen, Kareisen, Wijnands, Cairo, De Boer, Scheurwater. B.D.C. begon het veteranentoernooi met een even moeizame zege op V.V.Z. De Bosstraatbewoners namen uiteindelijk een 2-1 overwinning mee naar huis, na bij de rust overigens nog met 1-0 te hebben achtergestaan. Het op papier sterkere B.D.C. kreeg het vooral in de eerste helft zwaar te verduren. De defensie kwam herhaaldelijk onder zware druk te staan en moest ook eenmaal capituleren op een kopbal van linksbuiten Hok. Dezelfde speler heeft nog ettelijke kansen meer gehad, maar trof geen doel meer. Aangezien de V.V.Z.-doelman Jan van Kooij er bovendien nogal zin in had, In Soest-Zuid, tegenover het busstation, is een nieuwe vorm van propaganda voor de aquariumvereniging „Zilver Te- tra" te bewonderen. In de etalage van boekhandel Van der Ven staat een automatische dia-projec tor opgesteld, welke op een klein scherm in bonte afwisseling een aan tal dia's projecteert betreffende de aquariumliefhebberij. Deze kleurendia's zijn van uitzonderlijk gehalte en trek ken terecht veel aandacht van de voor bijgangers. Volgens onze informatie zal ook gedu rende de avonden deze projectie wor den voortgezet. Wij achten deze vorm van samenwerking tussen de midden stand en een hobby-vereniging zó ge slaagd, dat wij onze lezers aanraden eens een kijkje te gaan nemen. DE VRACHTWAGEN IN HET VERKEER S.E.C. is het eigen jubileum-veteranen- toernooi met een magere 2-0 overwin ning op de oude glorie van Hees be gonnen. De dag daarvoor had B.D.C. het toernooi al met een kleine 2-1 zege op de oudjes van V.V.Z. geopend. Het elftal van de organiserende en ju bilerende vereniging was in de strijd tegen Hees voortdurend in de meerder heid, maar de voorhoede zag geen kans, het overwicht in doelpunten uit te drukken, ofschoon er mogelijkheden ge noeg waren. S.E.C.-rechtsbuiten Wij nands kreeg keer op keer alle ruimte, die hij zich maar wenste, maar zijn voorzetten werden zeer slecht afge werkt. Met name Ab Hooijer sprong nogal nonchalant met de vele kansen om. Toch gaf hij S.E.C. kort voor rust een voorsprong. De schaarse Hees-aan vallen leverden voor S.E.C. geen enkel gevaar op. Doelman Adams heeft een zeer rustige avond gehad. Verder dan de rustig en zelfverzekerd spelende S.E.C.-defensie kwamen de Hees-aan vallers niet. In de tweede speelperiode veranderde het beeld nauwelijks. Opnieuw een veel sterker en blijkbaar ook geroutineerd S.E.C., dat Hees in alle onderdelen van het spel de baas was, maar verzuimde, dat in doelpunten te laten merken. Er moesten eerst talrijke kansen gemist worden (o.a. een voor open doel door Wijnands) alvorens opnieuw Ab Hooijer voor S.E.C. kon scoren. Doelman Adams kreeg in die tweede helft alleen een paar verre schoten van betrekkelijk weinig betekenis te verwerken. Midden voor Elfferich was eenmaal dicht bij Adams en een doelpunt in de buurt, maar zag zijn voornemens op het laat ste moment toch nog gedwarsboomd. Al met al een zeer kleine, maar alles zins verdiende overwinning voor S.E.C. D" wedstrijd S.E.C.-V.V.Z., die aanvan kelijk op woensdag 29 mei zou worden gespeeld, is in verband met de op de televisie uit te zenden finale voor de Europa Cup verschoven naar zaterdag 1 juni om zeven uur. S.E.C. komt tegen V.V.Z. met de vol gende spelers uit: Adams, Dasselaar, Veldhuizen, Ruttenberg, A. Hooijer, J. Westerveld, J. de Jong, C. van 't Kloos ter, Wijnands, E. Kareisen en v. d. Vel de. slaagde B.D.C. er althans voor de rust niet in, nog gelijk te komen. Nico Gros heeft de V.V.Z.-keeper //el nkele ma len op dc proef gesteld, maar doelpun ten leverde het niet op. Ook in de tweede helft hield de ver sterkte V.V.Z.-defensie lange tijd stand tegen het steeds verder opdringende B.D.C. Tot vijf minuten voor tijd Nico Gros met een kopbal uit een voorzet van Van Megen eindelijk doelman Van Kooij kon passeren: 1-1. B.D.C. keerde zelfs nog met de volle zege naar huis, toen even later De Ruig de V.V.Z.-doelman met een hard schot verraste: 1-2. Het S.E.C.-veteranentoernooi wordt op 12 juni besloten met een grote feest avond in de S.E.C.-kantine onder mu zikale leiding van arbiter P. S. Snij ders. ZONDAG BEKERDUEL S.E.C.-C.D.N. Na een 4-3 overwinning ->p het Amers- foortse K.V.V.A. bekert S.E.C. zondag verder tegen het Driebergense C.D.N., dat afgelopen zondag het eveneens uit Amersfoort afkomstige A.P.W.C. uit schakelde. S.E.C. zal tegen C.D.N. wel tot winst willen komen, want het is uiteinde lijk deze club geweest, die in c> lier- laatste competitiewedstrijd S.E.C. met één punt passeerde en daarmede de degradatie aan de Soestenaren over liet. Indien S.E.C. deze wedstrijd inderdaad wint, komt de ploeg direct in de kwartfinale, want voor de volgende ronde is S.E.C. vrijgeloot. Rijd niet te dicht achtereen vrachtwagen als u gaat inhalen. De vrachtwagen- chauffeur kan u dan met zien. 5 De kans dat hij ook gaat intelen is groot. Sint Oedenrode. N. Raaijmakers legde de zeven minuten en één ronde het snelst af, voor C. Wessels uit Soest. In deze serie wist J. v. d. Broek zich, dankzij een moeizaam veroverde zevende plaats, voor de finale te klasseren. Via de her kansing wist ook F. van Leek zich nog voor de finale te plaatsen. Hij ging in de herkansing als eerste over de streep. Vier deelnemers uit Soest derhalve bij de laatste 21, een resultaat, wat vele toeschouwers aanspoorde tot het geven van een meer of minder vette premie. Een zeer jong toeschouwertje keerde er zijn portemonnee voor om. Het leverde een hele gulden op. Het was na een aanvankelijk bijzonder spannend verlopen finale J. van Leek, die als eerste over de finish ging, ge volgd door P. Casteelen uit Hilversum, J. Houtermans uit Beek en Donk, B. Kooien uit Hogeloon. A. Bosch uit Heer len en B. Kooij uit Baarn. J. v. d. Broek klasseerde zich als achtste. Aanmerkelijk sneller ging het in de 250 cc. klasse voor senioren, waarin als enige Soestenaar J. Kers aan de start kwam. Hij heeft echter geen dominerende rol gespeeld. De strijd ging geheel tussen Floor Verbruggen uit Den Hoef, H. Vos- ters uit Eindhoven en F. Merks uit Nis- telrode. De strijd in deze klasse is één van de spannendste geworden. Floor Verbruggen diende hier een ge vestigde reputatie hoog te houden en heeft dat ook naar beste kunnen gedaan, ofschoon hij uiteindelijk met een tweede plaats genoegen moest nemen. De eerste manche, over vijftien minuten en één ronde, bracht hem de overwin ning, nadat hij overigens een zeer groot deel van de strijd op de tweede plaats had gelegen, achter H. Vosters, die in deze manche uiteindelijk derde werd. Gerard Does uit Hilversum ging hem in de laatste ronden nog voorbij. De tweede manche leverde een felle strijd op tussen Verbruggen en Vosters, maar de Eindhovenaar heeft zijn een maal bereikte toppositie niet meer afge staan. Na twee valse starts in de derde en beslissende manche (op dat moment had Verbruggen drie punten en daar mee de beste kansen, Vosters vier pun ten en G. Does zes punten) nam Vosters opnieuw de leiding. Verbruggen bleef aanvankelijk zeer ver achter. Na de eer ste ronde ging hij als dertiende over de finish. Langzaar maar zeker liep Ver bruggen echter weer in. Renner na renner ging hij voorbij, maar de voorsprong van Vosters was al te groot geworden. "Wel keek Verbruggen hem op de rechte stukken nog in de rug, Jan van Leek. geflankeerd door de Hilversummer Castelen, ontvangt uit handen van hoofdinspecteur Scholt- meyer de beker. Een kleine tienduizend mensen zijn gis termiddag getuige geweest van een spec taculaire en soms ook wel dramatische motorcross in de zandafgraving aan de Soester Engweg. Het zeer aantrekkelijke weer en het enerverende motorgeweld bleek ruim schoots op te wegen tegen de ongemak ken, veroorzaakt door het lawaai en de stofwolken van en achter de motoren. Men heeft races van hoog gehalte kun nen zien. waarin de Soester deelnemers een zeer behoorlijk figuur hebben ge slagen. Het was uiteindelijk J. van Leek uit Soest, die in de klasse 250 cc junioren met de eerste prijs naar huis ging. Zijn plaatsgenoot J. v. d. Broek legde beslag op de achtste plaats. De eerste serie werd gewonnen door M. van Erp uit Sint Oedenrode met J. van Leek op de tweede plaats. Ook de tweede serie bracht een winnaar uit maar de overwinning van Vosters is door Verbruggen althans niet meer in gevaar geweest. Wel moest de Eindhovenaar nog een fel gevecht leveren met de Hilversummer Does, die in de tweede helft van de manche sterk terugkwam, beseffend, dat de grote achterstand van Verbruggen voor hemzelf nog perspectieven kon ope nen. Een overwinning in de laatste man che zou hem nog een tweede plaats kun nen opleveren in de eindrangschikking. Met slechts enkele meters voorsprong ging Vosters toch als eerste over de eindstreep, daarmede tevens beslag leg gend op de eerste prijs in de totaalrang schikking. Does werd tweede en Ver bruggen derde, voldoende voor een toch ietwat teleurstellende tweede plaats in het eindklassement. Vierde werd uitein delijk F. Merks en vijfde G. Franken uit Zegge. Bij de 350 cc en hoger voor senioren moest nationaal kampioen P. Dirks we gens een gebroken pols verstek laten gaan. Dat opende voor de kampioen van verleden jaar Harry Hendriks uit Oss goede perspectieven, maar de ongeluk kige renner kwam in de eerste manche al ten val en finishte als vijftiende. Het was G. van Beek uit Soest, die hier bij zonder snel van start ging, ronden lang ook aan de leiding bleef, maar tenslotte J. Sevink uit Doetinchem toch voor moest laten gaan. In de slotfase werd Van Beek ook nog door J. de Rooij ge passeerd. Dezelfde renners deelden ook in de volgende manches de lakens uit. Opnieuw een felle start van Van Beek, die echter zijn positie steeds meer verlo ren zag gaan en tenslotte als zevende binnenkwam. De zege ging opnieuw naar Sevink, die dit jaar pas voor het eerst in de zware klasse uitkomt. A. Verstegen uit Volk el werd nu tweede, terwijl de winnaar van verleden jaar als derde bin nenkwam. De kansen van Harry Hen driks waren toen echter al verkeken, ter wijl Sevink de eerste prijs al bijna niet meer kon ontgaan. Hij behoefde in de derde en beslissende manche maar bij de eerste vijf te komen om winnaar te worden. De renner uit Doetinchem op zijn motor van bijna negenduizend gul den heeft echter ook in de laatste man che duidelijk zijn superioriteit getoond. Na een valpartij, direct na de start, waardoor enkele renners al direct voor een hoge klassering waren uitgeschakeld, nam hij de leiding en stond die niet meer af. Op de laatste meters werd hij nog even bedreigd door Hendriks, maar voor de totaaluitslag was dat niet meer van betekenis. Derde werd J. de Rooij uit Eindhoven. In de eindrangschikking nam hij de tweede plaats in, voor A. Verstegen uit Volkel. Na afloop van dit stoffige en nogal la waaierige, maar niettemin zeer geslaagde en organisatorisch voorspoedig verlopen crossfestijn reikte hoofdinspecteur H. G. Scholtmeijer de verschillende prijzen uit. Organisatoren D. v. d. Broek en Strum- pel konden als tevreden mensen naar huis terugkeren. Het eerste herenteam van Olympia heeft in het sterk bezette volleybal toernooi van S.V.V. gistermiddag een zeer eervolle tweede plaats bereikt ach ter S.O.S. uit Utrecht, maar vóór het in de hoofdklasse spelende V.V.A., dat van Olympia een vrij gevoelige neder laag kreeg te incasseren: 16-4 en 15-5. Verder behaalde Olympia een eerste prijs bij de dames A en een vierde bij de dames B. Verder zijn de prestaties van de Soester clubs aan de bescheiden kant gebleven. De organiserende ver eniging kwam niet verder dan twee derde plaatsen bij de dames A en de meisjes. Niettemin was de voldoening van het welslagen van dit monstertoernooi min stens even groot. S.V.V.-voorzitter B. W. Kolthof c.s. heb ben heel wat organisatorisch werk moe ten verzetten om dit toernooi, waaraan door 107 teams is deelgenomen, in goede banen te leiden. Er moesten in totaal ruim vierhonderd wedstrijden worden gespeeld en om dat allemaal even vlot te doen verlopen, komt wel het een en ander kijken. Het toernooi is echter bijzonder voor spoedig verlopen, zij he voor S.V.V. misschien niet in de resultaten. Een van de meest succesvolle verenigingen was O.V.R.A. uit IJmuiden, die met niet minder dan zeven prijzen naar huis ging. De prijzen werden na afloop van het door fraai voorjaarsweer begunstigde toernooi utgereikt door burgemeester mr. S. P. Baron Bentinck, die ook nog eens de organisatoren alle lof <=»- I zwaaide voor het gepresenteerde. De prijzen werden na een dag inteii- 1 sief en sportief volleyballen op het terrein aan de Schrikslaan gewonnen door: Heren (ereklasse): 1. S.O.S. (Utrecht); 2. Olympia (Soest); 3. V.V.A. (Amers foort). Heren A: 1. Vios (Amersfoort); 2. Ty phoon 2 (Beverwijk); 3. Alliance (Haar lem); 4. O.V.R.A. 1 (IJmuiden). Heren B: 1. G.V.C. (Hilversum); 2. O.V.R.A. 2 (IJmuiden); 3. Wilhelmina (Amersfoort); 4. Tonegido (Voorburg). Heren C: 1. S.V.E. 2 (Utrecht); 2. Vios 3 (Amersfoort); 3. S.O.S. 3 (Utrecht); 4. Tonegido (Voorburg). Heren D: 1. Tonegido (Voorburg); 2. 5.V.E. 3 (Utrecht); 3. G.V.C. (Hilver sum); 4. Wilhelmina 2 (Amersfoort). Jongens A: 1. Vios a (Amersfoort); 2. Spirit (Amersfoort); 3. O.V.R.A. a (IJ muiden). Jongens B: 1. Typhoon (Beverwijk); 2. O.V.R.A. b (IJmuiden); 3. O.V.R.A. c (IJmuiden). Dames ereklasse: 1. G.V.C. (Hilversum); 2. Argos (Ledden); 3. Vios (A ïersfoort). Dames B: 1. Alliance 2 (Haarlem); 2. Tonegido (Voorburg); 3. G.V.C. 2 (Hil versum); 4. Olympia 2 (Soest). Dames A: 1. Olympia (Soest); 2. D.E.M. (Beverwijk); 3. S.V.V. (Soest); 4. Vios 2 (Amersfoort). Dames C: 1. S.O.S. (Utrecht); 2. Vios 4 (Amersfoort); 3. S.V.E. (Utrecht); 4. O.V.R.A. 3 (IJmuiden). Meisjes: 1. K.D.S. (Wormerveer); 2. O.V.R.A. (IJmuiden); 3. S.V.V. (Soest); 4. Spirit (Amersfoort). De Vereniging van Huisvrouwen, afd. Baarn, Soest en omstreken, heeft de volgende activiteiten georganiseerd Dinsdag 28 mei vindt de sluitingsmiddag plaats in Hotel Uytenbosch, Amster damsestraat 36, Baarn. Aanvang kwart over twee. Dinsdag 11 juni ochtend excursie naar de Balamundi-fabriek in Huizen. Dinsdag 11 juni middagwande ling door Pijnenburg. Woensdag 19 juni koffiedrinken in de Roskam met aan sluitend pannekoek eten. Dinsdag 25 juni tocht naar de Zaanstreek. Dinsdag 24 september show ter gelegenheid van de opening van het seizoen. VOOR AL UW BADGOED EN STRANDKLEDING Sport- en Campingshop „City" De grootste sportzaak van het Gooi. Nieuw Baarnstraat 39, Baarn, teL 2490.

Soester Courant | 1968 | | pagina 3