Vn n Voor sportieve aktieve mensen derofa I middel man! M PASFOTO'S KLOKKEN J. HOPPEN BROUWERS BOEKHOUDEN IS NIET VERPLICHT NAAR DE TRAMTREIN JOZEF PILSOEDSKI DE REKENING VOOR DE GAIJLLE STRIJDT ONZE WATERP0L0PL0EG VOOR EEN VERLOREN ZAAK S0ESTERRERG RAMPBESTRIJDING Sportcolberts 75.00 - 99.00 - 115,- Pantalons 32.50 - 49.75 - 59.50 Maar wel degelijk in uw eigen belang anders trekken fiscus en rechter verkeerde conclusies klaar terwijl u wacht Foto Swager 100 jaar solHon golioren Strijder voor de vrijheid van het Poolse volk Speciaal ingesteld op de modieuze vol slanke vrouw Verschillende keren gearresteerd PARKETVLOEREN zowel modern als klassiek. Zéér ruime keuze. Medische dienst voering door Op „Utile Dulei" Uw RECORDER staat klaar bH DE GOUDEN SIPW' Oude stadjes en nieuwe polders Geslaagd voor het rijbewijs Zeepost Uw succes is onze reclame Auto- en Vraehtwagen- rijsehool D. ENGEL VRIJDAG 31 MEI 1968 In de wet op de inkomstenbelasting (I.B) wordt er wei van uitgegaan dat men een boekhouding voert, doch het ds daar nergens voorgeschreven. Wel komt een verplichting tot boekhouden en 't bewaren van bescheiden geduren de 10 jaar voor het in het wetboek van koophandel. Er staat geen straf op wan neer men die verplichting niet naleeft, doch het staat de rechter vrij, bij de beoordeling van geschillen, aan het ont breken of aan het niet ter inzage geven van de boekhouding zodanige conclu sies te verbinden als hem „geraden zal voorkomen". In fiscale zaken geldt in beginsel het zelfde. Het wetboek van koophandel spreekt alileen van bedrijven, doch voor de I.B. geldt de verplichting voor allen die winst genieten, dus ook voor dege nen die zelfstandig een beroep uitoefe nen, zoals b.v. advocaten, belastingad viseurs, notarissen, artsen en dames van lichte zeden. Bij bedrijven staat meer de technische organisatie op de voorgrond, bij beroe pen zijn dat meer de persoonlijke kwa liteiten van degene die het beroep uit oefent. Fiscaal maakt dat geen verschil: zij allen genieten, wat de wet noemt, winst uit onderneming. De winstberekening De winst wordt berekend, als onder deel van het belastbaar inkomen, aan de hand van de boekhouding. Houdt men geen boeken bij, dan is men niet strafbaar, doch het betekent uiteraard ook niet dat men dan geen I.B. behoeft te betalen. Het inkomen wordt in dat geval zo goed mogelijk door de inspec teur geschat, waarbij deze bij twijfel- punten Vvjizelfsprekend geneigd zal zijn naar boven af te ronden, om een zekere veiligheidsmarge in acht te nemen. We moeten daarbij bedenken, dat hij de belasting niet zelf in de zak steekt, zo als dat in vroegere eeuwen bij belas tingverpachtingen wel het geval was, doch dat wat door de één te weinig wordt betaald, door de ander, die wel goed boekhoudt, moet worden bijgepast. Tot zover is de zaak eenvoudig; er zijn echter ook grensgevallen, nl. onbe trouwbare boekhoudingen. Dat kan, zo als bij onbetrouwbare klokken, komen doordat het systeem niet goed in elkaar is gezet, of doordat de boeken slordig of onvolledige worden bijgehouden, en zelfs, U kunt het geloven of niet, door dat de boekhouder zelf niet betrouw baar werkt. Wat zegt dat? Is er in zo'n geval een boekhouding aanwezig, ja of nee? Die grens is niet scherp. Een paar fouten maken een boekhouding niet waardeloos, zelfs al is de werkelijke gang van zaken niet meer te achterhalen. Burg. Grothestraat 45 - Tel. 3917 Met een order van 21 twee-wagen- treinstellen bewijzen de Nederlandse Spoorwegen dat het ernst is met het voornemen om meer korte treinen te laten lopen. Ook met de zomerdienst- regeling van dit jaar is in die richting al een begin gemaakt. De N.S. hebben begrepen, dat zij meer reizigers kunnen trekken met verhoogd dienstbetoon. Dat dienstbetoon zal in derdaad moeten worden gezocht in een betere frekwentie van de treinenloop. Als er vaak een korte trein vertrekt, zullen daar meer mensen gebruik van maken dan van een enkele trein. Want de wachttijd tussen twee treinen schrikt nog menigeen af. Het verdient zelfs overweging, een aantal sneltreinen va ker te doen stoppen aan stations, waar nu ook lange wachttijden bestaan tus sen de stoptreinen. Het elektrische ma terieel trekt vlug genoeg op, om de ver tragingen gering te houden. En een soort tramdienst zal meer passagiers gerieven dan het star volhouden van sneltreinprincipes terwille van een en kele minuut tijdwinst. Zijn de boekingen echter grotendeels uit de duim gezogen, of zijn er belang rijke abuizen over grote bedragen, dan kan het resultaat gelijk zijn als bij het ontbreken van een boekhouding: de uit komst zegt niets omtrent de werkelijk gemaakte winst. In het eerste geval moeten natuurlijk de abuizen zo goed mogelijk worden hersteld, doch is de boekhouding de jrondslag voor de vaststelling van het aan te geven winstbedrag. In het twee de geval zal de boekhouding als grond slag moeten worden verworpen en wordt de winst - en daarmede het inkomen - weer door schatting bepaald. Het bewijs Is de boekhouding de basis voor een schatting dan zal de inspecteur moeten aangeven op welke punten van de cij fers hij wil afwijken en dan geldt als al gemene regel, dat hij moet bewijzen als hij meer ontvangsten stelt, terwijl de belastingplichtige zijn uitgaven moet aantonen. Kan de inspecteur echter stellen dat de boekhouding als basis moet worden ver worpen, dan becijfert hij de winst aan de hand van de gegevens die er dan eventueel nog wel zijn. Hij blijft daar bij aan de veilige kant en de belasting plichtige moet dat resultaat accepteren tenzij hij bewijst in hoeverre de becij fering van de inspecteur onjuist is. En dat bewijs is veelal niet te leveren als een boekhouding ontbreekt. De inspecteur mag dus niet duidelijk te hoog schatten, doch hij zal op ondui delijke punten zeker niet te laag schat ten. Daartoe is hij verplicht, in de eerste plaats tegenover degenen, die wel goed boekhouden. De rechter Wie zegt nu of de boekhouding al dan niet verworpen dient te worden? In eerste instantie de inspecteur en. wan neer partijen het niet eens worden, in laatste instantie de belastingrechter. De Hoge Raad heeft uitgemaakt, dat het niet bijhouden van een bedrijfskas, of wanneer deze wel aanwezig is, het niet-toepassen van een regelmatige kas controle, geen reden is de boekhouding te verwerpen, zolang maar, eventueel na aanvulling met van elders geble ken gegevens, de winstberekening kan plaats vinden. Hetzelfde geldt bij het ontbreken van kasstukken, die bewaard hadden moeten blijven. Maar deze omstandigheden maken een boekhouding wel zwak. Want als daar bij komt, dat de brutowinst of de privé-opnamen abnormaal laag zijn, zonder dat daarvoor een goede verkla ring bestaat, dan vormen deze onwaar schijnlijkheden ieder voor zich of te- samen in combinatie met het ontbreken van de mogelijkheid van kascontrole wél een grond voor het verwerpen van de boekhouding. Fouten Op kantoren waar veel geld omgaat en waar men systemen toepast waardoor gemaakte fouten worden achterhaald, blijkt in de praktijk dat niet foutloos kan worden gewerkt. Wie nu geen abuizen achterhaalt omdat zijn systeem geen controle achteraf mogelijk maakt, of omdat hij wei-mogelijke controle (vooral regelmatig natellen en vergelij ken van de kas) niet toepast, kan moei lijk volhouden dat hij weet dat hij geen fouten maakt. En wanneer hij dan een laag bruto winst-percentage, of b.v. in de land bouw, een lage opbrengst per ha, niet op andere wijze aannemelijk kan ma ken, dan rijst het vermoeden dat hij te weinig heeft aangegeven. En dat dus zijn boekhouding niet deugt. Daar komt nog een belangrijk punt bij. Het parlement behandelt thans de nieu we B.T.W., de belasting op de toege voegde waarde, die vermoedelijk op 1 januari 1969 in werking zal treden. Uit de regeling daarvan, welke medebrengt dat ondernemers van de bolasting die zii moeten afdragen kunnen aftrekken wat zij bij aankoop aan hun leveran ciers hebben betaald, vloeit voort dat het belang van de ondernemer bij een deugdelijke boekhouding nog zal toene- Door de eeuwen heen heeft het Poolse volk moeten vechten voor zijn vrijheid. Geen land in Europa is zo lang onderdrukt. Ook op het Polen van heden wordt het stempel van een vreemde mogendheid gedrukt. Het schijnt echter het lot van het Poolse volk te zijn. Al in 1768 werd de door de adel bestuurde republiek door dc Russen onderdrukt en tot een vazal staat gemaakt. Verschillende malen greep het geknechte volk naar de wapens. Het zou echter tot na de eerste wereldoorlog duren eer het land zyn zelfstandigheid herkreeg. De man die ervoor zorgde dat Polen enkele tientallen jaren een vrye staat werd, was maarschalk Jozef Pilsoedski. Hjj werd geboren op 5 december 1867 uit een Litause adellijke familie in een tjjd dat het verzet tegen de onderdrukking steeds grotere omvang kreeg. MODELLEN TEXTIEL - CONFECTIE T^renstraat 19, Tel. 2424 SOEST Toen Pilsoedski 18 jaar oud was, werd hij van de Russische universiteit geschopt wegens illegale politieke activiteiten. Hij had zich in het hoofd gezet Polen vrij te maken van de onderdrukking en dit ma nifesteerde zich onder meer door een samenzwering op touw te zetten met het doel tsaar Alexander III het leven te ontnemen. Hij was nog jong en onvoorzichtig. Het complot werd ontdekt en men veroor deelde hem tot vijf jaar verbanning naar oost-Siberië. Hij wist zich goed door deze jaren heen te slaan en gehard door ont bering en verstandiger door ervaring kwam hij terug. Zijn eerste werk was het oprichten van de „Poolse Socialistische Partij". Enkele jaren voerde hij een scherpe klassen strijd, wat ook tot uitdrukking kwam in het orgaan van de partij „De Arbeider". Door toedoen van Pilsoedski kreeg de partij een scherp militair karakter, wat de Russen allerminst beviel. Weer werd hij gearresteerd en overgebracht naar het beruchte Tiende Paviljoen van de citadel te Warschau. Langs verschillende omwegen en onder meer door vervolgingswaanzin te simu leren wist hij in 1901 uit een krankzin nigengesticht te ontsnappen. Opnieuw toog hij aan het werk. Hulp Hij begreep dat hij het alleen nooit zou redden en besloot de hulp van vreemde regeringen in te roepen. Het gelukte hem eerst Japan en daarna Oostenrijk van het welslagen van zijn plannen te over tuigen. Over geheel Oostenrijk verspreid werden afdelingen van zijn „scherp schutters-legioen" gelegerd en werden scholen gesticht om soldaten en officieren hiervoor op te leiden. De eerste wereldoorlog brak uit en Pil soedski besloot met zijn mannen tegen de Russen te vechten aan de zijde van de centralen onder de leus: „Wij vechten uitsluitend voor de vrijheid van Polen." In 1916 werden zijn dromen waar. Er werd een nieuwe Raad van State ge vormd en de centralen proclameerden een onafhankelijk Polen. Pilsoedski aan vaardde de functie van minister van oorlog. Maar al spoedig kwam hij er achter wat de centralen verstonden on der een „Onafhankelijk Polen". Hun op vattingen strookten niet met de zijne en diep teleurgesteld legde hij zijn functie neer. Weer terug De Duitse november-revolutie in 1918 bracht hem weer terug in Polen. Zijn legioensoldaten hadden geweigerd de eed voor de Duitse legerleiding af te leggen. Hij schaarde zich weer bij zijn mannen en wist aan de macht te komen. In 1920 werd hij door het leger tot eerste maar schalk van de republiek Polen uitgeroe pen. Hij regeerde Polen als een dictator maar het land bloeide op als nooit tevoren. Warschau werd een welvarende stad met een georiënteerd cultureel leven. Nog eenmaal moest hij ten strijde trekken toen er in 1926-spanning-ontstond tus sen zijn socialisme en andere burger partijen. Hij werd zelfs tot rebel ver klaard door de regering maar hij over won. Het staatspresidentschap heeft hij altijd geweigerd. Hij was nooit anders dan mi nister van oorlog of minister-president. De laatste jaren van zijn leven leefde hij teruggetrokken op zijn landgoed. Pil soedski overleed in 1935, enkele jaren voor de Duitsers het land moordend en brandend binnentrokken en het land eerst deelden met Rusland, maar het la ter geheel aan de Russen moesten prijs geven. Dit betekende weer het einde van de Poolse zelfstandigheid. Machinaal geschuurd, inclusief wasbe- handeling, worden als nieuw opgeleverd FA. G. HOOGENDOORN Parketvloeren. Telefoon 02159-16082 - Bussum Bijna veertig procent loonsverhoging voor de slechts betaalde Fransen en tien p7-ocent voor de rest. Dat zijn de voorstellen die tevoorschijn kwamen uit de :n ijltempo gevoerde marathon vergadering tussen werkgevers, werk nemers en de regering in Parijs. Alles in de hoop dat zo met een massa fran ken de tot de grens van burgeroorlog oplaaiende onrust kan worden bedwon gen. Een beter teken is niet te vinden als illustratie hoe ongenadig de nieu we Franse revolutie - in drie weken tijds geboren en volwassen geworden - het Franse regime op de knieën heeft gekregen, het regime dat juist altijd gekenmerkt scheen door een majestu euze onaantastbaarheid. Dat kenmerk is wel voorgoed verdwe nen en daarin ligt de grote triomf van de studenten. Zelfs de grandeur van De Gaulle zelf is ontluisterd als een vervelend foefje: zijn rede van zeven minuten werd op straat beluisterd door even in de strijd pauzerende demon stranten, die na afloop een hoongelach aanhieven. Zulk uitlachen van de presi dent is wel het definitieve einde van het Gaullisme zoals men dat tot dus ver heeft gekend. Inderdaad was de rede van de presi dent ook niet imponerend. Hij had kennelijk ook niets beters kunnen be denken dan opnieuw te vragen om de volmachten die hij al sinds lang bezat en over het hoe en wanneer van de hervormingen die hij aankondigde, bleef hij nog vager dan hij gewoonlijk al is. Lonen De regering weet trouwens dat de toe geeflijkheid waartoe zij zich nu ge dwongen voelt, een reeks gevolgen zal hebben waarmee ze niet blij hoeft te zijn. In het bijzonder niet minister De- bré, die de financiën beheert. Net veer tien dagen èeleden publiceerde hij een optimistisch rapport over de economi sche toestand: de economie vertoonde weer tekenen van een opleving, maar dat was dus voordat hij wist welke rekening het regime zal hebben te be talen voor de nu toegezegde loonsver hogingen, de hervormingen van het hoger onderwijs en de eveneens beloof de modernisering van de sociale ver houdingen in de industrie. Debré kan weliswaar zitten op een res pectabele kas - een twtintig tot vijf entwintig miljard gulden aan goud en reserves - maar die heeft ook een stra tegische betekenis in de politiek van grandeur die De Gaulle internationaal voerde, net als de Franse kernbom. Dat waren de twee sterke punten, die Pa rijs de mogelijkheid moesten geven een zeer eigenzinnige onafhankelijke weg te gaan temidden van de twee blokken. De bom om Frankrijk als militaire ma:ht te karakteriseren, de goudschat om Frankrijk te kunnen laten fungeren als financieel-economische macht. Daarom kon Debré regelmatig aan vallen op de dollar uitoefenen cn on gevraagd andere naties beleren dat een gave munt alleen in stand kan worden gehouden wanneer in het land zelf geen inflatie heerst en het land ook geen te kort heeft op de betalingsbalans. Dat zijn net twee zaken waarmee hij reke ning heeft te houden. Pryzen De loonsverhogingen moeten leiden tot prijsstijgingen, zeker in Frankrijk, waar de industrie toch al werkt met lage winstmarges. Voor Renault is dit bij voorbeeld niet meer dan 0,2 dat is twintig keer zo weinig als bijvoorbeeld bij Volkswagen, dat met zijn vier pro cent niet eens het meest glorieuze voorbeeld is in deze ndustrietak. Het Franse staatsoliebedrijf. dat alom on aangenaam concurrerend optreedt je gens de grote internationale maat schappijen, doet dit met een winstmar ge die amper een derde is van die der giganten als Esso en Shell. Dat zijn geen kussens waarmee de stoot van loonsverhogingen kunnen worden opge vangen. Bovendien komt dan op 1 juli de vol gende fase van de E.E.G. waardoor Frankrijk zijn douanetarieven moet ver lagen en de import dus gemakkelijker wordt en sterker concurreert. En dan zou de eigen industrie met prijsverho gingen moeten komen? Een derde punt is dat de Fransen - op regeringsvoor beeld - meer geneigd zijn om goud in de oude kous onder het bed te stoppen dan het te beleggen. Vandaar dat Frankrijk steeds is aangewezen op bui tenlandse investeerders, die echter niet bepaald bekoord zullen zijn door de rode vlaggen die nu op de fabrieken hebben gewapperd. En die evenmin aanmoedigng vinden in de beloften van De Gaulle dat hij iets gaat toepassen dat grote inspraak van de arbeiders mogelijk maakt. Dat zijn zo enige konsekwenties. die op dit moment nog niet helemaal op hun effect te schatten zijn. Maar die wel beloven een eind te maken aan de huidige toestand dat de grandeur-ob- jecten van de regering - de goudschat en de eigen kernmacht - in feite ge financierd werden door het achterblij ven op sociaal gebied. Dan zal het mes moeten in de defensiebegroting (de bom) en de basis voor de aanvallen op de dollar (de goudschat) zal wat bescheidener moeten worden. De twee grondslagen van de Gaullistische we reldpolitiek zijn zo bedreigd en dat is allemaal begonnen met demonstraties van het ontevreden volk. Op 8 juni begint in Milaan een kwa lificatietoernooi voor de olympische wa- terpolowedstrijden. Het Nederlandse ze vental zal daar de eerste plaats moeten bereiken om naar Mexico te mogen. Dat is de eis van het Nederlands Olym pisch Comité. Het Internationale comi té wil de drie hoogsteindigende teams naar Mexico laten gaan en in Neder landse waterpolokringen is daarom veel kritiek geuit op de eis van het N.O.C. Het Nederlandse waterpolozevental heeft hard geoefend om zo goed moge lijk voor de dag te komen in Milaan. Verscheidene interland-wedstrijden te gen erkend sterke waterpololanden, die zich al voor Mexico hebben gekwalifi ceerd, zijn afgewerkt. Dat was achter eenvolgens een serie wedstrijden tegen Rusland, een toernooi in Den Bosch waarbij Hongarije. Joego-Slavië en Ita lië de tegenstanders waren en twee wedstrijden tegen Oost-Duitsland. Al leen tegen Italië werd gewonnen. Tegen Zuid-Slavië en Hongarije lagen gelijke spelen binnen het bereik, maar kort voor het einde van die wedstrijden waren de tegenstanders toch nog in staat een winnend doelpunt te maken. De wedstrijden tegen Oost-Duitsland werden een grote teleurstelling. Met groot verschil werden de jongens van coach Ruud van Feggelen geklopt en normale doelpunten konden zij niet maken. De wedstrijden tegen de Russen zijn al enkele maanden geelden en de verliescijfers werden toen hoopvol ge noemd. Oost-Duitsland, Rusland, Hongarije en Zuid-Slavië zullen door de Nederlandse ploeg in Mexico niiet kunnen worden geklopt. Daarvoor is het verschil in kwaliteiten te groot. Het is al vaker gebleken, dat de Nederlandse water- poloërs in eigen land tot veel betere resultaten in staat zijn dan in het bui tenland. Daarom moeten ook landen als Roemenië en Italië voor Mexico hoger worden aangeslagen. In Milaan krijgt Nederland als voor naamste tegenstanders de Westduitsers, Bulgaren en Spanjaarden. Onze landge noten hebben zeker een reële kans om het toernooi te winnen en dan komen zij bij de zestien ploegen, die in Mexi co om de Olympische eer strijden. Of er in het Middenamerikaanse land veel eer te behalen is voor onze landgenoten mag dan echter gegrond worden be twijfeld, want tegenwoordig weet men in Australië, Nieuw-Zeeland en Japan ook heel goed hoe waterpolo moet wor den gespeeld. Als het toernooi in Milaan wordt ge wonnen, zouden we het al een prach tige prestatie vinden als Nederland in Mexico op de achtste plaats zou kunnen eindigen. Dat betekent, dat in de voor ronden in poules van vier eerste of tweede moet worden in zijn groep en in die groep komen zeker twee teams, die objectief gesproken hoger moeten worden aangeslagen. Daarom achten we het bij - oorbaat haast een verloren zaak waarvoor de waterpoloërs in Milaan gaan strijden. Zoals het N.O.C. bij andere afvaardi gingen ook stelt, moet er een reële kans bestaan, dat de finale wordt gehaald en daarbij rekent men dan de eerste acht plaatsen. En die reële kans zien we alleen, als de poules bij loting zouden worden ingedeeld, waardoor onze land genoten tegen enkele landen, die tot de categorie van de zwakkeren worden gerekend, zouden komen te spelen. Maar de indeling van de poules geschiedt niet door loting. De grote kanshebbers wor den daarbij niet allemaal bij elkaar ge daan, maar de sterkste landen krijgen de zwakste tegenstanders. Het zou heel leuk zijn voor de water - poloëers zich weer in de olympische arena te mogen begeven en heel mis schien zouden zij tot een verrassend resultaat komen. Edoch, dat „heel mis schien" achten wij een onvoldoende basis om uitzending te rechtvaardigen van zo'n kleine 20 mannen. We gunnen de waterpoloërs graag een reis naar Mexico, maar het N.O.C. heeft zeer te recht gesteld, dat daar een goede pres tatie aan vooraf moet gaan. Die pres tatie kan in Milaan worden geleverd door het bereiken van de eerste plaats en alle wedstrijden te winnen. De eis van het N.O.C. is zeer terecht en daar om moet de K.N.Z.B. niet gaan kan keren als het een tweede plaats wordt. Men weet waar men aan toe is en men weet ook hoe de kansen voor Mexico liggen. Ga NaaRSPUKER TEL.2982 50E5TERBERGSESTR 26 Horloger Juwelier - Opticiën Dokter A. Th. M. Splinter. Amersfoort- sestraat 3, Soesterberg, telefoon 03463- 1432, neemt in het a.s. weekinde en op de beide pinksterdagen de dienst waar voor de artsen A. J. W. Hagedoorn en J. C. Lucas, beiden te Soesterberg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en L. H. Brandt en A. W. T/Ioll van Cha- rante, beiden te Den Dolder. De plaatselijke toneel verenigng „Utile Dulci" geeft op zaterdag 1 juni a.s., des avonds 8 uur, een opvoering in de toneelzaal van „De Hoeksteen" aan de Buys Ballotlaan. Gespeeld wordt „De Zeewolf", toneel spel in 3 bedrijven, van Ed Hoornik. Het is een luchtig spel, dat zich af speelt op het strand, waar allerlei men sen op vakantie zijn. Het spel nu draait om een Zeewolf en is in hoge mate origineel. Ook kleine mevabclcn hebben hun functie, vooral als bijzettafel wanneer u vrienden ot kennissen ontvangt. Uit onze köilcktie kunt u vast een keus maken. ACHTERBERGH MEUBILERING VcUiiril 10-13 HtUalraaJ 9-lf Amtrifmn Tdcfim (OJ490)-1S04S' Zaterdag 25 mei werd de traditionele tocht van het Nut gemaakt met de autobus van Tensenvoor het jaar 1968. Oude stadjes werden bezocht. In de Zaanstreek de Zaanse Schans met nog resterende houten huizen en molens van een voorbije periode. Daarna volg den Hoorn, met het standbeeld van Jan Pieterszoon Coen en Medemblik, daterend uit 334 met het kasteel Rad boud. Na de afsluitdijk werd in Bolsward de koffiemaaltijd genuttigd, waarna het oude stadhuis (1616) en de Martinikerk (1446) werden bezocht. De plaatsjes Workum, Hindelopen en Sloten vorm den de laatste oude stadjes van deze tocht. Daarna volgden de nieuwe poldejrs: Noordoostpolders en Oostelijk Flevo land. Hier werd het Centrum „De Meerpaal" in Dronten en een moderne boerderij in Swifterband bezocht. De heer Stol, de landbouwer die dit be drijf exploiteert, gaf een zeer interes sante uiteenzetting over de werkwijze en methoden van grondbewerking en over de grote opbrengsten van dit nieuwe land. Voor velen was dit be zoek aan de boerderij een van de hoog tepunten van de dag. Wel later dan verwacht was. maar zeer tevreden over de interessante tocht, die door prachtig weer werd begunstigd, arriveerde het gezelschap weer in Soest Het idee van een aantal land- en lucht machtofficieren voor een speciale ram penbrigade verdient aller instemming. Een ramp komt immers altijd totaal on verwacht en een echte rampenorganisatie als bijv. de B.B. en het Roode Kruis moeten dan eerst nog hun mensen gaan oproepen die ergens aan hun gewone werk zijn of slapen. Een parate rampenorganisatie als onder deel van ons staande leger kan echter onmiddellijk op het eerste alarm uitruk ken en juist door de tijdige aankomst ter plaatse door vakmensen en speciaal op geleide manschappen de hulpverlening in de juiste banen laten leiden. De opleiding kan geschieden bij de mo biele colonnes. En het materiaal is al voorhanden: het ligt opgeslagen in tal van BB-magazijnen. Het is te hopen, dat zo'n rampenbrigade er komt, voor wij er door nieuwe ram pen toe zouden worden gedwongen. Geslaagd zijn bij het éérste rij-examen voor het rijbewijs B.E. de volgende candidaten: de dames S. E. de Kleer, J. Altena, G. H. van As-Stoopendaal, W. Slaap, J. G. Velthuijzen, G. G. M, Turkenburg, H. E. A. Joustra-Koops, Y. Wiersema, C. J. van Wely-Van Bree- men, C. A. Raateland en G. G. van der Worp-Van Velde, en de heren R. de Jong, H. H. C. Polderman. C. G. van de Heuvel. W. Th. J. Spijker, P. Plooij, J. G. M. Kloppenburg, W. Verhoef en C. van Ommen. Zij genoten hun rij-opleiding bij V.A.M.O.R.- en F.N.O.P. rijschool Van Buuren Bleeker, Laanstraat 20. tel. 4685 te Soest, Irisstraat 67, tel. 5085 teBaarn. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Black Swan" 7 juni. Brazilië: ms „Black Swan" 7 juni. Canada: ms „Beaverfir" 4 juni. Chili: ms „Pericles" 4 juni. Indonesië: ms „Djatibaru" 4 juni. Kenya, Oeganda, Tanzanië: ms „Karon- ga" 7 juni. Ned. Antillen: ms „Neplunus" 4 juni. Suriname: ms „Oranje Nassau" 5 juni. Verenigde Staten van Amerika: ss „Rot terdam" 6 juni. Z.-Afnka (RepA en Z.-W.-Afrika: ms „Transvaal" 4 juni. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Bosstraat 5, telefoon 2543 en Van Lenneplaan 47. telefoon 6621. VAN WEEDESTRAAT 80-82

Soester Courant | 1968 | | pagina 5