Garage Stam DRAMA'S F.N SENSATIES BIJ BEGIN VAN VOETBALTOERNOOI LD. v.VOGT Schiedam won S.P.S.V.-volleybal- toernooi EGvSETTEN VOLAUTOMATISCHE CAMERA ƒ99- FOTO VAN ESSEN „TWEKA badpakken - bikini's l HOPPENBROUWERS S.E.C. na zege op Soesterberg naast B.D.C. in veteranentoernooi R 8 5595,— R10 ƒ6250,— ƒ1,10 1.35 Bedri jf ssportcompetitie Sensationele met elektronische belichting SOEST-ZUID (t.o. garage Van Kooij) Arie Bakker van Tempo wint reis naar Zweden iSckoemaker STAM RENAULT 4-deurs Voordelen RENAULT maakt uw leven rijker S.E.C. organiseert morgen puzzelrit Herinneringen en prijs voor bedrijfsrekords Weer volle winst voor Soester honkballers Pinkster Tennistoernooien 79 cf- VRIJDAG 31 MEI 1968 Afgelopen maandagavond is onder zeer grote publieke belangstelling en zeer aanvaardbare weersomstandigheden het voetbaltoernooi in het kader van de Soester Bedrijfssportcompetitie van start gegaan. De eerste dag leverde al direct een aantal sensaties op, waarvan het verlies van v. d. Munt tegen Van Koov 4 wel de belangrijkste was. Het v. d. Munt-team, bijna geheel bestaande uit hoog op de markt liggende clubvoet ballers en daarom zonder meer favo riet voor de zege, liep keer op keer storm op het automobielendoel, zonder overigens het gewenste resultaat te be reiken. In het Van de Munt-doel ver veelde V.V.Z.-rechtsbuiten Schaap zich merkbaar, wat er toe leidde, dat hij bij tijd en wijlen zijn doel verliet om ook eens aan de eenzijdige strijd deel te nemen. Dat is hem tenslotte nood lottig geworden. Nadat eerst verschil lende pogigen van Van Kooy om de bal over de ver voor zijn doel staande Schaap in het kleine doel te krijgen, hadden gefaald, stonden halverwege de tweede helft op het middenveld plotse ling drie tegenstanders alleen tegen over Schaap. Dat was iets te veel van het goede en met een haarscherp schot VOOR AL UW STURKA-KLEDING Sport- en Campingshop „City" De grootste sportzaak van het Gooi. Nieuw Baarnstraat 39, Baarn, teL 2490. Het volleybaltoernooi, dat de Soester Politie Sport Vereniging jaarlijks orga niseert, is dit maal gewonnen door het zestal van de politie Schiedam. De Soester polite moest - in de hoog ste afdeling overigens - genoegen ne men met een voorlaatste plaats. In de tweede afd. kwam S.V.D.U. als eers te uit de bus, weliswaar met een ge lijk aantal wedstrijdpunten als Hilver sum. maar met een beter gemiddelde. S.P.S.V.-voorzitter G. D. H. van Wou- dênbërg zei in zijn openingswoord, dat hef'doorgaan van het toernooi aan een zijden draadje heeft gehangen, omdat verschillende verenigingen geen gehoor hebben gegeven aan de uitnodigng tot deelneming, of op het laatste moment hebben afgeschreven. Van de 22 teams, die men aanvankelijk voor deelneming had verwacht, bleven er tenslotte ze ventien over, voldoende in ieder geval om er nog een geslaagd toernooi van te maken, al waren de Soester successen maar matig. Soest speelde trouwens ook iets te hoog, wat tijdens de eerste wedstrijd al wel bleek. Het zestal van Enschede, dat uiteindelijk derde zou worden, versloeg Soest al in de eerste wedstrijd met 20-1. Voor volleybalkenners misschien een wat vreemde score, maar in verband met de beschikbare tijd werd één set van twintig punten gespeeld. Ook de tweede wedstrijd bracht het team van Soest geen succes, al waren het verzet en de kwaliteit van het spel groeiende. Tegen U.P.S.. dat als tweede over de eindstreep ging, bereikte Soest een 13-20 score. Alleen de derde wedstrijd leverde een overwinning voor de organi serende vereniging op. De Koninklijke Marechaussee Noord- Holland werd met 20-6 aan de kant ge- zr De K.M.N.H. kwam trouwens tot geen enkele overwinning en eindigde dan ook puntloos op de laatste plaats. De strijd om de eerste plaats ging voornamelijk tussen U.P.S. en Schiedam, terwijl ook Enschede lange tijd tot de kanshebbers behoorde. De uiteindelijke winnaar verloor vrij verrassend van Eindhoven: 21-23. U.P.S. verloor even eens één wedstrijd en wel van Schie dam, waardoor bedde teams gelijk ein digden. De betere setcijfers van Schie dam gaven tenslotte de doorslag. Derde werd Enschede met twee verloren wed strijden en vierde Zeist. Het eens zo sterke Alphen aan de Rijn kwam nu niet verder dan een vijfde plaats. Zes de werd Eindhoven, zevende Arnhem en achtste Soest. De Kon. Marechaussee sluit de rij. In groep 2 moest ook het setgemiddel de de doorslag geven. De teams van S.V.D.U. en Hilversum verloren elk een wedstrijd. Hilversum van Tiel, dat op de voorlaatste plaats eindigde, en S.V.D.U. van Hilversum. Door een be ter gemiddelde werd S.V.D.U. winnaar, voor Hilversum, Veenendaal en Bloe- mendaal. Hoofdinspecteur H. G. Scholtmeijer. voorzitter van het district West van de Nederlandse Polite Sport Bond, reikte na afloop van dit organisatorisch vlek keloos verlopen toernooi de prijzen uit, nadat de S.P.S.V.-voorzitter de arbit. s en het bestuur van B.D.C. dank had gebracht voor de medewerking. Het Soester politiesextet bereikte de volgen de resultaten: Enschede-Soest ^O-l Soest-U.P.S. 13-20, K.M.N.H.-Soest 6-2o! Soest-Arnhem 10-20, Eindhoven-Soest 20-14, Soest-Alphen aan de Rijn 19-21, S-t-Zeist 14-20 en Schiedam-Soest De eindstanden in de twee groepen ■werden: Afdeling A: 1. Schiedam, 7 pnt. (161-76); 2. U.P.S, 7 pnt. (151-83); 3. Enschede. 6 pnt.; 4. Zeist. 5 pnt.; 6. Eindhoven, 3 pnt. (142-150); 7. Arnhem, 3 pnt. (102-134); 8. Soest, 1 pnt. 9. K.M.N.H., 0 pnt. Afdeling B: 1. S.V.D.U.. 6 pnt. (137-75); 2. Hilversum, 6 pnt. (133-98); 3. Veenen daal, 5 pnt.; 4. Bloemendaal, 4 pnt.; 5. Gorinchem, 3 pnt.; 6. Monster, 2 pnt. W2-115); 7. Tiel, 2 pnt. (92-126); 8. Woer den, 0 pnt. op het lege doeltje nam Van Kooy de leiding. KELTUM PLEET JUWELIER HORLOGER en DURFIHE CASSETTES KEMBRANDTLAAN 18 TEL 02155-4785 Een strafschop, te nemen op een leeg doel. bood v. d. Munt tenminste nog de kans om gelijk te komen, maar Baarn 1-back H. v. d. Vlekkert schoot de bal tegen de paal, waarmede de eerste ver rassing van dit toernooi een feit was. Waar enerzijds hard om de punten werd gevochten, diende anderzijds het voetbaltoernooi voor velen voor niets anders dan wat overtollig lichaamsge wicht kwijt te raken. De corpulentie was in verschillende gevallen aanzien lijk groter dan de voetbalkunde, overi gens alleen maar tot vermaak van de talrijke toeschouwers. De P.T.T. was bijvoorbeeld ongetwijfeld met goede voornemens in het veld gekomen, maar tegen het vrij sterke team van Klomp werd al spoedig duidelijk, dat het met een al te ernstige opvatting van de taak niet zou lukken. Het accent werd den ook verlegd naar het ontspannende, wat de P.T.T. dan wel een 7-1 neder laag bezorgde, maar het publiek toch enig genoegen schonk. Lindner blijkt ernaar te streven, zoveel mogelijk teams poule-winnaar te laten worden. Spelers, die men qua kwaliteit in het ee ste team zou verwachten, huppelden nu in het derde of vierde mee, maar later op de avond kwam men ze toch ook weer in een hoger elftal tegen. Zo lang die spelers maar uitkomen in een hoger team dan w:ar- voor ze ingeschreven staan, kan er niets gebeuren. Wel kon het gebeuren, dat men maandagavond het bijna vol ledige team van Lindner 1, dat verleden jaar de finale bereikte, nu als Lindner 5 zag spelen en wat zag stoeien met Treling Suik, wat overigens nog niet eens zozeer uit de 5-2 uitslag blijkt. Lindner 1 versloeg Arco met 5-0 en Lindner 3 bleef Foxboro 3 met 2-0 voor. Alleen Lindner 2 verloor met 1-0 van Houdijk, terwijl het derde de pun ten deelde met het streke Howson: 0-0. Ruime overwinningen behaalden ook Van Kooy 1 en 3, respectievelijk van 4-0 op Foxboro 2 en 4-1 op Brand weer 2, en Ceramiek, dat Klomp 2 met 4-0 de baas bleef. Omtrent de kansen van de verschillende teams is na de eerste wedstrijddag nog weinig te zeg- ge.u De meeste zeventallen hebben ook maar pas één wedstrijd gespeeld. Al leen staat al vast, dat Arco is uitge schakeld na twee nederlagen, en dat Pribor met twee kleine overwinningen (twee maal 2-1 op resp. Ceramiek en Van Hengstum) een goede kans op de eerste plaats in de poule maakt. Maandag zijn in totaal vijfentwintig voetbalwedstrijden gespeeld; daarvan eindigden er drie onbeslist en tevens in 0-0. In totaal werden 72 doelpunten gescoord, wat neerkomt op bijna drie doelpunten per wedstrijd of één per acht minuten. De uitslagen van de eerste voetbalronde luidden: Ceramiek-Pribor 1-2, Foxboro 1-v. d. Deijcssel 2-1, Lindner 3-Howson 0-0, Brandweer 1-Van Kooy 2 1-0, Gemeen te werken-Procax 0-0, Lindner 1-Arco 5-0, Brandweer 2-Van Kooy 3 1-4, Klomp 2-Stork Frejo 0-1, Gemeente- Arma 0-3, Rademaker-Zonnegloren 0-1, Van Kooy 4-v. d. Munt 1-0, Klomp 1- P.T.T. 7-1. Coca Cola-Branson 1-2, Houdijk-Lindner 2 0-0, Bosman-Fox- boro 4 0-0. Van Hengstum-Pribor 1-2, Van Kooy 1-Foxboro 2 4-0, Van Asch 1-Bosman 2 4-1. Lindner 5-Trelink Suik 5-2, Dalco Stam 3-2, Ceramiek-Klomp 2 4-0, Foxboro 3-Lindner 4 0-2, Van Asch 2-Warmte Energie 2-0, Progress- Super Cleaner 2-0 en Arco-Coca Cola 0-3. Het voetbaltoernooi wordt woensdag 5 juni voortgezet. De meeste poule-win naars zullen evenwel pas na de derde ronde op maandag 10 juni bekend zijn. De finales worden op de allerlaatste toernooidag gespeeld, namelijk op don derdag 13 juni. Dinsdagavond zijn aan de Bosstraat de handbalwedstrijden begonnen. Er zijn bij de dames al enkele beslissingen ge vallen, terwijl bij de heren drie van de zes finalisten reeds bekend zijn. De dames zorgden al direct voor enkele problemen, want in poule A eindigden Dalco, Mercurius en Gemeente met een gelijk aantal punten. Elk team won en verloor een wedstrijd. Overeenkomstig de reglementen hadden er toen beslis singswedstrijden moeten volgen, maar de Evenementencommissie heeft be sloten, ahe drie de teams naar de fi nalepoule te laten overgaan. Tot die poule zijn ook doorgedrongen Arco en Lindner. De finalepoule zal dus bestaan uit vijf teams in plaats van drie, zoals aan vankelijk de bedoeling was. Dat bete kent tevens, dat er geen drie, maar tien wedstrijden moeten worden ge speeld om uit te maken, wie zich kam pioen bij de dames mag noemen. In verband met de beschikbare tijd heeft de Evenementencommissie na rijp be raad besloten, de wedstrijden in de finalepoule twee maal 7 Vj minuut te laten duren in plaats van twee maal tien minuten. De handbalfinales zullen worden gespeeld op dinsdag 4 juni a.s. Ook die bij de heren. De dames in poule A hebben het elkaar bijzonder moeilijk gemaakt. Dalco won met grote moeite van Mercurius (1-0), maar moest daarna met 2-1 de meer dere erkennen in de Gemeente, 't Team van de Gemeente verloor op zijn beurt echter weer van Mercurius (2-0) zodat alle drie de teams gelijk eindigden, met als resultaat, dat de hele poule A over gaat naar de finalepoule. In de tweede groep was het krachtverschil ook al niet bijzonder groot, al viel daar wel een beslissing. De dames van Arco wonnen met 2-1 van Foxboro 1 en speelden gelijk tegen Pribor (2-2). Om dat ook de wedstrijd tussen Pribor en Foxboro gelijk eindigde (1-1) werd Ar co toch nog alleen winnaar. In poule C had het team van Lindner weinig moeite om de finale te bereiken. Eerst werd Van Kooy met 11-0 verpletterd en vervolgens kreeg Foxboro 2 een 9-0 nederlaag te incasseren. De wed strijd Foxboro 2-Van Kooy (3-0) was toen al niet meer van belang. Tot de finalepoule zijn bij de dames dus door gedrongen de zeventallen van Dalco, Mercurius, Gemeente, Arco en Lindner. Bij de heren vielen ook al enkele be slissingen. In poule B werd Van Kooy 2 door twee overwinningen van 3-2 op Lindner 1 en 4-3 op Foxboro 3 al on bereikbaar voor de beide andere teams. Ongetwijfeld een bittere pil voor Lind ner, dat verleden jaar heel wat verder kwam. De enige troost was een 6-2 zege op Foxboro. Overtuigender plaat ste Van Kooy 1 zich voor de finales. Men won met 4-1 van Van Asch en zette met 8-1 Foxboro 2 aan de kant. (Zie de etalage) (Tot 15 juni Inruil oude camera's mogelijk-) Foxboro 1 is de derde ploeg, die zich dinsdag al verzekerde van een plaats bij de laatste zes. Men had aanvan kelijk grote moeite met het team van de Gemeente (2-1), maar liep daarna Van Kooy 3 volledig onder de voet: 12-0. Ruim één doelpunt per twee mi nuten. In poule A wonnen Lindner 2 en Stam beide van Coca Cola. Onderling zal men nu nog moeten uitmaken, wie overgaat naar de finale. Datzelfde geldt ook voor de teams van Houdijk en Lindner 3, die beide Arco versloegen. Lindner 3 deed dat iets duidelijker (8-1) dan Houdijk (5-1). In poule D is Pribor uitgespeeld en ongeslagen gebleven met vijf punten uit drie wedstrijden. Het team van Dalco kan het echter ook nog zover brengen, wanneer volgende week dinsdag van Foxboro 4 gewon nen wordt, hetgeen wel waarschijnlijk is. Dan zal een belissingswedstrijd no dig zijn. Bij de heren werd in zestien wedstrij den 93 doelpunten gemaakt. Een gemid delde van bijna zes per wedstrijd. De dames waren iets minder productief. Zij noteerden 38 doelpunten in negen wedstrijden, een gemiddelde van ruim vier per wedstrijd of één per vijf mi nuten speeltijd. Hedenavond wordt de bedrijfssport competitie voortgezet met de tweede volleybalronde. Vanavond komen alleen de heren aan bod. Na afloop zal be kend zijn welke teams in de finale poules op vrijdag 7 juni elkaar de ti tel zullen gaan bestrijden. C^'z de da- mesfinales zullen volgende week vrij dag worden gespeeld. Er gaan echter nog zes poule-wedstrijden aan vooraf. Voor komende maandag staan geen wedstrijden op het programma. 0 VAN WEEDESTRAAT 80-82 Dat intieme familiefeestje dat u in gedachten hebt, kunt u uitstekend arrangeren bij RESTAURANT HOTEL - CAEE VA N DEN B RINK Socsfurtiergsesi/aal 122 SOEST Tel.{02!55) 2706 Dat de ren- en toeristenverenigng Tem po goede krachten onder haar leden heeft, bewees vorige week Arie Bakker. Hij nam deel aan een wegwedstrijd in Spijkenisse, met nog 110 renners. Steeds lag Arie in de voorste gelederen en doordat hij daar de toon aangaf, ont brandde de strijd telkens weer! De meeste keren van de rit ging Arie Bak ker het eerst over de streep, hetgeen hem een extra prijs opleverde van een reis naar Zweden. In de eindsprint moest hij genoegen ne men met de derde plaats. Arie werd goedgeplaatste tweede bij de creterium-rit der Tuindorpen in Am sterdam, waar hij met ruim 100 ren ners aan de start verscheen. Deze week is de avond-vierdaagsvoor wielrenners in Amersfoort van start gegaan en hieraan nemen, behalve Arie Bakker, die hier ook de toon aangeeft, deel Jan Willem de Lange, Eddy de Lange, Wim Schaeffer en A. Damo. Vrijdagavond zal worden uitgemaakt wie met de eerste prijs zal gaan strij ken. Met zeer veel moeite is S.E.C. er dins dagavond in geslaagd, in het kader van het eigen veteranen-jubileumtoernooi, hi elftal van Soesterberg met 4-3 te verslaan. Door dit resultaat is S.E.C. met twee gewonnen wedstrijden na:.st B.D.C. gekomen. Soesterberg moest door dit verlies de tweede plaats prijs geven en staat nu derde. S.E.C. trad dinsdagavond aan zonder doelman Adams, die in een vorige wed strijd geblesseerd was. Het doel werd nu verdedigd door E. Kareisen, die zeer goede dingen met zwakke momen ten afwisselde. Vooral voor rust was S.E.C. duidelijk sterker, maar veel resultaat leverde het overwicht niet op. S.E.C. nam, na voort durend op het Soesterbergse doel ge beukt te hebben, door Ab Hooyer de leiding, maar nog voor de rust maakte Grootheest na een verrassende uitval even verrassend gelijk. Vele kansen voor S.E.C. bleven onbenut, al namen Wijnands. Van Breukelen en Veldhui zen het Soesterbergse doel wel herhaal delijk onder vuur. De doelman van de gasten stak in een goede vorm en wist voor de rust verdere schade voor zijn ploeg te voorkomen. In de tweede helft volgde S.E.C. een andere tactiek. Men liet Soesterberg wat meer komen en kreeg daardoor zelf meer ruimte voor tegenacties. Deze tactiek had inderdaad succes, want al na een paar minuten scoorde D. Hooij- PHILIPS SPECIAALZAAK Van Weedestraat 72 - Tel. 2792 SOESTDUK (in één handgreep te veranderen in 2-deurs, veilig dus voor uw kinderen 1. de flitsende 1100 c.c. motor - 135 km 4-deurs (in één handgreep te veran deren in 2-deurs, veilig dus voor uw kinderen laag benzineverbruik 1 op 15 ongekend zitcomfort uiterst wendbaar, gemakkelijk parke ren in stadsverkeer 6. hoge inruilwaarde 7. rondom schijfremmen NIEUWERHOEKPLEIN 1 - SOESTDIJK - TELEFOON 02155-2850 er 2-1 .terwijl even later ook Ab Hooyer nog eens het net vond: 3-1. S.E.C. dacht daarmede de wedstrijd wel gewonnen te hebben en begon een beetje aan de leeftijd te denken. Rechts buiten De Winter van Soesterberg liet S.E.C. nog even merken, dat het daar voor nog te vroeg was: 3-2. Een hoge voorzet van Wijnands leidde even later echter het vierde doelpunt van S.E.C. in. Ter hoogte van het strafschopgebied kwam de bal bij A. Hooyer terecht, die half zittend de bal onhoudbaar in kopte: 4-2. Maar Soesterberg kwam opnieuw terug, mede dankzij de gerin ge doelmanservaring van E. Kareisen. Een hoge trap van de Soesterberger Sas, ongeveer vanaf de middellijn ver dween over de volkomen verraste Ka reisen in het doel: 4-3. In dt aller laatste minuut kreeg Soesterberg nog een unieke kans om gelijk te maken. Een door Pothoven nonchalant op zijn keeper teruggespeelde bal werd nog voor Kareisen erbij kon, opgevangen door De Weerd, die al even nonchalant met deze kans omsprong, door de bal tegen de paal te schieten. Het bleef daarom bij een krappe 4-3 overwinning op Soesterberg. Door deze uitslag is de stand in het jubileum-veteranentoernooi geworden: 1. S.E.C. 2 4 6-3. 2. B.D.C. 2 4 4-2. 3. Soesterberg 2 2 7-4. 4. Hees 2 0 1-4. 5. V.V.Z. 2 0 1-6. Vanavond wordt in het kader van dit toernooi de wedstrijd B.D.C.-Soester berg gespeeld, terwijl morgenavond V.V.Z. en S.E.C. tegenover elkaar staan. S.E.C. zal het in deze wedstrijd op nieuw zonder doelman Adams moeten stellen. Voor S.E.C. zullen morgen (aanvang zeven uur) de volgende spe lers uitkomen: E. Kareisen, Belt, Dasse- laar, Ruttenberg, Hooijer, Westerveld, Meeder, Van 't Klooster, Veldhuizen, Van de Velde en Wijnands. Het bestuur van S.E.C. organiseert morgenavond een puzzelrit. Vanaf half zeven kan men zich in de kantine in schrijven. De eerste deelnemer start om zeven uur. De duur van de rit be draagt een uur tot anderhalf uur, af hankelijk van de puzzelcapacitedten van de deelnemers. Na afloop van de rit zal er in de kantine een dansavond worden gehouden. Daarop zullen ook de prijzen van de puzzelrit worden uitge reikt. Voor de komende dagen staan er weer verschillende wedstrijden en toernooien voor S.E.C.-elftallen op het programma. Op 6 juni speelt een S.EC..-combinatie van een paar lagere elftallen tegen een elftal van de scheidsrechtercommis sie uit Amersfoort. Komende maandag is een combinatie van het eerste en tweede S.E.C.-elftal (de opstelling was gisteren nog niet bekend) tegenstander in een vriend schappelijk duel van de vierde klasser Bodegraven. Deze wedstrijd op tweede Pinksterdag begint om twaalf uur. Komende zaterdag neemt S.E.C. in Baarn deel aan een adspdranten b2 toer nooi van de voetbalverenigng Baarn. Morgen gaan ook een paar pupillen- elftallen naar een toernooi van S.V.M.- Boys in Maartensdijk. Zoals al eerder werd bericht, heeft de Evenementencommissie van de Soester Zakenkring besloten om een prijs be schikbaar te stellen voor die individuele prestatie tijdens de Soester bedrijfs- sportcompetite, die relatief het Neder lands rekord op dat nummer het dichtst benadert. Een herinnering van wat bescheidener formaat wordt beschikbaar gesteld voor elke individuele prestatie, die beter is dan die van verleden jaar op dat be paalde nummer. Om voor een rekord- prijs in aanmerking te komen, zal men de volgende individuele prestaties van verleden jaar moeten overtreffen: Atletiek Dames: 100 meter: 14,7 seconden (Coby Scheur water, Foxboro). 400 meter: 2.56.8 min. (Ina Gier, Lind ner). Hoogspringen: 1.23 meter (Coby Scheur water, Foxboro). Verspringen: 3.75 meter (Coby Scheur water, Foxboro). Kogelstoten: 7.00 meter (Coby Scheur water, Foxboro). Heren: 100 meter: 11,9 seconden (J. Bosboom, Foxboro). 1500 meter: 4.31,2 min. (P. Majoor, P.T.T.). Hoogspringen1.57 meter (A. Haarsma, Progress en W. Rijnders, Foxboro). Verspringen: 5.47 (H. Bosboom, Foxbo ro). Kogelstoten: 11.26 meter (Frans Bos man, Bosman). Zwemmen Dames: 50 meter schoolslag: 51,5 seconden (El len Vos, Dalco). 50 meter vrije slag: 40,0 seconden (Hil- da Geutenbeek, Dalco). Heren: 50 meter schoolslag: 41,8 seconden (Ca- rel Mdmper, Foxboro). 50 meter vrije 9lag: 34,3 seconden (H. Boonstra, Foxboro). De dames zullen dit jaar geen hon derd, doch tachtig meter lopen. De verleden jaar op de 100 meter gemaakte tijd door Coby Scheurwater zal daarom tot een tijd op de 80 meter worden herleid. Wat betreft de teamsporten, waarvoor overigens geen rekordprijzen beschik baar kunnen zijn, is het wellicht inte ressant, nog eens de finalisten van het afgelopen jaar te vermelden. Bij het volleybal eindigden zowel bij de dames als bij de heren de teams van de Ge meente en Lindner op respectievelijk de eerste en tweede plaats. Bij de da mes werd Hollandia derde en Pribor vierde. Bij de heren eindigde Stam als derde en Van Kooy als vierde. Het voetbaltoernooi werd verleden jaar ge wonnen door Lindner, dat met straf schoppen Howson versloeg. Lindner is ook dit jaar weer goed van start ge gaan. Howson daarentegen begon met een teleurstlelend 0-0 gelijk spel. Van de Dijssel werd verleden jaar derde, maar begon dit jaar met een nederlaag. Klomp eindigde als vierde. Het handbaltoernooi tenslotte werd bij de dames gewonnen door Lindner, dat ook nu weer hoge ogen gooit. Tweede werd Dalco. dat nu met moeite de fi nale bereikte, en derde Pribor. dat nu reeds is uitgeschakeld. Op de vierde plaats eindigde verleden jaar Mercu rius. Bij de heren werd de eerste prijs ge wonnen door FoxboTo, dat nu ook reeds tot de laatste zes is doorgedrongen. Stam werd tweede, dat ook dit jaar nog kan gebeuren. Derde en vierde werden de teams van Gemeente en Lindner, beiden reeds uitgeschakeld voor een plaats bij de eerste zes in dit toernooi. Toen zaterdagmiddag S.E.C.-werper Har- ris, wegens moeilijkheden met zijn con trole, zich in de zevende slagbeurt liet vervangen, stuurde coach Hiele de zeer jeugdige Kees Kool de heuvel op met de opdracht de 9-5 voordelige score te hand haven. Kees Kool deed zijn plicht. Hij wist weliswaar de stand niet precies ge lijk te houden, maar verder dan één run kwamen de Utrechtenaren niet. De laat ste slagbeurt bood uiteraard de meeste spanning, want daar lag voor H.M.S. nog een kans de score te nivelleren. Kool besloot de wedstrijd echter door lakoniek drie maal 3-slag te gooien, zo dat S.E.C. haar leidende positie in de 2e klasse nog behoudt. De Soestenaren ontmoetten H.M.S. in een enerverende strijd, waarin maar liefst zeven home-runs werden geslagen. Reeds in de eerste slagbeurt nam H.M.S. de leiding door een home-run van Steen brink. In de tv/eede slagbeurt maakte Henk Prior echter korte metten met de Utrechtse voorsprong toen ook hij de bal uit het veld deed verdwijnen l-i. Bij de derde slagbeurt kwamen beide ploegen niet tot grote daden; wel ver toonde Theo Kellner op het eerste honk verschillende staaltjes van prachtig honkbal. Deze zelfde Kellner gaf S.E.C. in de vierde slagbeurt de leiding door met Jan Hofman op de honken de bal voor de tweede Soester home-run het veld uit te jagen. Na Kellner kwam Mike Murphy aan slag en ook hij toonde geen enkel ontzag voor het hek, de derde home-run en 4-1 voor S.E.C. De vijfde slagbeurt kreeg de H.M.S.-ploeg echter wat meer greep op de worpen van Allan Harris. Het gevolg hiervan was een ho me-run en een aantal honkslagen voor H.M.S. Ook S.E.C. toonde die inning het wel zonder home-runs te kunnen. Honksla gen van Van Mourik, Harris en Murphy brachten een totale score op de kaart van 7-3 voor S.E.C. De zevende slagbeurt leverde H.M.S. twee runs op, die echter in de totaal uitslag alweer dezelfde slagbeurt door Blok werden gehalveerd. Rudi Blok bracht voor Soest de vierde home-run op de kaart en bepaalde de stand op 8-5. De volgende inning beklom aldus werper Kool de heuvel. Zijn eerste op treden in de tweede klasse begon met een inning waarin Van Kouwen voor H.M.S. een home-run sloeg. Dit was het laatste wapenfeit van de Domstedelin- gen. Werper Kool eindigde in samen werking met een goed sluitend veld al snel deze slagbeurt. Tegenover deze ho me-run van H.M.S. stelde S.E.C ook weer een run, welke door Brink op een gave honkslag van Harris kon worden gescoord. De laatste maal dat de AVIA-ploeg het veld in moest bracht geen enkele Utrech tenaar op de honken. Drie maal 3-slag beëindigde de wedstrijd en voor werper Kool een uitstekend debuut. S.E.C. heeft in deze jeugdige Amersfoorter, naast Al lan Harris weer een zeer sterke troef in handen. De werpersresultaten waren Harris (S.E.C.) 7 innings 5 6 - 8 4; Kool (S.E.C.) 2 innings: 3-0-0-1; Tille- mans (H.M.S. 4 innings 2 - 0 - 3 - 1; Imhof (H.M.S.) 5 innings 6 - 4 - 6 - 3. Inningstanden S.E.C. 010330110 is 9; H.M.S. 1 0 0 0 2 0 2 1 0 is 6. Home-run resultaten S.E.C. Prior (2e inning). Kellner en Murphy (4e inning) en Rudi Blok (7e inning); H.M.S. G. Steenbrink (le), Wethy (5e), Van Kouwen (8e inning). In het kader van de 9e lustrumviering ontvangt de L.T.C. Soest, morgen, za terdag 1 juni, de sterke Duitse Tennis club „Blau-Weiss" uit Leichlingen voor het spelen van een vriendschappelijk toernooi. Zowel voor de senioren als junioren staan er diverse interessante wedstrij der. op het programma. De aanvang van de wedstrijden is om 11 tur en zullen tot ca. 16 uur 's mid dags duren. Daarna zal de L.T.C. haar gasten voor een gezamenlijk diner in het Parkhotel Uytenbosch te Baarn ontvangen. Bovendien wordt op 2e Pinksterdag het traditionele onderlinge Prettoernooi ge organiseerd. Door een grote inschrijving en het voor spelde mooie weer is het de verwach ting dat het ook dit jaar weer bijzon der gezellig zal worden. Belangstellenden voor deze toernooien zijn van harte welkom op het tennis park aan de Schrikslaan. BOTERCAKE. Heerlijke cake, bereid uit de fijnste grondstoffen, roomboter en verse kippe- eieren. Van ƒ1.35 voor PINDAROTSJES. Een kombinatie van vers- gebrande pinda en pittige chocolade. Zakje a 200 gram SUPERMELANGE. Een melange van de fijnste toffees. Een echte Pinkster- tractatie. Zak 400 gram VROOM DREESMANN

Soester Courant | 1968 | | pagina 13