WEES UW EIGEN COLUMBUS ONTDEK MANNENMODE 1968 IN ONZE ZAAK WAT U ZOEKT, DAT VINDT U BIJ ONS Krabbels van Knelis Deze maand laatste diensten in Petrus en Pauluskerk Jacks Zomerpantalons Kostuums Colberts Regenjassen Bouw nieuwe kerk wordt in juli aanbesteed De heer M. Petersen nam afscheid Ned. Vrouwen Elektr. Ver. De Duinkikkers Zo vlogen de duiven Bejaarden Sociëteit „Eltheto" Voorstellen voor de raadsvergadering van juni woensdag 19 VOLOP "AANTREKKELIJKE CADEAU-IDEEËN VOOR Precies wat "n man zoekt Bonneterie die stoer, gemakkelijk en stijlvol is. Bij ons eindeloos veel keus Weekenders Overhemden Zelfbinders Zakdoeken Manchet knopen Ontdekt ons mannenmodeland, met onbegrensde mogelijkheden. Een waar paradijs voor de Columbus van NU Kamerjassen Pyjama's Sokken Ankiets Riemen Zwem broeken De kleding voor uw tweede leven, meneer Bij ons een keus. te kust en te keur. Voor uw weekend, uw strand- of zeilvakantie Openbare Leeszaal en Bibliotheek Zeepost HET HANDELSHUIS DINSDAG 11 JUNI 1968 BAjje ut ming vraogt dan mok zeige dak ming eige ellek jaor weer bar vermaok mit de sportweek die word gehouwe saome mit alle Soes- der bedrieve. Da bin- ne wel nie heulegaor allenug Soeder minse. waant der warreke der een heule kwak die geen Soesder binne in die bedrieve. Wak bar mooj fing is da je nie eens een heule goeje sportmaan of frou hoef te weze om meej te kenne doen, of punte te haole veur de zaok die je verteugenwoordug. Om zoiets te orgaaniezere liek nie zo meujeluk ast allenug bie voetbaale zouw blieve. Maor der binne nog zoon kwak aore sporte bie, dattut noeng zo laangzaomerhaand een heul evene ment gaot worre. Ik hep welles luu hore zeige as zullie saves tuus kwaome van der luu war- ruk, dazze te meu waore om der ene been veur de aore te zette, maor ak noeng zo of en toe is gao kieke op de plaotse waor die sporte worde gehou we, dan kiek ik ming oge uutt.. Die luu die ut haardste zeige da zullie te meu waore om nog wa te doen, binne noeng haontje de veurste. De minse diet allegaor orgaaniezere, en da doen zullie veur der luu ple zier en ze verdiene der geen cent an, magge wat ming betref alle eerste prieze meeneme. Zuk warrek as die luu hebbe motte doen en nog motte doen, tis bar. Hoechtum. Maor naos die organiezaasie-minse bin ne der nog een heule kwak, die nie- maand haos vaan naom ken, maor zongder wiens hullup der vaan ut heule spul geen dongder terech zou komme. De scheidsrechters, de conter- releurs, en gao nog maor effe deur, ut binne der een heule kwak. Ik fing ut toch wel wat, dat da in deuze tied nog ken beure De minse hebbe teugewoordug toch al zo bar wienug tied veur mekaor en zo bar wienug veur mekaor over. Maor je ken ming glove of nie, maor mit de spor te veraar.dert da allegaor. Veural mit de tiemsporte gaot da heul geweldug, waant dan is iedereen vaan iedereen ofhaankeluk, ajje je daan as een eegoowis gedraog, komp der vaan de wedstried niks terech. En das wat geen mins veur zun keleegaas op ze haals wil haole. Der binne un paor zaoke hep Gart ming verteld waor de baos ok mee doet. Da ken noeng wel bar leuk weeze veur de sfeer in de zaok, maor uut un oogpunt vaan reklaome liek ut ming un bietje gevaorluk. Stel jie veur datter twee concurreren de zaoke teuge mekaor motte speule, ent zal nie geliek eindugge, minse daor wordt schaat ik nog jaore over naogepraot. Maor das naotuurluk gezwaam in de ruumte van ming en da komp heul allenug om dak nie teuge ming ver lies ken. Ik krieg al de smoor in ak vaan Kneliao mit gaanzeborde op ming broek krieg. Om nog maor heu legaor nie te praote ak un paor cente hep verlore mit kaorte, en daan gaot ut nog maor om un paor cente. Laot- staon ak de eer vaan ming zaok hoog zouw motte houwe, enk zouw verlieze. Maor veur de minse die wel teuge der luu verlies kenne, is die bedriefs- sportekompetiesie een bar leuke ont- spaaning nao inspaanning. Teuge de minse die ok noeng wear zalle zeige, Knelis waorom schitter jie weer deur ofwezughied, kenk allenug maor zeige wak veuruge kere ok al hep ezeid, wanneer der bie de sporte een plaosie word inneruumd veur snelfeguurzaoge, vieftuf of hongderd meter, dan kenne de minse vaan de orgaaniezaosie der op rekene dat Kne lis zun inschriefformelier as eerste in de bus glijd. Da doenk dan omdak weet da zullie ming formelier mit un grote boog in de papierbak stoppe, of int gun- stugste gevaal in de baak „raore en bezongdere gevaale", waant Knelis ver- teugenwoordugd geen een Soesder be- drief, oft zouw motte weze da zullie Kneliao's huushouwe ok as een be- drief anrekene en dak bie haor as warreknemer stao inneschreve. Maor daor bink nie zeker van, vaan- daor dak noeng rustug ken zeige dak vollegende keer present zal weze. altijd het juiste woord te vinden. Wij zullen U missen, maar wij wensen U met uw gezin nog vele goede jaren toe. Namens uw collega's, oudercommissie en leerlingen, mag ik U een blijvend geschenk aanbieden in de vorm van een filmcamera en hoop dat U er veel ge noegen van zult beleven. De heer Petersen verkreeg hierna het woord. Ik heb, aldus de heer Petersen, prettig samengewerkt met mijn collega's en voelde nooit een druk van boven. Vol gens mijn beste weten heb ik de leer lingen steeds het beste voorgehouden, zodat zij later in de maatschappij goe de krachten kunnen zijn. Ik breng dank aan het gemeentebestuur, aan de ouder commissie, aan leerlingen en oud-leer lingen en natuurlijk aan al mijn andere collega's. Ook dank ik U allen voor de tot mij gesproken woorden en voor de prachtige cadeaus. Op zondag 30 juni zal de laatste dienst worden gehouden in de Petrus en Pau luskerk. Na die datum zal begonnen worden met de sloop van de kerk en de bouw van een nieuw Godshuis op de zelfde plaats naar een ontwerp van de Utrechtse architect ir. J. L. Volders. De nieuwbouw zal op 12 juli worden aanbesteed. De bouwonderneming, die de bouw ge gund zal worden, zal de sloop zelf moeten regelen. De zaterdagavond- en zondagdiensten zullen met ingang van 1 juli worden gehouden in de (hervorm de Oude Kerk aan de Torenstraat en het wijkgebouw op de hoek van de Tal- malaan en de Pieter de Hooghlaan. Alle overige dagen staat het verenigings gebouw de parochianen van de Petrus en Pauluskerk ter beschikking. Verschillende fragmenten van het in terieur als de banken zullen worden verkocht, andere delen worden be waard terwijl men bijvoorbeeld een deel van het Maria-altaar en de preek stoel een plaats in de nieuwe kerk hoopt te geven. Ook twee zeer oude kronen zullen in de nieuwe kerk wor den opgehangen. Voor de bouw van de nieuwe kerk is door het kerkbestuur een lening van twee ton gesloten bij de Coöperatieve Raiffeisenbank. Van de parochianen kan men rekenen op een bedrag van ongeveer ƒ25.000, In het ontwerp zijn inmiddels enkele kleine wijzigingen aangebracht. Zo zal de gang aan de zijde van de Steenhoff- straat wat ruimer van opzet worden en op enkele plaatsen het karakter van een foyer krijgen, zodat de mensen na de mis hier nog wat kunnen blijven zitten. Aangezien de kerk tevens ge schikt zal zijn voor het geven van con certen e.d. zal deze ruimte inderdaad ook als foyer gebruikt kunnen worden. De oude. uit 1840 daterende waterstaat- kerk zal tot op de fundamenten worden gesloopt met uitzondering van de to ren, die gehandhaafd moet blijven. Daartoe zal de toren tijdens de sloop werkzaamheden gestut moeten worden. De nieuwe kerk krijgt drie ingangen, namelijk aan het Kerkplein, het Kerk- pad en een ruime ingang aan de Steen- hoffstraat. Op het plein voor deze in gang zullen enkele beelden worden ge plaatst. De kerk is al meermalen gerestaureerd, maar de laatste malen zonder veel suc ces. Regelmatig komen stukken kalk van het plafond naar beneden. De zwa re kolommen in de kerk zullen verdwij nen. Ook de kosterswoning zal worden gesloopt. Aan wat nu de achterzijde van de kerk is (straks de zijkant) komen een dagkapel, die via de ingang aan de Steenhoffstraat is te bereiken, en een sacristie, alsmede een keuken en enkele werkruimten. De dagkapel zal middels De heer M. Petersen, die acht jaar on derwijzer is geweest aan de openbare ulo-school in Soest, nam zaterdagmid dag afscheid van zijn collega's, ouder commissie, leerlingen en oud-leerlingen, wegens net bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd. Wethouder K. de Haan sprak namens het gemeentebestuur en roemde de heer Petersen voor zijn werklust. Het ge meentebestuur dankt U voor hetgeen U voor het middelbaar onderwijs in Soest hebt gedaan. Acht jaar geleden kwam U uit Culemborg en ik mag zeggen dat onze keus toen goed is geweest. Wij wensen U nog vele gezonde jaren. Na mens het gemeentebestuur bood spre ker een boekenbon aan. De heer N. Rijk. voorzitter van de oudercommissie zei: mijnheer Petersen, de oudercommissie biedt U deze af scheidsreceptie aan na een ambtsperiode van 46 jaren. U zou best nog enige ja ren mee kunnen, maar de tijd is nu aangebroken, dat U van uw welverdien de pensioen gaat genieten. Voor een oudercommissie is een af scheid altijd iets droevigs, wanneer men een goede werkkracht gaat verliezen. U bent in Baarn begonnen, hebt enige jaren in Ned.-Indië doorgebracht, daar na weer in Baarn, toen naar Culem borg en de laatste acht jaren in Soest. Ik geloof niet dat U stil zal gaan zit ten, daar hebt U te veel hobby's voor, maar U zou het ook niet kunnen. Mijnheer Petersen, wij wensen U nog vele goede jaren en bieden U als her innering een geschenk aan, dat het hoofd der school U zal aanbieden. De heer Rijk bood mevrouw Petersen bloe men aan. Het hoofd der school, de heer J. H. van Neerbos zei o.m.: wij nemen nu wel afscheid van U, maar wij zien elkaar toch nog enkele dagen op school. Er wordt wel eens gezegd, dat de beste onderwijzers veel krijt gebruiken. U hebt veel krijt gebruikt en steeds ston den er sierlijke letters op het bord. U is een goed collega geweest en U wist een schuifwand van de grol' kerkruim te zijn gescheiden. Ook de vloer zal geheel vernieuwd moeten worden. De banken krijgen een nieuwe opstel ling. Het (verplaatsbare) altaar komt namelijk aan de zijde van het Kerk- pad. De banken zullen er in de vorm van een halve cirkel omheen worden geplaatst. De kosten van de nieuwe kerk zullen voor een deel door de parochianen zelf opgebracht moeten worden. Het kerk bestuur beschikt nog wel over de op brengst van het aan de gemeente ver kochte St. Josephgesticht, doch de gel den zijn voor een belangrijk deel ge bruikt voor de versnelde aflossing van enige schulden. Het kerkbestuur zal geen gemeentelij ke of rijkssubsidie in de kosten kunnen krijgen, aangezien het hier geen geheel nieuwe, doch een vervangingskerk be treft. De afbraak en de herbouw van dc Petrus en Pauluskerk zullen zeker een jaar in beslag nemen. Wederom maakten leden van de N.V.E.V. afd. „Eemland" een excursie en wel naar het Ned. Instituut voor zuivelonderzoek te Ede. Na verwelkomd te zijn door de heer Kok zeite deze uiteen wat het doel van dit instiuut is. Dit bedrijf geeft landelijke adviezen voor zuivelbereiding. Belangrijk is de kwaliteit var. de zuivelproducten en bo vendien de prijzen zo laag mogelijk te houden. Alles wordt op het scheikundig labo ratorium op nadelige bacteriën onder zocht en op kleine schaal worden bo ter, kaas en melkpoeder bereidt. Het instituut heeft zelf een melkfabriek. Nieuwe producten worden beproefd evenals de commerciële mogelijkheden. Klachten op bedrijven worden onder zocht, wat zich zelfs uitstrekt tot de dieren en de grondsoort. Steeds worden nieuwe apparaten voor de zuivel getest. Er zijn ongeveer 125 mensen werkzaam bij de N.I.Z.O., waaronder technischi en 2 hoogleraren. Alle aangevoerde melk (per jaar 11 mil. kg) wordt gepasteuriseerd (72 of ge steriliseerd (105-140 Door het aan- zuren van de melk met toevoegen van stremsel krijgt men in 50 minuten kaas- wrongel. In de fabriek kregen de dames te zien hoe de kazen in de pekelkamer worden gelegd en daarna in teakhouten vormen worden gestort en op stellages 3 tot 4 dagen te drogen gelegd. Ook het be reiden van melkpoeder kreeg men te zien n.1. door verdamping en centrifu geren. Dit instituut stelt hoge eisen o.a. aan hygiëne bij melkfabrieken, boerderijen en het instituut zelf. De presidente van deze vereniging, me vrouw A. Hosman.Aartsen dankte tot slot de heer Klok voor de ontvangst en bezichtiging van het bedrijf. Na het lunchuurtje in restaurant „Ree horst" te Eede, werd nog een bezoek gebracht aan de moderne fabriek van „Hollandia" textiel n.v. te Veenendaal. Katoen en nylonweefsels worden daar verwerkt tot prachtige stoffen voor on der. en nachtkleding. Men bekeek de weefgetouwen: grote machines, waar motieven en kleuren tegelijkertijd ver werkt worden. Ongeveer honderd meis jes maken van de stoffen de modellen cn benodigde kledingstukken. De directie van deze fabriek streeft naar hoogst mogelijke kwaliteit, nieuw ste snufjes en goede service. In een kleine show-room werden de nieuwste modellen getoond, wat de dames in ver rukking bracht. Nadat er thee was geserveerd heeft de presidente mevrouw A. Hosman-Aartsen de bedrijfsleider van deze fabriek dank bracht. In september zal er voor de leden van de N.V.E.V. afd. „Eemland" een vrolijke middag worden en is er een excursie naar Moerheim's Kwekerijen in De- demsvaart. Het eerste damesteam van De Duin- kikkers speelde een uitwedstrijd tegen Z.E.N.I. I in Putten. Doordat de scheids rechter verstek liet gaan, nam de be drijfsleider van het bad de leiding op zich. Het water was maar 18 graden, het geen veel minder is dan in het Soester Natuurbad. Z.E.N.I. wist met 8-4 te winnen. De rust ging in met de stand 5-3. De Soester doelpunten werden gemaakt door Geraldine Egberts, José Bodewes en Marian Thie. Het jongensteam heeft twee goede wed strijden gespeeld. In de eerste ontmoe ting met Vechtstreek werd het 4-1 voor Duinkikkers. In deze goede wedstrijd bleek duidelijk, dat de kringtraining bij enige spelers vruchten gaat afwerpen. De tweede wedstrijd tegen D.K.R. uit Barneveld werd een gelijk spel 4-4. Met iets meer geluk hadden de Soester jon gens gewonnen, maar paal en lat hiel pen de D.K.W.-keeper in de laatste pe riode wel vijfmaal. Beide wedstrijden bracht de Soester jongens drie punten op. Heren I speelde de waterpolowedstrijd thuis tegen De Linge uit Leerdam. De Soesters wisten met 5-4 te winnen. Het begin was voor de gasten, die goed partij gaven, waardoor Duinkikkers met 1-3 achter kwam te staan. Door wat meer snelheid en beter combineren kwam er verandering in de stand, te meer daar twee spelers van plaats wisselden. Hierdoor kon de achterstand worden weggewerkt en werd het een 5-4 overwinning. De vereniging De Vriendschap nam deel aan een vlucht vanaf Tergnier, afstand 313 km. De 320 in concours zijnde dui ven werden te 6 uur gelost met n.w. wind. De eerste duif arriveerde te 10.57.11 uur, de laatste prijsduif te 11.34.08 uur. De uitslag was: J. Kamerbeek 1 7 24 53. J. Ruttenberg 2. W. v. Breukelen 3 8 13 42. H. Ketelaar 4. H. Verkerk 5 9 12 22 59. C. Bokma 6 17 50. Hooijer- Kleinegris 10 47 48. G. v. d. Broek 11. A. Meester 14 30 45 49 52 58. C. Vaes- sen 15 26 32 33 37. D. Bos 16 21 34 35 61. W. Altenaar 18 20 56 64. S.K.B. 19 27 39. J. v. Groningen 21. E. Daatse- laar 23 31 44 62. E. Veerman 25. J. Wijnands 28. F. Groenestein 29 63. C. Jak 36 57. B. Schimmel 38. J. /V. Kloos ter 40. J. Rijksen 41 51. D. de Zoete 43. C. Schot 46 54. J. Kruseman 55. Z.K.H. 60. Ook de vereniging „De Zwaluw" nam met 322 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Tergnier. De eerste duif arriveerde te 10.57.23 uur, de laatste prijsduif te 11.40.55 uur. Uitslag: A. v. Ee 1 6 10 15 19 22 26 36 43 46. P. Rauch 2 3 24 58. J. v. d. Bra- kel 4 8 17 42. A. v. Dorrestein 5 41 63. G. Rijksen 7 9 12 14 18 30 31 32 33 40 56. B. Roest. 11 37 44 49. C. de Goede 13. Th. Wigtman 16 54. C. Huijskes 20. C. v. Klingeren 21. Jac. Wijnands 23 34. F. Reijerse 25. H. Gorissen 27. H. Vos kuilen 28. H. Woudstra 35. L. v. Kloos ter 38. C. Dijkman 39 52 64. C. v. Soest 45. P. Duijst 47. H. v. Hengstum 48. E. de Goede 50. Comb. O.B. 51 62. C. v. d. Hoek 53 55. R. Voskuilen 57. A. v. Riet 59 61. H. Dijkstra 60. Morgenmiddag geeft onze plaatsgenoot, de heer H. T. Prins, voor de bejaarden een uiteenzetting over de vervaardiging van plastic gebruiksvoorwerpen. Hij laat daarbij zien hoe de groente-emmer, de fruitschaal en het kammenbakje uit dit moderne materiaal ontstaat. We gebrui ken deze voorwerpen wel ieder dag, maar weten niets van het tot stand ko men daarvan. En dit horen en zien de bejaarden nu. Zij missen in Soest de bouw van een tunnel of metro om naar te kijken, zo als dit in de grote steden een mooie afleiding kan zijn, maar wel kunnen zij hier hun belangsteling tonen voor de fabricage uit hedendaagse stoffen van alles wat er direct nodig is. Om 2 uur aan het Driftje (Busstation). ALGEMEEN BESTUUR WATER LEIDINGBEDRIJF B. en W. stellen voor in het algemeen bestuur van het Waterleidingbedrijf Midden-Nederland aan te wijzen me vrouw M. C. P. Walter-Van der Togt en de heer J. J. Ebbers. ONBEWOONBAAR VERKLARING. Het perceel Birkstraat 43, alhier, ver keert in een dusdanige staat, dat B. en W. voorstellen deze wonnig onbewoon baar te verklaren en voorts te bepalen, dat deze woning binnen 6 maanden ont ruimd moet zijn. MEDEWERKING AAN SCHOLEN Het bestuur van de vereniging „Een Christelijke Kleuterschool Prinses Ma rijke" te Soesterberg verzoekt mede werking voor het bouwen van een berg ruimte aan de onder dat bestuur staan de kleuterschool aan de Gen. Spoor straat 59a te Soesterberg. B. en W. stellen voor de gevraagde me dewerking te verlenen en het benodig de bedrag van ƒ7000,te voteren. STALEN VLAGGEMAST De houten vlaggemast, staande op het terrein van de openbare kleuterschool te Soesterberg, is geheel vergaan. B. en W. stellen voor een stalen vlaggemast aan te schaffen en hiervoor een kre diet van 175,uit te trekken. VOORZIENINGEN BEDRIJFSTERREIN GEMEENTEWERKEN Vele materialen van gemeentewerken zijn thans opgeslagen op een terrein be- horende bij de brandweerkazerne en moeten verplaatst worden naar het toe komstige terrein van gemeentewerken. Diverse werkzaamheden zijn hiervan het gevolg. De oude opslagplaats moet gesloopt worden, het vrijgekomen ter rein moet verhard worden, terwijl het nieuwe terrein van een deugdelijke af rastering zal worden voorzien. Er zijn nog meerdere plannen: vergroting van de garage, de bouw van een nieuw kan toorgebouw enz. Genoemde, thans aan de orde zijnde werkzaamheden, vorderen een bedrag van 205.000,en B. en W. stellen voor hiervoor een krediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen. Voor de finan ciering hiervan stellen B. en W. voor van een batig saldo over het dienstjaar 1967 van ruim 200.000,gebruik te maken. Dit batig saldo is een gevolg van een verhoogde uitkering uit het gemeentefonds. ELECTRISCHE INSTALLATIE CAROLUSSCHOOL De electrische installatie van de Caro- lusschool te Soesterberg moet dringend gewijzigd worden in verband met le vens- en brandgevaar. De uitvoering hiervan zal pl.m. ƒ1620.- vergen en B. en W. stellen voor hier voor een krediet van 1650,beschik baar te stellen. GRONDAANKOOP De N.V. Nederlandse Spoorwegen te Utrecht heeft zich bereid verklaard een strook grond ter grootte van 119 m2, gelegen aan de Maatweg te Soest, aan de gemeente over te dragen voor de koopsom van ƒ416,50. Bedoelde aankoop is in het belang van de gemeente wegens groenscorrectie in verband met het aangelegde afvoerka naal van de rioolzuiverinstallatie naar de rivier de Eem. B. en W. vragen machtiging voor deze aankoop. Nieuwe aanwinsten. Studieboeken. Bern- lef en Schippers, Een cheque voor de tandarts. Bibeb, Bibeb andere VIP's. Hermans, Wittgenstein in de mode en Kazemier niet. Jongedijk, Wat gelooft uw buurman? Bijbels woordenboek. Erikson, De jonge Lu- ther. Hensen, Paul Tillich. Konop- ka, Groepswerk. Hartog, Inflatie. Groot, Overdaad en gebrek in de twin tigste eeuw. Storm, Marketing en dis tributie. A.N.W.B. handboek voor toe risme en verkeer. Belinfante, Begin selen van Nederlands staatsrecht. Wynne, The man from Moscow. Kou- wer en Linschoten, Inleiding tot de psy chologie. Rümke en Hart de Ruyter, Het nerveuze kind. Müller-Wirth, On trouw of overspel Berglas, David Berglas onthultBischka, Licht voor 3/* miljard analfabeten. De Hey, Le ren studeren. De eerste schreden van de mammoet. Slade, Een inleiding tot kindertoneelspel. De planeten. Hag- berg, Carl Linnaeus. Anderson, De wereld onder de miskroskoop. Roedel- berger en Groschoff, Dierenwereld van Europa. - Dieren in de wildernis. Hanzak, De grote encyclopedie van het vogelrijk. Henze en Zimmermann, Ge vederde vrienden in tuin en bos. Ma- katsch. De vogels van bos en heide. Bok, Cybernetica. Vademecum voor krijgsmacht. Rode Kruis en Bescherming Bevolking. Auclair, Kennis van de liefde. Davis, Getrouwde geliefden. Ble- witt, Navigatie voor zeilers. Höge- mann en Priester, Kettingen van zilver draad. Mantz, Gerechten voor het zout loze en zoutarme dieet. Van Limburg- Boot en de Monchy-Jiskoot, Fondue- en barbecuerecepten. Vermeyden-Koning en Wiersma, 100 x koffie. Briejèr, Zilveren sluiers en verborgen gevaren. Klingbeil, Het nieuwe aquariumboek. Muller-Idzerda, 52 weken bloemen en planten in huis verzorgen. Olyslager, Auto-abc. Gatland, Verovering van de ruimte. Van der Werf, Tweelingen in de ruimte. Bandrecorder verster kers. Van Oss en Van Oss, Waren kennis en technologie. Zuid-Hollands molenboek. De Nederlandse musea. De Oosterse wereld. Speiser, China. De wereld van Michelangelo. De Ceni- val, Egypte. Van der Meer, Onbeken de kathedralen in Frankrijk. Daudy, De schilderkunst van de barok II. Cogniat, De schilderkunst van de roman tiek. Lassaigne, De schilderkunst van het impresionisme. Van Wessem, Jan Sluijters. Charmet, Paul Gauguin. Larkin, Daumier. Duncan, Picasso's Picassos. Miller, Der Engel ist mein Wasserzei- chen. Korevaar-Hesseling, Gebrand schilderde ramen. Feininger, Andreas Feininger fotografeert steen. - Met an dere ogen gezien. Goehr, Faces. Bal, Vakantiedia's. Korf, Nederlandse majolica. Verster, Koper en brons van voorheen. Van Yperen, De Nederland se militaire muziek. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Canada: ms „Maasdam" 1 juni. Chili: ms „Benny Skou" 11 juni. Indonesië: ms „Polydorus" 10 juni. Ned. Antillen: ms „Medon" 11 juni. Nieuw-Zeeland: ms „Main Lloyd" 10 juni. Suriname: ms „Palamedes" 11 juni. Verenigde Staten van Amerika: ss „Sta tendam" 13 juni. Z.-Afrika (Rep.) en Z.-W.-Afrika: ms „Zonnekerk" 12 juni. Inlichtingen betreffende de verzendings- data van postpakketten geven de post kantoren SOESTERBERGSESTRAAT 51 - TELEFOON 2400

Soester Courant | 1968 | | pagina 11