feL ES Neem óók TWIN Wie beweert, dat hij steeds de meeste vissen vangt omdat hij TWIN rookt, overdrijft natuurlijk sterk prettig rollen, lekker rokenl van hier en daar B.D.C. WON KLAAS VAN DER VEEN- TOURNOOI S.E.C, wint van C.D.N. na verlenging Suceessen voor Hees in Toernooi van Radiostad L.T.S. Eemland en Titus Brandsmaschool wonnen schoolvoetbaltoernooi Telefoonnummer ziekenauto 5980 Noorderweg 23 Of U Uw vissen nu vangt of koopt; neem in elk geval TWIN. U rookt er voortreffelijk van. Bekerhouder S.E.C. werd in finale met 2-1 verslagen Duinkikkers behaalde in Seherpenzeel fraaie successen B.D.C. handbal S.P.S.V. organiseert morgen volleybaltoernooi Zo vlogen de duiven DINSDAG 28 MEI 1968 De imposante Klaas var. der Veen- beker is afgelopen vrijdag van S.E.C. overgegaan in handen van B.D.C. De bekerhouder verloor vrijdagavond in de finale met 2-1 van B.D.C. Het ni veau tussen beide elftallen verschilt nog maar een klasse in het voordeel van S.E.C., maar vrijdag leek dat ver schil eerder omgekeerd. B.D.C. speelde duidelijk beter, doordachter en met een aanmerkelijk grotere inzet dan de te genstander. Bij de rust had B.D.C. reeds De zwemvereniging „Poseidon" in Seherpenzeel hield zaterdagmiddag een waterpolo-toernooi waaraan de volgen de verengingen deelnamen: De Haaien uit Leusden. Woestduin uit Doorn, De Duinkikkers en Poseidon (de organise rende vereniging). De wedstrijden waren voor de heren- teams, de meisjesteams en de jongens teams. Fr werd met enthousasme gespeeld en De Duinkikkers waren deze middag bij zonder op dreef. Alle tegenpartijen werd verlies toegebracht door alle teams van De Duinkikkers, zodat de Soestenaren met de hoogste en waardevolste prijzen ginge.i strijken. De einduitslag was: 1. De Duinkikkers, 12 punten. 2. De Haaien, 5 punten. 3. Poseidon, 4 punten. 4. Woestduin, 3. punten. Na de prijsuitreiking trokken De Duin- kikkers in opgewekte stemming huis waarts. De tweede wedstrijd in de promotie- competitie is voor B.D.C. teleurstellend verlopen. Met 10-9 werd van de kampioen van de afdeling Amsterdam, W.V.G.V. uit Weesp, verloren. De start van B.D.C. was nogal overrom pelend. Binnen vijf minuten was reeds een 2-0 voorsprong genomen. W.V.G.V. kreeg toen vat op het spel en nam het initiatief geheel over. De achterstand werd omgezet in een 4-2 voorsprong. Tegen het einde van de eerste helft kon B.D.C. weer terugkomen. Met een 5-5 stand kon men van de thee gaan genieten. De tweede helft zou een spannend ver loop krijgen. Om en om vielen de doelpunten, waar bij W.V.G.V. steeds een doelpunt vóór bleef totdat een 9-9 stand was bereikt. Op dat moment miste B.D.C. het door zettingsvermogen om de overwinning grijpen. Verscheidene keren kwam B.D.C. met zes tegenover vier man te staan, maar door te indivuddalistisch spel werden vele kansen om zeep gebracht. W.V.G.V. greep in de laatste minuten nog juist de overwinning. De volgende tegenstander zal Alkmaar zijn. De datum van deze wedstrijd is nog niet bekend. De dames-junioren zijn zondag naar Aalsmeer geweest. Hier werden door de vereniging Aalsmeer de districtskam pioenschappen georganiseerd. De juniores behaalden een tweede plaats. Het grote struikelblok bleek, evenals bij de zaalkampioenschappen, Niloc te zijn. Toch mag deze tweede plaats een opmerkelijke prestatie ge noemd worden. De uits-lagen waren: B.D.C.-Halfweg 4-2. V.Z.V.-Utrecht 2-2. Nüoc-B.D.C. 4-2. De meisjes van Niloc mogen door deze overwinning deelnemen aan de landskampioenschappen op negen juni op het Hellas-veld in Den Haag. Terwyl een C.D.N.-verdediger toesnelt om te proberen, nadat zijn keeper was gepasseerd, de bal te stoppen, kijken de S.E.C.-aanvallers verheugd naar de in het doel verdwijnende bal. een 2-0 voorsprong. Al betrekkelijk kort na het begin nam B.D.C. de lei ding. Op rechts zag de beweeglijke en snelle rechtsbuiten M. van der Lugt kans, zich van zijn tegenstander te ont doen. Hij waagde een schot in de rich ting van het S.E.C.-doel. dat keeper Kok volkomen veraste. Hij dook over de bal heen, wat een 1-0 achterstand voor zijn elftal betekende. S.E.C. putte uit deze snelle achterstand nauwelijks de moed om B.D.C. onder druk te zetten. De verdediging van B.D.C. toonde zich trouwens bijzonder betrouwbaar, evenals de doelman, die overgens betrekkelijk weinig te doen kreeg. Na ruim een half uur kreeg B.D.C loon naar werken. Een vrije trap werd door Dorrestein van twintig tot vijf entwintig meter ineens ingeschoten, waarbij doelman Kok opnieuw niet ge heel vrijuit ging (2-0). Kort voor rust wilde Dorrestein dit staaltje nog eens herhalen, doch uit de recht voor het doel genomen vrije trap schoot hij nu hoog over. Vlak voor rust leek S.E.C. op goedkope wijze aan een strafschop te komen. Een op de rand van het strafschopgebied genomen vrije schop werd enkele me ters van het doel door een B.D.C.-ver- dediger met de handen op gevangen, in de veronderstelling, dat de vrije schop nog genomen moest worden. De scheids rechter wees naar de strafschopstip, maar liet zich later toch overhalen door de B.D.C.-ers, die hevig veront waardigd tegen deze arbitrale beslis sing protesteerden. De opnieuw geno men vrije schop leverde niets op, al thans niet voor S.E.C. In de tweede helft is S.E.C. wel iets meer in de aanval geweest, maar suc ces leverde het voorlopig niet op. De gevaarlijkste momenten bleven zich voordoen in de omgeving van het S.E.C.-doel, waar Dorrestein het de S.E.C.-verdediging onophoudelijk moei lijk maakte. Doelman Kok verrichtte een paar fraaie reddingen en maakte daarmede zijn fouten uit de eerste helft gedeeltelijk goed. Toch kwam S.E.C. nog aan een tegen- punt. Het was Sengers, die voor de andere Bosstraatbewoners doel trof: 2-1. Het viel niet voor-iedereen mee, om de andere dan verwachte uitslag te ver werken, wat in het veld een paar keer tot spanningen leidde, die de sfeer on nodig vertroebelden. De scheidsrechter trad er bovendien onvoldoende krachtig tegen op. Het bleef in ieder geval bij een 2-1 stand, waardoor B.D.C. de beker voor lopig voor een jaar van S.E.C. mocht overnemen. Zoals bekend had B.D.C. de finale be reikt door een duidelijke overwinning op Hees. terwijl S.E.C. dankzij een benauwde zege op V.V.Z. de tweede plaats in de finale bereikte. De strijd om de derde en vierde plaats werd be slist in het voordeel van Hees, waar door de indstand van het (buiten de schuld van de organisatoren om) nogal Het kranige, en flink verjongde B.D.C.- team, ontfutselde S.E.C. de Klaas van de Veen-bokaal, na een 2-jarig bezit. met hindernissen verlopen toernooi is geworden: 1. B.D.C.; 2. S.E.C.; 3. Hees en 4. V.V.Z. De geldelijke opbrengst van het toer nooi zal worden verdeeld over de vier deelnemende verenigingen ten bate van hun jeugdafdelingen. De Soester Politie Sport Vereniging or ganiseert morgen op het B.D.C.-terrein aan de Bosstraat een groot volleybal toernooi, waaraan wordt deelgenomen door achttien poLitie-volleybalteams. Rond half tien wordt het toernooi ge opend. De eerste wedstrijden beginnen om tien uur. Tegen vier uur kan de prijsuitreiking worden verwacht. De deelnemende teams zijn in twee groepen verdeeld. In de afdeling A ko men uit de teams van Zeist, Enschede, U.P.S., Kon. Marechaussee Noord-Hol land, Arnhem, Eindhoven, Alphen aan de Rijn, Schiedam en Soest. In afdeling B zijn ingedeeld de zes tallen van Bloemendaal, S.V.D.U., Go- rinchem, Hilversum, Veenendaal, Mon ster, Tiel, Woerden en de Rijkspolitie te Water. Er wordt een halve competitie gespeeld. Wie daarin de meeste punten verza- medl, is winnaar. Er wordt op zes ver schillende velden gespeeld. De P.V. „De Zwaluw" nam zondag deel aan een wedvlucht vanaf St. Chris- tain Hornu. In concours waren 402 duiven, die te 8.30 werden gelost met zuid-oosten wind. Aankomst eerste duif 11.28.14 uur. Laatste prijswinnende duif 13.03.30 uur. G. Rijksen 1 16 42 58 59 69 73 78. A. v. Riet 2 15 35 68 76 79. R. Voskuilen 11 23 32 46. P. Rauch 4 26 27. C. v. Soest 5 25 52. A. v. Ee 6 13 20 24 28 30 33 41. B. Roest 7. H. den Dekker 8 9 38 53 72. E. de Goede 10 34 39 48 54. de Bes 12 61. J. v. d. Brakel 14 29 50 56 63 66. C. v. d. Lugt 17 55 74. G. Visser 18 49 75. A. v. Dorestein 19. L. Klooster 21 77. P. Duijst 22. C. Dijk man 31 45. J. Knoops 36 60. F. Reijerse 37 80. H. Gorissen 40. C. v. d. Hoek 43 44 57. H. Woudstra 47. G. Zijpveld 51. Jac. Wijnands 62 P. Wagner 64. H. Bosman 65. C. v. Brummelen 67. H. Dijkstra 70. O O Dankzij een 2-1 overwinning op C.D.N. uit Driebergen, pas in de verlenging tot stand gekomen, is S.E.C. zondag doorgedrongen tot de laatste acht, die nog in aanmerking komen voor de dis- trictsvoetbalbeker. De strijd tegen de oud-competitie-tegenstander is bijzonder moeizaam verlopen, al heeft S.E.C. een groot deel van de negentig minuten wel een licht veldoverwicht w had. Maar in doelpunten kwam dat niet tot uitdruk king. Met name in de eerst, helft legde S.E.C. zijn tegenstander af en toe dui delijk de wil op. Halverwege de eerste speelhelft nam S.E.C. dan ook door een mooi doelpunt van Woudenberg de lei ding. De Soester treffer werd gevolgd door een hevig C.D.N.-offensief, dat re sulteerde in een paar hachelijke mo menten voor het doel van Van Zoghel. De defensie van S.E.C. speelde een be trouwbare partij. Aan de andere kant kwam S.E.C. via linksbuiten Rijnders en Woudenberg tot dermate gevaarlij ke aanvallen, dat meermalen een op voering van de score viel te verwach ten. Gescoord werd er in de eerste helft echter niet meer. De tweede vijfenveertig minuten lie ten eenzelfde beeld zien. Vooral toen de C.D.N.-rechtsbuiten een slordigheid je in de S.E.C.-verdedigng had afge straft (1-1), trok S.E.C. energiek ten aanval, maar alle moeite was tever geefs. De arbiter moest na het ver strijken v-n de normale speeltijd de 22 nogal vermoeide spelers nog een half uur in het veld houden om een beslis sing te forceren. Een doelpunt van Reinders betekende voor S.E.C. het bereiken van de kwart finales. Welke clubs daarin nog meer zullen spelen, zal de volgende ronde pas uitwijzen, want S.E.C, is voor de volgende ronde vrij geloot. De voetbalvereniging Hees is zaterdag met een eerste en een tweede prijs te ruggekeerd van een toernooi van Ra diostad in Hilversum. Het eerste elftal won een eerste prijs plus wisselbeker, terwijl Hees 2 door een foutieve be rekening van de toernooileddng genoe gen moest nemen met een tweede prijs. Aan het toernooi namen deel Oranje- leeuwen, Advendo, C.D.N., Hees en Ra diostad. Het eersteelftal van Hees boekte drie overwinningen en moest een keer een gelijk spel toestaan. Men begon het toernooi met een 3-0 overwinning op Oranjeleeuwen. De eerste de beste aan val van Hees leverde al meteen een doelpunt op. Aangemoedigd door dit vroege succes trok een ietwat gewijzigd Hees-elftal energiek ten aanval, maar voorlopig zonder verder resultaat, tot dat Bosman kon profiteren van een zwak moment in de Hilversumse verde diging. Een verkeerde terugspeelbal werd door hem in een doelpunt omge zet: 2-0, waarmede de rust in ging. Een hevig offensief van Oranjeleeuwen in de tweede helft leverde door goed werk van doelman Kamphorst geen resul taat op. Wel kwam Hees middels van Veen nog eenmaal terug: 0-3. De tweede wedstrijd tegen C.D.N. ein digde in een 1-1 gelijk spel. De club uit Driebergen nam na een kwartier de leiding maar vrij spoedig daarna scoor de Hees met een kopbal van een van zijn invallers de gelijkmaker. Beide partijen kregen nog diverse aan trekkelijke kansen, maar doelpunten vielen er niet meer. De 1-1 ruststand werd tevens de eindstand. De wedstrijd tegen Advendo leverde een kleine 1-0 zege voor de Soestenaren op. Stug verdedigend spel van de club, die ook in de competite tegenover Hees heeft gestaan, was er mede de oorzaak van, dat er halverwege de wedstrijd nog niet was gescoord. Hees was voort durend in de aanval, verwaarloosde daarbij wel eens de eigen verdedigng, maar kwam niet tot scoren. De tweede helft leverde eenzelfde spelbeeld op. Een voortdurend aanvallend Hees, dat zich echter steeds vastliep en lang zaamaan een beetje moedeloos begon i worden. Nadat eerst de spil van Ad vendo de bal een keer van de doellijn had moeten koppen, lukte het eindelijk aan Van Veen, de doelman te passeren en daarmede zijn club een kostbare overwinning te schenken. In ue slotfase kwamen een keer niet minder dan vier spelers alleen voor doelman Kamphorst te staan, maar tot ieders verrassing kwam er geen doelpunt uit voort. De organiserende vereniging, die een klasse lager speelt dan Hees, kreeg al heel weinig kans tegen de Soestenaren. Al na enkele minuten keek Radiostad tegen een 2-0 achterstand aan. Omdat de Hees-aanval nogal slordig met de talrijke kansen omsprong, ging de rust ook met de 2-0 voorsprong in. De Hil versummers bleken over onvoldoende kwaliteit te beschikken om het Hees erg moeilijk te maken. Na rust trof Hees nog drie maal de roos. Twee doel punten werden bovendien nog afge keurd. Met zeven punten uit vier wed strijden mocht Hees tenslotte de wis selbeker en de eerste prijs in ontvangst nemen. De Hees-reserves deden het al niet veel slechter. Men begon met een 0-0 gelijk spel tegen Advendo 2, wat deed ver moeden, dat Hees niet tot een grote doelpuntenproductie zou komen. De tweede wedstrijd tegen Radiostad 2 le verde de Hees-reserves echter twee ga ve doelpunten op. Uit een ervan wist H. Bosman de stand op 1-0 in het voordeel van Hees te brengen. Na de hervatting zag Snijders nog kans om een verdwaalde voorzet in een doelpunt om te zetten: 2-0 derhalve. Eenzelfde resultaat bereikte Hees te gen Oranjeleeuwen. Al in de eerste mi nuut trof H. Bosman voor Hees de lat. De terugspringende bal werd door P. Kok echter onhoudbaar ingeschoten: 1-0. Hees kreeg het hierna -waar te ver duren. Doelman Al ten a raakte gebles seerd, maar de defensie met aan het hoofd J. de Boer wist stand te houden. Tijdens een van de vele duels brak een speler van Oranjeleeuwen zijn been. Na de rust moest de doelman van Oranjeleeuwen nog een maal capitule ren, wat de eindstand op 2-0 in het voordeel van Hees bracht. Ook de wedstrijd van Hees 2 tegen de C.D.N.-reserves leverde een overwinning voor de Soestenaren op. Met zeven punten uit vier wedstrijden bleef ook Hees 2 ongeslagen. Eenzelfde resultaat behaalde echter ook Advendo 2, waarna het doelgemiddelde de beslissing moest brengen. Door een foutieve hantering van de formule kwam de wisselbeker uitein delijk na veel gediscusieer bij Advendo terecht en moest Hees genoegen nemen met een tweede prijs. Overigens een zeer goed resultaat van de Soestenaren op dit verder voortreffelijk georgani seerde toernooi van Radiostad. Het vrijdag op de S.E.C.-terreinen geor ganiseerde voetbaltoernooi voor scholie ren is bij de lagere scholen gewonnen door de Titus Brandsmaschool en bij de scholen voor voortgezet onderwijs door de L.T.S. „Eemland". Het toernooi, georganiseerd door de Soester Politie Sport Vereniging, werd voor de elfde achtereenvolgende maal gehouden. De deelnemende lagere scholen waren ondergebracht in twee poules van zes. In poule A werd de Titus Brandsma school ongeslagen, maar zeer moeizaam winnaar. De jongens van deze school kwamen driemaal tot een minimale 1-0 overwinning, terwijl de beide andere wedstrijden in een doelpuntloos gelijk spel eindigden. Op de tweede plaats eindigde de Willem Alexanderschool met zes punten uit vijf wedstrijden. Deze school won 2 wed strijden, verloor er één en speelde er twee gelijk. In poule B werd de Da Costaschool win naar, zij het niet ongeslagen, want men moest met 3-0 zijn meerdere erkennen in de Margrietschool, die als tweede in de poule eindigde. De finale tussen de beide poulewinnaars Titus Brandsmaschool en Da Costaschool leverde een 3-0 zege voor eerstgenoemde school op, waardoor dit elftal de wissel- beker voor een jaar van de Da Costa school mocht overnemen. De strijd om de derde en vierde plaats tussen de Willem Alexanderschool en de Margrietschool werd een 3-0 overwin ning voor de school aan de Beetzlaan. Vijfde werd de St. Carolusschool en zes de de Mariaschool. De eindstand van het toernooi van de lagere scholen is geworden1. Titus Brandsmaschool; 2. Da Costaschool; 3. Willem Alexanderschool; 4. Margriet school; 5. St. Carolusschool; 6. Maria school; 7. Groen van Prinstererschool 8. Insingerschool; 9. St. Willibrordus- school; 10. St Ludgerusschool; 11. Van de Huchtschool; 12. Savornin Lohman- school. De vijf scholen voor voortgezet onderwijs moesten onderling direct uitmaken, wie de wisselprijs voor een jaar mee naar huis zou mogen nemen. Na twee ron den stond de Van de Huchtschool met een gewonnen en een gelijkgespeelde wedstrijd aan de leiding, gevolgd door de l.ts. „Eemland", de Christelijke u.l.o., en de r.k. u.l.o., elk met twee punten uit twee wedstrijden. De derde ronde bracht een keerpunt. Leider Van de Huchtschool verloor, terwijl de drie vervolgers won nen en met nog een ronde voor de boeg de l.ts. „Eemland" en de Chr. en Ka tholieke u.l.o. met ieder vier punten kans hadden op de eerste plaats. De beidp u.l.o.-scholen speelden echter doelpuntloos tegen elkaar gelijk, terwijl Eemland hiervan dankbaar profiteerde door de openbare u.l.o. met 1-0 te ver slaan, wat de lagere technische school ongeslagen de eerste plaats opleverde. De R.K. en Chr. u.l.o. eindigden met een punt achterstand op de tweede en derde plaats. Strafschoppen moesten uitmaken, wie tweede zou worden. Het werd ten slotte de R.K. u.l.o. De uitslagen in deze poule waren De eindstand werd 1. L.T.S. „Eemland", 6 pnt.; 2. R.K. u.l.o., 5 pnt.; 3. Chr. u.l.o., 5 pnt.; 4. Van de Huchtschool, 3pnt; 5. Openbare u.l.o.. 1 pnt. Het toernooi, onder arbitrale leiding van de heren De Bruin, Van Steendelaar, Mariens, Huizinga, De Kruiff en Ten Hove, had een zeer sportief verloop, wel licht mede, omdat toch voor iedere school een prijs beschikbaar was, dankzij de medewerking van het sporthuis E. Ka reisen. S.P.S.V.-voorzitter G. D. H. van Wouden berg bracht namens de organisatoren de arbitrale leiding, het bestuur van de sportstichting en van de voetbalvereni ging S.E.C. dank voor de medewerking. Hoofdinspecteur H. G. Scholtmeijer reik te de prijzen uit. Kon. Ned. Ver. E.H.B.O.. afd. Soest TWIN is alken een prima half zware shag. Prettig om le rollen, omdat hij lang gesneden is. Lekker om te roken, «J

Soester Courant | 1968 | | pagina 5