Garage Stam N.S.U.-SH0W Öm* EBSETTEN PASFOTO'S BOMMEN VOOR PAPA DOC Burgerlijke stand Officiële mededelingen SOESTERBERG DE RADIO MEDISCHE DIENST klaar terwijl u washt Foto Swager ST. BARBARA Verzorging van R.K. Begrafenissen J. LUSTENHOUWER Geslaagd STAM RENAULT 4-deurs Voordelen R8 ƒ5595,- - R10 ƒ6250,— RENAULT maakt uw leven rijker Succes voor basketballteam van de r.k. U.l.o. K.P.S. speelt tweemaal achter elkaar gelijk Basketballvereniging „The Red Stars" VRIJ,DIE VLUCHTSTROOK! tga, Openbare Leeszaal en Bibliotheek Medische dienst Ontucht met jongen en meisje Medische dienst PREDIKBEURTEN R.K. Kerkdiensten De Openbare SohooS VRIJDAG 7 JUNI 1968 Jïaïti is in het nieuws gekomen doordat „rebellen" bommen hebben gegooid op het paleis van de president ~n en lan dingspoging hebben gewaagd. Daardoor is de aandacht der wereld weer eens (één ogenblikje!) gevestigd op de allesbehalve paradijselijke toestan den op dit paradijselijke eiland, waarop voorheen de piraten huisden in de baaien en thans in de regeringsgebou wen. „Papa Doe" Duvalier is de president van de Republiek Haïti. De naam klinkt vriendelijk en vertrouwelijk. Hij her innert aan de dokterspraktijk, Du valier eens uitoefende, en doet dpnken aan een vader van zijn volk. In werkelijkheid is Papa Doe helemaal zo vaderlijk niet en aan zijn dokters praktijk herinnert alleen de chirurgische bekwaamheid, waarmee hij het mes hanteert om alles weg te snijden wat niet in zijn concepties past en met zijn plannen strookt. Hij is nu tien jaren aan het bewind en heerst als absoluut dictator. Zeeroverseiland Zijn geheime politie, de gevreesde Ton Ton Macote, gaat met niets ontziende wreedheid te werk en houdt heel het land in de ban van de angst. Over het lot van hen, die verdwijnen omdat ze de ongenade van de president hebben opgewekt, durft niemand te spreken, maar van humane bevliegingen hebben hij en zijn beulsknechten nim mer last gehad. Haïti vormt de ene helft van het eiland, de andere helft wordt gevormd door de Dominicaanse Republiek, die een paar jaren geleden in het nieuws kwam door hevige burgertwisten met Amerikaanse interventie. Het is het oude zeeroverseiland Hispa- niola, eerst Spaans, toen Frans, waarop de inheemsen altijd en overal werden uitgebuit. Aan het eind van de 18e eeuw kwamen ze in opstand, vermoord den alle Fransen en riepen een repu bliek uit, waarna „Koning Henri Chris- tophe" er een koninkrijk van maakte. Zwarte koning Het werd er niet veel beter op. Koning Henri, die zijn hofdignitarissen schone titels "af in de trant van Graaf Limo- Hpmüüimi NU n HORLOGE van GEBORENAnastasia. dochter van J. F. A. Tinneveld en W. B. Dekker, Hen gelo O, Hugo van der Goesstraat 29. Sacha Ernest, zoon van J. J. Odufré en M. C. Gramberg, Irenelaan 58. Ger- rit Cornelis Johannes, zoon van G. J. 't Lam en G L. Dicou, Hartweg 12. Michel Antonius, zoon van A. H. M. Overkempe en M. G. van Putten, Dal- weg 173. Anton Victor, zoon van R. S. Musila en A. J. Ouwens. Birkstraat 138. Desirée Paula Maria dochter van P. G. M. van der Weij en C. J. M. va den Abbele, P. C. Hooftloon 34. Ma- riette Agnes, dochter van R. Reitsma en W. Wijnmalen, Colenso 16. Arnout Ernst Terence. zoon van A. Mostert en D. M. Koppe, Colenso y7. Barbara Nicole, dochter van B. Braaksma en H. A Sevink, Krommeweg 16. Ellen, dochter van F. J. Heinekamp en J. P. Isaacs, Albert Cuyplaan 25. Erik, zoon van R. ten Hove en G. Ebing, Soesterbergsestraat 4c. Jenne Aart, zoon van A. Mul en B. K. Roth, Chr. Huygenslaan 110, Soesterberg. ONDERTROUWD Gerardus Albertus Marinus Jansen, De Wetlaan 23, Zeist en Hendrika Helena Lenten, Generaal Spoorstraat 18. Gerardus Petrus Jo hannes Marie de Beer. Het Nieuwe Diep 5, Den Helder en Paulina Irena van Asselt, Kerkstraat 54. Gerardus Jo hannes Antonius Maria Smit. Mecklen- burglaan 62, Bussum en Paulina Maria van den Eijnden, Van Goyenlaan 32. Jan Peter van der Steen, Torenlaan 58, Zeist en Marrigje Belia de Zeeuw, Nieuwstraat 69. Cornelis Pancratius Schothorst, Aagje Dekenlaan 8 en Ma- rianne den Besten, Korte Hartweg 25. Günter Johann van Brakel, Banckert- straat 55, Amersfoort en Constantia Edith Floor, Beckeringhstraat 44. GEHUWD Willem Jan Bobbink, Hoen lo 10, Rotterdam en Erna Alexandra Jansen, Vredehof straat 1. Gerardus Theodorus Sukel, Laanstraat 86 en Ma ria Koster, Klaarwaterweg 94. An tonius Martinus Gerrit Feddema, Lu pinestraat 5, Amersfoort en Maria Kraaij Braamweg 38. Richard Michael Boyer, Wadsworth, Verenigde Staten van Amerika en Maria Elisabeth Johan- na Knoope, Van Weedestraat 6. Ge rardus Antonius Arnoldus Angenent, Utrechtseweg 228, Amersfoort en Aukje Hendrika Abma, Kastanjelaan Ha. Dirk Cornelis Aalbertsberg, Plesman- straat 32 en Desiré Francis Apon, Ples- manstraat 32. e=i Carl Wesley Slaughter, Kerkstraat 38 en Emilie van Empel, Kerkstraat 38. OVERLEDEN Anna van der Veen, 82 jaar, weduwe van F. J. B. W. Wam- steeker, Eikenlaan 6a. Johannes Ber- nardus Cornelis Armee, 70 jaar, ge huwd met C. L. van Heekeren, Prins Hendriklaan 3. Cornelis Bosloper, 54 jaar, gehuwd met F. de Groot, Olijke- weg 8. Klaas Knies, 87 jaar, weduw naar van M. J. S. Kist, Rubenslaan 85. Matthljs Ravenhorst, 85 jaar, gehuwd met F. J. Verwoerd, Noorderweg 12. "Wilhelmina Severin, 76 jaar, ongehuwd, Utrecht, Maliesingel 77. voor Soest, Soestdtfk en Soest-Zuid. Vredehofstraat 5 - Soest dijk Telefoon 2327, b.g.g. 2030. nade en Hertog Marmelade, zag er ook geen been in een detachement van zijn lijfwacht over de rand van een kloof te laten marcheren. Na een gewelddadige regering vond hij een gewelddadig ein de en ook daarna bleef het moord en doodslag in Haïti tot in 1915 de Ame rikanen er orde op zaken kwamen stel len. Ze bleven er tot 1934. Meteen begon toen het lieve leven weer. De huidige president. Papa Doe, heeft het al tien jaren uitgehouden, hetgeen weliswaar een record mag worden ge noemd, maar te danken is aan de rigou reuze wijze, waarop hij iedere weer stand smoort, bij voorkeur in bloed. Het spreekt welhaast vanzelf, dat zulk een situatie een doorn in het oog is van die andere dictator. Castro van Cuba, en zij, die aan Papa Doe ontkwamen, vin den daar dan ook een toevlucht. Het zou daardoor niet te verwonderen zijn als de zojuist gedane poging tot infiltratie vanuit Havana op zijn minst begunstigd was Zwygend Amerika Merkwaardig is, dat de Verenigde Sta ten deze situatie ongehinderd laten voortduren. De toestand op Haïti spot met alles wat zweemt naar vrijheid, recht en democratie, maar Washington laat Papa Doe stil zitten. En zelfs toen het zich intensief bemoeide met het Do minicaanse buurland bleef Haïti onge rept. Maar in de Dominicaanse Republiek zag men dan ook communistisch gevaar dreigen voor het Amerikaanse kapitaal. Vooral sinds Castro zo gevaarlijk dicht bij zit, schijnt men het in Washington een rustgevende gedachte te vinden, dat wét Papa Doe ook mag uithalen en wét hij zijn medeburgers ook aandoet, hij met de beste wil van de wereld niet als communist gebrandmerkt kan worden. Arme mensen Ruim vierhonderd jaren hebben de in woners van dit lachende eiland geleden onder het geweld van blanke zowel als zwarte tirannen, met een korte uitzon dering gedurende het Amerikaanse inter regnum. Ondanks hetgeen de Amerikanen aan so ciale en economische opbouw hebben ge daan, is het een land, waarvan de inwo ners leven op de rand van het bestaans minimum. Vanzelfsprekend hebben Papa Doe en zijn getrouwen daarvan geen last Hij is nu ruim 60 jaar en het ziet er nog niet naar uit, dat hij van plan is het bijltje er bij neer te leggen. Hij heeft ontelbaren doodsvijanden, maar ze kun nen niets tegen hem beginnen. Het ge vaar zit hem in zijn medewerkers, die wel eens vreemde ideeën in het hoofd zouden kunnen krijgen, maar zelfs ten aanzien van zijn eigen familie kent Papa Doe geen zwakheid. En als hij, hoe dan ook, aan zijn eind komt, wordt Haïti daar dan beter van Iedere zaterdag In RESTAURANT D'ORANJEBOOM, Leusderweg - Amersfoort, van 10.00 tot 18.00 uur. Voor het rijbewijs B-E slaagden de navolgende dames en heren L. R. Ad vocaat, A. G. v. Altena, M. v. d. Bremer, D. H. H. Broeckmann, T. A. Broeck- mann, G. H. v. d. Broek, J. S. C. But- zelaar, L. de Clippelaar, J. J. Ceelen, G. J. P. Dazelaar, G. M. Dubbers-Appel- hof, A. J. Ernst, J. P. van Fulpen, M. Haverman-Hoogenhout, J. U. M. v. d. Heuvel,A. M. T. Higler, J. G. Hilhorst, A. C. Kandelaar-Heemskerk, G. J. Kudders-Mutz, A. A. Lijnsveld v. d. Heuvel, Y. G. Noomen-Hinderdael, H. H. J. van Nielen-Meyer, M. M. v. d. Post, W. M. Steman, N. E. Steffens- v. Niel, E. M. A. v. d. Veen, J. Veldhui zen. en W. E. M. Zoetelief-Bon. Voor het rijbewijs C.E.-D.E. slaagden E. H. J. Butzelaar, D. B. F. v. Gardin- gen, K. A. de Jong, S. Roels en N. J. M. van Woerkom. Zij werden opgeleid door Autorijschool Engel, Van Lenneplaan 47, Soest. VIRL0VING5 - JUWELIER HOHLOGER ONTGRONDING. Burgemeester en wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat bij be sluit van gedeputeerde staten der pro vincie Utrecht d.d. 11 december 1967, afdeling 2a, nr. 1457/2110 hun besluit van 13 juni 1960, afd. 2A, nr. 2151*59/664, sedert gewijzigd, waarbij aan H. van Rouwendaal te Soest ontheffing is ver leend van de verbodsbepaling vervat in artikel 2 van de Verordening op de ontgrondingen Utrecht voor het afgra ven van het perceel kadastraal bekend gemeente Soest, sectie H, nr. 7633, is in getrokken. Het besluit ligt vanaf lvden gedurende 30 dagen voor belanghebbenden op werk dagen van 9.00-12.00 uur op afdeling I ter secretarie dezer gemeente ter inza ge. Ingevolge artikel 6 van de genoemde verordening staat van bovenvermelde beslissing beroep open bij H.M. de Ko ningin binnen de vorengenoemde ter mijn. Het beroepschrift moet worden gericht aan H.M. de Koningin doch worden in gediend bij de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht. SOESTDUK (in één handgreep te veranderen in 2-deurs, veilig dus voor uw kinderen 1. de flitsende 1100 c.c. motor - 135 km 2. 4-deurs (in één handgreep te veran deren in 2-deurs, veilig dus voor uw kinderen 3. laag benzineverbruik 1 op 15 4. ongekend zitcomfort 5. uiterst wendbaar, gemakkelijk parke ren in stadsverkeer hoge inruilwaarde 7. rondom schijfremmen NIEUWERHOEKPLEIN 1 - SOESTDIJK - TELEFOON 02155-2850 In het zaterdag j.1. gehouden scholieren- basketballtoernooi voor meisjes in Baarn, georganiseerd door de Baarnse basketballvereniging Break Out hebben de teams van de R.K. Ulo uit Soest voor opmerkelijk goede prestaties gezorgd. De eerste wedstrijd van R.K. Ulo 1 ging tegen de Chr. Ulo uit Bunschoten, die gewonnen werd met 48-19. Vervol gens ontmoette de beide teams van de R.K. Ulo elkaar. Het eerste team won deze wedstrijd met slechts 11 punten verschil (26-15. De derde ontmoeting was tegen de Oorsprong Ulo uit Baarn, die met 43-14 makkelijk werd gewon nen. hoewel het tweede team van de R.K. Ulo het nog beter deed en een score wist te bereiken van 46-0. De ont moeting tussen de Chr. Ulo uit Bun schoten en de R.K. Ulo 2 werd door Bunschoten met 23-20 gewonnen. Verdere uitslagen Oorsprong Ulo-Chr. Ulo 6-40. Hierdoor werd het eerste meis jesteam van de R.K. Ulo eerste met 6 winstpunten en een score van 117-48. Tweede werd de Chr. Ulo uit Bunscho ten met 4 winstpunten, score 63-45 terwijl derde werd het tweede meisjes team van R.K. Ulo met een score van 83-49. K.P.S. had Polvnorm uit Bunschoten op bezoek, een elftal dat vorig jaar kampioen werd. Dit seizoen maken de Bunschoters er echter niet veel van. Hun eerste wedstrijd tegen Foxbor werd maar liefst met 7-0 verloren. Nu tegen K.P.S. tapte men uit een ander vaatje en het werd voor K.P.S. oppas sen. K.P.S. en Polynorm waren niet in staat een doelpunt te maken. De voor hoede van K.P.S. was totaal machteloos en mag zich gelukkig prijzen met het gelijke spel, dat in ieder geval één punt opleverde. Ook de tweede wedstrijd K.P.S.-Zon en Schild, welke woensdagavond werd gespeeld, eindigde in een gelijk spel, maar dat had K.P.S. te danken aan on juist terug spelen op de keeper, die niets tegen de snel naar voren komende midvoor kon doen. Na een kwartier nam K.P.S. de leiding door De Vries, maar precies één mi nuut later lag de gelijkmaker achter Van Essen, doordat Veldhuizen te zacht terug speelde. 1-1. Een minuut voor de rust kopte Hooijer in eigen doel en ging de rust in met de stand 1-2 in het voordeel van Zon en Schild. Twee erg goedkope doelpunten. Daarna een felle strijd om balbezit. In de 10e minuut maakte Lansink voor K.P.S. gelijk (2-2) en wat beide ploe gen ook probeerden, het bleef 2-2, zo dat K.P.S. nog ongeslagen is. Morgenmiddag is er voor de leden van Red Stars toch nog gelegenheid om te trainen, hoewel deze week, in verband met de herfstvacantie, de training was vervallen. Deze training zal plaats hebben in het Soester Natuurbad, alwaar een basket- ballveld, zij het nog niet volledig, aan wezig is. Zij, die hiervan gebruik wil len maken, worden omstreeks kwart voor vijf verwacht, waar dan tot onge veer zeven uur zal worden getraind. Stoppen op de vluchtstrook, zo dicht mo_ gelijk tegen de berm, is alleen toegestaan in noodgevallen, zoals pech ZWARTE zes i De vluchtstrook moet vrijgehouden worden voor politie en hulp verleningsdiensten Nieuwe aanwinsten. Romans. Amossow, Harten in mijn hand. Beauvoir, De schone schijn. Braine, De jaloerse god. Breedveld, Drie florijnen. Brinkley, De negen en negentig. Christie, Brief van een dode. Coupe rus, Noodlót. Cralg, De zaak van de vermoorde Venus. Davis, U spreekt metVan Dijk-Has, Vertrap het koren niet. Eden, Liefde komt nog wel. - Winderwood. Fowles, De ma giër. Freezer, Graag goed zijn. Gas- kin, Schreven brengen toch geluk. Graham, De wandelstok. Van Gulik, Halssnoer en Kalebas. Holsbergen en Geel, Met een flik in bed. Van Hoorn, Als de schoven zijn gebonden. Kat- kov. Dokter Mattson. Van Kerkwijk. Rotte fazant. King, De liefde die ons scheidt. Knopper, Osmose. Küpper Simplicius 45. De Landell, Blonde Martijn. Lansink, Kraanvogels op de trek. Levin, Rosemary's baby. Maclean, De genadelozen. Mans Steeds in de zomer. Muller, De ver wekkers. Van Reen, 1947 - 1967. Rinser, Ik ben Tobias. Rinser, Krin gen in het water. Roggeman, Het zo mers nihil. Rosseels, Elizabeth. Van 't Sant, Met lege handen. Sharp, Brit- tannia-Hof. Söderholm, Alle geluk op aarde. Spark, De Mandlbaumpoort. Steinbeck, Een handvol goud. Sumner, Spaar uwen voet. Verstegen, Legt uw hart daarop. Vestdijk, De andere school. - De beker van de min. - De laatste kans. - Sint Sebastiaan. - Surro gaten van Murk Tuinstra. - Terug tot Ina Damman. Visser-Roosendaal, Wie wind zaaitWain, De ladder op om laag. Walschap, Tor. West, Juf frouw Hartzeer. - De achtste plaag. Wilson, De schuldvraag. Novellen en korte verhalen. Bernlef, De schaduw van een vlek. Burnier, De verschrikkingen van het Noorden. p— Den Doolaard, Ontsporingen. Hartkamp, Verhalen na '60. Olthuis, Even ogen dicht. Ruyslinck, De paardevleeseters. Simhoffer, Een been onder het zand. Vroman, Proza: Tineke - De adem van Mars. Snippers. Blixen, Ehren- gard. Forster, De hemelse paarde- tram. Gogolj, Dagboek van een gek. Harvey, Het beest met vijf vingers. Van Loggem. De verschrikkelijke buik sprekerspop. Moderne Franse verha len. Negen x 9 x 9, Verhalen. Dokter L. H. Brandt, Dolderseweg 59, Den Dolder, telefoon 03402-2696, neemt in het a.s. weekeinde de dienst waar voor de artsen A. J. W. Hagedoorn, J. C. Lucas, A. Th. M. Splinter, allen te Soesterberg, W. F. van den Helm te Huis ter Heide en A. W. Moll van Charante te Den Dolder. SUCCESSEN VOOR JEUGDVOETBAL. De pupillen van Soesterberg zijn er in geslaagd de A.G.A.V.S.-beker te ver overen in een toernooi, waaraan werd deelgenomen door zes pupillenelftallen. Soesterberg won de twee wedstrijden tegen D.O.S. (1-0) en Hoogland (3-0). K.V.V.A. werd poulewinnaar door twee overwinningen op Cobu Bo,s (2-0) en Celeritudo (5-0). In de finale-poule won Soesterberg van K.V.V.A. met 2-1 D.O.S.C. klopte Cobu Boys met 3-2 en Hoogland versloeg Celeritudo met 6-0. Eindstand 1. Soesterberg 2. K.V.V.A. 3. D.O.S. 4. Cobu Boys 5. Hoogland 6. Celeritudo. De d-adspiranten, reeds tweemaal toer- nooiwinnaar stelden zich in Utrecht bij het V.S.K.-toernooi met een tweede plaats tevreden. Van Vitesse werd met 6-0 gewonnen van Holland werd met 0-2 verloren en tegen V.S.K. werd 2-2 gelijkgespeeld. Eindstand1. Holland, 5pnt 2. Soes terberg, 3 pnt. 3. V.S.K.2 ;pnt. 4. Vitesse, 2 pnt. VOETBALLENDE JEUGD. Van de zijde der politie wordt op het volgende de aandacht gevstigd De jeugd van ons dorp voetbalt nog steeds op plaatsen waar dit verboden is, n.1. in plantsoenen, op schoolpleinen enz. Deze plaatsen zijn echter voor andere doeleinden bestemd. Door het gemeente bestuur is speciaal een terrein beschik baar gesteld, waar naar hartelust ge voetbald kan worden. Dit terrein ligt naast het terrein van de voetbalvereni ging Soesterberg, ingang aan de Amers- foortsestraat. Ook op het zgn. „Geiten weitje" is volop gelegenheid om te voet ballen. De politie doet, mede namens het personeel van de plantsoenendienst, een dringend beroep op onze jeugdige voetballers, om de plantsoenen etc. in ons dorp niet als voetbalveld te gebrui ken, doch voor het beoefenen van deze sport gebruik te maken van bovenge noemde terreinen. In verband met het vorenstaande vraagt zij uiteraard ook de volledige medewerking van de ouders. „UTILE DULCI" SPEELDE „DE ZEEWOLF". In de toneelzaal van „De Hoeksteen" voerde „Utile Dulci" het luchtige blij spel „De Zeewolf" op. Het stuk speelt zich af in het consumptietentje „De Zeewolf", ergens op een strandje aan de Middellandse Zee. Aan dit spel wer den nogal wat eisen gesteld aan regis seur en spelers, die er dan ook niet allen in slaagden hieraan te voldoen. Toch waren er verschillende rollen, die levensecht werden vertolkt, zoals die door Cecile Verboekend, Koos Franken, Ada van Eek en Kees van Zewald. Ook de rollen van Coby Corstens, John van de Berg, Jan van Staveren, Janny Kappers en Sonja de Goede waren in vertrouwde handen. Regisseur Bakken^s heeft met succes gewoekerd met de mi nimale toneelaccomodatie. Een onbekende man op een fiets heeft tijdens het Pinksterweekeinde ontucht gepleegd met een acht-jarige jongen op de Peter van de Breemerweg. De man lokte de jongen mee naar de Melk- steeg, waar hij zijn daad beging. Nabij Palijs Soestdijk pleegde een on geveer 16-jarige jongen ontucht met een tien-jarig meisje, dat hij de weg had gevraagd naar het paleis. De beide daders zijn nog voortvluchtig. HORLOGER - JUWELIER - OPTICIEN De artsendienst wordt dit weekeinde waargenomen van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur door M. Oeberius Kapteyn, W. de Zwijger laan 21, tel. 4545. Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot zondagmorgen 8.00 uur H. van Dorssen, K. Bergstraat 3, tel. 2119. Van Zondagmorgen 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur H. J. Stro band. Henr. Blaekweg 14, tel. 2434. Tandartsen Zaterdag en zondag van 13.00 tot 13.30 u. A. L. M. N. Vreeswijk, Burg. Grothe- straat 63. Apotheek Zaterdag en zondag geopend apotheek „Soest-Zuid". Avond- en nachtdienst t.m. vrijdag 14 juni apotheek „Soest-Zuid". Oranje-Groene Kruis. Zr Kropff, Middelwijkstraat 36, tel. 2902. Wit-Gele-Kruis Zr. Ketelaar, Simon Stevinlaan 3, Soes terberg. Tel. 03463-1540 of briefje in brievenbus. Groene Kruis Zr. T. Beima, De Genestetlaan 3B, tel. 2427. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk. Kerkstraat. 9 uur Gezinsdienst. 10 uur ds H. Roest. (Kerkkoor). 19.00 uur ds. J. M. de Mey, Woerden. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Emmakerk, Regentesselaan. Zondag 10 uur ds N. O. Steenbeek, Amersfoort. 19 uur ds K. van Liere. Tijdens de morgendienst kinderoppas. Heeskapel, Insingerstraat. 10 uur ds K. van Liere. Zonnegloren, Soesterbergsestraat Zondag 10 uur ds L. de Ru. Eltheto, Driftje. 10.15 uur Jeugdkerk. Ichtuskerk, Alb. Cuyplaan. 10 en 17 uur ds J. Smit Sav. Lohmanschool, Driehoeksweg 11.30 uur Zondagsschool. Gebouw Middelwjjk, P. de Hooghl" 10 uur Zondagsschool. GEREFORMEERDE KERKEN Julianakerk 9.30 en 5 uur ds G. Rang. Wilhelminakerk 10 en 5 uur ds K. A. Schippers, A'foort. Interkerkelijke Zondagsschool Da Costaschool. Pr. Bernhardlaan. Zondag 10 uur ZondagsschooL GEREF KERF Eltheto. Driftje 8.30 uur ds W. Borgdorff, Baarn. 3 uur ds Snijder. Kerkgebouw N.P.B., Rembrandtlaan 20. 8.30 uur ds G. Mulders, Murmervvoude. 14.45 uur ds J. G. Moerkoert. CHR. GEREFORMEERDE KERK 10 uur ds P. de Smit. 18.00 uur ds Butter, Bunschoten. GEREF GEMEENTE Kleine Rembrandtzaal 10 en 5 uur Leesdienst. VER. v. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Afd. van de Ned. Protestantenbond Rembrandtlaan 20. 10.15 uur ds N. H. Bierman (N.H.). or- ganger N.P.B. Breda. Wijkgebouw Soest-Zuid. 19.15 uur mej. C. E. Jolles. ADVENTSGEMEENTE 10 uur Bijbelstudie. 11 uur Pred. W. Eikelenboom. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTF Zondag 10.30 uur ds H. Bremer. A'dam. Volle Evangelie-gemeente „Baarn-Soest" Burg. Penstraat 4, Baarn. Elke zondagmorgen 10 uur. EVANGELISCH LUTH. GEMEENTE Kapelstraat 7. Zondag 10.30 uur drs W. J. Manger. 10.30 uur Kinderdienst in de Luther- kapel. KERK SOEST. Steenhoffstraat. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen, maandag 8 en 9 uur, dinsdag, woensdag en donderdag 8 en 9 uur, vrijdag 8 uur en 19.00 uur. Zaterdag 8 en 9 uur en 19.00 uur. KERK SOESTDIJK, Burg. Grothestraat. Zaterdag H. Missen 9.00 en 19.00 uur. Zondag H. Missen 8 en 9.30 uur, 11 uur Hoogmis. Maandag 8.00 en 8.30 uur, dinsdag 8 en 8.30 uur, woensdag 8 en 9 uur, donder dag 8 en 19.00 uur, vrijdag 8 en 8.30 uur. KERK SOEST-Z., St. Willibrordusstraat. Zondag H. Missen te 8 en 11.30 uur. 9.30 uur Hoogmis. In de week H. Missen te 8 uur, woens dag 19 uur (Gezinsdienst) zaterdag 8 en 19 uur. De Radio Medische Dienst van het Ne- derlandsche Roode Kruis houdt zich bezig met het verstrekken van medische adviezen aan schepen, lichtschepen, weerschepen enz. op open zee. De adviezen worden niet alleen aan Nederlandse vaartuigen gegeven, maar ook aan schepen e.d. van alle mogelijke nationaliteiten. Tot het vorig jaar werd de Radio Me dische Dienst van het Nederlandsche Roode Kruis geleid vanuit het Rode Kruis Ziekenhuis te Den Haag. Daar het al meer noodzakelijk bleek, dat de adviserende arts ook ervaring had als scheepsarts, werd een reorga nisatie doorgevoerd. Het Nederlandsche Roode Kruis heeft met ingang van 1 januari 1967 twee artsen aangesteld, beiden met ruime ruime scheepsartsarvaringen, die 24 uur per dag bereikbaar zijn door middel van een semafoon. De gang van zaken is als volgtDe ge zagvoerder van een schip neemt van uit volle zee ergens op de wereld, radio- telefonisch of radio-grafisch contact op met Scheveningen Radio en vraagt naar de Radio Medische Dienst. Schevenin gen Radio belt het nummer van de se mafoon van de dienstdoende arts Deze Burg. Grothestraat 45 Tel. 3917 hoort, waar hij zich ook bevindt, een zoemer en belt op zijn beurt d.m.v. een gewoon telefoontoestel naar Sche veningen Radio, die dan een verbin ding met het betreffende schip tot stand brengt of een telegram verzendt. De gezagvoerder geeft desgevraagd na dere inlichtingen (terwijl eventueel ook naar de huisarts wordt gevraagd), waarna het medische advies gegeven kan worden. De adviserende arts is op de hoogte welke medicijnen aan boord zijn. De medicijnen, die ieder vaartuig volgens wetteijke voorschriften meevoert, zijn voorzien van een code-aanduiding, zo dat de adviserende arts op eenvoudige wijze de te verstrekken medicijnen kan aangeven. Nederlandsche schepen met meer dan zeventig opvarenden hebben veelal een scheepsarts aan boord, zodat deze sche- ERKENDE PIIILIFS-SERVJCE V.in Wcrilriiraat 'Z - Trlcfooii219Z - Soest. Dorpsplein telefoon lS8i -"'SoeslerbcrÊ pen in de praktijk weinig van de Radio Medische Dienst gebruik zullen maken. Alleen in geval van vervoer van een patiënt bij debarkatie, zal de Radio Medische Dienst desgewenst coördine rend optreden. Natuurlijk vraagt de arts van de Radio Medische Dienst naar de positie van het schip, dat om advies vraagt, opdat hij zich zonodig kan vergewissen van de mogelijkheden tot ontscheping in be reikbare havens waar tevens een adaequate medische verzorging beschik baar is. Wanneer het een medisch advies be treft voor een patiënt op volle zee zon der dat ontscheping direct noodzakelijk Samen werken, samen spelen, elkaar ontmoeten uit elk sociaal, godsdienstig of levensbeschouwelijk milieu. Is u ook lid van Volksonderwijs Vereniging voor Openbaar Onderwijs. Secr. Alb. Hahnweg 21, telefoon 5585. is, blijkt meestal, dat het contact tus sen schip en Radio Medische Dienst één of meer keren vervolgd moet worden. In vele gevallen loopt het schip in zijn vaarroute een haven aan, waar de pa tiënt door een aldoor aanwezige arts eventueel verder kan worden behandeld, waarbij de adviezen van de Radio Me dische Dienst en het ziekteverloop aan deze arts worden bekend gemaakt. In andere gevallen is de patënt uitslui tend met het advies van de Radio Me dische Dienst geholpen. In het afgelopen jaar werden bij de Radio Medische Dienst zo'n zeshonderd adviezen verstrekt ten behoeve van on geveer tweehonderdvijftig patiënten op zee. Voor speciale gevallen, die voor komen onder de Nederlandse kust, be schikt de Radio Medische Dienst over een zeventien-tal artsen, die bereid zijn per reddingsboot, helikopter of an derszins bij bijzondere omstandigheden van patiënt of schip naar het betreffen de vaartuig te gaan om ter plaatse han delend op te kunnen treden. In het bijzonder de tankers hebben te genwoordig zö.n grote tonnage, dat het niet mogelijk is een Nederlandse haven aan te doen. Deze gelukkig sporadisch voorkomende noodgevallen worden beoordeeld en ge coördineerd door de adviserende arts van de Radio Medisch Dienst. Een nieuw aspect voor de Radio Medisch Dienst worden de booreilanden. Met na me is de Radio Medische Dienst verzocht haar zorgen ook uit te strekken op de op deze booreilanden ver blij venden, bij ziekten en/of ongevallen. De organisatie van de Radio Medische Dienst zal hier voor een kleine verandering moeten on dergaan. De onderhandelingen met de concessiehouders zijn in volle gang.

Soester Courant | 1968 | | pagina 3