PONTIAC Vespa Ciao De Witte Pompen van cle REACTIE OP DOKA-INITIATIEF Grote Zomerwijn aktie 7 flessen halen, 6 flessen betalen J. C. Brouwer en Zn, Werk op hoog niveau OM DF HETE BREI DRAAIEN Lieve Prinses Beatrix Prins Wiilem-Alexander 2J5! Kabouters namen in Soest-Zuid onder grote belangstelling clubhuis in gebruik R9N0EN0LDUS EGSETTEN De Openbare School M. TUSSEN PASFOTO'S klaar terwijl u wacht Foto Swager Krabbels van Knelis Brandweer bluste keukenbrand Contant wil Soester zegel gaan uitgeven Mevr. G. Rosman Gediplomeerd schoonheidsspecialiste ijnhandel-slijteri'j Zeer gedistingeerd dameshor loge. Buitengewoon chic. Zeer duidelijke tijdaflezing. Met lederen band. Iedere Pontiac is twee jaar verzekerd tegen alle risico's Niet apart, maar saman Vereniging voor Openbaar Onderwijs WORDT LID Dank van Kontakt der Kontinenten Rouw- en Trouwkleding VRIJDAG 24 MEI 1Ü68 Een vijftiental winkeliers heeft dins dagavond in het St. Josephgebouw be sloten tot de oprichting van de Coöpe ratieve Winkeliersverenigng „Doka' zoals die reeds in zeven andere plaat sen bestaat en in enkele gemeenten in voorbereidng is. De eerste initatieven werden vanuit een zegelcommissie uit de Winkeliersverenigng Soest op een nogal rumoerige en chaotisch verlopen vergadering bekend gemaakt, met -dat moest de heer J. Wessels als voorzit ter van de zegelcommissie tot zijn spijt bekennen - voor de initiatiefne mers nogal teleurstellende reacties tot gevolg. De vertegenwoordigers van de particu liere zegelmaatschappijen, weinig inge nomen met dit Doka-initiatief als zij waren, lieten zich niet onbetuigd en slaagden er tot ieders verassing in, ten minste de nodige twijfel onder ie win keliers te zaaien. „De mensen van de zegelmaatschappij en vonden er een voedingsbodem, waar op wij niet hadden gerekend", bekende de heer Wessels dinsdagavond. „Wij hadden gedacht, dat iedere winkelier wel zou beseffen, dat dc particuliere zegels een kostbare zaak zijn, waarvoor de winkeliers bovendien vrijwel niets terugzien. Wij hadden die winkeliers een alternatief willen bieden". Vijftien winkeliers hebben dat alterna tief inmiddels aanvaard, terwijl er twintig belangstelling hebben getoond, doch wegens contracten een jaar zullen moeten wachten. Na de opzegging van hun contract mogen zij namelijk ge durende een jaar geen andere zegels verstrekken. Overtreding wordt bestraft met een boete van ƒ5000,(wat in Amstelveen al is gebeurd). De boete kan dan wel weer worden kwijtgeschol den, maar dan verplicht men zich nog meer jaren aan Contant. LAANSTRAAT 43, TELEFOON 3803 Moselbliimchen ƒ2,95 Riesling Sylvaner ƒ2,95 Mosel Perlé ƒ3,25 Bernkasteler Riesling '67 ƒ4,25 Zeiler Schwartze Katz '67 ƒ4,95 Reiler vom Heissenstein '66 Spatlese Naturein ƒ6,50 Graacher Himmelreich '66 naturein 6,75 Liebfraumilch '67 4,25 Niersteiner Domtal '67 ƒ4,75 ZIE ONZE ETALAGE Stccnhoffstraat 64 - Telefoon 2551 De vraag voor veel winkeliers was, wat men in dat jaar zonder spaarzegels moet beginnen, aangezien men wel ver moedde, dat Contant na de opzegging var. het contract gedurende de reste rende twaalf maanden geen zegels meer zal bijlven verstrekken. Een kort ge ding om de maatschappij tot verdere le vering van de Contant-zegels te ver plichten, leek niet de beste oplossing Meer heil zag de heer Wessels in het geven van bepaalde kortingen, speciale maand- of weekaanbiedngen e.d. „Het publiek heeft er alle begrip voor", zei hij. Overigens blijkt Contant, niet zonder meer bereid om zijn klanten naar de Doka te laten overstappen. De direc teur van deze maatschappij belegde dan ook de avond voor de Doka-vergadering een Contant-bijeenkomst (waarop de Doka-leden niet waren uitgenodigd), waarop de directeur - figuurlijk ge sproken - met de nodige bankbiljetten zwaaide om zijn klanten te behouden. Hij verklaarde zich bereid, een be hoorlijk bedrag over te hebben voor het behoud van zijn Contant-klanten. In eerste instantie werd doe de direc teur, de heer Kroes voorgesteld om een aan d? Contant-winkeliers te verstrek ken bonus in een fonds te storten, waarvan de inhoud zou worden ge bruikt voor collectieve reclame. De heer Kroes zou de inhoud van het fonds dan zelf verdubbelen. De aanwezigen op deze Contant-bijeenkomst voelden hier weinig voor, waarna de heer Kroes voorstelde, een eigen Soester zegel in te voeren. Daar wilde hij wel een ton tegenaan gooien als het moest, maar wel onder de voorwaarde, dat een groot aantal winkeliers hiervoor inte resse heeft. Een besluit kon te dien aanzien niet worden genomen, omdat ter vergadering maar twintig (van de zeventig) Contant-zaken in Soest waren vertegenwoordigd. Het eerste offensief van Contant tegen de Doka in status nascendi bleek daarmede grotendeels te zijn mislukt. De doka zelf is nu definitief van de grond gekomen. De statuten - naar Amstelveens voorbeeld - werden onge wijzigd vastgesteld. De tweede verga dering is dinsdag als geheel in veel betere sfeer verlopen. De aanwezige le den en adspirant-leden hebben alles gedaan om een vlotte start mogelijk te maken. Besloten is om op 1 juli a.s. het startschot te geven. In tegenstelling' tot enkele andëré plaat sen zal iedere -winkelier tot de Doka organisatie Soest kunnen toetreden. Dat kan volgens de heer Wessels de samen werking alleen maar bevorderen. Zon der voorkennis van het bestuur zullen de leden niet meer dan één zegel voor iedere bestede halve gulden mogen ge ven. „Het is niet de bedoeling, dat het zegel een concurrentiemiddel wordt" zei de heer Wessels. Het toetredingsgeld bedraagt momen teel 50,Naarmate de Doka-organi satie groeit, zal echter ook het in schrijfgeld groter worden, omdat de winkeliers, die in een later stadium toe treden, kunnen profiteren van de re sultaten van de pioniers. Zeven personen zijn aangewezen om onderling de bestuurstaken te gaan verdelen. Het zijn de heren J. Wessels, J. Kok, J. v. d. Hulst, G. J. Adama jr., Huisstede, Van Wieren en Van Essen. Hoog boven het drukke verkeer zyn leidekkers bezig met het vernieuwen van het torendak van de r.k. kerk. Onopgemerkt door dc voorbijgangers, hangend aan een touw, verrichten zij hun spectaculaire arbeid. Onder het regiem-Veldkamp voor so ciale zaken is de hoge bijdrage voor sociale verzekeringen een en andermaal onderwerp van discussie geweest. Men heeft intussen begrepen dat er toch ver andering moet komen in het bijdragen- patroon van de sociale verzekeringen. Van de zijde van de Kath. Ned. Boeren Tuindersbond is nu een suggestie gekomen om de gehele kinderbijslag af te schaffen en deze te vervangen door verhoging van de kinderaftrek en voor de laagste inkomens door het geven van een toeslag uit de schatkist. Uit het N.V.V. stelt men de vraag of er niet efficiënter gewerkt kan worden bij de uitvoeringsorganisatie van de sociale verzekeringen. Omdat men in die krin gen wel begrijpt dat kostenverminde ring slechts een druppel op de gloeiende plaats betekent, ging dit voorstel ver gezeld van de reeds bekende suggestie om een goed deel van de sociale verze kering maar uit de staatskas te betalen. Of men nu de ene weg volgt of de an dere, alle gedachten van de bondsmen- sen komen er op neer dat men de staat het gelag wil laten betalen. De verant woordelijkheid van de minimum-sociale- kosten moet naar het individu worden verplaatst, willen wij tot bezuiniging ko men. Daarvoor zal hét noodzakelijk "blij ken al die kosten naar de enkeling over te hevelen, die bij de stijgende welvaart aanvaardbaar zijn. De kosten van huis arts en apotheek horen o.i. uit het ver zekeringspakket te verdwijnen en de ziekenhuiskosten behoren van de eerste dag af tot een zwaar geneeskundig risico te worden gerekend, waarvoor men via volksverzekering verzekerd dient te zijn. Eenvoudige risico's kan men zelf dragen met uitzondering van een categorie laagstbetaalden, die hulp uit de schatkist dienen te krijgen. Men kan schipperen zolang men wil, alleen de persoonlijke verantwoordelijkheid en aanvaarding van een vrijwillige verzekering voor de eer ste ziektekosten zal tot een werkelijke vermindering van de zware sociale las ten leiden. Men schijnt er voorshands de voorkeur aan te geven nog als een kat om de hete brei heen te draaien. Iedereen praat over Een boekje met kindertekeningen en -brieven bjj dc geboorte en de eerste verjaardag van Met talloze vier-klcuren illustra ties, slechts GJ WESSELS Soesteibcrgscsvaal 53-tel 2419 SOEST O Donderdagmorgen namen de kabouters van de Agnes-groep in Soest-Zuid offi cieel bezit van hun nieuwe onderkomen. Onder grote belangstelling van ouders en genodigden, waaronder de burgemees ter en zjjn echtgenote, en loco-burge meester K. de Haan. Na het hijsen van dc driekleur, werden woorden van dank uitgesproken aan dc vele mensen die be trokken waren by de totstandkoming. Terwijl de welpen een geschenk aan boden ter verfraaiing van het interieur. Na het officiële gedeelte kregen de ge nodigden en belangstellenden de gelegen heid het resultaat te bezichtigen. OPTICIEN - JUWELIER - HORLUGER Laanstraat 62-64 - Baarn - Tel. 3392 HORLOGES JUWELIER HORLOGER 50ESTDUK REMBRANDTLAAN 18 - TEL 02155-4785 fret navolgende schrijven werd gezon den aan het gemeentebestuur van Soest: Soesterberg, 21 mei 1968. Aan Burgemeester en Wethouders. Edelachtbare Heren, Ondergetekenden, dr. A. de Groot, di- rekteur van het centrum Kontakt der Kontinenten te Soesterberg, en J. Ter- steeg, rektor van Missiehuis St. Jan, hebben er behoefte aan U de volgende brief te schrijven. Op het ogenblik zijn we met alle staf leden en personeel nog bezig met de eerste opruimingswedkzaamheden na de brand die twee dagen geleden ons ge bouw zo ernstig beschadigde. We zijn daarbij overgeleverd aan de regen, mis sen bij dit gure weer de verwarming en in het geteisterde complex ook nog grotendeels electricteit. Niettemin heerst er geen verslagenheid. En wat wij overal bij onze mensen mogen beluiste ren is grote vreugde om de steun van de gemeente: belangstelling van de autoriteiten, en de urenlange, enorme inzet van politie en brandweer tijdens de brand cn in de dagen erna. Daarbij voegde ziich de sympathie van de in woners van Soesterberg en verdere om geving. Hun doeltreffende hulp tijdens de eerste fase van de brand maakte het mogelijk de belangrijkste documentatie, nodig om ons vormingswerk voort te zetten, tijdig in veiigheid te brengen We mogen daardoor zeggen dat de schade die ons het meest direct belem mert. hoofdzakelijk van materiële aard is. Zeer verheugend waren verder de talrijke aanbiedingen van particulieren en grotere tehuizen om te helpen bij eventuele huisvesting en het verstrek ken van maaltijden. Wij spreken daarom onze oprechte dank uit en dit heel speciaal tot brandweer en polite! Het werk van ons centrum, van de er aan verbonden staf. van de daar gevestigde redactie en andere mis sionaire instanties, speelt zach prak tisch geheel af op landelijk en interna tionaal niveau en zelden binnen ge meente-verband. Dat we evengoed die bijzondere sympathie ervaren, is ons in deze verwarde dagen zeer tot steun. We weten heel goed dat er in de ko mende maanden veel moet gebeuren, dat er dikwijls op korte termijn reso luut zal moeten worden beslist en dat er* slagvaardig zal moeten worden ge handeld. We vertrouwen op de span kracht. de vindingrijkheid en het uit houdingsvermogen van de stafleden en het personeel, als het er op aan komt de bedrijven spoedig weer op gang te brengen. En we durven op grond van hetgeen we hebben ondervonden, van harte vertrouwen dat we, wasr we op de medewerking van uw instanties -.jn aangewezen, prioriteit en medewerking zullen mogen ondervinden. Met bijzondere hoogachting, Dr. A. DE GROOT. Directeur centrum Kontakt der Kontinenten. J. TERSTEEG. Rektor missiehuis St. Jan. Laanstraat 55 - Baarn Telefoon 2783. Burg. Grothestraat 45 - Tel. 3917 da zullle ongder- voed binne, maor ut liek terop da zullle un bietje ontevrieje Ajje ut ming vraogt dan mok zeige dak fing datter sinds kort bar veul Soes- der ouwe vaan dao- ge zie rongdlope die der heul nie geluk- kug uut zien. Nle binne. En heul eerluk gezeit, ik ken der wel een bietje in komme. Ik geloof ok nie dak ut zo maor over ze kaant zouw kenne laote gaon, as ze ming haade wies emaokt toengk lid werd vaan die ouwe vaan daoge huuze klup, dak veur- raang zouw kriege biet uutdele vaan kaomers int niewe bejaordetehuus op de Eng, en dak noeng ut haos klaor is, mit een kluutje int riet word gestuurd. Laote we effe eerluk weze, jie zal al een paor jaore in die klup weze, en bar trouw vergaoderinge en besprekinge bezoeke, en da alles doeng mit de ge- daachte dat ut allemaol is veur jie eige ouwe daag, en daan opeens te hore krieg, dattut effe teugezit veur meer as de hellef van de leje. Hoe arrug ut de minse vant bestuur ok spiet, der is geen plaots meer, zullie zalle wel op de waachlies komme. Noeng mok wel zeige dak ut allemaol nie bes ken begriepe. Ik ken nog wel een bietje snaape datter geen plaos is veur alle Soesder ouwe vaan daoge, vaan vandaog en marrege. Maor dat ter veur de leje vaan zoon verenuging die gloof ik eigeluk allenug maor is op- gerich om tot ut oprichte van zoon te- huus te komme, is veur ming een raod- sel, waork in de varste varte geen op lossing veur zie. Maor ut ken netuurluk ok wel weze dat ze eers alle urgente, zoas da biet, gevaale neme. En das een ding wak heul zeker weet, die binne der heul wat. Waant jie ken noeng eenmaol op heul veul meniere oud worre. Ut mooijste is netuurluk, en daor droomk saome mit Kneliao ok altied vaan, om saome in goeije gezondhied in joe eige huus oud te worre. Maor ut wordt al heul aores aster een van de twee nie meer ken doen wattie graog zouw wille. De ouwe daag komp mit gebreke, en zolaang astie gebreke noeng maor klien blieve, dan kejje ut saome nog wel redde, maor ast wat arruger word, dan kejje ut vaok nie meer allenug an, en dan komp zoon ouwe vaan daoge huus goed vaan pas. Waorveur ze teugeswoordug bejaorde tehuus zeige teuge een ouwe vaan dao ge tehuus is ming nog nie goed duu- deluk, ik schaat zo dat da komp omda de minse, ut nie zo leuk fdngde om teu ge minse die vant pesjoen geniete ut woord ouwe te motte gebruuke. Maor in ieder gevaal hebbe we in Soest een naor vaan die huuze. De twee grootste komme bove op de Eng. Da liek netuurluk een slechte plaos om die huuze daor neer te zette, maor da hebbe de minse dde daor veur hebbe gezorreg nie veur niks edaon, zullie daachte, as die ouwe minse noeng ar- ruguns naor toe motte, dan kenne zul lie zo de barreg of lope. Da kos zullie dan heul geen moejte, ze gaon van zellef. In die redenaasie zaat maor een heul klein misgreeppie, zullie hebbe der nie an gedaach, dat wie naor beneje gaot ok weer naor bove mot komme. En da vaalt heul nie meej. Noeng wille ze die verenuging gaon op- doeke, maor laote zullie daor meej waachte. waant der binne nog zaoke genog die zullie veur de Soesder ouwe minse kenne regele. Woensdagmiddag rond het middaguur moest de brandweer uitrukken voor een keukenbrand in perceel Willem dc Zwij ger laan 8. Hoewel de omwonenden met dc tuin slang het snel om zich heen grijpende vuur bestreden, konden zij dc brand niet meester worden. Met behulp van een pocdcrblusser, die dc commandant in zijn auto meevoerde, cn een straal van de nevelspuit, maakte de brandweer een einde aan de brand. Terwijl men probeerde dc oorzaak van dc brand vast te stellen, arriveerden de bewoners, een Amerikaanse familie, voor wie de enorme ravage zo vlak voor He melvaartsdag een onwelkome verrassing was. Door dit snelle optreden van de brand weer werd erger voorkomen.

Soester Courant | 1968 | | pagina 5