Wieken Garage Stam „PERZISCHE TAPIJTEN" MARCHAL HAARMODE PROPAGANDA-EXPOSITIE van IRANIAN CARPET C0MMISSI0NERS BEDRIJFSSPORTCOMPETITIE GESTART HOLLAND SPORT op de drempel van de eredivisie SLACHTOFFERS VAN DE DRUP ZIJ WETEN VERMOEDELIJK MEER Evenementencommissie voert ook prijzen in voor competitierecords fVOLVOJ Openbare Leeszaal en Bibliotheek HORLOGES STAM RENAULT 4-deurs Voordelen R8 ƒ5595,- - R10 6250,- RENAULT maakt uw leven rijker Foxboro speelde gelijk Amersfoortse Handboog- schietvereniging ..Centaur" K.P.S. won vijfde wedstrijd Voor elke sport Sporthuis Eb. Kareisen en Zn. ƒ1,20 59 ct VRIJDAG 24 MEI 1068 Onder aanmerkelijk aangenamere weers omstandigheden dan verleden jaar is dinsdagavond de zesde Soester Bedrijf s- sportcompetitie, georganiseerd door de Evenementencommissie van de Soester Zakenkring, van start gegaan. Na een inleidend woord van de voor zitter, dr. M. van Driel, waarin hij de de ruim achthonderd deelnemers een paar sportieve weken, begunstigd door mooi weer toewenste, bonden 31 heren- en twaalf damesteams de onderlinge volleybalstrijd aan. De dames waren daartoe ondergebracht in drie poules van vier teams. In de eerste groep eindigden na de eerste wedstrijddag de teams van Lindner en Stam met twee gewonnen wedstrijden op de eerste plaats. Tot hetzelfde re sultaat kwamen in de tweede poule de teams van Pribor 1 en Foxboro, terwijl in de derde groep de zestallen van de Gemeente en Van Kooij eveneens met twee overwinningen begonnen. In de poules moeten de damesteams echter nog een wedstrijd spelen, alvorens zij eventueel overgaan naar een volgende ronde. Dat zal pas gebeuren op vrijdag 7 juni. Tevens spelen dan de verschil lende poule-winnaars tegen elkaar om de eerste, tweede en derde plaats. De herenteams speelden dinsdagavond nog maar pas één wedstrijd. De fina listen van verleden jaar, de Gemeente en Stam begonnen met overwinningen. De Gemeente bleef Lindner 5 met 15-6 voor, terwijl Stam weinig moeite had met nieuweling in de bedrijfssportcom- petite Treeling Suik: 15-1. Een 15-1 ze ge boekte ook P.T.T. op het team van Foxboro 1. De grootste overwinning was echter voor Gemeentewerken, dat Houdijk met 15-0 aan de kant zette. Omtrent de stand in de acht verschil lende poules valt na een wedstrijd nog niet veel meer te zeggen dan dat twee teams de eerste en twee teams de laat ste plaats delen. De tweede volleybal dag op vrijdag 31 mei zal geheel be stemd zijn voor de heren, zodat er na die avond wat meer tekening in de strijd zal komen. Op die avond zullen al le poulewinnaars bekend zijn. De volledige resultaten van de eerste wedstrijddag waren: Heren: Foxboro 1-P.T.T. 1-15, Van Kooij-U.B.O. 15-2, Dindner-Super Clea- ner 15-6, Gemeente-Lindner 5 15-6, Dal- co 1-Stam 2 15-8, Stam 1-Treeling Suik 15-1, Gemeentewerken-Houdijk 15-0, Lindner 2-Van Kooij 2 15-2, Van Aseh- Van Kooij 3 12-15, Lindner 3-Foxboro 5 15-11, Progress- Gemeentewerken 2 8-15, Foxboro 3-Howson 8-15, Lindner 4-Arco 15-9, Foxboro 4-Bosman 15-2 en Pribor-Dalco 2 16-14. Dames: Lindner 1-Foxboro 2 15-4, Dalco 2-Pribor 1 2-15, Arco-Gemeente 6-15. Dalco 1-Stam 1-15, Foxboro 1-U.B.O. 15-3, Van Kooij-Pribor 2 15-2, Lindner- Dalco 1 15-12, Dalco 2-Foxboro 1 10-15, Arco-Van Kooij 7-15, Foxboro 2-Stam 10-15, Pribor 1-U.B.O. 15-4 en Gemeen te-Pribor 2 15-2. De kwaliteit van het vertoonde spel de monstreerde over het lgemeen wel dui delijk, dat de volleybalsport bij de ver schillende bedrijven over het algemeen betrekkelijk weinig beoefend wordt. Het vermaak bij de meeste wedstrijden was dan ook aanmerkelijk groter dan de kwaliteit, wat op zichzelf geenszins bezwaarlijk is. Ln vele gevallen bete kende een goede opslag dan ook met een een punt. Volleybal van enig ge halte zal men pas op de laatste dag kunnen zien, wanneer de verschillende poulewinnaars tegenover elkaar staan. Zoals we reeds berichtten wordt er dit jaar een trofee beschikbaar gesteld voor die indivduele prestatie, die het Nederlands rekord op dat nummer pro centueel het dichtst benaderd. Dat be tekent dus één prijs over alle indivi duele nummers. Daarnaast heeft men dinsdagavond be sloten om ook herinneringen beschik baar te stellen voor alle rekords, die op de bedrijfssportcompetitde worden behaald. Uitgangspunt daarvoor zullen de resultaten op de persoonlijke num mers van het afgelopen jaar zijn. De bedrijfssportcompetite wordt van avond voortgezet met de cyclecross in de Soester Duinen. De start is om zeven uur aan de Van Lyndenlaan. Vier da mes (E. Vos van Dalco, J. v. d. Hoed van Arco en R. Knoope en J. Goudri- aan van Super Cleaner) en 38 heren (van vijftien bedrijven hebben hiervoor ingeschreven. Zij zullen een vrij pittig stukje moeten fietsen door de Soester Duinen. Vrijdagavond wordt ook een prestatiefietstocht van 15 km gehouden. De organisatie is in handen van Tempo. De 217 deelnemers, verdeeld over 23 bedrijven, vertrekken om acht uur van de Van Lijndenlaan. SCHRIKSLAAN 19 SOESTDIJK TELEFOON 3990 Amalialaan 19-21 Telefoon 02154-2323 Nieuwe aanwinsten. Romans in vreem de talen. Brobrowski, Mausefest. Fuchs, Herrn Eules Kreuzberger Knei- pentraum. Aiken, The trouble with product X. Canning, Doubled in dia- monds. Ferrars, No peace for the wicked. Gallico, The man who was magie. Galsworthy, End of the chap- ter. Gloag, A sentence of life. Greene, The third man. - The fallen idol. Heyer. Black sheep. Levin, Rosemary's baby. Morgan, Amy go home. Nabokov, Nabokov's quartet. Rofch, When she was good. Salin- ger, Franny and Zooey. Wilson, No laughing matter. Winsor, Forever Amber Charles-Roux, Cublier Pa- lerme. Jelinek, La marche du fou. Kessel, Les cavaliers. Philipe, Les rendez-vous de la colline. Boeken voor de ouders. Brand, Juf Ma- tilda. Fasold, Eeieren kleuren. Pieters-Cortel en Augustijns, Beeldend werken met jonge kinderen. Tritten, Kinderwerk. Studieboeken. Formsma, Gids voor de Nederlandse archieven. Collier's en- cyclopedia, 24 dln. Aranguren, Com municatie in onze wereld. Soeten- dorp, Symboliek der Joodse religie. Commentaar op de Heilige Schrift. Bonhoeffer, Wie is en wie was Jezus Christus? Het concilie in kort bestek. Dionissios, Russische orthodoxie. Heynen, De kunst om als Christen te leven. Knight, Van Boeddha tot Sar- tre. Hoogerwerf, Protestantisme en progressiviteit. Pen, Moderne econo mie. Van Nierop, Schets van het bankwezen. Hearst, 20Ö0 miljoen hongeren. Wytzes, Ondernemings- groei en ondernemingsstrategie. Van Grunsven, Psychologie van het bedrijf. Sigaux, Geschiedenis van het toeris me. Hameeteman, De spoorwegen van de United States en Canada. Bar-Zohar, De jacht op de Duitse ge leerden. Cookridge, George Blake. De Bruyn en Reinders, Nederlandse vestigingen. Duché, Wat doe je met die vrijheid, Caroline? Jung, Psycho logische typen. Jeannière, De mens en zijn seksualiteit. Alleau, Geschie denis van het occultisme. Bauer, Ho roscoop en talisman. Jessurun Car- dozo-van Hoorn, Het luie kind. De Vries, Little wide-awake. Pulles, Door test cn poppenkast. De tijd. Goud- ge, De wijsgerige aspecten van de evo lutie. Zweeres, Vogels om ons heen. Vriends, Zebra vinken. Van den Berg, Kleine psychiatrie. Kahn, Het seksuele leven en de jonge mens. Het seksuele leven van de mens. Wrage, Verantwoorde huwelijksbeleving in deze tijd. Coolhaas, Zeilen op zee. Tickner, Tickner's aristicratie op vier benen. - Tickner's kampioenen parade. Ebeling en van der Maaden, Oude racers. Kruizinga, Ontmoetingen met verzamelaars. Ströbl-Wohlschlager, Poppen, dieren en harlekijnen. Met de regelmaat van een goed lopende klok heeft de Haagse semi-profclub Holland Sport zich naar de top van de eerste divisie gewerkt. Met een riante voorsprong van vijf punten hebben de Hagenaars al bijna één been in de ere divisie gezet, hoewel A.Z. '67, Willem II, Den Bosch en Elinkwijk nog graag wil len proberen roet in het eten te gooien. De Haagse club bestaat niet uit top- spelers, daar zijn trainer Cor van der Hart, manager Westerlaken en de geld schieters Kroesemeyer en Van der Laan het over eens. Ze willen ook geen uit blinkers, maar een homogene ploeg van vrienden, die door het inzetten van alle individuele talenten successen boekt. Holland Sport behoort tot het betrek kelijke geringe aantal werkelijke voet- balbedrijven in ons betaalde voetbal- wereldje. Van der Hart: ploeg nu njp voor topvoetbal Vorig jaar miste Holland Sport net de promotieboot naar de eredivisie. Trainer Van der Hart is er niet rouwig om: „We hebben ons nu een seizoen langer kunnen voorbereiden. Het eerste sei zoen in de eredivsie is altijd heel moei lijk en de ploeg is nu rijper voor het topvoetbal". Dat de Hagenaars vorig jaar de promo tie net misten was te wijten aan de ge ruchten omtrent overname door A.D.O. van Holland Sport, waardoor de spelers vanwege de onzekere toekomst op het beslissende moment de inzet misten, die voor overwinningen nodig is. Cor van der Hart heeft dit seizoen veel succes met de club, die hij traint. Het B-elftal van Holland Sport is al kam pioen geworden en de kans, dat het A- elftal eenzelfde succes behaalt, zit er dik in. Toch is Van der Hart op dat punt wat voorzichtig, want hij heeft in zijn lange voetballoopbaan al te vaak meegemaakt, dat een verwacht succes er op het beslissende ogenblik niet uit kwam. Betere training nodig Het succes van Holland Sport krijgt des te meer accent, als men er bij in aan merking neemt, dat er voor de trainin gen slechts een strook grond van 25 meter breed en niet mooi egaal beschik baar was, waarop de 'grassprietjes haast te tellen waren. Da.rom moest de trai ning vooral op de conditie en inzet wor den gericht. Ruimte voor technische en tactische oefeningen ontbrak ten enen male. Inmiddels is het bestuur van Hol land Sport ijverig op zoek naar een betere trainingsmogelijkheid, want men beseft drommels goed, dat er in de ere divisie heel wat meer dan conditie en inzet worden gevraagd. Toen Van der Hart in 1966 de training van de Haagse club van Denis Neville overnam miste hij veel. Niet alleen ma teriaal, maar ook spelers. Van de 32 contractspelers waren er toen zestien met vakantie bij het begin van de trai ning op 1 juli en toen die terug waren vertrok de andere helft. Nu hebben al le spelers in juni vakantie en wordt door alle 32 elke trainingsavond be zocht. Ongevraagd komen de spelers nu ook op extra trainingen. Dat tekent het enthousiasme en de uitstekende sfeer. Geen sterren Die sfeer bestaat niet alleen onder de spelers, maar ook in de leiding. Dat is ook een voorwaarde voor goede resul taten op wat langere termijn. Trainer en commerciële leiding van Holland Sport zijn het erover eens, dat het geen zin heeft om grote activiteiten te gaan ontplooien op de transfermarkt. Als hier of daar een speler kan worden gekocht, die een aanwinst voor het team kan zijn, zal dat niet worden nagelaten, maar aan sterren als Cruijff of Keizer heeft men in het Haagse niet de minste behoefte. „Wees reëel", zegt de manager Wester laken, „we hebben een ploeg van mid delmatige spelers. Daar moet je geen uitblinker tussen zetten. Dat wordt niet alleen een mislukking voor die uit blinker, maar ook voor de hele ploeg, omdat zo'n eenling individueel gaat spelen en zo het teamverband kapot maakt". Voetbalbedryf De heer Westerlaken noemt het betaal de voetbal een bedrijf als ieder ander, met dit verschil, dat het moeilijker te runnen is, omdat er zoveel factoren zijn die de leiding niet direct in de hand heeft. Hij meent, dat het ongezond is om aan één stuk door geld in een semi- profclub te stoppen. Hij noemt Xerxes/ D.H.C. als voorbeeld en waarschuwt N.E.C. niet dezelfde kant op te gaan. „Als basis moet je een ploeg hebben zonder zwakke plekken. Daar moet je op voortbouwen, want een ploeg is zo sterk als zijn zwakste spelers". JUWELIER - HORLOGER Dan is de heer Westerlaken weer terug op zoiets als zijn stokpaardje. Uit het gesprek blijkt, dat hij geen fan is van Roggeveen, de scherpschutter van Hol land Sport en de eerste divisie. Trou wens, hij wil van geen enkele speler een fan zijn. Hij gelooft stellig in de sterkte van elf middelmatige voetbal lers als zij een team vormen. Met die gedachten vertolkt de manager ook het inzicht van de trainer en de heren Kroesemeyer en Van der Laan. Met z'n vieren wordt het beleid ge voerd, hoewel Van der Hart zich buiten de financiële aangelegenheden houdt. Dorjcc naar H.S.? Er is de laatste tijd ook enigszins spra ke van geweest, dat Holland Sport een gegadigde zou zijn om Xerxes/D.H.C. over te nemen. Ln het Haagse zwijgt men er liever over al wil men niet ver helen, dat er bij de Rotterdams-Delftse club wel enkele spelers zijn, die waar schijnlijk goed in het elftal van Ho' and Sport zouden passen, zoals de Delfte naar Hans Dorjee, één van de centrale SOESTDIJK (in één handgreep te veranderen in 2-deurs, veilig dus voor uw kinderen 1. de flitsende 1100 c.c. motor - 135 km 2. 4-deurs (in één handgreep te veran deren in 2-deurs, veilig dus voor uw kinderen 3. laag benzineverbruik 1 op 15 4. ongekend zitcomfort 5. uiterst wendbaar, gemakkelijk parke ren in stadsverkeer 6. hoge inruilwaarde 7. rondom schijfremmen NIEUWERHOEKPLEIN 1 - SOESTDIJK - TELEFOON 02155-2850 verdedigers van Xerxes/D.H.C. Boven dien heeft Dorjee duidelijk laten uit komen, dat hij graag naar Holland Sport wil. De moeilijkheid is echter, dat hij tot de zeven spelers behoort waarover Feijenoord en de heer Hoo- genboom, zijn manager, overeenstem ming hebben bereikt over een transfer. Bij Holland Sport wordt sterk de na druk gelegd op de goede verstandhou ding tussen spelers, leiding en publiek. In dit seizoen is die band hechter ge worden en konden de Hagenaars steeds op een zeer behoorlijke belangstelling rekenen bij hun thuiswedstrijden op Houtrust. Veel Hagenaars zijn van me ning, dat het spel van Holland Sport niet onder doet voor dat van A.D.O., dat al zo lang in de eredivisie uitkomt en de laatste jaren steeds weer een vooraanstaande plaats inneemt. We zijn dan ook benieuwd wat Holland Sport er in het volgende seizoen van terecht brengt in de hoogste klasse van ons va derlandse voetbal. Er wordt bij Holland Sport gestreefd, dat het een zakelijke voetbalcnderne- ming wordt, die zich mettertijd moet kunnen bedruipen. Men beseft name lijk heel goed, dat de enige weg naar een werkelijk gezond maken van het betaalde voetbal ligt ln de groei naar het full-professionalisme. Dan kan de training ook overdag plaats vinden, waardoor daar meer aandacht aan kan worden besteed. Van der Hart heeft er vertrouwen in, dat het de leiding van Holland Sport zal lukken zover te ko men en daarom wil hij voorlopig nog bij de Haagse club blijven. Het elftal van Foxboro had Heuga uit Amersfoort op bezoek en kon het weer niet tot een overwinning brengen. Het gelijke spel heeft nog aan een zijden draadje gehangen, toen Heuga kort voor tijd een strafschop mocht nemen, maar deze miste. Voor de rust had Foxboro de wedstrijd veilig kunnen stellen, wanneer Van Rouwendaal iets rustiger had gespeeld. Hij kreeg vijf opgelegde kansen, met elke keer de keeper alleen voor aich, maar zijn scho ten waren zo onbesuisd, dat de ballen hoog over of naast gingen. Heuga zette ook prachtige aanvallen op, maar keeper Kamphorst van Foxboro stond zijn mannetje en bracht geregeld redding. Tien mnuten na de hervatting was het Surstedt, die voor het eerste doelpunt zorgde en Foxboro de leiding gaf, maar even later lag de gelijkmaker achter Kamphorst. Henk v. d. Berg schoot even later weer in het Foxboro-doel en Heuga had weer de leiding. 1-2. Georganiseerd en speciaal geselecteerd door Het bijzondere doel van deze unieke expositie is het terugwinnen van het vertrouwen van het Nederlandse publiek in het Perzische tapijt. Veel Nederlanders hebben de afgelopen jaren slechte ervaringen opge daan, aangezien de markt overspoeld wordt met een groot aantal tapijten van inferieure kwaliteit. Wij nodigen U uit op een show, waarbij U een indruk krijgt van een variatie in tapijten, typerend voor de diverse districten in Perzië. HOTEL GR. KIEVITSDAL HILVERSUMSE STRAATWEG 19, HILVERSUM OP VRIJDAG 24 MEI, VAN 12.00-21.00 UUR EN ZATERDAG 25 MEI, VAN 11.00-21.00 UUR R. E. de Rot Soetendaal 43 Amsterdam TeL 020-42 93 57 Bolware Karadj Kodjie Thawores 18 Teheran Dat was te veel voor Foxboro en na 20 minuten maakte Hofland weer ge lijk. 2-2. Toen sloeg kort voor tijd Her man Demmers, bij een felle Heuga- aanval, de bal met de hémd uit het doel. Ton Heyer plaatste zich achter de bal en schoot tegen de paal. Omdat de keeper zich te vroeg had bewogen, moest de bal worden overgenomen en nu schoot Heyer naast, zodat de stand 2-2 bleef. Op de laatstgehouden jaarveLgadering en de daaropvolgende bestuursvergade ring is het secretariaat van de „Amers foortse Handboogschietverenigng Cen taur", overgegaan in handen van Dhr. R. K. van de Riet, Margrietlaan 20, Soest. Telefoon 02155-5881. Eventuele belangstellenden kunnen zich vanaf heden schriftelijk of telefonisch wenden o.a. aan genoemd adres. Wanneer K.P.S. geen fouten maakt, stevent het rechtstreeks op het kam pioenschap zomeravond-competitie af. Na vier wedstrijden te hebben gewon nen, werd dinsdagavond Poveca uit Amersfoort, het personeelselftal van Erdal, het kind van de rekening. Niet dat K.P.S. ver boven de bezoekers uitstak, maar wel, dat de gehele wed strijd de Paleismannen de toon aan gaven. Voor de rust was K.P.S. steeds in de aanval, maar door slecht schieten en doordat de doelman van Poveca steeds op de goede plaats stond, bleven voor de rust doelpunten uit. Daarna weer een sterk aanvallend K.P.S. en een stug verdedigend Pove ca. Na 12 minuten kwam het eerste doelpunt voor K.P.S. B. Dekker loste een hard schot, dat de keepeT te mach tig was. K.P.S. had de leiding genomen met 1-0 en stond die- niet meer af. Wel probeerde Poveca nog de bakens te verzetten en trok het gehele elftal naar voren, maar het mocht niet baten. Het bleef 1-0 voor K.P.S., dat nu fraai aan de kop van haar afdeling gaat. lemaal in behandeling worden geno men" zei de officier van justitie, „de burgemeester werd zelis van diefstal beticht omdat hij enkele auto's had la ten gebruiken voor de afvoer van de gewonden. Maar een burgemeester heeft het recht om auto's te vorderen." „Maar een hoofdman van de B.B. niet" kreet een tweede verdachte uit, „En als ik een ander achter het stuur van mijn auto zie wegrijden, heb ik het volste recht om hem op z'n lazer te slaan." „Dat hebt U beslist niet" zei de politie rechter, „want een hoofd B.B. is uit voerder van de bevelen van de burge meester en mag zelfs in zijn plaats be velen geven. U hebt zich dus schuldig gemaakt aan mishandeling van een ambtenaar in functie en daar staat twee jaar en acht maanden op." „Ambtenaar?" sputterde het voor het hekje, „die vent is aannemer!" „Die meneer is ambtenaar in de tijd dat hij dienst doet en een oefening is dienst, dus is hij dan ambtenaar in de zin der wet. En als U een aannemer mishandelt in de tijd dat hij als ambte naar werkt, krijgt U er precies een der de bij van de straf die U zou hebben gekregen als hij geen oefening had". De officer wilde er verder geen tijd al verspillen. Tegen S. d. J.. die hard handig hulp had gehaald, eiste hij een maand of 150,en tegen W.W. die een B.B.'er uit zijn eigen auto had wil len slaan, drie maanden of 500, Twee andere verdachten wilde hij laten vrijspreken wegens gebrek aan bewijs. De politierechter vonniste conform. „En neemt U voortaan maar padvinders of andere kleine jongens als namaak- slachtoffers" zei hij tegen de organisa tor van de oefening. „Als de dames het goedvinden klonk het. SPIJKERBROEKEN SPORTARTIKELEN CAMPING Koninginnelaan 32 Telefoon 2650, na 18 uur 2749. Voor de balie: ..Het is maar goed, dat we bij werke lijke rampen allemaal van aanpakken weten" zei de politierechter, „want als het dan zo zou toegaan als bij deze oefening, kwamen we van de regen in de drup". En gedrupt had het bij de gecombineer de oefening in een verre uithoek van het rechtsgebied van deze magistraat, hier ver vandaan. B.B.'ers, plaatselijke brandweer, E.H.B.O.'ers, reserve-politie en plattelandsvrouwenvereniging zouden gezamenlijk 25 personen moeten redden na een in scène gezette vliegtuigramp. „Ik geloof, dat die slachtoffers al een drupje vooraf genomen hadden" ver klaarde de verontwaardigde voorzitster van de vrouwelijke helpsters, „We had den weken lang geoefend met mond-op- mond beademing, maar met deze kerels dorsten we daar niet aar te beginnen! We ademden pure jeneverlucht in." Die plichtverzaking had grote ontstem ming teweeg gebracht bij de heren die zich in grote getale als pseudo-slacht- offer hadden geposteerd in het voor de sloop bestemde huis, dat tot rampge- beid was verklaard. De heren beklaag den zich bij hun vrienden onder de brandweerlieden en deze meenden een vriendendienst te verrichten door niet alleen de willige vlammen van de na- maakbrand doch ook de onwillige vrij willigsters nat te spuiten. „Maar dat hebben we geweten" klaag de een gedagvaarde patiënt, „de hele E.H.B.O. trok partij voor de natte vrou wen en begon ons te knevelen en te spalken, ook al hadden we alleen maar een splinter in ons oor. En mij hebben ze met z'n tienen op een brancard ge bonden en toen in de regenton laten zakken." Dat was de druppel die de ton deed overlopen. „Jaja" las de politierechter in het dos sier, „en een jongeman van 25 met een namaak-beenwond hebben ze zo goed uit het raam geholpen, dat hij dat been gebroken heeft. Er waren dus ook wer kelijk gewonden te helpen." „Maar niemand wou dat jong geloven! zei de eerste verdachte. „En toen hebt U ze daar met de haren bijgesleept" „Niet bij de haren, maar ik moest ze d'r toch wel bij halen! Dat jong werd zowat onder de voet gelopen in die drukte. Met de neus moest ik ze d'r op drukken voor ze d'r \Vat aan deden." ,.'t Was een regelrechte poging tot wur ging" zei de voorzitster van de vrou wenafdeling scherp, „Hij had ze als katten bij d'r nekvel". De commandant van de reserve-politie had aan het tumult een einde gemaakt en processen-verbaal aan de lopende band geschreven. „Die konden nL al- Als men de verslaggeving in het be drijfsleven volgt dan verloopt de op klaring van de economische toestand in Nederland toch niet zo gladjes als wel wordt aangenomen. Het is verheugend dat met name de „vlaggeschepen" van ons industrieel vermogen in het eerste kwartaal zo'n goede vaart hebben ge had. Daar staat tegenover dat andere belangrijke bedrijven met grote moei lijkheden worstelen. Met name die on dernemingen die in het sterling gebied hun afzet vinden, hebben te lijden on der de devaluatie van het Engelse pond. Daaronder behoren de scheepsbouw, de vleeswarenindustrie, een deel van de chemische industrie maar ook de gra fische bedrijven. Manipulaties met geldeenheden tasten de structuur van de economische activi teit aan. Het is zaak temidden van plotseling optredende verschuivingen op iets langer zicht een evenwichtige ont wikkeling van ons gehele bedrijfsleven in het oog te houden. In het licht van de internationale han del bezien mogen wij niet alleen jui chen wanneer de export binnen de E.E.G. zich gunstig ontwikkelt. Er be hoort ook te worden gelet op de handel met de V.S.. met de op Engeland ge oriënteerde landen als de Scandinavi sche en met de tropische landen. Met name die laatste ontwikkeling baart wel zorg. De nog komende minder goe de jaarverslagen zullen dat wel bewij zen. In de grafische industrie is er al op gewezen dat het Britse rijk nog een tweede devaluatie zal afkondigen en dat daarmee moet worden gerekend. Waar ook de nieuwe omzetbelasting in de consumptieve sfeer tot prijsverhoging zal leiden moet men begrip hebben voor een voorzichtige gedragslijn van de re gering t.a.v. de loonontwikkeling. DOPLO FLIKKEN. Melk- en pure chocolade in een flik, een heerlijke combinatie. 200 gram MELANGE-SPECIAAL. Een assortiment fruitdrups merk Venda, dus heerlijk Zakje 150 gram KOFFIERONDJES. Extra fijne koekjes, het bekende Venda pakje. Pl.m. 250 gram 65 ei VROOM DREESMANN

Soester Courant | 1968 | | pagina 9