Verbeteringen op Zonnegloren Otto Schouten: ,0p de kunstmarkt moet je kunstenaar praten" met de MIKIMO MIKIMO kleedt Uw kind BETER MIKIMO Burgerlijke stand S.E.C.-zaterdag wees gecombineerd Baarn-elftal met 4-2 terug Vierde S.E.C.-pupillentoernooi werd groot succes B.D.C. leidt in S.E.C, veteranentournooi Krabbels van Knel is Aanrijding door alcohol DE speciaalzaak voor Uw kind. Zeepost Eerste Soester Be"rafeni.s-t)mlernemin« -73» In onze collectie BRILMONTUREN Fa. D. F. VOMïT Gemeente gaf voorlichting aan winkeliers over de uitbreiding van Soest Telef. Brandweer 3-3-3-3 Politiebureau 4-4-4-4 Geen spreekuur Bur gemeester Geslaagd Eiermarkt DINSDAG 28 MEI 1968 „Kunstenaars hebben een atelier, geen winkel. Hun produkten staan niet in de etalage. Het publiek ziet daarom op de Kunstmarkt fijne dingen die men ner gens anders tegenkomt, voor een lage prijs". Dit is de mening van de 31-jarige Soes- ter ceramicus Otto Schouten (Wijnand Toplaan 4), die Kunstmarkten organi seerde in o.a. Loosdrecht en Soest en aan dergelijke manifestaties meewerkte in Scheveningen, Zeist, Amersfoort, Mon nikendam, Breda en waaral niet. Kunstmarkten zijn sinds enkele jaren „in" en vaak, zoals in Soest, een jaarlijks terugkerend evenement. Otto Schouten geloofde, tegen alle verwachtingen in dat het ook in Soest mogelijk was zo'n kraampjes-galerie te organiseren. Dit jaar voor de derde keer en nu onder auspiciën van de Soester Kunstenaars vereniging Arti-Shock. Waarom op de markt? De mensen hier zijn vertrouwd met het sfeervolle markt pleintje tegenover het gemeentehuis waar heel Soest elkaar elke donderdag tegen komt. Alleen, je doet dan je inkopen en rekent af. Maar op deze „arti-shop" is Een nogal onder invloed van alcoholica vekerende bromfietser, de 33-jarige A. T. W. uit Soest reed zondag op de hoek van de Beckeringhstraat en de Krom- meweg tegen een uit deze weg komen de auto, bestuurd door de 32-jarige A. van E. uit Soest. De bromfietser zelf ondervond geen schadelijke gevolgen van de aanrijding. Op het politiebureau mocht hij verder van de schrik beko men. To^n hij ontnuchterd was, is hij weer naar huis gezonden. Blijetijds-, baby- en kin derkleding (voor jongens en meisjes tot 12 jaar). GALLENKAMP PELSWEG 11. (nabij busstation Soest-Zd.), telet 6286 GEBOREN Barbara Cecilia Margaretha, dochter van G. J. van der Meij, Soes- terbergsestraat 18 en A. van den Broek, Van de Veldeplantsoen 12. Janneke Marike, dochter van J. C. Jongbloed en A. Meijer, Beatrixlaan 26. Eduard, zoon van W. H. Schuurhannes en R. B. Groenestein, Gen. Winkelmanstraat 25. Liesbeth Johanna Christina, dochter van C. B. T. de Geus en A. Mulder, Beetz- laan 61. Ronnie Wouter Antonius, zoon van W. A. van der Heiden en G. A. Bos, Nieuweweg 34b. Grecor Sape, zoon van S. Wijma en J. Veldhuizen, Rubenslaan 75. Karei Augus, zoon van W. de Gruiter en F. K. A. Manssen, Ru benslaan 134. Alexandra Elisabeth Christina, dochter van W. F. van Vliet en G. A. Sigrist,- Amersfoort, Ringweg Koppel 22D. Stephanie Alexandra, dochter van G. Bunschoten en G. M. Feddema, Hartmanlaan 31. Johanna Maartje, dochter van G. Paul en L. Vis ser, Braamweg 69. Maurice Johannes Pieter, zoon van E. C. de Aquino en W. H. van der Veer, Beetzlaan 69. Robert, zoon van C. H. Korver en C. I. M. Wijman, Zeist, Willem Arntszlaan 12 bis. ONDERTROUWD Gerardus Roest, Ko- ninginnelaan 51 en Hendrica Cecilia Haage, Nieuweweg 17a. Feddo van den Bosch, Liebergerweg 97, Hilversum en Gerrie Gruizinga, Kerkpad z.z. 73. Aalbert Gerhardus Hooijer, Pelikaanweg 3 en Clementine Maria Gerrie Thiele Koninginnelaan 138. «=-= Mario Lenarduzzi, Nieuweweg 29a en Maria Willemina Dor- restein, Braamweg 89. Louis Frans Hendrik Drabe, Pr. Margrietlaan 143, Zeist en Blanche Conrada de la Ram- belje, Plesmanstraat 22. GEHUWD Johannes Gerardus Bushoff, Kastelenstraat 161, Amsterdam en Wil- helmina Hendrikje Boer, Colenso 43. Wietze de Vries, Wodanstraat 4 bel, Am sterdam en Emmy Thörig, Kerkstraat 113. Theodorus Petrus van den Heu vel, Veenzoom 2 en Anthonia Alida de Groot, Insingerstraat 68. Maarten van Houttum, Teding van Berkhoutstraat 5, Baarn en Margaretha Wilhelmina van Doorn, Kerkpad z.z.' 59. Jonnij Wijna, Amsterdamsestr.weg 425, Utrecht en Ma rijke Juliana den Ouden, Krommeweg 23. Cornelis Sondervan, Groen van Prinstererstraat 4, Utrecht en Anna Ma ria Kraaij. Veenpad 2. Gerardus Adrianus Brussaard, Van Hogendorp- straat 1 bis, Utrecht en Heidi Christel Irmtraut Meun, Anna Paulownalaan 2. OVERLEDEN Rienkje Jepma, 79 jaar, weduwe van K. L. Meijser, Gen. Win kelmanstraat 103, Soesterberg. Dirk Marie Sinning, 75 jaar. gehuwd met C. A. Binnendijk, Hartmanlaan 19. Adria nus van Breukelen. 78 jaar, geh. met F. van Nieuw Amerongen, Lange Brink- weg 9. er veel meer contact met de koopman. Je kunt gezellig met hem praten over zijn werk, zijn kunst en zijn prijzen: je kunt een afspraak maken voor een ate lier-bezoek en als je krap bij kas bent, is er altijd veel te regelen. Hij vindt zijn werk belangrijker dan het geld. U kunt niet denken: ik ga eerst sparen en wacht nog even; want het volgend jaar is het kunstprodukt waar u zo weg van bent, verkocht. Onherroepelijk. Schouten ging in 1960 naar Gouda en werkte daar als modelleur en hand- draaier, vertrok toen naar Soestdijk en leerde bronsgieten als bijvak, vestigde zich hier in 1964 als zelfstandig cerami cus, maakte studiereizen naar Italië, Joego-Slavië en Spanje en was een week werkzaam aan de academie tc Bar- celona. Hij gebruikt vingerling-klei, vult het aan met zijn eigen gemaakte en bewerkte klei en werkt hoofdzakelijk voor parti culieren, ontwerpt voor ceramische fa brieken en verkocht werk in Spanje, België, Zweden, Duitsland en Californië. De eerste keer dat deze Arti-shocker een Kunstmarkt in Soest organiseerde, deed hij dat helemaal voor eigen risico. Maar hij heeft het toen waar gemaakt. Het was zo uniek, dat de gemeenteraad een jaar later aan deze particulier een sub sidie verleende voor een tweede Kunst markt. Dat er toen in 1967 vijfendertig kunstenaars in Soest meededen, bewijst wel dat het ook voor deze groep heel a ent rekkelijk is steeds naar Soest terug te komen. Zo zien ze elkaar ook regel matig het hele land door. Iedereen brengt zijn beste werk mee: aquarellen, etsen beelden, schilderstukken, gouaches, pot- terie, emailles, byouterie, klein plastiek etc. In alle mogelijke variaties en kwa liteiten. Otto Schouten maakt zelf reliëfs en pa nelen. Op de foto hiernaast staat hij bij zijn „Klok". Het stuk bestaat uit vele kleine tegels, op sommige waarvan het reliëf nu en dan iets van een assem blage wegheeft. De afbeeldingen, op af zonderlijke en meerdere tegels aange bracht, bestaan uit min of meer sym bolische tekens en fragmenten met een sterk kosmische inslag. Vanaf 12 juni wordt een expositie van zijn werk gehouden in „Goed Wonen" (Soesterberg) samen met Frits van Ba tenburg uit Zeist en de Soester foto graaf C. G. van Dooremaal. Kent het Soester publiek nog drempel vrees voor een Kunstmarkt? Sommigen lopen wel op een meter afstand langs de kramen en een enkele kijkt nog schichtig om naar een bloot beeldje Maar dit jaar is iedereen er mee ver zoend, zegt Otto Schouten. Voor de kinderen organiseren we een straattekenwedstrijd op het plein en „Ateliers Arti-shock" houdt in twee kramen een kleine expositie van het werk van deelnemers aan de curussen Vrije Expressie, Tekenen en Boetseren Kortom een gezellige boel. Natuurlijk is het weer een belangrijke factor. In Scheveningen is het wel ge beurd dat alles door een stormvlaag van de Scheveningse pier werd weggeblazen en in het water terecht kwam. De oogst van die dag was: bedorven tekeningen en aquarellen, kringen op houten voor werpen, nat geworden foto's, gesneu veld keramiek en 22 doorweekte en steenkoude kunstenaars. En geen kopers Maar Otto Schouten heeft een speciaal zintuig voor weersvoorspellingen. Het is zaterdag 1 juni in Soest goed weer voor een Kunstmarkt. JAN VISSER Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Amstelland" 27 mei. Australië: ms „Riederstein" 27 mei. Brazilië: ms „Graveland" 29 mei. Canada: ms „Ornefjell" 29 mei. Chili: ms „Ceres" 28 mei. Indonesië: ms „Essen" 28 mei. Ned Antillen: ms „Ladon" 28 mei. Suriname: ms „Socrates" 27 mei. Verenigde Staten van Amerika: ms „At lantic Song" 29 mei. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Serooskerk" 29 mei. Inlichtingen betreffende de verzendings- data van postpakketten geven de post kantoren O O Dir. H W. Vellinga Begrafenis, Crematie, Transport (Rouwkamer) Korte Brinkweg 28 - Soestdijk Telefoon 2731 Een elftal, samengesteld uit de zater dagelftallen van S.E.C. heeft zaterdag middag met 4-2 gewonnen van een elf tal van Baarn, dat uit spelers van vijf verschillende elftallen was samengesteld. De wedstr. werd gespeeld ter opluistering van een grote internationale veteranen- marathon, die door de Baarnse Atletiek Verenigng werd georganiseerd. Op deze fraaie sportdag hebben de bei de elftallen voor betrekkelijk weinig publiek een aantrekkelijke en gemoe delijk verlopen strijd geleverd. Aanvan kelijk deden beide ploegen niet veel voor elkaar onder, maar in de bijeen geraapte Baarnse voorhoede ontbrak het aan de nodige vuurkracht. S.E.C. nam na een kwartier de leiding, toen Stalenhoef een solo begon en die tot achter de Baarnse doelman Suik onge hinderd kon voltooien: 0-1. Na ruim een half uur maakte Baarn weliswaar gelijk, maar nog voor rust nam S.E.C. opnieuw de leiding door Sengers, die een voorzet van Stalenhoef doeltreffend afrondde. Met deze kleine voorsprong voor S.E.C. ging de rust in. Luid toe- gejuichd door het publiek maakte kort na de hervatting de Baarnse rechts half weer gelijk. S.E.C. behield echter de beste kansen. Stalenhoef trof een maal van zeer ver met een zeer fraai schot de kruising van lat en paal. In de negentiende minuut was het opnieuw Sengers, die voor S.E.C. de roos trof: 2-3. Halverwege de tweede helft werd de strijd definitief beslist, toen Rade- maker kans zag een hoekschop ineens in het doel te doen verdwijnen, wat de eindstand op 2-4 bracht. Volgend seizoen zullen de clubs wel licht weer tegenover elkaar staan, maar den in competiteverband en waarschijn lijk ook wel in een wat sterkere samen stelling. Want S.E.C. is dit seizoen naar de tweede klasse gepromoveerd. Overi gens zal het van de uitslag van de nog altijd te spelen wedstrijd Renswoude- Scherpenzeel afhangen, of Baarn zich in die klasse kan handhaven. Behalve van aantrekkelijk voetbal tus sen S.E.C. en Baarn hebben de toe schouwers ook nog kunnen genieten van een prachtige marathonrace voor veteranen. Niet minder dan bijna twee honderd atleten uit dertien verschillen de landen namen aan dit unieke sport gebeuren deel. De oudste loper was Pleun van Leenen, marathonkampioen van Nederland in de jaren 1934-1936. Zijn 67 jaren waren echter teveel om hem een plaats bij de eerste honderd te bezorgen. Winnaar van de marathon werd de Duitser W. Weba (44), die de ruim 42 km aflegde in de zeer snelle tijd van 2 uur, 29 min. en 6,2 seconden. De hele wedstrijd heeft hij in tweede positie gelegen, achter de Zweed E. Ostbye (47). Twee kilometer voor het einde werd de Zweed echter ingehaald. Hij eindigde op zeventien seconden als tweede. Derde werd de Engelsman R. Smith. De beste Nederlander was J. Overhof (47) uit Beek, die de drie uur met achttien seconden overschreed. Een voortreffelijke prestatie leverde Jan van Ginkel uit Baarn (lid van de Gooise Atletiek Club), die ondanks zijn 51 ja ren kans zag, als derde Nederlander en als 27e in totaal binnen te komen. Kfï Wie de laatste tijd aan ons plaatselijk ziekenhuis een bezoek heeft gebracht, zal met ons eens zijn, dat daar niet stil gezeten wordt. Om te horen waar al deze activteiten toe moeten leiden, zoch ten wij contact met de directie om U nader te kunnen informeren. Desge vraagd deelde men ons mede, dat één en ander uitsluitend tot doel heeft U m de nabije toekomst nog beter en nóg sneller te kunnen helpen. Aan de voorgevel (de oude entree) wordt een ruime polikliniek gebouwd, met afzonderlijke spreek- en onderzoek- kamers, kleedkamers, administratie, een (nieuwe) afdeling psychische-therapie met hydro-therapiebad, massage en loopruimte enz. enz. Tevens komt er een nieuwe royale entree, met portiers loge. toko en wachtruimte. Boven de polikliniek is het nieuwe laboratorium gesitueerd. Dit alles hoopt men ultimo 1969 klaar te hebben. Daarmee zal dan tevens het (te) lange wachten in de (te) kleine noodpolikliniek tot het verleden behoren. Tot zolang doet de directie van Zonne gloren een beroep op ons, de onvermij delijke ongemakken voor lief te nemen. Men verzekerde ons, dat het ongerief tot een minimum beperkt zal blijven. Van uw kant kan de medewerking be staan uit het stipt opvolgen van de aanwijzingen op de - speciaal daarvoor geplaatste - borden. Ook het Darkeren op de daartoe aangewezen plaatsen voorkomt stagnatie. Onze indruk is, dat - alles bijeen ge nomen - Zonnegloren hard op weg is een modern en goed geoutilleerd zie kenhuis te worden. Enig ongemak heb ben wij daar graag voor over! Uiteraard is momenteel noch over huur, noch over koopprijzen enige voorlich ting te verstrekken, vandaar dat de aanmelding resp. aanvrage geheel vrij blijvend is en geen enkele verplichting inhoudt. Op dezelfde bijeenkomst is door het gemeentebestuur toegezegd, de contac ten in de toekomst te zullen onderhou den en zonodig uit te breiden. De besturen zullen van de toekomstige ontwikkelingen, betreffende midden standsaangelegenheden, zo uitvoerig mo gelijk, op de hoogte worden gehouden. Is er zeker een naar uw keus Burgern Grothestraat 30 Erkend ziekenfondsleverancier O O In een onlangs, in samenwerking met het gemeentebestuur en de Winkel commissie, gehouden bijeenkomst, op uitnodiging van het Gemeentebestuur, zijn de besturen van de R.K. Midden stands- en de Winkeliersvereniging „Soest" uitvoerig ingelicht aangaande de komende uitbreidingen van Soest, in het „Soester Veen" en het z.g. „City plan". In het plan Smitsweg zullen in de loop van 1969 een dertiental winkeleenhe den van ca. 100 m2 beschikbaar komen, eventueel vooraf gegaan door noodwin- kels. Deze winkeleenheden krijgen een buurtfunctie te vervullen in een verzor gingsgebied van pl.m. 7.500 inwoners (2200 woningen). Blijkens mededelingen van de aanwe zige wethouders, zal de Soester mid denstand, waar mogelijk, voorkeur ver krijgen. De leden van beide verenigingen, die in principe interesse hiervoor hebben, worden verzocht hiervan mededeling te doen aan het college van B. en W. of aan een van de verenigingssecretariaten, waarna de besturen zullen zorgen, dat de brief ter bestemder plaatse komt. Als de voorbereidingen een dusdanig stadium hebben bereikt, dat inschake ling van de candidaten wenselijk wordt geacht, zullen de betrokkenen door het gemeentebestuur worden benadert. Zaterdag organiseerde S.E.C. voor de eigen pupillen een groot toernooi, waar aan door acht elftallen is deelgenomen. De verschillende elftallen, onderge bracht in twee poules van vier, had den zich de namen van gerenommeerde vaderlandse en buitenlandse clubs aan gemeten. In poule A stonden zo bij voorbeeld Feyenoord, Real Madrid, Du- kla Praag en Anderlecht tegenove. el kaar en in poule B Ajax, Inter Milaan, Benfica en Liverpool. Naar goed vader lands gebruik leek het tc zullen uit draaien op een kampioenschap van Feyenoord. De jongens van dit elftal werden zo overtuigend winnaar van hun poule, dat de eindzege binnen bereik lag. De overeenkomst met het „grote" voetbal was verbluffend, want uiteindelijk moesten in de finale toch Feijenoord en Ajax gaan uitmaken, wie zich kampioen mocht noemen. Voor het Amsterdamse Ajax zou de uitslag een indicatie kun nen zijn. De pupillen met de naam van de Amsterdamse landskampioen bleven Feijenoord in de finale namelijk met 2-1 voor. Feijenoord bereikte in zijn poule de eerste plaats door een paar duidelijke overwinningen. Anderlecht werd met 6-0 aan de kant gezet, terwijl Real Ma drid een 5-0 nederlaag kreeg te ver werken. Alleen met Dukla Praag had den de pupillen van Feijenoord wat meer moeite. Het werd een kleine 2-1 zege. Dukla eindigde dan ook op de tweede plaats. Ln poule P» verging het Ajax heel wat minder gemakkelijk. Tot driemaal toe wonnen de pupillen van deze club met het kleinst mogelijke verschil van 1-0 Veel doelpunten vielen er in deze poule trouwens toch niet, want twee andere wedstrijden eindig den zoals zij een half uur eerder waren begonnen, terwijl alleen bij Inter-Ben- fica twee doelpunten vielen, in het voordeel van de gelegenheids-Italianen. De strijd om de derde en vierde plaats leverde een 1-0 overwinning voor Inter Milaan op. De gedetailleerde uitslagen van dit geslaagde pupillen toernooi wa ren: Poule A: Feijenoord-Anderlecht G-0, Real Madrid-Dukla Praag 3-3, Du- k' Praag-Feijenoord 1-2, Anderlecht- Real Madrid 1-1, Dukla Praag-Ander- lecht 4-1 en Feijenoord-Real Madrid 5-0. Poule B: Ajax-Liverpool 1-0, Benfica- Liverpool 0-0, Ajax-Inter 1-0, Liver- pool-Inter 0-0, Ajax-Benfica 1-0 en Benfica-Inter 0-2. Poule-winnaars werden derhalve Ajax en Feijenoord met zes punten uit dne wedstrijden, Feijenoord met een doel- gemiddelde van 13-1, Ajax met de doelcijfers 3-0. Voor Feijenoord had Evert Hooyer niet minder dan acht doelpunten gemaakt. De finalepartij bracht Ajax de niet helemaal verwachte zege. terwijl Inter door een 1-0 zege op Dukla derde werd. Eindstand: 1. Ajax; 2. Feijenoord; 3. Inter Milaan; 4. Dukla Praag. De heer Wilhelm, oud-voorzitter van S.E.C., reikte na afloop de prijzen uit en bracht namens de spelers de orga nisator, de heer Veldhuizen en de wed strijdleider W. van Dijk voor hun aan deel in het slagen van dit toernooi, alsmede de arbiters v. d. Neut, Luijte- laar, Voskuilen en v. d. Brakel voor hun leidm-. De veteranen van B.D.C. hebben zater dag na een 2-1 overwinning op Hees de leiding genomen in het jubileum- veteranentoernooi van S.E.C. De B.D.C.- veteranen hebben vier punten uit twee wedstrijden. S.E.C. en Soesterberg zijn ook nog ongeslagen, maar hebben pas één wedstrijd gespeeld. Nog zonder winstpunten zijn V.V.Z. en Hees, die beide tot nu toe tweemaal verloren. Ofschoon B.D.C. duidelijk sterker was dan Hees, heeft het er lange tijd niet Belanghebbenden worden er op gewe zen, dat de burgemeester verhinderd is op woensdag 29 mei zijn wekelijks spreekuur te houden. De heer P. S. van Woerden, alhier, is geslaagd voor het H.B.S. B examen aan het nieuwe lycheum te Bilthoven. Op de Amersfoortse markt werden aangevoerd 50.000 stuks van 12,50 tot f 13,50. Middenprijs ƒ12,85. Prijs per kg ƒ2,04. Ajje ut ming vrmogt dan mok zeige dak ellek jaor weer bar beniewd bin naor de grote hoe- veulhied reeklaome diek weer kriegvaan de beroos die ve- kaansies in binne- en buutelaand verzor- rege. Ikke vraog ming eiges nog steeds of hoe die minse an ming naom en adderes komme, waant ikke hep nog nooijt om zukke dinge gevraog. En da komp heulegaor allenug door het feit dat ming Kneliao nle zo bes teuge verre reijze ken. Zie krieg daan alles wat un mins astie op vekaan9ie gaot eigeluk nie mot hebbe, waogeziekte, luchziekte, hoogte vrees, waotervrees en gao zo maor deur. Noeng wete wullie saome heul goed datter duuzende dinge bie de appeteek en de crogist binne die al da soort ziekte kenne veurkomme, maor Kneliao voelt der heul niks veur om der ei ge ziek te ete mit al die poeijers en pille, dus gaon wullie niet naor ut buute laand, maor blieve tuus, in Hollaand. Da houd daan nie in dawwe der heule- maol nie uut gaon, waant effe ken Kneliao wel teuge in een ooto zitte, maor ut mot gee.i daoge gaon dure. Verleje jaor binne wullie saome een daogje uut gewees mit de bus vaan Tense. Wullie daachte eigeluk dat Ten- se nie verder reej dan Baorn, Hillever- sum, Aaomersfoort en Utrech, maor das een heul klein denkfoutje. Mit Tense kejje ast waore over de heule wereld redze. Een bar leuk reis- sie naor de bolle, maor ok naor Bel- gieje en Duutslaand. Enk mot zeige dak mit spaaning uut keek naor de reeklaome vaan Tense, ofter dit jaor geen reissie bie waas veur ongst tweeje. Noeng der waas zo bar veul te kieze dawwe ut nie meer wiste. En toen be gon veur ongs de vakaansienaorughied. Waant Kneliao had eleze dat vekaan- sie bar goed was veur minse die der is een keertje uut motte en ut gaf dan heulegaor nie of da vaan de dokter mos of vaan jie eige vrou. En wak nie veur mogeluk had gehouwe ebeurde, Kneliao mos en zouw mit ming naort buutelaand. Zie vongd dat ut bar no- dug waas. Maor ze zeij der niet bie oft noeng veur ming waas of veur der eige. Om zoiets meteen effe goed an te pak- ke, mojje naor un reisberoo zeej Gart. Daor kenne zullde joe alles vertelle over de mooijste plaotse en de beste reijze. En daor wullie heul nie wiste waor wullie noeng naor toe moste gaon, bin ne wullie die reklaomes is bar goed gaon bestedere. Nao veul wikke en wege hadde wullie een aordug reissie uutgezoch. Un heul mooij plekkie, zo liek ut teminste op de plaotjes, en wat ok bar belaangriek was, de pries was ok antrekkeluk. Zo- wast teminste in die reeklaomes. Opt reijsberoo blief ter vaan die pries nie veul over. Der kwaam waat bie veur de reis, wat veurt hotel, wat veur de sjeffeur, waat veur de reijs- leider en gao maor deur. Mit de pries die wier genoemd in de reeklaome scheelde da un bar stuk. Toeng die deern ant leket ok nog teuge Kneliao zeej dawwe moste zorrege veur un geldug paaspoort, en da was veur ongs saome ok weer een heul bedraag, wier ming Kneliao zo kwaod, dazze begon te zinge, en da beurt nie vaok. Ming Kneliao zingt allenug as ze bar kwaod is. en noeng sting ze veur ut leket te zinge, in der eige. Ik begriep meteen hoe laot ut waa3, de buutelaandse reis gong nie deur. Toengk effe goed luusterde naort ge- zaang, wast ming heulegaor klaor. Mit bar grote uuthaole zong ze „ik hep U lief ming Nederlaand". En wa ming betref haad ze veur de zoveulste keer geliek. naar uitgezien, dat de Bosstraatbewo ners met een overwinning het veld zou den verlaten. Weliswaar nam B.D.C. in de eerste helft na ongeveer twintig mi nuten de leiding, maar nog voor rust maakte Piet Kok gelijk. Bij B.D.C. on derscheidde zich vooral Nico Gros, in het missen van kansen dan. Zodoende bleef het geruime tijd gelijk, tot in de tweede helft B.D.C. opnieuw de Hees doelman wist te passeren. De vrij schaarse uitvallen van Hees brachten voor de sterk spelende B.D.C.-defensie weinig problemen met zich mee. Toch was Hees dicht bij de gelijkmaker. Een indirecte vrije schop werd door Elffe- rich voor de voeten van W. Bloemedal gelegd, doch deze schoot tegen de paal, waardoor Hees nog net een gelijk spel ontging. Soesterberg begon het S.E.C.-veteranen- toernooi met een duidelijke 4-0 zege op V.V.Z. In het doel van V.V.Z. ontbrak ditmaal Van Kooij, de man, die enkele dagen tevoren zijn club reeds voor een grote nederlaag tegen B.D.C. had be hoed. Ook moest V.V.Z. het ditmaal zonder linksbuiten Hoek stellen, wat een danige verzwakking betekende. Van Kooij werd in het doel vervangen door Van Grol. Al in de eerste minuut moest hij buigen voor een ongelukkige bal van zijn eigen achterspeler Brunt, die een schot van een Soesterbergse aan valler van richting veranderde daar mede zijn club een 1-0 achterstand be zorgde. Ook de tweede gaol voor Soesterberg werd door V.V.Z. zelf gemaakt. Een terugspeelbal van H. van Velzen ver dween over de uitgelopen Van Grol in het verlaten doel: 2-0. Een stand, waar in Soesterberg zelf eigenlijk nog maar een heel klein aandeel had gehad. Van Grol zelf maakte op wat onfortuinlijke wijze het derde doelpunt door uit een hoekschop de bal in eigen doel te slaan: 3-0. V.V.Z. gaf zich allerminst gewon nen, maar was niet bij machte om het de Soesterbergse defensie erg moeilijk te maken. Soesterberg begon de tweede helft dan ook met een comfortabele 3-0 voor sprong. Aan de score voegde de Soester bergse club tenslotte zelf ook nc_ een doelpunt toe. De gevaarlijkste speler in de Soesterbergse aanval, Griek, bracht met een fraai schot de eindstand op 4-0, omdat ondanks de vele kansen voor o.a. Ten Hove, Groart en Brunt V.V.Z. niet tot scoren kwam. Na de :erste week van het veteranen- toernooi luidt de stand: 1. B.D.C. 2 4 4-2. 2. Soesterberg 1 2 4-0. 3. S.E.C. 1 2 2-0. 4. Hees 2 0 1-4. 5. V.V.Z. 2 0 1-6. Morgenavond wordt de uitgestelde wedstrijd S.E.C.-Soesterberg gespeeld. Vrijdagavond staan B.D.C. en Soester berg tegenover elkaar.

Soester Courant | 1968 | | pagina 7